Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, wrotycz napisał:

Nie było moim zamiarem wychodzić naszego nieszczęśliwego kraju z jakże wspaniałej, cudownej, jedynej Unii Europejskiej, jak tu niektórzy insynuują, zapominając o przewodniej roli naszego najważniejszego sojusznika.

Jeżeli o mnie idzie, to nie odnosiłem się do ciebie, ale bardziej ogólnie - do dyrdymałów, jakie snują tutaj nasi mędrkowie-fantaści. Motyw hipotetycznej unii pol-ukr przewija się do od kilku tygodni. Najwyraźniej ludki nie wiedzą, czym jest porozumienie, czym sojusz, a czym unia polityczna.

Samo poszerzenie Rumunii o Mołdawię (już lata temu pojawiały się takie koncepty, ale nikt ich poważnie nie traktował) wiązałoby się z uruchomieniem procesów, które i dla Rumunii, i dla Unii Europejskiej, a także dla samej Mołdawii stanowiłyby spory kłopot. 

A mowa tu tylko o maleńkiej Mołdawii, nie o jednym z największych krajów w Europie. 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Dziennikarze, aktywiści działający na rzecz praw człowieka oraz psycholodzy zarzucali jej, że publikowała nie do końca zweryfikowane informacje, w dodatku podając jej do publicznej wiadomości w sensacyjnym, a nie merytorycznym tonie.  

Nooo akurat za filmik tego typa dostałem perma bana na wykopie (z niemowlęciem...... tylko tyle napiszę, może gdzieś jeszcze jest.....). 

Rosjanin-mial-zgwalcic-niemowle.-Film-tr

http://www.golos.com.ua/article/358901

Godzinę temu, BlackDrake napisał:

Polecam alternatywnego dziennikarza na yt, który jeździ po Ukrainie.  

 

https://youtube.com/c/PatrickLancasterNewsToday

Nie, dziękuję. Masa ruskich trolli (tak, trolli, ogarnąłem, że są z Rosji) ich poleca w polskiej infosferze i typ mówi wprost kłamstwa. Dla przykładu mówi, że jest w Azowstalu, a jest w zakładach im. Illicza. Dodatkowo zdarzało się, że do wywiadu brał aktorów. Nie, dziękuję za takich "alternatywnych", "wolnomyślących".

Zastanawiam się też co muszą mieć w głowie Polacy, którzy wspierają narrację rosyjską. Jeszcze rozumiem rzygać ukraińskimi fejkami, ale żeby wprost łapać się na ruską, to trzeba mieć naprawdę inteli... a zresztą, nieważne.

1 godzinę temu, Maniek92 napisał:

Żadnych kurwa unii z banderlandem! Nigdy. 

Wielki Polak się znowu wkurzył. xD Boże jak gniję z tych określeń od Gryguciowskich. 
"Kraina U"

"Banderoland"
"Upaina"
Ale podczłowieczyzm. xD

Godzinę temu, zychu napisał:

Jeżeli o mnie idzie, to nie odnosiłem się do ciebie, ale bardziej ogólnie - do dyrdymałów, jakie snują tutaj nasi mędrkowie-fantaści. Motyw hipotetycznej unii pol-ukr przewija się do od kilku tygodni. Najwyraźniej ludki nie wiedzą, czym jest porozumienie, czym sojusz, a czym unia polityczna.

Samo poszerzenie Rumunii o Mołdawię (już lata temu pojawiały się takie koncepty, ale nikt ich poważnie nie traktował) wiązałoby się z uruchomieniem procesów, które i dla Rumunii, i dla Unii Europejskiej, a także dla samej Mołdawii stanowiłyby spory kłopot. 

A mowa tu tylko o maleńkiej Mołdawii, nie o jednym z największych krajów w Europie. 

Tak, masz rację. 
Jednak pojawia się problem. 
W grudniu ruscy przedstawili, że maja ochotę na nasz kraj (jako swoją strefę wpływów) i powtórkę komuny. 
Przypuśćmy, że kończy się wojna. Jest front (Ukraińcy nie odbiją). Front jak przez 8 lat, tylko jakoś 5-7 razy dłuższy. Trzeba to obstawiać wojskiem... I koszt jest taki, że po kilku latach kraj się rozpada. Nie ma na to pieniędzy i zwyczajnie bankrutuje. Teraz już Rosja wchodzi na całego. I mamy wrogi kraj na wschodzie od Bieszczad po Suwałki. 

Zajebiście, nie? Jak to możemy uniknąć? Czy nie powinno nam zależeć, aby jakoś temu przeciwdziałać? Serio, piszę o tym od dawna tutaj, ale nikt nie potrafi mi na to odpisać. Co zamierzacie zrobić z moskalskim zagrożeniem? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nooo akurat za filmik tego typa dostałem perma bana na wykopie (z niemowlęciem...... tylko tyle napiszę, może gdzieś jeszcze jest.....). 

Ale coś ten psychopata zmienia w odbiorze fragmentu tekstu Wyborczej, który linkowałem? Wspomniana pani zapewne aż tak propagandowo preparowała rzeczywistość na granicy farsy, że idealnie trafiała w rosyjską propagandową narrację o braku zbrodni wojennych. Jakichkolwiek.

 

Dlaczego? Bo zapewne łatwo było udowodnić jej przekłamania, dlatego władze ukraińskie się jej pozbyły. Chyba że ktoś już tak zidiociał, że ex-ante zaprzecza  z zasady każdemu ruskiemu dementi, niezależnie od tematu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BlackDrake said:

Polecam alternatywnego dziennikarza na yt, który jeździ po Ukrainie.  

 

https://youtube.com/c/PatrickLancasterNewsToday

 

Mi się go kiepsko ogląda, jest za bardzo zaangażowany emocjonalnie. Bezpośrednio z frontu najlepsze są kanały na telegramie, a tak ogólnie to Scott Ritter lub ten gość

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Czy nie powinno nam zależeć, aby jakoś temu przeciwdziałać? Co zamierzacie zrobić z moskalskim zagrożeniem? 

Ścisła współpraca wojskowa (którą popieram gorąco) z Ukrainą nie musi oznaczać unii politycznej. Oczywiście taki sojusz wojskowy w pewnym stopniu wiązałby się z prowadzeniem wspólnej polityki zagranicznej i wewnętrznej (przemysł zbrojeniowy, infrastruktura etc.). Ale to wciąż nie jest unia.

Nie wiem, być może się niepotrzebnie czepiam, ale już czytałem o konieczności powrotu do "polityki jagiellońskiej" w dość dosłownym rozumieniu - a to już wg mnie odlot po grzybach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Rnext said:

Zmienimy nazwę? Ukropol? Czy bardziej - Nekropol?

 

ps. Żarciki sobie stroję, wiesz, że nie biorę Cię serio.

 

Ja też tak napisałem kontrowersyjnie bo liczę że na tę przynętę złapie niejednego amatora ruskiego miru. 

 

Ps. Zapomniałem dodać - nazwa to Rzeczypospolita Obojga Narodów. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RealLife napisał:

Ja też tak napisałem kontrowersyjnie bo liczę że na tę przynętę złapie niejednego amatora ruskiego miru

Ciekawe, czy ktokolwiek że zwolenników tej poronionej koncepcji pomyślał, że to woda na młyn rosyjskiej propagandowej narracji typu: Polska nie traktuje poważnie ukraińskiej państwowości i o niczym innym nie marzy, tylko o aneksji Ukrainy, chociażby zachodniej :)

 

Mrzonki, rojenia i sanacyjno - giedroyciowska paranoja.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, RealLife said:

Ja też tak napisałem kontrowersyjnie bo liczę że na tę przynętę złapie niejednego amatora ruskiego miru. 

Ruskiego czy nie - na pewno antypolskiego.

16 minutes ago, RealLife said:

Ps. Zapomniałem dodać - nazwa to Rzeczypospolita Obojga Narodów. 

Jak na prawilnego, ukraińskiego patriotę przystało, możesz nie znać historii Rzeczypospolitej, ale ta nazwa to zupełnie inna bajka, zupełnie innych krain. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie czemu z milion Ukrainców przyjechało do Polski pracować zanim zaczęła się ta wojna? I chwała im bo zapdalali na budowach pracując. No czemu?  Skoro według was to taki kraj miodem płynący że trzeba go przyłączyć do Polski? No co sprawiło że z niego wyjechali? Na pewno tylko niskie płace?

 

 

 

 

A tymczasem:

"Od marca 2023 roku od wszystkich umów cywilnoprawnych będą pobierane składki emerytalne, rentowe, wypadkowe i chorobowe. Wciąż nie wiadomo, czy te zmiany obejmą umowy o dzieło. Zdaniem ekspertów to najgorszy moment na takie decyzje. "

https://www.money.pl/gospodarka/to-nas-nie-ominie-od-kazdej-umowy-zlecenie-zaplacimy-pelne-skladki-straci-kazdy-kto-dorabia-6776926326602400a.html

 

 

"Polacy akceptują Ukraińców w Polsce, ale gdy w grę wchodzi konkretna pomoc finansowa dla uchodźcy tu na miejscu, nasza przychylność drastycznie spada. Tylko średnio co siódmy respondent jest za tym, by Ukraińcy w Polsce mieli taki sam dostęp do świadczeń rodzinnych (500+ i zasiłków socjalnych)"

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art36463961-benefitow-ukraincom-dac-nie-chcemy

 

Jak myślicie kiedy to pdolnie przy rosnących cenach wszystkiego?

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarinepo wakacjach na jesieni. Zrobi się naprawdę zimno, ceny niebotycznie wzrosną bo nie będzie już (nie) rządowej bieda tarczy antyinflacyjnej.

 

Ostatnio u mnie na stałe w mieście "nagle i nieoczekiwanie" zainstalowano oddział prewencji policji w sile kompanii. Jak myślicie, dlaczego? 

 

Ludzie sami będą w.....ć Ukrów albo zmuszą ich swoim egoizmem i obojętnością do tego, że będą sami z własnej woli z Polski wyjeżdżać. Tak jak pisałem, możemy bawić się w demokrację lub jakikolwiek inny ustrój, ale musi być spełniony i bezwzględnie przestrzegany jeden warunek - jednolite etnicznie państwo narodowe, co najwyżej z mniejszościami które da się zasymilować do polskości w krótszej lub dłuższej perspektywie. Ukraińcy poza wyjątkami nigdy tego nie będą robić i nie robią, dlatego dla nich najlepsza opcja to grzecznie wrócić za Bug i San. 

 

@Strusprawa1 państwo które od 2014 roku firmuje oficjalnie neonazistowską ideologię nie może być inaczej nazwanym i żadne Twoje złośliwe docinki tego nie zmienią. Nie oglądam ludzi których wymieniłeś, dbam o swój mózg i jego higienę. 

 

Mów w końcu kurwa na temat albo przestań obrażać tu ludzi. 

 

Miłego dnia wszystkim. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ale coś ten psychopata zmienia w odbiorze fragmentu tekstu Wyborczej, który linkowałem? Wspomniana pani zapewne aż tak propagandowo preparowała rzeczywistość na granicy farsy, że idealnie trafiała w rosyjską propagandową narrację o braku zbrodni wojennych. Jakichkolwiek.

 

Dlaczego? Bo zapewne łatwo było udowodnić jej przekłamania, dlatego władze ukraińskie się jej pozbyły. Chyba że ktoś już tak zidiociał, że ex-ante zaprzecza  z zasady każdemu ruskiemu dementi, niezależnie od tematu.

No jasne, Rosjanie nigdy by takich rzeczy nie robili, skądże. 

 

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

państwo które od 2014 roku firmuje oficjalnie neonazistowską ideologię nie może być inaczej nazwanym i żadne Twoje złośliwe docinki tego nie zmienią. Nie oglądam ludzi których wymieniłeś, dbam o swój mózg i jego higienę. 

Dobrze, jasne, wszyscy nazi. My też kultywujemy nazi ideologię, bo u nas są Marsze Niepodległości. Fajnie. Zajebiście. Na pewno można powiedzieć, że Ukraina jest państwem skorumpowanym (ale mniej niż Rosja!), ale nazywanie nazi państwem to przesada. 

 

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

Mów w końcu kurwa na temat albo przestań obrażać tu ludzi. 

Staram się nikogo nie obrażać (no może poza Patryczkiem Lancesterkiem, który jest zdrajcą swojego kraju i narodu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 nazywasz "MN nazi ideologią". Środowisko skupione wokół tego wydarzenia to nie jest moja bajka ale to już jest gruba przesada, mają tyle wspólnego z nazizmem co Jarosław K. z konserwatyzmem. Kto Ci tak powiedział? Lewacy z oko.press czy Razem? A może SBU Ukrainy, która jest równie wrogą wobec Nas służbą wywiadowczą jak rosyjskie FSB i GRU?

 

Śmiech na sali. Zastanów się czasem nad czym piszesz. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1 nazywasz "MN nazi ideologią". Środowisko skupione wokół tego wydarzenia to nie jest moja bajka ale to już jest gruba przesada. Kto Ci tak powiedział? Lewacy z oko.press czy Razem? A może SBU Ukrainy, która jest równie wrogą wobec Nas służbą wywiadowczą jak rosyjskie FSB i GRU?

Nie no ja właśnie mówię ŻE TO JEST JAK<<< nazywanie nazi ideologią, co nie jest. 
Sam na tego typu marsze chodziłem.

Nie, nie słucham lewicowych mediów. W poglądach jestem skrajnym prawakiem. 

13 godzin temu, slusa napisał:

 

Mi się go kiepsko ogląda, jest za bardzo zaangażowany emocjonalnie. Bezpośrednio z frontu najlepsze są kanały na telegramie, a tak ogólnie to Scott Ritter lub ten gość

 

 

Napisałem mu parę komentarzy, a dopiero obejrzałem 8 minut:
1. What if countries in central Europe WANTED to be in NATO? It was their wish and will?

2. NATO isn't defence alliance?

3. What is wrong with NATO exercise in Ukraine? Seriously? What is wrong with that?

4. How Ukrainians wanted elimination of Jews when their president is Jewish?

 

I tak dalej i tak dalej. Typowa kremlowska narracja pod płaszczykiem "samodzielnego myślenia" i "otwórz oczy" xD 
Nikt nie zadaje pytań na to co mówi. Tylko łykacie jak leci wprost. Zajebiscie. 
Dla odmiany dla miłośników teorii spiskowych macie tutaj tą graficzkę: 
y7tpKZB.png

 

XGYvKe4.jpg

 

cBrvFSV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Libertyn napisał:

Polska tworząca Unię z Ukrainą.
By to było możliwe to Polska przede wszystkim musiałaby mieć co Ukrainie zaoferować i na odwrót.
Co Ukraina ma? Co Polska ma? Niewiele.

Będzie jak w tym przysłowiu z sprzedawaną dziurą w ziemi:

"Ty nie masz nic, ja nie mam nic, obaj zostaniemy developerami"

 

A może chodzi o transplantacje systemu oligarhicznego , bo chyba nikt nie wierzy że skończy to się inaczej, będą dobre procenty z przetargów itd, a kto podważa to onuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

Środowisko skupione wokół tego wydarzenia to nie jest moja bajka ale to już jest gruba przesada, mają tyle wspólnego z nazizmem co Jarosław K. z konserwatyzmem.

ONR. Na studiach miałem typa który w tym był. 
Strój organizacyjny to było kopiuj wklej ze stroju SA, tylko bez czapek i z symbolem organizacji zamiast hackenkreuza. I te saluty rzymskie..

A tak realnie to dla Rosji nazista jest czymś takim jak dla Izraela antysemita. Możesz być transwestytą żydowskiego pochodzenia, ale szkaluj Armie Czerwoną i CCCP to już masz łatkę nazisty.

Edytowane przez Libertyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.