Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

No tak, oczywiście, że zabili no i sam właśnie pokazałeś to o czym pisałem - USA coś zrobi by utrzymać stabilizację - źle. Nie

Czyli USA może Rosja i inne państwa nie mogą 🫠 co pokazałem? Różnica taka że USA ubiera to w gówno w piękne słowa a reszta ma w dupie i mówią że zabili bo był zagrożeniem? Jaka różnica skoro wynik ten sam? Ano taka że w USA boją się jak ognia ujawnienia ludziom prawdy, że nie oni mają wpływ na władzę i że nawet nie rządzą ci których widzą.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

bo są k*rwa hegemonem

Niebawem czas przeszły, rozpad w samym USA w końcu ludzie zaczynają dostrzegać brzydką prawdę, mają dość kłamstw płynących z głównego ścieku i wmawiana że trzeba najechać tych cz innych z imaginowanego powodu, bo ludzie nie chcą ginąć w nie swoich wojnach...

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

na pewno lepszą od rosyjskiej

Po czym to poznajesz? Patrząc obiektywnie co za pewne u ciebie nie jest możliwe, główne zasady zaczynają w Rosji wyglądać zdrowo, czyli dbanie o kręgosłup moralny w przeciwieństwie do USA gdzie wciska się na siłę LGBTQBZ i chuj wie co tam jeszcze jest, zamykanie i ograniczanie przedsiębiorców na rzecz korpo, masy imigrantów wpuszczanych z każdej strony, czy kowidiotyzm który praktycznie rozwalił Nowy Jork...

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

prosty ładny przykład, że po stokroć lepiej być pod okupacją amerykańską niż rosyjską

Myślenie niewolnika, jak chcesz nim być proszę bardzo, ja zdecydowanie wolę NIE BYĆ pod ŻADNYM butem, bo żadnej korzyści z tego nie mam i wiem że ten but mnie zgniecie kiedy tylko będzie mu to wygodne i w ogóle się nie przejmie tym.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

gdzie jako-tako jednostkę się ceni mimo wszystko i jest jakiś trójpodział władzy

Nie wiem co bierzesz, ale bierz mniej i to zdecydowanie! O jednostkę się dba? Kiedy jak tworzy się konflikty w których wykorzystuje się jednostkę jako mięso armatnie? Czy podczas plandemii robiąc sobie masowe eksperymenty? Czy może kiedy pozwalamy korporacjom truć ludzi, sprzedawać im leki na to trucie i wywoływać inne choroby aby dalej wciskać leki? Czy może tam gdzie są obozy pracy z nieludzkimi warunkami? Podział władzy? Gdzieś ty to wdział? Nie wiem czy wiesz ale władzę ma ten który kontroluje $ w danym państwie i w USA nie są to amerykanie, jest to prywatna instytucja o nazwie FED. Może gdzie indziej jest inaczej? BZDURA wiesz co to SMP 500? To sprawdź kto łącznie posiada 88% wartości, podpowiem 3 korpo gdzie jedna drugą posiada a i jest właściciel na szczycie... Takich podstawowych rzeczy nie znasz? Banki centralne też są dla nich nie dla nas, nie dla państw. A skoro państwo nie kontroluje $ to jak ma stanowić samo o sobie lub zrobić coś dla jednostki? Jednostki ma się w dupie! To tylko liczby zasób...

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

świat jest zbyt złożony

Powyższe co napisałem wskazuje że jest mega prosty... Jest kasta która przejęła większość naszych dóbr, dzięki temu są w stanie zarządzać tym co dzieje się na świecie, kreować rzeczywistość, tworzyć wojny czy pandemie, wprowadzać pomysły rodem z psychiatryka gdzie CO2 stanowi zagrożenie... To chyba przestałeś myśleć niestety...

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

kalkulowanie w głowie rządzących Polski

Też przespałeś i zapomniałeś, od czasu jak pojawił się Morawiecki nagle to co robił PIS się diametralnie zmieniło, gdzie sam Morawiecki przyłapany u sowy powiedział wyraźnie "polska należy do kogoś z zewnątrz" i popatrz jak ładnie polska wykonuje "przypadkiem" dokładnie ten sam program co reszta, skoro można ten sam program prowadzić w wielu państwach o czym to świadczy że nie ma żadnej korelacji? Że świat jest złożony....? Litości to jest tak oczywiste że dziecko by to zauważyło.

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

bo sami nie mamy sił ekonomicznych, demograficznych i intelektualnych

Zastanawiałeś się dlaczego? Wątpię, od nocnej zmiany gdzie polakom rzucono w twarz iż wrodzy nam ludzie przejmują władzę bo uwaga "polski rząd żąda ich ujawnienia" polacy nic z tym faktem nie zrobili to i nie mają własnego państwa ani zdania, a może przeoczyłeś fakt że jak ktoś w polsce zaczął ujawniać jak jest na prawdę tracił życie? Lub kiedy ludzie jednoczyli się tworząc ruch oddolny nagle pojawiali się smutni panowie i grozili im i ich rodzinom i takie ruchy przepadały bo by obaliły zdradziecką władzę? Skoro nie mamy polskiego rządu, wszystko zostało rozgrabione, sprzedane za grosze i niszczone gdy tylko zaczęło osiągać sukces i stanowić zagrożenie dla obcych korporacji to też wyimaginowany przypadek? Demografia jest niszczona w polsce celowo nie pozwala się rozwijać polakom bo szybko zaczęli by rosnąć w siłę, lepiej gdy co sprytniejsi wyjadą i swoimi zdolnościami wspierają obcy kapitał. Intelektualistów nie posiadamy, znowu przeoczyłeś oświatę, medycynę itd. ktoś skrupulatnie kontroluje i też nie dzieję się to tylko w polsce, dobry niewolnik to głupi niewolnik! Gorzej jak zadaje pytania i nie daj boże jak myśli samodzielnie...

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

widać to obecnie po inwestycjach amerykańskich w PL)

Jakich? Tych gdzie to oni drenują nasze surowce a my za to płacimy? Czy ten "super" sprzęt w kredycie i drożej niż sprzedawali innym? Chyba coś ci się pomieszało...

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

A to czy Rosja miała "święte prawo"

Mało mnie obchodzi prawo tego czy tamtego, jak pisałem ty masz myślenie niewolnika, być pod butem, ja wolę jak mam swoje zdanie swoje państwo i swój interes, interes obcy mnie nie interesuje tak długo jak nie ingeruje w mój interes, czy to takie trudne?

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Dodatkowo zachód wspiera Afrykę pieniężnie by ci mogli kupować żywność, po czym się mnożyć, po czym znów prosić o wsparcie i tak w kółko.

Miast dać wędkę, dają rybę czyli co robią....? To samo co z swoimi obywatelami i socjalem, uzależniają... Tak prostych rzeczy nie rozumiesz lol!?

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

ponieważ cokolwiek ich się nauczy, to oni wracają do korzeni idąc po najmniej linii oporu.

i co nam lub innym do tego, niech sobie żyją tam jak chcą, byle inne państwa się im nie wpierdalały bo i po co to robią, dla ich dobra...? Nie dla zasobów nic innego ich nie interesuje. Oczywista oczywistość.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Ernst Junger siedział w okopach 1 wojny, i w "Stalowych Burzach" wojne przedstawiał jako wielką straszną męską przygodę

Remarque czy Oliver Stone też byli na froncie. Innym co prawda, ale obaj jako ochotnicy. I mieli ex-post cokolwiek inny pogląd ;)

 

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piccardo napisał(a):

gdzie sam Morawiecki przyłapany u sowy powiedział wyraźnie "polska należy do kogoś z zewnątrz"

 

u Sowy? on cytował Blumberga w TVP Info w 2017 roku 

 

https://www.facebook.com/KrajJakPoWojnie/videos/jesteśmy-krajem-posiadanym-przez-kogoś-z-zagranicy/636643200112894/?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Druid napisał(a):

 

Czekam na moment, aż na kanale wypowiedzą się na kanale więcej na temat tarć Polski i Ukrainy w handlu zbożem... o wait, to "niedobra jest". ☺️

P.S To kolejny z kanałów, który od 1.5 roku jedyne co ma robić to przekazywać "jednomyślną" narację o zwycięstwie Ukrainy i nakręcać ptysiów na "nieuchronne zwycięstwo". Czyli kolejna tuba propagandowa.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Druid napisał(a):

Może nie ten czas, ponieważ mamy wojnę na wschodzie, którą te złe rzeczy Ruscy wykorzystają w propagandzie. Z jednej strony warto o tym mówić z drugiej strony nie.

Hmmm... teraz źle, a potem niedobrze.

Bawi mnie ta metdologia "cierpiętnictwa" i przyjmowania kopów, bo "tak trzeba". A na końcu jest wytrzeszcz oczu i niedowierzanie, że obraca się to na naszą niekorzyść.

Zobacz na takich ukraińców. Oddają hołd banderowcom, dają możliwość odkopania żołnierzy niemieckich (ukłon w stronę Niemców), a nie Wołyniaków. Robią nas na wojnie handlowej jak chcą i to pomimo tego, że to dzięki kroplówce uzbrojenia (i wielu innych rzeczy) jeszcze istnieją.

Czy oni wyznają postawę "no pomagali nam Polacy, więc nie możemy im teraz źle robić, to byłoby na rękę Rosjanom i wykorzystaliby to w propagandzie". Czy jest tak?

No nie. Tyle w temacie. Wszystko inne to białorycerskie zaprzeczanie rzeczywistości.

A kanał wpisuje się w powyższą narację pro-ukraińską "uber alles". :)

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Jaka różnica skoro wynik ten sam? Ano taka że w USA boją się jak ognia ujawnienia ludziom prawdy, że nie oni mają wpływ na władzę i że nawet nie rządzą ci których widzą

O czym ty człowieku piszesz? Poziom foliarstwo wywaliło. 

Kto za prezydenta decyduję o użyciu sił zbrojnych np? Korporacje czy on sam? To korporacje są zarządzone przez polityków a nie na odwrót.

Rząd rządzi. 

Za niedługo dojdziemy do tego, że rządzi Klaus schwab xD. Hahah

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Niebawem czas przeszły, rozpad w samym USA w końcu ludzie zaczynają dostrzegać brzydką prawdę, mają dość kłamstw płynących z głównego ścieku i wmawiana że trzeba najechać tych cz innych z imaginowanego powodu, bo ludzie nie chcą ginąć w nie swoich wojnach...

Tak tak i tak od 30  lat, jak nie więcej. :D

 

Chińczycy podbija świat! Co prawda są z 2 albo 3 razy słabsi, niż siebie przestawiają i ludzie ich widzą, ale oni świat podbija! 

 

Czaicie, że według wielu uczonych PKB chin może być niższe 3 razy, niż jest podane oficjalnie? I może być nawet setki milionów mniej, niż oficjalnie się podaje? Pieprzenie łgarze z Chin... 

3 godziny temu, slusa napisał(a):

@Piccardo to wszystko było tu wałkowane dziesiątki razy, nie trać czasu. 

W zasadzie razem z @slusaw foliarstwie możecie sobie przybić piątkę. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Czyli USA może Rosja i inne państwa nie mogą 🫠 co pokazałem? Różnica taka że USA ubiera to w gówno w piękne słowa a reszta ma w dupie i mówią że zabili bo był zagrożeniem? Jaka różnica skoro wynik ten sam? Ano taka że w USA boją się jak ognia ujawnienia ludziom prawdy, że nie oni mają wpływ na władzę i że nawet nie rządzą ci których widzą.

"Różnica taka, że USA ubiera to w gówno w piekne słowa" - nie no wcale Rosja nie robi tego samego. "Denazyfikacja", "Normalizacja" (patrz: wykłady Jurija Bezmenowa), "ocalenie ludzi z Donbasu" i inne pierdoły. No właśnie nie wynik ten sam, bo ci wprost wskazałem, że ludziom pod panowaniem USA żyje się dużo lepiej niż pod panowaniem Rosji - prosty przykład to właśnie RFN i NRD. W NRD wciąż żyło się dużo lepiej, bo kultura niemiecka się zachowała, która z natury swojej była dość mocno produktywna, lecz im więcej lat mijało, tym bardziej różnice między RFN i NRD się unaoczniały. Ameryka oczywiście nie jest bogatsza od Rosji i nie jest bardziej atrakcyjniejsza, bo wartości, ale przez to, że:
1) handel morski jest bardziej produktywny;
2) kultura pracy jest bardziej produktywna, jest mniejsza korupcja (raportuje się o błędach dużo chętniej, co nie można mówić o postsowietach)
3) połączenie historii (praca przodków) oraz potęga armii pilnującej oceanów

"Ano taka że w USA boją się jak ognia ujawnienia ludziom prawdy, że nie oni mają wpływ na władzę i że nawet nie rządzą ci których widzą." - A w innych krajach ujawniają ludziom prawdę? Każdy kraj musi to robić by utrzymać porządek. Nie ma ludzi, którzy ogarnialiby system finansowy, geopolitykę, ekonomię, inżynierię, historię, znali 5 języków, znali się na budownictwie, elektronice itd. itp., stąd oficjalny przekaz musi upraszczać. Stąd nie mam winy do NBC, że kłamią tak jak nie mam winy do Russia Today, że pi*rdolą kocopoły. 
 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Niebawem czas przeszły, rozpad w samym USA w końcu ludzie zaczynają dostrzegać brzydką prawdę, mają dość kłamstw płynących z głównego ścieku i wmawiana że trzeba najechać tych cz innych z imaginowanego powodu, bo ludzie nie chcą ginąć w nie swoich wojnach...

Teraz to trochę ucichło - najgłośniej o tym było w 2021 roku. Wojna ukraińska uratowała amerykańską hegemonię (jak na razie). Najbardziej mnie będzie bawić, jeśli rozpadnie się Ameryka, ten kwik tych ludzi stamtąd, którzy przyklaskują Rosji i jej walce o "wielobiegunowość" i z "amerykańskimi globalistami". 

Żeby rozbić dolara, to nie tylko by musieli podbić wschodnią Europę, ale pobić USA w morzu, a to już trudniejsze zadanie. 

No tak, nie chcą ginąć w nie swoich wojnach, bo nigdy wcześniej wojny nie wybuchały przed powstaniem USA, jak również i teraz wybuchają wyłącznie z winy USA...xD

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Po czym to poznajesz? Patrząc obiektywnie co za pewne u ciebie nie jest możliwe, główne zasady zaczynają w Rosji wyglądać zdrowo, czyli dbanie o kręgosłup moralny w przeciwieństwie do USA gdzie wciska się na siłę LGBTQBZ i chuj wie co tam jeszcze jest, zamykanie i ograniczanie przedsiębiorców na rzecz korpo, masy imigrantów wpuszczanych z każdej strony, czy kowidiotyzm który praktycznie rozwalił Nowy Jork...

Po statystykach choćby. 
ZSPIt0p.jpg


Tak, kręgosłup moralny mają WEDŁUG CIEBIE, ponieważ wypuszczają propagandowo jakie to Petersburg i Moskwa są ładne, że ładne dziewczyny, balet, Tołstoj, silny mężczyźni z WDW oraz oczywiście Putin silny przywódca, natomiast Ameryka jest spedalona. Kij tam, że Amerykanie zwyciężają we wskaźnikach odnośnie "tradycjonalizmu".

 

Nie chcę coś mówić - wiem, że znasz kwestię kowidu z mediów pseudowolnościowych czyli "WŁUNCZ MYŚLENIE, PLANDEMIA" i tak dalej, ale niestety tam ci nie powiedzieli co robili w Rosji podczas pandemii - wychodziły filmiki jak szpitale były zawalone całe trupami z Syberii. Również były tam przymusowe szczepienia i również było zamykanie w domach, więc o ch*j chodzi..? 

 

Nie no zamykanie przedsiębiorstw na rzecz korpo - jakby w Rosji nie trzeba by było płacić mafiom za to, żeby przedsiębiorstwa funkcjonowały lub nie było tamtejszych oligarchów. Kompletnie nie znasz tego kraju...

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Myślenie niewolnika, jak chcesz nim być proszę bardzo, ja zdecydowanie wolę NIE BYĆ pod ŻADNYM butem, bo żadnej korzyści z tego nie mam i wiem że ten but mnie zgniecie kiedy tylko będzie mu to wygodne i w ogóle się nie przejmie tym.

Nie no ja bardzo bym chciał, żeby Polska była w pełni niezależna, ale już to rok temu pisałem, że musiałaby zrobić unię ścisłą z sąsiednimi krajami, które mają ten sam cel by chronić swoich interesów (czyli np. kraje bałtyckie, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rumunia) i wtedy byłby potencjał który pozwoliłby być niezależnym bytem. 

 

No akurat jesli Amerykanie stawiają fabryki intela lub innych nowoczesnych technologii to spoko. Jeśli pomogą w zmodernizowaniu, bo byłoby to we wspólnym interesie. Wtedy dałoby się ugrać więcej niż samemu.

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Nie wiem co bierzesz, ale bierz mniej i to zdecydowanie! O jednostkę się dba? Kiedy jak tworzy się konflikty w których wykorzystuje się jednostkę jako mięso armatnie? Czy podczas plandemii robiąc sobie masowe eksperymenty? Czy może kiedy pozwalamy korporacjom truć ludzi, sprzedawać im leki na to trucie i wywoływać inne choroby aby dalej wciskać leki? Czy może tam gdzie są obozy pracy z nieludzkimi warunkami? Podział władzy? Gdzieś ty to wdział? Nie wiem czy wiesz ale władzę ma ten który kontroluje $ w danym państwie i w USA nie są to amerykanie, jest to prywatna instytucja o nazwie FED. Może gdzie indziej jest inaczej? BZDURA wiesz co to SMP 500? To sprawdź kto łącznie posiada 88% wartości, podpowiem 3 korpo gdzie jedna drugą posiada a i jest właściciel na szczycie... Takich podstawowych rzeczy nie znasz? Banki centralne też są dla nich nie dla nas, nie dla państw. A skoro państwo nie kontroluje $ to jak ma stanowić samo o sobie lub zrobić coś dla jednostki? Jednostki ma się w dupie! To tylko liczby zasób...

Tak, dba się o jednostkę bardziej niż w Rosji i Chinach. Mówię to w pełni z przekonaniem. Tam nikt by nawet NIE ŚMIAŁ protestować i noszenie masek w Chinach jest czymś absolutnie oczywistym choćby przez smog i szacunek do drugiego człowieka.

Zanim lek zostaje przeznaczony do użycia, to następuje długa procedura wdrażania go. 

Gdzie są obozy pracy z nieludzkimi warunkami na zachodzie? Jeśli są na zachodzie, to chyba wszędzie są w takim razie? (jakoś rzeczy muszą powstawać - nie ma fabryk, nie ma rzeczy)

 

No wiem, że FED kontroluje produkcję dolara i jakby miało być inaczej? Z polskiego punktu widzenia to dobrze, bo inaczej pewnie niepodległym bytem byśmy nie byli gdyby Amerykanie obecnie nie rządziliby światem. No jak to może gdzieś indziej jest inaczej? Wszędzie się dodrukowuje pieniądze. Choć różnica pomiędzy rozwiniętymi krajami, a rozwijającymi się jest taka, że ci biedni pożyczają w walutach tych bogatych, a ci rozwinięci pożyczają u siebie, w swoich. 
Oczywiście, że znam. Tylko pytanie czy oprócz narzekania wiesz czy mogłoby być inaczej. BO TAKA JEST NATURA, że po czasie najlepszy drapieżnik wygrywa, rozrasta sie (zasada pareto). 

 

No przecież państwo kontroluje $ - Dolar opiera się na wojsku amerykańskim pilnującym oceanów. Cała Ameryka opiera się na tym. To, że FED jest prywatną instytucją niewiele zmienia. Każdy ogarniey człowiek który choć trochę ogarniał przez ostatnie lata jak działa ekonomia i świat wie, że:
1) FED jest prywatną instytucją
2) każda transakcja międzynarodowa musi być wywoływana w dolarze jak ustalono w Breton Woods 
3) Amerykanie mają z tego ogromne zyski, skąd utrzymują ogromne wojsko, które pilnuje oceanów, ponieważ oceany są najważniejszą autostradą handlową na świecie, gdzie dokonuje się najwięcej handlu, stąd też w ogromnej mierze bierze i brała się dźwignia Ameryki i główny lewar nad Moskwą - że Rosja jest w wiecznej pętli swojego przekleństwa - że jest potęgą lądową. 
Czyli - mają wszędzie daleko i są dużym krajem lądowym kiepsko skomunikowanym stosunkowo -> muszą wydawać wiele na wojsko, milicję i służby oraz ogólnie twardo trzymać za mordę by się nie buntowali -> to przekłada się na poziom życia, ponieważ koszty transportu i utrzymania państwa są bardzo wysokie -> przez to są wiecznie biedniejsi od sąsiadów, którzy nie mają takich problemów, a żeby "czuć się bezpiecznie", to muszą utrzymać przesmyki by zabezpieczyć się/mieć bufor. 

To jest wytłumaczenie czemu z natury MUSZĄ zachowywać się agresywnie i są z definicji nam wrodzy. Nie "bo Ameryka ich sprowokowała", bo "Wiktoria Nuland", bo "jesteśmy nieodpowiedni wobec nich", tylko dlatego ponieważ jest to w ich interesie byśmy wprost byli pod ich butem. Ameryka natomiast miałą to bardziej w d*pie i Polska bardzo musiała się starać, wręcz wymusić dołączenie do NATO. Bardziej nam się opłaca być w zachodniej amerykańskiej strefie, bo jest zwyczajnie bardziej produktywna, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tak nie wygląda, bo widzisz zachodniaków jako spedalonych feministów obcinających sobie siurka, to wciąż jest to jedynie koloryzowanie przez propagandę w większości - zapewne wiesz którą.

 

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Powyższe co napisałem wskazuje że jest mega prosty... Jest kasta która przejęła większość naszych dóbr, dzięki temu są w stanie zarządzać tym co dzieje się na świecie, kreować rzeczywistość, tworzyć wojny czy pandemie, wprowadzać pomysły rodem z psychiatryka gdzie CO2 stanowi zagrożenie... To chyba przestałeś myśleć niestety...

Jezus Maria, serio?...
Przecież to jest tak koszmarna wizja świata dla jednostki, która w to wierzy, że nie wiem...
Nie, nie są w stanie kontrolować wszystkiego - mogą nakierowywać, mogą pokazywać, mogą mieć system monetarny, ale nie są w stanie sterować ludźmi wprost, tak jak nie są w stanie dolecieć na Proximę Centauri, nie są w stanie wytwarzać energii z niczego, nie są nieśmiertelni. Wciąż los jednostki leży w dużej mierze w jej rękach. Jeśli ktoś w wieku 15 lat sobie to głęboko uświadomi, to albo może zostać doktorem nauk medycznych kosząc gruby hajs, albo być obwiniającą o całe zło świata globalistów, który skończy w wieku 35 lat u rodziców w mieszkaniu bo "gdyby nie globaliści i ich zagrabione pieniądze, to na pewno byłoby go stać" (także analogia do kucy). Nie - życie jednostki zależy w większości od niej, a światem rządzi chaos, a nie bankierzy, finansiści czy globaliści. System bankowy jakikolwiek musi być, bo jakakolwiek waluta musi istnieć byśmy nie wymieniali się rzeczą za rzecz w barterze. 

 

To czy CO2 stanowi zagrożenie to kolejna kwestia. Jest zagrożeniem długoterminowym, ale jeszcze groźniejsi oczywiście są ekoterroryści, którzy chcą z tym walczyć poprzez ograniczanie, a nie poprzez konstruowanie technologii. W skrócie - jeśli komukolwiek zależy na klimacie, to powinien studiować elektrotechnikę, mechatronikę czy mechanikę, a nie ochronę środowiska.

 

Świetnie to swego czasu takie podejście do życia omówił Aaron Clarey:

 

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Też przespałeś i zapomniałeś, od czasu jak pojawił się Morawiecki nagle to co robił PIS się diametralnie zmieniło, gdzie sam Morawiecki przyłapany u sowy powiedział wyraźnie "polska należy do kogoś z zewnątrz" i popatrz jak ładnie polska wykonuje "przypadkiem" dokładnie ten sam program co reszta, skoro można ten sam program prowadzić w wielu państwach o czym to świadczy że nie ma żadnej korelacji? Że świat jest złożony....? Litości to jest tak oczywiste że dziecko by to zauważyło.

Kompletnie mnie to nie zaskoczyło i nie dziwi mnie to. Dobrze, że Morawiecki jest tego świadomy i dobrze, że Polska buduje gazoport w Świnoujściu, Centralny Port Komunikacyjny czy Baltic Pipe zabezpieczając przyszłość polski energetyczną i gospodarczą, bo z tego da się zbudować niezależność i bogactwo. Samym pitoleniem, że "łeee jesteśmy kolonią niemiecką, łee amerykańce nas kontrolują" nie da się nic poważnego zrobić, tylko rzeczami poważnymi - tworząc duże firmy w twardych sektorach (high tech, energetycznym, chemicznym itd.), infrastrukturę do tego oraz edukując ludzi o poważnych rzeczach jak inżynieria, medycyna, IT, budownictwo i tak dalej.  Nikt jeszcze gadaniem i narzekaniem się nie wzbogacił, nie oduzależnił, a tak się składa, że mieszkamy geograficznie w takim miejscu, że naprawdę dużo wymagane jest od nas byśmy byli w pełni niezależnym krajem.

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Zastanawiałeś się dlaczego? Wątpię, od nocnej zmiany gdzie polakom rzucono w twarz iż wrodzy nam ludzie przejmują władzę bo uwaga "polski rząd żąda ich ujawnienia" polacy nic z tym faktem nie zrobili to i nie mają własnego państwa ani zdania, a może przeoczyłeś fakt że jak ktoś w polsce zaczął ujawniać jak jest na prawdę tracił życie? Lub kiedy ludzie jednoczyli się tworząc ruch oddolny nagle pojawiali się smutni panowie i grozili im i ich rodzinom i takie ruchy przepadały bo by obaliły zdradziecką władzę? Skoro nie mamy polskiego rządu, wszystko zostało rozgrabione, sprzedane za grosze i niszczone gdy tylko zaczęło osiągać sukces i stanowić zagrożenie dla obcych korporacji to też wyimaginowany przypadek? Demografia jest niszczona w polsce celowo nie pozwala się rozwijać polakom bo szybko zaczęli by rosnąć w siłę, lepiej gdy co sprytniejsi wyjadą i swoimi zdolnościami wspierają obcy kapitał. Intelektualistów nie posiadamy, znowu przeoczyłeś oświatę, medycynę itd. ktoś skrupulatnie kontroluje i też nie dzieję się to tylko w polsce, dobry niewolnik to głupi niewolnik! Gorzej jak zadaje pytania i nie daj boże jak myśli samodzielnie...

Polacy czyli kto? Obywatele Polski mogą sobie wybrać w wyborach kogo chcą. Nie kumam kompletnie tego gadania o istotności "nocnej zmiany" jakby cokolwiek miało to zmienić - g*wno by zmieniło. Polska na początku lat '90 była biedna jak mysz kościelna. Cała nasza gospodarka opierała się jak półprodukty i przemysł dla ZSRR o wątpliwej jakości (znam wielu ludzi którzy pracowali w fabrykach lub pamiętają jak w Chełmie masowo jeździły pociagi z polskimi produktami do naszych braci Rosjan). Gdy otworzył się rynek zachodni, to zalał nas produktami lepszej jakości, które ludzie dużo chętniej kupowali. Jako kraj i ludzie w nim mieszkający byliśmy w tak gównianej sytuacji, że nie wiem czy się dało lepiej wyjść. Oczywiście oznaczało to praktycznie zmarnowane pokolenie przy ciężkiej pracy by zanotować jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w przeciagu 30 lat. 

 

To, że wszystko zostało rozgrabione, skradzione i tak dalej słyszę od 20 lat dosłownie od kiedy znalazłem książki Henryka Pająka w bibliotece (czyli OTWORZYŁEM OCZY). CO zostało skradzione? Przecież powstają oddolne ruchy - podaj konkretne przykłady bym mógł się odnieść. Wiadomo, że bywały pewne dziwne sytuacje jak z Kluską czy niedawno to z Rafałem Wójcikowskim. Są jednak duże polskie marki. Istnieją, oczywiście. (nie chcę pisać, że takie procedery działy się za PO, ale działy się głównie za PO...).

Demografia jest niszczona wszędzie. Gdyby to zależało od rządzących, to demografia powinna kwitnąć w Niemczech, a mają najgorszą sytuację w Europie. Zazwyczaj nie wynika ona z tego, że jest bieda, tylko że kobiety są księżniczkami.

No tak, wyjadą i tak jak chińscy studenci w USA - nauczą się, popraktykują i wracają do siebie robić rzeczy, których u siebie by się nie nauczyli - gdzie wady? (tak jak Tomasz Czajka)

Jak to nie posiadamy intelektualistów - znów takie populistyczne gadanie dla gawiedzi. Są, działają, ale się nie wychylają. Jest problem z patentami, ale to jest raczej temat, który apologeci upadającego zachodu za bardzo nie lubią (bo Rosja bardzo blado wypada na tle zachodu)..

No raczej Polacy nie są głupi patrząc po badaniach PISA.

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Jakich? Tych gdzie to oni drenują nasze surowce a my za to płacimy? Czy ten "super" sprzęt w kredycie i drożej niż sprzedawali innym? Chyba coś ci się pomieszało...

Po inwestycjach Intela odnośnie półprzewodników, które jest czymś duużo ważniejszym od jakiejkolwiek innej możliwej inwestycji. Jest to dosłownie najważniejszy wyścig technologiczny jaki się dzieje (polecam książkę wojna o chipy).

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Mało mnie obchodzi prawo tego czy tamtego, jak pisałem ty masz myślenie niewolnika, być pod butem, ja wolę jak mam swoje zdanie swoje państwo i swój interes, interes obcy mnie nie interesuje tak długo jak nie ingeruje w mój interes, czy to takie trudne?

 

Nie, nie lubię być pod butem, ale nie lubię takiego życzeniowego myślenia. Trzeba mieć plan połączony z postawą (jako że może coś nie iść po planie) i tak działać, bo narzekając można się przejechać. No ale chyba nie zauważasz, że interes może być współdzielony za często. Ale o tym juz pisałem.

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Miast dać wędkę, dają rybę czyli co robią....? To samo co z swoimi obywatelami i socjalem, uzależniają... Tak prostych rzeczy nie rozumiesz lol!?

No właśnie jak chcieli dać wędkę - czy to poprzez budowę, czy poprzez edukację, to jednym uchem im wchodziło i drugim wychodziło, co właśnie Kamil Cebulski opowiadał, a także wielu innych misjonarzy (wolontariuszy inaczej). 

 

Oczywiście, że rozumiem, ale tu nie jest kwestia tego, że dają rybę czy wędkę, ale tego, że tej wędki nie potrafią obsługiwać, ani zbudować! Nie da się im inaczej pomagać.

 

5 godzin temu, Piccardo napisał(a):

i co nam lub innym do tego, niech sobie żyją tam jak chcą, byle inne państwa się im nie wpierdalały bo i po co to robią, dla ich dobra...? Nie dla zasobów nic innego ich nie interesuje. Oczywista oczywistość.

Nie no, jasne, że nic nam do tego - to stwierdzili kolonizatorzy, że nie będą trzymać na swoich barkach ich i sobie wyjechali. Jednak nie ma co narzekać, że ich bieda i sytuacja w jakiej są to wina zachodu, co starają się wmówić głównie Rosjanie.

 

W sumie zrobiłem kiedyś o tym temat:

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slusa napisał(a):

@Piccardo to wszystko było tu wałkowane dziesiątki razy, nie trać czasu. 

Masz rację, czas zweryfikuje jak zwykle... Jakoś tak ostatnio dość szybko to robi i dość szybko ci na których krzyczy się "szur" mieli jednak rację. Przechodzę w stan obserwacji :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hubertius napisał(a):

Oddają hołd banderowcom

Poczytaj trochę o ich Historii, wobec nich tez nie byliśmy w porządku z racji tego tak zostali ukształtowani. Dlaczego nie powstała Rzeczpospolita 3 narodów ?

 

Pakt-Pilsudski-Lenin

 

3 godziny temu, Hubertius napisał(a):

dają możliwość odkopania żołnierzy niemieckich (ukłon w stronę Niemców),

Niestety Ekonomia wygrywa. Niemcy mają dużo więcej im do zaoferowania niż my, więc nie traktują nas tak samo jak Niemców.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

wykłady Jurija Bezmenowa), "ocalenie ludzi z Donbasu"

Podeślesz linka ?

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Najbardziej mnie będzie bawić, jeśli rozpadnie się Ameryka,

To będzie jak upadek ZSRR, nie do przewidzenia, jak ten kraj, kraje mogłyby wyglądać po rozpadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9310561,gwaltowna-zmiana-relacji-miedzy-ukraina-a-jej-sojusznikami-usa-i-kana.html

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30247802,shutdown-rzadu-usa-niemal-pewny-kongresmeni-nie-moga-dogadac.html

 

 

 

To już jest koniec, nie ma już nic...???

 

Nie zdziwiłbym się jakby Ukry sprzedawali hamerykański sprzęt do Rosji.:D

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.