Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam audycję:

 

 

33 minuty temu, Baca1980 napisał(a):

Dobrze że tym razem przyjaciele z zachodu postanowili kogoś innego niż Polska wrzucić do maszynki do mięsa.

Polecam tobie merytoryczną audycję.

33 minuty temu, Baca1980 napisał(a):

Też jestem za tym aby bić Rosję do ostatniego Ukraińca :)

Słaba Rosja, słabe Niemcy to szansa dla Polski na rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zaczynają kontrolę na granicy z PL.

A PL zaczyna na granicy ze Słowacją i Czechami.

Czy to tylko ochrona przed tymi co kupili paszporty.

Czy może chodzi aby nam zamknąć możliwość ucieczki w razie "w".?

4 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

Kochani Anglosasi 🥰

Albo utrudnić ucieczkę wezwanym do wojska Ukraińcom z terenu PL?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ale to Rosja zaatakowała i sprowokowała. Anglosasi nie wywołali tej wojny.

PS. Tak, wiem, Wiktoria Nuland. 

Nie, wcale Anglosasi nie podpuscili Ukraińców. Rosja nie została sprowokowana, przez podpuszczonych Ukraińców. 

43 minuty temu, Piccardo napisał(a):

Najpierw musi istnieć coś takiego jak polska fizycznie po za nazwą... 

Mówisz o gospodarce, przemyśle, handlu i ogarniętej polityce? To nie u nas🙂

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vodkas85 napisał(a):

Nie, wcale Anglosasi nie podpuscili Ukraińców. Rosja nie została sprowokowana, przez podpuszczonych Ukraińców. 

Nie, Rosja sprowokowała starając się odbudować swoją strefę wpływów będąc mniej atrakcyjnym wyborem dla państw ościennych, od których wymagała w żądaniach Ławrowa by się te państwa (Polska, Ukraina, Litwa itd.) podporządkowały jej. Chcieli odbudować ZSRR i jedynym sposobem jaki mogą to zrobić, to wyłącznie siła militarna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu średniej wieku w ukraińskim wojsku, że jest to 40 lat - dziwne by miało być inaczej. Ukrainiec, z którym pracuje, a który jest z Krzywego Rogu opowiadał, że WSZYSCY jego znajomi wyjechali do Polski/Niemiec (ma 21 lat) i jeden co walczył i mieli z nim kontakt, to zginął w Mariupolu na początku (straż graniczna czy tam gwardia narodowa). Dodatkowo u nich jest, jak u nas, ogromna luka demograficzna w wieku 20-30 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hubertius napisał(a):

Nie dał się zabić za interesy oligarchów. :)

Jak Ukraina wygra, ile lat będzie ten kraj się odbudował ? Chyba dekady ?

45 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Dodatkowo u nich jest, jak u nas, ogromna luka demograficzna w wieku 20-30 lat.

Wszyscy pewnie wyjechali.

Jak ta wojna skończy się to będzie kraj upadły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Druid napisał(a):

Jak Ukraina wygra, ile lat będzie ten kraj się odbudował ? Chyba dekady ?

Nikogo to mówiąc brutalnie nie obchodzi. Dla gigantów globalistycznych z zachodu i ukraińskich oligarchów tam mogłoby zostać nawet ledwie pewnie parę milionów ludzi, dopóki ziemia będzie dla nich uprawiana i surowce naturalne wydobywane i wszystko będzie iść na zachód to dla nich będzie sytuacja jak najbardziej w porządku. Oczywiście prolom sprzedawana jest bajka o tym jakie to wsparcie nie pójdzie z zachodu na odbudowę, ale prawda jest także że skończy się jak poniżej:

No i podobnie z Rosją. Kiedyś oglądając dokument na temat Putina jeden gość dobrze podsumował jaki mental mają Ci najwyżej u władzy mniej więcej w poniższym stylu:

"Ich nie obchodzi demografia, to że Rosja się kurczy demograficznie i ubożeje. Chodzi im o własny zysk. Tak naprawdę dla nich może w kraju pozostać ledwie kilkadziesiąt milionów ludzi, dopóki gaz i ropa będą wydobywane to wszystko jest dla nich w najlepszym porządku".

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hubertius napisał(a):

będą wydobywane to wszystko jest dla nich w najlepszym porządku".

Sam nawet zauważyłem po swoich znajomych, ze jak jeden z drugim doszli do gigantycznych pieniędzy, statusu społecznego, gość ma miliony na koncie, to zauważyłem, że zaczynał coraz bardziej bujać w obłokach i być odklejonym od rzeczywistości. Np. takie teksty mi walił milion w tą czy w tamtą inwestycji to jest dla mnie nic, dla niego nic, dla mnie to byłoby wszystko, żeby zmienić swoje dotychczasowe życie. Ludzi tych na dole coraz bardziej traktował z dystansem, na zasadzie powiedz to co masz powiedzieć i idź sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na pikabu.ru i oprócz normalnych, luźniejszych spraw natknąłem się na coś takiego:

 

https://www.chita.ru/text/criminal/2023/10/03/72769577/

 

Typ w 2019 roku został skazany na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, za morderstwo i poćwiartowanie 18 latki, teraz wrócił z "operacji specjalnej na Ukrainie",

ale nie pocieszył się wolnością, bo siedzi w areszcie podejrzany o kolejne morderstwo.

 

Z tego co ruskie pisali w komentarzach na pikabu, to sporo takich musi być dawnych skazańców chodzących wolno po powrocie z UKR, bo wymieniali

podobne przykłady ze swoich okolic. Na początku tej inwazji RUS było głośno, że byli skazańcy są na UKR, jednak myślałem, że skala tego zjawiska z czasem osłabła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Druid napisał(a):

Jak Ukraina wygra, ile lat będzie ten kraj się odbudował ? Chyba dekady ?

Wszyscy na czele z Niemcami przebierają nogami, żeby już do tej odbudowy doszło. Wbrew pozorom to kraj świetnie położony (Morze Czarne, szlaki handlowe), z dużymi możliwościami (rolnictwo, złoża naturalne, rzeki, elektrownie atomowe). My w Polsce mówimy o dobrym położeniu, Ukraina to jest bajka z możliwościami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Brat Jan napisał(a):

Niemcy zaczynają kontrolę na granicy z PL.

A PL zaczyna na granicy ze Słowacją i Czechami.

Czy to tylko ochrona przed tymi co kupili paszporty.

Czy może chodzi aby nam zamknąć możliwość ucieczki w razie "w".?

Albo utrudnić ucieczkę wezwanym do wojska Ukraińcom z terenu PL?

O tym samym pomyślałem. Tylko jakby to mogło wyglądać by wciągnąć nas w to bagno. Na pewno trzeba patrzeć na ruchy marionetek. Pinokio ziemii się pozbył ciekawe co dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, balin napisał(a):

My w Polsce mówimy o dobrym położeniu, Ukraina to jest bajka z możliwościami. 

Racja, tylko Rosja jest za blisko. Te ziemie, które Rosja zajęła to mogą nie oddać, i wówczas okazać się może, że te ziemie będą odbudowane, ale będą już Rosyjskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.