Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

https://defence24.pl/polityka-obronna/poniedzialkowy-przeglad-mediow-mistyczne-nastroje-w-armii-rosyjskiej-mielismy-bronic-granic-niemiec-macierewicz-o-doktrynie-po

Cytat

Sławek Zagórski Wp.pl: „Rewolucja w ukraińskiej armii. Wszystko zmienił jeden dzień" "W Siłach Zbrojnych Ukrainy służy ok. 60 tys. kobiet. Nie tylko w służbach pomocniczych, ale także na pierwszej linii frontu. W mgnieniu oka dyskryminacja zniknęła. Kobiety mają takie same prawa, ale też wymagania i obowiązki. Ukraińska armia przeszła szybką przemianę myślenia i postrzegania kobiet w mundurach. . Kobiety w ukraińskiej armii są traktowane na równi z mężczyznami - mają takie same prawa, ale też obowiązki i wymagania. Jedyny wyjątek brany jest pod uwagę w czasie ciąży. Ukraińskie żołnierki, w przeciwieństwie do polskich, mają takie same wymagania na testach fizycznych, jak i mężczyźni. Zdają dokładnie takie same testy i w zależności od wyników trafiają do odpowiednich jednostek. Dlatego żołnierki nie są tylko sanitariuszkami, oficerami prasowymi czy kulturalnymi. W oddziałach szturmowych wojsk powietrznodesantowych służy niemal tysiąc kobiet. Obecnie w wojskach lądowych służy ich ponad 16 tys., z czego ok. 40 proc. brało udział w bezpośrednich walkach z Rosjanami. Z każdym miesiącem ta liczba rośnie."

Taka rewolucja, że w sumie żadna rewolucja. Babole niby na równi, ale jednak chronione i uprzywilejowane. I tylko na paradach maszerują w pierwszych szeregach, przed obiektywami. Takie jest zapotrzebowanie, trzeba wmówić ludziom, że babol we wszystkim przoduje, albo choć nie ustępuje.

 

Ja akurat nie jestem zwolennikiem modelu kibucowego - tj. wszyscy równi bez względu na koszty. Uważam, że kobiety w czasie działań zbrojnych powinny być na tyłach, i tam wspierać wysiłek wojenny*. Ale wkurwia mnie taka kiepsko uszyta propaganda.

 

* byle nie imprezując i łykając murzyńskie knagi ;) 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, zychu said:

Taka rewolucja, że w sumie żadna rewolucja. Babole niby na równi, ale jednak chronione i uprzywilejowane. I tylko na paradach maszerują w pierwszych szeregach, przed obiektywami. Takie jest zapotrzebowanie, trzeba wmówić ludziom, że babol we wszystkim przoduje, albo choć nie ustępuje.

 

Ja akurat nie jestem zwolennikiem modelu kibucowego - tj. wszyscy równi bez względu na koszty. Uważam, że kobiety w czasie działań zbrojnych powinny być na tyłach, i tam wspierać wysiłek wojenny*. Ale wkurwia mnie taka kiepsko uszyta propaganda.

 

* byle nie imprezując i łykając murzyńskie knagi ;) 

 

Problem w tym że kobiety to przyszłość narodu i rzucanie ich na front to kretynizm najczystszej postaci, ale skoro odeszliśmy od modelu rodziny i poszliśmy w kretynizmy to idźmy w nie na całość. Będzie to nasz koniec, ale przynajmniej konsekwentnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Trevor said:

Problem w tym że kobiety to przyszłość narodu

Kobieta która nie chce / nie może zajść w ciążę - jaki ona ma wpływ na przyszłość narodu?

Taki sam jak mężczyzna. Niech więc ma te same obowiązki.

Znacznie to lepsza motywacja, niż 800+...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Sojusznik Polski USA udziela 2 miliardy dolców na modernizację sił RP. 

A to dopiero początek. 

 


*Pożyczki

Tego nie dopisałeś.


No wspaniale, jakbyśmy nie mieli wystarczająco dużo długów.

No i to czego pewnie jeszcze nie dodałeś to z **na wydanie w sklepie z czołgami USA,

Super. "Hej, dam Ci pożyczkę żebyś mógł za te pieniądze u mnie kupić różne rzeczy a potem oddawać mi odsetki przez kilkadziesiąt lat".

No pięknie! Myślę, że powinniśmy z tego powodu wywiesić flagi na pół maszt i zorganizować marsz pogrzebowy ulicami Wa-wy.
 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ConfuserSkończ już. 

Wszystko źle, każda decyzja zła. Wszystko, ale to wszystko. 

Już tego czytać się nie da. Serio. 

 

To już się robi nudne. 

W zasadzie ktoś też prawdę musi napisać - jesteśmy zbyt słabi, żebyśmy nie podlizywać się komuś naprawdę silnemu. 

 

Nigdy w Europie w historii, nie byliśmy nawet w top 3 najsilniejszych krajów. W Europie. Teraz to jesteśmy jeszcze daleko daleko na tle Europy a co dopiero świecie. 

 

Trzeba robić swoje, ale no jesteśmy słabi. 

Możemy być mocniejsi, ale to wymaga czasu. 

 

Nawet militarnie póki co, jesteśmy słabi dopiero, jak dojdzie to wyposażenie które jest planowane skoczymy dużo wyżej. 

 

Ale jeśli Niemcy zaczną się zbroić bardzo mocno i inne kraje zachodnie to też pewnie spadniemy. 

 

To jest, jak pieprz w oczy nacjonalistom pokroju Ziemkiewicza i innych takich, ale no ktoś musi mówić jawnie mówić prawdę. 

 

I tak samo z pomocą ukr. Gdyby nie my to by było po ukr i takie tam. Trochę bawimy się w kłębek świata. 

 

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Znamienne, że fetowanie pana Hunki, weterana Waffen SS miało miejsce w Kanadzie. Gdzie wyemigrowało po II wojnie światowej gros ukraińskich nazistów i banderowców z SS Galizien. Kraju z potężną diasporą ukraińską.

 

Ale chyba będzie problem, bo Żydów już szlag trafił ;)

 

https://x.com/TheCanadaFiles/status/1705656600839811498?s

 

Dodam tylko, że nie tylko Kanada chroniła po wojnie ukraińskich esesmanów.

 

EZk35-8XkAAUM9X?format=png&name=small

 

 

 

 

By the 1950s former members of 14th SS openly wore SS uniforms in Britain for annual reunions and celebrations, with extremely vocal hard right groups openly voicing dissent against the Soviet Union - alarming the Foreign Office. (See Stephen Dorril’s MI6, p.442-3). /10

 

Więcej informacji na tym profilu na twitterze:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Wszystko źle, każda decyzja zła. Wszystko, ale to wszystko. 

Jak robi się coś z dupy strony to co, mają klaskać 🤣

 

Wojsko buduje się latami nie miesiącami, bo trzeba mieć wyszkolonych ludzi, w ogóle mieć tych ludzi i szkoły, sprzęt treningowy, całe zaplecze serwisowe (czego nie dostaniemy) i wiedzę, a ty się cieszysz jak głupi że kupimy stary złom który zalega im na pustyni, za kasę która od nich pożyczymy 🤣, nie wiem czy wiesz, chociaż wątpię ale armię buduje się przede wszystkim na mocnej gospodarce, czego również tutaj nie ma, bo jest gospodarka oparta na długu i socjalu, Grecja i Wenezuela mówi ci coś?

 

Przede wszystkim myśleć!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piccardo napisał(a):

Jak robi się coś z dupy strony to co, mają klaskać 🤣

 

Wojsko buduje się latami nie miesiącami, bo trzeba mieć wyszkolonych ludzi, w ogóle mieć tych ludzi i szkoły, sprzęt treningowy, całe zaplecze serwisowe (czego nie dostaniemy) i wiedzę, a ty się cieszysz jak głupi że kupimy stary złom który zalega im na pustyni, za kasę która od nich pożyczymy 🤣, nie wiem czy wiesz, chociaż wątpię ale armię buduje się przede wszystkim na mocnej gospodarce, czego również tutaj nie ma, bo jest gospodarka oparta na długu i socjalu, Grecja i Wenezuela mówi ci coś?

 

Przede wszystkim myśleć!

Armia na jedno pierdolnięcie. Mam dokładnie to samo zadanie, więc nie mam się co rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiccardoKłamiesz ludzi. 

 

Kupujemy nowoczesny sprzętu prościutki z fabryki. Jedynie Abramsy tam ze 100 sztuk lekko ponad używane, ale za pół darmo. 

 

Ale reszta jaka używana i jaki złom? To jest najnowocześniejszy sprzęt i najlepszy. 

 

Himarsy, kraby, patrioty, apache, borsuki i masa innych. 

 

I jaki miesiąc? Przecież to jest program na LATA. A nie miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Ale reszta jaka używana i jaki złom? To jest najnowocześniejszy sprzęt i najlepszy. 

Leżę 🤣 sprawdź sobie ile płacili inni za NOWE abramsy a ile polaczki za używki 🤣. Człowiek przeciera oczy ze zdumienia że są tacy jak ty, serio... Chodzi o całokształt, ludzie piszą ci tu jak wygląda rzeczywistość a ty niczym TVP miód i mleko 🤣.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Sojusznik Polski USA udziela 2 miliardy dolców na modernizację sił RP. 

A to dopiero początek.

Izrael co roku dostaje ponad 5 mld dolców na utrzymanie i rozwój swojego przemysłu. My dostajemy pożyczki na zakupy w przemyśle amerykańskim. Nie dziwne, bo własnego nie mamy. Taki z nas ważny sojusznik.  

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te wpisy o fabrykach. 

 

Tu trzeba jako kraj od podstaw zacząć a nie myśleć sobie o fabrykach. 

 

Ale kraj już i tak jest skazany na porażkę. Przez nacjonalistów z konfedracji i PiSu. Coraz więcej prawaków którzy nie myślą za dużo = katastrofa. 

 

Niestety ten proces już jest raczej nie do cofnięcia. 

 

Skończymy, jak ruscy i Białorusini. Nic się rozwijać nie będziemy tylko bezmyślnymi nacjonalistami. 

 

Jeśli zachód nas porzuci - jeśli tak dalej pójdzie - to się cofniemy znowu o x lat do tyłu i będziemy musieli kraść podstawowe technologie, jak za układu Warszawskiego. Żałość. 

 

Geje, eutanazja, imigranci - jak płachta na byka. 

Polski katotaliban i wszystko jasne. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi @$Szarak$, ale @Piccardo ma sto procent racji. Gdyby Amerykanom naprawdę zależało na uzbrojeniu Polski, to by ją uzbroili po zęby w swoje najnowocześniejsze wojskowe technologie plus transferowali R&D, jak to robią w przypadku swojego najważniejszego "lotniskowca na Bliskim Wschodzie", czyli Izraela.

 

I nie za kredyty i pożyczki ;)

I mimo tak zażyłych relacji czy widziałeś kiedykolwiek, by premier Izraela czy jakikolwiek ważny polityk z Knessetu czapkował USA czy odnosił się do nich z serwilizmem? 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Przykro mi @$Szarak$, ale @Piccardo ma sto procent racji. Gdyby Amerykanom naprawdę zależało na uzbrojeniu Polski, to by ją uzbroili po zęby w swoje najnowocześniejsze wojskowe technologie plus transferowali R&D, jak to robią w przypadku swojego najważniejszego "lotniskowca na Bliskim Wschodzie", czyli Izraela.

 

I nie za kredyty i pożyczki ;)

I mimo tak zażyłych relacji czy widziałeś kiedykolwiek, by Nathaniahu 

Hehehe. Tylko że Izrael sam wydaje miliardy na rozwój zbrojenia. Ma niezle czołgi i ich modyfikacje (Merkava, Szolef) 

 

To nie jest tak że izrael tylko dostaje sprzęt i technologie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

bezmyślnymi nacjonalistami.

Dlatego Chiny które słyną z nacjonalizmu są obecnie najpotężniejsze na świecie i uważam że najbardziej zaawansowane technologicznie... Rosja której Ukraina pomimo ogromnej pomocy i transferu sprzętu jakoś sprostać nie może 🤔. Czy nie dociera do ciebie że to działa właśnie odwrotnie? Nacjonalizm to zjednoczony naród, nie podzielony, pomieszany i pozbawiony wszelkich podstaw, jak rodzina, kultura czy historia... Jesteś lewakiem czy jak? Wedle ciebie multikulti to siła? Nie posiadanie wartości, kultury swojej tożsamości umacnia? Jak mocno na głowę upadłeś? A tak zapomniałem... Posługujesz się zwrotami których nie znasz i nie rozumiesz najwyraźniej.

 

Powinieneś zauważyć że sprzęt przegrywa kiedy nie posiada się R&D, wyszkolonych ludzi, swoich technologii nieznanych przeciwnikowi... Ale nie! Kupić na pałę sprzęt...

 

4 godziny temu, Libertyn napisał(a):

Ma niezle czołgi i ich modyfikacje

Ależ oczywiście! Dzięki współpracy, dostają od swojego podnóżka jakim jest USA dla nich podstawę, wiedzę, technologie, nawet korzystają z infrastruktury i u siebie to rozwijają, to takie dziwne? Ale właśnie fakt że mają na kimś żerować ich umacnia a nie osłabia.

 

My mieliśmy możliwość działać wspólnie na tym polu z Chinami, wspólnie! Czyli mieć dostęp do R&D I rozwijać projekty wojskowe, móc produkować i serwisować u siebie! Ale nie lepiej kupić złom z USA i przepłacać 🤣 o ile coś w ogóle polsza zobaczy, bo płacić płaci dawno, a efektu brak, do tego kluczowa rzecz system obsługi i komunikacji tego sprzętu którym USA się nie dzieli więc oni nad tym sprzętem mają zwierzchnią kontrolę 🤣

 

Nie wspominając że Izraelowi też polsza płaci krocie nawet za emerytury bezpodstawnie... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Libertyn napisał(a):

Tylko że Izrael sam wydaje miliardy na rozwój zbrojenia. Ma niezle czołgi i ich modyfikacje (Merkava, Szolef) 

Oczywiście, czy napisałem że jest inaczej? To jest holistyczny rozwój sektora militarnego. Oprócz własnego wysiłku inwestycyjnego są pompowane bezzwrotnie amerykańskie miliardy dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Oczywiście, czy napisałem że jest inaczej? To jest holistyczny rozwój sektora militarnego. Oprócz własnego wysiłku inwestycyjnego są pompowane bezzwrotnie amerykańskie miliardy dolarów.

Czym jest otoczony Izrael a czym Polska? 

 

Polska nie ma takiego znaczenia jak Izrael, bo Polska jest otoczona przez sojuszników USA. Nie ma argumentu "Jak nie my to kto? "

 

Poza tym jest popularne przekonanie że Polacy kradną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Jeśli zachód nas porzuci - jeśli tak dalej pójdzie

Cieszy mnie to, że zdajesz sobie sprawę z tego co wyczynia najlepszy rząd od czasów Mieszka I. To pis ma kosę z Unią i jest skazany na USA, z czego Amerykanie korzystają. Aż dziw, że ktoś tam wpadł na to, żeby z Koreańczykami coś zadziałać. Z drugiej strony z Europą nic, mimo że są kraje z rozwiniętym przemysłem wojskowym (Francja, Wlk. Brytania, Szwecja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Libertyn napisał(a):

Czym jest otoczony Izrael a czym Polska? 

Stary, przestałeś ogarniać obecną propagandę? ;)

 

Kasztelania, wschodnia flanka NATO i takie tam. No i Ruscy, którzy o niczym innym przecież nie marzą, niż o wojnie z PL xD

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Cieszy mnie to, że zdajesz sobie sprawę z tego co wyczynia najlepszy rząd od czasów Mieszka I. To pis ma kosę z Unią i jest skazany na USA, z czego Amerykanie korzystają. Aż dziw, że ktoś tam wpadł na to, żeby z Koreańczykami coś zadziałać. Z drugiej strony z Europą nic, mimo że są kraje z rozwiniętym przemysłem wojskowym (Francja, Wlk. Brytania, Szwecja).

USA akuratnie konkuruje z Koreą i chce, żeby w Polsce były Abramsy, a nie K2 - tu trwa ostra rywalizacja. Już zdaje się wyznaczono zakłady w Poznaniu do serwisowania i remontowania Abramsów w Europie. A tam była planowana produkcja K2.

Co do krajów europejskich, to wbrew pozorom ta współpraca jest i to bardzo intensywna np. pociski CAMM, Brimstone, okręty z programu Miecznik. Pomijamy głównie Niemców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał(a):

Kasztelania, wschodnia flanka NATO i takie tam. No i Ruscy, którzy o niczym innym przecież nie marzą, niż o wojnie z PL xD

Wschodnia flanka razem z Finlandią, Łotwą, Estonią, Litwą, Słowacją, Węgrami i Rumunią. 

Ruscy o niczym bardziej nie marzą jak o odbudowie wpływów  z czasów komuny. My jesteśmy agresorem, wszak wstąpiliśmy do NATO bez pytania się ich o zgodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze wydaje się pocieszne, gdy jakiś ptysio mądrzy się, czego to państwo nie powinno zrobić, przeżywa, angażuje się emocjonalnie - utożsamia się ze sprawami państwowymi. A w założeniach kliki rządzącej taki ptysio jest gównem wpisanym w potencjalne straty. :) 

 

Decydenci poradzą sobie bez ciebie - tobie zapierdalać i ginąć, a nie się mundrzyć. :P Nic nie dociera do tych durnych łbów.

No to jak tam? Pańszczyzna odrobiona dla swoich dobrodziejów? 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.