Skocz do zawartości

Wraca do Polski normalność - czyli o sprzątaniu po bezmyślnych nacjonalistach


Rekomendowane odpowiedzi

33 minutes ago, wolnystrzelec said:

Ale to jest niezrozumienie podstawowej różnicy między mediami publicznymi a komercyjnymi. Media publiczne nie mogą robić za przeciwwagę dla narracji w tych prywatnych. Publiczne, na które zrzucamy się wszyscy, powinny być maksymalnie bezstronne.

 

A kobiety powinny kochać romantycznie i być wierne. Do tego każdy powinien mieć fajne auto, i mieszkać koło parku w którym biega jelonek bambi. No to jest takie właśnie myślenie. Media publiczne nigdy nie były, nie są, i nie będą bezstronne, w żadnym państwie. Media publiczne są mediami rządowym, i realizują narrację rządu.

 

Dlatego nie mam pretensji, że PO przejmuje media, przejmuje rząd to przejmuje i media, naturalna rzecz, a te wszystkie Rachnie mogą się pocałować w tyłek. Inna rzecz, że robi to w sposób brutalny, z brakiem poszanowania prawa. A ja może i tego cyrku demokracji nie szanuję (czekam na powrót monarchii, albo przynajmniej jakąś sensowną dyktaturę), ale prawo i owszem. I jego chamskie łamanie przy świetle fleszy budzi mój niesmak. PiS był jaki był, nie moja bajka, ale nawet jak jakieś cyrki robił, to maksymalnie na granicy prawa - tam gdzie prawnicy się kłócą brał stronę tych co mu pasowało bardziej. Jak z publikacją wyroków TK - wchodzą w życiu od czasu publikacji, ale nie jest napisane kiedy publikować trzeba, to opublikujemy sobie za rok. A ci gangsterzy co przyszli do władzy dziś mają to centralnie w pompie, tak są przejęci swoją świętą misją że żadne prawo im na drodze stawać nie będzie. Obrzydliwa barbaria.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertTeż mimo wszystko muszę stanąć trochę w obronie Tuska, jeśli chodzi o tamte okolice czasowe. 

Całkiem nie tak dawno odtajnili amerykanie rozmowę Tuska z Bushem. 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pokazali-rozmowe-donalda-tuska-z-george-em-bushem-dotyczyla-,nId,6867516

 

 

@KespertImo, ciężko jest prowadzić politykę twardą mając słabe zaplecze - może nie słabe, ale o wiele słabsze od przeciwnika czyli Rosji. 

 

Teraz w domyśle kości zostały rozrzucone - wojska amerykańskie w Polsce jeszcze więcej ich, pozwolenie na dużą rozbudowę sił zbrojnych, nowoczesny sprzęt. 

Myślę, że będzie kolejne rozdanie - tzn, że po tym  rozpierdzielu i robieniu po obu stronach ruchów jak komu się podoba, znów będą one kontrolowane. 

Tusk może znowu odmrozić stosunki z Moskwą potajemnie, ale decyzję po obu stronach już nie zostaną cofnięte. Ani Putin nie wyjdzie z Ukr, ani nie będzie przerwy w modernizacji wojska Pl. 

 

Piszesz też o trzymaniu z usa - tylko hajs na ukr powoli się kończy, Trump w sondażach wyżej od Bidena póki co... W najlepszym wypadku dla Putina może się to różnie skończyć. 

 

A  co jeśli decyzja USA z Rosją już została podjęta nad naszymi głowami? O zdanie nas się pytać nie muszą. Może decyzję zostały już podjęte w sprawie ukr a ten brak pomocy  to taki cyrk dla ludzi żeby to ,,jakoś wyglądało". Bo jeśli tak to zostaniemy na lodzie bez nikogo z europy i bez ameryki. 

 

Naprawdę Polska jest w ciężkiej sytuacji zawsze praktycznie bo ma silnych wrogów, złe położenie - taka głównie równina. Jeszcze zostają Chiny z dużych takich graczy. Ciężko coś powiedzieć na temat Chińczyków i jak to tam z nimi jest. Jak silni są w rzeczywistości, na co zdolni... Całe wieki jesteśmy w sumie zmuszani do robienia komuś laski - a nawet robienie laski nie raz w historii nie wychodziło. 

Liczyć na Niemcy? Francuzów? Francuzi to tam ich Polska mało co pewnie obchodzi. Chodź jest potencjalnym sojusznikiem. UK? Dalej trochę kiepsko. Niemcy zjedzone przez służby Ru. Dywizji nawet nie mają.  A nawet gdyby mieli, to nie wiadomo czy w końcu nie trafiłyby z drugiej strony na naszą ziemię - i to nie w celach pomocy tylko ,,pomocy". 

 

Jeśli amerykanie się wyłamią, to zostają Chińczycy - chodź tak, jak wyżej pisałem. Nie wiadomo na co ich tak naprawdę stać. Jak ostro potrafią zagrać czy w ogóle by chcieli współpracę jakąkolwiek podjąć. 

 

Też zauważyłem, że jesteśmy zawsze drzazgą w oku niezależnie po której stronie staniemy - to zawsze dla jakiegoś silnego bardzo państwa wyjdzie na złe. Po stronie usa - o ile się nie ułożą z ruskimi - to będziemy dla ruskich i Niemiec. Jeśli usa się ułożą z ruskimi i postawimy na chinoli no to dalej będzie źle. 

 

Brakuje nam jakiegoś też asa w rękawie. Nie mamy żadnych - inni mają po kilka. 

Broń atomowa? Żadna ze stron nie pozwoli. Ani ru, ani ameryka, ani francuzi, ani uk. Nikt. 

 

Niech opracowują jakąś broń biologiczną albo AI - jedyna nasza nadzieja. A i na to trzeba siana, elity intelektualne i masę innych rzeczy.

 

Potrzebujemy realnego potężnego świra - że tak to ujmę, jako sojusznika. Takiego który będzie siał realny strach. Bo dyktatorzy tacy, jak putin gardzą słabymi. Oni doceniają tylko innych brutali. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, wolnystrzelec said:

Słyszałem już podobny argument z ust polityka PiS. Ale to jest niezrozumienie podstawowej różnicy między mediami publicznymi a komercyjnymi. Media publiczne nie mogą robić za przeciwwagę dla narracji w tych prywatnych. Publiczne, na które zrzucamy się wszyscy, powinny być maksymalnie bezstronne. Nie pisowe, nie tęczowe, nie konfederacyjne. Bezstronne. I żaden to argument „bo TVN sprzyja lewakom”. TVN może. Tak samo, jak Republika czy Trwam mogą sprzyjać PiS. Na mediach takich, jak TVP i PR ciąży misja, a nie bycie stroną politycznego sporu. Dziennikarz ma informować, a nie angażować się osobiście.

Obrońcy TVP w wersji z ekipą Rachoń/Kłeczek/Ogórek to skrajni hipokryci. Nie przeszkadzało im, że przez 8 lat sączyła się propaganda sukcesu jednej partii? Po prostu była im na rękę. Pomijam już taki aspekt, jak najszersze (spośród kanałów informacyjnych) dotarcie programu TVP Info do potencjalnych odbiorców dzięki naziemnej i darmowej DVB-T. Odbiorcy „przeciwstawnych” telewizji muszą korzystać z płatnych pakietów, co już zawęża krąg odbiorców.

 

Wszystko ładnie napisane. Świat bajkowy :)Jeszcze żeby ludzie dla siebie byli mili i sądy były sprawiedliwe. 

 

Myślisz że jest to do zrobienia w sytuacji gdzie budynek TVP przejmuje sie siłą a dziennikarzom blokuje przepustki i sygnał telewizyjny? Czy twoim zdaniem po tym co się zdarzyło nowi dziennikarze odważą się na krytykę wobec obecnej władzy? Skoro Sienkiewicz nie bał sie przejąć TVP siłowo w biały dzień to tym bardziej nie będzie miał żadnych skrupułów po cichu wyrzucać dziennikarzy pokazujący niewygodne informacje dla Rządu. 

 

Który z nowych dziennikarzy odważy się powiedzieć cos krytycznego o Tusku skoro jego poprzednicy wylecieli na bruk w ciągu kilku godzin? Zastanów się i wyobraź sobie co byś zrobił będąc dziennikarzem? Idziesz dziś do TVP dzisiaj, masz przygotować materiały do Panoramy. Emisja o 18:00. Wspomnisz o tym że siłowe przejęcie budynku TVP to metody rodem z Rosji i Białorusi czy temat pominiesz i skupisz się na krytyce Kaczyńskiego?

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 stron najebane o czymś co jest cyrkiem dla gawiedzi...

 

@Bullitt podsumował temat - to nie ma znaczenia czy będzie rządził PiS czy PO pryncypia będą te same - rewolucja kulturalna, Polak jako wyrobnik i tania siła robocza oraz mięso armatnie a Polka dziwka dla "przyjeżdżających na wieczór kawalerski" Angoli i innych zachodniaków.

Wy naprawdę myślicie, że relokacja imigrantów zależy od PiS albo PO?

Przecież zarówno emigranci z Afryki jak i Ukraińcy zostali wpuszczeni do Europy, w tym do Polski, nie dla dobrych serduszek ale dlatego, że kapitalizmowi kończą się zasoby do jebania za miskę ryżu w ich korpo...

 

Serio gratuluję komuś naiwności, kto myśli że Polska kiedyś a Ukraina teraz były / będa wzięte do UE z dobrego serca. NIE - to są rezerwuary taniej siły roboczej, miechą na rzeź i rynek zbytu - ten interes się po prostu opłaca.

 

Wy serio myślicie, że jakby rządził PiS to panie z Polski nie byłyby takie łase na przybyszów z Magrebu i Afryki?

Że by się nie kurwiły i nie skrobały?

Wy serio myślicie, że jakakolwiek partia polityczna, która jest w sejmie, nie wyśle Was na front jak amerykański Pan zadecyduje, że żeby mu imperium nie upadło ma być wojna?

 

Serio Covid i pranie mózgu dotyczące Ukrainy nic Was nie nauczyło?

Przecież za maseczki i upadek polskich firm odpowiada KAŻDA partia z zestawu PiS, PO, Lewica, PSL + oni wszyscy, łącznie z dużą częścią konfy posłaliby Was w kamasze :D

 

5 stron podniecania się takim gównem szanuję :D 

 

Przyjmijcie do wiadomości, że tak jak Polska ciągnęła po same kule w latach 1945-1989 ZSRR tak teraz robi to samo zachodowi i nie jest krajem, który może sobie robić co chce.

 

PS A tego, że PiS to nacjonaliści to mi się nawet komentować nie chce bo to jest olbrzymie XD jak to napisał @Chcni.

Jak grupa rekonstrukcyjna przedwojennej sanacji może być nacjonalistyczna skoro te pisiorskie szury chcą budować Nędzymorze czyli Unię Polski, Litwy i Ukrainy?

BTW - w jakim języku będą mówić Nędzymorzanie?

Polskim?

XD

Urzędowy byłby angielski bo spaja te 3 narody a poza tym łatwiej będzie komenderować Nędzymorzem zza oceanu.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 19
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

BTW - w jakim języku będą mówić Nędzymorzanie?

Polskim?

Ukraińskim? Jak kretyni z Wyborczej to jakoś rok z hakiem temu napisali - ten język coś cudownego robi z mózgiem xD

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

Przyjmijcie do wiadomości, że tak jak Polska ciągnęła po same kule w latach 1945-1989 ZSRR tak teraz robi to samo zachodowi 

Muszę odrobinę zaprotestować ;)

 

Taki np. Gomułka, przy paru obecnych największych serwilistach to patriota, rozumiejący polski interes narodowy. 

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Odkąd żyję w tym kraju to nie widziałem normalności nigdy. Nawet nie mam pojęcia, co to znaczy normalność w tym chorym, pojebanym, nieludzkim systemie. Wy wiecie, widzieliście? Odkąd pamiętam sejm wkurwiał ludzi. AWS, SLD i inne gówna, zawsze te same ryje, zawsze to samo, zawsze wyższe koszty pracy rok do roku, wyższe podatki i perspektywy takie, że kilka milionów Polaków w wieku produkcyjnym spierdoliło na zawsze i to byli najmądrzejsi ludzie i dalej są. Normalność. Za duże słowo. Ja nawet nie wiem, co to jest.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Mam nadzieję, że zajmą się też konfederacją bo według mnie taki braun to jest faszystą po prostu a na to paragrafy są. 

 

 

Ajwaj.

Przynajmniej Polacy zobaczyli że s sprawach żydowskich. Większość polityków z każdej strony są jednomyślni :).

Taki teatrzyk dla gojów :).

55 minut temu, Obliteraror napisał(a):

ten język coś cudownego robi z mózgiem xD

 

Gówno? 

58 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

5 stron najebane o czymś co jest cyrkiem dla gawiedzi...

 

 Psy szczekają, karawana idzie dalej....:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał(a):

Tak na marginesie. Odkąd żyję w tym kraju to nie widziałem normalności nigdy. Nawet nie mam pojęcia, co to znaczy normalność w tym chorym, pojebanym, nieludzkim systemie. Wy wiecie, widzieliście?


Może to jest właśnie ta normalność a my jesteśmy z jakiegoś Matrixa z naszymi wymaganiami? 😁.

 

Zresztą. Jest kiełbasa w sklepach? No. To nie wnikaj, tylko zajmij się czymś pożytecznym 😁.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

PS A tego, że PiS to nacjonaliści to mi się nawet komentować nie chce bo to jest olbrzymie XD jak to napisał @Chcni.

Jak grupa rekonstrukcyjna przedwojennej sanacji może być nacjonalistyczna skoro te pisiorskie szury chcą budować Nędzymorze czyli Unię Polski, Litwy i Ukrainy?

BTW - w jakim języku będą mówić Nędzymorzanie?

Polskim?

XD

Urzędowy byłby angielski bo spaja te 3 narody a poza tym łatwiej będzie komenderować Nędzymorzem zza oceanu.

No to jaka droga do wyjścia z tego wiecznego koła zależności od zagranicznych (oczywiście z poziomu juniora) niż pomysły w stylu Nędzymorza? Tu jest tylko narzekanie, nie ma rozwiązania. Być może rozwiązanie już nie istnieje, bo z demografią jesteśmy kaput, a gospodarczo jesteśmy podłączeni pod jeden z najbardziej produktywnych (niemiecko-holenderski) na świecie, ale w formie służalczej (do brudnej roboty). Jak z tego wyjść by nie skończyło się załamaniem gospodarczym i obniżeniem stopy życiowej? 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Jak z tego wyjść by nie skończyło się załamaniem gospodarczym i obniżeniem stopy życiowej? 

 

Malutkie europejskie księstwo Grand Fenwick stanęło właśnie na krawędzi bankructwa. Władczyni, Wielka Księżna Gloriana XII, wpada na genialny pomysł wyjścia z kryzysu. Jej miniaturowy kraj musi najechać... potężne Stany Zjednoczone. Wojna zostanie oczywiście przez Grand Fenwick przegrana, ale zwycięska Ameryka - chcąc nie chcąc - będzie musiała wziąć księstwo na swoje utrzymanie

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Baca1980 napisał(a):

nie chcąc - będzie musiała wziąć księstwo na swoje utrzymanie

Tobie się marżżży plan Marshalla?

....trala lala, rym cym cym.

Bedziem mieli Polski Krym.

 

Upadający zachód.......wsvhodzące chińskie słońce.... na tamie bobry słodko pierdzące.

Rolnikom Berlin za pole robi.

Hipergamicznie baba przyprawia rogi.

30km Tirów na granicy.

KTO NASTĘPNY DO TEJ MÓWNICY?

......ojciec makumba być królem wioski.....

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

wypowiedź Terlikowskiego, który  dosyć dobrze wyjaśnił czemu na podstawie pojedynczych zdań z talmudu nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków itd:

Pan Tomasz Terlikowski już zapomniał, jakimi inwektywami i obelgami obrzucali go ci, do których środowiska tak ostatnio mocno aspiruje ;) Katol, obskurantysta, ciemnogrodzianin, faszysta etc. Mogę pana Tomasza po ludzku zrozumieć. Bo ma bodajże te piątkę dzieci, życie kosztuje, a lepsze frukty są po stronie liberalnej, niż wśród "tradsów".

 

Był kiedyś Tomasz Wołek, Cezary Michalski, etatowy prawicowiec Salonu, tj. Aleksander Hall, to i Terlikowski może się na "po linii, na bazie" nawrócić :)

 

Jak to Ziemkiewicz w swoich dawnych, najlepszych publicystycznych czasach o tym środowisku pisał: nieistotne, czy w coś wierzysz, czy nie wierzysz. Lewicowiec, prawicowiec, katol, kogo to obchodzi.

 

Bylebyś grał z nami ;)

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rozrywka.spidersweb.pl/tvp-rekompensata-budzet-panstwa-donald-tusk-pieniadze-media-publiczne

 

A jeszcze niedawno było tak:

 

 

Dla mnie zupełnie normalne jest to że Panstwo finansuje swoje media publiczne nieważne 2 czy 3 miliardy, kwestia ile trzeba. Natomiast tu jest klasyczny polski cyrk i kręcenie beki z Tumanów z Jagodna. Najpierw narracja że wyrzucane pieniądze ale jak łapa położona, media przejęte to ok już można. I zawsze ta gra na emocjach tak żeby ludziom działać na wyobraźnię czyli jeszcze wpleść w to onkologię. Dzieci byśmy leczyli tak tak tacy jesteśmy dobrzy, my byśmy na TVP nie wydali. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

 

No to jaka droga do wyjścia z tego wiecznego koła zależności od zagranicznych (oczywiście z poziomu juniora) niż pomysły w stylu Nędzymorza? 

 

Proste:

1. Broń A która obejmuje swoim zasięgiem Berlin i Sporą część Rosji i Ukrainy - ciekawe, że nasi jedyni prawdziwi sojusznicy nigdy nie chcieli nam jej dać (i namówili do jej pozbycia się Ukrainę - pomyślmy - jakby wyglądała tam wojna gdyby Rosja wiedziała, że Ukraina ma taką broń?) - do której guzik znajduje się w walizce polskiego prezydenta i jest niezależny od kogokolwiek innego

2. Jeśli godzimy się na jakąkolwiek obecność jakiegokolwiek obcego wojska muszą nam płacić a nie my im + żadnej eksterytorialności baz i żołnierze podlegają pod polskie sądy - niezależnie czyi żołnierze by to byli. Mając broń A możemy sobie pozwolić na stawianie takich warunków

3. Utworzenie specjalnych stref ekonomicznych z odpowiednim podatkiem obrotowym (do tego trzeba być niezależnym od Unii) - np. na Podlasiu czy Podkarpaciu - można by tu np. zrobić drugie Las Vegas ale z polską policją, która egzekwuje w sposób odpowiedni prawo wobec cudzoziemców

4. Pełna kontrola nad ropociągami i gazociągami jakie biegną przez Polskę i zajęcie tutaj miejsca Niemiec - to my innym będziemy sprzedawać rosyjskie surowce nie oni nam

5. Dołączenie do spółki Nord Stream a najlepiej przyciągnięcie rur bliżej do Polski aby w razie czego móc je w łatwy sposób "dezaktywować"

6. Powstanie Hubu Lotniskowego nie dla amerykańskiej armii (jak teraz ma być z CPK) ale dla Handlu zagranicznego z wszystkimi państwami do tego chętnymi - USA, Chin, Rosji - bez znaczenia

7. Zaproponowanie Białorusi i Ukrainie wspólną organizację Olimpiady

8, Zaproszenie na rozmowy pokojowe do Polski prezydenta Rosji i Ukrainy - nie ma znaczenia czy się zgodzą czy nie

9. Zaproszenie na rozmowy pokojowe do Polski przedstawicieli autonomii palestyńskiej i Izraela - nie ma znaczenia czy się zgodzą czy nie

10. Pełną legalizacje BTC i innych krypto w zamian za podatek od firm takich jak Binance 

11. Liberalizacje dostępu do Polskiej bankowości w zamian za odpowiedni %

12. Podjęcie próby pogodzenia się z sąsiadami - od Ukrainy po Niemcy i Rosję żeby anglosas nie miał lewara na nas tak samo jako ruski

13. Najważniejsze - w miejsce Rosja, Chiny, USA państwo A, B i C bez pierdolenia bo ło Panie 500 lat temu to my na kremlu byli....

 

To tak w dużym skrócie.

 

I najważniejsze - 0 insurekcyjności i nienawiści do kogokolwiek tylko dlatego że jest z kraju A, b czy C. Mamy zarabiać. Bez względu czy na Żydzie, Rusku czy Amerykańcu.

 

W obecnej chwili nie do realizacji, a polityk, który wystartowałby z takim programem jak tylko miałby jakiekolwiek szanse w pewien piątkowy wieczór na 100% "popełniłby samobójstwo".

 

Dlatego jak leży Ci los tego kraju na sercu zamiast jak idiota zdechnąć w okopie za nie swoje interesy masz się uczyć, pracować i bogacić bo tylko tacy ludzie mają realnie wpływ na cokolwiek.

 

I nawiasem mówiąc - na coś podobnego liczyłem w stosunku do Mentzena. Księgowy i biznesmen a nie kolejny szaleniec żyjący oparami absurdu. Pieniądz wygrywa wojny i rządzi światem i miałem nadzieje, że to jest tego typu człowiek. Niestety, chyba, nie...

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 7
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, $Szarak$ said:

chyba, że nie wiem co by się stać musiało

"Nie wiem co by się stać musiało, żeby stopy procentowe poszły w górę. Chyba jakaś wojna, albo pandemia musiałaby wybuchnąć..."

To cytat sprzed kilku zaledwie lat. Żyjemy w czasach zmiany... w ciekawych czasach. W stadach czarnych łabędzi.

 

18 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

ale z pamięci nie powiem, jaki procent stanowili

Największe oszustwo II WŚ : jeśli ktoś donosił do Gestapo, to "donosił Polak" (bo miał polską narodowość); ale jak później tego donosiciela Gestapo też wysłało do obozu, to ginął już jako Żyd (bo ginął za wyznanie, a nie za narodowość).

 

17 hours ago, $Szarak$ said:

Nitroglicerynę noszą ze sobą niektórzy

Zapisz i zapamiętaj, bo za to jedno zdanie zginął wspaniały człowiek, profesor Wróbel: "nie wiem co leży w Smoleńsku, ale na pewno nie jest to prezydencki Tupolew".

To jedno zdanie odsłania prawdę o prawdziwym przebiegu wydarzeń. Cała reszta to maskirowka - nieważne co mówią że znaleźli czy że nie znaleźli - ważne, by patrzeć nie na to co pokazuje palec, ale do kogo należy ręka -  jaki zysk mają ci, którzy cały czas odwracają naszą uwagę.

 

10 hours ago, $Szarak$ said:

Ciężko coś powiedzieć na temat Chińczyków i jak to tam z nimi jest

Nadchodzi dla nich czas szybkich zmian. Bolesnych zmian.

Nie jestem pewien, ale w tej chwili są na etapie ZSRR w latach '70/'80 - widać pierwsze początki kryzysu ekonomicznego, ale dyktatura wydaje się "ludzka", ludzie protestują ale bardziej dla zwrócenia uwagi a nie "na serio", a za to na świecie uważani są za potęgę (nowe procesory Xioxina, czy prom kosmiczny na orbicie).

Tymczasem zablokowanie Kanału już za kilka tygodni da im w kość tak, że staną się nieprzewidywalni... co to będzie,Tajwan, Syberia, Ujgurzy? Coś mniej znaczącego, jakaś katastrofa, albo nowy narodowy monument gospodarczy? Albo katastrofa monumentu, tamy 3 przełomów? Muszą zjednoczyć ludzi w obliczu problemów gospodarczych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kespert napisał(a):

Nie jestem pewien, ale w tej chwili są na etapie ZSRR w latach '70/'80 - widać pierwsze początki kryzysu ekonomicznego, ale dyktatura wydaje się "ludzka", ludzie protestują ale bardziej dla zwrócenia uwagi a nie "na serio", a za to na świecie uważani są za potęgę (nowe procesory Xioxina, czy prom kosmiczny na orbicie).

 

Też to zauważyłem - sporo poświęcam czasu na wiadomości ze świata i też wnioskuję, że kryzys jakiś tam powoli się zaczyna albo już na dobre zaczął. 

 

Dlatego napisałem, że nie wiadomo czego się po nich spodziewać. USA są stosunkowo przewidywalne a w Chinach mają na tyle władzy, że jakakolwiek decyzja nie zostanie podjęta zostanie przed podwykonawców wykonana. 

 

Tak jeszcze apropo Polskiej polityki - pisałem i nie ukrywam, że bardzo mnie interesują służby specjalne, więc ja się zastanawiam, jak taki ktoś - powiem wprost Wąsik mógł dostać tak wysokie stanowisko w służbach specjalnych. Człowiek o tak kruchej psychice - przecież ten facet na sali sądowej normalnie potrafił się rozpłakać. 

 

W ru takiej cała struktura władzy to jakieś KGB/FSB/GRU - ludzi którzy się nie boją. Wyrachowanych, inteligentnych a u nas, jak to u nas...

 

Działają na zasadzie mafii, takiej, że naprawdę mafii, więc być może, dlatego są tak skuteczni. 

 

Gdybyśmy mieli chociaż takiego jednego z nich - przykład z brzegu - Patruszewa jako szefa służb specjalnych. Bezwzględny sadysta, ale jaki skuteczny. 

Tak na marginesie, jeśli Putin odejdzie to on przymierzany jest na stanowisko prezydenta niby. 

 

No, ale być może przez to, że mnie kręcą służby specjalne na trochę za dużo bym ich działania usprawiedliwiał - dla mnie służby specjalne powinny działać, jak mafia - ale to naprawdę, jak mafia. Byłbym wstanie usprawiedliwić działania ich - jakie by praktycznie nie były  - w ramach ,,wyższej konieczności'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale uważam, że jeśli ameryka ułoży się z ruskimi w kwestii ukr to znowu trzeba będzie - po prostu konieczność wyższa - przywrócić jakieś węzły z ruskimi. 

Gardzę trochę - delikatnie mówiąc tym narodem, ale siła wyższa. 

 

Społeczeństwo jest już coraz mniej pro ukraińskie, ale nadal bardzo anty ruskie - nie dziwne. 

Od miłości do nienawiści - dzieli cienka linia. Ale to naprawdę cienka. To apropo relacji Pl a ukr.

Żeby Polacy polubili -  nawet nie polubili - zaakceptowali węzły komunikacji z ruskimi to musi być spełniony też warunek według mnie wytłumaczenia wejścia na tą Ukrainę i ta wojna po prostu.

Chodź tez pragnę zauważyć, że pomimo wojny - nawet na samym jej początku większość Polaków zdecydowana była nie zrywać relacji z ruskimi. 

 

Oczywiście, ja jestem anty ruski, nie chce kontaktu z ruskimi żadnego, ale jeśli ameryka zostawi nas z ujem w dupie to nie ma będzie innego wyjścia. 

 

A właśnie @Kespert czasami politycy, tak bardzo się pilnują - ogólnie po słowach wielu ludzi czasami coś się wymsknie. 

Ja wyłapałem - z tydzień temu może około - że Tusk mówił coś o dobrych relacjach z każdym - w skrócie w domyśle - nie wykluczył też właśnie z  ru. 

Nie mogę znaleźć teraz tego w google, ale było na 100% taka jego wypowiedź, ale jakoś się nie odbiła echem za bardzo w mediach - a też konkretnej frazy wpisać nie umie, żeby to znaleźć. 

 

Kto wie, a może Braun, Pitoń i reszta tej ekipki od początku wojny robią podwaliny pod taki zabieg. Na żądanie kogoś od środka. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

@niemlodyjoda eh, widać że udzielił Ci się nastrój świąteczny. Pomarzyć fajną rzecz….

 

+ @Strusprawa1

 

Poczytajcie sobie co doprowadziło do odrodzenia się Polski po 123 latach kiedy nas nie było. Podpowiem - zawierucha między mocarstwami i ich osłabienie. Tylko, że żeby wykorzystać taką dziejową szansę potrzeba było pracy organicznej, którą zrobiła endecja. Tej nudnej, organicznej pracy czyli nauki, kształcenia, wychowywania, tłumaczenia i zarabiania pieniędzy. Ja wiem, że zajebiście jest się ekscytować ułanami, szarżami etc. tylko, że to nie jest decydujące o bogactwie narodów.

 

O bogactwie narodów decyduje umiejętność zarabiania czyli praca. A do tej nam w Polsce jest często niezbyt spieszno. Insurekcyjność, czyli działanie od potrzeby do potrzeby zamiast pracy w rytmie do osiągnięcia celów gubi nas od stuleci.

 

Prosty przykład - Arnold - zbudowałby taką sylwetkę ćwicząc pod wpływem emocji? Nie - jakby codziennie nie żarł paszy + się nie ruszał to byłby zalanym prosiakiem na sterydach. Tyle.

 

Trzeba sobie jasno powiedzieć - Polska należy do 20/30 najbogatszych krajów na świecie na 195 Państw. Jeszcze raz - rozumiecie, że żyjemy w 20% najbogatszych Państw świata? Co by nie powiedzieć o Polakach to ostatnie 30 lat osiągnęliśmy ZAPIERDALAJĄC nie wszczynając wojenki.

 

I tego się trzeba trzymać. 

 

Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie - czy mamy szansę wskoczyć do TOPki? Mamy ale tylko w momencie zawieruchy na świecie i możliwości wyjścia poza ograniczenia jakie mamy.

 

A te ograniczenia to bycie pod butem kolejnego hegemona, który... słabnie. To widać, że słabnie po tym, że nie miał śmiałości napaść na Iran. Zastanówcie się - czy USA z 2001 roku atakujące Afganistan dziś miałyby problem z Iranem? NIE. Więc co się stało?

 

Świat idzie ku wielobiegunowości czy się to komukolwiek podoba czy nie.

 

I, w mojej opinii, jest to szansa dla Polski na duży skok cywilizacyjny. Szansa, której nie wykorzysta.

 

I jeszcze jedno - czy ktoś z Was wie dlaczego Dmowski postawił na Rosję a nie Niemcy?

Z prostego powodu - ponieważ uważał, iż Rosja jest, kulturalnie, niższa od nas cywilizacyjnie i nie jest w stanie nas skolonizowac kulturowo, a Niemcy są.

 

Dmowski miał w DUPIE powstania, rzezie Pragi etc, Dmowski wiedział, że działając sprytnie działa żeby coś zbudować a nie znów dac sie wydymac zachodowi, który znów nas podjódzi do kolejnego, bezsensownego, powstania.

 

I teraz nałóżcie tę kliszę na dzisiejszy świat. Wierzycie w to, że Rosja jest nas w stanie skolonizować kulturowo? Albo Chiny? A USA? Skąd do Polski płynie przekaz o mieszaniu ras, multi-kulti etc.? Czy Soros, tak hojnie opłacający cały lewacki syf jest powiązany z USA czy z kim?

 

Problem polega na tym, że współcześni Polacy żyją dwoma kompleksami - zajebistością zachodu i kompleksem tego, że przez stulecia wojowaliśmy i zazwyczaj przegrywaliśmy z Rosją.

 

Te kompleksy nie mają sensu.

Sens ma pieniądz, a ten moglibyśmy zarabiać utrzymując ożywione kontakty handlowe z Kazachstanem, który jest punktem przerzutowym każdych towarów do Rosji.

Oczywiście Zachód robi tam interesy a Polak?

Nie bo Rosja...

 

Dlatego ja nie wierzę w żadną zmianę w Polsce w przeciągu 20-30 lat. Żeby tu cokolwiek zmienić trzeba wychować nowe pokolenie, a kto to zrobi?

Pojeby jak pewien "ekspert od zielonej energii" na Prawicy, który mi wywrzeszczał w twarz na zajęciach, że "nieważne ile będzie kosztować ropa z Norwegii, ważne że nie z Rosji"?

Pojeby pierdolące o katastrofie Smoleńskiej jako zamachu, a nie mające śmiałości zapytać dlaczego ich "sojusznik" ma ich w dupie i nie chce im dać dowodów na to?

Czy może wreszcie pojeby, które lizały przez 8 lat dupę USA, żeby amerykańska TVN i amerykański ONET rozjechały ich w mediach?

 

Moja rada - nie bierzcie się za "patriotyzm" tylko za pracę i zarabianie forsy.

Tylko tak będzie tu można, jeśli ktoś cokolwiek chce, w przyszłości coś zmienić.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 10
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Prawo musi być wewnętrznie spójne i nie mogą istnieć w nim przepisy, które wzajemnie się wykluczają

 

Nie musi. Przykład to halacha i szariat. Szariat, arab. szaria znaczy, dosłownie, prawo.

To są prawa, które oni stosowali i wciąż stosują, nawet formalnie, nie tylko zwyczajowo.

Prawo nie musi być "wewnętrznie spójne". To twoje, łacińskie, uniwersalistyczne uprzedzenie. Ty, biały, rasistowski Europejczyk, przyzwyczaiłeś się do przywileju bycia logicznym i używania logiki wszędzie, nawet w życiu. Świat tak nie wygląda. ¯\_(ツ)_/¯

 

Nie sposób zrozumieć Żydów bez uwzględnienia faktu, iż Żydzi należą do innej cywilizacji niż zachodni Europejczycy i mają inny system wartości.

Życie Żydów toczyło się od tysiącleci w wąskich wyznaczonych przez religię ramach. Wszelkie odstępstwo od tworzących te ramy zasad było z zasady niemożliwe. W żydowskim życiu nie bylo miejsca na indywidualizm.

 

Pierwsze tradycyjne prawo żydowskie mówi o możliwości składania w ofierze innego życia, nawet życia części Żydów, a co dopiero gojów, w celu ratowania życia reszty społeczności żydowskiej(...)

 

Drugie prawo żydowskie mówi o nieograniczonym prawie Żydów do ratowania się od natychmiastowej śmierci. W świetle żydowskiego prawa i tradycji haniebne czyny żydowskich katów zostały usprawiedliwione. Rozdział X izraelskiej ustawy z roku 1950 uwalniał ich wszak od winy, jeśli dowiedli, że uczestniczyli czynnie w zagładzie własnego narodu "w zamiarze uratowania się od groźby natychmiastowej śmierci. To się nazywa kidusz chachaim, i niezależnie od tego jak poetycko jest sformułowany w żydowskiej encyklopedii oznacza poświęcenie życia dla ratowania siebie. I to zostało usankcjonowane przez świeckie prawo państwa Izrael.

 

Chcesz mi teraz powiedzieć, że prawo Izraela jest "wewnętrznie niespójne"? Uuuuu, to jest antysemityzm!
Nie, prawo nie musi być "wewnętrznie spójne" ani nic takiego - to jest uniwersalistyczny wynalazek, oparty o uniwersalną, złotą regułę etyczną*, który stosują dwie kultury na świecie - łacińska, i się z niej wywodzące, oraz buddyjska, która tez jest uniwersalistyczna. Może buddyzm się nie ima polityki ale jest uniwersalistyczny,

 

Żydzi, a za nimi muzułmanie, charakteryzują się moralnym partykularyzmem, plemiennością, kolektywizmem, czyli całkowitymi zaprzeczeniami kultury łacińskiej i chrześcijańskiej - uniwersalistycznej i indywidualistycznej, logicznej i u podstawy, uniwesalistycznie sprawiedliwej.

 

--

* złota reguła etyczna - nie rób drugiemu co tobie niemiłe.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.