Skocz do zawartości

Macierewicz: obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

@AR2DI2 

Chodzi Ci o Kompanię Wirgińską? Zdaje się prawnie USA to wciąż własność monarchii Saxe Coburg Gota, dla niepoznaki zwanej Windsorami. 

Ja powtórzę za Braunem, nasze zadanie na najbliższe 10-20 lat to nie iść na wojnę. Mogą nas najechać, okupować, ale trzeba zachować spokój żeby zachować dziedzictwo genetyczne narodu Polskiego. Inaczej znów nas wymordują i z tego się nie podniesiemy, to inne czasy, inne kobiety, inna żywność. Trzeba przetrwac jak najdłużej, aż na naszych wrogów zacznie napierać islam i wtedy to do nas będą uciekać w poszukiwaniu schronienia. I jeszcze coś, o czym Marek wspomniał. Potrzebna nam będzie broń jądrowa, bo nie przetrwamy w tym drapieżnym świecie. Złamani psychicznie, zlęknieni i bezmyślnie posłuszni mężczyźnie to nie jest coś, czego nam teraz potrzeba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DODAREK dokładnie. Coburgowie Ghota dalej rządzą za pośrednictwem swoich marionetek swoimi posiadłościami na świecie. Ludziom sie tylko wciska obrazek pt " USA nie lubi Rosji, Iran jest worgiem " itd.
Szczytem, majstersztykiem Coburgów jest to, że przekonali cały świat, że sa tylko dekoracją na angielskiej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS stworzył Wojska Obrony Terytorialnej, Ligę Akademicką, mieli zamiar podnieść wydatki na wojsko z PKB - https://wpolityce.pl/polityka/336583-mon-planuje-zmiany-wzrost-wydatkow-obronnych-do-25-proc-pkb-i-liczniejsze-wojsko

 

Teraz rzekomo chcą przywrócić obowiązkową służbę wojskową. Jak wiemy żołnierze tylko zużywają dobra, a nie produkują i ich utrzymanie w czasie szkolenia jest drogie tak samo jak ich utrzymanie w czasie regularnej służby. To wielki wydatek dla państwa. Po co robi się taką mobilizację w tak krótkim czasie? 

 

Takie rzeczy robi się przygotowując się do wojny.

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dodarek napisał:

@theo

Poproszę o przykład tych sprawiedliwych wojen.

Już pomijając etyczną kwestię, to choćby USA - wiele ich wojen przysłużyło się do tego, że od dawna są największą światową potęgą zbrojną terytorialną i gospodarczą. 

Jak widać na ich przykładzie wojny mogą przysłużyć się Narodom. Inna sprawa, że tutaj podjąłem inny wątek; obowiązkowej służby wojskowej jako robiącej z wielu mężczyzn tych 'prawdziwych' mężczyzn co jest faktem. Z tamtych czasów mężczyźni jakoś nie mieli takich kłopotów z kobietami, shit testami czy trzymaniem ramy jak dziś. Pomijając nawet Polskę, USA lat 50 to obowiązkowa służba wojskowa, konserwatywne związki małżeńskie, kobieta oddana do końca życia i to wszystko to fakty. Było oczywiście wtedy łatwiej dzięki temu, że nie rozpieszczono bab portalami randkowymi, tinderami czy lewactwem, jednak były to czasy gdzie to, kto nosi w związku spodnie nie podlegało dyskusji.

Edytowane przez theo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły i służba zasadnicza jeżeli ją wprowadzą też będzie inaczej wygladać. Fala kiedyś była i miała swój cel - kadra spychała "wychowanie" młodego wojska na starsze roczniki tak by mieć święty spokój i nic nie robić.

Jeżeli wróci Ztka - nie będzie fali obecne fojsko diametralnie różni się od tego sprzed 10 lat - nie wspomnieć o tym sprzed 20..

I powtórzę jeszcze raz : obecnie nie ma warunków w wojsku na przywrócenie służby zasadniczej, nie ma na to kasy i całej potrzebnej inflastruktury, poprzednie rządy w ramach cięć skasowały zbudowany dużo jednostek , większość obiektów wojskowych poszła pod młotek ? Gdzie ich będą trzymać ? Gdzie szkolić ? Jak przywrócą to na warunkach ochotniczych nie ma co siać paniki jak będą brać to wezmą roczniki wchodzące w wiek poborowy. A nie starych koni po 25/26 roku życia nie wspomnę o gościach po 30. Bierze się młodych ludzi a nie starych, którzy będą dociekać sens i zasadność rozkazów oraz będą wynajdywać luki w regulaminie do migania się od ich realizacji czy wręcz zarzucania przełożonemu braku kompetencji.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MoszeKortuxy napisał:

PIS stworzył Wojska Obrony Terytorialnej, Ligę Akademicką, mieli zamiar podnieść wydatki na wojsko z PKB - https://wpolityce.pl/polityka/336583-mon-planuje-zmiany-wzrost-wydatkow-obronnych-do-25-proc-pkb-i-liczniejsze-wojsko

 

Teraz rzekomo chcą przywrócić obowiązkową służbę wojskową. Jak wiemy żołnierze tylko zużywają dobra, a nie produkują i ich utrzymanie w czasie szkolenia jest drogie tak samo jak ich utrzymanie w czasie regularnej służby. To wielki wydatek dla państwa. Po co robi się taką mobilizację w tak krótkim czasie? 

 

Takie rzeczy robi się przygotowując się do wojny.

Jak na razie to PIS rządzi o Niebo lepiej od PO - zmalało rozwarstwienie społeczne, wyrównano rynek poprzez 500+ (pracodawca dziś się stara i podnosi pensję aby utrzymać przy sobie pracownika), PKB Polski mocno rośnie, nie wpuszczono uchodźców którzy za PO mieli być wpuszczani tutaj lawinowo, zarobki Polaków gwałtownie poszły w górę, do tego odzyskano blisko 40 mld zł z przekrętów na podatku VAT. To są wszystko fakty nie podlegające dyskusji, a Ty podajesz jakieś mierne, stosunkowo nieduże koszty inwestycji w wojsko, gdzie za PO kilkunastokrotnie więcej stracono na samych przekrętach na autostradach czy na jawnemu pozwalaniu na korupcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaliło. Jak rząd taki mądry to sami powinni zachrzaniać na front a nie z ciepłego stołka wysyłać młodych ludzi mięso armatnie na rzeź. Polska i tak nie ma realnej siły zbrojnej, więc tak własnie wyglądałaby wojna. Bez żadnych szans - równie dobrze można zostać samobójcą. Powstanie Warszawskie powinno służyć za przykład i nigdy więcej żadnych "romantycznych" zrywów, które nie mają prawa się udać. Wojsko bez sprzętu i przeszkolenia. Wróć, we wojsku uczą jak zostać idealny "panem" domu tj. czyścić kible i szorować podłogę. Jeśli będą te pobory to ja również emigruje. Takt btw. w razie wojny, wojsko nie powinno pozwolić na ucieczkę polityków z kraju.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, theo napisał:

Inna sprawa, że tutaj podjąłem inny wątek; obowiązkowej służby wojskowej jako robiącej z wielu mężczyzn tych 'prawdziwych' mężczyzn co jest faktem.

Nie mogę się z tym zgodzić, znowu rzucanie pojęciem "prawdziwy" facet jak u Pań. Masz jajka, to jesteś facet, to jest proste, a to, że jesteśmy ludźmi i jedni są bardziej wrażliwi, inni mniej to już inna kwestia, to, że ktoś np ubrał takie a nie inne spodnie nie czyni z niego w końcu faceta lub nie.

4 minuty temu, theo napisał:

Z tamtych czasów mężczyźni jakoś nie mieli takich kłopotów z kobietami, shit testami czy trzymaniem ramy jak dziś.

Ale kiedyś było kurła.. ale było kiedyś. A co powiesz na fakt, że wtedy nie było np: tak propagowanego feminizmu? Media też działały na mniejszą skalę, nikt nie promował tak mocno wtedy różnych dziwactw. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, theo napisał:

a Ty podajesz jakieś mierne, stosunkowo nieduże koszty inwestycji w wojsko, gdzie za PO kilkunastokrotnie więcej stracono na samych przekrętach na autostradach czy na jawnemu pozwalaniu na korupcję.

Ja tylko piszę o ostatnich działaniach PIS w kwestii militarnej. Nie porównuję ich do PO. 

 

@theo Tutaj masz "prawdziwych mężczyzn" w wojsku :lol:

http://www.defence24.pl/zielone-swiatlo-dla-transseksualistow-w-wojsku-polskim

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia, w pewnym sensie zgadzam się z @theo ale musisz wiedzieć, że jest wojsko i wojsko, sam fakt że taki Misiewicz piastował bardzo wysokie stanowisko powinno Ci dać do zrozumienia jaka armię mamy.

Co do Ukraińców, chętnie jestem za tym aby nie było tego kraju, do samych Ukrów czuję wręcz odrazę, ale nie sądzę że są sprowadzani aby ich uruchomić w godzinę ''W'' Polska to jednak nie Wielka Brytania czy Francja gdzie tamci zatracili instynkt, tutaj mimo słabej armii mamy wiele grup którzy będą jednak bronić ojczyzny, np kibole, paru zakonników czy księży i trochę chłopów, zobacz jaki krzyk był w świecie po marszu niepodległości.

 

Prosty fakt, żeby chcieli wyludnić Polskę, nie robiliby programu 500+ bo jednak z tego co widzę jest coraz więcej kobiet z dziećmi na mieście.

@Ksanti jak się siedzi w ciepłym domu, najedzony przed komputerem to łatwo mówić że powstanie było bez sensu, niestety czas wojny to coś okropnego i człowiek nie myśli tak jak w czasie pokoju, rządzi się swoimi prawami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz to dla mnie typ który dla tego kraju robi źle lub pracuje dla kogoś.

 

Zasadnicza służba winna być przywrócona już nie chodzi o wojnę itd... nie którzy nie umieli sobie koja zaścielić ani dbać o higienę - armia tego uczy, kto ma olej w głowie wykorzysta służbę zasadnicza właściwie... zrobi nawet prawko na ciężarówkę itd... Po za tym świetna przygoda. Kiedyś gadałem z Grekiem i on mi mówił ze oni nawet jak pracują za granica o wracają służyć lub odsłużyć (nie potrzebne skreślić). I nie robią z tego jakiegoś problemu.

 

Skoro się wypowiadamy o tym kraju na forum co jest nie tak... i każdy zabiera głos... ale służyć to wszyscy już spierdalaja za granice... już to widzalem nalot ciemniejszej nacji na Europę to jak to jest z wami Panowie? A sorrka Panienki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich co chcą wyjechać za granice, wiedzcie że uderzenie przyjdzie z Zachodu, jestem niemal pewny że tam religia pokoju zareaguję na odpowiedni moment i zacznie się rzeźnia, skoro nawet ostatnio w Londynie hasali sobie po mieście i dźgali i mordowali ludzi nożami, to znaczy że tam bezpiecznie nie jest, no chyba że wyjedziecie do Nowej Zelandii, ale tam łatwo się nie jest dostać :) 

 

 

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zuckerfrei napisał:

nie którzy nie umieli sobie koja zaścielić ani dbać o higienę

Takich rzeczy powinno uczyć się w domu rodzinnym już w wieku dziecięcym. Może kiedyś rzeczywiście był problem z higieną u mężczyzn, ale teraz (moje pokolenie) dbają o wygląd, czystość, chłopaki uprawiają różne sporty. 

 

Obowiązkowa służba wojskowa tworzy jedynie posłusznych niewolników gotowych ginąc na komendę dowódcy podczas patriotycznego zrywu. 

 

9 minut temu, zuckerfrei napisał:

Skoro się wypowiadamy o tym kraju na forum co jest nie tak... i każdy zabiera głos... ale służyć to wszyscy już spierdalaja za granice... już to widzalem nalot ciemniejszej nacji na Europę to jak to jest z wami Panowie? A sorrka Panienki.

Na forum jest doskonała wiedza. Niezależność u mężczyzny jest bardzo ważna i wziąłem to sobie do serca. Nie będę ginął za kraj skoro na świecie jest, aż 194 państwa + 10 quasi państw.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwa_świata

 

Jeśli mam opcję emigracji to z pewnością z niej skorzystam ;) Zachęcam też do tego innych chłopaków. Mięso armatnie na wojnę i tak się znajdzie.

 

@Themotha Muzułmanie mogą mieć co najwyżej zdolność bojową lekkozbrojnych milicji. Brak czołgów, lotnictwa, dział, helikopterów, centrali dowodzenia i wielu innych rzeczy stawia ich na pozycji przegranej w starciu z regularną armią.

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Europa Zachodnia a szczególnie ich płeć męska jest w takim stanie że muzułmanie nawet strzelając z procy wygrają, uwierz mi. Armia nie jest po to aby bronić obywateli, ale jest po to aby napadać i plądrować inne kraje, szczególnie armie krajów Anglo-saskich, są nastawione na podbój i eksploatacje podbitych terenów od kilkuset lat, patrz Imperium Brytyjskie, współcześnie USA. Sa jeszcze żołnierze wyrobnicy, od czarnej roboty np Polacy.

 

Dlaczego do dzielnic muzułmańskich w Londynie, Berlinie czy Paryżu rząd nie wyślę armii?

 

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, MoszeKortuxy said:

Obowiązkowa służba wojskowa tworzy jedynie posłusznych niewolników gotowych ginąc na komendę dowódcy podczas patriotycznego zrywu. 

Chłopcze nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia - uczy wykonania rozkazu, bo od niego zależy życie innych ludzi... można sobie gdybać.

Przyswajasz sobie wiedzę, która pasuje pod twoje tchórzostwo aby iść na 9 miesiący w kamasze...

 

Duzo ludzi ma patologiczny dom rodzinny...

 

To już nawet nie pisz po Polsku i spierdalaj do Afganistanu, twoja niezależność kończy się na monitorze.

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

Przyswajasz sobie wiedzę, która pasuje pod twoje tchórzostwo aby iść na 9 miesiący w kamasze..

No tak. Ja się boję obowiązkowej służby wojskowej, ponieważ ja bym został do niej wzięty z racji wieku. Jeśli ty już jesteś po obowiązkowej służbie wojskowej to Ciebie ten temat już nie obowiązuje.

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że każdy mężczyzna musi umieć się bronić, powinien wiedzieć i znać obsługę broni palnej. Dobrze by było jakby umiał dać w ryja, ubolewam nad tym że dla wielu facetów najważniejszy jest święty spokój...

Ma się kurwa umieć bronić i bić i koniec kropka. Aleksander Wielki w wieku 27 lat podbił największe imperium ówczesnego świata, dziś jego rówieśnicy podbijają imperia w grach komputerowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theo napisał:

Znam wielu ludzi z czasów gdy wojsko było obowiązkowe i nie mam zielonego pojęcia o jakim Ty złamaniu psychicznym mówisz. To są faceci z czasów, gdy kobietę miało się JEDNĄ do końca życia i takowa nigdy by nawet nie pomyślała o 'misiu nie wiem co czuję', dlatego zastanów się logicznie czy to przypadek

Nie bardzo rozumiem o czym Ty mówisz - zakładasz, że każda wojna jest bezcelowa i wszyscy biją się tylko dla wzbogacania psychopatów co jest samo w sobie zupełną bzdurą, bo można wymieniać wiele konkretnych wojen o coś które przysłużyły się walczącemu społeczeństwu

Co Ty wygadujesz ?? To wylicz wojny, ktore przysłużyły się społeczeństwu...

Tj tym ludziom co potracili życie i zdrowie.

Wojny służą tylko i wyłącznie świniom przy korycie, które w razie wojny spierdalają ewentualnie siedzą w bunkrach.  

Jeśli znajdziesz chociaż jedną " dobrą " wojnę to znaczy, że jest to propaganda.

Żadna wojna nigdy nie służy spoleczeństwu.

Jak Macierewicz chce służby wojskowej to niech sam idzie myć kible i czolgać się po poligonie.

Jak służba była obowiązkowa to najczęściej szli najbiedniejsi, ci, ktorych nie stać było na negatywną opinię lekarską czy też na studia.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Headliner napisał:

Żadna wojna nigdy nie służy spoleczeństwu.
 

Tak i nie, żeby nie wojny to podejrzewam że dalej siedziałbyś w lepiance i podcierał się liśćmi, wojna to straszna rzecz, ale nie można negować tego że postęp po wojenny w praktycznie każdej dziedzinie życia jest niekwestionowany.

 

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.