Skocz do zawartości

Jakie zawody przyciągają kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Paterialista said:

b) jesteś naprawdę dobry i się wyróżnasz (wiedza, skuteczność, oddanie, bezkompromisowość) i trafiasz na kogoś, komu się to podoba i chce na ciebie postawić.

Rozwinięcie kariery metodą b) jest zupełnie nieprzewidywalne.

100%! największym problemem w tym wszystkim jest to, że to jest jak trafienie 6tki w totka. Bo albo ktoś nie będzie Cię chciał rozwijać, bo nie będzie sam na siebie kręcił bata i robił sobie konkurencję. Albo zostaniesz wypromowany i po odejściu takiej osoby (a kiedyś to nastąpi) zjędzą Cię 'koledzy z rynku'. Been there done that.

 

Obecnie, a mam kontakt jeszcze ze środowiskiem, ludzie zagryzają sie za urzędówki. Dawniej, jak trafnie powiedziałeś, nikt na urzędówke by nie spojrzał łaskawym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słowa jakie najczęściej słyszałem przy poznawaniu nowych dziewczyn to:
- "ale musisz mieć głowę, żeby to wszystko pojąć";

- "biedny to ty nie będziesz"

- "służysz ludziom, szanuję"

 

Chociaż zdarzały się też takie:

- "przerąbane - nauka całe życie"

- "lipa, całe życie na dyżurach z pielęgniarkami"

- "pół życia poza domem"

 

Aczkolwiek większość jednak reakcji pozytywnych. Zresztą znam sporo lekarzy niezbyt urodziwych, ale jednak z pięknymi pannami. Bycie lekarzem to też forma władzy, a to przyciąga.

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paterialista napisał:

Potwierdzam i mówię do przyszłych adeptów, niczym do Saby i Ludwika: "nie idźcie tą drogą".

Też potwierdzam. Tak się składa, że mam do czynienia z wieloma absolwentami tego kierunku i bez znajomości/rodziny zrobienie na tym hajsu jest bardzo trudne. Zresztą nadpodaż gigantyczna. 

 

Co do zawodów lubianych przez kobiety to moim zdaniem tzw. prestiż wyprzedza pieniądze zwykle. A może to od pewnej granicy tylko. W każdym razie lekarze, prawnicy, managerowie od średniego szczebla w górę, będą bardziej dla Pani atakcyjni nawet zarabiając mniej od glazurnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu studiowałem Zarządzanie. Miny, gdy o tym mówiłem, zazwyczaj były krzywe. Teraz, gdy czeka mnie już II rok geoinformatyki - podejście inne, większe zaciekawienie, traktowane jako coś trudnego. Trudniejsze na pewno, możliwości wiele (IT, wojsko, firmy GIS-owskie, geodezja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdę do tematu przekornie. Oczywiście żeby zaspokoić kobiece fantazje finansowe można mówić lekarz, prawnik czy informatyk ale po co się oszukiwać. Panowie, nie każdy jest inżynierem albo super fachowcem - to zdecydowana mniejszość. Szanujmy się. Jesteś budowlańcem, lubisz to co robisz to mów z dumą na twarzy i nie czuj się jakkolwiek poniżony. Jeśli laska tego nie akceptuje albo przewraca oczami, to krzyż na drogę. Odsiewasz te, które masz odsiać. Nie rozumie podejścia na zasadzie, muszę zarabiać żeby mieć super laski.. To droga na zatracenie. Zarabiać dla siebie, własnej satysfakcji i chęci poprawy bytu - ok ale z uwagi na kobiety - nigdy. 

 

Zmieniłem podejście do kobiet Polskich gdy poznałem te z Azji albo Ameryki Południowej, w których wciąż nacisk kładzie się na rodzinę. Nie chcę generalizować ale Polki, podobnie jak wiele kobiet "wyzwolonych" z zachodniej Europy ma już tak wyprane mózgi, że nie warto się z nimi obchodzić. Nic nie zrobisz, wolę te konserwatywne, nawet kościelne, które wciąż zachowały odrobinę wartości moralnych, a jako facet możesz je "rozbujać" w razie w. W tym świecie nie ma stabilności, jak masz kobitę to ciesz się czasem z nią, a jak się skończy to będzie następna. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilności nie ma, bo poluzowano obyczaje i mamy wolność seksualną. To zawsze kończy się degrengoladą moralną spowodowaną przez kobiety, które nie potrafią panować nad swoją naturą, zmieniają bolce, szukają czegoś czego nie ma, mają szokujące problemy z najprostszą statystyką i szukają 1% mężczyzn, nie rozumiejąc, jak jest ich mało.

W takich czasach jak dziś nieszczęśliwe są obie płcie - kobiety rzecz jasna, bo kobiety nigdy nie były budowniczymi żadnej cywilizacji, nie potrafią myśleć strategicznie i rozumieć konsekwencji swoich czynów. Mężczyźni także, bo nie mają dla kogo 'pracować', a my faceci mamy taką naturę, że chcemy działać, pracować, walczyć dla kogoś, zdobywać.

 

Jednak najmądrzejsza nacja, która najwięcej osiągnęła w tym świecie czyli Amerykanie (właściwie to zlepek nacji) najlepiej sobie z tym poradziła. Bierzmy przykład z Amerykanów, amerykańskich mężczyzn - aż 70% z nich nie ożeniło się do 34 roku życia i rozpatrują kobiety tylko w kategoriach seksualnych - jeśli dana kobieta nie spełni ich wymagań seksualnych bardzo szybko kończą relację. To bardzo brutalne rozwiązanie, ale jedyne skuteczne rozwiązanie aby nauczyć kobiety konsekwencji swoich czynów.

Przy zachowaniu wolności obyczajów i pełnej swobody i wolności jaką mamy obecnie i nie tłamszeniu kobiet, to jedyny sposób aby je zmusić do znormalnienia- nauczyć, że konsekwencją ich przeskakiwania na inne bolce i biegania do sądu po pozew rozwodowy (jak wiemy, aż 70% pozwów rozwodowych jest przez kobiety, mimo, że zaledwie 25% rozwodów spowodowanych jest zdradą mężczyzny, czyli kobietom wystarczy byle powód aby złamać daną publicznie przysięgę) jest to, że będę traktowane jak obiekt seksualny.

 

Tylko pokazując kobietom bardzo brutalne konsekwencje ich zachowania da się powoli nauczyć je normalności, wierności, lojalności. Oczywiście proces przyswajania relacji przyczynowo skutkowej u kobiet jest bardzo wolny, jednak jest, tym się różnią od małp, że choć proces wciąż wolny w porównaniu do mężczyzn - to jednak jest.

 

Powoli, powoli, musi minąć trochę lat jednak w końcu kobiety powiążą fakty i zrozumieją, dlaczego mężczyźni chcą się z nimi tylko ruchać, chcą intercyzy i nie chcą z nimi niczego więcej.

 

Jak widać na przykładach np. takiej @Fit Daria bardzo ciężko im to zrozumieć - ta koleżanka jeszcze niedawno pisała tutaj, jacy to mężczyźni są źli, bo chcą intercyzy. Czyli koleżanka ma katastrofalne problemy w rozumieniu przyczynowo - skutkowym czyli wywnioskowaniu czemu tak się dzieje - jednak powoli, powoli, jest coś takiego jak pamięć genetyczna - powoli świadomość kobiet będzie się zmieniać i powoli zaskoczą, że muszą się zmienić aby mężczyźni chcieli traktować je jako coś innego niż tylko obiekt seksualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Antares said:

Zmieniłem podejście do kobiet Polskich gdy poznałem te z Azji albo Ameryki Południowej, w których wciąż nacisk kładzie się na rodzinę.

To dlatego te mniej wyzwolone (tu Ukrainki) myślą że jesteśmy bardziej rodzinni?

To może być a nie musi rzeczywisty obraz ich kultury. Jak to sprawdziłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Antares napisał:

Nie rozumie podejścia na zasadzie, muszę zarabiać żeby mieć super laski.. To droga na zatracenie. Zarabiać dla siebie, własnej satysfakcji i chęci poprawy bytu - ok ale z uwagi na kobiety - nigdy.

No to nie będziesz miał kobiet i taki będzie finał, sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, graffff napisał:

No to nie będziesz miał kobiet i taki będzie finał, sorry...

Dzięki za wyrokowanie mi przyszłości :) To ja wyrokuje Twoją - będziesz robił wszystko pod kobiety, zarabiał hajs i miał najlepsze laski jakie istnieją ;) 

 

Cytat

Zmieniłem podejście do kobiet Polskich gdy poznałem te z Azji albo Ameryki Południowej, w których wciąż nacisk kładzie się na rodzinę.

O czym my mówimy, to wciąż Europejki, a w dodatku ekonomiczni emigranci. 

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Takie coś znalazłem: 15 najbardziej seksownych zawodów wg Tindera.

Plusem tego zestawienia jest to, że nie powstało na podstawie ankiety a na podstawie rzeczywistych wyborów użytkowników/czek Tindera.

 

Here are the rest of the most desirable professions, according to Tinder:

MEN WOMEN
1. Pilot 1. Physical Therapist
2. Founder/Entrepreneur 2. Interior Designer
3. Firefighter 3. Founder/Entrepreneur
4. Doctor 4. PR/Communications
5. TV/Radio Personality 5. Teacher
6. Teacher 6. College Student
7. Engineer 7. Speech Language Pathologist
8. Model 8. Pharmacist
9. Paramedic 9. Social Media Manager
10. College Student 10. Model
11. Lawyer 11. Dental Hygienist
12. Personal Trainer 12. Nurse
13. Financial Advisor 13. Flight Attendant
14. Police Officer 14. Personal Trainer
15. Military 15. Real Estate Agent
 
 
Moja ocena tego jest taka:
 
1. Myślę, że pilot to nie tylko kasa ale też ryzyko czyli dużo, dużo emocji.
2. Entrepreneur (biznesman) - kasa, wiadomo i status
3. Strażak - ryzyko
4. Lekarz - kasa, status
5.  Osobistość radiowa/telewizyjna - sława
6. Nauczyciel - to mnie najbardziej zaskoczyło - nie wiem czy to status?
7. Inżynier - status, kasa
8. Model - wygląd
9. Ratownik medyczny - ryzyko?
10. Student - młodość, wygląd
11. Prawnik - status, pieniądze, choć zaskakująco daleka pozycja
12. Trener osobisty - status?, wygląd?
13. Doradca finansowy - kasa, postrzegana
14. Policjant - ryzyko, status, mundur
15. Żołnierz - jw.
 
Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

1. Myślę, że pilot to nie tylko kasa ale też ryzyko czyli dużo, dużo emocji.

Pilot i ryzyko? Przecież loty samolotami są bezpieczniejsze niż jazda do pracy albo wieczorne wyjście po zakupy. ;) 

 

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Student - młodość, wygląd

Raczej specyfika tindera - portalu (bardziej) popularnego wśród młodszych, więc taki "zawód" musi być wśród najczęściej klikanych. Nikt się nie będzie przecież chwalił zawodem: pomocnik w maku na 1/4 etatu ;) więc pisze student, jak studiuje.

 

A najbardziej bawi mnie
 

Cytat

 

Women

1. Physical Therapist

 

 

Bo rozumiem, że to jest eufemizm na prostytutkę. :D

W końcu tinder pewnie (?) kasuje profile, gdzie w opisie byłoby: spotkania sponsorowane - godzina sexu waginalnego 100 USD.

Więc zamiast tego, wszyscy zainteresowani wiedzą, że panie prostytutki ustawiają sobie Physical Therapist  jako zawód.... i wszystko jasne.

 

Tak bym obstawiał. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy sie zawod tylko mindset, trzeba byc jak:

-plaskoziemiec

-antyszczepionkowiec ("badzo" modne ostatnio)

-trzeba znac wszystkie teorie spiskowe,

-duzo narzekac 

-miec wymagania 

-troche nadwagi, a najlepiej duzo,

-spedzac czas na kanapie

 

No i kobieta sama wtedy przyjdzie -  na ta kanape, zapuka do drzwi... radze miec otwarte bo  nie chcialo by mi sie wstawac i otiwerac taka bedzie kolejka...

A wogole to powinna miec klucz i domyslic sie ze na wejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny dobrze prosperujący biznes w którym chodzisz elegancko ubrany i nie uwalony w cemencie.

 Tak moja obserwacja.

  • Kumpel pracuje na stanowisku gdzie wynagrodzenia są  bardzo wysokie. No i co z tego ... kobieta uważa go za zero a nabija się z jego dyplomu mgr.... pomimo że wszystko co ma w życiu zawdzięcza pracy na podstawie jego wykształcenia.
  • Inny kolega doktor med. wykładowca i właściciel malej firmy jednocześnie .... wypadający niestety słabo wśród kolegów biznesmenów  - obecnie jest po rozwodzie bo doktorat z nauk medycznych to nic takiego dla jego żony

 

Wnioski : po co w ogóle myśleć co kobietę pociąga i interesuje kiedy to może być co innego każdego roku/sezonu/dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2018 o 19:48, Klariett napisał:

 

Co myślicie? Jako że były to dane "ankietowe". Moje zdanie jest takie:
Cd seksualności - nieważne jaki zawód, ważne że badboy.
Cd bycia bankomatem - nieważne jaki zawód, ważne żeby miał hajs.

Gdyby temat był wg. administracji umieszczony w złym dziale - proszę o przeniesienie ;)

Czyściciel basenów oraz hydraulik. Oczywiście kolor skóry oliwkowy lub najlepiej czarny. Przyciągnie 100%, Polka nie wie co się z  nią dzieje oraz nie wie później "jak to się stało".

 

Brutalna rzeczywistość niestety dla nas którzy chcą normalny związek szczęśliwy. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.