Skocz do zawartości

Przygotowania do paniki (zapasy), dot. wirus z Wuhan


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, spacemarine napisał:

Są jeszcze sklepy online z dostawą do domu jak frisco czy auchan

one już robią bokami. Np Selgros w ogóle nie ma już produktów spożywczych a i tak 3-5 dni czeka się na dostawę. 

 

42 minuty temu, spacemarine napisał:

Zresztą nie tylko ja i to od ponad tygodnia.

Myślę, że sporo z nas jest już jako tako przygotowanych na wytrzymanie 2-3 tygodniowej kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak mogę to po trochu uzupełniam zapasy. Mogliby zrobić 2 tygodniowe wakacje. Ograłbym sobie GTA V :) Duży plus mieszkania na wsi jest taki że mam daleko sąsiadów a blisko domu dużo łąk i lasów.  Mógłbym aktywnie spędzać kwarantanne bez kontaktu z innymi ludźmi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w dyskoncie ? i w markecie ?.

W dyskoncie makaronu prawie brak ale trochę jest.

W markecie ten najtańszy w promocji prawie wykupiony ale pozostałych firm pełne półki makaronu!!!

 

Także to taka moja uwaga, że w sklepach brakuje towaru.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny zależy gdzie i zależy czego, w biedronce np. jest bardzo mało papierów toaletowych, chusteczek higienicznych, makaronów (tych najtańszych właśnie), konserw tych smaczniejszych (zazwyczaj droższych) zostały te najmniej popularne.

 

W "mojej" biedronce zeszły całkowicie dania w słoikach typu pulpety/ gołąbki/ fasolka po bretońsku. 

 

Z puszek warzywnych stała tylko kukurydza i kilka puszek zielonego groszku, wczoraj było mnóstwo fasoli czerwonej i białej w puszkach, dziś już brak.

 

Widzę, że ubyło sporo marynat z półek, jakieś pikle, marynowana papryka i tym podobne. 

 

Mydła w płynie brak od wczoraj, zostało jeszcze trochę w kostkach. 

 

Bardzo mało jest wędlin suszonych i podsuszanych jak kabanosy/ krakowska itp.

 

W najbliższym sklepie gdzie jest stoisko monopolowe zszedł spirytus w całości i większość wódki. 

 

Ludzie wszędzie biorą makarony, mąkę, konserwy, ryż kasze (widać po ilości na półkach i po tym że brakuje od najtańszych "producentów").

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepach wszystko jest.

Widoczny jest całkowity brak środków dezynfekcyjnych oraz większy popyt na papier toaletowy i suche jedzenie typu makaron, kasza itp.

Ale są.

 

Co do wódki ... pełne półki ?. Na spirytus nie patrzyłem.

Edytowane przez Normalny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bracia!

 

Chciałem Wam serdecznie podziękować. Często tu sobie żartuję, ale ten wpis jest jak najbardziej serio.

 

W tak zwanych normalnych krajach, zwykle Obrona Cywilna zaleca, żeby w domu były zapasy na dwa tygodnie, przez cały rok, bez względu na okoliczności. Nie jest to trudne, bo jak tak dobrze poskładać całe to żarcie normalnie używane w domu i trzymane w zamrażarce - to jest tego zwykle na 7 - 10 dni (nie dotyczy kwater studenckich).

 

Obecnie może się zdarzyć, że każdy dom, osiedle lub miasto może bez ostrzeżenia zostać objęte kwarantanną, która może potrwać do 3 tygodni. I na tyle właśnie warto - moim zdaniem - posiadać zapasy w domu. 3 do 4 tygodni, dla wszystkich członków rodziny, tak żeby można było przeżyć bez stresu i bez wychodzenia z domu.

 

Każdy dobrze zaopatrzony dom to olbrzymia pomoc dla Służy Publicznych, które i tak z pewnością będą przeciążone. Najlepsza rzecz jaką obecnie można zrobić dla społeczeństwa to zadbać o siebie i swoich najbliższych.

 

Niektórzy z nas tutaj zaczęli przygotowania już ponad dwa tygodnie temu. Dzięki temu można się było zaopatrzyć bez paniki, a to co teraz obserwujemy to tylko taka mała "paniczka" tych co trochę zaspali. Cała ta operacja logistyczna dzięki Wam rozpoczęła się wcześniej, rozciągnęła bardziej w czasie i generalnie jak do tej pory wypada całkiem nieźle.

 

Dużo jeżdżę po Europie, mam kontakt z ludźmi różnych narodowości, pytam co się dzieje. I Polska wypada bardzo dobrze. Możnaby powiedzieć, że jest coś w rodzaju społeczeństwa obywatelskiego, pospolitego ruszenia - w sytuacji gdy jest prawdopodobieństwo, że oficjalne struktury państwa mogą nie dać rady, ludzie ruszają z pomocą. Spójrzcie na to z tej strony: nie ma u nas roszczeniowej postawy "bo oni mi tu mają przywieźć i zapewnić" tylko każdy robi co może.

 

Te parę tygodni zostało bardzo dobrze wykorzystane. Mogę wskazać kilka obszarów w Europie, gdzie ludzie szczerze mogą Polakom zazdrościć i ich podziwiać.

 

Mówi się czasem "państwo z dykty", "mądry Polak po szkodzie", "c**j, dupa i kamieni kupa". No nie tym razem, Panowie Bracia, nie tym razem.

 

Brawo!

I dzięki!

 

  • Like 8
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nefi Uważam, że kolega Eter ma rację. To są ćwiczenia przed konkretnym zamordyzmem. Nikt nie będzie patrzył na Wasze prawa, tylko zrównają z ziemią całe miasto.

 

Mind control w armii jest faktem. Ci ludzie nie będą mieli poczucia winy, jak będą zrzucać na Was ładunki czy lać napalm. Bo już na poprzednich wojnach się z tym w ten sposób uporano. 

 

A Eter TV gówno tam zarabia, ostatnio wyszło, że go żona chciała rzucić, ma chyba dziecko. Typowa madka Polka zainteresowana tylko czubkiem własnego cyca. Ten koleś zrobił dobrą robotę ujawnił masońskie powiązania pana Szczęść Boże, jeszcze sprzed wojny. To dla naiwnych, co wierzą w konfidencję.

 

Możecie mnie uważać za nawiedzeńca, mam to w dupie.  Nie wiemy, czy przyjdzie jakiś reset, ale wyłaniający się zamordyzm widać już gołym okiem, lepiej ratujcie własne dupy, bo tu nie będzie taryfy ulgowej, jak już zaczną podpalać świat. Dzisiejsi ludzie to bydło, niezdolni do postawienia jakiegokolwiek oporu poza pluciem przez internet.

 

Kto ma jeszcze uszy - niechaj słucha. Lepiej być w porę z dala od dużych miast, w ostateczności, nawet gdyby nic się nie stało, jakiś czas na świeżym powietrzu, jeszcze nikomu nie zaszkodził. 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, spacemarine said:

oraz o wódce. 

Błąd! Mocny alkohol tylko pić w małych ilościach jeśli kładziesz sie pod kołdrę bo pomaga sie rozgrzać. Picie teraz napojów alkoholowych to proszenie sie o kłopoty.

 

Do odkażania rąk można używać denaturatu lub spirytusu. Mydło sie troche oszczedzi.

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----

On 3/9/2020 at 6:51 PM, Adolf said:

Sympatycznie i w temacie.

mqdefault.jpg

Ten dekolt to też w celach higienicznych...

I te rogi, na pewno chodzi o ochronę przed wirusem.

----
Nie ma co, jakieś zapasy trzeba będzie w końcu zrobić bo jutro może być za późno.

 

comment_1583930478osfKSUXmUEU7Xnblh1ebS2

 

Przynajmniej cukru nie braknie.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nefi napisał:

Miałem kupić obiektyw do aparatu i teraz się zastanawiam czy odłożyć ten plan na potem i trzymać hajs, czy kupić?

Miałem podobny dylemat ale sprawa jest na tyle niejasna że po co mi teraz zabawki jak i tak się nie skupię na ich wykorzystaniu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, absolutarianin said:

1. to są ćwiczenia przed konkretnym zamordyzmem. Nikt nie będzie patrzył na Wasze prawa, tylko zrównają z ziemią całe miasto.

Mind control w armii jest faktem. Ci ludzie nie będą mieli poczucia winy, jak będą zrzucać na Was ładunki czy lać napalm. Bo już na poprzednich wojnach się z tym w ten sposób uporano. 

2. możecie mnie uważać za nawiedzeńca, mam to w dupie

1. od mind control w armii do zrzucania napalmu... przy tobie to nawet ja jestem do bólu racjonalny.

2. w wojsku to ty chyba nigdy nie byłeś - a już na pewno nie w zawodowym. Bo takie bzdury może pisać tylko nawiedzony ignorant.

Co do sukcesywnego ograniczania swobód (i docelowo - wprowadzenia systemowego zamordyzmu), to niczego nowego nie napisałeś - ten proces ostatnio przyspieszył, ale nie jest niczym nowym. A jeśli ktoś cię będzie pałował i zalewał fosforem, to nie żołnierz polski, ale umundurowany imigrant albo milicjant unijny. Niewykwalifikowany, ciemny chłop z Sahelu tylko do takich zastosowań się nadaje.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kresy.pl/wydarzenia/wlosi-podali-dane-dotyczace-zarazonych-koronawirusem-3-4-to-osoby-w-wieku-od-50-lat/

Według danych włoskiej rządowej agencji sanitarnej, ponad połowa zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 we Włoszech to osoby powyżej 60. roku życia. Prawie 90 proc. przypadków śmiertelnych to zakażeni w wieku 70 lat i starsi. W Polsce potwierdzono już 25 przypadków zarażenia koronawirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wszyscy przywykną i się oswoją, przestaną robić nadmiarowe zakupy a że żal nie wykorzystać takiego dobrego kryzysu, to i co nieco się pozmienia w stosunkach społ-ekonom. Może jakiś mały resecik, który na pozór na resecik wyglądał nie będzie, tylko sprzeda się go jako pakiet niezbędnych posunięć co by jedwabniki niby nie wymarły, wyinflacjuje się bankrutów z długów, nabije kabzę komu trzeba, zredukuje pogłowie staruszków. Przecież parę ustaw i posunięć było już dawno gotowych, tylko czekano niecierpliwie żeby mieć uzasadnienie do ich przepchnięcia.

I świat się zmieni trwale. Chyba nikt nie sądzi, że kwarantannami da się osiągnąć cel w postaci zlikwidowania wirusa. Nie. Zawsze będzie choć jeden chory/nosiciel a to wystarczy do permanentnego stanu wyjątkowego. Nawet pod pozorami normalności. Nowej (i wspaniałej) ale normalności ;)

 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktoś w stanie (racjonalnie) wyjaśnić czemu cały świat dostał zbiorowej sraczki?

Chodzi mi oczywiście o puste półki z papierem toaletowym.

Każdy kto wychodzi ze sklepu, niesie co najmniej paczkę.

 

Rozumiem większe zapasy żywności czy innych niezbędnych środków, ale o co chodzi z tym papierem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pozytywny napisał:

Każdy kto wychodzi ze sklepu, niesie co najmniej paczkę.

Żeby przez dłuższy czas nie musiał do tego sklepu chodzić.

 

Ponadto papier toaletowy ma mnóstwo zastosowań, nie tylko podcieranie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.