Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, tmr napisał:

Tak, to inf. sprzed kilku lat.

Tak, pan Kuźmuk ten idiotyzm wygłosił publicznie w lutym 2018 ;)

 

Rosyjski agent, bez dwóch zdań ;) via Wikipedia:

 

(...) W 1975 ukończył wyższą szkołę oficerską wojsk pancernych w Charkowie, której komendantem do 1973 był jego ojciec. Przez kolejnych pięć lat pełnił służbę na stanowisku dowódcy plutonu, kompanii i zastępcy szefa sztabu pułku czołgów. W latach 1980–1983 był słuchaczem Akademii Wojsk Pancernych im. Marszałka Rodiona Malinowskiego w Moskwie. Pozostał na tej uczelni, był dowódcą batalionu, a następnie dowódcą szkolnego pułku czołgów. Pełnił służbę w Armii Radzieckiej (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Najważniejszym kapitałem Polski jest ludność pracująca - to co obywatele w Polsce wypracują, a tego z roku na rok ubywa. Podziękuj tym z roczników '70 i '80 nieposiadających dzieci. Nie ma magii - nie ma ludzi, nie ma rozwoju.  

 

Wal się kolego. Więcej wypracowałem wartości niż 50 patusiarskich wielodzietnych rodzinek ssących  pińcet plusy i inne socjale. I jeszcze darmozjadów utrzymywałem. 

 

Takie pierdolenie, to było dobre w XIX wieku, a nie w dobie powszechnej automatyzacji i robotyki, a w przededniu rozwiazań semi-inteligentnych. 

 

W pl wcale nie musi być dużo ludzi, żeby to był zamożny kraj. Potrzeba tylko nie przepierdalać kasy i, ironicznie, nie kraść. 

Edytowane przez maroon
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tmr said:

Ułożyłeś text sugerujac...

Wkleiłem cytat z artykułu, bez zmian a więc i bez dat.

 

A o tym, że już w 2013r. (a więc jeszcze przed rosyjskimi "zielonymi ludzikami" w Donbasie) ukraiński parlament wnioskował do polskiego Sejmu o uznanie zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo, i potępienie zbrodni ukraińskich nacjonalistów, swoją drogą dobrze, że przypomniałeś ;) bo jest to argument na temat "jakiejś" próby normalizacji stosunków postępującej od dekad, a nie tylko teraz w obliczu rosyjskiej inwazji. I to oficjalnej, państwowej.

 

2 hours ago, Strusprawa1 said:

Podziękuj tym z roczników '70 i '80 nieposiadających dzieci. Nie ma magii - nie ma ludzi, nie ma rozwoju.

Jeden Nicola Tesla plus jeden finansujący go Westinghouse, w dwójkę zrobili więcej dla ludzkości niż dziesiątki milionów "obywateli". Ba, nawet więcej niż Edison i jego setki laborantów. A przy tym zarobili fortunę (proporcjonalną do wkładu), cześć z niej odprowadzając w podatkach do budżetu USA.

1 hour ago, maroon said:

Potrzeba tylko nie przepierdalać kasy i, ironicznie, nie kraść.

Wystarczy wrócić do zasad biblijnych, które służyły ludzkości przez tysiąclecia. "Kto nie pracuje, niechaj też i nie je".

O ile "burżuje" jak Ty czy ja, rozumieją pod tym zapłacenie komuś np 200zł za skoszenie 1000m2 trawnika sprzętem powierzonym, bez żadnego obciążenia podatkowego - to jednak rząd rozumie pod tym nowy wspaniały plan, centralne sterowanie przydziałem żywności (i potem, powietrza też). Ten sam cel, różne metody. To co się teraz dzieje, to generowanie społecznego zapotrzebowania na "rozwiązanie problemu" - a więc tworzenie problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Kespert said:

.

Wystarczy wrócić do zasad biblijnych, które służyły ludzkości przez tysiąclecia. "Kto nie pracuje, niechaj też i nie je".

 

Off top, ale i tak i nie. Nie można zakładać, że przez tysiące lat "otoczenie", w którym daną zasadę się stosuje, nie zmieni się. 

 

Za czasów biblijnych kalectwo, czy ciężka, a nawet lekka choroba, to zazwyczaj był wyrok śmierci. 

 

Dlatego ja bym to zmodyfikował na:

 

"Kto może, a nie chce pracować, niechaj też nie je."

 

I to nam bardzo pięknie całą patologię socjalną załatwia. 

 

Można by też rozważyć:

 

"A kto uczciwie pracuje winien godziwe wynagrodzenie otrzymać wedle umiejętności swoich, aby co najmniej na jadło i dach nad głową mu wystarczyło.

 

Z tym że to kontrowersyjne i ten temat niby "załatwia" koncepcja minimalnego wynagrodzenia. Sama w sobie niby ok, ale jej implementacja pozostawia wiele do życzenia, a w szczególności zderzenie z roszczeniami i oczekiwaniami tych z kwalifikacjami do najprostszych prac. 

 

Wracając na nasze podwórko, to też "tajność" zarobków umożliwia dymanie pracowników przez pracodawców, a rozbuchany socjal, że za te 200pln, to cholernie ciężko obecnie znaleźć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

I ułożyłeś text sugerując

Co kto chce, to zobaczy, nawet w najbardziej niewinnym przekazie. Np. "twarz świętego" w kałuży oleju.

 

1 hour ago, tmr said:

boś ukrofil...a ja się wami z lekka brzydzę

Dlatego właśnie przypomniałeś NAJLEPSZY do tej pory w wątku argument, pokazujący dobrą wolę państwa ukraińskiego w sprawie nazwania zbrodni wołyńskiej ludobójstwem.

 

Rosja, Moskwa - jako ciekawostkę podaję, może ktoś potwierdzi, zaprzeczy, lub poda źródła (np. te pochodzące z domeny .ua - wtedy wiadomo o co chodzi).

Rosyjski odpowiednik Biura Zarządzania Kryzysowego wykupił billboardy w Moskwie, i wyświetla cywilom instrukcję pakowania walizki na wypadek zagrożenia:

1679900152_pf8apg_600_tv.jpg

 

Żeby nie być jednostronnym, to podobno też wisi/wisiało w Moskwie:

b3cb83b92d3e9344728e81246296b0d4?impolic

 

 

Na koniec, najlepsze. Co niestety też przeoczyłem, bo sprzed kilku dni, ale wieść godna pochwały, bo o uchwale podpisanej przez samego JW Putina.

https://www.reuters.com/markets/commodities/putin-signs-law-setting-discount-urals-crude-oil-tax-calculations-2023-02-23/

Quote

The law sets the maximum discount for Russia's Urals blend compared with Brent crude for tax calculations at $34 a barrel in April, falling to $31 in May, $28 in June and $25 in July...

Nowe prawo ustanawia maksymalne granice odpisów podatkowych, dokonywanych przy sprzedaży rosyjskiej ropy, a więc pośrednio też maksymalnej zniżki jakiej można udzielić kupującym (względem stawek Brent). $34 / baryłkę w kwietniu, $31 w maju,, $28 w czerwcu, $25 w lipcu.

Innymi słowami - JW Putin osobiście podpisał ustawę, w której rosyjska ropa sprzedawana jest po 34$ za baryłkę taniej, niż ta inna, "niesankcjonowana". Niech to poważnie każe się zastanowić nad stanem rosyjskiej gospodarki, to raz, ale przede wszystkim nad dokumentami o "współpracy" rosyjsko-chińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kespert napisał:

pokazujący dobrą wolę państwa ukraińskiego w sprawie nazwania zbrodni wołyńskiej ludobójstwem.

Podobno Hitler twierdził, że gdyby miał naszą piechotę to zawojował by Europe. Bić Rusa chciał przy naszej pomocy. Kibicował byś mu?

 

A ta dobra wola to się skończyła na czym? ;)jak się owa sprawa zakończyła? Jak ze zgodą na ekshumacje ? W 1 wsi.

A tu: pogadali, popisali, kilka pomików banderze postawili, kilka ulic im.szuchewycza nazwali, kilka marszów ku czci ss galizien zrobili. Skoro ten dzban generał był prorosyjski to wyglada na prowo. Co by braku efektu w postaci "nazwania" potwierdza tezę, że dla jaj to było. ukr nigdy nic dla Lacha nie zrobi pozytywnego. Za bardzo nas nienawidzą.

 

A myślę, że do tej nienawiści dołączy pogarda. Że przed nimi Lachy klękają

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

 

Wal się kolego. Więcej wypracowałem wartości niż 50 patusiarskich wielodzietnych rodzinek ssących  pińcet plusy i inne socjale. I jeszcze darmozjadów utrzymywałem. 

 

Takie pierdolenie, to było dobre w XIX wieku, a nie w dobie powszechnej automatyzacji i robotyki, a w przededniu rozwiazań semi-inteligentnych. 

 

W pl wcale nie musi być dużo ludzi, żeby to był zamożny kraj. Potrzeba tylko nie przepierdalać kasy i, ironicznie, nie kraść. 

No tak, bo kolega Mykola pracujący przy aplikacjach android jest mniej warty niż emerytka lub spocony dres z montowni.

 

No to kto się zajmuje tą powszechną automatyzacją i robotyką jak nie inżynierowie i programiści? Samo z d*py? Ktoś to musi robić. I jak nie ma gazu, bogatego rolnictwa, ropy czy innych ziemskich dobrodziejstw, to ludzie muszą zapi*rdalać by się dorabiać jak w Niemczech, Japonii czy Chinach. 

 

Oczywiście, że wcale nie musi być dużo ludzi, ale muszą być ludzie ogarnięci i w ogóle muszą jacykolwiek być. Widziałeś naszą piramidę wieku? 

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

Jeden komentarz mi się wyjątkowo podobał, w stylu - czy Exen też kupił tym gierojom auto ;)

 

 

Oho, żbiczek, czyli ruski troll z Petersburga, który podpowiedział co wiedział. :D 🤡
Oczywiście dopowiedzenie, że banderowcy sugerując, że rosyjski był zakazywany na UA. 

Pięknie dajesz się rozgrywać. Owszem, czasem się zdarzą tacy, których wk*rwia język rosyjski? CZY JEST SIĘ CZEMU DZIWIĆ?
Z drugiej strony ogromna część żołnierzy mówi wyłącznie po rosyjsku jak ten z Zaporoża z 92 brygady, który odstrzelił 5 kacapów:

 

Butusow do niego po ukraińsku, a ten po rosyjsku. 

 

Niezłą z was (wierzących w przekaz tego typu kont) muszą mieć kacapy bekę, że łapiecie się na ich propagandę. 
Jak to car Mikołaj kiedyś mówił. Są dwa typy Polaków - Ci, którzy się szanują i z nami walczą, tych nienawidzę, oraz Ci, którzy się z nami układają, tymi gardzę. :)

 

Próbowałem przecisnąć go argumentami i proszę co wyszło. Jaki szczery :)

 

 

Nie ma ŻADNEJ różnicy pomiędzy ludźmi łykającymi propagandę z tego typu kanałów od ludzi ślepo oglądających telewizję. Jest to ten sam mechanizm. Nie żadne "myślenie samodzielne" jak to akolici od Maciaka czy Sykula kochają mówić. Tak samo ogłupione ludziczki nie mający podstawowej wiedzy ślepo podążający za swoimi wodzami bez głębokiej świadomości dlaczego to robią i czy aby jest to do końca w ich interesie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Nie ma ŻADNEJ różnicy pomiędzy ludźmi łykającymi propagandę z tego typu kanałów od ludzi ślepo oglądających telewizję. Jest to ten sam mechanizm.

Fakt, nie ma, zgoda. :)

To mógł być fejk - mógł, ale nie musiał i dalej nie mam pewności. Swoją drogą, czy Żbik robiący Twoim zdaniem propagandę byłby w stanie przyznać się do potencjalnego błędu? To nie jest Demirow czy Panasiuk ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Obliteraror napisał:

Fakt, nie ma, zgoda. :)

To mógł być fejk - mógł, ale nie musiał i dalej nie mam pewności. Swoją drogą, czy Żbik robiący Twoim zdaniem propagandę byłby w stanie przyznać się do potencjalnego błędu? To nie jest Demirow czy Panasiuk ;)

 

 

 

To nie pierwszy raz kiedy to robi. Tu się przyznał, choć wiadomo, niesmak pozostał do Ukraińców. Pod postem tłumaczącym gdzie to jest mechanizm wyparcia - wyzywanie od poliniakówvi fajnopolaków jak śmiał pisać gdzie to było. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaką bułę od teściowej na weekend dostałem. 
Aż chciałoby się zapisać do Polskiej Partii Zjadaczy Chleba. 
Ktoś ze mną? Reprezentujemy zwykły lud! Masło, chleb i szynka! A potem do fabryki!
 

[reklama książki z tyłu specjalnie, wczoraj zrobiłem zdjęcia wszystkich stron by odsprzedać. Polecam z tego co patrzyłem dalekie strony, bardzo ciekawa analiza]

PXKjsh1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Grozi za to paragraf?

Nie mam pojęcia. Ale do "woke" środowiska pracowego bym go nie przynosił, chyba że dla trollowania ;)

Kupiłem nowego Bartosiaka i Budzisza. To jest pierwsza książka Bartosiaka, jaką mam w rękach i tak, trochę, hmmm, ciężki jest jej początek. Ale może dalej będzie lepiej ;)

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Obliteraror napisał:

Kupiłem nowego Bartosiaka i Budzisza. To jest pierwsza książka Bartosiaka, jaką mam w rękach i tak, trochę, hmmm, ciężki jest jej początek. Ale może dalej będzie lepiej ;)

 

To będziesz Ty po miesiącu. :D
comment_1625169862nztzyIF9rA6aUlhH8g0G77

 

Ja czytałem pierwszy raz go w 2019 roku - "Rzeczpospolita między lądem a morzem". Jak dla mnie świetna książka. Rzadko się zdarza bym przeczytał z zaciekawieniem całe 800 stron. Dopiero przez 100 stron tłumaczenia geografii Rosji i jaką ona oddziałuje na kulturę strategiczną Rosjan oraz ich gospodarkę dopiero miałem takie - AHA! To dlatego Rosja zachowuje się jak się zachowuje, jest jaka jest i nie da się inaczej! Wspominając to nie dziwię się, że Rosjanie kochają Putina. Wyciska ile się da z tej przestrzeni.

Też tą obecną czytam jego i jak na razie się nie zawiodłem, ale nie mam takiego zaskoczenia treścią. Pierwsze 150 stron to tłumaczenie prawideł geopolityki + spisków związanych z armią nowego wzoru (mierzi go trochę, że nie wykorzystano za wiele wszak przez tą wojnę koncepcja częściowo się przeterminowała - oprócz pętli OODA, która jest kluczowa).

 

 

Tak swoją drogą ciekawe czy za to co Bartosiak mówił w marcu 2015 roku 6:20 - 13:30 dzisiaj zostałby uznany za onucę (szczególnie przeze mnie :D ). Czasy gdy był uznawany za agenta chińskiego zamiast amerykańskiego

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, maroon said:

Wal się kolego. Więcej wypracowałem wartości niż 50 patusiarskich wielodzietnych rodzinek ssących  pińcet plusy i inne socjale

 

Nie wypracowałeś. 

 

50 patusiar ma 100 dzieci. 50 dzieci to kobiety, które niczego nie wypracują jak dorosną, więc pomijam. 

 

Pozostaje 50 mężczyzn, którzy zajmą się coraz lepiej płatnymi pracami fizycznymi a może nawet sami rozbudują tę automatyzację o której wspomniałeś. Bardzo szybko swoją pracą zwrócą, nie duże jakby nie patrzeć, socjale wyssane przez ich matki. 

 

Także nie wypracowałeś. Nawet nie zbliżyleś się do tego poziomu. 

 

Im więcej ludzi w danym państwie tym silniejsze państwo, większe możliwości gospodarki, poważniejszy rynek dla inwestycji międzynarodowych, większe bezpieczeństwo militarne (jest z kogo armię utworzyć). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

bo kolega Mykola pracujący przy aplikacjach android jest mniej warty niż emerytka lub spocony dres z montowni.

Chłopie, pokaż mi tych Mykołów pracujących przy aplikacjach, większość ukraiństwa w Polsce to właśnie spocone dresy z montowni.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Chłopie, pokaż mi tych Mykołów pracujących przy aplikacjach, bo większość ukraiństwa w naszym kraju to właśnie spocone dresy z montowni.

 

Kumpel z roku magisterki w Lublinie u mnie. sam jeszcze mieszkałem w 2017 roku z javowcem (który się zsikał raz najebany na podłogę, ale to mniejsza). 
Tak, takich dresów do pracy też potrzeba, bo nasi wyjechali do Anglii w ogromnej skali lub do Holandii do szklarni (znam bardzo wielu takich ludzi i brak ich w Polsce jest odczuwalny).

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.