Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

I mam wrażenie, że w interesie zachodu czyli Niemiec, Francji i Anglii jest rozejm z Putinem bo wygrana wojny na ukrainie przez "ukraińców" wzmocni USA czego zachód europy też nie chce. Polacy są tutaj głupcami bo współpracując z USA paradoksalnie również działamy wbrew swoim interesom.

 

Chcę przypomnieć jak wyglądał świat hegemona USA - USA zmuszało inne państwa by handlowały dolarami a tylko one mogły kontrolować podaż więc kraje stawały się gospodarczymi zakładnikami woli jankesów. Jak ktoś chciał handlować ropą w innej walucie niż dolary to następowała interwencja wojskowa. UE powstała międzyinnymi jako metoda walki z amerykanami w formie zjednoczonej europy i EU próbowało dogadać się z arabami by sprzedawali ropę w euro. Silne USA też nie są w naszym interesie o czym poważniejsze kraje jak Niemcy doskonale zdają sobie sprawę. Dla polaków również rozejm a nawet wchłonięcie części ukrainy byłoby korzystniejsze. Nawet z tego powodu, że silniejsze USA może sprowokować Chiny do wojny i wygrana usa w ukraińskiej wojnie może zaburzyć balans sił.

 

Ale polska elita to idioci którzy kierują się strachem i są rusofobami.

 

Rosja przez ostatnie 10-20 lat pełniła rolę trzeciego przybocznego mocarstwa który balansował układ sił między chinami i USA. USA bało się Chin bo rosjanie mogli do nich dołączyć, chiny bali się usa bo rosja mogła do nich dołączyć. Osłabienie rosji powoduje, że wypada ona z równania.

 

Widać też niestety powolne ustawianie pionków. Polska stała się pionkiem USA, natomiast Arabia Saudyjska wybrała Chiny.

Edytowane przez NoHope
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope Na wszelki wypadek przygotuj sobie pieniążki, aby w razie "w" móc kupić  bilecik i uciec z kraju.

 

Warto mieć kolegów/żanki w innych krajach, aby w razie "w" móc przenocować u nich na podłodzę parę dni za friko, bądź przysługę.

 

Warto mieć ludzi którzy wiszą nam przysługę.

 

Ja aktualnie mam tego typu mety w co najmniej 5 krajach, od razu człowiek lepiej się czuje na sercu + kawalerka w norwegii, której wynajem wciąż opłacam w razie w.

 

Myśl o swoich interesach!

 

Nie bój się!

 

W strachu nie ma siły!

Edytowane przez RENGERS
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RENGERS napisał:

Na wszelki wypadek przygotuj sobie pieniążki, aby w razie "w" móc kupić  bilecik i uciec z kraju.

Mam przygotowane i gadałem z rodzicami mówili że w razie czego mi pożyczą. Kwestia jest u mnie może też dziwnego patriotyzmu bo wolałbym jednak żyć w polsce a jakbym nawet nie żył to wolałbym żeby polska się nie wjebała w jakieś dziwne gówno i żeby ludzie tutaj dobrze żyli. Denerwuje mnie ta cała sytuacja co widać.

 

Obym nie miał racji i był zwykłym pesymistą z problemami psychicznymi który ma mózg otumaniony SSRI.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope

 

Ale czy tego Ty się boisz?

Czas byś zmenszżniał, zobaczysz to Ci dobrze zrobi no i przysięga nic nie boli. No przecież tylko przysięgasz, weź jeszcze ślub najlepiej to będziesz w końcu prafwidziwym męnżczyznom. Prawdziwy mężczyzna, oddaje 50% żołdu żołnierskiego swojej żonie. A prawdziwa kobieta w tym czasie płacze i ubolewa, że możesz zginąć a tak naprawdę po cichaczu już sobie kogoś tam załatwia w razie "w" na Twoje miejsce. Z drugiej strony jak wrócisz bez prawej ręki, bez prawej nogi to dopiero miłość wasza eksploduje!

Nikt nie ma takiego brania jak kaleka z urwanymi kończynami.

 

Chłopaki z za granicy nadal sprawni?

Zapraszamy!

png-transparent-uncle-sam-with-we-want-y

 

Dzieci macie we wieku 18-stki? Mając 17 lat dostaje się wezwanie na badanie i otrzymanie kategorii, przyślijcie je by wyrobiły sobie kategorię A. Będziecie mogli spać spokojnie, że Polska dostanie od was wsparcie,

Zróbcie jeszcze wpis extra na badaniach, że jak państwu Polskiego braknie ludzi, to wasze dzieci zasilą koszary.

To samo dzieci polityków - zapraszamy. Wszystkich odważnych piewców obrony kraju zapraszamy. Dostaniecie nawet medal, a koszt takiego wyrobienia to 5 zł.

 

Wkurwia mnie dobitnie pierdolenie o zmężnianiu i wysyłaniu ludzi w machinę systemu by służyć jako numer pionka w interesie starych durnych narcystycznych-psychopatów i innych pojebów.

Mężczyzna powinien nade wszystko myśleć w sposób rozumny i nie dać się ruchać sflaczałym alfom czy być ruchanym przed hordę, która potrzebuje wojny z jakiś powodów.

 

Nikt normalny nie będzie rekomendował bycie w kraju, w którym nie ma jedności, liderzy by dostali zawału ze strachu na pierwszej linii gdyby ich postawić od tych swoich wojenek. Nie mówiąc o kobietach, które zapomniały że powinny wspierać swoich wojowników a nie wysyłać do koszmar by trochę stwardnieli. Niech one idą do koszar by trochę się zmiękczyć może? A nie grać chłopa kiedy to się opłacało a potem wracać do bycia kobietom gdy bycie facetem 2.0 już się nie opłaca i gdyby przyszło co do czego robić kfik, że "łona jest kobitom i ona na zahud leci" i powodzenia chłopaki ale wiecie ja teraz będę w Hiszpanii siedzieć i się grzmocić z jakimś Baobabem".

 

Nie dawajcie się, są ludzie którym zależy byście umarli by doznali trochę zadowolenia w swoim życiu i podniety, że mają kontrolę nad waszym życiem. 

Będziecie chcieli do rodziców przyjechać bo będą starsi schorowani a was wyślą na jakieś walki z innymi, którzy również zostali wysłani w taki sposób jak Wy. 

Zajebiście.

 

Nie słuchać ludzi, którzy żyją za granicami Polski i rekomendują wam wojsko w niepewnych czasach. 

I tak wiem, że nie ma wojny i to tylko ćwiczenia.

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to punkt zwrotny, bo co jak co, ale za granicą nigdy żyć nie zamierzałem. Teraz jak widzę co się tutaj dzieje... każdy kto ma choć trochę oleju w głowie i możliwości(!) to spierdoli z tego burdelu.

 

Kolejni zawodowi celebryci (jakaś pizda co niby to idzie do wojska i robi reklame i szum) / motywatorzy / prezenterzy (jak ta kur**a Ziemkiewicz i inni z polsatu etc) znowu zatrudniona na placu boju żeby motywować i grać na emocjach, poczuciu winy i innych gównach dla plebsu, robią kolejny interes. Przecież ich to nie dotyczy. Nie robili tego samego przez ostatnie 2-3 lata?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest gdzieś haczyk, chcemy patriarchat to musimy mieć raz na jakiś czas wojny, bo biologicznie mamy nadwyżkę samców w społeczeństwie - zgodnie ze starą żydowską mądrością - synowie Lilith będą ginąć tysiącami.

 

Co jakiś czas jest reset, im dłużej odwlekany tym brutalniejszy.

 

Ludzie przez wieki próbowali ten problem rozwiązać na różne, według nas wręcz Barbarzyńskie metody, ale świat jest jaki jest.

 

Albo zabijamy nadwyżkę chłopców - Kartagina i kult Bala.

Albo wysyłamy nadmiar mężczyzn na wojny, a tych którzy się poddadzą sprzedajemy w niewolę - Rzym.

Ewentualnie prowadzimy kontrolowaną selekcję kobiet i mężczyzn, którzy mają częściej córki i nie wysyłamy ich na wojny, nadwyżkę mężczyzn odosobniamy np. w klasztorach - średniowiecze i podział na stany.

Katoliccy księża, którzy nie mogą mieć żon, ale raz w miesiącu mają dyspense od biskupa i mogą odwiedzić burdel, jeśli mają taką potrzebę.

 

Nie wiem czy to pocieszające, ale wszystkich na świecie to czeka, bo patriarchat osiągnął gdzieniegdzie takie granice absurdu, że dziewczynki się zabija - Indie, Chiny itp.

 

Każdy z tych systemów upadał, więc wracamy do najstarszego jaki znają ludy osiedłe - toczymy wojny.

 

Mógłby też panować matriarchat i dzielenie się żonami lub czasowa rotacja kobiet (stan nieco podobny do obecnego), jednakże pasuje to raczej do plemion koczowniczych, w przypadku ludów osiadłych(większe bezpieczeństwo) w tych systemach z czasem również następuje zbyt duża nadwyżka samców, którzy opuszczają społeczność i muszą dostosować się do obcych dla nich warunków powszechnego patriarchatu.

 

Także Panowie możemy się powoli szykować.

A to, że władza nas sprzeda to oczywiste, w końcu to stary słowiański zwyczaj sprzedawania swoich dalszych pobratymców jako niewolników.

 

Jak ktoś znajdziecie haczyk i reguły, które wprowadzą równowagę między płuciami na wiele pokoleń poprzez odpowiedni dobór w pary mężczyzn i kobiet to według mnie zasługuje na znacznie więcej niż Nobla.

Ale to znów wymagałoby dostosowywania się do systemu, a pewnie wolelibyśmy mieć coś lepszego od naszego optimum i zaczęłoby się łamanie reguł.

Edytowane przez Strzała w tarczy
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kwestia praktyczna dla chętnych.

 

"Świadczenie pieniężne ustala i wypłaca wójt lub burmistrz (prezydent miasta) na udokumentowany wniosek uprawnionego żołnierza rezerwy lub osoby przeniesionej do rezerwy niebędącej żołnierzem rezerwy, złożony nie później niż w ciągu trzech miesięcy od zakończenia ćwiczeń wojskowych."

 

Sam na pieniądze czekałem tak ok. dwóch miesięcy. Tak trzeba o tym pamiętać wybierając się na szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ramaja Awantura napisał:

@NoHope Nie siej paniki bo twoja nerwica lękowa to twoja sprawa... Przez takich jak ty ludzie się rzucają z mostów...

Ludzie rzucający się z mostów rzucają się dlatego, że nie widzą innych opcji, więc przestań kolegę obciążać odpowiedzialnością za czyjeś głupie decyzje.

Rok temu @absolutarianin również ostrzegał przed wojną u granic, wtedy uważałem, że chłop przesadza.

I kto miał rację?

 

Tym razem traktuję podobne przewidywania poważniej, bo i czasy się zmieniły. A widzę, że nasi namiestnicy nie mają problemów, aby posłać nas na rzeź, wszak w niecałe dwa lata ukatrupili ponad 140 tys. niewinnych ludzi.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zychu napisał:

Ja pierd..., takie coś chyba tylko mentalnego dwunastolatka może ruszyć. Co za żenada, co za kabaret. I ci tfardziele w cool mundurkach rodem z Batelfilda czy innego Kolofdjuti

 

No przecież tego rodzaju propaganda jest skierowana dla 18-20 latków. Jako stary koń to się z takich filmów tylko śmieje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Achilles: Imagine a king who fight his own battles. Wouldn't that be a sight?

Achilles: Wyobraź sobie króla, który toczy własne bitwy. Czyż to nie byłby widok?

(Ode mnie ja bym dodał jeszcze wzmiankę o 1 na 1)

 

"Politycy i księża bez powołań. Jak zauważa Interia, jedynie dwie grupy zawodowe w Polsce mogą liczyć na zwolnienie z ćwiczeń."

Cóż jak to mówi słynna przeróbka.

"Zamiast Hitlerem mogłem zostać księdzem!"

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NoHope napisał:

To też pokazuje, że jednak bliżej nam do mentalności radzieckiej, wschodniej niż zachodniej.

Gdzie tam.

Nasza mentalność to klasa sama w sobie. My niby jak Rosjanie? Gdzie tam, zbyt bardzo anarchistyczni jesteśmy

Jak juz geograficznie wypatrywać jej podobieństw to na dalekim południu. Gdzie państwa sa słabe. nacje rozdarte i są zajete plemiennymi wojenkami, ogólnie wszyscy plują na rząd bez względu na to jaki by nie był i się dziwią ze ich reszta dyma w dupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że coś jest na rzeczy polecam poczytać ustawę o ochronie ludności którą forsuje pis i chce jak najszybciej uchwalić. Ustawa jest bardzo kontrowersyjna i generalnie powoduje, że w polsce strach będzie posiadać nieruchomości. W przypadku konfliktu ustawa ta daje państwu absurdalne możliwości wykonawcze - czytaj będą mogli cię wyjebać z własnego domu bez ale xD

 

Śmieszne są te nazewnictwa projektów ustaw to trochę jak z partiami faszystowskimi które w nazwie miały wolność albo wyzwolenie xD

 

 

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NoHope napisał:

W przypadku konfliktu ustawa ta daje państwu absurdalne możliwości wykonawcze - czytaj będą mogli cię wyjebać z własnego domu bez ale xD

W przypadku konfliktu to można Cię wyjebać z mieszkania  i bez ustawy. A jak front będzie blisko to w zasadzie nie trzeba będzie wyjebywać bo wesoło spierdolisz  jak najdalej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NoHope napisał:

Libertyn poczytaj sobie tę ustawę to zrozumiesz dlaczego takie kontrowersje wywołuje a jak jesteś bardziej leniwy to masz artykuły/filmy na yt. 

"Ustawa pisana jest przez kogoś nad rządem" 
Brzmi co najmniej podejrzanie. Kogoś to znaczy? Żydzi? Masoni? Reptilianie?

"Wyobraź sobie ze mamy skorumpowanego wojewodę który ma na pieńku z jednym przedsiębiorcą (i sobie wybiórczo zawiesi jego działalność bo spadł śnieg)"

Genialne sprowadzenie do absurdu. 



Reglamentacja żywności to w czasie wojny jest standard. Reglamentowało USA, UK, reglamentowało Cesarstwo Niemieckie, reglamentował Izrael

Jest tak z kilku powodów. 
Pierwszy to upadek gospodarki (zwyczajnie z dnia na dzień możesz stracić pracę bo firma w której robisz nie dostaje surowca/podzespołów bo wojna)
Skoro nie masz pracy to nie zarabiasz. Biedniejesz. 
Żołądek nie przestawi się na fotosynteze. 
Drugi to chciwość ludzka. X ma hurtownie ryżu, chomikuje go przez kilka miesięcy, Jako że waluta szoruje dno niczym Hrywna, to stwierdza że masz płacić 5 euro za 100gramów.
Płacisz czy fotosyntezujesz? A może zaczniesz kupczyć cipką swojej partnerki?
Trzeci. Niepokoje. Gdy rozum śpi, budzą się demony. 
Rozum genialnie jest usypiany przez głód. Po jakimś czasie masz w dupie prawo własności czy moralność. Skoro Cię nie stać na ryż to bierzesz go siłą. Wybuchają zamieszki. Jak jesteś za słaby na udział w zamieszkach, to walczysz  z innymi podobnymi tobie o padlinę czy bezdomne psy lub koty

Bez reglamentacji to jeśli nie masz towarów pierwszej potrzeby to jesteś w dupie otoczony gównem. 
A tak to masz ten przydział który pozwoli Ci jakoś przetrwać, bez względu czy jesteś dopiero co zwolnionym  robotnikiem fabryki z wygaszoną produkcja czy seniorem IT dostającym kasę z zagranicy (o ile bankowosć działa)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Libertyn napisał:

Bez reglamentacji to jeśli nie masz towarów pierwszej potrzeby to jesteś w dupie otoczony gównem. 
A tak to masz ten przydział który pozwoli Ci jakoś przetrwać, bez względu czy jesteś dopiero co zwolnionym  robotnikiem fabryki z wygaszoną produkcja czy seniorem IT dostającym kasę z zagranicy (o ile bankowosć działa)

O ile to nie jest ukr fejk :D to w rosji wracają kartki na żywność:

W końcu to kraj pod sankcjami i prowadzący największą konwencjonalną wojnę od kilkudziesięciu lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mmario napisał:

https://noizz.pl/spoleczenstwo/rzad-wprowadzi-obowiazek-kwalifikacji-wojskowej-dla-kobiet-konczacych-studia/5hjzxst

 

Jednak kobietki też do wojska? Ale będzie jazgot bo psycholoszki też są na liście....

Psycholożki w WKU nie są żołnierzami, tylko  są na liście płac MON.

Nie róbcie fermentu, ludzie...

9 godzin temu, spacemarine napisał:

Co były żołnierz grom sądzi o ćwiczeniach

 

 

Ojej, jakie trzeźwe przebudzenie u pani Gozdyry. Szkoda, że dopiero od dwóch lat ludzie zauważają, że czasy wiecznego dobrobytu i pokoju to bajka. Oczywiście Gozdyra najchętniej by posłała mężczyzn do wojo, bo ktoś musi przecież nadstawiać karku za kobiety, które dają dupy na tyłach (patrz Ukrainki na Zachodzie - no jest o co walczyć, aż serce, kurwa, rośnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.