Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Wolność kosztuje, i to jest koszt, który musisz ponieść albo nie będziesz korzystał.

 

Co się zmieniło w Twoich przekonaniach od czasów zmuszania nas do szczepień? Też nam to wciskano przy pomocy szantażu, że tylko zaszczepieni będą mogli korzystać z wolności i pamiętam jak część z nas bardzo mocno się temu przeciwstawiała. Wolność to wolność, człowiek rodzi się wolnym i nie powinna mieć żadnych kosztów.

Co do ćwiczeń, nie ma sprawy, wezwą to trzeba będzie pójść. Ale mam jedno ale, czy nasze państwo zagwarantuje mi, że ewentualna mobilizacja będzie miała miejsce rzeczywiście tylko wtedy gdy Polska zostanie napadnięta? Bo jeśli marzy im sie wysyłanie wojska na nieswoją wojenkę to ja się na to nie piszę.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eskel napisał:

Wolność to wolność, człowiek rodzi się wolnym i nie powinna mieć żadnych kosztów.

To akurat bzdura.

Wolność zawsze kosztuje, nikt nie jest jakiś "z urodzenia". 

O wolność, godność, a nawet święty spokój zawsze trzeba walczyć. Wolność i "prawa człowieka" to żaden pewnik, a że jakiś filozof tak sobie wymyślił, to i tak chuja to ma do praktyki życiowej. 

A liczy się tylko praktyka życiowa - nie to, jak powinno być wg oświeceniowych mędrców.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zuckerfrei napisał:

Gdzie? Jak? Przykłady? 

 

Jasne, od razu po urodzeniu wpadamy w jakieś ramy i normy społeczne. Ale jednak możemy w tych ramach być w miarę wolni, jak ktoś chce to może sobie nawet kupić czy wybudować domek w dziczy i utrzymywać się z tego co sobie wyhoduje. Czy zostać mnichem/pustelnikiem itp.

Tak jak wyżej napisałem, mogę iść na ćwiczenia, to i tak nic w porównaniu z tym co miały starsze pokolenia, jestem świadom że w razie napaści na Polskę bedzie mobilizacja. Ale nie mam zamiaru uczestniczyć w cudzej wojnie jeśli do tego zmierza sytuacja.

Edytowane przez Eskel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, zychu said:

To akurat bzdura.

Wolność zawsze kosztuje, nikt nie jest jakiś "z urodzenia". 

I tak i nie. Człowiek wewnętrznie, duchowo i moralnie jest istotą wolną, tyle, że nasza wolność jest na tyle cenna, że już w beciku zostajemy napadnięci przez gangusów i wszelkiej maści grabieżców czy uzurpatorów, którzy każą się sobie słono opłacać haraczami "za życie". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eskel napisał:

wybudować domek w dziczy i

No jak dla mnie, naciągane, w Afryce może, pomiędzy wojenkami lokalnych watażków? Zacznijmy od tego, że nie mamy wyboru gdzie i kiedy się rodzimy... Może to być kontynent, a może centrum działań wojennych.  Fakt Polska to naprawdę lucky dip, patrząc globalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Baca1980 napisał:

Że można kupować sprzęt wojskowy bez przetargów publicznych. Na zasadzie zakupów interwencyjnych. Czyli bez możliwości jakiejkolwiek kontroli. Ileż to fortun powstanie w niedługim czasie:).

O to,to, to ;)

 

Panie kapitanie, melduję, że przechwyciliśmy 10 kilogramów czyściutkiej kokainy.

Pięknie, gratuluję. Czyli mówicie, że przechwyciliście 7 kilogramów?

Tak, oczywiście. Przechwyciliśmy pięć.

 

Swoją drogą, Panu Ziemkiewiczowi ukąszenie pisowskie zrobiło źle na głowę. Jeszcze trochę, a zacznie się zapluwać jak Włodek Sołowiow, pomstujący w swoich streamach na "antypatriotycznych" Rosjan, którzy pokazali imperium środowy palec ewakuując się do Turcji czy Gruzji, zamiast użyźnić stepy ukraińskie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

Człowiek wewnętrznie, duchowo i moral

Nie kraty czynią więzieniem. Ale po pewnym czasie za kratami fizycznymi, trochę lipton! 

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

kapitanie, melduję, że przechwyciliśmy 10 kilogramów czyściutkiej kokainy.

Pięknie, gratuluję. Czyli mówicie, że przechwyciliście 7 kilogramów?

Tak, oczywiście. Przechwyciliśmy pięć.

Dla mnie bomba!!! Zaokrąglonym do pół kilosa. Mam potrzeby. Muzyka dla uszu. Gdzie taka wojna? 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żygac mi się chce jak czytam te wypociny o wolności. Specjaliści od Call of Duty.

Powołanie jest po to abyś się NAUCZYŁ ciołku jeden z drugim tej wolności BRONIĆ. Bo potem nie będziesz miał czasu. I umiejętność strzelania ma naprawdę marginalne znaczenie.

Bo to nie Morawiecki z Macierewiczem Cię chcą zniewolić ale KACAPY widzą Cię w roli skamlącego , liżącego nogi sługusa w "bratnim sojuszu".

Ja miałem tą możliwość poznać miód minionego systemu i przyjaźni między narodami. NIGDY więcej.

Wolności masz tylko tyle ile jej obronisz kłami i pazurami.

Tylko pizdy uciekają od wojska.

 

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

Biedny Pan Z. kolejny bohater pióra taki odważny no ale biedactwo ma astygmatyzm,

A to coś przeszkadza? ;)

Przecież w takim abramsie, czy tam innym sprzęcie, to mu się i tak wzrok 10/10 nie przyda. To i tak wszystko jest elektronika.

 

A tak wygląda centrum kontroli dronów. W ogóle "gra komputerowa".

 

 

Więc prawa wyborcze by sobie spokojnie wyrobił. [cool]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ntech napisał:

Żygac mi się chce jak czytam te wypociny o wolności. Specjaliści od Call of Duty.

Powołanie jest po to abyś się NAUCZYŁ ciołku jeden z drugim tej wolności BRONIĆ. Bo potem nie będziesz miał czasu. I umiejętność strzelania ma naprawdę marginalne znaczenie.

Bo to nie Morawiecki z Macierewiczem Cię chcą zniewolić ale KACAPY widzą Cię w roli skamlącego , liżącego nogi sługusa w "bratnim sojuszu".

Ja miałem tą możliwość poznać miód minionego systemu i przyjaźni między narodami. NIGDY więcej.

Wolności masz tylko tyle ile jej obronisz kłami i pazurami.

Tylko pizdy uciekają od wojska.

 

 

I jak walczyłeś za wolność kiedy zabronili Tobie wejść do lasu albo pojechania na cmentarz? To wy jesteś ekspertami od COD.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Nikt nikogo z pracy nie wyrzuci za to, że poszedł na 30 dniowe szkolenie. Programista 3k USD też może spokojnie spać - nie straci kontraktu.

 

W dobrze funkcjonujących państwach system szkolenia rezerwistów jest realizowany na bieżąco i nie ma tam głosów sprzeciwu ani takiego szoku jak u nas. 

 

W Finlandii na ćwiczenia są wzywani 60 latkowie. Niektórzy z nich to wysoka kadra menadżerska i jakoś dają rade. Firmy nie upadają. 

 

Tylko że w naszym kraju państwo ma w d.upie obywatela i ew. rezerwisty nie obowiązuje jakaś klauzula ochronna. Przykład z życia. Kilka lat temu mój znajomy chciał się zapisać do istniejącego ówcześnie NSR. Poszedł o tym powiadomić swojego pracodawce gdyż miał taki obowiązek. Szef zadał mu tylko jedno pytanie. 

Ty chcesz u mnie pracować? Czy bawić się w wojsko?.

Kurtyna!

:).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał:

Biedny Pan Z. kolejny bohater pióra taki odważny no ale biedactwo ma astygmatyzm, straciłem szacunek do tego człowieka, jedynie jeszcze broni się Warzecha z tego towarzystwa reszta to dno i tona mułu

 

Ciekawe

https://www.onet.pl/informacje/onetlodz/kim-sa-cywile-o-ktorych-upomnialo-sie-wojsko-kierowcy-i-hodowca-papug/350bk8z,79cfc278

O kurwa Ziemkiewicz też? Czy te głupie skurwysyny przepracowały chociaż jeden dzień w uczciwej pracy? Czy jeden tylko you tube a drugi w TVP bajki opowiadają? I jeszcze ta dwójka PiSiorów - Bartosiak i Zych.
Mam nadzieję, że wszystkim tym pyszałkom spadną zasięgi na YT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Personal Best napisał:

O kurwa Ziemkiewicz też?

Kiedy "nowoczesny endek" przyssał się do pisowskiego cyca, zapisał się jednocześnie do Partii Wojny ;) Ale tej rękami innych i cudzą krwią realizowanej. Jak zwykle ;) Potem jeden na Twiiterku o książątkach z IT wypisuje, drugi że chętnie, ale ślepy jest czy tam głuchy, a trzeci też chętnie, ale nóżki kiedyś połamał i w sumie nie może.

 

Chrypka, katar i wysypka.

Na wysypkę jest zasypka, na katary są napary.

 

Idźcie w piździec z waszą wojną i tego typu ekspertami.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza opcja żeby uniknąć służby wojskowej to być karanym za przestępstwo umyślne i jednocześnie nie posiadać prawa jazdy. 

 

Można to załatwić za jednym podejściem :D  

 

Wystarczy zatankować się z umiarem, żeby mieć świadomość swoich czynów, proponuję ciut poniżej promila. 

 

Jak wypijecie zbyt wiele, to może być wyłączenie świadomości, wtedy przestępstwo nie będzie umyślne ;) 

 

Podjechać autem pod najbliższy komisariat i poprosić o test alkomatem, następnie po dokonaniu odczytu oświadczyć, panie policjancie jestem pijany więc wsiadam w auto i wracam do domu tak samo jak tu przyjechałem :D 

 

Później żeby procedurę przyśpieszyć, dobrowolne poddanie się karze, grzywna i leci info o skazaniu do WKU i mateczka Polska już was nie chce w kamaszach. 

 

Powyższy wpis jest żartem, jakby ktoś nie zatrybił.

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Personal Best napisał:

Czy te głupie skurwysyny przepracowały chociaż jeden dzień w uczciwej pracy? Czy jeden tylko you tube a drugi w TVP bajki opowiadają? I jeszcze ta dwójka PiSiorów - Bartosiak i Zych.

Oni wszyscy pierwsi do mędrkowania. Wielcy znawcy armii i geopolityki, do sztabów i kanapowych think tanków pewnie chętnie by poszli, ale żeby już się spocić, zmęczyć i pomaszerować z kałachem, to nie, oj nie.

A tych głupich kmiotów czytają i cytują nawet na naszym forum. Zychowicz, Wolski, Bartosiak - wszystko to jedna swołocz, niezależnie od tego, jak pięknie się kreują.

I później czytasz, jak jeden użytkownik z drugim brandzlują się i wykłócają, czy iks zaorał igreka. Wariatkowo.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Obliteraror napisał:

Kiedy "nowoczesny endek" przyssał się do pisowskiego cyca, zapisał się jednocześnie do Partii Wojny ;) Ale tej rękami innych i cudzą krwią realizowanej. Jak zwykle ;) Potem jeden na Twiiterku o książątkach z IT wypisuje, drugi że chętnie, ale ślepy jest czy tam głuchy, a trzeci też chętnie, ale nóżki kiedyś połamał i w sumie nie może.

 

Baza klaunów aktualizuje się każdego dnia:

 

https://streamable.com/0ynd8v

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł argument, ze każdy mężczyzna powinien mieć styczność z bronią i nauczyć się jej obsługi.

Zgadzam się ale gwarantuje ze 20h wykupione na strzelnicy nauczy Cię więcej niż msc szkolenia w naszej Armii.

Kolega w tamtym roku dostał wezwanie, mówi, ze takiego burdelu i bałaganu nie widział nigdzie. Jedyna umiejetność jaka posiadł to kopanie saperka. 
Także zgadzam się w takiej Szwajcarii gdzie jest odpowiedni program szkoleń i są odpowiednie sprzęty ma to sens, u Nas jak zwykle na wariata i nie dziwie się, ze ludzie nie maja ochoty tracić swojego cennego czasu na „zabawę” w wojsko 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Timidus napisał:

Kolega w tamtym roku dostał wezwanie, mówi, ze takiego burdelu i bałaganu nie widział nigdzie. Jedyna umiejetność jaka posiadł to kopanie saperka. 

BARDZO ważna umiejętność. Byłbyś zaskoczony jak wielu młodych wyrostków nie radzi sobie ze zwykłym stanowiskiem strzeleckim 170x60x30.

A burdel ? Nazwałbym to raczej : specyficzny wojskowy system zarządzania zmianą.

Jest takie powiedzenie: "O czym świadczy zmiana rozkazu? O ciągłości procesu dowodzenia!".

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.