Skocz do zawartości

Strzelanina w Poznaniu z powodu kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę pojawia się tutaj kilka rzeczy w tym temacie, które "krążą" wokoło tej sytuacji i z których należy wyciągnąć wnioski (niektórzy już zaczęli). 

 

1 Możesz sam być ogarnięty i nie reagować emocjami i przemocą na niektóre sytuacje, a guzik ci to da jak trafisz na kogoś niestabilnego, wtedy może stać się tobie coś złego.

 

2 Wstawianie swojego życia do social mediów to głupota, a jak wstawiasz je z łącznie z aktualnymi lokalizacjami gdzie przebywasz to skrajna głupota.

 

3 Jak ktoś jest w stanie zaryzykować własne życie lub podjął już decyzję o zakończeniu swojego i chce wam zrobić krzywdę to z dużym prawdopodobieństwem to zrobi skutecznie. Będą elementy działające na jego korzyść: zaskoczenia, przewagi uzbrojenia i determinacji.  

 

4 Nie potrzeba broni palnej, żeby atakujący miał nad wami gigantyczną przewagę, wystarczy nóż, który znajdziecie w każdym domu. 

 

5 Nikt was nie obroni, policja przyjedzie 15 minut później, ludzie w pobliżu albo będą w szoku, albo zaczną uciekać. Tak będzie w większości przypadków, popatrzcie sobie na różne nagrania napadów w miejscach publicznych, 1 na 10 może mniej jest reakcji ze strony otoczenia, gdzie pojawi się ktoś kto pomaga odeprzeć atak (inna kwestia czy to będzie skuteczna pomoc i czy nie będzie zbyt późno)

 

6 Przestępstwa z użyciem broni palnej to rzadkość i mimo, że ilość broni w społeczeństwie rośnie to ilość takich przestępstw z użyciem legalnie posiadanej broni maleje. 

 

Natomiast od roku 2020 ilość przestępstw z użyciem noża rośnie, nie wiem dlaczego ale się domyślam jakby powiedział klasyk.

 

W latach 2013 - 2019 była na równym poziomie, później zaczęła wzrastać. 

 

7 Przestępczość rośnie i będzie rosła bo mamy napływ ludzi ze stref konfliktów, ktoś już zauważył, że to się dopiero rozkręci.

 

8 Żyjemy w kraju, w którym od lat ludzi szczuje się między sobą, a to wykształciuch, a to prywaciarz, a to miłośnik tej czy innej partii. Ta modna "kultura" szczucia na siebie ludzi będzie skutkowała zwiększoną ilością bezsensownych aktów przemocy.   

 

 

  • Like 18
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na targu przekup. Jedna wie że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kościele, ale i tak chlapie ozorem zmyślając pół historii w oparciu o to co jej się wydaje a to co jej sie wydaje to często wynik własnych  rzeczywistych lub przepuszczalnych przeżyć., kolejna podejmuje i powtarza. I mamy zakrzywioną rzeczywistość której część targowiska będzie broniła jak niepodległości bo pasuje im to do światopoglądu..
 

14 godzin temu, antyrefleks napisał(a):

Tak działa strach. Mały piesek może koło nas szczekać i się zasmiejemy

Strach to potężne uczucie. 
Strach sprawiał że ludzie przebiegali kilkanaście metrów. Choć im stopy urwało. Adrenalina robiła swoje

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak raz się spotykałem niby z zwyczajna szarą myszką ale bacznie jej słuchałem bo jak zeszło na przeszłość zaczęła opowiadać o byłych że jeden jest bokserem drugi jakieś problemy z prawem itd. Powoli się ewakuowalem bo nawet wtedy za mlokosa co niewiele rozumiałem uznałem że ma dziwne towarzystwo. Inna sprawa że sama się otworzyła a większość takie informacje teraz ukrywa i nie wiesz co tam się działo.

 

Doszliśmy do czasów że już nie tylko masz zabawiać, zarabiać i być idealny bo byle manlet na zasiłku z zagranicy jest więcej warty od ciebie, teraz jeszcze trzeba być psychologiem i detektywem, poznać czy rodzina jej jest normalna, czy nie chlali nie bili, ilu miała partnerów i jakich. A na koniec i tak to nie ma znaczenia bo jak się znudzi to sajonara. Co więcej dochodzi ryzyko nagrzanego byłego i nie wiesz na kogo trafisz czy komuś nie odwali korba.

Trzeba szukać miejsca gdzie jest nadwyżka kobiet i z pewnością to nie Europa. 

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tmr napisał(a):

ale tu sprawca był urzędasem...

 


Dokładnie więc nigdy nie wiesz, dlatego zwracam uwagę że gdy jest tak duży niedobór kobiet to rodzi ogromny problem bo wielu odwali korba. A ten dysonans przy sprowadzaniu kolejnych 400tys ludzi rocznie skokowo będzie się powiększał. Właściwie na naszych oczach kończy się Polska jaką znamy. Lata 2008 do może 2014 to był taki szczyt normalnego życia w pl. Jasne był kryzys w między czasie ale por względem ogólnego spokoju i stabilizacji to był szczyt. Teraz już jest z górki i lepiej szybko nie będzie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fruit napisał(a):

Mojego znajomego napadli, jak odprowadzał dziewczynę do domu. 

 

Okazało się, że był to jej ex. Kolega stał na przystanku z ów kobietą, i nagle wpadło 3 typów i zaczęli go bić bez żadnej wymiany zdań. Został ciężko ranny, złamali mu nos. 

 

Skończyło się sprawą w sądzie i zawiasami dla jej ex. 

 

Czyli jednak mężatki najbezpieczniejsze na sex.😁

Na społecznościówkach się nie pochwalą. A wręcz będą ukrywać znajomość.

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Czyli jednak mężatki najbezpieczniejsze na sex.😁

Na społecznościówkach się nie pochwalą. A wręcz będą ukrywać znajomość.

Zakladajac ze sam jestes w zwiazku i wtedy bezpieczenstwo jest  obustronne . 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, verde napisał(a):



Nic dziwnego, że potem do obecności na tym forum lepiej się nikomu nie przyznawać.

Jesli tak uwazasz to po co tu piszesz. To forum tlumaczy min.takim delikwentom ze baby nie sa warte nawet tego aby po nich plakac a co dopiero niszczyc sobie zycie/zdrowie . Gosc ze spluwa zamiast uczeszczac na korwinowska kontrolowana opozycje moglby uratowac 2 zycia gdyby sie tu znalazl . 

Edytowane przez thyr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, thyr said:

. Gosc ze spluwa zamiast uczeszczac na korwinowska kontrolowana opozycje moglby uratowac 2 zycia gdyby sie tu znalazl . 

 

W jaki sposób pojawienie się trzeciej osoby z bronią (nie policji) mogłoby uratować 2 życia? 

Może gaz pieprzowy wystarczyłby? 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał(a):

W jaki sposób pojawienie się trzeciej osoby z bronią (nie policji) mogłoby uratować 2 życia? 

Może gaz pieprzowy wystarczyłby? 

Przeczytaj jeszcze raz co kolega wyżej napisał. I poczytaj o ilości incydentów z bronią palną na 38 000 000 Polaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mosze Red said:

8 Żyjemy w kraju, w którym od lat ludzi szczuje się między sobą, a to wykształciuch, a to prywaciarz, a to miłośnik tej czy innej partii. Ta modna "kultura" szczucia na siebie ludzi będzie skutkowała zwiększoną ilością bezsensownych aktów przemocy.   

Podpisuje sie pod tym "dwoma rekoma" ! W punkt.

 

Ale jest tez czynnik wychowawczy mniej wiecej taki:

Może być memem przedstawiającym 1 osoba i tekst „babcia: ale pannica z ciebie wyrosła, chłopcy pewnie się o ciebie biją chłopcy: imgflip com”

 

 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, verde napisał(a):

Chory typ zamordował niewinnego człowieka, a część typów skupia się tutaj na rzekomym puszczalstwie laski i ją obwinia🤣

Nic dziwnego, że potem do obecności na tym forum lepiej się nikomu nie przyznawać.

Na początku rzeczywiście była taka narracja, trochę się odpaliliśmy, ale zdarzenie zdawało się być klasykiem. Potem uznaliśmy, zgodnie z oficjalnie podaną wersją, że winny jest typ, który nie mógł się pogodzić ze stratą.

 

Natomiast samo zdarzenie stało się dobrym przyczynkiem do pobocznej dyskusji ogólnie o tym jak źle może się skończyć gdy człowiek ma, szeroko ujmując, deficyty psychiczne i nie potrafi tego przepracować. Sporo dobrych argumentów chłopaki zapodali.

 

Nie ma co szydzić z forum.

 

 

Edytowane przez Redbad
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Trevor said:

Mnie uderzyło coś innego. Te jej potępieńcze wrzaski. Woła o pomoc a pomocy brak. W takiej sytuacji jesteśmy zwierzyną.

 

A w czym miałbym jej pomóc? W wejściu na linie strzału?

Nie bardzo rozumiem.

 

Gość strzela na ulicy, w kraju, w którym broń jest zakazana i ja mam się udzielać?

 

Co innego gdyby zastrzelił napastnika, to wiadomo, że nie ma zagrożenia ale tak? Skąd wiem kim on jest i dlaczego strzela?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, verde napisał(a):

Chory typ zamordował niewinnego człowieka, a część typów skupia się tutaj na rzekomym puszczalstwie laski i ją obwinia🤣

Nic dziwnego, że potem do obecności na tym forum lepiej się nikomu nie przyznawać.


Wybiórcza puściła fejka że narzeczony zabił kochanka a było na odwrót, miej pretensje do tzw dziennikarzy

 

https://wykop.pl/link/7159137/fake-news-od-gazety-wyborczej

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

A w czym miałbym jej pomóc? W wejściu na linie strzału?

Nie bardzo rozumiem.

 

Gość strzela na ulicy, w kraju, w którym broń jest zakazana i ja mam się udzielać

Tak samo to widzę. Łatwiej nam jest oceniać sytuację z perspektywy bezpiecznego ekranu 😉 Ale spróbujmy się postawić w tej sytuacji (co i tak wciąż jest tylko wyobraźnia) - jest strzelanina, gość morduje z zimna krwią innego, w środku dnia, w środku miasta, skąd wiadomo czy jeszcze kogoś nie ma w tym zdarzeniu, kto ma dokonczyć dzieło, czy po prostu kogoś komu odjebie i zacznie pruć wkoło we wszystko co się rusza. Nie masz pewności. Nie twierdzę, że nie należy pomagać, ale rozumiem powagę sytuacji i działające instynkty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

A w czym miałbym jej pomóc? W wejściu na linie strzału?

Nie bardzo rozumiem.

 

Gość strzela na ulicy, w kraju, w którym broń jest zakazana i ja mam się udzielać?

 

Co innego gdyby zastrzelił napastnika, to wiadomo, że nie ma zagrożenia ale tak? Skąd wiem kim on jest i dlaczego strzela?

 

Zwykły obatel ma się ukryć w bezpiecznym miejscu, skontaktować się,poprzez nr alarmowy, ze służbami. Podać jak najwięcej szczegółów. Nie szeryfować.

Lata temu, na egz.na licencję, asy lądowały za drzwiami po przedstawieniu pomysłów na "prucie" do napastników podczas napadu ma bank. 

Zesrać się można już na sam dźwięk przeładowywania AK ( b b charakterystyczny ). A co dopiero na widok takiej jatki.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, wrotycz said:

 

A w czym miałbym jej pomóc? W wejściu na linie strzału?

Nie bardzo rozumiem.

 

Gość strzela na ulicy, w kraju, w którym broń jest zakazana i ja mam się udzielać?

 

Co innego gdyby zastrzelił napastnika, to wiadomo, że nie ma zagrożenia ale tak? Skąd wiem kim on jest i dlaczego strzela?

 

Dokładnie, będąc obok nie wiesz czy to porachunki czy się komuś tryb Breivika włączył i wali do wszystkiego co się rusza. 

Z gołymi rękoma na typa z bronią iść? no raczej nie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, spacemarine napisał(a):


Wybiórcza puściła fejka że narzeczony zabił kochanka a było na odwrót, miej pretensje do tzw dziennikarzy

 

https://wykop.pl/link/7159137/fake-news-od-gazety-wyborczej

 

Ale kto wierzy wyborczej na słowo? :P 

 

Ja wstrzymałem się z oceną sytuacji w pierwszej chwili i widzę, że dobrze zrobiłem.

Przynajmniej się nie skompromitowałem żenującym komentarzem opartym na domysłach, jak wiele osób.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Patton zmienił(a) tytuł na Strzelanina w Poznaniu z powodu kobiety
1 hour ago, wrotycz said:

 

A w czym miałbym jej pomóc? W wejściu na linie strzału?

Nie bardzo rozumiem.

 

Gość strzela na ulicy, w kraju, w którym broń jest zakazana i ja mam się udzielać?

 

Co innego gdyby zastrzelił napastnika, to wiadomo, że nie ma zagrożenia ale tak? Skąd wiem kim on jest i dlaczego strzela?

 

 

Jak przeczytasz co wcześniej napisałem to twierdziłem tam że nawet jak masz broń to musisz uważać bo policja która przyjedzie na miejsce może cię zastrzelić jeśli nie będzie wiedzieć kto jest kto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DOHC said:

Przeczytaj jeszcze raz co kolega wyżej napisał. I poczytaj o ilości incydentów z bronią palną na 38 000 000 Polaków. 

 

Nic mi twój post nie wyjaśnił. Dalej nie wiem jak pojawienie się kolejnej osoby z bronią mogłoby cokolwiek zmienić. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.