Skocz do zawartości

Hara-kiri 44 czyli powstanie warszawskie


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, balin said:

Może być rysunkiem przedstawiającym tekst

 

W Rzymie hailowali i nikt nie miał z tym problemu. Tak samo jak w Indiach nie mają problemu z ze swastyką symbolizującą szczęście. Ba, nawet na Ukrainie nie mają prolemu ze Swastyką :D

Tylko Ukropoliniacy są tak przewrażliwieni, że wszystko im się kojarzy jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slusa napisał(a):

Ktoś słyszał o dzienniku jakiegoś polaka, gdzie napisał że to ktoś z Londynu przyjechał z kasą i przekupił ludzi do wzniecenia powstania? 

 

Józef Retinger przybył z walizką wypełnioną 5 mln dolarów co na tamtejsze czasy było dużo.

Maczali w tym palce zarówno alianci jak i ZSRS.

 

Mocarstwa znały rys psychologiczny ludzi u władzy w Polsce, że za poklepanie po plecach, obietnice bez pokrycia, wzniosłe hasła o honorze czy

skorumpowana naturę dadzą się na wszystko namówić.

 

Udało im sie to co w fantastyczny sposób opisuje Matłachowski w "Kulisach genezy powstania warszawskiego" oraz Engelgard i Motas

w dziele "W imię czego ta ofiara".

 

Wszystko jest czarno na białym i nie pozostawia złudzeń.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, adann96 said:

W Rzymie hailowali i nikt nie miał z tym problemu. Tak samo jak w Indiach nie mają problemu z ze swastyką symbolizującą szczęście. Ba, nawet na Ukrainie nie mają prolemu ze Swastyką :D

Tylko Ukropoliniacy są tak przewrażliwieni, że wszystko im się kojarzy jednoznacznie.

Jakbys nie zauwazyl. W "miedzyczasie" Ci ktorzy uzywali tych symboli MORDOWALI POLAKOW i przetrzymywali oraz katowali- Polakow w obozach koncentracyjnych. Mi osobiscie to przeszkadza i takie osoby powinny byc rugowane z Polskiej polityki. To sa sprawy kompletnie niedyskusyjne. I OCZYWISTE. 

 

Zdjęcie

Edytowane przez OGÓR
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki odruch był taki jak mówi Linda... 

 

 

 

...ale dowódca jest po to żeby myśleć, i nie pozwolić na takie marnotrawstwo życia. 

 

Powstanie uważam za krwawą jatkę bez jakichkolwiek w tamtej sytuacji szans na zwycięstwo. Były w naszej historii udane powstania. Powstanie Warszawskie było w momencie wybuchu skazane na porażkę.

 

W 20 leciu międzywojennym za większego wroga uważano właśnie sowietów, i to sowieci w bardziej bezwzględny sposób postępowali z Polakami w grze wywiadów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, OGÓR said:

To sa sprawy kompletnie niedyskusyjne. 

 

Dla Ciebie. Konrad mówił już o tym zdjęciu, że razem z innymi działaczami konserwatywno-liberalnymi robili sobie wtedy jaja z socjalistycznego przekazu środowisk narodowych.

A dlaczego nie zaznaczyłeś czerwonym kolorem dr. Marcina Chmielowskiego? Sośnierzowi i Berkowiczowi należy wypominać tamten heppening, a jemu to już nie?

 

A tu jaki kolejny podły nazista: :D

 

Capture.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slavex napisał(a):

Powiem tak. Z perspektywy czasu kiedyś minęło tyle lat, siedzimy przy komputerze w cieplutkich kapciach, herbatką, łatwo nam jest oceniać. 

 

Młodzi ludzie walczyli o swoje miasto, my dzisiaj byśmy się zesrali...

 

Ja bym nie mógł znieść że ktoś się panoszy i próbuje mną rządzić, tego nie jestem pod butem czyimś nawet w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą beką gest pozdrowienia rzymskiego nieźle wypaczono. W drugą stronę jak ktoś hailuje jaki Polak ukr czy kto kolwiek se słowiańskimi korzeniami to ma najebane w głowie i jest dzbanem do potęgi n. gdyż ponieważ tylko Niemcy byli panami i arianami a cała reszta to podludzie a teraz podludzie przejmują oto narrację państwa które kiedyś ich mordowało co za kurwa cyrk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, adann96 said:

 

Dla Ciebie. Konrad mówił już o tym zdjęciu, że razem z innymi działaczami konserwatywno-liberalnymi robili sobie wtedy jaja z socjalistycznego przekazu środowisk narodowych.

 

Dla nich "jaja" dla mnie nie. W Polsce (czy np w Wielkiej Brytanii) pewnych rzeczy NIE WYPADA, lub SA NIEAKCEPTOWALNE (póki co jeszcze).

 

The Prince of Wales was also a guest at the party in 2005 and dressed in a lion outfit

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bączyk twierdzi, że 200 tysięcy to jest jednak przesada, to tak na marginesie. Kolejna sprawa - Powstanie zostało przegrane w pewnym sensie dwukrotnie, po klęsce pierwszego dnia można było po prostu się poddać, tak się stało na Pradze.

 

Czegoś się jednak nauczyliśmy- obecne poparcie dla włączenia się w wojnę na Ukrainie wśród społeczeństwa jest zerowe, namawia do tego grupka publicystów i część polityków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Iceman84PL said:

Udało im sie to co w fantastyczny sposób opisuje Matłachowski w "Kulisach genezy powstania warszawskiego" oraz Engelgard i Motas w dziele "W imię czego ta ofiara".

Wszystko jest czarno na białym i nie pozostawia złudzeń.

Nikt, kto chce zrozumieć Powstanie, nie powinien pominąć najważniejszego chyba źródła, pokazującego nie polityków czy machinacje mocarstw, ale właśnie - zwykłych ludzi:

https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Redbad said:

To jest właśnie przykre - nic się nie uczymy na błędach, wielcy tego świata to dostrzegają i mają pożytecznego idiotę w załatwianiu swoich interesów.

 

W tej kwestii sprawa jest nieco skomplikowana. Historię piszą zwycięzcy, a zwycięzcy (ZSRS) nie zależało na prawdzie tylko na kłamstwie więc tę historię zakłamał. Tak to trwało 50 lat a potem jeszcze 30 bo ludzie się uczyli od nauczycieli wychowanych przez zwycięzcę. Teraz, żeby to odkłamać trzeba to robić na własną rękę bo duchowi wychowankowie kłamcy wciąż rządzą i to nie tylko w polityce ale i w mediach a nawet w tzw. edukacji. Co gorsza czegoś z tego cierpiętnictwa i mesjanizmu korzyści więc nie zaczną nagle mówić prawdy bo nie mają w tym interesu.

Musimy to zrobić sami.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Libertyn said:

 

Jak artykuł w encyklopedii zaczyna się od "Zagadnienie to budzi w Polsce duże emocje, a jednocześnie narosło wokół niego wiele mitów i przekłamań." To wiadomo, że nie jest bezstronny ani neutralny. Brzmi jak typowy felieton pedagogiki wstydu w żydowskiej gazecie dla Polaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał(a):

 

Jak artykuł w encyklopedii zaczyna się od "Zagadnienie to budzi w Polsce duże emocje, a jednocześnie narosło wokół niego wiele mitów i przekłamań." To wiadomo, że nie jest bezstronny ani neutralny. Brzmi jak typowy felieton pedagogiki wstydu w żydowskiej gazecie dla Polaków.

 

Bo wiadomo że bezsstronny będzie wtedy gdy będzie pasował Tobie i temu co ci się wydaje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Libertyn said:

Bo wiadomo że bezsstronny będzie wtedy gdy będzie pasował Tobie i temu co ci się wydaje. 

 

Wikipedia nie jest bezstronna, ani neutralna a zarzekając się, że chcą być bezstronni, że nie chcą mitów dowodzą, że sami uskuteczniają swoje "mity". Ilekroć mi ktoś powiedział że muszę mu zaufać, tylekroć mnie wydymał.

Żeby podawać fakty nie trzeba się ubezpieczać i opowiadać o rzekomych mitach. Fakty są faktami, z faktami się nie dyskutuje.

 

Wiele razy zostałem poprawiony, wyprowadzony z błędu przez wikipedię właśnie ale się nie obrażałem, bo ktoś mi pokazał jaka jest rzeczywistość, ale nigdy nie przeczytałem bezstronnego  artykułu ani nie słyszałem bezstronnego słowa od kogoś, kto się zarzekał że jest bezstronny, że nie chce się mitami zajmować.

Jak ktoś jest bezstronny to potrafi to udowodnić swoją postawą a nie gadaniem o swojej bezstronności.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

Wikipedia nie jest bezstronna, ani neutralna a zarzekając się, że chcą być bezstronni, że nie chcą mitów dowodzą, że sami uskuteczniają swoje "mity".

Żródła kontra urojenia 0:1

26 minut temu, wrotycz napisał(a):

Ilekroć mi ktoś powiedział że muszę mu zaufać, tylekroć mnie wydymał.

A jak na ulotce leku pisze by nie mieszać z alkoholem to pewnie tabsa zapijasz wódką

26 minut temu, wrotycz napisał(a):

Żeby podawać fakty nie trzeba się ubezpieczać i opowiadać o rzekomych mitach. Fakty są faktami, z faktami się nie dyskutuje.

Chyba że jest się Wrotyczem co sobie tworzy teorie spiskowe. 

26 minut temu, wrotycz napisał(a):

Wiele razy zostałem poprawiony, wyprowadzony z błędu przez wikipedię właśnie ale się nie obrażałem, bo ktoś mi pokazał jaka jest rzeczywistość, ale nigdy nie przeczytałem bezstronnego  artykułu ani nie słyszałem bezstronnego słowa od kogoś, kto się zarzekał że jest bezstronny, że nie chce się mitami zajmować.

To sam się tym zajmij i podaj źródła

26 minut temu, wrotycz napisał(a):

Jak ktoś jest bezstronny to potrafi to udowodnić swoją postawą a nie gadaniem o swojej bezstronności.

XD zwłaszcza jak to jest artykuł który z zasady nie ma jak mieć postawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Libertyn said:

jak na ulotce leku pisze by nie mieszać z alkoholem to pewnie tabsa zapijasz wódką

 

Ulotka nie zaczyna się od słów:

 

Zagadnienie to budzi w Polsce duże emocje, a jednocześnie narosło wokół niego wiele mitów i przekłamań.

 

Tak się zaczynały skrypty pedagogiki wstydu w czasach niedawno minionych, albo "artykuły" o "antyszczepionkowcach".

 

Artykuł encyklopedyczny powinien być rzeczowy a nie być felietonem udającym artykuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.