Skocz do zawartości

Raport Pileckiego w kinach od 1 września


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

Najodważniejszy człowiek XX wieku, żołnierz ZWZ późniejszej AK, walczył w obronie Grodna,

ochotnik, który daje się zaaresztować w 1940 roku i trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

W piekle spędza 947 dni sporządzając raport o rzeczach jakie tam miały miejsce, tworzy również system piątek oparty na

wzajemnej pomocy między więźniami oraz konspiracje obozową.

 

Brawurowo ucieka z obozu w Wielkanoc 1943 roku zostając przy tym ranny.

W 1944 roku walczy w powstaniu warszawskim w zgrupowaniu Chrobry II.

Po wojnie wraca do kraju by zbierać raporty o działalności sowieckiej na terenie okupowanego państwa polskiego.

 

Aresztowany przez UB w 1947 roku trafia do katowni na Rakowieckiej gdzie jest torturowany w bestialski sposób.

Prawdopodobnie dlatego bo w Auschwitz natrafił na dowody działalności szmalcownika Cyrankiewicza na rzecz Niemców.

Cyrankiewicz tak sie bał, że prawda wyjdzie na jaw, że nakazał Pileckiego zgładzić.

 

Po dziś dzień nie odnaleziono szczątków Pileckiego, który został zamordowany strzałem w tył głowy 25 maja 1948 roku.

 

Cześć i chwała Rotmistrzowi, wieczna hańba i potępienie dla oprawców.

 

 

  • Like 19
  • Dzięki 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nowy00 napisał(a):

Zapowiada się interesujący seans. 

 

Po zwiastunie widać, że w końcu będzie to produkcja pokazująca obraz z jakimi sytuacjami i okrutnym światem musiał zmagać się Pilecki.

Dwa poprzednie filmy nie oddały tragizmu, walki, wojny, poświęcenia, zaangażowania, honoru człowieka, który okazał się być aniołem w ludzkiej skórze.

Dobrowolne pójście do piekła jakim był Auschwitz i przetrwanie tam 947 dni jest niesamowite a zarazem aktem wielkiej odwagi.

Bo przypominam tym co nie wiedzą, że w obozach śmierci ludzie nie dość, że byli w brutalny, sadystyczny sposób torturowani i wykorzystywani do katorżniczej pracy 

to jeszcze umierali świadomie gdzie przy tym Niemcy zadawali im masę cierpienia.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja rządził tym krajem to w wszędzie bym dawał miejsca pamięci Pileckiego a z jego historii nakazał zrobić film oraz jakiś krótki serial, po to aby promować chwalebne chwile w naszym kraju i przypomnieć pamięć człowieka walczącego z wieloma okupantami, zarówno w 1920 aż po 39 i czasy okupacji rosyjskiej od 39 i 45.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC Władzy komunistycznej było na rękę by Pileckiego wymazać z pamięci Polaków bo bohater pamiętany, przedstawiany i omawiany w szkołach, czczony przez młodych zmotywował by społeczeństwo do działania i w konsekwencji do obalenia zbrodniczego systemu.

Jego czyny były by dla nich inspiracją do wstania z kolan i podjęcia walki z okupantem. 

 

Jak to mawiał kat z Rakowieckiej Różański vel Golberg na przesłuchaniach gdzie torturowano rotmistrza, że PRL nie potrzebuje bohaterów takich jak on. 

 

To samo III RP czyli komuna 2.0 nie chce by Polacy mieli bohaterów za to chętnie nas traumatyzuja w klęskach, wstydzie, poczuciu winy by zrobić z nas uległych i posłusznych niewolnikow. 

 

Stąd też mało nazw ulic, pomników czy pamięci o Witoldzie. 

 

Prędzej zobaczysz pomniki, tablice upamientniajace i opracowania o zdrajcach czy przestępcach niż bohaterach. 

 

Zwycięzcy piszą i załamują historie z oprawców robią bohaterów a z bohaterów zdrajców. 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem, widziałem, polecam film tym co interesują się historią również tym co chcą poznać sylwetkę Witolda Pileckiego.

Jak na warunki polskie film całkiem nieźle zrobiony z retrospekcjami i cofaniem się do wcześniejszych wydarzeń w życiu Rotmistrza. 

Odwzorowano nawet brutalne śledztwo jakie musiał przejść z rąk swoich katów Chimczaka i Różańskiego. 

Mocne sceny są także z pobytu Witolda w Auschwitz.

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Iceman84PL napisał(a):

Byłem, widziałem, polecam film tym co interesują się historią również tym co chcą poznać sylwetkę Witolda Pileckiego.

Jak na warunki polskie film całkiem nieźle zrobiony z retrospekcjami i cofaniem się do wcześniejszych wydarzeń w życiu Rotmistrza. 

Odwzorowano nawet brutalne śledztwo jakie musiał przejść z rąk swoich katów Chimczaka i Różańskiego. 

Mocne sceny są także z pobytu Witolda w Auschwitz.

 

 

 

Czyli warto się przejść.

Wrzesień miesiącem dobrych filmów:

- Raport Pileckiego

- Niezniszczalni 4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński - Na netflix czy HBO to wątpię, że film będzie bo te platformy raczej nie będą chciały takiej tematyki pokazywać.

 

Prędzej spodziewam się, że film za kilka miesięcy trafi na ekino.pl lub cda.pl

 

Z polskimi filmami jest problem bo są prawa autorskie zastrzeżone przez instytut sztuki filmowej i ciężko gdziekolwiek znaleźć tym bardziej,

że materiały są usuwane z portali gdzie zostały wstawione bez zgody.

 

Dlatego na polskie filmy, które mi się podobają to chodzę do kina.

Tym bardziej, że bilet w multikinie to 25 zł za 2 godziny seansu.

Chyba warto i nawet sie opłaca.

 

8 godzin temu, nowy00 napisał(a):

Czyli warto się przejść.

 

Zdecydowanie tym bardziej, że przed seansem są pokazywane urywki innych filmów i musze Ci powiedzieć, że wiele ciekawych produkcji się niedługo doczekamy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.09.2023 o 17:27, Iceman84PL napisał(a):

Na netflix czy HBO

Fajnie jakby znany jakiś reżyser nakręcił film o Pileckim np. Mel Gibson, wraz z pokazaniem wszystkich niemieckich bestialstw m.in. żyrandole z ludzkiej skóry, testy na ludziach, morderczą wojnę 1920 roku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

 

Wodzu.

To jest produkcja TVP.

Także z pewnością "wjedzie" na ich platformę stremingową VOD.

 

Jeśli chodzi o kata ,który na rozkaz komunistycznego sądu odesłał Rotmistrza do Pana Boga.

To nie podano.

 

Torturowało go wielu :/

 

Film mocny.

Nieco chaotyczny.

Pewnie nie dla każdego.

 

Cześć i chwała bohaterom!

 

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomniki i ulice Pileckiemu, Ince, Nilowi, Hubalowi, Reginsowi i wielu wielu innym, zapomnianym i zdeptanym.

 

Usunąć zbrodniarzy i zdrajców, z historii i z ulic. A ich pomniki przetopić na muszle klozetowe i pisuary.

 

 Świętować zwycięstwa, a nie katastrofy.

 

Edytowane przez vodkas85
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 11:36, Marek Kotoński napisał(a):

 

@Iceman84PL - tak z ciekawości. Podali prawdziwą narodowość kata, który Rotmistrza torturował?

Gruby temat. Wszyscy wiemy o co chodzi, ale wiemy o co chodzi. 🙂

1 godzinę temu, Druid napisał(a):

Fajnie jakby znany jakiś reżyser nakręcił film o Pileckim np. Mel Gibson, wraz z pokazaniem wszystkich niemieckich bestialstw m.in. żyrandole z ludzkiej skóry, testy na ludziach, morderczą wojnę 1920 roku.

Fajnie by było gdyby w świat poszedł temat co zrobiono Pileckiemu i kto to zrobił.(jaka narodowość ).

Jak torturowano i mordowano Polskich patriotów, resztki elit. (Jaka narodowość to robiła)

Kto przejął tożsamość pomordowanych Polaków i do dzisiaj nosi ich nazwiska.

 

Nawet jak film poszedł by w świat, to i tak nikt nie uwierzy.

Edytowane przez vodkas85
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od postaci Pileckiego. Mnie cholernie rytuje to że polską kinematografie  historyczną owija się wokół martyrologii i cierpiętnictwa narodowego, co sprawia że filmy są w zasadzie skazane na to że poza Polską będą co najwyżej pokazywane na niszowych festiwalach. Bo dla szerszej publiczności będą zwyczajnie niestrawne.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vodkas85 napisał(a):

Pomniki i ulice Pileckiemu, Ince, Nilowi, Hubalowi, Reginsowi i wielu wielu innym, zapomnianym i zdeptanym.

 

Ostatnio się okazało, po badaniach, że Konrad Mazowiecki nie sprowadził jednak Krzyżaków do Polski. Dziś dzień po wydarzeniu różne wersje podają posłowie, więc to zawsze ryzyko. Mnie bardzo podobają się pomysły w stylu. Osiedle ogrodowe i ulice: Malinowa, Truskawkowa, Agrestowa itp. Potem Sady i tam: Wiśniowa, Jabłkowa itd. Osiedle Metalowców: Molibdenowa, Żelazna, Wolframowa itd. 

 

@Marek Kotoński co do nadreprezentacji jednej narodowości, w szeregach służb to mam mieszane uczucia. Oczywiście mogło to wynikać z decyzji Kremla i jakiś predyspozycji kulturowych, ale równie dobrze mogło być w wielu przypadkach tak, że ktoś został sam. Dosłownie sam jeden z całej rodziny/gminy. Matka jednego z moich znajomych (60+), oglądała przez okno sklepu jak jej całą rodzinę zabrali. Wyszła na chwilę do sklepu, na początku wojny, już wychodziła, zatrzymał ją sąsiad w tym sklepie, żeby nie wychodziła. Potem cała okupacja. I dla niego nie było dziwne to, że była zatwardziałą komunistką. Uważała, że Rosjanie chcą nas zniewolić, a Niemcy zabić, a że sami nie mamy nic do gadania i była całe życie gorliwą komunistką. Pamiętaj też o ograniczonym dostępie do wiedzy. Spójrz na jednego z kolegów co nam mówi ciągle o najlepszym nierządzie. Zresztą, żeby daleko nie szukać, pamiętasz kto chwalił prezesa, jak krzyczał z mównicy? Cytując: "dobrze, im powiedziałeś Jareczku".

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piter_1982 napisał(a):

@Marek Kotoński co do nadreprezentacji jednej narodowości, w szeregach służb to mam mieszane uczucia. Oczywiście mogło to wynikać z decyzji Kremla i jakiś predyspozycji kulturowych

Nie, po prostu Żydzi zawsze trzymali z aktualną władzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PyrMen napisał(a):

Recenzje delikatnie mówiąc nie są zachęcające pomimo gigantycznego budżetu.

 

Wyobraź sobie, że w multikinie Pileckiego wyświetlają w najmniejszej sali gdzieś na końcu budynku do tego trzy seanse na dzień a pierwszy dopiero po 14.

To samo mówi o traktowaniu przez te placówki filmów pokazujących prawdę, patriotyzm.

Nie zdziwię się jak film będzie tylko przez dwa tygodnie wyświetlany.

 

Przy kupowaniu biletu gdy taka Juleczka za ladą usłyszała, że chce kupić bilet na Pileckiego to dostała Errora😁

Chyba myślała, że na Barbie wszyscy przychodzą😆

 

Te wszystkie negatywne recenzje są po to by Polacy nie dowiedzieli sie przypadkiem czegoś co jest nie na rękę władzy.

Dlatego się odstrasza, mówi negatywnie.

Ja jak słyszę z ust malkontentów, którzy nawet filmu nie widzieli, że nie warto to tym bardziej mam potwierdzenie, że warto iść.

 

Podczas reklam przed filmem ani razu nie pokazali trainlera o Pileckim za to filmy takie jak Zielona granica czy teściowie 2 kilka razy przez 25 minut🤨

 

Przekonaj się sam, pamięć i szacunek Rotmistrzowi się należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o historię tylko o zdjęcia, scenariusz itd. na tym głównie opiera się recenzje filmu. 

 

Co mnie ta cała otoczka patriotyczno-historyczna interesuje? Ja historię znam. Historię Pileckiego również.

 

Wydaje kasę, chcę dobrego filmu, a nie gniota od TVP.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.