Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

@Iceman84PL wygląda na to, że Stonoga bredzi i ma niezłą odklejkę. PiS mu zalazł za skórę to wytoczył swoją krucjatę. Rozumiem, ale jednocześnie wychwala Tuska i pierdoli, że teraz będzie dobrze i sielanka. Nie sądziłem, że jest takim troglodytą. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zaczynamy xddd 

 

odliczamy do pozbycia sie gotówki k wprowadzenia do strefy ojro 😁😁😁

 

Jak napisalem wczesniej - niech nadchodzące wspaniale czasy dopierdolą najmocniej przygłupom i zjebom głosującym na zamordystów i zawodowych mitomanów. 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez obniżki podatków mieliśmy na myśli cięcie waszych wypłat pod ich spłatę xddd 

 

A nielegalnych imigrantów nie będziemy przyjmować jak obiecaliśmy, przyjmować będziemy wszystkich bo każdy jest legalny xddd  

 

gratuluje kretynom, którzy zagłosowali na te kurwy. Najlepsze jest to, ze nie minął nawet dzień xddd No ale PiS pokazał, ze suwerena mozna szmacić i kopać, a ten nawet nie szczeknie wiec i po co sie jakos kryc 😁😁😁

 

 

  • Like 3
  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupi ludzie tak bardzo zmanipulowani dali sie znowu oszukac. Dobrze ze My tutaj na tym forum wszyscy jedni nie dalismy sie zmanipulowac i oszukac. To My mamy przeciez racje. Nikt inny poza Nami. Tylko My wiemy jak naprawde powinno byc bo doznalismy prawdy objawionej jak powinien funkcjonowac kraj. Tylko czemu Nasze ugrupowanie ma tak slaby wynik? Jak to sie moglo stac?

A no tak. Bo wszyscy ludzie to debile skonczone. Wszyscy z wyjatkiem tych ktorzy glosowali na Nasza wspaniala partie bo to sa madrzy ludzie. Tak jak My. Dobrze ze przestawiciele Naszej partii nie klamia i nie maja nic za uszami i nic nie mozna im zarzucic 😏

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

3 godziny temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

A no tak. Bo wszyscy ludzie to debile skonczone.

Ci którzy byli przy urnach - z pewnością.

 

A ja mam takie pytanie do gawiedzi, co w głębokiej dupie systemu siedzi:

Czy jeśli frekwencja na wyborach wyniesie poniżej 50% to powinniśmy demokratycznie wprowadzić anarchię? Przecież wówczas demokratyczna większość nie wybierze żadnego zaganiacza bydła ergo nie chce żadnej władzy nad sobą.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wrotycz napisał(a):
7 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

No to jak jebną na 15 teraz to jest postęp

 

To byłby szok. Szok dla komuchów bo mieliby inicjatywę ustawodawczą, co by zmusiło POPiS do procedowania ich projektów ustaw.

 

Zerknąłem jednak jeszcze raz heh i wygląda na to, że na moment:

Dane z 31 462 na 31 497 (99,89%) obwodów głosowania

 

Konfederacja ma 18 posłów. Nic się tutaj nie zmieni już.

 

Z prawdopodobnych informacji, które przeczytałem:

Mentzen wchodzi do sejmu.

Korwin nie, wygrała z nim żona Bosaka, Karina.

Braun będzie w sejmie. Kuca Sośnierza na szczęście nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Mosze Red said:

99,9% obwodów glosowania.

 

Podział mandatów:

 

PiS 190

KO 156

3D   64

LE    31

KF   18

MN   1

 

Ani PiS ani KO nie stworzy koalicji tylko z jedną partią (nie będzie większości). To coś na co po cichu liczyłem. Teraz się zacznie chaos. Bardzo dobrze się stało. Może to doprowadzić do kolejnych wyborów za jakiś czas. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w radiu usłyszałem, że Andrzej Duda zamierza powierzyć tworzenie rządu zwycięskiej partii, czyli PiSowi. Potwierdzają to samo jego ministrowie Andrzej Dera oraz Jarosław Sellin:

 

https://www.rp.pl/wybory/art39271571-wybory-2023-przedstawiciel-kancelarii-prezydenta-mowi-komu-andrzej-duda-powierzy-misje-tworzenia-rzadu

 

Ich zdaniem nie ma powodu do zmiany zwyczaju. Także może wyjść ostatecznie na to, że cała ta opozycja demokratyczna (jakby była jakaś niedemokratyczna) zostanie z przysłowiową ręką w nocniku, rząd ostatecznie stworzy PiS albo trzeba będzie rozpisać nowe wybory. 

 

Muszę odwołać to co wczoraj napisałem o głosach z zagranicy, która zwykle głosuje antysytemowo. W niedzielę poszli za głównym nurtem i zdecydowanie postawili na KO:

 

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/pow/149900

 

Z ciekawostek: w okręgu podwarszawskim Korwin przegrywa mandat z żoną Bosaka - Kariną, ale też otrzymał mniej głosów od Jacka Wilka:

 

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/okr/20

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krugerrand napisał(a):

Dziś w radiu usłyszałem, że Andrzej Duda zamierza powierzyć tworzenie rządu zwycięskiej partii, czyli PiSowi. Potwierdzają to samo jego ministrowie Andrzej Dera oraz Jarosław Sellin:

 

https://www.rp.pl/wybory/art39271571-wybory-2023-przedstawiciel-kancelarii-prezydenta-mowi-komu-andrzej-duda-powierzy-misje-tworzenia-rzadu

 

Ich zdaniem nie ma powodu do zmiany zwyczaju. Także może wyjść ostatecznie na to, że cała ta opozycja demokratyczna (jakby była jakaś niedemokratyczna) zostanie z przysłowiową ręką w nocniku, rząd ostatecznie stworzy PiS albo trzeba będzie rozpisać nowe wybory. 

 

Nie. Jak kandydat prezydenta nie utworzy, to inicjatywa przechodzi na sejm. Po prostu to się przedłuży (prawdopodobnie do grudnia). Chociaż nie wiadomo, co Jarosław wymyśli (raczej już nic, ale krwi napsuje). 

 

Do koalicji myślę, że nie wejdą Razemki. Dla nich Tusk i Hołownia są niezjadliwi. Legalna aborcja to dziś największy problem Polek i Polaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakpyl. ;) 

 

Czarzasty zdeklasowany przez własnego człowieka! To musiało boleć

 

Włodzimierz Czarzasty raczej nie ma specjalnych powodów do zadowolenia z wyników wyborów w okręgu sosnowieckim, w którym startował. Mimo że zajmował pierwsze miejsce na liście, to zdobył dwa razy mniej głosów niż inny kandydat Lewicy, który z kolei był na liście ostatni. Łukasz Litewka zgarnął ponad 16 tys. głosów i okazał się czarnym koniem wyborów w okręgu 32. W czym tkwi tajemnica tego sukcesu?

 

 

Włodzimierz Czarzasty zdobył dwa razy mniej głosów niż lokalny radny Łukasz Litewka.

  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BumTrarara napisał(a):

Tylko skąd założenie, że oni zostawali w PL? ;)

Słuchaj tak dywagując to mogę stwierdzić: jaką masz pewność, że jakieś ciapaki, które niby byłyby tu sprowadzone przez Tuska nie wrócą na zachód? No chyba, że jesteś z tych co uwierzyli, że mamy tu tak pięknie, że nawet Niemcy przyjeżdżają pracować na chleb😉 Odnośnie mnie. Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi. Ale jeśli ktoś nie widzi tych grubych pisowskich wałów i tylko obraca kota ogonem bo PO 10 lat temuuuu...to nie wiem co myśleć. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ManBehindTheSun napisał(a):

Ale jeśli ktoś nie widzi tych grubych pisowskich wałów i tylko obraca kota ogonem bo PO 10 lat temuuuu...to nie wiem co myśleć. 

Jak zwykle rzecz polega na tym, żeby nie odlecieć. Można tworzyć propagandę, tworzyć chwalebne mity o sobie i walić w przeciwnika czym się da. Ale samemu nie można w nie uwierzyć. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piter_1982 napisał(a):

Do koalicji myślę, że nie wejdą Razemki. Dla nich Tusk i Hołownia są niezjadliwi. Legalna aborcja to dziś największy problem Polek i Polaków. 

Obiektywnie oceniając 252 głosy to wynik, o jakim kilka dni temu nawet nie marzyli. To jest już spory komfort, zanosiło się na większość ale taką kruchą typu 234 i wtedy musisz pieścić każde koło tej koalicji a jest tam bodajże 12 ekip. RAZEM to ile 7-8 osób? Premier ma bufor ok 20 osób jakby przy danej okazji, ustawie marudzili.

 

Konfa 18 to jest klub poselski i inicjatywa ustawodawcza o czym zawsze mówili. 252 + 18 = 270 czyli blisko 276. To już daje możliwość myślenia o odrzuceniu weta, Konfa za parę ustaw na to pójdzie.

 

Kwestia kto premierem, Trzecia Droga wygrała opozycji te wybory i pogra na swojego premiera. Słusznie. Platforma swoje 31% I porażka z PiS, oni myśleli że będą rozdawać karty, że 3D i Lewica ledwo ponad próg i na kolanach po koalicję do Premiera Tuska. Ta nadwyżka frekwencji do 72% to ludzie którzy chcieli odsunąć Prezesa ale nie chcieli Tuska. Rozważali Mentzena ale przerzucili to na 3D, która zupełnie przypadkowo okazała się jednorazowym beneficjentem sytuacji. Jednorazowym.

 

Spokojnie myślę 4 lata kadencja, nie widzę zupełnie opcji na szybsze wybory. Będą trwać, będą się wykrwawiać, kłócić, ośmieszać. Będą afery, bonusu frekwencyjnego juz ponownie nie będzie od tego elektoratu bo ten elektorat teraz ich oceni. Konfa ma duża szanse się umocnić, przemyśleć, spokornieć i za 4 lata robią lepszy wynik. PiS też nie ma już presji, tylko czekać aż się Donald wyłoży.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.