Skocz do zawartości

,,Wojna atomowa" na szczytach Polskiej władzy


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Rnext said:

może akurat najmniej trafnie wytypowano tylko dwóch pacjentów do rzucenia na żer igrzysk

Szef MSWiA, koordynator tajnych służb to nie jest "źle wytypowany" pacjent, a pierwszorzędny cel. Kto wie, czy nie miał gdzieś skserowanej tej listy klientów burdeli podkarpackich... czy listy klientów Banasia, Mejzy, Grodzkiego i innych dokumentów.

 

5 hours ago, Jan III Wspaniały said:

Tusk zagrał na ostro, pytanie w jakim celu?

Podążaj za pieniędzmi.

Przychodzi KPO, a dyskusja o wspieraniu Siemensa "zwrotną pożyczką do spłacenia przez Polaków" ucichła.

Minister finansów emituje rekordowe obligacje, co - nie miejmy wątpliwości - inflacji raczej nie zwalczy...

Toczą się dyskusje o budżecie 2024r., i kto wie ile "fundacji i celów" już zostało wpisanych po cichutku na listę "płatnych z budżetu".

https://www.prawo.pl/podatki/budzet-na-2024-r-plany-parlamentu,524811.html
 

Quote

 

Zgodnie z projektem dochody budżetu na 2024 r. zostały zaplanowane na blisko 682,4 mld zł. Dochody podatkowe wyniosą prawie 603,9 mld zł, w tym:

    z VAT 316,4 mld zł
    z PIT 109,2 mld zł
    z CIT 70 mld zł

Limit wydatków na rok 2024 wynosi blisko 866,4 mld zł. Deficyt budżetu państwa ma wynieść nie więcej niż 184 mld zł

 

Ten dochód z VAT, PIT, CIT to co to niby jest? To ja, Ty, i my wszyscy.

 

Aha, jest też jeszcze "zamaskowana" kwestia "solidarnościowego przydziału imigrantów" z innych regionów UE - a więc pakietu kilkuset tysięcy "inżynierów i lekarzy" w ciągu jednego roku...

 

3 minutes ago, Pyrkosz said:

Problemem jest prawo pisane tak, że ma milion interpretacji.

Aj, chleb chce prawnikom odbierać, "zupełnie nadzwyczajnej kaście ludzi". Jeszcze się za uczciwą pracę będą musieli zabrać...

 

5 minutes ago, Pyrkosz said:

Jeden rabin powie nie drugi powie tak

Primo, art. 139 mówi wprost o "prawie łaski" - a nie o "prawie do ułaskawienia". To dwie różne sprawy.

Secundo, prawo łaski odnosi się do czynu, a nie do wyroku - w tym także do dopiero przewidywanych konsekwencji czynu. To ułaskawienie odnosi się wyłącznie do uprawomocnionego wyroku.

Tertio, w "prawie łaski" zawiera się prawo do użycia jej szczególnego przypadku, tzw. abolicji (aktu łaski względem czynu) - a więc zmazanie czynu, włącznie z zakazem dalszego procesowania postępowania karnego.

A prawo do abolicji jest prerogatywą głowy państwa, którego początków nawet trudno się doszukiwać...

 

7 minutes ago, $Szarak$ said:

Jak to jest, że mamy po jednej stronie doktora habilitowanego od prawa który mówi, że Duda dobrze ułaskawił i ma rację a naprzeciwko niego siedzi też doktor habilitowany od prawa i mówi, że nie?

U nas intelektualiści nie mówią prawdy tylko należą do obozu A lub obozu B. 

Gdyby naprawdę działała w Polsce jakaś instytucja mogąca dyscyplinować "niezawisłych" - to spora część miałaby gruby problem.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zupełnie przypadkowo przy wyjeździe z Belwederu zepsuł się autobus i zablokował 2 pasy jezdni. Ale jak kolumna prezydencka omijała go chodnikiem, ten się nagle naprawił i ruszył z impetem zablokować drogę w innym miejscu :)

 

Na nagraniu (druga jego połowa) doskonale to widać.

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/tak-kolumna-prezydencka-wyjezdzala-z-belwederu-mamy-nagranie/m4283xn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Tak, tak szury. "Banda czworga" gra teatrzyk. Wszystko na pokaz. No przeciez nie beda wsadzali swoich do wiezien. Gdzies bylo zdjecie jak 40 lat temu Tusk podawal reke Kaczynskiemu. A wiec sie kumpluja i razem spiskuja.

Tak, tak. Bo funkcja procesu przez całą długość "życia" przyjmuje constans. 

 

Wyjdź z domu i nie zaklucz drzwi. Wróć i zobaczywszy, że nikt niepożądany nie wszedł ogłoś światu, że jest to dowód na to, że jutro on również nie przyjdzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co głosowali na uśmiechniętą Polskę:

Tusk mści się na Kamińskim m.in. za aferę hazardową.

Sam Kamiński i Wąsik nie mają "za uszami", tylko ich po prostu nie lubicie, bo wkręciliście się przez 8 lat w antypisizm i nienawiść do tej opcji politycznej wygryzła Wam uczciwe spojrzenie na sprawę, szukacie zemsty.

 

Dla tych co głosowali na PiSowską Polskę:

PiS chce wciągnąć Was w swoją gierkę eskalowania emocji. Zaraz powstanie jakiś pisowski KOD który będzie budował emocję z celem powrotu do władzy. Angażujecie się więc wyłącznie w miraż tworzony przez socjologiczną próbę uwikłania Was w wojnę, w której nie uczestniczycie. Duda jakby chciał, mógłby ponownie ułaskawić Kamińskiego i Wąsika.

Tusk nie łamie prawa, ale to nie ma żadnego znaczenia, bo prawo jest wtórne wobec ustawodawcy, więc jest to tylko spektakl w którym uczestniczycie. Praworządność to ściema.

 

Do obu:

- Wasi eksperci to ściema pod Wasze przekonania polityczne

- marnujecie czas na mało ważne sprawy

- za bardzo nienawidzicie drugiej strony, żeby spojrzeć na to obiektywnie 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...


PiS zarejestrował domeny "Komitetu Obrony Więźniów Politycznych" już 22 grudnia zeszłego roku, dwa dni po ogłoszeniu wyroku. Z góry byli przygotowani i zaplanowali akcję jeszcze wcześniej.

Wiedzieli, że ich cyngle mogą iść "siedzieć" i przygotowali się to wykorzystać, tak jak wykorzystali złowrogiego koronaświrusa. Jak gwiazdkę z nieba tylko, że tym razem byli przygotowani.

 

Tak że, mieliśmy  POwski "Komitet obrony demokracji", teraz będziemy mieli PiSowski "Komitetu Obrony Więźniów Politycznych".

 

Lewy twix i prawy twix...

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał(a):

Szef MSWiA, koordynator tajnych służb to nie jest "źle wytypowany" pacjent, a pierwszorzędny cel. Kto wie, czy nie miał gdzieś skserowanej tej listy klientów burdeli podkarpackich... czy listy klientów Banasia, Mejzy, Grodzkiego i innych dokumentów.

Ja to się szczerze zastanawiam, jak to rzeczywiście ich szefostwo wyglądało. 

 

Nie twierdzę, że nie mieli dostępu do informacji tajnych, ale no nie wiem. 

Kamiński i Wąsik? Na oko się średnio wydają ogarnięci do takiej fuchy. 

 

Ja słyszałem nie raz już taką ,,teorię władzy", że to służby specjalne decydują kogo dopuszczać do polityki i to bardziej oni mają sterować politykierami, niż politykierzy nimi. 

Niby spora grupa ludzi ze służb specjalnych wysoko postawionych.  To oni mają być sterującymi - tymi których gołym okiem się nie widzi. 

 

W Rosji tak było - już nie jest, bo służby specjalne kierują po prostu krajem bez ukrycia już. 

Wiele akcji, jak czytałem było robionych przez służby za plecami władz oficjalnych jeszcze za czasów przed Jelcynowskich.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

Szopka z wyborami kopertowymi też jest fajna, przecież te 70 milionów, to jest kropla w tym co zostało zmarnotrawione.

 

Szpitale/ oddziały covidowe powinni rozliczyć.

 

Materiały na ten temat są już i to obszerne. 

Posłowie Szczerba i Joński zebrali podsumowania ze swoich kontroli poselskich i wydali to w formie książki o największych przekrętach

 

- afera z respiratorami, które można było kupić z przetargu jaki Unia Europejska organizowała (duże zamówiania/ taniej) a poszła kasa przez jakiegoś szemranego handlarza bronią

 

- szpitale covidowe które stawiano medialnie ale bez sensu. kupa kasy zmarnotrawionej. najlepszy chyba przykład wrocławia gdzie rozbudowali kumplowi jego prywatny obiekt pod hasłem szpitala covidowego a potem żeby nie ponosić kosztów rozbiórki- po prostu mu podarowali. 

 

- finansowanie bąkiewicza

 

- farsa z rozbudową elektrowni  Ostrołęka

 

Dużo tego.

Zobaczymy co z tego wyniknie. Wsadzenie Kamińskiego i Wąsika do kropla w morzu potrzeb na tym polu ale jest pewna szansa, że to pójdzie w dobrą stronę. 

1. Tam nie ma już „raz my, raz wy” PiS w pewnym momencie poszedł na całość i zaszło to za daleko

2. Za dużo krzywdy wyrządzono (na różne sposoby) i wyborcy wyraźnie oczekują rozliczenia. Obecny rząd nie może sobie pozwolić na zignorowanie tego- zresztą myślę że nie ma takiego zamiaru, bo są tam ludzie którzy przez rząd byli w ten czy inny sposób pokrzywdzeni.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał(a):

@Albert Neri tylko trzeba zaczynać nie od tego co jest najbardziej medialnie rozdmuchane, tylko od tego gdzie najwięcej kasy zmarnowano i/lub przetransferowano do "swoich".

 

Słusznie- zobaczymy jak im to wyjdzie. 

Wąsik i Kamiński idą do więzienia za coś co ciągnie się procesowo/sądowo od lat, czyli za nadużycie władzy, preparowanie dokumentów w aferze gruntowej (czasy Leppera jezcze), a ciążą nad nimi inne sprawy też i to większego kalibru - Pegasus na przykład. 

 

Te tematy dopiero teraz ruszają- tak samo jak tr afery w których największe pieniądze zdefraudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda, a ja dla kontrastu wrzucę przykład innego wybitnego aktora, który tak się nadął, że stał się pajacem:

 

Ogólnie to jestem coraz bardziej rozczarowany, niby forum poważnych mężczyzn, a tu albo jojczenie i płacz, albo dupczenie zajętych kobiet, albo nakręcanie się jak panienki teatrem dla idiotów.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Kespert said:

Szef MSWiA, koordynator tajnych służb to nie jest "źle wytypowany" pacjent, a pierwszorzędny cel.

Eeeetam, naczelne gwiazdy to praktycznie figuranci. Ministrowie i "naczelnicy" są od robienia twarzą a główną robotę i tak odwalają ludzie z kompetencjami, tylko ci niżej. Poza tym ich przewina jest żadna w porównaniu do giga-wałów z prania pieniędzy podatnika. A o tych, którzy się realnie obłowili na rabunku jedwabnika - cisza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Trójce wieczorem leciało. Tekst nadal aktualny

 

Biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się trzykrotnie
Z tą różnicą że zamiast jednej stanowiska obsadzają cztery partie
Dziejące zasadniczo to samo w ramach jednego modelu tak
Władza korupcja i kłamstwa prowadzą najlepiej do celu
A różnica że jedni mówią że PRL była „cool" a drudzy że nie
I że jedni mówią że pewno Boga nie ma a drudzy mówią że jest
Ale zasadniczo to jest jedna formacja nad wyraz pasożytnicza
Takie dwie strony jednej chorągiewki tak tutaj zazwyczaj naliczam
 
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, wrotycz said:

Lewy twix i prawy twix...

Przypomniał mi się kawał:

Siedzi wrona na gałęzi, w dziobie trzyma duży kawałek sera. Pod drzewem przechodzi chytra lisica, a widząc ser, pyta wrony: "Wrono, a ty głosowałaś na PiS czy na PO?"

"Na PO oczywiście, bo to jedyni uczciwi..." rozdarła się na całe gardło wrona, wypuszczając ser.

Lisica tylko na to czekała, chwyciła ser i pobiegła sobie dalej.

"Cholera..." - myśli wrona - "nie mam już mojego sera... może trzeba było powiedzieć, że na PiS? Może to by coś zmieniło?"

 

Bo nieważne kogo wybierzesz, i tak będzie podatnik skubany...

 

14 hours ago, Albert Neri said:

wyborcy wyraźnie oczekują rozliczenia

Chcą, to dostaną - dostaną rozliczenia prądu, gazu, ciepła, składek, podatków...

 

3 hours ago, Brat Jan said:

Czy oni nie kierowali służbami w czasie likwidacji mafii natowskich?

Nie no, tych to chyba nie ;)

Ale "mafie vatowskie" jedynie zeszły do podziemia. Ciekawe czy już się rozkręcają na nowo.

W mej opinii, ważniejsze jest to, że oni "kierowali" PEGASUS-em i podsłuchami dzisiejszych rządzących... i kto wie, co "zachomikowali" sobie, albo wynieśli do szafy prezesa.

 

3 hours ago, Rnext said:

naczelne gwiazdy to praktycznie figuranci

Figurant który czyta wszystkie pisma przechodzące przez jego ręce, ma znacznie większą władzę, niż wynika z jego "ozdobnej" funkcji.

 

3 hours ago, Rnext said:

A o tych, którzy się realnie obłowili na rabunku jedwabnika - cisza.

Jak wyżej - ciekawe, czy już się VATowskie karuzele, czy inne wynalazki rozkręcają.

 

0s5M84KAp2bar9kPbUQ6tiQuX1doe3DV.jpg

"Wraca nowe". Tylko tym razem zamiast reżimowych i opresyjnych barierek PiS, będą nowoczesne i postępowe barierki PO.

 

V6Ov0xaGZDxUr8xErUvt1KK84rsMHOe0.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ Ja tylko dodam od siebie (I Tobie też radzę) że mi na podobne ataki najlepiej zrobiła emigracja za chlebem w kraje Beneluxu :) czyli akurat okolice, skąd "Rudy" niedawno wrócił... W drugiej kolejności, ale też związane z tym: kanały psychorozwojowe, językowe, podróżnicze, osobiście też wychodzę z jaskini już średnio 2,7 razy/mies, w nowym roku chcę dobić do 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z nim w większości przypadków (dobry aktor po tamtej stronie sceny) ale gdyby większość osłów miała taki sposób wypowiadania się...

 

 

5 minut temu, Solar Taxi napisał(a):

za chlebem w kraje Beneluxu

Co sądzisz o Flandrii - kiedyś za łebka chciałem tam pojechać?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 O Flandrii nie za dużo mam do powiedzenia, ale i tak lepiej na priv (i raczej jutro, mało czasu mam teraz), po co robić offtop, nie psujmy @$Szarak$ zabawy.

 

Co do Brauna, już dawno postawiłem na nim "krzyżyk" (nie jako głos 😂), ale jego kolejne cięte riposty nadal mnie  zadziwiają. Chyba jednak pudrował ten nos😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Solar Taxi napisał(a):

Chyba jednak pudrował ten nos

 

Pudrem kaliber 7,65

 

1 minutę temu, Solar Taxi napisał(a):

O Flandrii nie za dużo mam do powiedzenia, ale i tak lepiej na priv (i raczej jutro, mało czasu mam teraz), po co robić offtop,

To nie będę tyłka zawracał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.