Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, maria napisał(a):

. Ttm wpisem ładnie pokazujesz w czym jest problem. 

My nie użalamy się nad sobą i nie twierdzimy, że mamy gorzej czy trudniej niż mężczyźni. Próbujemy pokazać, że mamy inaczej i że to też zasługuje na szacunek tak samo jak Wasza męska część. A tu tego szacunku właśnie w kobiecą stronę brak. Żadna z kobiet tu obecnych nie pisze, że mężczyźni nic nie robią i że kobieta zrobiłaby wszystko lepiej. A w drugą stronę tak właśnie piszesz

Hahaha przecież to większość Twoich wpisów ma wydźwięk jakbyście zostały podstępem wmanewrowane w macierzyństwo.😳🤔

 

 

 

https://www.instagram.com/reel/CjOPrKGqUrn/?igsh=c2JyeDVtMWtzemg2

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adri napisał(a):

Dupcia szczypie? :) bo wywód z dupy o pójściu na front i narażaniu życia w robocie leży? 😆 

 

Nic z tych rzeczy.😜

Ty widzę słownictwem zaczynasz nadrabiać.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maria napisał(a):

@Adri Z Krugerrand nie wchodź w polemikę. Nie warto, on Cię będzie obrażał, a jak mu coś odpowiesz to Cię zbanuje a wątek zamknie. I tak w tę stronę zmierzamy, bo ta dyskusja go drażni.


Drażni bo nie jest po ich myśli. Najlepiej zwyzywać od głupiej i nic nie wartej jednostki która tylko czycha na majątek inteligentnych i zarabiających w pocie czoła (narażając własne życie) mężczyzn.

 

HURR DURR każda kobieta w Polsce jak tylko poznaje mężczyznę to już ma plan w głowie jak pozbawić go na 14 dni mieszkania. Już szykuje pełną artylerię w postaci futryny i tłuczka do mięsa którym ma zamiar się okładać, najlepiej złamać sobie nos lub może jakąś cześć czaszki?  
 

Przeciez wiadomo, że to najlepsze rozwiązanie na randkę z Tindera 😆 

 

A głupie baby chcą codziennie odkurzać i sprzątać do tego! A wystarczy to zrobić raz na tydzień! O ja głupia… a ja codziennie na szmacie jeżdżę i codziennie obiad gotuje. A tu wystarczy w syfie żyć, zupę na 3 dni ugotować i wtedy 20 minut dziennie z życia tylko ci ubywa. 
 

A dzieci? Dziecko to trzeba nauczyć (od niemowlaka) gdzie jego miejsce! Przecież nie będzie gówniarz rządzić. Ma spać całą noc, bawić się sam, najlepiej pół dnia bajki oglądać na tablecie lub telewizorze. Przecież to proste. Wiem bo kuzyn zabiera dzieci raz na dwa tygodnie i nie wie czemu była żona narzeka. Dzieci tylko grają, same sie bawią a na obiad można jechać do restauracji. Żyć nie umierać a ona jeszcze płacze! 
 

😆

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adri napisał(a):

Najlepiej zwyzywać od głupiej i nic nie wartej jednostki która tylko czycha

Nikt Cię tu nie zwyzywał.

 

14 minut temu, Adri napisał(a):

HURR DURR każda kobieta w Polsce jak tylko poznaje mężczyznę to już ma plan w głowie jak pozbawić go na 14 dni mieszkania. Już szykuje pełną artylerię w postaci futryny i tłuczka do mięsa którym ma zamiar się okładać

Nikt również nie napisał, ze " każda".

I że wobec każdego ma taki niecny plan.

Sam zresztą ( nie pamiętam już dokładnie czy to w tym wątku) skleiłem, że inny zestaw zachowań macie dla chadòw czy bad boy'ów a zupełnie inny dla normikòw, który ma być tylko zasobem do wyeksploatowania.

 

Ale wiadomix - skończyły się argumenty to trzeba wyjechać z wyuczonymi na studiach ośmieszaniem i manipulacjami.😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maria napisał(a):

My nie użalamy się nad sobą i nie twierdzimy, że mamy gorzej czy trudniej niż mężczyźni. Próbujemy pokazać, że mamy inaczej i że to też zasługuje na szacunek tak samo jak Wasza męska część. A tu tego szacunku właśnie w kobiecą stronę brak. Żadna z kobiet tu obecnych nie pisze, że mężczyźni nic nie robią i że kobieta zrobiłaby wszystko lepiej. A w drugą stronę tak właśnie piszesz.

Mam swoją teorie na to. Uważam, że jest niepodważalna.

 

Wystarczy, by taki mężczyzna, jak wraca do domu po ciężkiej pracy, przytulił swoją kobiete, dał buzi w czoło (koniecznie w czolo) i powiedział: jestem z Ciebie dumny, byłaś dzielna.

Kobieta poczuje się zaopiekowana na wielu płaszczyznach.

 

Kompleks Edypa, trochę odnosi się to do relacji ojciec- córka. 

Może krzywe dla kogoś się to wydawać, ale można przetestować. 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maria napisał(a):

Wiesz, ja szukałam rozwiązania win-win, a nie takiego żeby jedna strona została zrobiona w balona.

Zaproponowałem rozwiązanie win-win: ona ma swoje, on ma swoje. Gdy się związek rozleci, ona ma swoje, on ma swoje. Gdy związek będzie trwał, ona ma swoje, on ma swoje. Obydwoje wygrani :)

 

Godzinę temu, maria napisał(a):

Rozumiem Twoją chęć odwetu na całej populacji żeńskiej, ale jemu to raczej nic dobrego w życiu (prywatnym) nie przyniesie.

Tu jesteś w błędzie, jestem odległy od takich zamiarów, tylko zwróciłem uwagę, że on ma zadbać o swój interes. I zadbał, jak prześledzisz wątek @Turop-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lalka napisał(a):

Wystarczy, by taki mężczyzna, jak wraca do domu po ciężkiej pracy, przytulił swoją kobiete, dał buzi w czoło (koniecznie w czolo) i powiedział: jestem z Ciebie dumny, byłaś dzielna.

Kobieta poczuje się zaopiekowana na wielu płaszczyznach.

Cudowna metoda! Też do tego doszliśmy po jakimś czasie. W drugą stronę zresztą to działa równie dobrze.

 

@Kiroviets nie wiem skąd wysnułeś wniosek, że czuję się wmanipulowana w macierzyństwo. Wręcz przeciwnie pisałam nawet w tym wątku, że zawsze moim największym marzeniem była rodzina i dużo dzieci i że czuję się szczesciarą, bo udało mi się to osiągnąć (czy też los mi dał). O moim meżu też zlego słowa nie powiedziałam bo faktem jest że jako ojciec spisuje się na medal. 

Tocnie znaczy jednak, że nie mogę powiedzieć, że opieka nad dziećmi, wychowywanie ich, obsługiwanie nie jest męczące i trudne i obciążające psychicznie, bo JEST! 

Analogicznie ten przykładowy programistą, który wraca zmęczony po ciężkiej pracy raczej na nią nie narzeka i nie czuje się w nią wmanipulowany, tylko po prostu chce odpocząć. Tak samo matka, która spędziła cały tydzień od rana do nocy z dzieckiem/dziećmi jest po prostu zmęczona i chce mieć prawo do odpoczynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lalka napisał(a):

Wystarczy, by taki mężczyzna, jak wraca do domu po ciężkiej pracy, przytulił swoją kobiete, dał buzi w czoło (koniecznie w czolo) i powiedział: jestem z Ciebie dumny, byłaś dzielna.

Tak bardzo to. W dwie strony

29 minut temu, Lalka napisał(a):

Kobieta poczuje się zaopiekowana na wielu płaszczyznach.

A to ważne

29 minut temu, Lalka napisał(a):

Kompleks Edypa, trochę odnosi się to do relacji ojciec- córka. 

Może krzywe dla kogoś się to wydawać, ale można przetestować. 

 

Kompleks Elektry chyba. Ale on objawia się wyidealizowaniem ojca, stawianiem się na pierwszym miejscu i olbrzymimi wymaganiami wobec partnera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AT91SAM7S256 napisał(a):

Zaproponowałem rozwiązanie win-win: ona ma swoje, on ma swoje. Gdy się związek rozleci, ona ma swoje, on ma swoje. Gdy związek będzie trwał, ona ma swoje, on ma swoje. Obydwoje wygrani :)

 

Chodziło mi o to, że pisałeś że ona może kupić większe mieszkanie sama, a potem przepisać połowę na niego. Brzmiało to jak manipulacja w celu uzyskania połowy mieszkania za darmo, kiedy on w tym samym czasie miałby swoją w 100% kawalerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Libertyn napisał(a):

Kompleks Elektry chyba. Ale on objawia się wyidealizowaniem ojca, stawianiem się na pierwszym miejscu i olbrzymimi wymaganiami wobec partnera. 

Myślałam, że Elektra dotyczy relacji z mamą, a Edyta z ojcem.

 

Mniejsza o większość, dobrze, że wiemy o co chodzi.

Edytowane przez Lalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, maria said:

Analogicznie ten przykładowy programistą, który wraca zmęczony po ciężkiej pracy raczej na nią nie narzeka i nie czuje się w nią wmanipulowany, tylko po prostu chce odpocząć.

 

Nie zgodze się z tym. Znam dwie osoby które narzekają na tą robotę bo jest nudna jak flaki z olejem i zarazem męcząca. Robią to tylko dlatego, bo jak byli młodzi, to usłyszeli, że jest na tym dobra kasa. Można by powiedzieć, że zostali wmanipulowani, aby robić to, czego nie lubią.

 

I tak samo dotyczy to na pewno wielu kobiet, które zdecydowało się na posiadanie dzieci "bo tak wypada". Potem natomiast jest narzekanie, że im ciężko...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fruit napisał(a):

 

Nie zgodze się z tym.

Zgadzam się z tym niezgodzeniem. Praca umysłowa (nie mylić z biurowa) jest bardzo ciężka szczególnie jeśli wiąże się to z ryzykiem i dużą ilością danych (mam mniej więcej takie czynniki szkodliwe wpisane w skierowaniach na badania okresowe). Przez te wszystkie lata nauczyłem się bardziej niż samej pracy odpowiedniego jej unikania (oczywiscie wynik jest osiagany przy tym bo by mi nie płacili ale wiem że robiąc to samo niektórzy się urabiaja).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adri napisał(a):

Najlepiej zwyzywać od głupiej i nic nie wartej jednostki która tylko czycha na majątek inteligentnych i zarabiających w pocie czoła (narażając własne życie) mężczyzn.

14 nieznanych faktów o ludzkim mózgu - Kobiece mózgi są mniejsze od męskich, co daje początek niezliczonym anegdotom. Mózgi ciężarnych kurczą się.

Tymczasem JKM

download.php?file=363281%26time=14170136

Badania nad mózgami:

O tym, że mózg mężczyzny jest większy, wiemy już od półtora wieku. Pierre Paul Broca, francuski lekarz i anatom, jako pierwszy przeprowadził systematyczne badania nad różnicami między mózgami mężczyzn i kobiet. Broca zważył mózgi 292 mężczyzn i 140 kobiet, zmarłych w paryskich szpitalach, i stwierdził, że męskie są średnio o 181 g cięższe. Dla XIX-wiecznych badaczy takie wyniki nie były niczym zaskakującym, wprost przeciwnie, pasowały doskonale do ówczesnych przekonań na temat kobiecego intelektu. Gustave Le Bon, jeden z pionierów psychologii społecznej, mógł bezpiecznie głosić, że „wszyscy psychologowie, którzy badali inteligencję kobiet, stwierdzali, że reprezentują one niższą formę ewolucji i są bliższe dzieciom lub dzikusom”[3]. Le Bon przyznawał, że istnieją wyjątki od tej reguły, ale według niego wybitnie inteligentne kobiety to osobliwości w rodzaju goryli z dwoma głowami. Mogą się zdarzyć, ale nie zmieniają ogólnej zasady. Dzisiaj wygłaszanie podobnych twierdzeń byłoby najlepszym sposobem na zakończenie kariery naukowej, przynajmniej na liczących się uczelniach.

MjAyMTA4YgsgGztnbk9vHmNDbz0oFmFINFt3dm4D

Wpisuje się to i klei z tym co mówi JKM.

z15992959Q,Janusz_Korwin_Mikke_w__Kropce

Tu kobiety same o tym mówią:

https://plusujemy.pl/news/64d06cb0e9ef750eadfb669e

7b0949a0b9faxx8b5c85178f0529.jpeg

JKM o kobietach, panach i niewolnikach. Kiedyś niewolnik pracował a pan siedział w domu. 

Mężczyźni też pracowali, a kobiety były w domu, więc kto powinien czuć się jak niewolnik?

JKM o inteligencji kobiet - są średnio mniej inteligentne i nic na to nie można poradzić:

Za Hitlera podatki były niższe, i wasi mężowie zarabialiby więcej:

@maria @crazymary @Adri patrzcie skąd się biorą wasze poglądy:

 

MjAyMTA0YgsgGztnbktvHmNDbz0oEmFINFt3dm4H

Tu kobieta akceptując prawdę i głosząca dobrą nowinę;

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maria napisał(a):

Co masz na myśli? 

To, że kobiety są średnio niższe, słabsze i maja mniejsze mózgi (są mniej inteligentne) nie ma nic wspólnego z niechęcią do kobiet, to są fakty po prostu.

Pokaż mi kim jest stu najlepszych szachistów, naukowców itd. Mądre kobiety w sporcie same wybierają mężczyzn za trenerów, ochroniarzy. Szydło czy ta niemiecka Makrela nie wierzyły w silne kobiety - zobacz zdjęcia byczków na ochronie.

Nierówność płac? Patrz co kobieta o tym myśli:

https://plusujemy.pl/news/64c414d721c8df43122661f6

Męskie przywileje:

https://plusujemy.pl/news/64c42cc9c351042794cac39e

Kobieta która odeszła od femizizmu:

https://plusujemy.pl/news/64d6fadb5c980433d1f9e7fa

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam @Patton o co chodzi, bo nie rozumiem dlaczego przypomina mi o regulaminie.

 

@DOHC Rozumiem, że Ty jesteś ponadprzeciętnie inteligentny i masz bardzo duży i ciężki mózg. Gratuluję. 

 

Chociaż wróć... osoba inteligentna rozmawiając z mniej inteligentnym rozmówcą dostosuje swój poziom tak, aby druga strona nie poczuła tej różnicy. Potrzeba nazywania adwersarza idiotą jest raczej odwrotnie proporcjonalna do ilorazu inteligencji. 

Edytowane przez maria
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maria napisał(a):

Nie warto, on Cię będzie obrażał, a jak mu coś odpowiesz to Cię zbanuje a wątek zamknie. I tak w tę stronę zmierzamy, bo ta dyskusja go drażni.

 

Na razie zarówno ty jak i @Adri dostałyście upomnienie słowne od @Patton.

Jeżeli moderator twierdzi, że łamiecie punkty regulaminu to tak jest i koniec.

 

Co do insynuacji iż inny moderator jest rozdrażniony waszymi postami jest niedorzeczne.

On tylko wypunktował waszą niewiedzę na oczywiste tematy.

 

Co do zamykania wątku raczej tego nie będzie tym bardziej, że jest merytoryczna dyskusja,

że przy okazji między użytkownikami dochodzi do utarczek słownych no cóż.

 

Proponuje mniej emocjonalnie podchodzić do tematu a bardziej na luzie jako uzupełnienie wiedzy czy informacji.

 

 

 

 

 

10 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

Ale wiadomix - skończyły się argumenty to trzeba wyjechać z wyuczonymi na studiach ośmieszaniem i manipulacjami.😉

 

Clapping Leonardo Dicaprio GIF - Clapping Leonardo Dicaprio Leo Dicaprio -  Discover & Share GIFs

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, prawie zawsze się z tobą zgadzam tu niestety bym się pokłócił XD

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Racjonalna kobieta, która posiada potomstwo masakruje współczesne kobiety i feminizm, który pierze mózgi kobietom

jak to bycie singielką bez rodziny, spełnianie się zawodowo, karuzela kutang czy wręcz nienawiść do białych mężczyzn ma sprawić,

że będą szczęśliwe i spełnione😆

No nie wiem czy taka racjonalna, skoro pcha się do kamer i krytykuje obecne czasy.

To niczym się nie różni od wydzierania się boomerów "kiedyś to kurła było!"....

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Mijają lata i kobiety przy ścianie w wieku 30 lat budzą się z rękami w nocniku, samotne, smutne, zgorzkniałe gdzie jedyne co im pozostaje

to posiadanie zwierzaka, zapijanie się wińskiem i płacz do poduszki mając przeświadczenie zmarnowanych najlepszych lat życia.

Hahahahah bzdury. 30 letnie płaczą, jak dławią się ptakiem lub dosrtają w zad od kolejnego chada z tindera, a nie płaczą z powodu samotności XD

To mitomania. W takiej sytuacji są kobiety zbliżające się do 40' a nie 30'. Dziś "era młodości" czyli życia u rodziców, imprezowania, studiowania zostały przesunięte.

Taki los otrzymują tylko kobiety które mają ciężkie zaburzenia psychiczne lub skrajny słaby wygląd.

Ciężko by w tym Cuckoldstanie była jakakolwiek femme która nie była ani raz zaczepiana czy podrywana XD

Bądźmy poważni.

 

Z mojego doświadczennia mogę powiedzieć że dzisiaj młode kobiety (mam na myśli hetero) można podzielić na 3 grupy:

- panny które biorą ślub zaraz po zakończeniu - znaczna większość - jak kończą w 40'? - mają dzieci 10', normalna rodzina,

- panny wieczne imprezowiczki, narkomanki, tinderówki - też dużo - kończą jako samotne mamuśki, kurtyzany... lub martwe,

- panny wieczne niezadowolone księżniczki, których żaden chłop poza top 20% nie pasuje - no mniejszość -które kończą jak piszesz.

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

 

Współczynnik dzietności w 2022 roku spadł do 1,261 z 1,320 w roku 2021

- wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). "Dane GUS tylko

potwierdzają, że Polska demograficznie zmierza w złym kierunku" - wskazał

Oskar Sobolewski, ekspert emerytalny i rynku pracy.

To konsekwencja rozwijającego się kontynentu i poziomu życia, ale także po prostu globalizacji wielu innych aktywności typu streamingowe, randkowe itd.

No i olewania polskiego rządu na temat dzisiejszego zachowania kobiet - brak jakichkolwiek kampanii społecznych na temat problemów z imprezowym życiem, szukania ideału w tinderze, ufanie tylko najprzystojnieszym itd.

Pomijam inne rzeczy typu brak żłobków, obowiązkowych testów na ojcostwo czy stabilności w tym kraju.

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Kobiety nie dość, że nie chcą rodzić dzieci zwłaszcza białym mężczyznom bo czekają na księcia z bajki najlepiej Szejka z milionami czy miliardami na koncie

egzotykę, którą obecna władza sprowadzi to jeszcze oczekują, wymagają, są roszczeniowe w stosunku do rodaków tak jakby oni mieli być niewolnikami,

zasobami i narzędziami do osiągnięcia ich celów.

Tu się zgadzam, mówiąc wprost p0lki nie są zainteresowane rodakami, ok mają do tego prawo, ale gardząc nami powinny opuśić ten kraj, skoro tak nas nienawidzą.

Jakby rząd miał jaja to by wywalił te kobiety z naszego kraju - wilczy bilet - bo nie może być tak, że u nas brakuje młodych kobiet, a te jadą na sex tursytykę a potem kończą jako samotne mamuśki, na które płacimy chore kwoty.

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Wszystko co kobiety zawdzięczają to białym mężczyznom bo to oni zbudowali tą cywilizację, bez nich złoży się jak domek z kart i wrócimy do

ery kamienia łupanego.

Niestety rząd polski nic z tym nie zrobił, nie przygotował żadnych kampanii społecznych, pozwala na emisję szkodliwych wzorców w mediach to mamy co mamy.

Rząd woli sprowadzać panów mulatów, zamiast kobiet, więc za 2 pokolenia ten kraj nie będzie już polski a afro amerykański - i dobrze, skoro p0lki wolą takich ludzi co ma je za nic.

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Kobiety dalej nie rozumieją, że świat to nie jest koncert życzeń i oczekiwań, ciapate i Mokebe nie sprawią, że będzie lepiej przecież ci ludzie w większości

żyją na socjalu w Europie, są obciążeniem.

 

Niestety kobiety podążają za modą, trendami, bełkotem mediów głównego ścieku, są przeświadczone o swojej zajebistości a tak naprawdę

za każdym ich sukcesem stoi mężczyzna czy to w postaci ojca, dziadka, brata, przyjaciela, kolegi, chłopaka, męża czy statystycznego kukolda, spermiarza,

który daje darmową atencję, wyręcza w różnych sprawach, pomaga bezinteresownie.

Bo są bezrozumne, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie. 

Dla rodaków to plują, cwaniakują, są mądre, a dla innych to są miłe, głupiutkie i naiwne - co mnie bardzo śmieszy xD

 

Moja rada?

Nic z tym nie zrobimy, nie mamy żadnej mocy by to zmienić, i dlatego by zachować zdrowie psychiczne należy od p0lek się odciąć i prowadzić życie bez nich.

Szkoda zdrowia i nerwów.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krugerrand napisał(a):

Kobiety są niesamowicie ograniczone intelektualnie nie ogarniając tak prostych spraw czy zależności. Zastanawiam się nad zamknięciem tego tematu, ponieważ nie dość, że przez babską głupotę odszedł on od pierwotnego wątku na zawsze biedne kobiecinki i ciężki ich zdaniem los nieogarniętych samic temat obowiązków domowych i nieśmiertelne zestawienie tego z życiem singla gdzie jedyną róznicą jest róznica skali. Te nieogarnięte istoty nie powinny mieć jakichkilwiek praw skoro tak prozaiczna czynność jak załadowanie pralki, włączenie jej, a następnie rozwieszenie prania to czynność tak ciężka i niesamowicie wpływająca na losy świata, że trzeba się nad nimi litować.  

Czy to jest punktowanie niewiedzy czy jednak obrażanie pozostawiam ocenie moderatorów i innych użytkowników.

 

Moderatora @Patton zapytałam jedynie za co jest ostrzeżenie, nie kwestionowałam go, po prostu serio nie wiem gdzie złamałam regulamin czy jakieś zasady może nieświadomie.

 

Paniom i Panom, z którymi można tu było ciekawie porozmawiać bardzo dziękuję. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.