Skocz do zawartości

"Tylko nie mów nikomu" - dokument Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii w kościele


deleteduser110

Rekomendowane odpowiedzi

Dokument o człowiekopodobnych kreaturach, tudzież śmieciach humanoidalnych w czarnych sukienkach, którzy pretendują do miana autorytetów moralnych, lol:

 

 

A czy Twoje dziecko było już dzisiaj w kościele???

 

Jesteś pewien, że w buzi miało tylko opłatek???

Cytat

Największym wynalazkiem szatana są religie, a wierni to nie owieczki, tylko barany.

Change my mind.

 

PS @arch, daruj sobie wywody o hydraulikach, spawaczach i innych chujach-mujach, bo kwestia pedofilii w kościele to zupełnie inna bajka, ale masz za małe moce obliczeniowe, żeby to ogarnąć.

 

PPS Tak, wiem; nie wszyscy pedofile to księża. Tak jak nie każdy terrorysta to muzułmanin. ?

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ważniak napisał:

PPS Tak, wiem; nie wszyscy pedofile to księża. Tak jak nie każdy terrorysta to muzułmanin. ?

Jest pewna różnica - religia chrześcijan zabrania pedofilii, zaś religia muzułmanów nakazuje nieść wojnę niewiernym.

 

Na takich aferach Kościół może tylko stracić. Z terroryzmu czerpią korzyść wszyscy muzułmanie, także ci umiarkowani.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół obecnie przechodzi coś podobnego co cała Polska. W naszym przypadku mówi się tylko o polakach, którzy sprzedali/zabili/okradli jakiegoś żyda, a w ich tylko o księżach, którzy zrobili coś złego, głównie wątki związane z pedofilią. Ma to na celu skojarzenie czynów mniejszości z ogółem społeczności.

 

Temat jest ważny, ale zależy kto go porusza i w jakim celu. Ci sami propagandziści, którzy dzisiaj kręcą filmy o złych księżach, za jakiś czas mogą kręcić filmy o nas jako nazistach próbujących wymordować biednych muzułmanów, co chcieli się tylko zaprzyjaźnić z małymi dziewczynkami.

 

Edit:

 

Jak widać działa, pewnie jest masa wspaniałych księży, których spuścisz w kanał, bo obejrzałeś film.

 

PS: Sam do kościoła nie chodzę.

18 minut temu, mac napisał:

Oglądam właśnie. Z księdzem to nie chcę mieć do czynienia już nigdy więcej, nawet na pogrzebie.

Edytowane przez SławomirP
  • Like 5
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Po raz kolejny serce rozdarte w pół.

Dyskutować nie zamierzam, tylko iść płakać i się gorliwiej modlić. 

Za ofiary i za oprawców.

Boże dlaczego tak doświadczasz swój kościół? Kto pozwala, żeby Ci 'ludzie' zostali księżmi...

 

@SławomirP dobrze, że to napisałeś. Najgorsze jest to, że tylko emocje mówią po takich filmach i nie ma możliwości merytorycznie przedyskutować sprawy, ponieważ przemawia tylko furia i złość. 

Edytowane przez Carl93m
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej złożona. Stwierdzenie "mafia w sutannach" jest efektowne, ale nieprawdziwe. Po prostu Kościół jest mocno podzielony, nieco upraszczając - trwa walka lobby gejowskiego z konserwatystami. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, polecam rozmowę w linku:

https://www.polskieradio24.pl/130/4970/Artykul/2188546,Skandal-seksualny-w-Kosciele-w-USA-Nie-mozna-lekcewazyc-zarzutow-abpa-Vigano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ostatnimi czasy myślę o apostazji, był na forum poruszany ten temat?

Jak Bóg istnieje, to możesz robić sobie co chcesz, a ich tak się z nim spotkasz i apostazja Ci nie pomoże.

Jak nie istnieje, to możesz robić co chcesz i się z nim nie spotkasz, a apostazja nic nie zmieni - skoro nie ma znaczenia.

 

Konkluzja - możesz robić co chcesz, ale czy nie szkoda Ci energii na takie bezwartościowe i demonstracyjne gówno jak apostazja? To dobre dla lewactwa na paradzie równości jako hasełko do wykrzyczenia. Do niczego więcej.

Edytowane przez Exar
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leniwiec napisał:

Temat w sam raz dla @Yolo który jest chyba jakimś nawróconym katolikiem, przemycając w swoich wątkach religijne treści.

W jaki sposób można przemycać treści na forum, które jest jawne i otwarte?

Nie, temat nie jest dla mnie.

Nie schylę się do komentowania treści tvn.

 

Ale jeśli ktoś lubi, na zdrowie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niegodne co piszę ale dla mnie najbardziej przerażające w tym filmie nie są opisy zbrodni ale to momenty, w których jeden z mężczyzn zwierza się, że nie uwierzyła mu własna matka, dalej nakazując mu być ministrantem w parafii, gdzie był molestowany, czy też facet opisujący jak żona się z nim rozwiodła, gdy powiedział jej o tym że był ofiarą. Pani psycholog, która mówi, że "pożycie wisi na włosku" bo mąż angażuje się w dochodzenie sprawiedliwości, też niczego sobie. Dla braci z tego forum te fragmenty powinny być nie mniej ważne niż główne przesłanie filmu. Będąc ofiarą albo mając swoją misję nie możecie liczyć na nikogo, patus zawsze miękko wyląduje nie ważne czy jest to zwyrol, w koloratce, który się minął z powołaniem czy gnój, który zadźgał w szkole niedawno kolegę i już w internetach jest bohaterem (wyjdzie po paru latach za dobre sprawowanie pewnie).

Edytowane przez Matamoros
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt Służy do manipulacji bo...?

Znam kościół od środka i powiem ci jedną rzecz - to co jest w nim pokazane to zwykła kropla w morzu.

Ci ludzie nie mają w tym żadnego interesu żeby obnażać takie traumy jakie przeszli dla prześladowania instytucji - co nie jest powiedziane że by im w ogóle wyszło.

Do tego dochodzi prawdomówność i przyznanie się oprawców do popełnionych czynów/wyroki... O czym więc mówisz?

 

Film jest świetny. Zrozumieją go jedynie ci, którzy mają świadomość matrixa i tego co się w nim odpierdala - świadomość pochodzącą z doświadczeń a nie przypuszczeń opartych na kulturze wypowiedzi czy poprawności.

Usta milczały przez wiele lat - aby kościół się bogacił. A co daje ludziom? Nic oprócz obiecanek i obowiązku łożenia na siebie.

 

Nigga please...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dyletant napisał:

Zrozumieją go jedynie ci, którzy mają świadomość matrixa i tego co się w nim odpierdala -

Dlaczego? Przekaz jest bardzo jasny, wstrząsający, nie pozostawiający pola do interpretacji. Jest tu jednoznaczna konfrontacja ofiara - sprawca, która jest największym świadectwem popełnionych czynów. Jeśli ktoś tego co zobaczył nie rozumie, to po prostu nie chce rozumieć i to nie w takim sensie jak nie rozumieli wspominani w filmie rodzice, ale nie rozumie tego z premedytacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej uderza, jak oni sami dbają o to żeby nikt z nich nie ucierpiał. Zamiatają sprawę pod dywan, prawo ich nie sięga, przenoszą gościa do jakiejś zapadłej wiochy, w której dalej może obcować z dziećmi i udają, że tak naprawdę nic się nie stało. Pomijam sytuację, gdy proboszcz parafii na wypizdowie rzeczywiście jest nieświadomy całej sytuacji, ale decydenci kościelni wiedzą co dany typ zrobił i mimo to się go nie pozbywają, a wręcz pomagają mu wrócić do obiegu. Ręka rękę myje.

 

Smutne jest to, że dzieciaki zostają same. Kilka lat temu widziałem film, na którym starsze kobiety broniły przed kamerami księdza skazanego za pedofilię. "No bo jak to, ksiądz, NIGDY! On by tego nie zrobił, nie nasz ksiądz. A po co tam chłopczyku poszedłeś?".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po emisji reportażu, co do filmu odniósł się prymas Polski W. Polak. 

Szok, niedowierzanie, przeprosiny etc. 

Co najlepsze, Siekielski zapraszał do współpracy, oligarchow Polskiego Kościoła i żaden się nie odważył. 

Teraz nie jeden kręci filmiki na YouTube, są zdruzgotani i w szoku. Nosz kurwa Amerykę odkryli! 

Hipokryci! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, SławomirP napisał:

Ma to na celu skojarzenie czynów mniejszości z ogółem społeczności.

Gdyby ten "niewinny ogół" upierdolił przy dupie tą "mniejszość", to tematu by nie było.

A i sam "ogół" miałby potężne propsy.

Problemem nie jest pedofilia, tylko jej JAWNE TOLEROWANIE I UKRYWANIE>

Nagarniasz?

 

9 godzin temu, Matamoros napisał:

nie uwierzyła mu własna matka, dalej nakazując mu być ministrantem w parafii, gdzie był molestowany,

To jest wytłumaczalne zaściankową mentalnością.

Wcześniej pada stwierdzenie "Przecież ksiądz to taki pan jezus jest".

Ja też w dyskusjach rodzinnych słyszę wielokrotnie, że "bluźnię", bo ośmielam się spunktować rydzyka. Rozumisz - "Tadziu Rydzyk CSSR to pambuk jest i CHUJ, zero dyskusji"

 

9 godzin temu, Matamoros napisał:

żona się z nim rozwiodła, gdy powiedział jej o tym że był ofiarą.

...i jeszcze wpierdalała mu, że to jego wina, bo "sam tam chodził".

Polecam oglądać od 01:08:20 - tam jest rzeczony fragment.

Mnie zatelepało.

 

Bo oczywiście jak panna zachla ryj i da dupy, to wtedy#mitu i olaboga. A jak facet ma syndrom sztokholmski, to "sam żeś pedale tam łaził". Nożeszkurwa...

 

9 godzin temu, Matamoros napisał:

 Dla braci z tego forum te fragmenty powinny być nie mniej ważne niż główne przesłanie filmu.

Dokładnie tak.

8 godzin temu, mac napisał:

Mam nadzieję, że ten dokument przejdzie mocno do świadomości i na jednym się nie skończy. 

NIC się nie zmieni.

 

39 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Dlaczego? Przekaz jest bardzo jasny, wstrząsający, nie pozostawiający pola do interpretacji.

Teraz patrz, jaka wjedzie retoryka:
"To słowo przeciwko słowu. Słowo atakujących kościół"

"Zaszczuli księdza Cebulę, aż umar bidaczek ze stresu, jak go fałszywie oskarżyli".

"Co to za ofiary, jak się boją twarzy pokazać"
"Sami tam leźli/same tam lazły".

"Ksiądz to jest bóg, a atak na ksiądza to atak na boga"

czy wreszcie koronny szach-mat:
"To kłamstwo!".

 

Beton nie przełknie tego przesłania i tyle. To film dla ludzi CO NAJMNIEJ wątpiących.

 

18 minut temu, Mapogo napisał:

Mnie najbardziej uderza, jak oni sami dbają o to żeby nikt z nich nie ucierpiał.

I to jest właśnie główny problem.

I O TO w tym filmie chodzi. Nie o to, że są w kk pierdoleni amatorzy dzieci. Tylko o to, że cała machina systemowo PRZYZWALA na takie akcje i AKTYWNIE UKRYWA sprawców, robiąc przy tym wiatrak z ofiar i ich otoczenia..

 

19 minut temu, Mapogo napisał:

Smutne jest to, że dzieciaki zostają same. Kilka lat temu widziałem film, na którym starsze kobiety broniły przed kamerami księdza skazanego za pedofilię. "No bo jak to, ksiądz, NIGDY! On by tego nie zrobił, nie nasz ksiądz. A po co tam chłopczyku poszedłeś?".

Dokładnie tak to wygląda.

 

A jeszcze na deser pewna analiza wątku pobocznego, kto wie, czy nie istotniejszego:
"Katolickie stołki za seks"

Polecam lekturę:

 

https://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2019/05/po-filmie-sekielskich-czy-branie-w-usta.html

  • Like 8
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.