Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Turop napisał:

Ja ostatnio oglądałem taki rewolwer na gumowe kule, przy testach, ładnie daje popalić, myślę, że na zwykłego zjadacza chleba by wystarczył ?

 

Właśnie też czytałem o tych pistoletach, ale one raczej dobre są tylko jako straszak bo żadnych większych szkód nie wyrządzają chyba, że trafisz w głowę. Podobno sa kule gumowo-metalowe i jeśli już, byłyby lepszym zamiennikiem do tych gumowych + kule z gazem pieprzowym. Warto poszukać też takiego, który generuje dużą moc wystrzału, nawet do 20J. Mam na oku strzelbę i ona strzela z dwóch kul na raz.

Edytowane przez rejdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mosze Red napisał:

rozmawiałem z kumplem, który jest epidemiologiem, mieszka na stałe w USA, jeździł do Afryki walczyć z różnymi cholerstwami i mi stracha nieźle napędził.

 

Szczególnie że przez ostatnie dni sprawdza się wszystko co mi powiedział.

 

 

7 godzin temu, Mosze Red napisał:

dbać o profilaktykę,

Powiedział coś istotnego czego nie ma w głównych mediach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka z państwa czarnej mafii.

 

https://www.wprost.pl/kraj/10305659/wiecej-mszy-pielgrzymki-bez-odwolania-nowa-modlitwa-jak-kosciol-reaguje-na-koronawirusa.html

 

No bo jak.... Zamknąć kościoły? Zero mszy??? A co z tacą??? Mój ty Boże, jak żyć prymasie, jak żyć! 

Wiecej modlitwy, więcej mszy świętej! 

 

A tymczasem w Watykanie ;)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25772320,koronawirus-we-wloszech-do-kwietnia-bez-mszy-i-pogrzebow-na.html

 

 

Ehhh te polskie klechy?

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Still napisał:

bo jak.... Zamknąć kościoły? Zero mszy??? A co z tacą??? Mój ty Boże, jak żyć prymasie, jak żyć! 

Wiecej modlitwy, więcej mszy świętej! 

 

Prawdę mówiąc to KK strzela sobie w kolano. Śmiertelność jest największa wśród starszych osób, więc jeśli zacznie się pomór to owce będą padać ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska Minister Zdrowia Nadine Dorries ma koronawirusa: https://news.sky.com/story/nadine-dorries-health-minister-tests-positive-for-coronavirus-11954928

 

W UE zaczyna brakować testów na koronowirusa, a warto przypomnieć że dzięki nim w takiej Korei Płd. udało się szybko wyizolować chorych i w dużej mierze powstrzymać gwałtowne rozprzestrzenianie się choroby:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-w-unii-europejskiej-zaczyna-brakowac-testow-na-koronawirusa,nId,4373472

 

Problemy jak widać dopiero się zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Still napisał:

Kolejna perełka z państwa czarnej mafii.

 

https://www.wprost.pl/kraj/10305659/wiecej-mszy-pielgrzymki-bez-odwolania-nowa-modlitwa-jak-kosciol-reaguje-na-koronawirusa.html

 

No bo jak.... Zamknąć kościoły? Zero mszy??? A co z tacą??? Mój ty Boże, jak żyć prymasie, jak żyć! 

Wiecej modlitwy, więcej mszy świętej! 

 

A tymczasem w Watykanie ;)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25772320,koronawirus-we-wloszech-do-kwietnia-bez-mszy-i-pogrzebow-na.html

 

 

Ehhh te polskie klechy?

Ja jak byłem w kościele w niedziele to 1/3 osób była na oko , ale w sumie nie ma co się dziwić u mnie na osiedlu większość to ludzie starsi i się boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem butę i arogancję młodych ludzi. Jak słyszę argument, że śmiertelność w mojej grupie wiekowej jest mała to mnie ponosi. Totalna pycha w stosunku starszych, dziadków,  rodziców. Okej, w ich grupie wiekowej jest mała, ale nie znaczy to, że nie mogą tego przenosić (tak jak jeden przypadek gościa, który zaraził się od syna wracający z meczu w Mediolanie). Wydać, że pokolenie wychowane bez żadnego kryzysu i cięższych czasów ma wszystko w dupie - ważne jest tylko ich cztery litery.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soprano napisał:

Ja zauważyłem butę i arogancję młodych ludzi. Jak słyszę argument, że śmiertelność w mojej grupie wiekowej jest mała to mnie ponosi.

Racjonalizacja

1 minutę temu, Soprano napisał:

 

Totalna pycha w stosunku starszych, dziadków,  rodziców. Okej, w ich grupie wiekowej jest mała, ale nie znaczy to, że nie mogą tego przenosić (tak jak jeden przypadek gościa, który zaraził się od syna wracający z meczu w Mediolanie). Wydać, że pokolenie wychowane bez żadnego kryzysu i cięższych czasów ma wszystko w dupie - ważne jest tylko ich cztery litery.

To co trzeba zrobić? Wyłączyć ekonomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brat Jan napisał:

Powiedział coś istotnego czego nie ma w głównych mediach?

Tak, że w USA ze wszystkimi swoimi służbami są kiepsko przygotowani, Niemcy są kiepsko przygotowane, inne bogate kraje są kiepsko przygotowane, a Polska jest w głębokiej d.....

 

I jak nie wprowadzą od razu wszystkich obostrzeń tylko będą wprowadzać na raty (jak to robią teraz) to będzie źle.  

 

W Chinach już niby było lepiej, a jednak nie https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-chinach-i-korei-poludniowej-znowu-rosnie-liczb,nId,4375217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z Włochem poznanym w grze komputerowej

"Bulma:
where u from?
MostHated:
italy
Bulma:
sorry for asking, but is the situation with corona virus that bad there?
MostHated:
yes
Bulma:
Im from Poland, and few people got affected by virus from meeting Italian people
MostHated:
ppl who dont follow the army instruction and try to leave quarantined zone
MostHated:
they getting shot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mosze Red napisał:

I jak nie wprowadzą od razu wszystkich obostrzeń tylko będą wprowadzać na raty (jak to robią teraz) to będzie źle.  

 

Moim zdaniem to co mówisz, pasuje do tego co kiedyś powiedział Winston Churchill.

76b58a39ef3f4bef2ea715173914af73.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mosze Red napisał:

I jak nie wprowadzą od razu wszystkich obostrzeń tylko będą wprowadzać na raty (jak to robią teraz) to będzie źle.  

 

W Chinach już niby było lepiej, a jednak nie https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-chinach-i-korei-poludniowej-znowu-rosnie-liczb,nId,4375217

Jak u nas będą walczyć z koronowirusem jak z solą wypadową czy glifosatem w warzywach, czyli małymi problemami w porównaniu z wirusem to mamy duży problem.

 

Chiny ciągłe fałszują dane gospodarcze, budują miasta widmo aby podbić PKB, dlatego nie sugerowałbym się ich oficjalnymi danymi, które stają praktycznie w miejscu na około 80 tysiącach.

Podobnie jest w Iranie, gdzie na pewno jest więcej zachorowań niż oficjalne dane: https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/03/irans-coronavirus-problem-lot-worse-it-seems/607663/

 

Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia z powodu koronowirusa: https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5311/M.2020.123.Zarz.50.pdf

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rejdi said:

Jaką broń bez zezwolenia warto mieć w domu?

?

Wiedziałem, żeby tu nie zaglądać.

Odpowiem adekwatnie: jeśli chcesz się zabić, wystarczy dobry scyzoryk... albo kilka litrów spirytusu.

 

Wydaje mi się, że niektórzy z was siedzą przed ekranem, czytają "niusy" i brandzlują się tym, że sytuacja "wymyka się spod kontroli". Już oczyma wyobraźni widzą sceny niczym z powieści Cormaca McCarthy'ego - uzbrojone bandy, szabrownicy, wojskowe kordony i strzelanie do tłumu.
Oj, ludzie...

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Endeg napisał:

Coś nie wierzę w to. Co to za portal wgl?

7 minut temu, zychu napisał:

Wydaje mi się, że niektórzy z was siedzą przed ekranem, czytają "niusy" i brandzlują się tym, że sytuacja "wymyka się spod kontroli". Już oczyma wyobraźni widzą sceny niczym z powieści Cormaca McCarthy'ego - uzbrojone bandy, szabrownicy, wojskowe kordony i strzelanie do tłumu.

Zaraz Państwo będzie miało idealną okazję do wprowadzenia ograniczeń dot. Internetu, życia codziennego itd. A zakaz zgromadzeń, specjalne uprawnienia dla wojska i policji sprawia, ze ludzie nie będą mieli nawet prawa głosu.

 

Austria całkowicie zamknęła granice z Włochami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, hogen said:

Zaraz Państwo będzie miało idealną okazję do wprowadzenia ograniczeń dot. Internetu, życia codziennego itd. A zakaz zgromadzeń, specjalne uprawnienia dla wojska i policji sprawia, ze ludzie nie będą mieli nawet prawa głosu.

A to inna sprawa - i z tym się zgadzam. Ogólnie rządy mają teraz doskonały poligon do przetestowania technik manipulacji i zarządzania obywatelami w sytuacji ograniczenia swobód.

13 minutes ago, hogen said:

Austria całkowicie zamknęła granice z Włochami.

I słusznie, podobne rzeczy miały miejsce w 2015 w czasie przesilenia migracyjnego na Bałkanach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hogenSalon24 jest masę lat w polskiej sieci, A tu cytuje Superekspres, czyli tabloid.Zobaczymy, jak będzie, kwestia jest kiedy a nie czy. Resort edukacji podobno nastawił się na to, że od środy pozamykają placówki, a min. zdrowia naciska na wcześniejszy termin.

 

Tu tez coś jest na rzeczy(pospoliej):

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25777219,koronawirus-w-polsce-jeszcze-dzis-moze-zapasc-decyzja-o-zamknieciu.html#s=BoxOpImg1

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

A to inna sprawa - i z tym się zgadzam. Ogólnie rządy mają teraz doskonały poligon do przetestowania technik manipulacji i zarządzania obywatelami w sytuacji ograniczenia swobód.

Tak, albo po prostu zarządzania masami ludzi w sytuacji kryzysowej, którzy sami sobą zarządzać nie potrafią. 

 

To jest jeden z celi tego typu organizacji jak aparat państwowy. Po to istnieją, żeby w razie kryzysu wziąć wszystko za mordy i mądrze nim zarządzać. Rząd, który nie będzie umiał ogarnąć 1000 zarażonych nigdy nie ograniczy skutecznie waszej swobody, nie bójcie się. 

 

Serio uważacie, że w dalszym ciągu otwarte granice w tej sytuacji to jest coś mądrego? Zamiast zamknięcia ich dla ruchu z wyjątkiem logistyki i handlu? Aż tak teraz musicie manifestować swoją wolność? Założę się, że z tych co szturmują pociągi połowa nawet przez ostatni rok nie ruszyła się nigdzie poza kilkoma dniami urlopu, a teraz nagle ich niewolą i muszą koniecznie znaleźć się gdzie indziej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.