Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.05.2020 o 16:22, leto napisał:

USA jest krajem silnie rasistowskim.

Dokładnie - tam większość przestępstw dokonują murzyni. To nie ma nic dziwnego, że pały reagują brutalniej. To samo co z dresami.

A tera czarni okradają sklepy i demoluj wszystko na ulicy xD razem z antifą. Sam bym się podpiął ale niestety nie mieszkam tam.

Jak im nie pasi w USA mogą wrócić do siebie do Zimbabwe i Kenii, budować domki z krowich placków xD - chociaż ich inżynierowie wyjechali do UE to nie wiem, chyba nie dadzą rady.

 

W dniu 30.05.2020 o 18:26, Mosze Red napisał:

Jeszcze zwrócę wam uwagę, że istnieje jeszcze realizm rasowy, który oczywiście wielu klasyfikuje jako przejaw rasizmu. 

"Murzyni szybciej nabierają masy mięśniowej niż biali" - ta.

"Murzyni są średnio głupsi niż biali" - rasizm.

Biali budują rakiety a murzyni chatki z gówna - rasizm xD

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władze powinny podjąć bardziej stanowcze środki. Zachowują się jak bydło. Na internecie krąży filmik, jak gość chciał żeby sklep mu zostawili - skopali go i leży w stanie ciężkim. I to nie jest pojedynczy przypadek. Niszczą ludziom dorobki życia. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że ten protest dużo osób wykorzystuje, by wykazać się bandyctwem i złodziejstwem. Dużo osób protestuje-> czuja się bardziej bezkarni. 

A jeśli chodzi o to, że biali są tacy źli. Największe gangi w Stanach stanowią murzyni.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 17:09, mph25 napisał:

Odnośnie jeszcze tych statystyk, ciężko ocenić co uznać za przemoc psychiczną a co nie, zależy to również od wrażliwości danej osoby - jeden usłyszy "po co chcesz seksu, i tak kończysz po 2 minutach, nie chce mi się nawet rozbierać" i sam się zacznie śmiać i dogryzie czymś dziewczynie/żonie/kochance a drugi po takim tekście zostanie wykastrowany psychicznie i powie że doświadczył przemocy psychicznej

Właśnie dlatego przestępstwo znęcania się jest klasyfikowane jako umyślne oraz skutkowe. Pomiędzy bodźcem (dogryzienie komuś) a reakcją (psychiczne wykastrowanie) musi istnieć związek przyczynowo-skutkowy zaś strona, dokonująca aktu przemocy musi działać umyślnie. W sytuacji, gdy żona dogryzająca mężowi zna poziom jego wrażliwości i potrafi przewidzieć jego reakcję,  zdecydowanie mamy do czynienia z psychicznym znęcaniem się. 

 

 

55 minut temu, Analconda napisał:

Jak im nie pasi w USA mogą wrócić do siebie do Zimbabwe i Kenii, budować domki z krowich placków

Masz bardzo mierne, stereotypowe pojęcie o Afryce. I tak, Twoja wypowiedź to był rasizm w czystej postaci. 

W dniu 30.05.2020 o 17:55, Yeti napisał:

W ubieglym roku bylem na wycieczce w Gambi i pojechalem na zwiedzanie sladami niewolnikow. Z Gambi pochodzil slawny niewolnik Kunegunda, o ktorym byl film. Jedyne co na tej wycieczce mowili to, ze "biali ludzie" ( wymienial panstwa) sa wszystkiemu winni i ze to ich wina ze kraj jest biedny.  

Kunta Kinteh ;) Rzeczywiście, wizyta w Juffureh jest specyficzna pod względem tego, jak przedstawiani są biali. Trudno się też dziwić nienawiści Afryki Zachodniej do świata zachodu - wielu niewolników pozyskiwano właśnie stamtąd. Ale twierdzenie, że ich bieda to wina białych to brednie. 24 lata władzy Yayah Jammeha i spektakularny koniec jego rządów, gdy opuszczając pałac prezydencki, rozkładł skarbiec zrobiły swoje.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Masz bardzo mierne, stereotypowe pojęcie o Afryce. I tak, Twoja wypowiedź to był rasizm w czystej postaci. 

Zapomniałem... oni już skolonizowali Marsa a teraz opuszczają galaktykę.

Afryka taka biedna chociaż ma zasoby - co za dziwny przypadek... ??

 

Murzyni czyli jedyni i najwięksi rasiści w USA robią gnój zawsze kiedy mogą, z byle powodu wyjść na ulicę i niszczyć, kraść.

Mało tego - sami mówią, że jest rasizm. No to jak mają z tym problem to niech się wyniosą tam do Sierra Leone czy innej Kambodży i niech nie marudzą.

Było coś takiego dawno w USA, że prądu nie było parę dni - jak myślisz kto wyszedł na ulicę by kraść i niszczyć? XD Czy fakty to rasizm?

 

https://www.wykop.pl/link/5529925/murzyni-bija-starsza-kobiete/

https://www.wykop.pl/link/5529377/protesty-w-usa-podstawione-cegly-pod-budynkiem-rzadowym/

https://streamable.com/s/sl84v9#

Zbieżność kolorów przypadkowa XD

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Analconda napisał:

Murzyni czyli jedyni i najwięksi rasiści w USA robią gnój zawsze kiedy mogą, z byle powodu wyjść na ulicę i niszczyć, kraść.

Pisząc o rasizmie nie miałem na myśli tych wszystkich stereotypów, jakmi się posługujesz, bo one świadczą akurat jedynie i tylko i wyłącznie o Tobie. Miałem na myśli Twoją bezbrzeżną ignorancję. Tak odmiennie kraje, jak Kenia i  Zimbwabwe wrzucasz do jednego worka? Teraz dodajesz do tego jeszcze Sierra Leone, będące swego czasu "kopalnią" niewolników i że jak chcą to niech sobie do niej wracają?

 

I powiadasz jeszcze, że niech sobie wracają murzyni do Kambodży?

 

Nie wiem jacy tumani belfrzy uczyli Cię historii i geografii, ale z pewnością wygrałbyś z nimi w sądzie nieliche odszkodowanie.

 

Bez pozdrowień.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Sierra Leone, będące swego czasu "kopalnią" niewolników i że jak chcą to niech sobie wracają?

Jak im nie pasi w USA bo rzekomo biali są rasistami to niech jada do siebie - co za problem? A no ta - robić będzie trzeba.

 

9 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

I powiadasz, że niech sobie wracają murzyni do Kambodży?

Wiem, że Kambodża to nie tam ale chciałem pokazać, że mnie te ich problemy nie interesują. Nie pasuje tu to nikt ich nie zmusza by tu siedzieć. Takie coś, że "murzyni do Afryki" mogłoby być rasistowskie to mówie - nech se do Chin jadą jak w USA im źle.

 

Stereotyp to nie rasizm.

Fakt to nie rasizm.

Rasizm to jest dyskryminowanie kogoś bo jest np murzynem.

 

A ja na to leje skąd oni są - po prostu jak ktoś jedzie do innego kraju i mu tam nie pasuje to normalna osoba się wyprowadza i nie płacze. Jakbym mieszkał w Japonii czy innych Indiach i tam by mi nie pasowało, nawet jeśli by mnie dyskryminowali bo jestem biały to bym się wyprowadził bo to ich kraj i ich zasady. I w USA jest rasizm - fakt - tylko, że to rasizm czarny.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Analconda napisał:

Stereotyp to nie rasizm.
 

Stereotyp to rasizm.Ile samochodów ukradłeś?

12 minut temu, Analconda napisał:

Fakt to nie rasizm.

Ale celowe wyolbrzymianie go przy marginalizowaniu innych mniej pasujących do narracji to już manipulacja

 

12 minut temu, Analconda napisał:

I w USA jest rasizm - fakt - tylko, że to rasizm czarny.

Byłeś w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Libertyn napisał:

Stereotyp to rasizm.Ile samochodów ukradłeś?

Stereotypowy żyd ma wielki nos - rasizm!

Stereotypowy Polak to Janusz, ma ból dupy o samochód sąsiada, kradnie i pije - rasizm! Czy nie? Czy tylko to się tyczy innych kolorów?

 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Ale celowe wyolbrzymianie go przy marginalizowaniu innych mniej pasujących do narracji to już manipulacja

Jak mogę wyolbrzymiać film gdzie większość ludzi co kradnie w sklepie to blackedy? https://streamable.com/s/sl84v9#

 

6 minut temu, Libertyn napisał:

Byłeś w USA?

Nie byłem, obawiam się czarnego rasizmu. Jakie to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Tak odmiennie kraje, jak Kenia i  Zimbwabwe wrzucasz do jednego worka? Teraz dodajesz do tego jeszcze Sierra Leone, będące swego czasu "kopalnią" niewolników i że jak chcą to niech sobie do niej wracają?

Można by do grona wyjątków dodać Tanzanię, czytałem o tym ostatnio art.

W każdym razie poza wyjątkami, nie da się ukryć, że Afryka jako kontynent odstaje pod względem rozwoju od reszty świata.

 

Szanuję Twoje zdanie oraz być może czegoś nie wiem ale z obecnie posiadanej, skromnej przyznam wiedzy na temat czarnoskórych wiem, że jeśli chodzi o ich stronę intelektualną to również odstają.

Jak masz jakieś ciekawe info to dawaj, chętnie doczytam :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? mi nie chodzi o głoszone poglądy kolegi, tylko o sposób oraz bezmiar ignorancji,  jaki z nich wyziera - choćby użycie wyświechtanego i dawno nieaktualnego tekstu o chatach krytych krowim gównem. Jest to mniej więcej tak samo aktualne i bezmyślne,  jak wiara, że w Polsce nie ma samochodów a po ulicach chodzą białe niedźwiedzie. Białe, bo przecież przez cały rok pada u nas śnieg  :)

 

No a tego, że można w sposób elegancki się nie zgadzać wyłuszczać Ci chyba nie muszę,  bo cały Twój poprzedni post tę tezę potwierdza. 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tych zamieszek godziny policyjne w niektorych rejonach Stanow Zjednocznych zostaly wprowadzone m.in. Los Angeles, Miami, Atlanta, Chicago, Filadelfia i Salt Lake City - artykul ponizej:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/falcon-9-start-rakiety-z-kapsula-dragon-zdjecia-i-nagrania-wideo/vf201nx#slajd-14:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Perun82 napisał:

https://www.rp.pl/Polityka/190729393-Antifa-organizacja-terrorystyczna-w-USA-Reakcja-niemieckiego-Twittera.html

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał na Twitterze, że w jego kraju Antifa zostanie wpisana na listę organizacji terrorystycznych.

No wreszcie.

14 godzin temu, Libertyn napisał:

Stereotyp to rasizm.Ile samochodów ukradłeś?

Niby tak, ale jeśli Niemcy mówią o Polakach jako złodziejach samochodów, to jest to hipokryzja. Niech sobie przypomną, ile ukradli w Polsce w trakcie I i II wś.

 

Poza tym zgadzam się, że generalizowanie nie jest dobre. W każdym społeczeństwie są gnidy i ludzie wybitni, choć w niektórych trochę więcej niż w pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Louisville wymiana ognia pomiędzy obywatelami a Gwardią Narodową, jedna osoba nie żyje. W wielu miastach do protestujących przyłączają się policjanci. Trump schował się w podziemnym bunkrze w nieustalonej lokalizacji ? Są raporty o ostrych podziałach między doradcami Trumpa. 

 

Kurde w Santa Monica i Beverly Hills, LA, napierniczają gazem łzawiącym, a to przecież zamożniejsze dzielnice. 

 

Rozpierducha się rozkręca.

 

Rasizm rasizmem, a należy pamiętać, że bezpośrednią przyczyną było drastyczne przekroczenie uprawnień przez milicyjną pałę. 

 

Polecam "ichnie" źródła, w naszych mało co piszą. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 26 stanach (ponad 50% wszystkich) w gotowości postawiona została Gwardia Narodowa. 

 

Wynika to bezpośrednio z faktu, że obywatele masowo ignorowali i łamali wprowadzoną w ponad 40 miastach godzinę policyjną. 

 

Przy czym należy pamiętać, że ichni National Guard to nie jakieś harcerzyki wot, czy inna milicja, tylko regularne wojsko z ciężkim sprzętem. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maroon napisał:

Rasizm rasizmem, a należy pamiętać, że bezpośrednią przyczyną było drastyczne przekroczenie uprawnień przez milicyjną pałę. 

 

Okazuje się, że policjant i facet, którego zabił znali się. Dorabiali sobie w jednej firmie ochroniarskiej. Oczywiście to przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maroon napisał:

W Louisville wymiana ognia pomiędzy obywatelami a Gwardią Narodową, jedna osoba nie żyje. W wielu miastach do protestujących przyłączają się policjanci. Trump schował się w podziemnym bunkrze w nieustalonej lokalizacji ? Są raporty o ostrych podziałach między doradcami Trumpa. 

 

Kurde w Santa Monica i Beverly Hills, LA, napierniczają gazem łzawiącym, a to przecież zamożniejsze dzielnice. 

 

Rozpierducha się rozkręca.

 

Rasizm rasizmem, a należy pamiętać, że bezpośrednią przyczyną było drastyczne przekroczenie uprawnień przez milicyjną pałę. 

 

Polecam "ichnie" źródła, w naszych mało co piszą. 

Nie dajcie się manipulować przez media które w 99% mają tego samego (((własciciela))) któremu zależy na wszczęciu chaosu i anarchii.

Dopóki murzynki na spółkę z marksistami demolują puste sklepy nic niezwykłego jak na standardy USA się nie dzieje,dopiero jakby zaczeli napadać na zwykłe domy z obywatelami w normalnych dzielnicach (czyli Białymi) zacznie się jatka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Revolt said:

Nie dajcie się manipulować przez media które w 99% mają tego samego (((własciciela))) któremu zależy na wszczęciu chaosu i anarchii.

Dopóki murzynki na spółkę z marksistami demolują puste sklepy nic niezwykłego jak na standardy USA się nie dzieje,dopiero jakby zaczeli napadać na zwykłe domy z obywatelami w normalnych dzielnicach (czyli Białymi) zacznie się jatka.

Serio nic? Ponad 250 aresztowań na Manhattanie i Brooklynie, a nie w Bronxie. 7 funkcjonariuszy rannych, kilkanaście uszkodzonych pojazdów. Tyle NY. 

 

Biali też się burzą. Takich masowych rozpierduch jeszcze nie było. Zazwyczaj były rozpierduchy w jednym, góra dwóch miastach i to tych czarniejszych historycznie. 

 

Dla wielu będzie to okazja, żeby dać wyraz niezadowoleniu z polityki Trumpa. On tam wywołuje bardzo skrajne emocje, choć jak ktoś w niego zapatrzony jak w obrazek, to pewnie nie zauważa. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protesty pokojowe to robił Martin Luther King, w o wiele bardziej paskudnych dla czarnoskórych czasach. To była prawdziwa odwaga. Podobnie jak Rosa Parks w autobusie w Alabamie. A to jest lewacka, zadymiarska dzicz. Co winni właściciele sklepów za jakiegoś policyjnego psychopatę? Widziałem też dziś na TT filmik, jak ta hołota spaliła materac bezdomnemu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Obliteraror said:

Protesty pokojowe to robił Martin Luther King, w o wiele bardziej paskudnych dla czarnoskórych czasach. To była prawdziwa odwaga. Podobnie jak Rosa Parks w autobusie w Alabamie. A to jest lewacka, zadymiarska dzicz. Co winni właściciele sklepów za jakiegoś policyjnego psychopatę? Widziałem też dziś na TT filmik, jak ta hołota spaliła materac bezdomnemu.

Odwróć sytuację. Czarny policjant dusi bezbronnego białego na oczach świadków. Biali by siedzieli w domach i zmawiali paciorek, czy byłoby że biała prawacka hołota demoluje sklepy? Nie widziałeś nigdy jak stolica wyglądała po marszu narodowców?

 

Wqrwiające jest takie polaryzowanie. Faktem jest, że gościu zakatrupił czarnucha na oczach świadków i w wyjatkowo bestialski sposób. Chciałbyś żeby takie zjeby były w policji? Może za sąsiada byś takiego chciał mieć? Ja nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

Nie widziałeś nigdy jak stolica wyglądała po marszu narodowców

Widziałem. W tym policjanta kopiącego bezbronnego człowieka. Powtórzę. Co mają wspólnego niewinni sklepikarze, tracący majątek z policyjnym psychopatą? Czy po zabójstwie Igora Stachowiaka na komendzie miałeś zamieszki na polskich ulicach?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiadam, te zadymy mają wieloraki wymiar. Dla jednych okazja do rabunku, dla innych kwestia rasizmu, a jeszcze inni protestują przeciwko brutalności policji. Każdy może "wyrazić" co swoje. Natomiast nie ma co porównywać tego do przeszłości. Społeczeństwa się zmieniają, a na pewno nie ma co porównywać reakcji polskiego społeczeństwa do amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Obliteraror said:

Widziałem. W tym policjanta kopiącego bezbronnego człowieka. Powtórzę. Co mają wspólnego niewinni sklepikarze, tracący majątek z policyjnym psychopatą? Czy po zabójstwie Igora Stachowiaka na komendzie miałeś zamieszki na polskich ulicach?

 A co ma jedno do drugiego? Jak widać w US mają jaja, a u nas nie. Przy masowych protestach zawsze się znajdzie element, który to wykorzysta. 

 

Przewrotnie zapytam, a może u nas zamieszki powinny być? Może dałoby to do myślenia niektórym. 

 

Jakoś mundur ma coś takiego, że niestety tych psychopatów coraz więcej przyciąga. Może dlatego, że czują sie bezkarni, a procedury czy to rekrutacji, czy kontroli są do dupy? Jak zwykły czlowiek ma się przed tym bronić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.