Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Organizacja związania z Ordo Iuris "Polska Katolicka, nie laicka" też chce pomóc Ukrainie.
 Juz 28 lipca na swojej stronie odpalili zbiórkę, gdzie zamierzają zebrać 550 tysięcy PLN.
Jak czytamy na stronie akcji:

"Bądźmy szczerzy: czy możemy z czystym sumieniem pozostać niewzruszeni, gdy nasi chrześcijańscy bracia są bliscy śmierci, trzy godziny od Warszawy?"
No wiadomo, że nie możemy, ale czytajmy dalej:
"Wspólnie możemy uniknąć najgorszego uczucia w obliczu wojny, uczucia „całkowitej bezsilności”, które sprawia, że dusze pogrążają się w niedowierzaniu i rozpaczy.
Dlatego wraz z wolontariuszami kampanii Polska Katolicka, nie laicka zapraszamy do duchowej krucjaty „1 MILION medalików Matki Bożej i Świętego Michała”, aby uzyskać ich wszechmocną pomoc, która...
... pomoże zakończyć wojnę w kilka sekund,
... wygrała już nawet trudniejsze bitwy,
... da siłę bohaterskim bojownikom, cywilom, którzy często stracili kontakt z resztą swoich rodzin, i tym, którzy opłakują swoich zmarłych."
Tak! Za te ponad pół bańki, chcą naprodukować milion medalików z Matką Boską i Archaniołem Michałem i rozdać je Ukraińcom.
Wpłat należy dokonywać bezpośrednio na konto Instytutu Piotra Skargi. Jak je dostarczą? Kto je wyprodukuje? Ile pieniędzy zostanie przeznaczone na medaliki, a ile na "koszty własne"? Na stronie akcji nie ma o tym, żadnej informacji, telefon milczy, a w siedzibie Instytutu rzekomo nikogo nie ma.
Ordo Iuris, już raz robiło dziwaczne zrzutki na niby pomoc Ukrainie, ale zakończyły się spektakularną klapą, bo zebrali koło 2 tysięcy PLN z planowanego 1 miliona złotych. 
  • Haha 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, $Szarak$ said:

wrotyczNarodowa Armia Republikańska

 

Raczej nie, choć jeśli by działali jak IRA to by mogli coś zdziałać ale tylko w długim okresie czasu.

 

Bolszewicka partia miała 70 tys członków a i tak mogliby zostać zgnieceni jak pluskwa gdyby tylko armia chciała. Ale armia była wtedy neutralna. Dziś w Rosji armia nie jest i nie będzie neutralna.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Libertyn napisał:

Co rozumiesz jako spore problemy? Zamachy bombowe? Rewolucje? 

Na tyle duże, żeby doszło do próby przewrotu i tłumione musiałoby być siłą. 

 

@wrotycz @LibertynWłaśnie co jest ciekawe. Jest trochę byłych wojskowych co siedzą za kratkami lub nadal na wolności, trochę podobno aktywnych cały czas - którzy nie zgadzają się z obecną polityką putina. 

https://www.bitchute.com/video/L7lvy8LwRNeL/

 

Stare komuchy chcą czasów, jak za ZSRRR ,,bo wtedy było lepi" a ci młodsi to różnie. 

 

O dziwo w tym filmie mówił o roku 2022. 

 

W Rosji jest zawsze spore ryzyko wojny domowej jakiejś. Duża różnica ekonomiczna - ludzie mieszkający na surowcach mało co dostają a wszystko pakowane w czeczenie, Moskwe, Petersburg itd Nie w każdej republice partia putina ma duże poparcie. 

Ja to nawet filmiki widziałem, jak są ostre spięcia czeczenow ze skośnookimi ze wschodu. 

Jak ktoś temat podgrzeje mocno i naprawdę w to sporo zainwestuję, to może być niezły burdel. Fakt, armia armią, ale stosunkowo w tej armii jest mało rodowitych rosjan tylko dużo pościągane z innych republik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Od ciebie? Nic, mam odpowiednią literaturę*.

 

Masz rację twierdząc, że niewolnik nie jest tak wydajny, ani też nie przejawia takiej inicjatywy jak człowiek wolny. Niemniej jednak niewolnicy pracowali na swoich panów, którzy już mieli znacznie większy wpływ na kształtowanie kraju. Rozmyślnie bagatelizujesz fakt, że czarni zapierdalali i mają swój wkład w budowanie Ameryki.

Tak samo nie można bagatelizować wkładu czarnych w rozwój kultury Ameryki - nawet jeżeli była to kultura ludowa.

 

 

 

*

https://ksiegarnia.pwn.pl/Pokolenia-w-niewoli,68573303,p.html

https://link.springer.com/book/10.1007/978-1-349-25657-0

https://scholar.com.pl/pl/ksiazki/1120-historia-cywilizacji-amerykanskiej-tom-2-era-sprzecznosci.html?search_query=lewicki&results=14

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Zapoznaj się z Dekabrystami. 

Ok, Konstantyn ustępuje, Mikołaj wstępuje.

Carat pozostaje caratem, jeden car ma jednych popleczników, drugi innych, trochę się biją, ale w końcu wygrywa - Carat.

 

To zmienia równie wiele, co zamiana Putina z programem "Wielka Rosja Imperialna", na opozycjonistę Nawalnego z programem "Imperialna Wielka Rosja".

 

Wobec zagrożenia zewnętrznego, czy rozegrania jakiejś "szybkiej zwycięskiej wojny" (jak z Japonią onegdaj) russkij czlowiek zawsze się jednoczy, i carat to wie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, zychu said:

Jeżeli doceniamy trudy i znoje wyzyskiwanych, to bądźmy uczciwy i nie odpierdalajmy tu rewizjonistycznej szopki, doceńmy wszystkich ciężko pracujących.

 

Powinieneś zacząć od siebie bo to ty powiedziałeś, że, cytuję:

 

20 hours ago, zychu said:

nie można pominąć afrykańskich niewolników, którzy tyrali w jeszcze gorszych warunkach.

 

To ty zacząłeś od "biednych, czarnych niewolników", o których ani ja, ani nikt inny nawet nie wspominaliśmy.

 

Otóż można ich pominąć, bo ani nie rządzili, ani nie mieli wpływu na władzę. Z tego samego powodu można pominąć wpływ białych niewolników, czy to z Anglii, z Irlandii czy "obcych ideowo" imigrantów spoza kręgu  kultury germańskiej, takich jak Irlandczycy czy katolicy, w ogóle. A o władzy, niemieckojęzycznej w sensie dosłownym, filozoficznym i mentalności mówiłem.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wrotycz napisał:

To ty zacząłeś od "biednych, czarnych niewolników"

Ja nie od nikogo nie zacząłem, a już na pewno nie od czarnych niewolników - stwierdziłem, że wśród niższych warstw pracujących byli nie tylko imigranci z Europy środkowej, ale też czarni niewolnicy.

Cytat

 można ich pominąć, bo ani nie rządzili, ani nie mieli wpływu na władzę

Ale pracowali na tych, którzy mieli ten wpływ. Gdyby nie masy pracujące, to ci zarządzający nie mieli by czym rządzić. Tak trudno to pojąć?

 

 

Kraj tworzą elity, ale też lud. Lud jak lud - może i nie zasługuje na apoteozę w marksistowskim duchu, ale nie zasługuje też na ignorowanie.

Elity w tamtym czasie to WASP - tak jak napisałem, kultura wiodąca. Ale Ameryka to kraj wielu kultur, o czym też napisałem. 

A WASP to przede wszystkim potomkowie Brytyjczyków. WASP to nie Anglowie, Sasi i Jutowie - i nie są to ich bezpośredni spadkobiercy kulturowi.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

Ja nie od nikogo nie zacząłem, a już na pewno nie od czarnych niewolników

 

Nie no, to ja zacząłem. Ale nie od niewolników, imigrantów ani murzynów.

1 hour ago, zychu said:

 

 

 

1 hour ago, zychu said:

Ale pracowali na tych, którzy mieli ten wpływ


Czyli nie mieli wpływu.

 

 

1 hour ago, zychu said:

Kraj tworzą elity, ale też lud. (...)

Elity w tamtym czasie to WASP

 

1 hour ago, zychu said:

A WASP to przede wszystkim potomkowie Brytyjczyków

 

440px-Americans_with_German_Ancestry_by_

 

Co więcej wśród białych protestantów połowa przyznaje się do brytyjskiego pochodzenia a połowa do niemieckiego.

 

1 hour ago, zychu said:

WASP to nie Anglowie, Sasi i Jutowie - i nie są to ich bezpośredni spadkobiercy kulturowi.

 

A to czyimi potomkami są Anglicy? Czyją kulturę i język przyjęli, przypomnę, że angielski jest językiem germańskim.

I skąd pochodzi protestantyzm i protestancka mentalność?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, $Szarak$ said:

Narodowa Armia Republikańska - czy to może urosnąć na tyle w siłę, by narobić problemów sporych.

Sami z siebie - nie.

Ale to jak z mokrym drewnem - dziś do dupy jako paliwo, ale potencjał jest, i powoli-powoli jak wyschnie, to może się zapali.

Tymczasem jednak wcześniej, jeśli komuś wpadnie do głowy podlać je benzyną, to się zapali od razu, błyskawicznie. Tylko benzyna kosztuje ;) i trzeba wykalkulować, czy zysk będzie wystarczający. A to już pewnie policzono w przód... ja mogę tylko zgadywać, że gdzieś tam odpowiednie rączki trzymają kanister, i czekają na rozkaz "to już teraz, lejcie". A czy rozkaz będzie jutro, czy za 10 lat - nie wiadomo.

 

2 hours ago, $Szarak$ said:

FSB znazlo winnego!!

Nieśmiertelny dowcip z GRU/KGB/FSB, zawsze kończy się puentą "przyznał się".

14742802723894.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertDla mnie to jest dziwne (lub w sumie nie dziwne, bo domyślam się, jacy ci ludzie są) 

Tutaj jest wypowiedź przetłumaczona Dugina;

 

Mój przyjaciel Aleksander Gelliewicz Dugin dziękuje wszystkim, którzy złożyli kondolencje z powodu śmierci jego córki Daszy. Poprosił mnie o opublikowanie tego tekstu:

 

"Jak wszyscy wiecie, w wyniku ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez nazistowski reżim ukraiński, moja córka Daria Dugina została brutalnie zamordowana w wybuchu 20 sierpnia podczas powrotu z festiwalu "Tradycja" pod Moskwą. Była piękną prawosławną dziewczyną, patriotką, korespondentką wojenną, znawczynią kanałów centralnych i filozofką. Jej przemówienia i sprawozdania były zawsze wnikliwe, poinformowane i powściągliwe. Nigdy nie wzywała do przemocy i wojny.

 

Na początku swojej drogi była wschodzącą gwiazdą. Wrogowie Rosji zamordowali ją podstępnie, podstępnie.. Ale my, nasz naród, nie damy się złamać nawet takim nieznośnym ciosom. Chcieli zmiażdżyć naszą wolę krwawym terrorem wobec najlepszych i najsłabszych spośród nas. Ale nie uda im się dopiąć swego.

 

Nasze serca nie są tylko głodne zemsty czy odpłaty. Jest zbyt płytki, nie rosyjski.  Wszystko czego potrzebujemy to nasze Zwycięstwo. Moja córka złożyła na jej ołtarzu swoje panieńskie życie. Więc wygraj, proszę!

 

Chcieliśmy ją wychować na mądrą dziewczynę i bohatera. Niech nadal inspiruje synów naszej Ojczyzny do heroizmu. Pogrzeb Darii Duginy (Płatonowa) - cywilne nabożeństwo żałobne - odbędzie się 23 sierpnia w Centrum Telewizyjnym Ostankino o godz. 10

 

 

 

Jak to czytam, to nie odnoszę za bardzo wrażenia, by tym się jakoś za bardzo przejął. Robi na tym propagandę. Z śmerci córki robić pod propagande... Hmm. 

 

 @KespertZauważ też, że zmieniła się narracja. Z wersji FSB wynika, że to był zamach typowo na córkę - nie jego. Wcześniej mówiono, że planowano na niego a padło na córkę. 

 

Czasami przechodzi mi przez myśl, że ten gość mógł nawet poświęcić własną córkę dla tuby propagandowej. Biorę też taką opcję pod uwagę. 

 

Z Punktu widzenia ukraińskiego według mnie nie było żadnego praktycznie sensu zabicia jej. 

No, ale kto tam ich wie. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, $Szarak$ said:

Z Punktu widzenia ukraińskiego według mnie nie było żadnego praktycznie sensu zabicia jej. 

Jakiś był.

 

Dobra analogia to gdyby nagle Marta "czterech nazwisk" de domo Kaczyńska padłą ofiarą zamachu. Sama w sobie nie jest na tyle ważnym celem, by ją chronić jakoś specjalnie, ale co by padło na mózg jej krewnych (czy narodu), można tylko zgadywać... FSB też pewnie z samej góry dostała zestaw kopów na zachętę, i teraz energicznie miesza w gnieździe os - generując negatywne emocje, strach wśród potencjalnych przeciwników Putina. Może kilku z nich, w samoobronie, przestanie się wahać i przestanie być potencjalnymi... Nakład środków niewielki, potencjalny zysk duży - nawet jeśli mało prawdopodobny.

 

Druga sprawa, sama w sobie była przeciwniczką Ukrainy, z głosem w mediach. Ktoś chyba nawet linkował w wątku jej nawoływania do rozstrzelania jeńców z Azowa - zamach na nią mógł być widziany jako zamach na każdego, kto chce "hierojom" zrobić krzywdę.

 

Po trzecie, jakikolwiek skuteczny zamach kilkaset km od linii frontu - nagle dokonuje przestawienia w umysłach całego kraju. "Nie jesteś bezpieczny". Cel wtedy jest drugorzędny, więc wystarczy by był znanym wrogiem, i najlepiej żeby nie miał ochrony.

 

33 minutes ago, tmr said:

On jutro coś grubego odpierdoli...

Ogłosi powiązanie pomiędzy aplikacją mObywatel i ukraińskim odpowiednikiem. Niby ułatwienie dla przebywających u nas Ukraińców, a w rzeczywistości sondaż nastrojów. Ciekawie by było, gdyby w ostatniej chwili zwolnił ich z przepisów o podatku dochodowym - to by było... nieładne, pisząc cenzuralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja Ria Novosti opublikowała nagrania, na których widać kobietę wjeżdżającą i wyjeżdżającą z Rosji. Osoba, która jest przedstawiana jako Wowk, została również nagrana, gdy wchodziła do apartamentowca, w którym mieszkała Dugina
 


"W świetle rosyjskich informacji, pojawiły się groźby w stronę Estonii, gdzie ma przebywać Ukrainka. Senator Władimir Dżabarow zagroził, że jeśli kraj nie zgodzi się na jej ekstradycję, to daje to podstawy do "zdecydowanych działań przeciwko Tallinowi, ukrywającemu terrorystę"."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, $Szarak$ said:

Jak to czytam, to nie odnoszę za bardzo wrażenia, by tym się jakoś za bardzo przejął. Robi na tym propagandę. Z śmerci córki robić pod propagande... Hmm. 

 

 

On tego nie musiał napisać, musiał to tylko podpisać swoim nazwiskiem. Jako polityk wie i rozumie, że już jej nie wskrzesi ale gra w ta grę bo takie jest zadanie polityka.

 

Robert Kennedy i Jarosław Kaczyński stracili brata w szemranych okolicznościach. Obaj wiedzieli że raporty komisji śledczych to był pic ale nie dali pi sobie poznać i nie rzucali się jak Macierewicz tylko robili swoje. Taka "praca".

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału się zaczyna. No ale grunt że bomby nie "spadajom" :).

 

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/pkn-orlen-anwil-tymczasowo-wstrzymal-produkcje-nawozow-azotowych-6080932

 

"PKN Orlen poinformował we wtorkowym komunikacie, że decyzja spółki Anwil ma związek "z bezprecedensowym i rekordowym wzrostem cen gazu ziemnego w Europie".

 

"W poniedziałek wieczorem również Grupa Azoty poinformowała o zatrzymaniu pracy instalacji do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Z kolei wchodzące w skład grupy kapitałowej zakłady w Puławach ograniczyły produkcję amoniaku do około 10 proc. mocy wytwórczych i wstrzymały część produkcji w segmentach tworzyw i agro. Decyzja została podjęta w związku z nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miliardy dolarów? To jest kupa hajsu... Ameryka na okrągło daje im a tu miliard dolców, a tu 500 mln dolców... Na okrągło. To są od początku wojny naprawdę ogromne sumy. Dla przykładu... abramsy ponad 20 mld PLN. A oni im teraz mają rzucić.... 3 mld dolców tak o. 

Kongres miał w maju ustalić, że na pomoc ukrainie ma iść 19 milardów dolarów. Oczywiście to do Września. Najprawdopodobniej we wrześniu znowu ustalą nowy budżet.

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.