Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, spacemarine napisał:

Zniszczenie ru żeby lokalni wataszkowie dorwali się do arsenału nuklearnego zrobili brudną bombę i byśmy może mieli kilku Kimów jak w Korei Płn, to już lepiej wyniszczenie ekonomiczne by 30 lat się odbudowywali

a najlepiej w nieskończoność

Jak to już pisałem wiele razy - z pewnością Biden i spółka marzą o tym, by mieć zamiast putinowskiej Rosji (czy pod wodzą innego tam watażki - wielkorusa, Nawalnego et consortes) gargantuiczną Somalię, Złe Ziemie; matecznik terrorystów i najemników z całego globu, który sobie w lokalnych (oby) wojenkach wyrywa kody do arsenału wojsk rakietowych dawnej FR ;)

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Kespert said:
1 hour ago, wrotycz said:

To bzdura jest. Zostało obalone setki razy. Wszechmogąca CIA ani FBI nie znalazła jednego dowodu na to

Ani na szkodliwość szczepionek też dowodu długo nie znaleźli... tylko jakieś szury na marginesie o takich bzdurach pisały, takie jak Ty czy Ja.

 

Serio?

 

The FBI Paid For Russian Disinformation To Frame Trump—And 7 Other Takeaways From Durham’s Latest Court Filing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

gargantuiczną Somalię, Złe Ziemie; matecznik terrorystów i najemników z całego globu, który sobie w lokalnych (oby) wojenkach wyrywa kody do arsenału wojsk rakietowych dawnej FR ;)

Polaryzacja - stawianie naprzeciw siebie przeciwieństw. Albo-albo.

PiS albo PO.

Dobry albo zły.

Wielkaja Rossija albo Somalia.

 

Tymczasem rozwiązaniem USA jest złoty środek - dwie Rosje, obie na tyle silne by zapewnić bezpieczeństwo arsenałowi nuklearnemu... lub zapewnić jego zniszczenie.

Po linii Uralu, Chiny/USA. Taka Jałta trochę. Może kilka malutkich satrapii po bokach, by zachodnia Rosja nie urosła znowu w siłę.

Dlatego Chiny ćwiczą sobie wspólnie wojska z Rosją wschodnią, a Rosję zachodnią dymają na cenie ropy i drenują z zasobów.

Dlatego USA siedzi cichutko w sprawie cieśniny Barentsa - bo wiedzą że i tak z Syberii ropy nie wydoją. A normalnie ich koncerny by już przebierały nóżkami, jak na Bliskim Wschodzie :)

 

Chciałbym tylko wiedzieć, jaką w tej umowie rolę przeznaczono Polsce. Bo też wydaje mi się, że wyśrodkowaną - i i pesymiści, i optymiści się mylą zarazem. Ustawienie Polski jako głównego punktu USA w Europie, naprzeciw Chin/Rosji, ale kosztem Niemiec... nie jest mi osobiście niemiłe. Na pewno lepsze niż stan obecny.

Czy warto za to walczyć? Oczywiście że nie. Ale ta decyzja nie należy do nas... walkę i tak będziemy mieli.

 

9 minutes ago, wrotycz said:

Serio?

Sąd orzekł... Ten, co uznał śmierć Epsteina za samobójstwo, może. A może inny, podobny.

Chcemy widzieć USA jako ostoję prawa, ale jednak już spod spodu też wyziera trupia woń.

Po 200 latach nadal nie wiadomo nie ma niezbitych dowodów, czy pewna rodzinka wspierała Napoleona, czy Wellingtona. Obie strony mają swoje "dowody". Albo-albo. Za 100 lat może się dowiemy... że wspierali obie strony.

 

A swoja drogą - gdyby, mówię gdyby, Trump wziął kasę od diabła by sfinansować wygraną - i potem poszedł swoją drogą, czym by się to różniło od Piłsudskiego i PPS? Więc nie oceniam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że to tylko jasnowidz i nie warto tego w 100% brać na poważnie ale warto posłuchać.

 

 

Generalnie jestem typem intuicyjnym i o ile moja intuicja mówiła mi, że COVID to lipa i ten początkowy atak na ukrainę też nie jest groźny dla polski. Tak teraz moja intuicja wali czerwonym światłem i mówi "niebezpieczeństwo". 

Edytowane przez NoHope
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

Prigożyn przyznaje: Rosja ingerowała w wybory w USA. I będzie ingerować

Ingerowaliśmy w wybory w USA, ingerujemy i nadal będziemy ingerować. Ostrożnie, dokładnie, chirurgicznie i po swojemu, tak jak umiemy to robić - stwierdził Jewgienij Prigożyn, nazywany 'kucharzem Putina" biznesmen powiązany z Kremlem, prezes Grupy Wagnera. 

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37367861-prigozyn-przyznaje-rosja-ingerowala-w-wybory-w-usa-i-bedzie-ingerowac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackowski też gada, że raczej nie będzie wyborów w przyszłym roku i ja uważam to za prawdopodobne. PiS może przegrać wybory więc wykorzysta strach ludzi i ogłosi stan wyjątkowy w polsce (dlatego tak szybko chcą przegłosować nowe ustawy dające większą władzę) i wybory zostaną przesunięte na czas nieokreślony. Już od kilku lat widać, że PiS dąży do autorytaryzmu, dlatego mają wojenkę z unią.

 

Jackowski gada, że ludzie będą żyli w srogim srachu, który się nie zrealizuje ale władza to wykorzysta.

 

No ale w przyszłym roku ma coś się stać co przekona polaków do poboru i do włączenia się do wojny, ciekawe co to będzie.

 

Ja się przygotowuję do emigracji w pierwszej połowie roku, mam nadzieję, że zdążę uciec nim będzie za późno.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, $Szarak$ said:

Prigożyn przyznaje

 

biznesmen powiązany z Kremlem, prezes Grupy Wagnera

 

Rozumiem, że prezes grupy Wagnera organizuje zamachy i eliminuje niewygodnych, i wprowadza zielone ludziki i wydadza mosty. Kto jak kto ale on to potrafi.

Tak to musi się odbywać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moje przypuszczenia:

- coś się stanie na granicy polsko-białoruskiej, i białoruś stanie po stronie rosji. Tym wielkim strachem będzie właśnie białoruś.

- turcja zaatakuje syrię w tajnym porozumieniu z USA

- polska dołączy się do wojny

- nie będzie wyborów w przyszłym roku

- pis zawiesi demokracje, wykorzysta strach ludzi i wprowadzi soft autorytaryzm na modłę II RP i piłsudskiego. Ludzie będą się tak bali, że nie będą nawet protestować. Dlatego pis chce szybko wprowadzić ustawę o ochronie ludności w życie bo daje dużo większą władzę w sytuacji stanu wyjątkowego.

 

Co się może stać:

- częściowe zamknięcie granic (?) to logiczna konsekwencja całej sytuacji, bez zamknięcia granic polacy będą uciekać.

 

Co się stanie w przyszłości:

- unia będzie szukała sposobu aby nas wywalić i coś wymyślą. Polska się za bardzo stawia i widać, że pisowi nie podoba się to, że unia broni polskiej praworządności (znowu "zaborcy lepsi niż polacy w rządzeniu)

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wrotycz napisał:

 

Rozumiem, że prezes grupy Wagnera organizuje zamachy i eliminuje niewygodnych, i wprowadza zielone ludziki i wydadza mosty. Kto jak kto ale on to potrafi.

Tak to musi się odbywać...

Ty naprawdę jesteś jakiś nieogarnięty. xD 

 

On ma swoją prywatną armię, on założył tzw słynna fabrykę trolli. 

Ma wysoką pozycję na Kremlu. Poparcie kadyrowa, Surowikina, Putina. 

 

Nie no, nie ma sensu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, NoHope napisał:

Generalnie jestem typem intuicyjnym i o ile moja intuicja mówiła mi, że COVID to lipa i ten początkowy atak na ukrainę też nie jest groźny dla polski. Tak teraz moja intuicja wali czerwonym światłem i mówi "niebezpieczeństwo". 

Przetestuj swoją intuicję i zagraj na giełdzie jeśli dobrze przepowiada przyszłość... Jeśli działa, to nie pożałujesz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, NoHope said:

Ludzie będą się tak bali, że nie będą nawet protestować

Analogia z płonącym mieszkaniem.

Gdy włamują Ci się na chatę strażacy, krzycząc że piętro niżej jest pożar, to:

- wypełniasz wszystkie ich polecenia, uznając ich autorytet w tej konkretnej chwili czasu

- kłócisz się z nimi, protestujesz że nie mają prawa wyprowadzić Cię siłą z Twojego mieszkania (Konstytucja, Koo-ooonstytucjaaaaa! Wolność, własność! A ja tam nie widzę żadnego dymu! To gaście jak płonie, za to wam płacę w podatkach!)

 

https://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/a-my-nie-chcemy-uciekac-stad/

 

Ten co mnie widzi ma mnie za wariata
Woła – co jeszcze świrze ci się śniło?

...

Lecz większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha
A kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie

...

Dym coraz gęstszy obcy ktoś się wdziera
A my wciśnięci w najdalszy sali kąt
– Tędy! – wrzeszczy – Niech was jasna cholera!
A my nie chcemy uciekać stąd!

 

6 minutes ago, $Szarak$ said:

On ma swoją prywatną armię, on założył tzw słynna fabrykę trolli. 

Za swoje zarobione nie założył - nie byłoby go stać.

Wykonuje polecenia.

Ten, kto wydaje mu polecenia i mu płaci, chyba wie co robi... więc to nie jest prywatna armia Prigożyna. To kolejna maskirowka, i to nawet niezbyt wyrafinowana, ale potrzebna.

Czyja? A to zależy, czy wagnerowcom płacą w renminbi, dolarach czy rublach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, NoHope said:

Jackowski gada,

 

Ostatni raz: na drzewo z tym gościem.

 

Osoby szukające zaginionych mówią, że jeszcze żaden jasnowidz nie pomógł. "Gdy widziałam tę szopkę byłam w szoku. Jackowski biegał jakby miał wizję a w rzeczywistości dzień wcześniej sama mu o wszystkim opowiadałam. Oprowadzałam, pokazywałam miejsca. Coś nieprawdopodobnego co ten człowiek wyprawiał"

 

Matka Wieczorek wspomina wizje Jackowskiego. "Coś nieprawdopodobnego, co ten człowiek wyprawiał!"

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wrotycz napisał:

Ostatni raz: na drzewo z tym gościem.

 

Generalnie dla mnie to aż tak nie ma znaczenia bo kieruje się logiką a logika niestety pokrywa się z "wizjami" jackowskiego.

 

Japonia szykuje się na wojnę z Chinami.

Australia szykuje się na wojnę z Chinami.

Tajwan jest obsrany wojną z Chinami.

 

Białoruś z Putinem właśnie robią jakieś porozumienie, w trakcie mistrzostw.

 

Kończy się pasywna faza wojny na ukrainie, i rosja i nato wiedzą, że sankcje nie dały zamierzonego efektu. Przechodzimy do aktywnej części wojny.

 

Poza tym - na zachodzie chaos, w anglii protesty bo inflacja i koszty życia za wysokie.

 

Kto czytał trochę historii XX wieku widzi wiele podobieństw.

 

Nawet pis to jest taka krzywa kalka sanacji a kaczor to taki piłsudski bis. PIS od kilku lat kawałek po kawałku niszczy demokracje w polsce, ustawa za ustawą. 

 

Białoruś zaatakuje Ukrainę i ukraina będzie zmuszona bronić się z dwóch stron. A nas białoruś będzie ciagle straszyć.

 

Niestety ktoś będzie musiał pomóc ukranie wojskiem a my jesteśmy największymi frajerami. USA tego nie zrobi nie chcą 3 wojny a moim zdaniem to właśnie USA powinna wysłać ze 100 tysięcy marines bo wojna i tak będzie.

Edytowane przez NoHope
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, NoHope said:

Generalnie dla mnie to aż tak nie ma znaczenia bo kieruje się logiką a logika niestety pokrywa się z "wizjami" jackowskiego.

 

Nie pokrywa się.

Śpiesz teraz pół godziny i poszukaj jego wizji sprzed roku. Nic, ale to nic, się nie sprawdziło. Ma zerową skuteczność. Mniejszą niż małpa.

 

Więc jeśli masz rozum i kierujesz się logiką to nie wspomnisz o tym oszuście więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Zobaczymy w przyszłym roku ew 2024 bo te lata będą decydujące. 

 

Nie wiem czy jackowski o tym gadał, ale moim zdaniem włączenie się białorusi do wojny jest prawie pewne. Ukry mają przejebane ogólnie bo będą musieli się bronić od północy i wschodu jednocześnie. Putin nie odpuści.

 

Moim zdaniem doszliśmy do momentu gdzie wojna aktywna jest nieunikniona i tyle. USA powinna wysłać wojska a jak rosja będzie grozić bombą atomową to powinni powiedzieć, że na nich też spuszczą i zobaczymy kto przetrwa, ale tak nie będzie wysłużą się nami imo. Unikanie wojny niestety spowoduje, że będzie gorsza.

 

Dlatego ja się pakuję i mówię "bye". To nie moja wojna. Nie będę walczył za obce interesy albo interesy pisu.

 

I jak mówiłem o ile wcześniej bagatelizowałem COVIDa i zachowywałem spokój w 2020 roku jak inni panikowali to teraz jestem sam obsrany bo czuć w kościach, że coś się szykuje.

 

Obowiązkowy pobór, ustawy PiSu dające im praktycznie nieograniczoną władzę w przypadku stanu wojennego, działania chin, działania rosji i białorusi. Wszyscy się zbroją nagle. I jeszcze ta Turcja.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem...

 

Granatnik przeciwpancerny taki jak RGW 90, który najprawdopodobniej odpalono w gmachu KG Policji w Warszawie nie sposób uruchomić bezwiednie - twierdzi gen Waldemar Skrzypczak, b. dowódca wojsk lądowych.

 

Moim zdaniem nawet laik, który weźmie do ręki charakterystyczną tubę z włókna węglowego wyrzutni kal. 90 mm do tego szczelnie zaślepioną piankowymi ochraniaczami musi się zorientować czy broń jest załadowana. Granat specjalnie formowany z utwardzanej stali ma swoją masę - tłumaczy Mariusz Cielma ekspert militarny, szef fachowego pisma Nowa Technika Wojskowa.

 

- W moim przekonaniu RGW 90 to broń jest absolutnie bezpieczna, aby ją odpalić trzeba wpierw zwolnić dwa zabezpieczenia.

 

 

A jednak nasi eksperci mieli pravdu.

 

mqdefault.jpg

 

Faktycznie trzeba wyłączyć dwa zabezpieczenia.

 

Tak, że bajka o samopale upada.

Samo nie strzeliło.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kespert napisał:

Chciałbym tylko wiedzieć, jaką w tej umowie rolę przeznaczono Polsce.

Muru. Co nie jest taką złą perspektywą.

Alternatywą jest autostrada wsch.- zach.  otoczona obszarami Natura 2000 blokującymi inwestycje i przemysł, za to z miłymi wąsatymi wieśniakami sprzedającymi Honig w malowniczym wsiach przejezdnym euro-pejskim zarządcom.

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu : "szaleńcza polonofilia na upainie":

"...Do kolejnego zatrzymania transportu z paczkami świątecznymi z Polski dla rodaków mieszkających na Ukrainie doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie"

 

https://nowiny24.pl/ukrainscy-celnicy-nie-wpuscili-kolejnych-300-paczek-swiatecznych-z-polski-dla-naszych-rodakow-mieszkajacych-na-ukrainie/ar/c1-14645813

 

Czyli tak....: ukr może wwozić auta bez cła bo to pomoc humanitarna...a paczki są zatrzymywane. Bratni naród, powiadacie :)

 

I nagle ukrainscy celnicy okazują się służbistami. 

 

Naprawdę ktoś wierzy, że po wojnie nie będą na nas ukry pluć ? 

 

Jeśli teraz, kiedy otrzymali pomoc w wysokosci 40 miliardów zł (https://businessinsider.com.pl/finanse/40-mld-zl-wsparcia-od-polakow-dla-ukrainy/271ckg1 ) i na każdym kroku okazują taką sqrsynską niewdzięczność.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, tmr said:

"...Do kolejnego zatrzymania transportu z paczkami świątecznymi z Polski dla rodaków mieszkających na Ukrainie doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie"

 

Po co im wozić cokolwiek skoro tego nie chcą. Nic na siłę.

Kupią, zapłacą, to się przywiezie. Jak klient zapłaci to wiadomo, że potrzebuje.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.