Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Trevor napisał:

 

 

No Gonzalo Lira jeszcze lepszy z tej paczki idiotów. Wszystko wie o wojnie siedząc miesiąc w piwnicy w Charkowie i dziwaczejąc...

 

Amerykański weteran wspierający Rosję = wykwalifikowany specjalista, ekspert

Amerykański weteran wspierający Amerykę i Ukrainę = nic nie wiedzący krętacz

 

 

40 minut temu, slusa napisał:

Polecam wszystkim simpom amerykańców i nato

Na pewno Rosja jest. 
Nie ma w geopolityce przyjaciół, są interesy, a z Ameryką mamy zbieżne interesy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Trevor said:

 

 

 

O kurde tego się nie spodziewałem xD powoływać się na słupa ukraińskich służb, nieźle. Jest skrajnie narcystyczny i ślepo wierzy w to co mówi, mało tego, jak zobaczyłem jaką on ma wizję Ukrainy to się za głowę złapałem, w stu procentach marzenia. Słuchałem go jakiś czas ale no kurde, trzeba być mocno naiwnym żeby mu ufać. Mało tego, opierasz dyskrerytacje człowieka który przeciwstawiał się w kongresie Joe Bidenowi (w tamtym czasie wiceprezydentem) w sprawie inwazji na Irak, tym że chciał zadbac o los Liry. Eh. Reakcja Liry jak niedojrzałego dziecka, do dzisiaj boi się zamienić z nim publicznie słowo :))) ukraiński lep do lapania pro ruskich ludzi, nic więcej 

 

https://t.me/ZradaXXII/12601

 

Tak wiem, ruskie źródło, ale wydarzyło się to można sobie poszukać w innych źródłach 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, slusa said:

O kurde tego się nie spodziewałem xD powoływać się na słupa ukraińskich służb, nieźle. Jest skrajnie narcystyczny i ślepo wierzy w to co mówi, mało tego, jak zobaczyłem jaką on ma wizję Ukrainy to się za głowę złapałem, w stu procentach marzenia. Słuchałem go jakiś czas ale no kurde, trzeba być mocno naiwnym żeby mu ufać. Mało tego, opierasz dyskrerytacje człowieka który przeciwstawiał się w kongresie Joe Bidenowi (w tamtym czasie wiceprezydentem) w sprawie inwazji na Irak, tym że chciał zadbac o los Liry. Eh. Reakcja Liry jak niedojrzałego dziecka, do dzisiaj boi się zamienić z nim publicznie słowo :))) ukraiński lep do lapania pro ruskich ludzi, nic więcej 

 

Kurwa. Scott RItter gówno wiedział i kłamał w żywe oczy nie wiedzac nic na temat tej sytuacji. Jeśli tak jasna sytuacja cie nie przekonuje to nic nie przekona. Ja Liry nie bronie ani nie jestem jego zwolennikiem co widze zakładasz od razu. Przyznaj że nie masz racji co do Rittera i skończymy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Trevor said:

Przyznaj że nie masz racji co do Rittera i skończymy temat. 

 

XDDDDD poddaję się! XD Scott sklamal żeby pomóc człowiekowi, który myślał jest po jego stronie, o którym myślał że jest od kilku dni brutalnie torturowany xD który sam mówił, że jak na kilka dni zamilknie znaczy że coś się dzieje. To mi otworzyło oczy na jego analizy, gówno się zna, Rosja upada a Ukraina zaraz odbije Krym. Eh, polaki 

 

W sensie ja was Totalnie rozumiem, to duży problem przełknąć pigulke i zrozumieć że kit wciskany nam o nato będącym naszym sojusznikiem jest zupełnym kłamstwem. Jesteśmy tania dziwką, niczym więcej. Nawet dla Ukraińców 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slusa napisał:

kit wciskany nam o nato będącym naszym sojusznikiem jest zupełnym kłamstwem.

Nie. Wystarczy prześledzić historię NATO i KTO się domagał jego utworzenia i kiedy to było, aby nie mieć złudzeń. Duzi chłopcy nie mają. Mali chłopcy wciąż wierzą w Mikołaja (zwłaszcza francusko-niemieckiego).  NATO to klub dyskusyjny - owszem. Ale pozwala na zakupy w najlepszym branżowym sklepie z zabawkami ! Co właśnie obserwjemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wysłuchałem część pi/rdolenia Scotta Rittera i przez 12 krwa minut pi/rdoli o tym jak to nie jest zajebiście wykształcony i jak on to nie jest ekspertem na sprawy rosyjskie, jak on bardzo dobrze wie o ukraińskim nacjonaliźnie, jak on dużo nie wie jak to Ameryka chciała zniszczyć biedną Rosję. XD
 


Porównajmy to do realnych ekspertów na temat Rosji, którzy potrafią realnie przedstawić kulturę strategiczną rosyjską. (tak, będę to wstawiać do porzygu)


Dlaczego Scott Ritter NIE ZAJĄKNIE się ani słowa o tym:

1. Co jest w interesie jego własnego kraju, a nie w interesie obcego kraju, który chce dla jego kraju źle? Bo argument na to "Rosja tylko się broni" jest do bani. Jest typową wymówką wchodzącą w skład ich kultury strategicznej, co jest wyjaśnione wyżej. "Musieliśmy zaatakować, bo byście w końcu zaatakowali nas, więc was ubiegliśmy", albo "musimy bronić swoją ludność żyjącą na waszych terytoriach, bo wymyśliliśmy sobie, że jest uciskana, więc to jest zajebisty powód, by przejąć wasz kraj". KTO REALNIE ZNA HISTORIĘ ROSJI, ten wie, że Moskale stosują tą taktykę od początku istnienia księstwa moskiewskiego sięgając do Iwana Kality, który przejmował sąsiednie księstwa, bo te nie były w stanie zapłacić daniny dla pana w Złotej Ordzie (zajebisty powód przejęcia państw...)

 

2. Czym było spowodowane rozszerzanie się NATO? Było spowodowane wolą krajów środkowej Europy do dołączenia do sojuszu. DLACZEGO te kraje chciały dołączyć do sojuszu? Do obrony przed potencjalnym atakiem Rosji.

Więc to jest kompletnie argument z czapy, że "Rosja może robić to co robi, bo złe NATO się rozszerzało i mogło w końcu ich chapsnąć", bo zrobili to kompletnie na własne życzenie i działanie ich państwa - w pełni militarystycznego, nastawionego na wieczne zbrojenia w celu "interwencji w krajach sąsiednich" (na tym opierali ostatnie reformy wojskowe).

 

3. Bardzo fajnie, że Scott Ritter słyszał o ukraińskim nacjonalizmie, ale czy słyszał o działaniu rosyjskiego państwa? O tym jak zdemoralizowane jest to społeczeństwo (to jest argument na to czy w ogóle Rosja może bronić się przed "zachodnią degeneracją" podczas gdy ta sama już jest zdegenerowana)

 

Specjalnie gość ignoruje bardzo istotne fakty, o które nie zapytają udzielający z nim wywiadów, bo sami wiedzą o temacie jeszcze mniej, więc zamiast samemu doczytać, zgłębić temat, zbadać kulturę strategiczną Rosji, poczytać o rywalizacji mocarstw, to zapraszają gości, którzy przez 12 minut będą się mądrzyć jak to oni sobie nie zjedli zębów na Rosji zamiast wprost podać faktów, co będzie dalej, skąd to wszystko się wzięło. Tym bardziej Ritter nie zrobił tego, przez co pieprzy słowo w słowo identyczne kłamstwa jaka podaje rosyjska narracja pełna błędów w logice i zwykłych fałszerstw w rzeczywistości, a widownia to łyka. 

 

Sorry, ale nigdy nie będę wspierać kraju, który pomimo tak potężnego potencjału intelektualnego, mineralnego i rolniczego nie potrafi zapewnić swoim obywatelom godnego bytu na poziomie zachodnim (A BYLIBY TO W STANIE ZROBIĆ), bo cały hajs wolą wydać na militaria, swoje służby (ogromny % całego społeczeństwa pracuje w służbach), by większość tego hajsu przez ogromną korupcję przepuściła się do oligarchów. Do dupy z taką kulturą i z taką kulturą. ZSRR nie upadł przez amerykański spisek jak stara się sugerować autor, tylko przez własne spi/rdolenie mające swe korzenie w istocie kultury rosyjskiej. Tak samo teraz - próbują tworzyć imperium ponad wszystko kłamiąc, idąc po trupach kosztem poziomu życia własnych obywateli (przekłada się na soft power, co jest ignorowane), by znów upaść i o wszystko oskarżyć zachód, głównie Amerykę, która ŚMIE się przeciwstawiać wielkiej Rosji. 

Jakoś wielka Rosja zapomniała jak Ameryka chciała się z nimi jeszcze 10, 15 lat temu układać, współpracować i otwierać gospodarczo. O tym niedobra mówić, bo zniszczyłoby narrację, że celem istnienia Ameryki jest zniszczyć biedną rosijkę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ntech said:

Ale pozwala na zakupy w najlepszym branżowym sklepie z zabawkami

 

Kolejny mit. Kurde, nie do wiary, jak daleko zaszła jakaś taka leniwość umysłowa ogólnie ludzi na zachodzie od dobrobytu. Zderzenie że ścianą będzie bardzo bolesne 

2 minutes ago, Strusprawa1 said:

Ameryka chciała się z nimi jeszcze 10, 15 lat temu układać, współpracować i otwierać gospodarczo

 

Jak wyżej xD na całość tych obarczonych emocjonalnym zaślepieniem bzdur nie będę odpisywać. Sprawdź teraz chłopczyku i powiedz mi, która  zerwała porozumienia między stanami a Rosja dotyczące arms control. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slusa napisał:

Jak wyżej xD na całość tych obarczonych emocjonalnym zaślepieniem bzdur nie będę odpisywać. Sprawdź teraz chłopczyku i powiedz mi, która  zerwała porozumienia między stanami a Rosja dotyczące arms control. 

No kto złamał? 

Oj bronisz swojego wybawiciela od zgniłego zachodu.

 

Już jeden sykul się przekonał wyciszając swoją książkę z 2011 roku, która postuluje wepchnięcie Polski w strefę wpływów rosyjskich. 
Tymczasem rosiunia jest biedna, nie ma potencjału, aby zawojować świat, poza atomówkami. :(
2 miliardy PKB $? Z czym do ludzi? 

 

Kto złamał postanowienia budapesztańskie?

No i napisałem tam pod filmem swój komentarz i autor go zgłosił. XD
Zajebista wolność słowa od narzekających na brak rosyjskiej narracji na zachodzie (jako brak wolności słowa). xD Banda.... Ach, szkoda strzępić ryja..

Rittey jest idealnym przykładem człowieka poddanego subwersji...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak samo teraz - próbują tworzyć imperium ponad wszystko kłamiąc, idąc po trupach kosztem poziomu życia własnych obywateli (przekłada się na soft power, co jest ignorowane), by znów upaść i o wszystko oskarżyć zachód, głównie Amerykę, która ŚMIE się przeciwstawiać wielkiej Rosji. 

Jak wiele imperiów. Akurat to ma w niewielkim stopniu atrakcyjny model cywilizacyjny dla swoich potencjalnych satelitów. Mimo tego nie uwierzę w Ukrainę w zachodniej strefie wpływów. To jest nierealne z geopolitycznego punktu widzenia. Nikt nie będzie tolerował amerykańskich instalacji pod swoimi bezpośrednimi granicami, będąc w przeciwnym obozie. Tak samo by zareagowały Stany Zjednoczone, gdyby Meksyk czy Kanada za czasów Sojuza w jakimś wykrzaczonym political fiction stały się częścią Układu Warszawskiego.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

Nikt nie będzie tolerował amerykańskich instalacji pod swoimi bezpośrednimi granicami, będąc w przeciwnym obozie. Tak samo by zareagowały Stany Zjednoczone, gdyby Meksyk czy Kanada za czasów Sojuza w jakimś wykrzaczonym political fiction stały się częścią Układu Warszawskiego.

Ale Rosja pokazuje w tej wojnie, że nie jest oddzielnym imperium - jest czymś słabnącym, które nie potrafi wchłonąć całej Ukrainy aż do zachodniej. Widząc to także rozłamuje się OBWE (wschodnie NATO), Armenia się oddziela, Kazachstan idzie w swoją stronę i tworzy się wolne pole w środkowej Azji generalnie. 

 

Rosji zbyt daleko już do Stanów Zjednoczonych w potencjale (prócz broni atomowej - choć tu nie wiadomo jak z tym dokładnie jest), aby można było ją nazywać oddzielną sferą i porównywać Meksyk do Ukrainy. 

No właśnie bunty na Ukrainie i 2 lata temu na Białorusi pokazują, że rosyjski model nie jest atrakcyjny tak jak my pokazywaliśmy to w latach '80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slusa napisał:

 

Cóż za simpowo kobiece podejście do sprawy kiedy zaczyna się palić grunt pod nogami xD ja doskonale wiem kto zerwał dwa porozumienia i naruszał postanowienia kolejnego. Mózg 1337 strusparuwy 0 :(((

Widzę ultramęskie podejście do sprawy. 

Moja męska opinia: Ameryka ma prawo omieć bazy wokół całej Rosji, bo są bardziej męscy, mają mniej korupcji, prowadzą świat do przodu w najnowszych technologiach, mają najlepsze wojsko i nie mają tyle HIV co Rosjanie. 

 

@Obliteraror Dave Chappelle posunął się do jeszcze głębszego posunięcia - to jakby stan Kolorado wygrywało z USA.

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Rosji zbyt daleko już do Stanów Zjednoczonych w potencjale (prócz broni atomowej - choć tu nie wiadomo jak z tym dokładnie jest), aby można było ją nazywać oddzielną sferą i porównywać Meksyk do Ukrainy. 

No właśnie bunty na Ukrainie i 2 lata temu na Białorusi pokazują, że rosyjski model nie jest atrakcyjny tak jak my pokazywaliśmy to w latach '80.

Tak, jest daleko i ta odległość się zwiększa. Chyba nie ma bardziej ciężkiego tematu - prawo narodu do samostanowienia (przy wsparciu imperium Y, tu chyba nikt nie ma wątpliwości kto finansował Majdan) a prawo imperium X do swojej strefy wpływów. 

 

Wszystko zależy, ile jeszcze Amerykanie będą chętni i zdolni osłabiać Rosję. Wojnę zakończy Biały Dom, tu chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Biorąc pod uwagę iż ostatnim na czym by Stanom zależało to całkowity kolaps FR (i zdania tu nie zmienam), do rozmów pokojowych może być bliżej, niż dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał:

(przy wsparciu imperium Y, tu chyba nikt nie ma wątpliwości kto finansował Majdan)

Ale właśnie w tym tkwi cała rzecz, że ci, którzy wierzą, że da się za każde pieniądze da się wywołać rewolucję niezależnie od nastrojów społecznych kompletnie pomijają istotność Soft Power. 
Jeśli na Ukrainie istniałoby pełne poparcie dla Janukowycza, dostatnie życie i pełne wsparcie władz, to by nie było przewrotu. 

Także rewolucja na Białorusi w 2020 roku była na 100% oddolnie, ponieważ nie była w interesie Ameryki, mimo że była prozachodnia (Łukaszenka sam chciał iść na zachód, ale do pomocy w tłumieniu musiał poprosić wielkiego brata ze wschodu).

 

W drugim akapicie masz rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ale właśnie w tym tkwi cała rzecz, że ci, którzy wierzą, że da się za każde pieniądze da się wywołać rewolucję niezależnie od nastrojów społecznych kompletnie pomijają istotność Soft Power. 

Fakt, pominąć ich nie można. Bez nastrojów społecznych i sprzeciwu wobec władzy może być ciężko, albo przynajmniej w dużo dłuższym horyzoncie i z dużo większym zaangażowaniem finansowym. Gdyby nie nastroje w carskiej Rosji, niemiecka agentura w postaci Lenina nie przyniosła by moim zdaniem powodzenia.

 

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Także rewolucja na Białorusi w 2020 roku była na 100% oddolnie,

Z pewnością ;)

 

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

ponieważ nie była w interesie Ameryki

;), nie, wcale.

 

A poważniej - Zachód spieprzył kompletnie w tamtych latach sprawę co do Białorusi, jak Łukaszenka sondował wtedy podejście Zachodu w tej sprawie i był otwarty na propozycje. Ciężkie to będzie do odrobienia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

1. Co jest w interesie jego własnego kraju, a nie w interesie obcego kraju, który chce dla jego kraju źle? Bo argument na to "Rosja tylko się broni" jest do bani. Jest typową wymówką wchodzącą w skład ich kultury strategicznej, co jest wyjaśnione wyżej. "Musieliśmy zaatakować, bo byście w końcu zaatakowali nas, więc was ubiegliśmy", albo "musimy bronić swoją ludność żyjącą na waszych terytoriach, bo wymyśliliśmy sobie, że jest uciskana, więc to jest zajebisty powód, by przejąć wasz kraj". KTO REALNIE ZNA HISTORIĘ ROSJI, ten wie, że Moskale stosują tą taktykę od początku istnienia księstwa moskiewskiego sięgając do Iwana Kality, który przejmował sąsiednie księstwa, bo te nie były w stanie zapłacić daniny dla pana w Złotej Ordzie (zajebisty powód przejęcia państw...)

Biedni Niemcy. Zmuszeni do ataku w  1939. Oni się tylko bronili a najlepszą obroną jest atak. Powinniśmy im wypłacić odszkodowanie z straty moralne wśród członków Gestapo i Totenkopferbande.
Biedny Hoess nawet musiał używać popiołu do hodowania róż.

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

2. Czym było spowodowane rozszerzanie się NATO? Było spowodowane wolą krajów środkowej Europy do dołączenia do sojuszu. DLACZEGO te kraje chciały dołączyć do sojuszu? Do obrony przed potencjalnym atakiem Rosji.

 

Czego nie rozumiesz!?? Przecież jedyny prawidłowy interes to jest interes sprzyjający Moskwie. Reszta to podła manipulacja.

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Więc to jest kompletnie argument z czapy, że "Rosja może robić to co robi, bo złe NATO się rozszerzało i mogło w końcu ich chapsnąć", bo zrobili to kompletnie na własne życzenie i działanie ich państwa - w pełni militarystycznego, nastawionego na wieczne zbrojenia w celu "interwencji w krajach sąsiednich" (na tym opierali ostatnie reformy wojskowe).

No przecież. Niemcy mogli zrobić co zrobili bo zła Polska  chciała ich zaatakować z Francją 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

3. Bardzo fajnie, że Scott Ritter słyszał o ukraińskim nacjonalizmie, ale czy słyszał o działaniu rosyjskiego państwa? O tym jak zdemoralizowane jest to społeczeństwo (to jest argument na to czy w ogóle Rosja może bronić się przed "zachodnią degeneracją" podczas gdy ta sama już jest zdegenerowana)

Kij z państwem. Czy słyszał o rosyjskich rasistach i nacjonalistach traktujących osoby z Kazachstanu czy innych republik  poradzieckich jako podludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za gaz płaciłam ok. 5 tys. zł, miesięcznie, a teraz 15 tys. zł – wylicza w rozmowie z „Faktem” właścicielka piekarni w Aleksandrowie Łódzkim.

 

A to nie koniec problemów piekarni. Im również doskwiera wysoka inflacja utrzymująca się w Polsce. Piekarze coraz więcej muszą płacić m.in. za cukier, mąkę czy drożdże. Do tego dochodzą też wyższe koszty pracy związane np. z rosnącą płacą minimalną

 

Jak już w końcu wyjdziecie na ulicę protestować wiecie kto was będzie lał pałami? Jakiej narodowości to będą ludzie? :) co tam Duda powiedział ktoś jeszcze pamieta? Coś na temat granicy polski ukraińskiej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slusa napisał:

Jak już w końcu wyjdziecie na ulicę protestować wiecie kto was będzie lał pałami? Jakiej narodowości to będą ludzie? :)

Pier...lisz jak potłuczony.

W dupie mam to że w ameryce bijom murzynów i że NATO bombardowała Serbię czy inny Bantustan. W dupie mam to czy w Rosji jest tańszy gaz dla biznesu. Jedz i zakładaj tam biznes.

Cywilizacyjnie mam do wybóru dwa modele:  "american way of life" i "russkij mir".

A że ruskiego mira już nakosztowałem się w PRL , więc dla mnie wybór jest oczywisty. A reszta to technikalia jak to urzeczywistnić w RP.

Edytowane przez ntech
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.