Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, $Szarak$ said:

Noo z dobrego serce tego nie zrobili. USA pewnie kazało.

Oczywiście że nie z dobroci serca. Ale nie za darmo.

Notabene, na marginesie - polskie F-16 nad Izraelem latały od dawna, artykuł z 2017r - szkolenie dla naszych... https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-11-05/polskie-f-16-nad-izraelem-trwaja-cwiczenia-lotnicze-blue-flag-2017/

 

 

https://mil.in.ua/pl/news/polska-otrzymala-wszystkie-16-samolotow-szkoleniowych-m-346/

https://defence24.pl/przemysl/wraca-produkcja-f-16-rollout-pierwszego-egzemplarza

Zwróć uwagę na zbieżności dat - 2017r.

 

1 minute ago, BumTrarara said:

Between 1989 and 2006, about 1.6 million Soviet Jews and their non-Jewish spouses and their relatives

Muszą dbać o swoją opinię publiczną, fakt. Ale na takie machanie szabelką im pozwolono.

Przy okazji warto wspomnieć https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Most

 

Czasem zamiast patrzeć co mówią media, trzeba patrzeć co gracze robią... "Biden dał Patrioty", wszędzie słychać. Nikt nie wspomina, że prośbę o HIMARS 300km... odrzucono.

 

21 minutes ago, Obliteraror said:

Gdy Ukraina wygra wojnę...

Zanim to nastąpi, będzie miała UE zupełnie inne zmartwienia. Co znaczy oczywiście, że Niemcy będą zajęci. 

Co oczywiście ich nie zniechęci do prób wprowadzania eko-zamordyzmu - w czym czasami Ukraina zdaje się wyprzedzać peleton (koordynacja systemów rządowych na poziomie aplikacji mObywatel).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eskel napisał:

A Ty Struś bardzo straciłeś w moich oczach (pewnie nie tylko moich) po tekście że będziesz z przyjemnością pałował przeciwników jakiegoś śmiesznego państwa polsko-ukraińskiego. Chcesz to przyjedź do mnie, spróbuj mnie spałować, bo tak się składa że jestem przeciwnikiem takiego państwa.

Poszedłem na całego - szczególnie po wypowiedziach slusy, że by mnie zabił.


Tak, przepraszam za to. Napisałem to w przypływie emocji. Drogę do wojska mam wolną i do policji nigdy bym nie poszedł. Także nie widzi mi się kogoś pałować, bo nie widzi sensu walki za ten kraj lub nie zgadza się na unię z Ukrainą (tu raczej potrzebna jest debata, a nie gruba pała).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

 

Krajem, który w tej chwili otwarcie leje na "ekologię", limity, "zrównoważenie" i nikt mu tego nie wypomina, jest... Ukraina.

 

 

Ale jest pionierem rewolucji cyfrowej i digitalizacji państwa.

Czyli - bazy do zmiany na pstryknięcie palcem.

Podłączenie łańcuchów produkcyjnych do systemu informacji i sterowaniem tym będzie proste.

CBAM będzie zresztą działać już na pełnej.

A akcesja - Turcja i bałkany to w tej akcesji są ad infinitum.

Deklaracje medialne to jedno.

Drugie - starszy nadszyszkownik stwierdzi brak pieczątki na druku 18Hr9 w aneksie C, w raportowaniu CO2 i gwałtów na BIPOC LGBTQWERTY - no i trzeba będzie dostosować parametry standaryzacji ISO 2137 w tabelce B. Inaczej nie będzie akcesji.

I te pierdoły można produkować też w nieskończoność, Niemcy są specjalistami w tym.

 

Ostatecznie Ukraińcy będą skłonni sami pierdolnąć sobie w łeb, zadziała jak słynna scenka w urzędzie w 13 pracach Asterixa, ale nie będą mogli użyć przemocy, bo są za mało BIPOC LGBTQWERTY, nawet żydzi muszą znać miejsce.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Dla wyjścia z ekoobłędu skutkującego zamordowaniem gospodarki samo amerykańskie poparcie nie wystarczy. To już za daleko zaszło i nie będzie proste, wszystko jest rozpisane i zaplanowane na twardo (pomijam fakt, że Demokraci też tę wizję podzielają, niestety.). Tylko Polexit albo liczenie na kolaps UE w obecnym kształcie. Chyba że ktoś zna cudowny sposób, to niech się podzieli ;)

 

 

Mam plan, kurwa sprytny - Wakanda - Bulanda, udajemy dzikusów a potajemnie z kasy z KPO budujemy reaktory fuzyjne i rakiety balistyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, sargon said:

Niemcy są specjalistami w tym.

Ale to już chyba nie Niemców, będzie Ukraina prosić o "akcesję". A wtedy - "zateguje się".

 

6 minutes ago, sargon said:

BIPOC LGBTQWERTY

Pisz proszę po polsku - LGBTZNP.

 

W ramach problemów energetycznych: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/staje-blok-w-elektrowni-kozienice-najwiekszy-w-polsce-przed-nami-trudne-tygodnie/l8vngew

O ile przez okres świąteczny rzeczywiście prądu do fabryk/przemysłu itd. generować nie musi, o tyle pierwsze dni nowego roku zapowiadają się ciekawie. Jak w "ciekawe czasy".

Brak węgla? Był kiedyś taki okres w historii Polski, że co podejrzliwsi nawet kierunek ropy w "rurociągu Przyjaźń" chcieli sprawdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Ale jak to? ;)

 

 

Normalnie. Jaja sobie robią żeby nie zwariować, a gdzieś setki kilometrów stamtąd ptysie siedzące przy kominku ideologię dorabiają. 

 

Może rekonstrukcji z Wehrmachtem i SS też zabronić? 

 

Dla ruskich to wkurwiające, bo wiadomo jak ich Niemcy na dzień dobry przerolowali. 

 

Ja się uśmiałem. Więcej luzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maroon napisał:

Dla ruskich to wkurwiające, bo wiadomo jak ich Niemcy na dzień dobry przerolowali. 

 

Z pewnością ;) Bo to nie pierwszy niestety taki przypadek. Idealnie wpisujący się w rosyjską propagandę o ukraińskich nazistach i denazyfikacji Ukrainy.

Po co zatem ta wizerunkowa makabra? Po co coś, co jednym rozkazem mogłoby zlikwidować dowództwo?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Obliteraror said:

.

Po co zatem ta wizerunkowa makabra? Po co coś, co jednym rozkazem mogłoby zlikwidować dowództwo?

 

Dowództwo wszystkiego rozkazem nie zlikwiduje. Zwłaszcza jak jest daleko od linii frontu. 

 

Ta wojna jest o tyle ciekawa, że jest medialna do porzygu. Wszystko jest nagrywane i fotografowane. 

 

Zauważ że nie namalowali swastiken, tylko zwykły krzyż. Budeswhera też ma krzyże i co? 

 

- Panie Maroon, dlaczego namalował pan rekina na nadbudówce? 

- Panie Komandorze, melduję, bo my jesteśmy jak taki rekin - cichcem podpłyniemy, a potem jebniemy rakietą jak zębami! A poza tym to bardzo mały rekin i dobrze to na morale wpływa.

- No dobrze, ale admirałowi na inspekcji pan tak szczegółowo nie tłumaczy, zwłaszcza z tym jebaniem. 

 

Rekina po roku zamalowali przy okazji remontu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, BumTrarara said:

Ale uczciwie należy przyznać, że Niemca ciągnie do lasu i specjalnie to sobie oznaczeń na czołgach nie zmienili.

Leopard_2_A5_der_Bundeswehr.jpg

 

To jest "Żelazny Krzyż" mający korzenie zdaje się jeszcze pruskie. Oznaczenie Wermachtowskie też z tej symboliki czerpało, tylko nieco inna stylizacja. Naprawdę nie wiem o co ten zgiełk. 

 

1200px-German_Cross.svg.png

 

Tak btw. nasze Virtuti

virtuti_militari_1_.jpg

 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

To jest "Żelazny Krzyż" mający korzenie zdaje się jeszcze pruskie. Oznaczenie Wermachtowskie też z tej symboliki czerpało, tylko nieco inna stylizacja. Naprawdę nie wiem o co ten zgiełk. 

Ale jak się już pod tym oznaczeniem wymordowało miliony ludzi, no i zaczęło II wojny światowe, a teraz gra się inne Niemcy - pierwsze ofiary Nazistów... to może jednak wypadałoby zrobić jakiś reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, BumTrarara said:

... to może jednak wypadałoby zrobić jakiś reset?

Bo? 

 

Hugo Boss projektował mundury Wermachtu. Zajebisty krój swoją drogą. 

 

Zrobili jakiś reset? 

 

Polaka na arenie międzynarodowej, ale też we własnej sypialni, gubi romantyzm i poczucie sprawiedliwości dziejowej

 

A inni mają to we dupie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maroon said:

mający korzenie zdaje się jeszcze pruskie

Krzyż św. Ruperta to wariant krzyża maltańskiego. Tysiące lat, jeden z najstarszych symboli ludzkości.

Poza VM masz oczywiście też to, poznajesz? :)

576px-Naval_Jack_of_Poland.svg.png

 

6 minutes ago, BumTrarara said:

to może jednak wypadałoby zrobić jakiś reset?

Jak ktoś ukradnie Ci samochód, użyje go podczas napadu ze strzelaniną i ofiarami, a potem Policja go odzyska i zechce Ci oddać - odmówisz?

Nazistowskie Niemcy ukradły zapożyczyły całą swoją symbolikę. Trzeba ją oddać z powrotem okradzionym, a nie złomować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Poszedłem na całego - szczególnie po wypowiedziach slusy, że by mnie zabił.


Tak, przepraszam za to. Napisałem to w przypływie emocji. Drogę do wojska mam wolną i do policji nigdy bym nie poszedł. Także nie widzi mi się kogoś pałować, bo nie widzi sensu walki za ten kraj lub nie zgadza się na unię z Ukrainą (tu raczej potrzebna jest debata, a nie gruba pała).

 

Zawsze miło się czyta, gdy ktoś się zreflektuje że przeszarżował 👍

Widzę sens walki za Polskę. Natomiast nie widzę sensu walki za obecnie rządzących polityków, którzy najpewniej pierwsi spieprzyliby za granicę. Wstyd mi się przyznać, ale dwa razy głosowałem na Dudę. Po pandemii cały obóz zjednoczonej prawicy jest dla mnie spalony. Inne partie obecne w sejmie również. Po prostu nie jestem w stanie patrzeć na te okropne gęby polityków. Nie ufam im za grosz i już nic tego nie zmieni.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ale jak to? ;)

 

Zdanie Wolskiego mam w dupie.

Ukraińcy służyli m.i. w SS Galizien czy w Wehrmahcie. To ICH historia i mają do niej prawo. Jak zaczniemy zwracać uwagę na symbole to przestaniemy zwracać uwagę na realia. Młócą KACAPÓW. I jaką mają flagę na transporterze jest mi to obojętne dopóki to robią. To tylko budowanie morale tak jak u nas np. husarskie skrzydła. Przecież nikt nie postuluje powrotu husarii jako rodzaju wojsk. 

Jeżeli symbolika jest tak ważna to jak oceniać to :

640px-Finnish_SS_battalion_flag.JPG

 

 

 

 

Mamy protestowac przeciwko przyjęciu tych FASZYSTÓW do NATO ?

A co zrobić z FASZYSTAMI Niemcami którzy już są w NATO ? I Wciąż NIE PRZEPROSILI ? Ale jakoś nie przeszkadza nam to kupować od nich klepanych bmw czy robic deali albo jeździć na szparagi ?

Ten antyfaszyzm bardzo wybiórczy jest. Rzekłbym ,uaktywnia się tylko w przypadkach korzystnych dla kacapów.

Edytowane przez ntech
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mojej dawnej parafii w Czerniczynie odbył się protest rolników sprzeciwiający się tanimi towarami rolniczymi przez co nie mieli gdzie sprzedać.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02mibGHVTwBgnt5nkxqX7z74md9sqaP6BLbvD1Su5VFuFBYhxjLTDVRuyHf2fk6FUdl&id=100063685652983

 

(Strona tygodnika zamojskiego) 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ntech napisał:

To ICH historia i mają do niej prawo

To też nasza historia. Jeśli jakieś plemie w Afryce pdolnie sobie hakenkreuza to można użyć tego argumentu. 

 

Z tą symboliką związana jest ideologia. To nie puste rysunki.

A w tej ideologi to uważają nas za wrogów.  Obecnie mają inne problemy niż przywrócenie upainy na tereny "do Sanu". Natomiast czytając inf.z upainy z lat poprzedzających inwazję to : upaińscy faszyści zgłaszali roszczenia terytorialne względem PL. Wypowiedzi debili z prawego sektora, tiahnyboka, farion.

W PL powstały opracowania dot.faszyzmu na upainie. Wrzucałem nawet linki.

To nie są ot, rysunki.

Nie sądzę żeby ich podejście do PL się zmieniło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmr napisał:

Z tą symboliką związana jest ideologia. To nie puste rysunki.

Ależ oczywiście. Ale dla nich inna niż dla nas. Dla nich to symbol bycia siłą która GONIŁA i NISZCZYŁA bolszewików i swego czasu była najsilniejszą i najlepszą armią w Europie.

Atawistyczne podpinanie się pod silniejszego. Dlatego my czcimy husarię, dlatego naśladujemy US Army czy symbolikę nordycką typu Valhalla, Thor Odyn itp. mity.

Przecież NIKT nie wierzy w to że Thor zrzuca pioruny na stodoły.

Twoja zawzięta antyukraińskość jest mi zrozumiała (znam z pierwszej ręki opowieści z pod Stanisławowa dziewczynki której CAŁA rodzina została zarżnięta przez Ukraińców-babcia mojej byłej). Sam walczyłbym WTEDY przeciwko nim.

Ale to nie zmienia faktu iż TERAZ Ukraińcy zabijający kacapów są nam WYBITNIE PO DRODZE i należy ich wspierać w tym szczytnym dziele. I jak nie przeszkadzają mi niemieckie mundury , sprzęt i symbolika wojsk fińskich w trakcie wojny zimowej tak teraz mam tolerancję na tę symbolikę u Ukraińców. Tak samo jak elementy tej symboliki w Niemczech nie przeszkadzają Ci jeździć Audi czy robić zakupy w Aldiku.

To czego NIE ZNOSZĘ to sierp i młot. I wolę ukraińców z flagami SS Galizien jadących czołgami na wschód niz upadłych Ukraińców z flagami 2 Frontu Ukraińskiego na czołgach jadących na zachód. 

Wybór jest prosty.

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.