Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Swoją drogą, ten linkowany powyżej najnowszy materiał Lachowskiego i Zychowicza dobrze mówi, jak niestety źle zaczyna wyglądać perspektywa Ukrainy. Kolejny potencjalny atak na Kijów, ponad 400k Rosjan gotowych na front w styczniu na nową ofensywę.

 

Fakty, nie propaganda. A u nas urojenia o zwycięstwie.

Krzysztof Wojczal dał niedawno dobrego twitta: 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, zychu said:

 - taki kmiotek, co to z kilkoma komandorami sobie wódeczkę pił, i myślał, że oni mu jakieś ważne informacje w zaufaniu powierzają.

 

- Heniu, słuchaj! A wiesz, te nowe słupki, co u nas na pirsie montują to... 

- No no??? 

- A zresztą nie ważne. Napijmy się Heniu! 

- Zdróweczko Panie Komandorze! 

- Za tych co na morzu! 

- No więc Heniu... Ale nie mów nikomu, bo to tajne, wiesz! Te słupki... 

- Tak, tak? 

- Te słupki to ukryte wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych! 

- Ja cie... 

- Noo... Napijmy się! 

- Napijmy! Zdrowie komandora i wyrzutni! 

- Zdrowie Heniu! Tylko pamiętaj nikomu nie mów. 

- Wiadomka! 

 

Jakiś czas później. 

 

- Wiesz @zychu piłem ostatnio z takim jednym komandorem i wiesz co mi w zaufaniu powiedział?

- ??? 

- Że w porcie rakiety balistyczne montują! 

- ? 

- Ma się ten dostęp do informacji, co nie? 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon

To raczej wyglądało tak:

pijemy sobie czystą, a kolega zagaja:

- wiesz, zychu, ostatnio w konfidencji komandor x powiedział mi, że blablabla. Tylko to tak między nami.

- ale ja o tym w prasie czytałem.

- ...

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

ja wiem więcej, niż główny nurt ludzi. Tyle. 

Pewnie masz rację.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą - Rosjanie masowo na /pol/ na 4chanie wstawiają teksty takie jak te mówiące, że będziemy następni. Jak to się nie cieszyć patrząc na trupy żołnierzy rosyjskich pamiętając, że 98% z nich miała takie poglądy? (Ci, którzy nie mieli mogli po prostu rzucić wojsko i tak - wielu tak zrobiło - to bardzo oddziałało na wartość bojową oddziałów).
EHuCmH0.jpg

6 minut temu, zychu napisał:

@Strusprawa1, i nigdy nie utożsamiałem wszystkich proukraińskich z covidiotami. To jest manipulacja.

 

Tak mi się wydawało porównując i pisząc w tym dziale o tym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zychu said:

@maroon

To raczej wyglądało w ten sposób. Pijemy sobie czystą, a kolega zagaja:

- wiesz, zychu, ostatnio w konfidencji komandor x powiedział mi, że blablabla. Tylko to tak między nami.

- ale ja o tym w prasie czytałem.

 

Jak komuś się wydaje, że faceci to nie plotkarze i bajkopisarze, to czas żeby na ziemię zstąpił. Tę ziemię. 

 

Jednak zdarza się też, że poufne informacje wyciekają przez głupotę, bo jakiś typ chciał się poczuć ważny i coś chlapnął. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, nic tak nie wpływa na ukrócenie zapędów ekspansyjnych jak solidny wpierdol na froncie.

Zatem niech idą i giną. Niech na ich miasta spadają bomby. Niech odczują skutki tego, co rozpętali.

Ale nie licz, że będę się tym brandzlował jak kilku tutejszych.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

Oni są na wojnie - z wiruem, z Putinem, z onucami

W nauce, rozmówca o przeciwnych poglądach, to po prostu rozmówca.

W religii, ktoś o przeciwnych poglądach to wróg.

 

Wieści na dzień dzisiejszy.

 

Mołdawia - ich szef wywiadu Alexandru Musteata w ich telewizji powiedział, że inwazja Rosji na Mołdawię nastąpi na początku 2023r., ale jest to uzależnione od sytuacji na Ukrainie. https://www.reuters.com/world/europe/moldova-fears-new-russian-push-towards-breakaway-east-next-year-spy-chief-2022-12-19/

Oczywiście ktoś to musiał skomentować... znaczące, że polskimi ustami: https://www.thefirstnews.com/article/russian-invasion-of-moldova-unlikely-says-dep-fm-35332

 

Białoruś. Wygląda na to, że z przerzucania żywych imigrantów, przerzucili się na przerzucanie zwłok.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-22/cialo-na-granicy-z-bialorusia-straz-graniczna-to-prowokacja/

 

Chiny. Zaledwie wczoraj pisałem jak "robią w wała" rosyjskich towarzyszy na cenie ropy... ale ich nie doceniłem. Cosco Shipping zapowiada, że nie będzie transportować rosyjskiej ropy, jeśli będzie kosztowała więcej niż cena w sankcjach EU. Podobna decyzja jest oczekiwana ze strony mniejszych przewoźników (a jak chiński rząd czegoś oczekuje, to się to stanie...) W ten sposób, "ograniczone lokalnie" sankcje europejskie, nagle działają ogólnoświatowo.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwieksza-chinska-firma-zeglugowa-odmawia-przewozu-rosyjskiej-ropy/64k6t7z

 

Polska. Proponowana do 2027r "społeczna odpowiedzialność CO2" najprawdopodobniej wyniesie około 2000kg CO2 limitu rocznego na osobę. Piec węglowy - około 4 ton rocznie, gazowy - około 2 ton rocznie, samochód benzynowy - 2 tony CO2 to około 850 litrów benzyny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kespert said:

 

 

2 minutes ago, Kespert said:

Polska. Proponowana do 2027r "społeczna odpowiedzialność CO2" najprawdopodobniej wyniesie około 2000kg CO2 limitu rocznego na osobę. Piec węglowy - około 4 ton rocznie, gazowy - około 2 ton rocznie, samochód benzynowy - 2 tony CO2 to około 850 litrów benzyny.

 

Źródło? 

 

W praktyce to nie przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kespert napisał:

Mołdawia - ich szef wywiadu Alexandru Musteata w ich telewizji powiedział, że inwazja Rosji na Mołdawię nastąpi na początku 2023r., ale jest to uzależnione od sytuacji na Ukrainie. https://www.reuters.com/world/europe/moldova-fears-new-russian-push-towards-breakaway-east-next-year-spy-chief-2022-12-19/

Tia, i znów ta Mołdawia. Czym oni chcą atakować? Tym cieniem 14. Armii? Rotowanymi dziadkami, którzy na handel jeżdżą do Kiszyniowa?

Destabilizacja - tak. Ale na otwartą agresję bym nie liczył. Bo i czym? Skąd?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu W Naddniestrzu mają magazyny bronii stare radzieckie i żołnierzy kilka tysięcy. 

 

Ogólnie niby pogłoska chodziła, że z Naddniestrza atak na być na Ukrainę, ale tamtejsze wojsko - te kilka tys - miało w bambuko pucke zrobić twierdząc, że nie jest jeszcze gotowe ble ble ble i tak zleciało, aż w końcu nie zaatakowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

@zychu W Naddniestrzu mają magazyny bronii stare radzieckie i żołnierzy kilka tysięcy. 

Magazyny broni w Kołbasnej to strach tykać, ale ludzie straszą nimi od co najmniej 1993 roku.

A tamtejsi ruscy żołnierze to chyba w 2/3 miejscowi, czyli tacy ani ruscy, ani Mołdawianie - przytulić żołd, i mieć święty spokój, a nie jakieś tam wojny.

Brat mojej byłej tam służył. Oni żyją w Naddniestrzu, ale tam jest zaledwie garstka takich prawdziwych wielkorusów. Reszta po prostu jakoś przędzie, a nad Rosję stawiają Europę. Pracują w Polsce, w Rumunii, we Włoszech - i mają porównanie.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

TAK, OCZYWIŚCIE! KAŻDY KTO WSPIERA UKRAINĘ, TEN 2 LATA TEMU OCZYWIŚCIE MUSIAŁ PODPORZĄDKOWYWAĆ SIĘ NA PANDEMII WŁADZY!

 

Może nie każdy, ale jeden z najbardziej aktywnych proszczepionkowców, taki jeden kolega, zarzuca tu ludziom że są miłośnikami kacapów tylko dlatego że się ślepo nie kocha Ukraińców. Poza tym brandzluje się informacjami o śmierci żołnierzy jakby był psychopatą. Naprawdę są to żenujące wpisy, i nie tylko tu ale wszędzie w Internecie, gdzie się z wielką radością podsumowuje ile to dzisiaj zginęło ukrów czy kacapów. Giną ludzie Bogu ducha winni, bo akurat im przypadł zaszczyt bycia zmobilizowanym. Tak jak i nam może się kiedyś przydarzyć (odpukać).

A Ty Struś bardzo straciłeś w moich oczach (pewnie nie tylko moich) po tekście że będziesz z przyjemnością pałował przeciwników jakiegoś śmiesznego państwa polsko-ukraińskiego. Chcesz to przyjedź do mnie, spróbuj mnie spałować, bo tak się składa że jestem przeciwnikiem takiego państwa.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maroon napisał:

 

 

Źródło? 

 

W praktyce to nie przejdzie. 

Źródła to głównie prasa i telewizja francuska - gdzie trwa od jakiegoś czasu oswajanie z koncepcją podatku węglowego. I tam pada wartość  - najpierw 8 ton, a potem sukcesywne zmniejszanie do 2 ton / osobę. Oczywiście elity zwolnione (np. podatek nie dotyczy prywatnych samolotów)

Oswajanie, bo systemy emisji już są dopinane - kilka dni temu przeszło rozszerzenie systemu ETS o dodatkowy podatek "od oddychania" - od nieruchomości powyżej 2000mkw i transport komercyjny.

Transport prywatny też będzie - choć Polska wybiega do przodu - jest już klepnięty podatek rejestracyjny i podatek roczny od samochodów spalinowych, bodajże od 2023-2025.

Dodatkowo opodatkowane będą autostrady - żeby spełnić wymogi UESSR - prawdopodobnie drogi ekspresowe będą traktowane jak autostrady - pod kątem opłat.

 

A, jeszcze przeszedł system ceł węglowych CBAM - czyli na dowolną tanią "chińszczyznę".

W praktyce będą pewnie uprawnione podmioty, które po prostu przejmą import.

Już Janusz z Polski nie będzie mógł zamówić od chińczyka - będzie to musiał zrobić przez firmę przybijającą pieczątkę "węglową", przypuszczam, że będą to firmy niemieckie (sądząc po wzajemnych umizgach Xi i Scholtza)

 

Z innych - w UK np. ngo "smart cities" przedstawia rządową wizję "zero-emisyjności" , "zgodną ze standardem reszty Europy" :

planowane cele, wersja "ambitna" m.in:

do 2030 - maksymalna ilość sztuk odzieży do kupienia rocznie/osobę = 3 sztuki (np. 3 pary majtek rocznie)

do 2030 - konsumpcja produktów odzwierzęcych na osobę (mleko, sery, mięso, jajka) = 0 kg/ osobę

do 2030 - posiadanie prywatnych środków transportu = 0 sztuk/osobę

 

Także - komunizm z PRL to był pikuś. Będzie jeszcze zabawniej.

Albo ludzie zmądrzeją i powybijają wszystkich eko-psychopatów , na oko wystarczy jakieś 10 milionów najgorszych fanatyków w samej Europie.

Ale to nie nastąpi, bo fanatycy mają i media, i służby wojskowe i policyjne - i w razie w wcześniej zrobią jakieś kolejne śmieszne pseudo-spiski, jak ostatnio w Niemczech - i pozamykają nieposłusznych , pod "słusznym" pretekstem, np. "odchylenia prawicowego".

Edytowane przez sargon
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 19:56, NoHope napisał:

Moim zdaniem doszliśmy do momentu gdzie wojna aktywna jest nieunikniona i tyle. USA powinna wysłać wojska a jak rosja będzie grozić bombą atomową to powinni powiedzieć, że na nich też spuszczą i zobaczymy kto przetrwa, ale tak nie będzie wysłużą się nami imo. Unikanie wojny niestety spowoduje, że będzie gorsza.

 

Dlatego ja się pakuję i mówię "bye". To nie moja wojna. Nie będę walczył za obce interesy albo interesy pisu.

I jak, jesteś już za granicą? Bo wiesz, jutro mozesz dostać wezwanie i w ramach szkolenia pojechać pod Bachmut. A wtedy będzie troche za późno.

W dniu 19.12.2022 o 19:56, NoHope napisał:

Obowiązkowy pobór, ustawy PiSu dające im praktycznie nieograniczoną władzę w przypadku stanu wojennego, działania chin, działania rosji i białorusi. Wszyscy się zbroją nagle. I jeszcze ta Turcja.

Si vis pacem para bellum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, maroon said:

Źródło?

Różne strzały próbne się w necie pojawiają... wiadomo, sondowanie opinii.

Twardsze dane np. stąd https://energia.rp.pl/komentarze-i-opinie/art17027661-przekroczylismy-limit-emisji-co2 tylko uwaga czytając, może powodować raka mózgu.

Polak rocznie średnio 9 ton "generuje", z czego połowa to prąd.  "Za dużo" i więcej niż "prawdziwy europejczyk". Po różnych obliczeniach, wychodzi 2200kg "osobistej generacji" a że jesteśmy sporo przed średnią europejską, to będzie jak z limitem 2000kWh dla cen prądu - niby nikogo niemal nie dotyczy, a rzeczywistość ma się do propagandy krzywo.

 

Tylko że to propagandę limitów prądu wpisano w ustawę... i niestety nie 1 kwietnia. Zieloni są gotowi na dowolnie wielkie poświęcenia wszystkich innych ludzi.

 

32 minutes ago, zychu said:

Ale na otwartą agresję bym nie liczył. Bo i czym? Skąd?

Inny efekt miałem na myśli @zychu @$Szarak$.

Mołdawia mówi "Putin zaatakuje - USA dej". Pozazdrościli Ukrainie dolarów :)

USA odpowiada "spadajcie frajerzy, coś wam się grubo pomyliło" - ale przez polskie ministerstwo.

Przez Polaków. I to jest właśnie ważny, bardzo ważny kawałek układanki.

 

28 minutes ago, maroon said:

A ja zapytam ekspertów... 

 

Jak ma wyjść potencjalny atak z Białorusi mobikami i bez sprzętu na przygotowane pozycje, skoro nie wyszedł atak profesjonalistami ze sprzętem na nieprzygotowane?

Źle zapisałeś ksywę ;)

A na samo pytanie odpowiedź jest prosta, jak atak Niemców na linię Maginota: DOOKOŁA.

Eskalacja pretekstów ze strony Białorusi, po wizycie Putina - jest, mamy "medialnego trupa" i ich oskarżenie na naszą SG.

 

S-400 to Putin obiecał Białorusi przeciw komu, przeciw stonce ziemniaczanej? Dopóki Ukraina nie ma żadnych F-ek, S-300 to aż nadto, by BLR sobie z Ukrainą poradziła... Znamienne, że podobno wszystko było przygotowane, i sprzęt na miejscu już jest: https://mil.in.ua/pl/news/bialorus-rozmiescila-przekazane-przez-rosje-s-400-i-iskander/

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał:

Mołdawia mówi "Putin zaatakuje - USA dej". Pozazdrościli Ukrainie dolarów :)

Najprawdopodobniej o to właśnie chodzi. 

1 minutę temu, Kespert napisał:

USA odpowiada "spadajcie frajerzy, coś wam się grubo pomyliło" - ale przez polskie ministerstwo.

Przez Polaków. I to jest właśnie ważny, bardzo ważny kawałek układanki.

To pokazuje, kim jesteśmy na tej szachownicy.

Ale niektórzy wciąż tu śnią o potędze regionalnej i "trzeciej armii NATO". :D 

 

Teraz jest dziejowa szansa. Szansa na WIELKOŚĆ!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zychu napisał:

Teraz jest dziejowa szansa. Szansa na WIELKOŚĆ!

To nie szansa. To konieczność. Z jednej strony "ruski mir" w sytuacji wchłonięcia przez kacapów Ukrainy i Białorusi , efekt dealu z Niemcami o nowy "system bezpieczeństwa w Europie". 

Z drugiej "ekologiczny skansen kraju Wisły i Warty" z kilkoma niemieckimi montowniami hulajnóg "zgodnymi z celami zrównoważonego rozwoju". Jak to piszą różne "białe księgi tego i owego" w Brukseli.

Nie bardzo mamy w czym wybierać. Z tej perspektywy anglosaska wizja muru blokującego obie wizje jest nam na rękę. Albo może jest najmniej przesrana.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ntech napisał:

Nie bardzo mamy w czym wybierać. Z tej perspektywy anglosaska wizja muru blokującego obie wizje jest nam na rękę. Albo może jest najmniej przesrana.

Dla wyjścia z ekoobłędu skutkującego zamordowaniem gospodarki samo amerykańskie poparcie nie wystarczy. To już za daleko zaszło i nie będzie proste, wszystko jest rozpisane i zaplanowane na twardo (pomijam fakt, że Demokraci też tę wizję podzielają, niestety.). Tylko Polexit albo liczenie na kolaps UE w obecnym kształcie. Chyba że ktoś zna cudowny sposób, to niech się podzieli ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, zychu said:

Teraz jest dziejowa szansa. Szansa na WIELKOŚĆ!

 

8 minutes ago, ntech said:

Albo może jest najmniej przesrana.

 

W mej opinii lepiej być rzecznikiem prasowym Pentagonu, niż workiem treningowym FSB.

Pierwsi może dadzą z łaski pensję minimalną za harówkę ponad normy; drudzy każą harować w łagrze za chleb, i jeszcze zegarek zabiorą...

"Małym Bratem" i towarzyszem komunistycznym już byliśmy, dziękuję, powtórki nie chcę. A "Małym Szatanem" jeszcze nie; Izrael na tym tak źle nie wychodzi.

 

6 minutes ago, Obliteraror said:

Chyba że ktoś zna cudowny sposób, to niech się podzieli ;)

Krajem, który w tej chwili otwarcie leje na "ekologię", limity, "zrównoważenie" i nikt mu tego nie wypomina, jest... Ukraina.

9 minutes ago, Obliteraror said:

Tylko Polexit albo liczenie na kolaps UE w obecnym kształcie

Ale to przecież jedno i to samo. Konsekwencja jednego pierdnięcia w USA, które przerzuci "nacisk" z Niemiec gdzie indziej.

I to Polska może być tym "gdzieś". I nawet najbardziej zatwardzili zwolennicy Rosji będą musieli przyznać, że lepiej by to była Polska, niż Ukraina.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kespert napisał:

Krajem, który w tej chwili otwarcie leje na "ekologię", limity, "zrównoważenie" i nikt mu tego nie wypomina, jest... Ukraina.

Poczekaj, poczekaj ;)

Gdy Ukraina wygra wojnę (załóżmy) i znajdzie się w procesie akcesyjnym (znów załóżmy), to zobaczysz wzorcowe wdrażanie "sustainability", które zachwyci donatorów i płatników tej "dobrej zmiany" ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertPisałem już tutaj, że bardzo prawdopodobne - Izrael 2.0 

Ściąganie zabawek z USA, zaciągnie do woja... 

Tylko Izrael też polecenia wykonywać musi. 

Ostatnio coś tam bombardowali lotnisko w Damaszku czy jakieś tam okolice. Oficjalnie pewnie jakaś operacja antyterrorystyczna a praktyk - podobno wysyłka dronow iranskich. 

Jakaś tam fabryka czy fabryki też Izrael zbombardował. 

 

Noo z dobrego serce tego nie zrobili. USA pewnie kazało.

 

Ps z resztą teraz od dłuższego czasu już nie ma ataków dronow irańskich - chyba, że są jakieś małe ilości, ale napewno nie takie, jak były naloty takie duże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał:

Tylko Izrael też polecenia wykonywać musi. 

israel-hasnt-joined-anti-russia-sanctions

We sat out Western sanctions, so help us in Mideast

 

Itd.

wiki: Between 1989 and 2006, about 1.6 million Soviet Jews and their non-Jewish spouses and their relatives, as defined by the Law of Return.

 

Iran inna sprawa, bo to ich własny interes... ale na Rosję to się nie rzucą, bo ten kto to zrobi nie wygra następnych wyborów. A Kneset to się co roku rozwiązuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.