Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, maroon napisał:

Dnipro, z dziś. 

Proszę pisać po polsku - Dniepr. Chyba że o Lwowie też Lwiw piszesz. ;)

Przenoszenie ukraińskiego nazewnictwa 1:1 do naszego języka to nieświadome stosowanie rusycyzmów, uskuteczniane na masową skalę przez zachodnich ptysiów, którzy jeszcze rok temu nie wiedzieli, gdzie leży Ukraina.

 

Ja nie czepiam się bez powodu, ale w trosce o moje zdrowie, bo mnie zaraz CHUJ STRZELI! :angry:

Edytowane przez zychu
  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest bliska totalnej zapaści, rząd przyłapany na ukrywaniu PRAWDY przed Polakami

Ot takie tam wnioski wysnute przez amerykańskiego, jak mniemam po akcencie, dziennikarza przebywającego w Polsce i na Ukrainie.

 

 

Krótkie fragmenty to: pomoc dla Ukraińców kosztuje nas więcej niż możemy sobie na to pozwolić, że usługi, socjal, świadczony przez państwo Ukraińcom odbywa się nawet nie przy okazji, nie wraz a kosztem obywateli, podatników, którzy na to płacą.
To wszystko jest w tytule. To czego w tytule nie ma, to że około 1100-1200 Polaków zginęło na tej wojnie, ale nikt o tym nie mówi bo to niedobra jest. Oraz co ważniejsze, że wg różnych oszacowań znaczna część pomocy militarnej, wręcz większość, nie dociera na front lub dociera niezdolna do służby i działania (albo zepsuta, przestarzała, do tego stopnia, że nie ma doń amunicji).

 

Pomyślałem, że Jak to jest możliwe, że większość nie dociera? Rozpływa się w powietrzu, czy jest sprzedawana na czarnym rynku? Na jakim czarnym rynku? No i skoro tam ląduje to wciąż tam jest, nawet jeśli w rękach oligarchów. Okazuje się, że jest gorzej. Część tego sprzętu w ogóle do Ukrainy nie dociera. Okazuje się, że broń przeznaczona dla Ukrainy trafia do Mali, Nigerii* i bóg jeden wie gdzie.

Przypomniał mi się film jednego Ukraińca, z początku, może już lata, ale z początku wojny, który oskarżał swoich dowódców o sprzedaż pomocy militarnych i wysyłanie ludzi bez sprzętu na front**.
Przypomina się stare, komunistyczne powiedzenie, że w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela.

 

No i już na koniec. Pomoc ukraińskiego rządu dla własnych obywateli sprowadza się do powiedzenia im, nic nie mamy, nic dla was nie możemy zrobić jedźcie do Polski tam wam dadzą. No i jadą.


* Weapons delivered to Ukraine 'beginning to filter' to Africa: Nigeria

Nigerian President: More weapons for Ukraine end up in Africa
 

** Ukrainski żołnierz mówi, że dowodzcy kradną

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz z najciekawszych rzeczy jakie widziałem z ruskiej strony, to filmy jak stare baby które sprzedają pomoc humanitarna na targach, sprzęt wojskowy wystawiany na olx, puszki z żarciem gdzie po odklejeniu naklejki typu "slava Ukrainie" masz made in Russia, i to że typiara od postów na Fb ukraińskiej straży granicznej kupiła nowego merca oraz zaczęła podróżować po świecie, powtórzę, typiara od postów na fb xD

 

Ruscy twierdzą że na front trafią jakieś 15% tego co im wysyłamy, ja jestem skłonny w to uwierzyć 

6 minutes ago, wrotycz said:

Polaków zginęło na tej wojnie

 

To nie są Polacy, Polacy ginęli walcząc z nazistami, ludzie którzy tam giną to kolaboranci banderowców (nazioli tak naprawdę) 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, slusa napisał:

To nie są Polacy, Polacy ginęli walcząc z nazistami, ludzie którzy tam giną to kolaboranci banderowców (nazioli tak naprawdę) 

Polacy z obywatelstwa. Z zawodu najemnicy albo ci, których po prostu kręci wojna. Są jak najbardziej takie przypadki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Polska jest bliska totalnej zapaści, rząd przyłapany na ukrywaniu PRAWDY przed Polakami

Ot takie tam wnioski wysnute przez amerykańskiego, jak mniemam po akcencie, dziennikarza przebywającego w Polsce i na Ukrainie.

No to teraz wiedzę o świecie bierzemy z amerykańskiej propagandy prorosyjskiej. Był Ritter, to teraz mamy tego. Na czym opiera swoją wiedzę?

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Krótkie fragmenty to: pomoc dla Ukraińców kosztuje nas więcej niż możemy sobie na to pozwolić, że usługi, socjal, świadczony przez państwo Ukraińcom odbywa się nawet nie przy okazji, nie wraz a kosztem obywateli, podatników, którzy na to płacą.

Już prawie w ogóle nie spotykam tych mitycznych Ukraińców na ulicy. Większość co pracowała pracuje dalej, a większość powróciła do siebie.

 

Ale pelikany, które kochają słyszeć jak to Polaków rucha się we wszystko uwierzą.

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

To wszystko jest w tytule. To czego w tytule nie ma, to że około 1100-1200 Polaków zginęło na tej wojnie, ale nikt o tym nie mówi bo to niedobra jest.

200 tysięcy Polaków zginęło. 
W końcu wielcy Rosjanie nie przegrywaliby nigdy z hohołami, nie? 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Oraz co ważniejsze, że wg różnych oszacowań znaczna część pomocy militarnej, wręcz większość, nie dociera na front lub dociera niezdolna do służby i działania (albo zepsuta, przestarzała, do tego stopnia, że nie ma doń amunicji).

A, czyli jak nie dojeżdża pomoc, to Rosja powinna łatwo wygrać tą wojnę, tak? Jak większość nie dociera, to chyba proste, że rosyjskie wojska powinny stłumić taką armię w kilka dni... Ale nie stłumili. Coś tu się grubo kupy nie trzyma. Chyba zadaję niewygodne pytania, co tacy jak z ci filmiku i ich widzowie nie lubią. 

 

Propaganda zwycięstwa krasnej armii jak z drugiej strony. Pirdolicie na Ukraińców i polskie media, że prowadzą propagandę zwycięstwa, a sami to robicie, tylko że jeszcze bardziej w żałosny sposób - dosłownie wierząc WE WSZYSTKO co wymyślono w ruskich trollowniach. To się zwie "samodzielne myślenie"?

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Pomyślałem, że Jak to jest możliwe, że większość nie dociera? Rozpływa się w powietrzu, czy jest sprzedawana na czarnym rynku? Na jakim czarnym rynku? No i skoro tam ląduje to wciąż tam jest, nawet jeśli w rękach oligarchów. Okazuje się, że jest gorzej. Część tego sprzętu w ogóle do Ukrainy nie dociera. Okazuje się, że broń przeznaczona dla Ukrainy trafia do Mali, Nigerii* i bóg jeden wie gdzie.

:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Tak! Dokładnie! Ukraińcy walczą patykami... A nie, czekaj! To Polacy! Ukraińcy przecież okupują polskie kluby za polskie pieniądze. Chj tam, że żadnych nie widuję, ale mam wierzyć, bo oświecone media dla świadomie myślących niezależnych mi to powiedziały! 
To jest te same NPC, tyle że z drugiej strony. Jak tu nie odpisywać na taki stek bzdur?

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Przypomniał mi się film jednego Ukraińca, z początku, może już lata, ale z początku wojny, który oskarżał swoich dowódców o sprzedaż pomocy militarnych i wysyłanie ludzi bez sprzętu na front**.
Przypomina się stare, komunistyczne powiedzenie, że w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela.

Tak. To był Mazur i mówił o 53 brygadzie. Jednej z czterdziestu około. Ta brygada nie ma za dobrej renomy, choć też i Mazur nie do końca wiedział co mówi, bo tak jest na wojnie, że dowódcy jeżdżą od okopu do okopu.

Od tego co mi wiadomo  legitnych źródeł, to większość sprzętu jest dowożona i jest to oczywiste dla kogokolwiek kto pomyśli nad tym chwilę, bo gdyby nie było dowożone, to wojna byłaby już dawno skończona.

 

Ty dosłownie we wszystko uwierzysz co strona rosyjska powie. Nie powiem, że jest to śmieszne gdyby nie było tak obrzydliwie żałosne.

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Polacy z obywatelstwa. Z zawodu najemnicy albo ci, których po prostu kręci wojna. Są jak najbardziej takie przypadki.

Albo legioniści lub typ Józefa Bema, który służy w obcym wojsku walcząc o polskie interesy.

 

Tak, wiem, Rosja jest naszym sojusznikiem i nie naszym wrogiem. Zajebisty świat różowych pluszowych miśków.

2 godziny temu, slusa napisał:

Ruscy twierdzą że na front trafią jakieś 15% tego co im wysyłamy, ja jestem skłonny w to uwierzyć 

Ty jesteś skłonny we wszystko uwierzyć. W takim razie dlaczego jeszcze ci zajebiści Rosjanie nie zwyciężyli? Przecież już powinni.

2 godziny temu, slusa napisał:

To nie są Polacy, Polacy ginęli walcząc z nazistami, ludzie którzy tam giną to kolaboranci banderowców (nazioli tak naprawdę) 

To kim są Ci, którzy wspierają Rosjan? Kacapolaczki? Kolaboranci? 

To wciąż Polacy i nie ci określać kto jest Polakiem a kto nie. 

Polacy ginęli walcząc z bolszewikami i Sowietami także. Walczą o to by PRL się nie powtórzył i bardzo słusznie - bo większość problemów Polski współcześnie jest odbiciem zacofania lat PRL-u. Walka z tym gównem to prawdziwy patriotyzm.

 

 

Ehhh i jak zostawić to forum gdy dosłownie słowo w słowo "świadomie myślący jedyni i wyjątkowi POLACY" mówią słowo w słowo rosyjską propagandę. Jak ten potok "myśli" inaczej nazwać? Przecież to wymysł rosyjskich telewizji, że masowo Polacy walczą na Ukrainie. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby uwierzyć, że na serio większość pomocy nie dociera i Polacy masowo tam walczą. 

2 godziny temu, zychu napisał:

Przenoszenie ukraińskiego nazewnictwa 1:1 do naszego języka to nieświadome stosowanie rusycyzmów, uskuteczniane na masową skalę przez zachodnich ptysiów, którzy jeszcze rok temu nie wiedzieli, gdzie leży Ukraina.

Masz rację w pełni, choć zawsze cisnę bekę jak miłośnicy Rosji triggerują się gdy się napisze Kyiv zamiast Kiev (to po angielsku).

2 godziny temu, slusa napisał:

od tego jak Gruzini palili abchazyjczykom książki, narzucali gruziński i tłumili protesty. Wszystkie ofiary cywilne ruskiego miru poza jego granicami to jakieś 15k 

Nie no nikt nie zginął od rosyjskiego miru, bo Rosja tylko wyzwalała - tu jak napisałeś o Abchazji. Wcale Rosja nie wymyśliłaby sobie tego sama, że "Gruzini palili abchazyjczykom książki, narzucali gruziński i tłumili protesty". WCALE! ONI TYLKO MÓWIĄ PRAWDĘ!!! 

 

A tak się robi propagandę dla takich baranów jak ty: 22:22

 

*Ruscy robią w Abchazji czystkę Gruzinów*
Ruski pożyteczny i...: Gruzini dyskryminowali Abchazyjczyków, a Rosjanie ich uratowali!!!

Wcale to nie miało nic wspólnego z tym, że Gruzja chciała dołączyć do NATO w obawie przed Rosją! Wcale!

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Realia widzą w cenach, jak im wszystko drożeje. Wystarczy. Dla mnie to jak najbardziej realne, skutkujące przygotowywanie pod zmianę narracji Wróblewskiego, z zapałem od lutego tropiącego "ruskie onuce". 

Akurat ekonomicznie Amerykanie na tej wojnie zwyciężają. Tu nie trafiłeś za bardzo. 

No jak widać po wysypie wpisów w ostatnim czasie, co przed chwilą pokazywałem, nie robił zbyt źle.

3 godziny temu, slusa napisał:

 

Że co xD używając kierowanych pocisków lub dronów? Czy idąc powoli aby uniknąć ofiar cywilnych, w realiach gdzie Ukraińcy rozstawiają się między budynkami mieszkalnymi lub obozują w szkołach? Za bardzo Ci weszła zachodnia propaganda 

Chodzi ci o Rosjan w Makiejewce chowających się w szkole? Czy może rosyjskich artylerzystów strzelających z osiedli mieszkalnych Doniecka? ;) 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

To wciąż Polacy i nie ci określać kto jest Polakiem a kto nie. 

 

Przede wszystkim to ty ze swoją ukraińskością nie masz prawa głosu na takie tematy.

 

 

19 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ehhh i jak zostawić to forum gdy dosłownie słowo w słowo "świadomie myślący jedyni i wyjątkowi POLACY" mówią słowo w słowo rosyjską propagandę. Jak ten potok "myśli" inaczej nazwać?

 

Łżesz, propagandzisto ukraiński. 

 

Większość osób tutaj nie wierzy ani w rosyjską, ani w ukraińską propagandę. A ciebie krętaczu ukraiński to boli, bo chciałbyś, żeby wszyscy wierzyli w propagandę ukraińską i kochali ukrainę. 

 

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Armengar napisał:

Przede wszystkim to ty ze swoją ukraińskością nie masz prawa głosu na takie tematy.

A jak można wspierać kraj, który jeszcze 35 lat temu nas okupował? Czy można kogoś takiego nazwać Polakiem? Według mnie nie.

 

1 minutę temu, Armengar napisał:

Łżesz, propagandzisto ukraiński. 

 

Większość osób tutaj nie wierzy ani w rosyjską, ani w ukraińską propagandę. A ciebie krętaczu ukraiński to boli, bo chciałbyś, żeby wszyscy wierzyli w propagandę ukraińską i kochali ukrainę. 

Czy potrafisz coś innego napisać niż "Łeeee YYYYY kłamiesz!!!!"? 

Przecież przed chwilą przedstawiłem, że wprost postowana jest rosyjska propaganda, że Polacy walczą masowo na Ukrainie i większość rzeczy nie dochodzi. Tak więc napisałem - gdyby większość rzeczy nie dochodziła, to wojna byłaby skończona. Max może nie dochodzić 10%. Max. 

 

Nie, nie zależy mi by kochali Ukrainę. Bardziej mi zależy by nie wierzyli propagandzie rosyjskiej. 
"Krętaczu". :DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

A jak można wspierać kraj, który jeszcze 35 lat temu nas okupował? Czy można kogoś takiego nazwać Polakiem? Według mnie nie.

 

To jest kolejny przykład fałszu ze strony seryjnego łgarza i propagandzisty ukraińskiego. 

 

Nikt tu nie wspiera rosji. Natomiast nie chcemy, aby Polacy robili za frajerów, sponsorów i beta bankomaty dla ukraińców. 

 

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Czy potrafisz coś innego napisać niż "Łeeee YYYYY kłamiesz!!!!"? 

 

Słowo "kłamiesz" dobrze opisuje twoje zachowanie. 

 

Wszystko co tu piszesz to propaganda ukraińska. To jest jedna wielka próba oszukania innych użytkowników i zrobienia z nich proukraińskich frajerów. 

 

 

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Nie, nie zależy mi by kochali Ukrainę. Bardziej mi zależy by nie wierzyli propagandzie rosyjskiej. 

 

Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, pewnie kłamiesz i co do tego. Twoje zachowanie wskazuje na to, że jesteś mieszkającym w Polsce ukraińcem, który udaje Polaka, żeby dodać sobie wiarygodności. 

 

Gdyby ktoś nie wiedział, to ukraińcy urodzeni w Polsce właśnie tak robią, że przedstawiają się w polskim internecie jako "Polacy". W ten sposób dodają wiarygodności swojej propagandzie. To dlatego nie widzicie w sieci zbyt wielu komentarzy pisanych otwarcie przez ukraińców urodzonych w Polsce. Ci ukraińcy piszą komentarze proukraińskie, ale jako "Polacy", dla zwiększenia wiarygodności. Okłamują Polaków w ramach ukraińskiego aktywizmu patriotycznego. 

 

 

 

 

Edytowane przez Armengar
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, wiem, Rosja jest naszym sojusznikiem i nie naszym wrogiem. Zajebisty świat różowych pluszowych miśków.

Nie powinna być ani jednym, ani drugim. Chyba że to pierwsze by było dla Polski opłacalne, ale (jak pisałem wielokrotnie) obecny model "mira" nie jest atrakcyjny dla potencjalnych sojuszników/ satelitów. Podstawowy problem polega jednak na tym, że model cywilizacyjny UE w obecnym kształcie atrakcyjny być również powoli przestaje.

 

I masz rację. Stany wychodzą na razie na tej wojnie najlepiej, a ich zwykli obywatele nie dostają po kieszeni tak, jak mieszkańcy Europy zachodniej i środkowej. Jeszcze. Chociaż to "jeszcze" jest mocno na wyrost, gdyż dyplomacja amerykańska w perfekcyjny sposób od lat testuje w praktyce, iż nie ma czegoś takiego, jak wieczne sojusze. Oni, jak i Brytyjczycy ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Armengar napisał:

Nikt tu nie wspiera rosji. Natomiast nie chcemy, aby Polacy robili za frajerów, sponsorów i beta bankomaty dla ukraińców. 

Słusznie. Należy jednak rozróżniać fakt czy przez to upadamy czy też upadalibyśmy gdybyśmy byli drugimi Węgrami. 
Tak - już należy skończyć z pomocą w postaci zasiłków (pracy u nas mnogo, rzec można), ale wojskowo jak najbardziej pomocy będzie więcej.

 

13 minut temu, Armengar napisał:

Wszystko co tu piszesz to propaganda ukraińska. To jest jedna wielka próba oszukania innych użytkowników i zrobienia z nich proukraińskich frajerów. 

Na szczęście są prorosyjskimi frajerami niektórzy, co przedstawiłem wyżej - NPC wierzącymi w Polaków masowo walczących na Ukrainie i pomoc masowo niedojeżdżającą na miejsce. Gdyby to miało miejsce, to nie muszę pisać, że byłoby już po wojnie? Tak, piszę to któryś raz, aby doszło do głów.

15 minut temu, Armengar napisał:

Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, pewnie kłamiesz i co do tego. Twoje zachowanie wskazuje na to, że jesteś mieszkającym w Polsce ukraińcem, który udaje Polaka, żeby dodać sobie wiarygodności. 

To co? Mam ci dowód osobisty pokazać? Moi krewni walczyli z Ukraińcami (oraz z Niemcami i Sowietami) by teraz ktoś w internecie mi pisał, że jestem Ukraińcem. xDDD
Spoko, dla Ciebie mogę być Ukraińcem, nawet banderowcem. Niczego to w moim życiu nie zmienia.

 

16 minut temu, Armengar napisał:

Gdyby ktoś nie wiedział, to ukraińcy urodzeni w Polsce właśnie tak robią, że przedstawiają się w polskim internecie jako "Polacy". W ten sposób dodają wiarygodności swojej propagandzie. To dlatego nie widzicie w sieci zbyt wielu komentarzy pisanych otwarcie przez ukraińców urodzonych w Polsce. Ci ukraińcy piszą komentarze proukraińskie, ale jako "Polacy", dla zwiększenia wiarygodności. Ich robota propagandowa w Polsce to ich czyn patriotyczny na korzyść ukrainy. 

Tak, oczywiście. Zorganizowana grupa przestępcza złośliwie przebierająca się za Polaków. W końcu: 

wincenty-lutoslawski.jpg

 

No to masz teraz to co sam piszesz w wykonaniu Rosjan:
Fb4V-meWAAAAqYo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, słowem suplementu o tych najemnikach. Jestem przekonany, że są po jednej i drugiej stronie. I pod SBU i i u Wagnera. Podobnie jak bywali w Blackwater. I są tam zapewnie również tacy, którzy trafili tam z powodów ideologicznych, jak i tacy, którzy są jedynie dla pieniędzy, bo lubią po prostu zabijanie ludzi dla pieniędzy, a wojna ich kręci. Nie ma co lukrować rzeczywistości i ludzkiej natury, jakże często paskudnej.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

Jeszcze. Chociaż to "jeszcze" jest mocno na wyrost, gdyż dyplomacja amerykańska w perfekcyjny sposób od lat testuje w praktyce, iż nie ma czegoś takiego, jak wieczne sojusze. Oni, jak i Brytyjczycy ;)

Tak, lecz winna temu nie jest Ukraina (tak, znowu ten wyżej napisze, że jestem Ukraińcem - mam to w dpie) lecz ich:

- drukowanko pieniędzy;

- lenistwo Amerykanów (masowe nie-pracowanie)

Nie ma. Kiedyś słońce wybuchnie i wszelkie sojusze się skończą. ;) 

 

Ameryka na tej wojnie tylko wygrała i nawet jakby dali 300 mld, to i tak będzie to mnie niż zyskali/zyskają w dłuższym terminie. Umocnili swój status jako hegemona światowego, stworzyli sobie tym popyt na własne produkty (gaz, surowce), wzmocnili "swoje karty" w przetargu z Niemcami by ci przeszli na ich stronę, co zresztą i tak nie jest pewne. 

 

Choć i tak podejrzewam, że Ameryka w dłuższym terminie ustąpi Chinom, gdyż Przemysł 4.0 raczej wystrzeli Chiny i ich miliony inżynierów bardzo mózgich dosłownie w kosmos. Natomiast USA miksuje się i raczej inżynieria nie jest zbytnio popularna. Polegają na imigrantach. Może się to zmieni... Ale trendy są jakie są. 

5 minut temu, Obliteraror napisał:

@Strusprawa1, słowem suplementu o tych najemnikach. Jestem przekonany, że są po jednej i drugiej stronie. I pod SBU i i u Wagnera. Podobnie jak bywali w Blackwater. I są tam zapewnie również tacy, którzy trafili tam z powodów ideologicznych, jak i tacy, którzy są jedynie dla pieniędzy, bo lubią po prostu zabijanie ludzi dla pieniędzy, a wojna ich kręci. Nie ma co lukrować rzeczywistości i ludzkiej natury, jakże często paskudnej.

Oczywiście, że są, ale Polaków na pewno nie ma więcej niż stu. W tysiącach można liczyć Gruzinów (mają swój oddzielny legion wielkości 2-3 batalionów). W Legionie Kalinouskiego jest około 800 Białorusinów. 

 

Tak, na pewno jest, choć Polaków na tej wojnie jest wyjątkowo mało. Jakby zrobić ranking, to Polacy byliby którzy? 15 w rankingu? Ta wojna też nie jest takim funem jak strzelanie do uzbrojonych w kałacha bojowników muzułmańskich, stąd też z tego co mi wiadomo, to wielu po ogarnięciu jaka to jest wojna, to wrócili do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Strusprawa1  Ciągle kłamiesz i uprawiasz propagandę ukraińską. To jak się zachowujesz wskazuje na to, że jesteś ukraińcem. Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, więc odnośnie narodowości pewnie też kłamiesz. To jest obecnie normalna praktyka wśród ukraińców urodzonych w Polsce, że robią w polskim internecie propagandę proukraińską jako "Polacy". 

 

W tym twoim bezczelnym, topornym zakłamaniu widać ukraińską, wschodnią mentalność. 

 

"Polak" z ukraińską mentalnością, uporczywie próbujący oszukać autentycznych Polaków, wciskający im ukraińską propagandę? 😂😂😂  Sasza, zamiast szukać idiotów na forum, spojrzyjcie w lustro. 

 

 

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście były nawet ogłoszenia o pracę dla najemników rozsyłane po internecie - z czymś takim się spotkałem, choć nie znajdę tego teraz.

Gdybym nie miał narzeczonej i gdybym parę lat już w WOT-cie spędził, to by mnie kusiło, nie ukrywam.

Teraz, Armengar napisał:

Ciągle kłamiesz i uprawiasz propagandę ukraińską. To jak się zachowujesz wskazuje na to, że jesteś ukraińcem.

Ile razy ce będziesz powtarzał? 

 

1 minutę temu, Armengar napisał:

Kłamałeś odnośnie innych rzeczy

Co ce były za inne rzeczy? Teraz będę pisać "ce" zamiast "to". Z każdym twoim pisaniem, że jestem Ukraińcem rośnie mi chochoł na głowie i długi wąs.

 

2 minuty temu, Armengar napisał:

praktyka wśród ukraińców urodzonych w Polsce, że robią w polskim internecie propagandę proukraińską jako "Polacy". 

Po jakiego chja napisałeś dosłownie słowo w słowo co w poprzedniej wypowiedzi? xDDD
 

2 minuty temu, Armengar napisał:

W tym twoim bezczelnym, topornym zakłamaniu widać ukraińską, wschodnią mentalność. 

Tak, lubię rosyjski mod Gothic 2 Podróżnik i grę STALKER. Może przejąłem przez ce dwie rzeczy.

 

3 minuty temu, Armengar napisał:

"Polak" z ukraińską mentalnością, uporczywie próbujący oszukać autentycznych Polaków, wciskający im ukraińską propagandę? 😂😂😂  Sasza, zamiast szukać idiotów na forum, spojrzyjcie w lustro. 

Widzę przystojnego mężczyznę. Już się w życiu na lustro napatrzyłem.

 

Fajnie gdybyś cokolwiek do rzeczy odpisywał na ce co piszę, ale widzę nie warto ci na cokolwiek odpisywać, bo dosłownie słowo w słowo piszesz co wpis to samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, na pewno nie zero-jedynkowy (vide kto jest winny). Szczerze przyznam, że nie interesowałem się wcześniej tym, co działo się tam szczegółowo od 2014 r. Kojarzyłem, kim był Givi czy Motorola, ale nie wgłębiałem się w temat. Dopiero w ostatnim roku pogrzebałem szerzej, w tym na temat skali ostrzeliwań Donbasu czy masakry w Odessie z 2014 r. Tam wiele krwi przelano na długo przez obecną wojną, a raczej kolejnym jej aktem, bo ta wojna nie miała zakończenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ile razy ce będziesz powtarzał? 

 

Być może tyle razy, ile razy zobaczę twoją ukraińską propagandę na forum. 

 

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Co ce były za inne rzeczy?

 

Wiele razy wskazywałem dokładnie gdzie kłamałeś. Wiesz o tym doskonale, ale "udajesz Greka". To jest kolejna forma manipulanctwa i fałszu w twoim wykonaniu. 

 

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Po jakiego chja napisałeś dosłownie słowo w słowo co w poprzedniej wypowiedzi? xDDD

 

Bo warto to podkreślać. Większość Polaków nie wie, że mniejszość ukraińska w Polsce robi w polskim internecie propagandę jako "Polacy". I że wiele pisanych po polsku komentarzy to komentarze pisane przez ukraińców znających język polski. 

 

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Fajnie gdybyś cokolwiek do rzeczy odpisywał na ce co piszę, ale widzę nie warto ci na cokolwiek odpisywać, bo dosłownie słowo w słowo piszesz co wpis to samo. 

 

Piszę to samo, bo sytuacja jest ciągle taka sama. Uprawiasz na tym forum propagandę proukraińską, kłamiesz i próbujesz oszukać innych użytkowników. 

 

To jak się zachowujesz wskazuje na to, że jesteś ukraińcem udającym Polaka. Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, więc odnośnie narodowości pewnie też kłamiesz. 

 

 

Edytowane przez Armengar
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Armengar napisał:

 

@Strusprawa1  Ciągle kłamiesz i uprawiasz propagandę ukraińską. To jak się zachowujesz wskazuje na to, że jesteś ukraińcem. Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, więc odnośnie narodowości pewnie też kłamiesz. To jest obecnie normalna praktyka wśród ukraińców urodzonych w Polsce, że robią w polskim internecie propagandę proukraińską jako "Polacy". 

 

W tym twoim bezczelnym, topornym zakłamaniu widać ukraińską, wschodnią mentalność. 

 

"Polak" z ukraińską mentalnością, uporczywie próbujący oszukać autentycznych Polaków, wciskający im ukraińską propagandę? 😂😂😂  Sasza, zamiast szukać idiotów na forum, spojrzyjcie w lustro. 

 

 

A, już wiem dlaczego tak sądzisz! Zapewne chodzi ci o mój awatar. :D
qVRh0pA.png

 

 

21 minut temu, Obliteraror napisał:

@Strusprawa1, na pewno nie zero-jedynkowy (vide kto jest winny). Szczerze przyznam, że nie interesowałem się wcześniej tym, co działo się tam szczegółowo od 2014 r. Kojarzyłem, kim był Givi czy Motorola, ale nie wgłębiałem się w temat. Dopiero w ostatnim roku pogrzebałem szerzej, w tym na temat skali ostrzeliwań Donbasu czy masakry w Odessie z 2014 r. Tam wiele krwi przelano na długo przez obecną wojną, a raczej kolejnym jej aktem, bo ta wojna nie miała zakończenia.

Miałem wspominać, także poprzez film Piotra Ryczka, o wojnie w 2014 roku, gdzie opowiadał właśnie o najemnikach/ochotnikach z obydwu stron, ale sądziłem, że co będę wyjeżdżać z wojną sprzed 8 lat (która zresztą niemniej ciekawa była).
Podałem czas. 

 

W 2014/2015 roku sam się wtedy mocno interesowałem tematem, ale raczej byłem po stronie separatystycznej, tak rzec mogę. Ciężko nie wiedzieć o tym co się działo w Odessie lub "olaboga Donieck bombardują" gdy tyle trąbią o tym dziwne konta. Jednak przed "wydarzeniami w Odessie" zabito 7 Ukraińców, a Donieck bombardowano przez stosowanie ognia kontrbateryjnego - tj. separatyści walili z osiedli mieszkalnych i tamci oddawali. 

Były także epizody, które mnie samego zdziwiły - tj. to https://www.wykop.pl/wpis/66919801/fotografia-ktora-uratowala-zycie-tej-kopanej-kobie/
W sumie niedziwne, że w Kijowie liczba ludności wzrosła o 200 tys. przez to. 

 

Nieoficjalnie już wtedy, tj. po wojnie 2014-2015 zginęło 15 tys. ukraińskich żołnierzy. Oficjalnie 5 tysięcy. W bitwę pod Iłowajskiem - tj. około 20 sierpnia 2014 weszła armia rosyjska - około 4 bataliony i tyle wystarczyło by ogniem artyleryjskim zabić około 3000-5000 żołnierzy UA. 

Ogólnie to jak dowódcy UA zarządzali tą wojną to był jakiś koszmar - dowódcy - debile rozstawili 3 brygady między granicą rosyjską, a separatystami (koło Śnieżnego) licząc, że to sprawi, że separatyści nie będą dostawać uzbrojenia, które i tak dostali. 

 

W tamtych czasach nawet Bartosiak "mówił jak onuca" :D:

6:19 - 13:30

 

A co do mojej rusko-onucości w tamtych czasach, to pamiętam jak sam na facebooku czy innym medium pisałem do Dawida Hudźca z jakimś pytaniem czy chęcią pomocy. :D Ten gość wyjechał bodajże jako dziennikarz, a potem chyba nawet trochę walczył po stronie rosyjskiej. Znalazł sobie tam babę i tak został. W maju udzielał wywiadu, to oczywiście mówił tak jak to rosyjska strona mówi, ale nie aż tak jak się spodziewałem.

 

13 minut temu, Armengar napisał:

Wiele razy wskazywałem dokładnie gdzie kłamałeś. Wiesz o tym doskonale, ale "udajesz Greka". To jest kolejna forma manipulanctwa i fałszu w twoim wykonaniu. 

No właśnie rzecz w tym, że nie wskazywałeś. Dawaj pokaż mi gdzie kłamię.

13 minut temu, Armengar napisał:

Bo warto to podkreślać. Większość Polaków nie wie, że mniejszość ukraińska w Polsce robi w polskim internecie propagandę jako "Polacy". I że wiele pisanych po polsku komentarzy to komentarze pisane przez ukraińców znających język polski. 

Zapewne tak jest. Na przykład Aryo na twitterze.

Jednak naprawdę jest żałosne odcinanie od polskości kogoś, kto sądzi, a ma ku temu podstawy, że w interesie Polski jest wykrwawienie Rosji maksymalne rękami Ukraińców w tej wojnie. Na całkowite zwycięstwo Ukraińców raczej nie liczę nawet. Do Doniecka czy Sewastopola na pewno nie pójdą. Cud się by musiał wydarzyć jeśli dojdą do Berdiańska lub Melitopola.

 

13 minut temu, Armengar napisał:

Piszę to samo, bo sytuacja jest ciągle taka sama. Uprawiasz na tym forum propagandę proukraińską, kłamiesz i próbujesz oszukać innych użytkowników. 

 

To jak się zachowujesz wskazuje na to, że jesteś ukraińcem udającym Polaka. Kłamałeś odnośnie innych rzeczy, więc odnośnie narodowości pewnie też kłamiesz. 

Powtórz raz kolejny, bo chyba nie doczytałem. Jak raz przeczytam, to mi jakiś wirus usuwa, więc napisz jeszcze raz.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, slusa said:
4 hours ago, wrotycz said:

Polaków zginęło na tej wojnie

 

To nie są Polacy, Polacy ginęli walcząc z nazistami,

 

To są, a właściwie byli Polacy.

Tyle, zszywki sami się na to pisali, nikt ich do tego nie zmuszał. Szanuje ich za to.

 

A to, że nie wiemy o nich wiele, bądź z goła nic, to zasługa tego, że oni wiedzą iż to jest nielegalne i się z tym nie afiszują. A, z drugiej strony, polskie władze ich nie ścigają.

 

O tym, że są tacy można się czasem dowiedzieć na wykopie, gdzie się pojawiają nekrologi/wspominki tych, którzy sie chwalili w mediach społecznościowych swoimi wyczynami. Znakomita większość tego nie robi, z powodów wymienionych powyżej.

 

Z drugiej strony poza szacunkiem zza decyzje nie rozczulam się nad nimi. Wiedzieli co robią i czym to pachnie. Jak nie wiedzieli to nie mój problem. Trzeba było nie rzucać kamieniami na szkołę na lekcjach historii.

Wojna rządzi się swoimi prawami. Pierwszym z nich jest, że giną na niej ludzie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas napisał:

Ekhm... być może Kułeba rozmarzył się i chciałby dostać w swoje rączki K2 i Abramsy, które to za niedługo mamy zacząć "dostawać". ;)

I to wszystko opłacone z pieniędzy polskiego podatnika. 🥰

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas napisał:

My już chyba nic nie mamy więcej do przekazywania...

Mamy, mamy. Wojsko Polskie, niestety. Jestem przekonany, że w jakiejś szalonej pale ten pomysł już gdzieś zabłysnął.

 

To powinien być ostatni dzień pobytu każdego normalnego Polaka w tym cyrku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.