Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, manygguh napisał:

Przypominam tylko, że w wątku covidowym rację ostatecznie miała "proruska szuria", która nie wierzyła mass mendiom oraz badaniom i nałóce. A ileż jadu tam się wylało? Ile wyzwisk było?

 

Tutaj podobnie. Zwolennicy ukrainy i "zmłócenia ruskiej armii" oraz parady polskich wojsk na Placu Czerwonym pokrywają się w dużym stopniu z tymi, co naganiali na szczepienia, lockdowny i wyzywali sceptyków od szurów, płaskoziemców i, a jakże, ruskich onuc. Widzicie zależność? 

 

Na razie 1:0 dla szurii. 

Ahh stare dobre czasy, chyba poczytam sobie wątek covidowy od początku, tam to była jazda momentami, że niektórzy kasowali konta

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maroon napisał:

Spory na forum, to w pigułce maniery społeczeństwa.

 

"Coś ci się nie podoba?"

"W ryj chcesz?"

"Masz coś do mnie?" 

 

Chcemy czy nie chcemy, ale jesteśmy (albo może bardziej staliśmy się) narodem buraków, chamów i prostaków. Ostatnio pisałem, że kiedyś w swojej masie społeczeństwo było bardziej wykształcone i mimo wszystko kulturalniejsze. 

Jestem ciekaw kiedy było to kiedyś i czy przypadkiem to nie wynikało z tego że internetów nie było

5 godzin temu, maroon napisał:

To oczywiście znikąd się nie wzięło, ta wojna polsko-polska. Szczekającymi na siebie ludźmi łatwiej jest rządzić, wiec co zrobił PiS 8 lat temu? Ano napuścił biedotę umyslową na tych zaradnych "wykształciuchów".

Przy czym wykształciuchy same nie były bez winy

5 godzin temu, maroon napisał:

Potem i aż do dzisiaj mamy regularne szczucie na różne grupy społeczne i indywidualne osoby. Mamy gloryfikację i wynoszenie na szczyty buractwa, chamstwa, cwaniactwa i buty. 

Ale "w słusznej sprawie"

5 godzin temu, maroon napisał:

To wszystko robi nam nasz własny rząd, a przykład zawsze idzie z góry. 

W rządzie są normalni ludzie wybrani przez innych normalnych ludzi. A że normalność to  egoizm i buractwo to inna historia.

5 godzin temu, maroon napisał:

Dodatkowo ludziom dowalono covidem i kryzysem. Liczba zaburzeń psychicznych wzrosła lawinowo, kupa ludzi jest na krawędzi wytrzymałości nerwowej. 

Tylko na ile tu jest winny razd a na ile samo społeczeństwo?

5 godzin temu, maroon napisał:

 

No to mamy, co mamy i to widać wszędzie - na ulicy, w sklepie, w dyskusji. 

 

Dużo trudniejsza jest odpowiedź na pytanie czy da się ten trend w ogóle odwrócić, a jeżeli tak, to jak? 

Nalotami dywanowymi. 

Nic tak nie przyczyniło się do poczucia solidarności angielskiego społeczeństwa jak fakt że panna z rodowodem, panna sprzątająca i panna się sprzedajaca  godzinami siedziały ze sobą w metrze. Oraz po wyjściu mogło się okazać że panna się sprzedająca jest najbogatsza bo jej suterena stała a ich mieszkania trawił ogień,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brat Jan napisał:

Rosja jest naturalnym, surowcowym partnerem handlowym UE oraz kolejowym łącznikiem Europy z Chinami.

Możesz bracie powiedzieć ile nitek kolejowych (pasów drogowych) musiałoby powstać w Chin do Europy by choć w 5% zastąpić transport morski? Ten NJS to takie samo nawijanie ludziom makaronu na uszy jak samochody elektryczne.  Spoko jak powstanie, ale jeśli przepustowość tego będzie jak 1% przepustowości szlaków morskich to nadal nic się nie wydarzy bez zgody USA. I ok. 

 

Chiny niech lepiej myślą jak tu z głodu nie umrzeć i bez energii bo są największym światowym importerem jednego i drugiego. Potencjalne na nich sankcje dajmy na to takie jak na Rosję to pewnie śmierć głodowa dziesiątek milionów ludzi. Poważne rozgrywki niech zostawią USA i ROsji. Oni niech się nadal na kije biją z Indiami. Chiny bez europejskich szekli idą totalnie na dno. Juan wiadomo nie ma żadnego podjazdu do dolarka. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patryk napisał:

Możesz bracie powiedzieć ile nitek kolejowych (pasów drogowych) musiałoby powstać w Chin do Europy by choć w 5% zastąpić transport morski? Ten NJS to takie samo nawijanie ludziom makaronu na uszy jak samochody elektryczne.  Spoko jak powstanie, ale jeśli przepustowość tego będzie jak 1% przepustowości szlaków morskich

Faktycznie!

 

https://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/rekordowo-dlugi-pociag-intermodalny-dojechal-do-dct-75713.html

Pociąg wiózł na platformach 90 TEU (90 kontenerów o długości 20’) o całkowitej masie 3 335,73 ton.

 

 

Podczas, gdy duże kontenerowce to 8000-20000 kontenerów:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_największych_kontenerowców

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Brat Jan napisał:

Faktycznie!

 

Ile czasu płynie kontenerowiec?

 

Ile kursów w tym samym czasie wykona skład pociągu?

 

Dopiero wtedy uzyskacie odpowiedź na pytanie ile składów kolejowych trzeba żeby zastąpić jeden kontenerowiec ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mosze Red said:

 

Ile czasu płynie kontenerowiec?

 

Ile kursów w tym samym czasie wykona skład pociągu?

 

Dopiero wtedy uzyskacie odpowiedź na pytanie ile składów kolejowych trzeba żeby zastąpić jeden kontenerowiec ;) 

Zależy skąd. Przemysł jest na wybrzeżu, stamtąd blisko do portów, a kolej całe Chiny musi przejechać. Średnio tydzień, vs. średnio miesiąc morzem. Linie kolejowe mają określoną przepustowość, a tam ich dużo nie ma. W zasadzie to są ze dwie (jak wliczymy Kazachstan). 

 

Powiedzmy, że zmieścimy 10 pociągów dziennie. 10*90*4=3600. 

 

Tak pod 50% najmniejszego kontenerowca. 

 

Z tym że koszt jeszcze jest istotny. Transport morski jest nadal najtańszy, musiałbym pogrzebać, ale coś koło 20% kosztu kolei i jakieś 0.5% samolotu.

 

Dodatkowo linię kolejową bardzo łatwo sabotować, dużo łatwiej niż kanał Sueski. 

 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

"ten wątek o Ukrainie na głównej już dawno powinien być zamknięty".

 

Dokładnie tak.

 

Ludzie zwariowali również na forum, obrzucają się łajnem a sami do końca nie rozumieją,

że o to właśnie chodzi rządzącym by Polacy między sobą się napierdzielali.

Większość informacji, które obierzy światy biorą z internetu czy tv to stek bzdur i propagandy.

Pewnych rzeczy możemy się domyślać, kleić w całość, ale i tak do końca nie dowiemy się prawdy.

Czy mamy wpływ na to co tam sie dzieje? oczywiście, że nie.

Więc po co sie tym przejmować i niszczyć zdrowie?

 

Nie udzielam sie w tym wątku od bardzo dawna bo przewidziałem wcześniej, że prędzej czy później będzie tu burza.

Jak ktoś nie potrafi panować nad emocjami czy agresją to proponuje podjąć leczenie lub odseparować się od negatywnej

zawartości.

 

Na koniec mogę was zapewnić, że żadnej wojny konwencjonalnej w Polsce nie będzie.

To teatr dla plebsu by wiecznie wywoływać strach byś jeden z drugim nie myślał o rzeczach ważnych a o zastępczych tematach.

A za plecami władza robi co chce, pluje na Polaków i śmieje sie prosto w twarz.

Dziel i rządź.

 

 

 

 

 

 

 

 

9 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Wątek wieczorem prawdopodobnie zamknę, gdyż niektórzy ludzie nie umieją powstrzymać emocji

 

Brachu najwyższy czas zamknąć ten wątek.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem - nasze gównosłużby, które zajmują się sporządzaniem "ustaw onucowych", żeby móc dowolnie prześladować opozycję krytykującą Matołusza, Jarkacza, czy innych, pod pretekstami "onucyzmu" - nie potrafią nawet upilnować głównego portu.

 

Kilka dni temu, przypadkiem, złapano 3 Hiszpanów (podobno), nurkujących w nocy, bez zgłoszenia, bez rejestracji, podczas sztormowej pogody, ze wsparciem drona, na obszarze refowania kontenerowców i tankowców LNG.

Rzekomi "hiszpanie" szukali podobno bursztynu.

Hiszpanie nie posiadali dokumentów, podali fałszywy numer telefonu.

"hiszpanów" wypuszczono , i teraz nie można ich znaleźć.

 

"Jak ustaliliśmy, łódź Hiszpanów nie była nigdzie zarejestrowana i nie posiadała żadnych oznaczeń. W notatce policyjnej zapisano nieaktywne numery telefonów do załogi, a dwie z trzech osób prawdopodobnie opuściły już kraj."

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Hiszpanie-nurkowali-bo-szukali-bursztynu-Kulisy-akcji-ratunkowej-na-morzu-n174522.html

 

Nasi gówno-machacze szabelkami z gówna, zajmujący się szukaniem wszędzie agentury, wypuścili potencjalnych szpiegów.

Hiszpania, Portugalia - to kraje pełne lewarów, dostarczające legendowania południowoamerykańskim nielegałom - najemnikom, szpiegom, także wynajmowanym przez Rosję (takie tradycje).

 

Kraj z gówna i kartonu zajmuje się robieniem gały Ukraińcom, i jest tak zajęty, że nie potrafi zatrzymać potencjalnych prawdziwych szpiegów/sabotażystów.

  • Like 5
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargon kilkanaście km ode mnie jest przepompownia PERN-u. Coś ze 2 lata temu tam drobny projekcik robiliśmy. W nocy jest dwóch pracowników i dziadek (ale nie zawsze) na "wartowni". 😁 Dywersja wchodzi jak w masło.

 

Obiekt strategiczny - zapora w Dębe - 20MW prądu i woda dla połowy Warszawy i okolic. W nocy dwóch ludzi na zmianie, nawet bez ciecia. Obiekt własności PGE. 

 

To o czym my tu mówimy? 😁😁😁😁

 

U nas by trzeba zacząć od wyjebongo 80-90% urzędników i "kluczowych" resortów do kamieniołomów. A potem w pocie czoła rekrutować inteligentnych i szkolić ich z 5 lat. 

 

@Libertyn takie bzdury piszesz, że nawet mi się nie chce wchodzić w dyskusję, sry. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek ma dużą wartość bo pozwala śledzić np mnie oraz innym co aktualnie się dzieje, potrzeba monitorować sytuację bo szczególnie na wiosnę zacznie się kolejna ofensywa. Jak ktoś przesadza to dać mu ochłonąć na tydzień, sam tak kiedyś dostałem i szybko człowiek uczy się pokory, proste.

Nie ma takiego drugiego miejsca w necie gdzie można w miarę swobodnie wyrazić swoją opinię bez odgórnej narracji to ogromna wartość tego forum.

Proszę o nie zamykanie wątku tylko banowanie krewkich na jakiś czas w celu schłodzenia głowy, dziękuję

 

@sargonCiekawe gdzie byli te nurki jak przecięto rury z gazem na Bałtyku...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio siedzę w gronie ruskich: Ukraińców, krymskich Tatarów, było też dwóch Uzbeków. Oczywiście wszystko po rusku nawija. Chłopy mówią mi z aprobatą, że mój ruski coraz lepszy. A jeden z nich dodaje: "zychu, szlifuj ruski, bo tu u was wkrótce się całe postsowiety zjadą". Podkurzyłem się nieco, więc mówię mu, że my, Polacy, możemy uczyć się ruskiego, ale to wy, postsowiety, powinniście uczyć się polskiego. Cisza, chwila konsternacji. W końcu chłop uśmiecha się, nalewa mi bimbru, i przyznaje rację. Po czym rozwija myśl, wyjaśniając, że oni takie podejście rozumieją i aprobują, ale ruski człowiek tego nie uznaje. Ja mu na to, że ruski człowiek mnie nie obchodzi, bo ruski człowiek nie jest w tym kraju pożądanym gościem. Uwaga ta została przyjęta z szacunkiem, choć nie wiem, co tak naprawdę sobie pomyśleli - i mam to gdzieś.

 

Chłopy w porządku, ale niestety widzę z pierwszej ręki, jak tworzy się gettoizacja grup mniejszościowych - siedzą po tych hostelach, sami swoi, w robocie też tylko po rusku rozmawiają. Nie mają gdzie się zintegrować, i tyle dobrego, że to jednak postsowiety, a nie pastuchy z Sahelu.

 

Pamiętajcie, aby pomagać, ale nie bądźcie frajerami

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Obliteraror napisał:

ficjalnych przekaziorach stał się już ruską onucą, czy jeszcze nie?

Albo zawsze był ;) tylko się kamuflował.

Wojna z Chrześcijaństwem. Nic dziwnego, że chcą dojechać cerkiew Patriarchatu Moskwy i zastąpić ją swoją. Patriarcha Cyryl przecież jest częścią polityki rosyjskiej i to nie od wczoraj. 

 

 

Albo buldogi gryzą się pod dywanem i tyle. Patrz Roman Giertych ;) który przecież był u Kaczyńskiego w rządzie, był "pierwszym faszystą IV RP" - według opozycji, a teraz nadaje twety jak to "Kaczor z Orbanem i Putinem, mają tajny plan rozbioru Ukrainy".

 

 

Normalnie gorszy niż Czarnek.  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BumTrarara napisał:

Albo zawsze był ;) tylko się kamuflował.

To też jest możliwe. Albo był rosyjskim kretem ;) Albo miał schizofrenię bezobjawową, za którą w Sojuzie zamykano do psychuszki. Albo chlapnął z tym atakiem rakietowym na blok jedno słowo za dużo. Tyle pytań, tyle możliwych odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zychu napisał:

my, Polacy, możemy uczyć się ruskiego, ale to wy, postsowiety, powinniście uczyć się polskiego.

Taaa... Ty tak myślisz, ja tak myślę. Niemiec w Berlinie, który zatrudnia Polaka do robienia remontów, też tak myśli. Nie do pomyślenia jest dla szkopa, że z Polakiem na niemieckiej ziemi będzie świergotał po polsku. No chyba, że ma dobry humor i w ramach poznawania obcej kultury to robi. Lub dla krotochwili zwyczajnie... Ale w normalnych warunkach: albo się Pole dostosuje i naumie niemieckiego, albo wypad do domu, ewentualnie degradacja do sprzątania ulicy lub rwania szczypioru.

 

A u nas?

 

Przykład z tego tygodnia:

Szybkie wejście do Castoramy po jakąś pierdołę. Pod głównym wejściem, Ukrainka z ekipy sprzątającej, zamiata chodnik. Przy niej jakiś kolunio, nasz, również pracownik obiektu, gimnastykuje się werbalnie i nie werbalnie, bo chce jej coś powiedzieć po Ukraińsku (czy tam rusku, nie znam się). Ona płynnie, nawet nie próbując wtrącać polskich słów mu odpowiada w swoim języku. I tak trwa ten dialog. I nie widać, żeby ktokolwiek dawał jej impuls do tego, aby Polskiego się w ogóle uczyć. Na Polskiej Ziemi.

 

Zwróć uwagę na analogię do niemcowni. O czym my tu mówimy skoro, sami ramy nie wyznaczamy?

 

13 godzin temu, Patryk napisał:

Możesz bracie powiedzieć ile nitek kolejowych (pasów drogowych) musiałoby powstać w Chin do Europy by choć w 5% zastąpić transport morski?

Tylko Rosja to nie tylko nitki kolejowe, a dodatkowo (a może w dłuższej perspektywie - przede wszystkim) północny szlak morski. Krótszy, poza jurysdykcją Stanów i schowany praktycznie przed całym światem. Można tam robić wolną amerykankę. Trudny technicznie, ale pamiętaj że Rosatom ma największą i najbardziej rozwiniętą flotę lodołamaczy atomowych na świecie, wiec w dobie tzw. globalnego ocieplenia i cofania się lądolodu, ten szlak, to moim zdaniem jedna z kluczowych kart przetargowych Rosji względem Chin.

 

A pociągi? Oczywiście że drożej, niska przepustowość, podatność na dywersję. Ale są towary, które zwyczajnie lepiej jest wysłać pociągiem ze względu na to, że dojadą szybciej do celu. Przy dzisiejszych napiętych łańcuchach dostaw, taka dywersyfikacja transportu, to też mocna karta w ręku.

 

EDIT.

Z ostatniej chwili: Katastrofa ukraińskiego śmigłowca z kierownictwem MSW UA. Helikopter spadł w Browarach pod Kijowem na przedszkole 😕 Zginął minister spraw wewnętrznych, wiceminister spraw wewnętrznych i sekretarz stanu. Łącznie zginęło 17 osób. 9 trupów jest z samolotu. Pozostała część to prawdopodobnie nieletni cywile i ich opiekunowie. Bilans ofiar nadal rośnie.

 

Co za niefart i chichot losu, żeby spadło to akurat w takim miejscu.

Ogólnie to jestem już mocno znieczulony na to wszystko, ale w całym tym syfie wojny, kiedy giną nikomu nie zagrażające dzieci, i to jeszcze w taki sposób, łapie mnie wielki wkurw!

Tak wiem, nieszczęśliwy splot wydarzeń, bo mogło to spaść równie dobrze w szczerym polu. Nie zmienia to faktu, że nielaty poszły do piachu.

Edytowane przez Vlad_Lokietnichuk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda kompromituje Polskę i Polaków🤦‍♂️

 

 

Kilka istotnych informacji i przypomnienie kim są tak naprawdę ukry i jak się traktuje Polaków we własnym kraju.

 

 

 

 

Na koniec świetne wystąpienie dr. Sykulskiego.

 

 

Także z mojej strony w tym temacie to wszystko co miałem do powiedzenia, przekazania.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Iceman84PL napisał:

Duda kompromituje Polskę i Polaków🤦‍♂️

Ale cringe.

 

W ogóle 6 minuta to jest złoto. Chłop się wyprztykał z wiedzy o strategicznym zasięgu i stawiam stówę, że nawet nie poczuł, nie wiedział, kiedy to zrobił.

 

Przecież on jako Wójt Piździchowa Dolnego by sobie nie poradził, a tu go dopuszczają przed międzynarodowe audytorium.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zychu said:

Podkurzyłem się nieco, więc mówię mu, że my, Polacy, możemy uczyć się ruskiego, ale to wy, postsowiety, powinniście uczyć się polskiego. Cisza, chwila konsternacji. W końcu chłop uśmiecha się, nalewa mi bimbru, i przyznaje rację. Po czym rozwija myśl, wyjaśniając, że oni takie podejście rozumieją i aprobują, ale ruski człowiek tego nie uznaje. Ja mu na to, że ruski człowiek mnie nie obchodzi, bo ruski człowiek nie jest w tym kraju pożądanym gościem. Uwaga ta została przyjęta z szacunkiem, choć nie wiem, co tak naprawdę sobie pomyśleli - i mam to gdzieś.

 

Chłopy w porządku, ale niestety widzę z pierwszej ręki, jak tworzy się gettoizacja grup mniejszościowych - siedzą po tych hostelach, sami swoi, w robocie też tylko po rusku rozmawiają. Nie mają gdzie się zintegrować, i tyle dobrego, że to jednak postsowiety, a nie pastuchy z Sahelu.

 

Pamiętajcie, aby pomagać, ale nie bądźcie frajerami

 

Ja może podam przykład paszynek. Mam takiego klienta, który sobie pozatrudniał do biura uchodźczyń - głównie młode dziewczyny oraz trochę na produkcję - tu starsze już panie. 

 

No i teraz co się daje obserwować:

 

- wszystkie Ukrainki trzymają się razem, nawet z tymi "gorszymi" z produkcji, 

- młode jak nie muszą to polskiego nie używają, a starsze w ogóle, 

- młode się wywyższają w stosunku do nielicznych pozostałych Polek, 

- Ukrainki mają manierę, że inni są po to żeby im usługiwać - jak ma problem, to ktoś ma ten problem rozwiązać, a nie ona, 

- często nie wykonują poleceń tak jak polecono, tylko tak jak one uważają. 

 

I wisienka na torcie - jedna z młodych złapała jakiegoś polskiego kuka za męża, chłopak podobno informatyk 😁, potrafi opieprzać tego męża przez telefon przy wszystkich po ukraińsku, mimo że zna polski. 

 

Polki natomiast twierdzą, że kiepsko się z Ukrainkami pracuje. 

 

Mi się też raz zdarzyło, że taka niunia nie wiedząc ktom zacz (zewnętrzna osoba zupełnie), żebym jej coś tam zrobił, bo ona nie potrafi - absolutnie nie w formie prośby, tylko polecenia. 😁

 

No i tak to wygląda. 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Brat Jan said:

Ale wciągnięcie jej i Chin do współpracy z UE mogłoby dać ciekawe efekty

Lew i owca mogą koegzystować - zazwyczaj jedno w żołądku drugiego.

Chiny nie chcą współpracować - lata temu "partia" puszczała propagandówki, gdzie w roku 2050 chińscy studenci śmieją się z USA/UE, i profesora kończącego wykład historyczny słowami "... a teraz pracują na nas".

 

15 hours ago, Patryk said:

Chiny bez europejskich szekli idą totalnie na dno.

Ostatnio jak ktoś im to powiedział "na serio", to "przypadkiem" statek utknął w Kanale Sueskim, COVID zaatakował chińskie porty i zablokował statki na redach, a europejska gospodarka doznała szokowej lekcji z zakresu "just-in-time nie działa".

Chiny bez surowców odciętych sankcjami, staną się Chinami powiększonymi o Syberię.

Wartość juana czy dolara zależy wyłącznie od tego, co można i gdzie za daną walutę kupić.

 

Nadal postrzegamy Chiny przez pryzmat pól ryżowych i bieda-fabryk. To nadal pozostało... ale jednocześnie mamy tam potężny rynek wewnętrzny, setki miliardów dolarów pchane w rozwój kluczowych technologii - w tym wojskowych. I USA mówiące oficjalnie że w wyścigu technicznym - muszą przyspieszyć, bo odstaną.

 

11 hours ago, maroon said:

To o czym my tu mówimy? 😁

O budowie elektrowni atomowych :(

 

Wieści z Polski: https://www.tvp.info/65724863/tajne-spotkanie-w-polskiej-bazie-dowodcow-armii-usa-i-ukrainy

Quote

Po raz pierwszy od początku wojny na Ukrainie bezpośrednie rozmowy odbyli ze sobą naczelni dowódcy armii USA i Ukrainy – generałowie Mark Milley i Wałerij Załużny. Jak podała agencja Associated Press, we wtorek spotkali się w jednej z baz wojskowych w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej.

W środę, czwartek i piątek, spotkania amerykańskie NATO w Brukseli i Rammstein. Szybko...

 

Wieści z Izraela: https://www.tvp.info/65723554/usa-przekazuja-ukrainie-amunicje-z-magazynow-w-izraelu-

Quote

Władze USA i Izraela doszły do porozumienia w sprawie przekazania Kijowowi 300 tys. zmagazynowanych tam (w Izraelu) pocisków artyleryjskich o kalibrze 155 mm – pisze „NYT”. 

USA rozbrajające Izrael, to znaczący krok w kierunku "świętej wojny". Także zabranie amunicji z Korei Południowej jest znaczące - bo znaczy, że w oczach wywiadu USA, my i Ukraina będziemy potrzebować jej bardziej, niż Izrael - otoczony przez muzułmanów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vlad_Lokietnichuk napisał:

Przykład z tego tygodnia:

Szybkie wejście do Castoramy po jakąś pierdołę. Pod głównym wejściem, Ukrainka z ekipy sprzątającej, zamiata chodnik. Przy niej jakiś kolunio, nasz, również pracownik obiektu, gimnastykuje się werbalnie i nie werbalnie, bo chce jej coś powiedzieć po Ukraińsku (czy tam rusku, nie znam się). Ona płynnie, nawet nie próbując wtrąca

To nie tylko Polacy. Ktoś wrzucał filmiki jak to we wschodniej Polsce w Lidlu komunikaty na cały sklep są zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.

Więc skoro teraz się nie asymilują i jest ich oficjalnie 8 milionów... to pomyślmy sobie co będzie jak ta liczba wzrosłaby na przykład dwukrotnie, na wskutek całkowitego rozłożonego w czasie procesu zajmowania Ukrainy przez Putina.

"Średnio to widzę" to za mało powiedziane. 😑

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.