Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@spacemarine kiedy to pisałem, że EU jest na kolanach, wmanewrowana w tą pozycję przez U$A, tylko jeszcze nie ma co do tego zbiorowej świadomości? Widmo sznurów i stosów płonących pod politykami dopiero podziałało otrzeźwiająco. A nasi TheBill'e wciąż oczadzeni i błąkają się w swoich majakach. 

 

ps. Ratujmy Afrykę przed głodem! Kupujmy ruski gaz i ropę! Kij z Ukrainą ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

@spacemarine kiedy to pisałem, że EU jest na kolanach, wmanewrowana w tą pozycję przez U$A, tylko jeszcze nie ma co do tego zbiorowej świadomości? Widmo sznurów i stosów płonących pod politykami dopiero podziałało otrzeźwiająco. A nasi TheBill'e wciąż oczadzeni i błąkają się w swoich majakach. 

 

Z jednej strony głód to fala mln ludzi z afr na Europę, z drugiej strony uwolnienie kont to potencjalnie ułatwienie handlu kradzionym zbożem z okrainy?

 

Prawdziwe sankcje i jej skutki będą w zimę, ale podejrzewam że skoro uwolnili na handle zbożem to zaraz uwolnią na węgiel i resztę, to kwestia czasu, bo ten news to też test jak zareagują społeczeństwo i media, a nie oszukujmy się na zachodzie już emocje opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, spacemarine said:

ale podejrzewam że skoro uwolnili na handle zbożem to zaraz uwolnią na węgiel i resztę, to kwestia czasu, bo ten news to też test jak zareagują społeczeństwo i media, a nie oszukujmy się na zachodzie już emocje opadły.

Jeśli ktoś leży na łopatkach, w końcu to do niego dotrze. Nie da się srać dumą, jeśli kiszki puste. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psi bohater z Ukrainy kończy trzy lata. "Pomagam ratować życie"

"Słynny ukraiński pies-saper Patron, który zdobył sławę jako uczestnik rozminowywania Ukrainy, skończył trzy lata - poinformowano na jego profilach w mediach społecznościowych. Czworonóg został sfotografowany przed imponującym tortem ozdobionym różnymi smakołykami."

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-psi-bohater-z-ukrainy-konczy-trzy-lata-pomagam-ratowac-zycie,nId,6168441#crp_state=1

 

Jak będzie Wam zimno w zimę to chociaż ogrzejecie sobie serduszka takimi newsami, ciekawe co tam u kozy bojowej i kotkach z Donbasu? @Struś masz jakieś informacje z pierwszej ręki? Aha tytuł to new fake "Pomagam..." tak psiaczek powiedział, serio

 

Pies nawet ma swój profil na twiterze

 

Może powinien zrobić w Polsce zbiórkę na jakieś drony? Może nowi goście w mercach G-Wagon natchną się i sprzedadzą swoje limuzyny i dołożą się do zbiórki?

 

 

A tymczasem Polska podzieli się swoim gazem... no ale przynajmniej bomby nie spadajao i przynajmniej ludzie za srovida nie umierali na ulicach

Polska podzieli się swoim gazem? Wiceminister stawia warunek

"— Nasza własna produkcja nie jest duża, ona realizuje jedynie ok. 20 procent naszego zapotrzebowania, ale import gazu (...) to mniej więcej połowa naszego zapotrzebowania, która dodatkowo zasili około 10 mld sześciennych (...) systemu. To wszystko sprawi, że rzeczywiście prawdopodobnie będziemy dysponować nadwyżkami —"

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polska-podzieli-sie-swoim-gazem-wiceminister-stawia-warunek/mhfqnh0

 

No 20% produkcja własna i 50% import no wychodzi że nadwyżka...

Edytowane przez spacemarine
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Obliteraror napisał:

@spacemarine ale przyznasz, że ten JR terrier jest wyjątkowo uroczy :)

 

Niech Ciebie ta słodka mordka nie zwiedzie, oni tez myśleli że dadzą sobie radę, a nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż ranne zwierze

https://www.youtube.com/watch?v=BHBbJAIcnBI&ab_channel=KennyTeeology

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 14:50, Rnext napisał:

Jakoś Amerykanie mają zdaje się powiedzonko, że człowiek rodzi się demokratą a umiera republikaninem.

 

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi.“ - Otto von Bismarck.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rnext napisał:

Kupujmy ruski gaz i ropę! Kij z Ukrainą

Ale przecież kupowanie rosyjskiej ropy przez Niemcy jest walką z Rosją.

Dlaczego? Bo gdyby Niemcy nie kupili rosyjskiej ropy/gazu to Rosja mogłaby go sprzedać gdzieś indziej... za znacznie lepszą cenę. Putin normalnie płacze jak pomyśli o każdej baryłce ropy/m3 gazu, który transferuje do Niemiec, bo dokłada do interesu. :( Same tuzy UE to powiedziały (gdzieś w połowie kwietnia) 🤣 znaczy van der Leyen - była niemiecka ministrzyni obrony, a aktualna szefowa tego europejskiego cyrku.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

różne kręgi nie rozumieją co oznacza stanie się "drugim Izraelem". 

Inteligentny z ciebie człowiek, zatem powinieneś potrafić czytać pomiędzy wierszami. W tamtym propagandowym nagraniu jest dużo fajnych bajerów, które równie dobrze mogą posłużyć jako narzędzia autorytarnej władzy. 

A porównanie z Izraelem dotyczyło tylko obrony przeciwrakietowej. 

 

Ale najlepiej prychnąć z lekceważeniem.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, $Szarak$ napisał:

A wy jak tam? Dalej masturbujecie  się do tego, jak Orban wspaniale rządzi krajem?

https://www.rp.pl/polityka/art36719561-viktor-orban-nie-da-rady-bez-pomocy-unii-europejskiej-wladze-wegier-szykuja-sie-do-ciec

 

Smuteczek :(.

Protestują...

U nas jest taki terror, że ludzie już nie protestują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr Ja to już po prostu bekę mam z tego, jak ktoś mi pisze o polityce Węgier i wspaniałym orbanie. 

Tak samo o Serbii ostatnio, że niesamowicie kwitnie bo kupili od Chin chyba jakiś tam sprzęt i Chiny tam coś zainwestowały.

Pytanie w takim razie dlaczego Serbia pcha się do UE? 

Albo dlaczego Białoruś ledwie dyszy a jest pod ręką Rosji od kilkudziesięciu lat? W jaki sposób Polska się rozwinęła odkąd trzyma z zachodem? Czy gdyby z Rosją trzymała też by taka była - no nie. Bylibyśmy druga Ukraina - nie ma co się oszukiwać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaniepokojony tym, co się dzieje w CIA. Otóż kwestionują oni ukraińskie dane odnośnie strat Rosji. I według CIA, o zgrozo, są one ponad dwókrotnie niższe, od tego co mówi ukraiński MON. Jest to jawne onucerstwo, bo każdy inteligentny człowiek wie, że to ukraińskie dane są prawdziwe. Myślicie, że zainstalowali tam swojego szpiona, który ich dezinformuje? No bo ja nie widzę innej opcji dlaczego zaniżają straty Rosji.

 

CIA szacuje straty Rosjan. Zupełnie inne dane podaje ukraiński sztab (msn.com)

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhO zgrozo! Ja jestem zdumiony bo rosyjski MON  już od kilku miesięcy mówi, że armia ukraińska praktycznie nie istnieje a lotnictwo zostało zniszczone praktycznie od razu! Rozumiecie to? 

A jakbyś doczytał dalej, skoro na te dane powołujesz:

 

Najnowsze szacunki amerykańskiej społeczności wywiadowczej to około 15 000 zabitych (rosyjskich żołnierzy – przyp.red.) i może trzy razy więcej rannych. A więc dość znaczny bilans strat [...] I Ukraińcy też ucierpieli. Prawdopodobnie trochę mniej, ale też ponieśli znaczne straty 

 

,, Prawdopodobnie trochę mniej, ale też ponieśli znaczne straty " 

 

Pokażesz ile według MONU Rosji zginęło ukraińskich żołnierzy? Chciałbym żeby bracia sprawdzili które dane na podstawie tych źródeł są bardziej wartościowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Pokażesz ile według MONU Rosji zginęło ukraińskich żołnierzy? Chciałbym żeby bracia sprawdzili które dane na podstawie tych źródeł są bardziej wartościowe. 

Nie wiem ile, nie interesuje się tym. Poza tym zacząłeś pisać na zupełnie innym temat. Interesuje mnie tutaj to, że dane CIA różnią się od ukraińskich I ciekawi mnie dlaczego tak jest. Disclaimer o Rosji musiał być ku pokrzepieniu serc, ale nie to jest głównym tematem artykułu I to mnie nie interesuje. Chodzi mi o rozbieżności w danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhCzy ja wiem czy takie dziwne. Tak naprawdę po co mieliby naciągać? Nie są strona konfliktu. W Pl jest propgadana taka, że Ukraina wygrywa wszystkie starcia jakie są, ale USA aż takiej propagadany nie robi. U nas propgadana taka, jakbyśmy byli uczestnikami tej wojny. Xd Jak jakieś kraje są w konflikcie z kimś to zawsze się naciąga. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

A wy jak tam? Dalej masturbujecie  się do tego, jak Orban wspaniale rządzi krajem?

https://www.rp.pl/polityka/art36719561-viktor-orban-nie-da-rady-bez-pomocy-unii-europejskiej-wladze-wegier-szykuja-sie-do-ciec

Ale kto się masturbował, gdzie i kiedy?

Przytocz czyjąś wypowiedź, bo nie przypominam sobie, aby w ciągu ostatniego półrocza ktoś tu brandzlował się do Orbana.

Zauważyłem natomiast, że przodujesz, jeżeli idzie o emocjonalne, wręcz nastoletnio-histeryczne wpisy, obalasz tezy, których nikt tu nie głosi etc. 

 

 

1 godzinę temu, manygguh napisał:

Jestem zaniepokojony tym, co się dzieje w CIA. Otóż kwestionują oni ukraińskie dane odnośnie strat Rosji. I według CIA, o zgrozo, są one ponad dwókrotnie niższe, od tego co mówi ukraiński MON.

Te 15 tysięcy to wg Amerykanów zabici, Ukraińcy zapewne jeszcze znają/szacują ilość rannych, czyli na ogół i tak wyłączonych (choćby czasowo) z walki.

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał:

 

Pytanie w takim razie dlaczego Serbia pcha się do UE? 

Tak samo jak Mołdawia, Gruzja, Ukraina - liczą, że Unia rozwiąże za nich problemy wewnętrzne. A to tak nie działa. 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ukraińskich strat, to z tego co widzę rosyjski MON podawał je ostatnio 16 kwietnia i wynosiły one 26 tys żołnierzy. Ale to bez znaczenia, bo i tak nikt im nie uwierzy. No chyba że podaliby jakieś małe liczby, to wtedy byłoby już to wiarygodne. 

 

Natomiast The Guardian podaje już  w miarę konkretne cyferki:

 

The sheer number – more than 20,000 casualties a month – raises questions about what state Ukraine’s army will be in if the war drags on into the autumn.

 

https://www.theguardian.com/world/2022/jun/10/ukraine-casualty-rate-russia-war-tipping-point

 

Natomiast wydaje mi się, że The Guardian kłamie, bo twierdzi, że Ukraińcy notują duże straty i armia idzie w stronę rozsypki. Raczej to ściema, bo wiadomo że to Ukraina wygrywa. Media nic nie mówią o tym, by Rosjanie zadawali ukraińskiej armii jakiekolwiek straty. Poza tym jak wpiszecie w google Ukrainian soldiers casualties lub podobne hasła, to większość wpisów będzie o rosyjskich stratach. A to oznacza, że tych strat Ukraina nie ma, albo są one nieznaczące. 

Edytowane przez manygguh
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh 16 kwietnia :DDDD i 26 tysiecy straconcych ukraińskich żołnierzy. Teraz jakby się ich zapytać to by powiedzieli na bank ponad 50 tysięcy - najbiedniej tyle bo przecież walki od tamtej pory intesywniejsze :D. I widzisz - tacy ludzie, jak ty piszą, że ukraina zakłamuje statystki a jak się patrzy już na inne źródła to okazuję się, że ukraina mniej zawyża, niż ruscy. 

 

Pamiętasz co pisałeś o bitwie w Magadiszu? Może 80 rannych amerykański zolnierzy, 20 zabitych - tutaj ty to przytaczałeś. Wtedy pisałeś o tej sytuacji, jaka to nie była porażka. Pamiętasz? 

To ja ci przytoczę kilka rzeczy.

 

Amerykanie słabi! Ponieśli klęskę w afganistanie! Straty amerykanskie w afganistanie przez 20 lat - podkreślam 20! To kilka tysięcy żołnierzy. 

Afganistan leży z 12 tysięcy km od nich. Ukraine atakowali z 3 różnych stron i do stolicy mieli z 200-300 km. 

 

Teraz zgineło kilkanaście tysięcy rosyjskich żołnierzy co najmniej  i dla ciebie to nic! Tak dla przypomnienia w ciągu 5 miesięcy zgineło rosjan więcej, niż gdy ZSRR siedziało na afganistanie x lat. 

 

To się nazywa obiektywizm cnie? Ale nie martw się. Straty w sprzęcie częściowo są dokumentowane filmami ze znakami wodnymi lub zdjęciami. 

https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html?m=1

To są tylko straty rosyjskie UDUKOMENTOWANE w jakiś sposób. 

Małe cnie? No chyba, że zdjęcia, filmy ze znakami wodnymi kłamią....

W skrócie:

874 czołgi stracone, bwp prawie 500 - resztę można doczytać. I tutaj jeszcze nie ma wszystkich rodzajów sprzętu. 

 

A z resztą co się dziwić... Przecież kiedyś gdy było pisane o wydatkach na armie USA i RUS to gdy wyszedł budżet ponad 10 razy większy to nagle kombinowanie się zaczęło. Bazy bardzo drogie, korupcja i inne takie - ty byś zrobił z 800 mld dolarów nagle mniej, niż te 80. To jest niesamowita zdolność :D. Ale wtedy wystarczy wejść na stronę amerykanska i zobaczyć ile na co przeznaczają - w tym i na bazy...

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.