Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, zychu napisał(a):

po raz kolejny stosujesz prymitywną i ordynarną manipulację, za którą w realu dostałbyś po mordzie

Za prawdę? 

Ja piszę prawdę. A w mordę to powinien dostać każdy kto wspiera Białoruś i Rosję. 

 

I jeśli dojdzie kiedykolwiek do wojny - to oczywiste, że wpierw trzeba będzie podjąć kroki wobec wrogów wewnętrznych. 

 

Rzyg mnie bierze, jeśli ktoś powiela propagandę naszych wrogów a udaje wielkiego patriotę.

 

Z którym punktem się nie zgadasz @zychu? Wszystko co napisałem, jest na podstawie tego co @niemlodyjoda tutaj piszę. Mam zacytować co pisał? O dogadywaniu się z Białorusią bo on Polak? W którym miejscu skłamałem?

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier Grecji:

 

«Μεγάλη πλειοψηφία» σημαίνει ότι υπάρχει και μία «μικρή μειοψηφία» που ήθελαν να στείλουν ένοπλες δυνάμεις κάποια κράτη στην Ουκρανία επί τη βάσει διμερούς συμφωνίας και ίσως το κάνουν.

Ποιοι είναι: Πολωνία, Λιθουανία, Εσθονία, Λετονία. Και πάνω απ’όλους η Βρετανία.

 

 

"Zdecydowana większość" oznacza, że istnieje również "niewielka mniejszość", która chciała, aby niektóre państwa wysłały siły zbrojne na Ukrainę na podstawie umowy dwustronnej i mogą to zrobić.

Kim są: Polska, Litwa, Estonia, Łotwa. A przede wszystkim Wielka Brytania.

 

K. Mitsotakis: "Nie wyślemy armii na Ukrainę" – Które kraje chcą wysłać wojska "tu i teraz" – Pronews.gr

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perun82 napisał(a):

 

To jeszcze tylko Monako, Lichtenstein, Gibraltar i całą paczkę stoperanu Putin na raz zeżre XD 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Mam zacytować co pisał? 

Poproszę.

Bo sam pamiętam, jakie manipulacje stosowałeś m.in. w stosunku do mnie. Zatem bez odpowiednich cytatów nie mogę uznać twoich zarzutów. 

 

Oczywiste jest, że chęć dogadania się ze stroną, która nie chce się z nami dogadać, jest naiwnie. Ale był czas, że z Białorusią można było rozmawiać. I ten czas został przez decydentów zmarnowany. Teraz Putin ma na granicy UE swojego giermka, który sra nam na wycieraczkę.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zychu napisał(a):

Poproszę.

Bo sam pamiętam, jakie manipulacje stosowałeś m.in. w stosunku do mnie. Zatem bez odpowiednich cytatów nie mogę uznać twoich zarzutów. 

No i obawiam się, że możesz za jakiś czas wymownie zamilknąć, gdy zachód zacznie na powrót robić interesy z Rosją.

 

Ja Ci tylko mówię, @zychu że ja z nim dyskutować nie zamierzam, mam go na ignorze i niech klepie sobie co chce ale jak masz wolny wieczór czy nawet kilka dni to życzę miłej zabawy XD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał(a):

Poproszę.

Bo sam pamiętam, jakie manipulacje stosowałeś m.in. w stosunku do mnie. Zatem bez odpowiednich cytatów nie mogę uznać twoich zarzutów. 

Dodam, ale jeśli chcesz to uczynić szybciej, to po prostu wejdź na jego profil i przeanalizuj. Bo post o tym, żeby się dogadywać z Białorusią bo KGB rządzi ,,Polak" był na milion %. 

 

NIGDY nie napisał nic o ruskich zbrodniach. Wklejał natomiast 3-4 zdjęcia regularnie. 

Czy to się nazywa już obiektywizm? 

@niemlodyjoda Nie masz kłamco bo w moich tematach pisałeś. Jakbyś miał to byś moich tematów nie widział. 

 

Tak ma mnie na ,,ignorze", że w moich tematach piszę. 

https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/41648-wojna-atomowa-na-szczytach-polskiej-władzy/

 

A tutaj z okazji praktycznie 2 lecia tej zbronii, niektórzy może zapomnieli, albo pamiętać nie chcą:

 

Po prostu mnie strasznie, ale to strasznie wkurwi@, jeśli ktoś powołuje się na zdjęcia Amerykańskich żołnierzy - dosłownie 3-4 zdjęcia a nie widzi, dosłownie nie widzi, zbrodni rosyjskich. 

 

1. Nie widzi gwałtów 

2. Nie widzi egzekucji

3. Nie widzi niszczenia budynków mieszkalnych

4. Nie widzi tortur 

Nie widzi niczego, czego nie chce widzieć. Wypiera rzeczywistość. 

 

To jest dla mnie masakryczne - sk**wysyństwo. 

Czy Ukraińcy są jacyś gorsi, że się zbrodni na nich nie dostrzega? Gorszy człowiek od Irakijczyka? 

 

Nie mogę się pogodzić z tym - z powodów moralnych. 
 

I jakby zrozumcie moje oburzenie - mam kolegów Ukraińców, niektórzy już nie mają do czego wrócić. Inni nie żyją bo zginęli na froncie. 

Dla mnie taka bierność, to jak plucie w twarz ofiarom.

 

Serce mi się łamie, jak widzę takie zdjęcia:

000IMUEBEA8BVIVY-C322-F4.webp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to strasznie przykre. Tak zwyczajnie po ludzku. Bierność.

 

Dlatego jestem za Ukraińcami. Zawsze będę stawał po stronie ofiary. Nieważne czy jakiś Ukrainiec mi kiedyś sprawił przykrość czy nie. 

Nie można tak generalizować.

 

I każdy kto ma jakieś tam uczucia, odrobinę empatii - zrozumie o co mi chodzi i skąd to moje oburzenie.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

@niemlodyjoda A teraz wszyscy razem, jesteśmy za Rosją! Wspierajmy ją! Wspierajmy Białoruś!

Co prawda Łukaszenka i KGB zleca zabójstwa na terenie Polski, ale to nic! Przecież szef KGB który to zleca jest Polakiem! Przecież tak Korwin powiedział!

 

Niektórzy to serio by rzucali kwiaty rosyjskim wojskom pod nogi, niczym Aleksandrowi Wielkiemu który wkraczał do niektórych miast. 

To jest tak taki poziom żałosności, że niepojęte. 

 

1. Białoruś i Łukaszenka nasyła KGB, żeby wykonywali zlecenia zabójstwa na terenie Polski, ale brat sobie ubzdurał, że on Polak to się można dogadać. W zasadzie takie samo ubzduranie, jak Unia słowiańska (śmieje się z Międzymorza) a sam proponuję totalny shit który NIGDY nie istniał i nigdy istnieć nie będzie. 

2. Potrafi wrzucać co miesiąc 3 zdjęcia z Amerykańskimi żołnierzami w Iraku - ani jednego z Ukrainy - Buczy czy Irpienia. 

3. Białoruś na granicy nam zrobiła niezłą zadymę - ale to wina tej podłej ameryki! 

 

I mógłbym napisać takich pkt ze 100, ale nie przeszkadza @niemlodyjoda nazywać innych debilami. ;)

 

Przecież widać, że mamy tutaj do czynienia z tytanem intelektu. :)

 

Kogo zamordowało białoruskie KGB?

 

Tymczasem ukraińskie służby tworzą listę wrogów Ukrainy na której znajdują się polscy obywatele, w tym politycy :)

 

 

Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji, został wpisany na listę „wrogów Ukrainy” przez ukraińską organizację Myrotworec, która współdziała ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

 

Na liście "wrogów Ukrainy" pojawiają się nie tylko polscy politycy. Myrotworec za "wroga Ukrainy" uznał także współorganizatora strajku przewoźników Rafała Meklera i podlaskiego rolnika Huberta Ojdanę. W przypadku tego ostatniego organizacja udostępniła w sieci nie tylko zdjęcie i nazwisko, ale także adres jego zamieszkania oraz numer telefonu.

 

 

O Myrotworcu zrobiło się głośno w 2015 roku. Wtedy portal zamieścił w sieci zdjęcia, adresy i numery telefonów dziennikarza Ołesia Buzyny, a także krytycznego wobec Euromajdanu polityka Olega Kałasznikowa. Obaj zostali zamordowani niedługo po publikacji ich wizerunku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał(a):

Kogo zamordowało białoruskie KGB?

KGB wraz z GRU - czyli według niektórych ,,nasi przyjaciele" tworzyli siatki dywersyjne wraz z możliwymi próbami zabójstwa. 

A to, że ABW wszystkiego do mediów nie podaje, no to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Po prostu mnie strasznie, ale to strasznie wkurwi@, jeśli ktoś powołuje się na zdjęcia Amerykańskich żołnierzy - dosłownie 3-4 zdjęcia a nie widzi, dosłownie nie widzi, zbrodni rosyjskich.

Ja myślę, że @niemlodyjoda doskonale wie co dzieje się na Ukrainie. Tym bardziej, że o ile dobrze kojarzę, ma kobietę z Ukrainy. Ja myślę, że po prostu wkurwia go aktualna propaganda, która moim zdaniem jest pierwszym krokiem do tego by obrazki jakie wystawiłeś były w Polsce. 

Powiedz mi jak inaczej skomentować słowa tego dzbana Hołowni który "Putina w ziemię wgniecie". Tusek który na molo z Putinem się przechadzał coś pierdoli że to zbrodniarz wojenny. No i jak Polska ma prowadzić wojnę obronną jak przemysł zbrojeniowy i ciężki leży, brak porządnej obrony przeciwlotniczej. Jak by tego było mało demograficznie leżymy. Jakakolwiek wojna z udziałem Polski to koniec tego narodu zdajesz sobie z tego sprawę?

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pietryło napisał(a):

 doskonale wie co dzieje się na Ukrainie.

Jeśli doskonale wie - jeśli rzeczywiście doskonale wie i nie czuję się oburzony z działań jakie Rosja podejmuję, no to świadczy tylko o nim. Bo ja też wiem co tam się dzieje - znam sporo Ukraińców.

5 minut temu, Pietryło napisał(a):

usek który na molo z Putinem się przechadzał coś pierdoli że to zbrodniarz wojenny.

Biden też tak mówił. 

 

Ale to tylko moja opinia. Nie będę już cytował @niemlodyjoda ani o nim wspominam. Po prostu coś się we mnie kroi, jak ktoś nie dostrzega pewnych rzeczy i wybucham. Jestem człowiekiem zachodu, więc sobie niech każdy mówi co chcę, ale takie moje zdanie po prostu. Co miałem napisać już napisałem i więcej zamiaru nie mam.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pietryło napisał(a):

Ja myślę, że @niemlodyjoda doskonale wie co dzieje się na Ukrainie. Tym bardziej, że o ile dobrze kojarzę, ma kobietę z Ukrainy. Ja myślę, że po prostu wkurwia go aktualna propaganda, która moim zdaniem jest pierwszym krokiem do tego by obrazki jakie wystawiłeś były w Polsce. 

 

Tych powiązań z Ukrainą moich jest znacznie więcej ale to zostawmy pisałem o tym nie raz a z nim  mi się z nim szarpać nie chcę i, jak pisałem, mam go na ignorze więc niech klepie ile wlezie i co chce :) 

 

Co do reszty jest tak jak piszesz.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

znam sporo Ukraińców

Mojego znajomego rozwalił moździerz, chłopak młodszy ode mnie.

Nie lubię ruskich (Amerykanów też), ale nie zamierzam z tego powodu z pianą na pysku szturmować Moskwy, wolę starać się zachować zimną krew.

 

9 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Biden też tak mówił. 

W takim razie to są albo debile którzy myśleli że się z Rosją dogadają, albo wszystko jest już uzgodnione żeby zbrojeniówka zarobiła. Te kurwy (z lewa i prawa) przez tyle lat chyba nic nie zrobiły by stworzyć skuteczną armię odstraszająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pietryło napisał(a):

Nie lubię ruskich (Amerykanów też), ale nie zamierzam z tego powodu z pianą na pysku szturmować Moskwy, wolę starać się zachować zimną krew.

Nigdy nie pisałem o szturmie na Moskwe. 

Mi chodzi głównie o ludzkie współczucie w stosunku do ludności która jest zabijana/terroryzowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cst9191 napisał(a):

. Wtedy portal zamieścił w sieci zdjęcia, adresy i numery telefonów dziennikarza Ołesia Buzyny, a także krytycznego wobec Euromajdanu polityka Olega Kałasznikowa. Obaj zostali zamordowani niedługo po publikacji ich wizerunku.

 

24 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Zawsze będę stawał po stronie ofiary

To jak w końcu?🤔🤔

 

24 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Dlatego jestem za Ukraińcami. Zawsze będę stawał po stronie ofiary. Nieważne czy jakiś Ukrainiec mi kiedyś sprawił przykrość czy nie. 

Nie można tak generalizować

Nieźle Cię w lewą - kukoldzką stronę odkleiło. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

KGB wraz z GRU - czyli według niektórych ,,nasi przyjaciele"

Czyli według kogo? Konkretnie.

 

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

,,nasi przyjaciele" tworzyli siatki dywersyjne wraz z możliwymi próbami zabójstwa. 

Dopiero pisałeś, że Łukaszenka zleca zabójstwa na terytorium RP, a teraz piszesz o "działaniach dywersyjnych z możliwymi próbami zabójstwa".

 

Idź się przewietrz. 

 

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

A to, że ABW wszystkiego do mediów nie podaje, no to już inna bajka...

ABW?

Kilka dni temu podawałem tutaj link do bloga człowieka który pokazuje jak funkcjonuje ABW i kto stoi na jej czele. To nie jest poważna służba.

 

16 minut temu, Pietryło napisał(a):

Ja myślę, że @niemlodyjoda doskonale wie co dzieje się na Ukrainie. Tym bardziej, że o ile dobrze kojarzę, ma kobietę z Ukrainy. Ja myślę, że po prostu wkurwia go aktualna propaganda, która moim zdaniem jest pierwszym krokiem do tego by obrazki jakie wystawiłeś były w Polsce. 

Powiedz mi jak inaczej skomentować słowa tego dzbana Hołowni który "Putina w ziemię wgniecie". Tusek który na molo z Putinem się przechadzał coś pierdoli że to zbrodniarz wojenny. No i jak Polska ma prowadzić wojnę obronną jak przemysł zbrojeniowy i ciężki leży, brak porządnej obrony przeciwlotniczej. Jak by tego było mało demograficznie leżymy. Jakakolwiek wojna z udziałem Polski to koniec tego narodu zdajesz sobie z tego sprawę?

No właśnie. @$Szarak$ widzi, że ruskie wojsko to hołota, która lubi kraść i mordować i  jednocześnie chciałby wojny z Rosją. Aby ta dzicz robiła to samo u nas tylko na znacznie większą skalę.

 

5 minut temu, Pietryło napisał(a):

Nie lubię ruskich (Amerykanów też), ale nie zamierzam z tego powodu z pianą na pysku szturmować Moskwy, wolę starać się zachować zimną krew.

 

Jedni giną w wojnach których nie można wygrać, a inni później odbudowują kraj z gruzów.

Do dzisiaj ludzie którzy odbudowywali Warszawę nie doczekali się jakiegokolwiek upamiętnienia, co jest przykre.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niemlodyjoda napisał(a):

zestrzelenie miga ogórkiem

 

;)

 

https://to.com.pl/ukraina-emeryt-zestrzelil-rosyjski-samolot-jak-kaczke-dostal-za-to-medal/ar/c1-16788201

 

A mój wujek spod Sosnowca strącił nosem odrzutowca..

 

Swoją drogą, gdy zachodnie agencje ogarniały w skali makro ukraińską propagandę (budującą morale) w pierwszym roku wojny, było z tym całkiem nieźle (pomijając podobne idiotyzmy). Ale to już należy do przeszłości.

 

 

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gwoli przypomnienia wrzucę coś z sierpnia zeszłego roku:

 

Zmiana o 180 stopni. Zdumiewające słowa

o relacjach Polski z Ukrainą

Mychajło Podolak - doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - w opublikowanym w sobotę wywiadzie stwierdził, że po zakończeniu wojny Polska i Ukraina będą ze sobą konkurować. - Będziemy wyraźnie zajmować stanowiska proukraińskie - zaznaczył.

 

Polska jest obecnie naszym najbliższym partnerem i przyjacielem - tak pozostanie do końca wojny. Po jej zakończeniu będziemy mieć relacje konkurencyjne, będziemy rywalizować o różne rynki. Będziemy przy tym wyraźnie zajmować stanowiska proukraińskie, bronić naszych interesów - powiedział Podolak.

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-i-ukraina-beda-ze-soba-konkurowac-doradca-zelenskiego-zaskoczyl-6927651462675104a.html

 

Nie wiem jaka zmiana o 180 stopni, jak wszystko jest po staremu. 😊

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiroviets napisał(a):

Niemniej bronienie tej dziczy to trochę jak ten twój zachodni entuzjazm w przyjmowaniu  nachodźców parę lat temu .

Przyjmowanie uchodźców uciekających przed wojną było społecznym obowiązkiem. 

 

A ci poplecznicy Brauna, Warzechy - pisali bardzo nieładne o nich rzeczy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Nigdy nie pisałem o szturmie na Moskwe

Ja nie mówię, że tak pisałeś. Ja tu bardziej w odniesieniu do mnie. To że kogoś nie lubię, nie znaczy że pod wpływem propagandy rzucę mu się do gardła. Choć też bolą mnie zdjęcia które dałeś. 

Współczucie o którym wspinasz, to zwłaszcza dzisiaj dość pożądana cecha. Tylko czy obiekt Twojego współczucia odwzajemnił by się tym samym? 

Edytowane przez Pietryło
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Przyjmowanie uchodźców uciekających przed wojną było społecznym obowiązkiem. 

 

Był to obowiązek państwa, a nie zwykłych obywateli.

Maowiecki wiedział jeszcze w listopadzie, że będzie wojna. Co zrobił żeby przygotować nas na falę migracji? Sprzedał swoje działki.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.