Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, eknm2005 napisał:

Kolega @RealLife wrzucił film, na którym domyślam się ruski czołg strzela do ukraińskiego auta cywilnego.

Podałem kilka punktów, w których wyraziłem swoją wątpliwość w jego prawdziwość.

Jak na przykład to, że widać 2 eksplozję (niby z działa czołgu), a w drugim filmiku pokazującym zabitych w aucie staruszków cała deska rozdzielcza i kierownica nienaruszone.

 

Więc kolega RealLife zaproponował mi pieszczoty z okazji dnia kobiet, do których chciałeś się dołączyć.

Przed nimi chciałbym się upewnić, czy to mi oczka już nie działają, a może "musk"? :D

Kolego, zawsze, gdy w grę wchodzą pieszczoty, spodziewaj się, że i zychu dołączy. :)

Dla mnie ten film jest wiarygodny - ale żadnych dziadków tam nie widzę. Wiem jednak, że nie każdy pocisk musi roznieść auto na strzępy. Zdarzały się przypadki, gdy ppanc przebijał pojazd o cienkim pancerzu, przelatywał na wylot, i nie robił większej szkody załodze i maszynie.

Swój stosunek do sprawy ujmę tak - na Ukrainie toczy się brutalna wojna. A ponad tą wojną idzie rozgrywka globalna, której celów my, mali braciszkowie, nie jesteśmy w stanie poznać. Możemy sie tylko kierować poszlakami.

Wiem tylko tyle, że wielcy gracze kroją tort. Pytanie, na jakich zasadach.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zychu said:

Dla mnie ten film jest wiarygodny - ale żadnych dziadków tam nie widzę. Wiem jednak, że nie każdy pocisk musi roznieść auto na strzępy. 

No tak, oglądając tylko 1 film też na poczatku wydawał mi się autentyczny.

Jak klikniesz w ikonkę ptaszka i przejdziesz do tłitera to tam jest od razu zamieszczony drugi film, który pokazuję "wnętrze" auta.

 

Nie wiem jak wam - ale mi strona z tłiterem nie działa.

Czyżby ktoś się kapnął?

 

Oglądajcie zanim wyczyszczą internet:

 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Furby napisał:

Tak trudno to ogarnąć?

No, dla mnie trudno, bo nie wiem, jakie umowy regulują użycie poskich maszyn na Ukrainie. To nie jest tak, że Ukry dzwonią do naszych i mówią: "te, użyczcie nam śmigłowiec". Tym bardziej, że jest to co najmniej dziwne, aby delegacja państwa ukraińskiego leciała maszyną polską. A jeszcze bardziej dziwi mnie, że nikt nawet nie stara się wyjaśnić, jak doszło do takiej sytuacji.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Martius777 napisał:

Rozmowa matki z Rosjaninem.

 

https://vm.tiktok.com/ZMLyu4dBH/

Mówiłem, żeby wysłać te ruskie matriochy, a Kijów by upadł w dwa dni.

 

Polska szkoła dyplomacji. Najpierw Sikorski, teraz ten pajac:

https://www.onet.pl/informacje/onetrzeszow/matteo-salvini-w-przemyslu-koszulka-z-putinem-podczas-konferencji/0yjk0cy,79cfc278

Z drugiej strony, niech się hiena nie lansuje na cierpieniu.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prezydent Zelensky ciągle pozostaje w Kijowie i się nie ukrywa.

Wzór prawdomówności i całkowite zaprzeczenie zakłamania.

Jak zauważają Rosjanie, ciekawe cuda dzieją się za jego plecami (obraz na ścienie - 0:50 - 0:58)

 

@RealLife, @maroon lub @Foster, tak zawsze ładnie komentujecie.

Można i teraz prosić o wasze objawienie?

 

(nie śpieszno jak nie macie od razu infa, wiadoma rzecz, na wojnie prikazy i informacje są z opóźnieniem ;) )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eknm2005 napisał:

Jak zauważają Rosjanie, ciekawe cuda dzieją się za jego plecami (obraz na ścienie - 0:50 - 0:58)

 

@RealLife, @maroon lub @Foster, tak zawsze ładnie komentujecie.

Można i teraz prosić o wasze objawienie?

 

(nie śpieszno jak nie macie od razu infa, wiadoma rzecz, na wojnie prikazy i informacje są z opóźnieniem ;) )  

Ale co z tym obrazem nie tak?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Foster said:

no ale czego ty gościu oczekujesz i co chcesz udowodnić bo nie za bardzo wiem?

Bardzo produkujecie się z przekazem ukraińskim.

Miałem nadzieję, że pozwolicie mi zrozumieć, jak obraz za panem prezydentem nagle jest obklejony taśmą.

I trochę pod innym kątem (odpowiedź do @zychu oraz @cst9191).

Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a poliniacy dogadują "warunki" przekazania Migów Ukrainie. 

 

Duduś poleci nawet w tej sprawie do USA. Jemu pewnie najbardziej na tym zależy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/joe-biden-i-andrzej-duda-usa-maja-nowa-militarna-oferte-dla-polski/n5h5b0k,79cfc278

 

 

Aha, dzisiaj obejrzałem niechcący fragment posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego (czy jak to się tam nazywa). Przemawiał Duduś, ale przez kilka minut niczego właściwie nie powiedział (jest w tym mistrzem), a później generał Polko. Wymieniał wojny rozpoczęte przez Rosję, przy okazji wspomniał, że wojna w Iraku to było coś innego, bo tam rozliczano zbrodniarzy z koalicji, mówił o ludobójstwie dokonywanym przez Rosjan i że nie możemy stać z boku i się przyglądać.

 

 

Będzie dobrze!

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał:

No, dla mnie trudno, bo nie wiem, jakie umowy regulują użycie poskich maszyn na Ukrainie. To nie jest tak, że Ukry dzwonią do naszych i mówią: "te, użyczcie nam śmigłowiec". Tym bardziej, że jest to co najmniej dziwne, aby delegacja państwa ukraińskiego leciała maszyną polską. A jeszcze bardziej dziwi mnie, że nikt nawet nie stara się wyjaśnić, jak doszło do takiej sytuacji.

 

Dobra prościej.

Okręg brzeski puszcza białowieska czyli max 20km od polskiej granicy.

Znaczy dopuszczalny teren polskich pograniczników. 

Akurat takie kwestie zelenski i spółka napewno ogarneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eknm2005 napisał:

Bardzo produkujecie się z przekazem ukraińskim.

Ogólnie to miałbym prośbę o nie robienie prywatnych wycieczek w moim kierunku, tak się składa że kibicuję jednej stronie i nie będę tego ukrywać. Na całe szczęście ruscy przegrywają na wielu polach co mnie bardzo cieszy i mam nadzieję że tak pozostanie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Ten facet powinien być co najwyżej majorem. Ma jebany parcie do tej wielkiej polityki.

Słuchałem tych ludzi i doszedłem do wniosku, że są kompletnymi idiotami. Pierwszego aż nosi, żeby walczyć z Putinem, a drugi nie wie czemu jest Prezydentem i każą mu się wypowiadać.

 

Ciąg dalszy mojego posta:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-08/boris-johnson-zrobimy-wszystko-uzgadniajac-tez-wsparcie-wojskowe-aby-pomoc-ukrainie/

No, Polacy. Wy wiecie jak walczyć z Rosją. Wyślijcie Migi Ukrainie, a my Was będzie osłaniać zza morza.

 

 

Gość ma cięty język i jest raczej prorosyjski, ale warto chyba posłuchać? Jeszcze w lutym sądziłem, że gość się sprzedał ruskim, dzisiaj bym go przeprosił za te podejrzenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Foster said:

Ogólnie to miałbym prośbę o nie robienie prywatnych wycieczek w moim kierunku, tak się składa że kibicuję jednej stronie i nie będę tego ukrywać. Na całe szczęście ruscy przegrywają na wielu polach co mnie bardzo cieszy i mam nadzieję że tak pozostanie.

No jeśli dla Ciebie to mecz to nie ma problemu.

Ja nie kibicuję ani Rosji ani Ukrainie.

 

I nie jest moim zadaniem czepianie się Ciebie osobiście bo nic do Ciebie nie mam - mam za to do materiałów, które publikujesz.

Podobnie jak innych użytkowników, których wspomniałem - jestem uczulony na dezinformację albo nieświadome wprowadzaniem innych użytkowników w błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, maroon said:

czy aby na pewno 100 lat temu ludzie byli mądrzejsi?

50 lat temu w instrukcji samochodu miałeś opisaną procedurę regulacji luzów zaworowych - do wykonania przez użytkownika. Teraz masz wpisy, że nie powinno się pić płynu z akumulatorów, czy podczas jazdy opuszczać miejsce kierowcy.

Jak powiedział klasyk, zdejmijmy wszelkie ostrzeżenia, a Darwin w kilkanaście lat załatwi wzrost średniego IQ. W tej myśli pozostając:

2 hours ago, maroon said:

Widać też co się dzieje na odkrytym terenie z potencjalną partyzantką/wotem w zderzeniu ze zmechem.

Wojna wszelką ewolucję przyspiesza. Po miesiącu-dwóch będziesz miał już wyłącznie WOT/partyzantów, którzy takich błędów nie będą popełniać.

Tylko np. zainstalują RPG w płocie (IED w drodze), i patrząc na obraz z kamerki w odpowiedniej chwili zrobią BUM, przerwą połączenie, i tyle - do następnego razu.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Furby napisał:

Dobra prościej.

Okręg brzeski puszcza białowieska czyli max 20km od polskiej granicy.

Znaczy dopuszczalny teren polskich pograniczników. 

Akurat takie kwestie zelenski i spółka napewno ogarneli

Właśnie nie. Nie może być tak, że nasze wojsko będzie włączone do wojny. Mam nadzieję. Bo wtedy NATO nas nie będzie bronić. Mam nadzieję że Plastuś, ma choć jedną szarą komórkę. 

 

Możemy im przekazać do ich wojska. Tak jak my czasami coś dostaliśmy do modernizacji. Albo za cenę 1€. Była gdzieś informacja, że im MiGi, a Unia nam w ramach rekompensaty kupi tyle samo F16. W tej chwil mamy 28 MiGów 29. Ale mniej jak 20 lata i o te chodzi. Przylecieli by ich piloci i mechanicy, na szybko spięli z ich systemem. Taki był pomysł. W sumie miało być około 50 pozbieranych po byłych krajach Układu Warszawskiego (z Bułgarii i Słowacji, Czesi kilka lat temu dali nam swoje MiGi jak dobrze pamiętam za śmigłowce Sokół). Do tego Su-25. 

 

To bardzo delikatna gra, by nie być posądzonym o włączenie się w wojnę. Dlatego Amerykanie dają "tylko dane wywiadowcze". Jeśli Rosja złapie jakiegoś specjalsa z USA albo Polski to ogłosi atak NATO. Wtedy prawdopodobne jest bardzo, że Chiny wyślą bratnią pomoc na Tajwan, by uchronić ten kraj przed groźbą trzeciej wojny światowej. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzimy w ostatnich dniach jest niestety próbą wmanewrowania Polski w nieswoją wojnę. 

 

NATO nas obroni? Nie miejmy złudzeń.

 

Zawsze znajdzie się wymówka aby nie pomagać Polsce. Samowolka z wysyłaniem sprzętu na Ukrainę, brak praworządności, rasizm. Tak w ogóle, to NATO nie ma obowiązku nam pomagać. Była już mowa o artykule 5 NATO.

 

 

Poza tym każdy sojusz kiedyś się kończy, NATO też przestanie istnieć. Może to nastąpić szybciej niż mogłoby się wydawać.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, eknm2005 said:

 

Prezydent Zelensky ciągle pozostaje w Kijowie i się nie ukrywa.

Wzór prawdomówności i całkowite zaprzeczenie zakłamania.

Jak zauważają Rosjanie, ciekawe cuda dzieją się za jego plecami (obraz na ścienie - 0:50 - 0:58)

 

@RealLife, @maroon lub @Foster, tak zawsze ładnie komentujecie.

Można i teraz prosić o wasze objawienie?

 

Ten obraz tam dalej wisi. Jakby kamera przesunąła się o 1 cm wyżej to było by go widać. Przypominam, że Zelensky nie jest wysoki więc kamera wysoko nie bierze.

 

Mam dla ciebie jego kolejny film z Kijowa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, eknm2005 napisał:

Prezydent Zelensky ciągle pozostaje w Kijowie i się nie ukrywa.

Wzór prawdomówności i całkowite zaprzeczenie zakłamania.

Jak zauważają Rosjanie, ciekawe cuda dzieją się za jego plecami (obraz na ścienie - 0:50 - 0:58)

Mnie ten obraz tez zastanawial , widzialem pare h wczensije i sie zastanawialem czy on po prostu wisial wyzej i jak Komik usiadl to go juz nie widac, czy zapomnieli zabrac ten obraz z Kijowa do Universal Pictures.

No nie wiem sam, nawet gdyby tam kurwa siedzial to tylko dlatego ,ze wie moga mu chu j em na pianinie zagrac , bo to ustawka wszystko.

 

Chociaz spodziewam,ze bedzie ranny czy cos,zeby bylo znowu jakies napiecie i zwrot akcji , wtedy niby go zabiora do Polszy leczyc na szpital narodowy hehe i tu zdarzy sie cud nad Wisla i ozdrowieje, potem piekny Grzyb nad Warszawa i gudbaj ewrybady, ale Zelnski zdazy z Dudusiem i Pinokiem sie ewakuowac, a my nic poczujemy, bo bedzie spac.

 

Jeszcze ta baba tlumaczy tepakom ,ze wzial telefon moze ajfona i szedl i usiadl kurwa, normlanie jak ludziom trzeba obrazki tlumaczyc i przekonywac, ze sa prawdziwe to ja juz kurwa nie wiem co sie z tym Swiatem porobilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.