Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Dlaczego wg Ciebie wojny ma nie być

Nie jestem pewien czy wojny nie będzie, ale jestem pewien z czyjej inicjatywy ewentualnie wyniknie. Jeśli rozszerzenie wojny będzie w interesie USA to tak się stanie. Natomiast wątpię by Ruskim opłacała się wojna z sojuszem, po prostu. Ja wiem, że emocje są kręcone, jedwabnik boi się o jutro, już kupił tę wizję, że Ruscy najadą i zgwałcą wszystko minimum do granicy na Wiśle, ale Putin głupi nie jest, może i skurwysyn, ale na pewno nie głupi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redbad napisał(a):

Taaa to przede wszystkim make sense dla stworzenia atmosfery strachu, na którym łatwo się zarabia i nakłada ludowi kaganiec

To napewno ma sens. Jestem w szoku ilu moich znajomych ulega panice chce budować bukry wstrzymuje się z inwestycjami tylko dlatego że wszedzie gadają że będzie wojna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maVen napisał(a):

To napewno ma sens. Jestem w szoku ilu moich znajomych ulega panice chce budować bukry wstrzymuje się z inwestycjami tylko dlatego że wszedzie gadają że będzie wojna

Podobnie wielu moich znajomych, dotąd względnie racjonalnych, sceptycznych, dzisiaj już nastawieni, że nie ma odwrotu od wojny z Ruskim i dobrze, że mamy jednak te USA, co nas ostrzegają i pomogą 😲😲😲

 

I jacy tam Ruscy są mistrzami propagandy, Jankesi to potrafią robić sieczkę z mózgu. 

 

Uprzedzam - być może zagrożenie ze strony Ruskich jest, historycznie od zawsze było, ale to jak pedagogika strachu sączona w umysły potrafi zmienić świadomość zbiorowa to jest majstersztyk!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Bardzo ciekawy materiał. I nie podoba mi się w tym materiale dziennikarstwo Sekielskiego. Napastliwe, z tezą i brakiem szacunku dla własnego gościa. Niezależnie co prywatnie się o tym gościu myśli.

 

 

Na Krymie Piskorski inaczej szczekał. Wierny piesek. 


JAK PAN Z KARABINEM POWIEDZIAŁ, ŻE MASZ WYŁĄCZYĆ NAGRYWANIE, TO MASZ WYŁĄCZYĆ NAGRYWANIE, PANIMAJESZ?
 

 

Obejrzałem część i Sekielski ma rację. 

Ale nie rozumie głębi i powtarza mainstream, co jest trochę za mało. 

20:15

Gnida kłamie w żywe oczy, że Rosja nie chciała napadać na Polskę. 

Miedwiediew, któremu zdarza  się zbyt wiele powiedzieć to w swoim artykule z października 2023. Wiele źródeł o tym mówi - szczególnie wybitnych rosyjskich strategów. 

Ale to jest tzw. "rosyjska prawda".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Strusprawa1 said:

W razie czego nie będzie wątpliwości kto rozpoczął III wojnę światową. Tak to my Polacy ! Ogarnięci antyrosyjskim szaleństwem. Gotowi z patykami w ręku rzucić się na największą potęgę atomową Świata. Wstyd! Hańba!

 

Ja rozumiem, że on to mówi ironicznie, choć to nie jest śmieszne tylko straszne. Bo dokładnie tak będzie wyglądać zrzucenie na nas odpowiedzialności za próbę przyniesienia demokracji na Wukrainę.

Wiadomo kto, wiadomo jak, ale winni będą Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

Ja rozumiem, że on to mówi ironicznie, choć to nie jest śmieszne tylko straszne. Bo dokładnie tak będzie wyglądać zrzucenie na nas odpowiedzialności za próbę przyniesienia demokracji na Wukrainę.

Wiadomo kto, wiadomo jak, ale winni będą Polacy.

Nie można dać się przekrzyczeć prorosyjskim idiotom, którzy łapią bajki o złych Polakach, Wiktorii Nuland wprowadzającej demokrację na Ukrainie, Białorusi... Prorosyjskie trolle (i mam dowód, że nimi są, ale to potem) twardo pchają narrację, że to Polska prowokuje, że to spisek CIA i ogólnie Polska sobie zasłużyła na wszystko co Rosja nam zrobiła. 

Kacapy nie mają takich wpływów jak Żydzi by wpływali na zdanie zwykłych ludzi aż tak.

2 minuty temu, Confuser napisał(a):

Jeszcze wracając do wywiadu Tuckera z Putinem - euroludki zaczynają się rzucać "że jak on śmiał" pomimo tego że wywiad nie został jeszcze opublikowany XD

No tak, bo jest na 100% pewne co Putin będzie gadał. To co zawsze, a Carlson na 100% nie będzie mu się w ogóle przeciwstawiać, w ogóle nie będzie krytykować, będzie przytakiwać i generalnie lizać dupę. Oczywiście to wszystko będzie pokazywać, że zachód zły, Ukraina zła, Rosja sprawiedliwie walcząca, tradycyjna itd. i za ch/ja nie da się Carlsonowi wyjaśnić, bo typ wie lepiej i żyje w spisku jak jego fani.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Nie można dać się przekrzyczeć prorosyjskim idiotom, którzy łapią bajki o złych Polakach, Wiktorii Nuland wprowadzającej demokrację na Ukrainie, Białorusi...

 

Serio?

 

hqdefault.jpg

 

Mówisz że mam się nie dać nabrać? Ona wcale nie wyznaczyła Jaceniuka, alias Yatz, na szefa, wcale nie wyznaczyła Kliczki, alias Klitch, na szefa, tyle że nieco niższego szczebla.

Ona nie to miała na myśli kiedy to mówiła. Jasne.

 

5 miliardów zainwestowanych w Majdan też nie miała na myśli.

 

hqdefault.jpg

 

To co miała na myśli poetka?

Oświeć mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wrotycz napisał(a):

Mówisz że mam się nie dać nabrać? Ona wcale nie wyznaczyła Jaceniuka, alias Yatz, na szefa, wcale nie wyznaczyła Kliczki, alias Klitch, na szefa, tyle że nieco niższego szczebla.

Ona nie to miała na myśli kiedy to mówiła. Jasne.

Aha, to Kliczko stał się prezydentem Kijowa, bo był ŻŻŻ, a nie bo był znanym bokserem? W ogóle może był znanym bokserem, bo był ŻŻŻ, a nie bo był dobry?
 

Chodziło mi o te kłamstwa które wciska rosyjska propaganda - już sam Miedwiediew pokazuje, że nie cofną się przed niczym. Nic ich nie ograniczy by odczłowieczyć nas, pokazać swoim ludziom i zachodowi, że to my zaczęliśmy, że trzeba nas denazyfikować. 

 

49 minut temu, wrotycz napisał(a):

5 miliardów zainwestowanych w Majdan też nie miała na myśli.

I to jest całe clue (czy jak to się zwie) tej "myśli". Że wystarczy kogoś przekupić by wywołać rewolucję. Jak to sobie w ogóle wyobrażasz? Że ludzie kochali swój obecny stan, zależność od Rosji i przyszła zła Nuland i oni magicznie odmienili się o 180 stopni? Nie. Janukowycz mówił przez swoją kadencję, że "no dobra, kiedyś tam jeszcze zobaczymy" i jak powiedział wprost, że nie, to ludzie się wk/rwili bo szczególnie ci z zachodniej UA i środkowej, którzy częściej emigrowali widzieli rosnącą przepaść między nimi, a krajami nowej unii. Byłem we Lwowie w 2010 roku i widać było masę flag unijnych, jakieś ozdoby publicznie wystawiane, bo liczyli, że będą następni.

 

Sorry, że to powiem, ale gdy się to głębiej prześledzi, to Nuland argument jest czymś kompletnie debilnym. Coś, w co tylko Rosjanie i ich wierchuszki mogą uwierzyć, że złe CIA przyszło, zapłaciło i ktoś zmienił swoje myślenie - podobnie jak z Solidarnością. To jest kompletne pominięcie terminu Soft Power:
https://en.wikipedia.org/wiki/Soft_power

Fakt jest taki, że ludzie w swojej masie nienawidzą pozostawiać w tyle za trendami, za światem, za nowoczesnymi technologiami, za generalnie tymi bardziej rozwiniętymi. 

Tak jak tutaj ktoś dodał świetny ktoś dał:
"Jako osobę z Polski argument „ekspansja NATO” naprawdę mnie wkurza, ponieważ w zasadzie traktuje każdy kraj pomiędzy USA a Rosją jako NPC."
100%

 

 

 

Zawsze się uruchamiam gdy ktoś pisze, że rewolucja na Ukrainie wybuchła, bo zachód i bo Nuland. XD Rosjanie mieli swoje teorie co wskazał Bezmenow i zatoczyli fikołek intelektualny oskarżając Amerykanów o to co się w sumie samo z siebie dzieje poprzez soft power.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

Przedłużenie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy - szacowanie kosztów.

https://businessinsider.com.pl/prawo/ustawa-o-pomocy-ukraincom-wiadomo-juz-ile-to-kosztuje/d9d4q8y

 

Oni twierdzą, że

 

miesięcznie na Ukraińców polski budżet wypłacać będzie ponad miliard złotych



 

Co roku, wydajemy na nich 50 miliardów co daje 1 jeden miesiąc. Jak do tego doszli, nie wiem, ale się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

Na Krymie Piskorski inaczej szczekał. Wierny piesek. 

 

 

Za wikipedią:

W maju 2016 został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz rosyjskiego oraz chińskiego wywiadu cywilnego[18], w tym poprzez udział w spotkaniach operacyjnych z osobami kontaktowymi i przyjmowanie zadań operacyjnych celem propagowania rosyjskich interesów, za co miał otrzymywać wynagrodzenie[19]; następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany[20]. Tymczasowe aresztowanie było następnie przedłużane. W maju 2018 grupa robocza ONZ ds. arbitralnych zatrzymań zaapelowała do polskich władz o jego uwolnienie i zakończenie śledztwa[21]. W maju 2019, po uiszczeniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, uchylono wobec Mateusza Piskorskiego tymczasowe aresztowanie[22].

 

 

Czyli chuja na niego mieli, ale go przymknęli "tymczasowo" na trzy lata. Rozumiem, że takie postępowanie polskich służb Ci pasuje, bo gość ma inne poglądy niż Ty?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

Za wikipedią:

W maju 2016 został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz rosyjskiego oraz chińskiego wywiadu cywilnego[18], w tym poprzez udział w spotkaniach operacyjnych z osobami kontaktowymi i przyjmowanie zadań operacyjnych celem propagowania rosyjskich interesów, za co miał otrzymywać wynagrodzenie[19]; następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany[20]. Tymczasowe aresztowanie było następnie przedłużane. W maju 2018 grupa robocza ONZ ds. arbitralnych zatrzymań zaapelowała do polskich władz o jego uwolnienie i zakończenie śledztwa[21]. W maju 2019, po uiszczeniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, uchylono wobec Mateusza Piskorskiego tymczasowe aresztowanie[22].

 

 

Czyli chuja na niego mieli, ale go przymknęli "tymczasowo" na trzy lata. Rozumiem, że takie postępowanie polskich służb Ci pasuje, bo gość ma inne poglądy niż Ty?

No, przykro bardzo. Popłaczę się. 

Nie ma wolności dla wrogów wolności. 
Jak liże jaja systemowi, który ma w dupie wolność wypowiedzi, czyli kacapii, to bardzo dobrze, że tam ABW zrobiły. Super, prewencja!

Nie no ABW wcale nie miało więcej materiałów jak to z Krymu od niego. Wszystkiego nie napisali.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

No, przykro bardzo. Popłaczę się. 

 

Nic się nie stało :)

Polska to przecież taki demokratyczny i praworządny kraj.

 

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Nie ma wolności dla wrogów wolności. 

Ho ho.

Takich sloganów używali totalitaryści gdy trzeba było usprawiedliwić przed opinią społeczną czemu prześladuje się taką czy inną grupę ludzi.

 

 

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Jak liże jaja systemowi, który ma w dupie wolność wypowiedzi, czyli kacapii, to bardzo dobrze, że tam ABW zrobiły. Super, prewencja!

 

Na szczęście nasz 'system' pokazał przewagę cywilizacyjną i postąpił inaczej. Aj... wróć.

 

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Nie no ABW wcale nie miało więcej materiałów jak to z Krymu od niego. Wszystkiego nie napisali.

ABW? To ta sama służba pod której nosem działała sieć kontrolowanych przez ukraińskie służby burdeli do których chadzali nasi politycy, w tym marszałek sejmu, a nagrania z ich ekscesów trafiły również do Rosji?

 

edit #1:

Jeszcze o ABW:

"Jak donosi "Super Express", poza jawnymi adresami delegatur ABW w dokumentacji pojawiły się również adresy niejawne. Wszystkie dane znalazły się na liście adresów, do których dostarczona ma być energia elektryczna.
 

Służby odkryły "przykrywki"

Wśród adresów ujawnionych przez ABW znalazły się siedziby cywilnych instytucji, które oficjalnie nie mają żadnego powiązania ze służbami specjalnymi. Może to oznaczać, że były to jedynie "przykrywki" dla działalności kontrwywiadowczej. Ich dekonspiracja może stanowić zagrożenie ze strony służb wywiadowczych innych krajów."

 

 

A tu facet na swoim blogu ukazuje profesjonalizm ABW swoimi różnymi akcjami:

https://sluzbyiobywatel.pl/?s=abw

https://sluzbyiobywatel.pl/magazyn-broni-w-abw/

 

Mało kto wie, że na rogu Kieleckiej i Rakowieckiej w Warszawie, znajduje się Szkoła przy Ambasadzie Rosji. Na jej terenie mieści się też parking wykorzystywany przez auta Ambasady. Kamery umieszczone na rosyjskich budynkach obserwują jednokierunkową Kielecką, prowadzącą wprost do, znajdującego się pod numerem 32, obiektu ABW.

 

edit #2:

W wyborach parlamentarnych w 2011 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim. W 2014 został członkiem rady programowej tej partii[5].

 

Przed jesienią 2015 był współpracownikiem przedsiębiorstwa Srebrna[6].

 

19 listopada 2015 prezes Rady Ministrów Beata Szydło powierzyła mu pełnienie obowiązków szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego[7]. 19 lutego 2016 objął funkcję szefa tej służby[8]. W ciągu kilkunastu miesięcy – według informacji mediów – awansował ze stopnia kaprala Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego do stopnia pułkownika Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego[9].

 

Takie to służby.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co będzie, natomiast widzę, że przy wsparciu Ukrainy przez zachód, Rosja nie jest w stanie obecnie przesunąć się o kilometr.  Jest to też  informacja, że zachód jest silny i raczej nie powinniśmy brać na poważnie sensacjonizmów głoszonych przez ludzi typu Bartosiak.  Chiny też nie fikają bo jedyne co ich utrzymuje przy życiu to sprzedaż zabawek.  Militarnie nic nam nie grozi bo jesteśmy w NATO.  No chyba że odwalimy jakąś samowolkę i nie daj Boże zestrzelimy jakiś helikopter białoruski nad lasem... Na szczęście nie mamy takiej decyzyjności więc prawicowi megalomani ubolewają. Generalnie jako członek NATO i Unii Europejskiej, jako kraj średni powinniśmy szanować naszych sojuszników i trzymać dobrze nóż i widelec przy stole.  Tylko i aż tyle.

Realne zagrożenia to ruska propaganda na którą powinniśmy być wyczuleni (jak ktoś np. mówi że Rosja jest silna, albo że zdemoralizowany zachód upada, nie należy wierzyć w sojusze itp.). Generalnie widać że wojna informacyjna jest u nas na grubo. Prawda jest taka, że wolny świat jest coraz mocniejszy. Z Rosji i Chin raczej ludzie uciekają, tam gdzie szanuje się prawa człowieka. Czytać książki, dowiadywać się o Zachodzie zamiast oglądać szurów na necie a powinno być ok.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

No tak, bo jest na 100% pewne co Putin będzie gadał. To co zawsze, a Carlson na 100% nie będzie mu się w ogóle przeciwstawiać, w ogóle nie będzie krytykować, będzie przytakiwać i generalnie lizać dupę. Oczywiście to wszystko będzie pokazywać, że zachód zły, Ukraina zła, Rosja sprawiedliwie walcząca, tradycyjna itd. i za ch/ja nie da się Carlsonowi wyjaśnić, bo typ wie lepiej i żyje w spisku jak jego fani.


Ale Ty rozumiesz co to jest "wywiad dziennikarski"?
Zdaje mi się że nie więc wkleje z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Wywiad_(rozmowa)


W sensie - rozumiesz, że jak dziennikarz przeprowadza z kimś wywiad to jest tam po to aby wysłuchać daną osobę, dać jej pole do wypowiedzenia się i przedstawienia swoich argumentów, pokazać co dana osoba myśli i uważa, jeśli nie daje sobie rady - poprowadzić tą osobę pytaniami.
A nie zaszczekiwać, obrażać czy się wykłócać? Rozumiesz, że to akurat "polska" metoda prowadzenia programów - ewentualnie "Jerry Springer" - żeby pójść na wywiad jako redaktor i poubliżać komuś, pociągnąć łacha czy komuś nawrzucać? Tak, fajne są z tego filmiki na TikToku ale osoba która się szanuje sobie na to nie pozwoli.


Ja rozumiem, że z kimś na niskim stanowisku który gada kocopoły to można pojechać - i jeśli ktoś tak robi to pokazuje stosunek do osoby - ale tu wychodzi kunszt bycia dziennikarzem.

Rozumiesz, że on tam pojechał nie rozmawiać z Putinem czy go przekonywać - bo nie jest dla Putina kimś do rozmowy politykiem, ambasadorem czy innym prezydentem no, chyba że uznamy dodatkowe teorie że wywiad to tylko przykrywka - tylko zrobić z nim wywiad, jak zresztą zapowiadał od kilku lat?

W każdym bądź razie zapowiada się około 2 godzin ciekawego materiału, Putin potrafi być bardzo dobrym rozmówcą.

Czas pokaże, wywiad ma być niedługo wypuszczony. 

W tym wszystkim dziwi mnie po prostu skala tego wycia, głównie z lewej strony - przecież wywiadów z Putinem jest mnóstwo:
 

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pap.pl/aktualnosci/ambasador-zwarycz-pod-koniec-marca-w-warszawie-wspolne-posiedzenie-rzadow-polski-i-0

 

"Wspólne posiedzenie rządów Polski i Ukrainy"...

 

 

37 minutes ago, Obliteraror said:

przeorał pana premiera Tuska

Myślałem że wpisu Sikorskiego pod informacją o wysadzeniu NS2 nic nie przebije... trzeba jednak przyznać Tuskowi, że się stara ;)

Oczywiście, ma silną konkurencję nawet we własnym rządzie: https://kresy.pl/wydarzenia/szef-mon-niemiecka-pomoc-ukrainie-to-najlepsze-zadoscuczynienie-dla-polski-za-straty-wojenne/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał(a):

Myślałem że wpisu Sikorskiego pod informacją o wysadzeniu NS2 nic nie przebije... trzeba jednak przyznać Tuskowi, że się stara ;)

Oczywiście, ma silną konkurencję nawet we własnym rządzie: https://kresy.pl/wydarzenia/szef-mon-niemiecka-pomoc-ukrainie-to-najlepsze-zadoscuczynienie-dla-polski-za-straty-wojenne/

Przecież oni to robią celowo. "Fur deutushland"...

W końcu oligarchowie z UE nie pomagali mu za darmoszkę. Te lata walenia w PIS i 1267 rezolucji przeciwko PL/kamieni milowych i innych takich - muszą się im zwrócić.

 

Antyamerykanizm, armia EUropejska, przekierowanie reparacji na własny interes Niemiec? Z czyją polityką to jest zbieżne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁAWA JAJKOM
ŚMIERĆ ŻÓŁTKOM
 

 

11 godzin temu, Confuser napisał(a):


Ale Ty rozumiesz co to jest "wywiad dziennikarski"?
Zdaje mi się że nie więc wkleje z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Wywiad_(rozmowa)


W sensie - rozumiesz, że jak dziennikarz przeprowadza z kimś wywiad to jest tam po to aby wysłuchać daną osobę, dać jej pole do wypowiedzenia się i przedstawienia swoich argumentów, pokazać co dana osoba myśli i uważa, jeśli nie daje sobie rady - poprowadzić tą osobę pytaniami.
A nie zaszczekiwać, obrażać czy się wykłócać? Rozumiesz, że to akurat "polska" metoda prowadzenia programów - ewentualnie "Jerry Springer" - żeby pójść na wywiad jako redaktor i poubliżać komuś, pociągnąć łacha czy komuś nawrzucać? Tak, fajne są z tego filmiki na TikToku ale osoba która się szanuje sobie na to nie pozwoli.


Ja rozumiem, że z kimś na niskim stanowisku który gada kocopoły to można pojechać - i jeśli ktoś tak robi to pokazuje stosunek do osoby - ale tu wychodzi kunszt bycia dziennikarzem.

Rozumiesz, że on tam pojechał nie rozmawiać z Putinem czy go przekonywać - bo nie jest dla Putina kimś do rozmowy politykiem, ambasadorem czy innym prezydentem no, chyba że uznamy dodatkowe teorie że wywiad to tylko przykrywka - tylko zrobić z nim wywiad, jak zresztą zapowiadał od kilku lat?

W każdym bądź razie zapowiada się około 2 godzin ciekawego materiału, Putin potrafi być bardzo dobrym rozmówcą.

Czas pokaże, wywiad ma być niedługo wypuszczony. 

W tym wszystkim dziwi mnie po prostu skala tego wycia, głównie z lewej strony - przecież wywiadów z Putinem jest mnóstwo:

No spoko, tylko typowy słuchacz jest pelikanem, który złapie kłamliwe i zmanipulowane słowa Putina za prawdę. Większość ludzi nie ma czasu by "szukać prawdy", "sprawdzać dane" i generalnie wystawiać opinię. A w polityce się liczy to czy ktoś ładnie coś powie, a nie czy mówi prawdę, a w w kłamaniu Putin jest specjalistą. Widać zresztą jak na prowincji wyżarł mózgi propagandą. To co mówi druga strona (z naszej perspektywy) to nie jest prawda, bo nasza strona kłamie. To jest jeszcze większe kłamstwo - ludzie żyją tam gorzej, mają gorsze perspektywy i generalnie kiepsko we wskaźnikach wychodzą. Śmietankę spijają oligarchowie i wódz. Jeszcze bardziej niż na UA.
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.