Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Gościu nie pier... tylko udziel odp.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

 

Dzicz.

0_Screenshot-2024-03-12-at-100051.jpg

Amerykańscy spadochroniarze w Normandii w niemieckiej propagandzie byli zwerbowanymi skazańcami - najgorszymi zwyrodnialcami odsiadującymi wyroki za gwałty i morderstwa.

Co nam wiadomo, to nam wiadomo, a co nie jest pewne, niech poczeka, aż czas zweryfikuje. ;) 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Tylko dowody zbrodni są już dawno udowodnione. 

 

Czy uważasz, że armia która zbombardowała każdy blok cywilny w takim Mariupolu czy Bachmucie nie gwałci i rabuje? 

To są degeneraci. 

Dla nich zabić i zgwałcić to nic.

 

Tak btw Duda i Tusk będą się dziś widzieć z wszystkimi najważniejszymi politykami w USA. 

 

Harmonogram: 

Joe Biden zaprosił Andrzeja Duda i Donalda Tuska wspólnie, podkreślając, że okazją do wizyty jest 25. rocznica wstąpienia Polski do NATO. Prezydent i premier spotkają się z amerykańskim przywódcą około godz. 20:30 czasu w Polsce. Po rozmowach zapowiedziano briefingi Dudy i Tuska dla mediów.

 

To jednak nie wszystko, ponieważ wtorkowy grafik polityków jest wypełniony spotkaniami z przedstawicielami amerykańskich władz.

Andrzej Duda w USA. Plan wizyty

Prezydent najpierw - około godziny 17:00 - spotka się z liderem większości w amerykańskim Senacie Charlesem Schumerem oraz z liderem mniejszości Mitchem McConnellem.

 

Krótko później, około 18:00 Andrzej Duda odbędzie spotkanie ze spikerem Izby Reprezentantów Michaelem Johnsonem. Zobaczy się też z liderem mniejszości w izbie - Hakeemem Jeffriesem. Około 18:30 kancelaria prezydenta zaplanowała wypowiedź dla mediów przed gmachem Kongresu.

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie. Tematem bezpieczeństwo narodowe

 

Po spotkaniu z Joe Bidenem w Gabinecie Owalnym, o godz. 23:00 w Polsat News wyemitowany zostanie wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

Donald Tusk w USA. Plan wizyty

Premier oficjalny program rozpocznie od wpisu do księgi pamiątkowej w Białym Domu, tuż przed rozmowami z Joe Bidenem.

 

ZOBACZ: Spotkanie premiera i prezydenta z Bidenem. Michał Kobosko: Będzie dotyczyć zagrożeń

 

Kiedy rozpocznie się spotkanie z amerykańskim prezydentem, początek będzie dostępny dla mediów. Dalszą część rozmowy politycy będą prowadzić za zamkniętymi drzwiami.

 

Donald Tusk zakończy wizytę w Białym Domu briefingiem dla prasy, po spotkaniu z Joe Bidenem



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-03-12/andrzej-duda-i-donald-tusk-w-usa-plan-wizyty/

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się od czasu do czasu zastanawiam, @$Szarak$, czy zdajesz sobie sprawę z realnych konsekwencji tego, o czym piszesz. Takich realnych, nie bajkowych.

 

Na chwilę obecną.

 

Testowanie rosyjskiego potencjału rakietowego na polskich miastach, pozbawionych obrony przeciwlotniczej. Na cywilach w kraju, w którym ostatnie schrony budowano za późnego Jaruzela.

 

Nie bierz tego do siebie ;) za bardzo, ale jak widzę taką naiwność, to miewam czasem wrażenie, że mój 14-letni chrześniak miewa więcej rozumu, bo już  odróżnia fikcję grania na PlayStation od rzeczywistości.

 

Zastanów się, po prostu. Nad sobą.

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, wrotycz said:

Poza tym wszyscy zdrowi?

 

15 hours ago, wrotycz said:

I pomyśleć, że kiedyś taki nie byłem.

Nie, kiedyś nie byłeś.

Takie emocje rozpala ten wątek. A i tak politycy (czy teraz bardziej POlitycy) - zrobią, co im każą.

 

22 hours ago, wrotycz said:

Z normalnego kraju nikt nie ucieka

Patrząc na uciekających poborowych z Rosji, i na uciekających poborowych z Ukrainy, ciężko zauważyć różnicę, czy się nie zgodzić z powyższym.

Nawiasem, ciekawe ilu Rosjan i Ukraińców jako cel swej migracji wybrało... USA. A ilu Chiny.

 

21 hours ago, Brat Jan said:

Na przykładzie USA widać jak politycy współpracują z biznesem

USA to bardziej biznes, z doczepionym do niego "krajem". Tak było aż od "ojców założycieli" - przecież zaczęło się od obcych ceł i podatków...

 

17 hours ago, $Szarak$ said:

"Rosja potrzebuje transformacji i wzmocnienia wobec stojących przed nią wyzwań, a te są podobne do wyzwań Wielkiej Wojny Ojczyźnianej"

Wielka Wojna Ojczyźniana - najpierw "podjęli wyzwanie", najeżdżając Polskę.

Jak oni dzisiaj szukają "podobieństw", to aż strach się bać.

 

9 hours ago, niemlodyjoda said:

dane do kontaktu / wpłat macie na kanale

Raz, dwa, trzy, ABW patrzy...

 

8 hours ago, Obliteraror said:

Nigdy tego też już chyba nie pojmę :) Jak przez 44 lata życia nie pojąłem, to chyba to już się nie stanie.

Jeśli dobrze pamiętam, kiedyś pisałeś, że miałeś tą "okazję" wyciągnąć broń, podczas gdy zostałeś napadnięty.

Si vis pacem, para bellum.

A propaganda to jeden ze środków "arsenału niematerialnego" - pawie stroszą ogony, dudki stroszą czubki, koty puszą sierść, a ludzie wrzeszczą propagandę, organizują parady, wiece itd. - wszystko w nadziei, że fałszywy obraz "potęgi" skłoni drugą stronę do namysłu.

 

19 minutes ago, zychu said:

Co nam wiadomo, to nam wiadomo, a co nie jest pewne, niech poczeka, aż czas zweryfikuje.

https://wiadomosci.radiozet.pl/swiat/Biznesmen-z-Ukrainy-ugoscil-Rosjan-mowil-o-ich-czlowieczenstwie.-Zostal-zastrzelony-w-domu

Córki Rżawskiego zaprzeczyły, jakoby ich ojciec miał prorosyjskie poglądy. "Chciał pokoju, żeby ludzie nie umierali, żeby władza podejmowała słuszne decyzje" – informowały.

 

Pewne jest to, że żadna ze stron konfliktu nie szanuje kolaborantów, fanatyków, czy pożytecznych idiotów.

 

Ech, Buzek się wypowiedział w tonie "jest szansa że na Polsce to się może zatrzymać... Polska jest tym murem, który zagrodzi Putinowi drogę". https://www.money.pl/gospodarka/ue-powinna-odpowiadac-za-polowe-sil-zbrojnych-w-nato-prof-belka-mowi-o-bezposrednim-zagrozeniu-7005086833822496a.html

 

Nigdy nie myślałem że będę cytował Marksa: "Europa musi odbudować Polskę, stawiając między sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swego społecznego odrodzenia". https://quotepark.com/pl/cytaty/360401-karol-marks-istnieje-jedna-tylko-alternatywa-dla-europy-albo/

Historia jako farsa, cykliczna... :(

 

No dobra, skrótowo - tylko Polskę zaproszono do USA, chociaż nominalnie powinno się też na 25 lecie zaprosić Czechów i Węgrów.

Za to Orban spotkał się z Trumpem, tym z którym nie pozwolono spotkać się Dudzie i Tuskowi.

W międzyczasie, w cieniu, ministerstwo finansów wypuściło największy do tej pory pakiet obligacji (w dolarach bodajże 8 miliardów).

Jednocześnie zapowiedziano że od kwietnia nie będzie już zerowego VAT na żywność.

Przegłosowano w UE przepisy, które w okresie 2 lat wprowadzą w Polsce "domniemanie etatu", czyli de facto zaorają pozostałe typy umów.

Aha, no i zielony ład przegłosowano w sprawie ocieplania budynków (96% bodajże domów jednorodzinnych niepasywnych w Polsce, nie spełnia warunków, jakie "muszą" mieć spełnione w 2050r. - modernizacja albo wyburzenie).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, $Szarak$ said:

W przypadku wojny z ruskimi, NATO jest wstanie zbombardować każde miejsce w Rosji. 

Najważniejsze jest lotnictwo, a lotnictwo ruskie przy natowskim jest malutkie. 

 

Faszystowskie Niemcy też w to wierzyły, wydawały 41% swojego wojennego budżetu na lotnictwo a 6% na czołgi. Lotnictwo nie wygrało ani jednej bitwy, wszystkie pozostałe wygrały czołgi. ¯\_(ツ)_/¯

 

Jakby wydali połowę z tych 41% na czołgi to by wojny nie przegrali.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wrotycz napisał(a):

Faszystowskie Niemcy też w to wierzyły, wydawały 41% swojego wojennego budżetu na lotnictwo a 6% na czołgi. Lotnictwo nie wygrało ani jednej bitwy, wszystkie pozostałe wygrały czołgi. ¯\_(ツ)_/¯

W tych czasach lotnictwo + rakiety szeroko pojęte. 

No ale czołgów trochę też trzeba mieć, tak samo jak BWP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, $Szarak$ said:

Michał Kobosko: Będzie dotyczyć zagrożeń

Kobosko dosyć dobrze zorientowany jak na "szeregowego posła". 

 

" ja także się wybieram do Waszyngtonu w tym tygodniu - zdradził. 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-03-12/michal-kobosko-w-graffiti-ogladaj-od-godz-740/"

 

Chyba po odbiór swojej porcji rozkazów hehehe....

 

 

 

 

 

 

1 minute ago, $Szarak$ said:

Dzicz.

0_Screenshot-2024-03-12-at-100051.jpg

Naprawdę łykasz takie wiadomości? Przecież takiego screena można zrobić w 5 minut. Z koleżką ustawię cyrylicę i podrzucę nam tu super tajną wiadomość od samego Władimira Władimirowicza....

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moriente napisał(a):

Naprawdę łykasz takie wiadomości? Przecież takiego screena można zrobić w 5 minut. Z koleżką ustawię cyrylicę i podrzucę nam tu super tajną wiadomość od samego Władimira Władimirowicza....

Widziałem filmy co wyprawiają rosyjscy żołnierze. Nie wkleję ich tutaj, ale po tym co zobaczyłem, nic mnie nie zdziwi. 

Więc można się domyśleć jak brutalne być musiały...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Ile USA trzyma ludzi w obozach koncentracyjnych?

Paradoksalnie niewielu, gdyż rdzenna ludność Ameryki Północnej zwana potocznie Indianami zamieszkująca USA szacowana jest na ledwie kilka milionów, a zostało ich tylko tyle, ponieważ w poprzednich stuleciach byli skutecznie przez nierdzennych Amerykanów eliminowani. Obecnie te obozy koncentracyjne nazywane są dla niepoznaki rezerwatami, coś jak u nas na forum:D

 

  

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Ile ludzi swoich USA rozjechało czołgami?

Może na czołgi było za wcześnie i nie te czasy, ale słyszałeś o wojnie secesyjnej?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand Tak samo jak Buriaci i inni rdzenni mieszkańcy którzy są rosyjskimi koloniami. :)

 

Ale żeby być dokładniejszym: Buriaci, Jakuci, Tuwińcy, Chakasowie, Ałtajczycy oraz Nieńcy. Tyle Rosja wchłonęła ludności rdzennej. Także ten. ;)

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

czy ja pisałem gdzieś żeby wchodzić w wojnę z Rosją? Nie pisałem. 

 

Ja tylko piszę scenariusz, gdyby Rosja nas zaatakowała albo inny kraj NATO. 

Wiesz przecież dobrze, o co mi chodzi ;)

 

Opisany przez Ciebie drugi scenariusz również jest obdarzony tyloma ryzykami i znakami zapytania, że lepiej by nigdy nie zaistniał w praktyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał(a):

Opisany przez Ciebie drugi scenariusz również jest obdarzony tyloma ryzykami i znakami zapytania, że lepiej by nigdy nie zaistniał w praktyce.

No oby nie. Nie jestem za tym, by wysyłać na front Ukraiński Polaków. Szkolić, dawać sprzęt to tak ale nic więcej. 

I to jest jakaś informacja... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krugerrand napisał(a):

Obecnie te obozy koncentracyjne nazywane są dla niepoznaki rezerwatami, coś jak u nas na forum

Dobrze o tym przypomnieć ;)

 

@$Szarak$, miłośnik Stanów Zjednoczonych powinien moim zdaniem znać historię tego kraju i jej nie do końca urocze karty ;) Szczególnie, że tysięcy lat ona nie liczy.

 

Nie tylko samą wojnę o niepodległość, ale i marsz osadników na zachód szlakiem oregońskim, późniejszą wojnę secesyjną, czy wreszcie los "Native Americans", jak to się politycznie poprawnie ostatnio mówi ;)

 

I prawda, Indianie aniołkami zupełnie nie byli, wyrzynając się lata między sobą, dużo wcześniej niż przypłynął Mayflower. Nie znaczy to oczywiście, że ich stopniowe wymordowanie komuś chlubę przynosi.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror @Krugerrand Przecież to chyba oczywiste, że chodzi mi o jakieś ostatnie 100 lat. 

 

Jeśli ktoś mi próbuje wmówić, że w roku 2024 - na dzień dzisiejszy, USA są gorsze od Chin czy Rosji to ja nie wiem co z nim nie tak. 

 

Według mnie stwierdzam fakt oczywisty. USA lepsze od Chin i Rosji. Tyle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zychu napisał(a):

Czyli tłumacząc na ludzki: dajemy wam pożyczkę, abyście mogli kupić nasze śmigłowce.

Tak się robi byznes. Uczcie się, farfocle.

2023: "Napłacimy się w pożycze i rat od niej, ale za to będzie flota powierzna Apachów już za kilka lat".

2030: "Historyczne wydarzenie, pierwsze 10 Apachów w rękach polskiej armii. Pozostałe dotrą w ciągu następnych lat!".

Trochę śmieszkowo, ale tak to będzie wyglądać patrząc na obecne 'zakupki Abramsów i K2".

P.S Możemy wydawać nawet i 10% PKB na armię. Patrząc na to jak ta forsa jest rozpierdzielana to dalej będzie brakować Kevlarów... i to dla zawodowej armii, o mobikach takich jak my nawet nie wspominam.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej perspektywy warto sobie zadać takie pytanie. 

Kto lepiej wychodzi na konkretnych sojuszach: Białoruś z Rosją czy Polska z USA? 

 

Bo ja nie chciałbym, by Polska była w skórze Białorusi. 

Dlatego wolę USA. Bardziej korzystne dla Pl. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

W tych czasach lotnictwo + rakiety szeroko pojęte. 

Na jakiej podstawie tak wnioskujesz?

Bo jak wygląda wojna na UKR to widać, a wojen pomiędzy równorzędnymi państwami na poziomie XXI wieku nie było. Są tylko teorie, które się mogą o kant D****.

 

43 minuty temu, zychu napisał(a):

Czyli tłumacząc na ludzki: dajemy wam pożyczkę, abyście mogli kupić nasze śmigłowce.

Które są przestarzałą technologią. ;) W końcu np. Japończycy, a to w końcu całkiem mądrzy ludzie, zrezygnowali z tego na rzecz dużych dronów i bezzałogowych kamikadze.

 

4 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

A tak z innej perspektywy warto sobie zadać takie pytanie. 

Kto lepiej wychodzi na sojuszu Białoruś z Rosją czy Polska z USA? 

Tylko, że to niestety nie jest żaden sojusz, a i tak chcą nas mniej wyr***** niż UE.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Na jakiej podstawie tak wnioskuje

Ja wiem o ci chodzi, ale z NATO to by inaczej wojna wyglądała. 

Na podstawie wypowiedzi ekspertów - nawet Wolski nerd od czołgów mówi o samolotach jako lepszej broni do prowadzenia wojny. 

11 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Które są przestarzałą technologią. ;)

Japonia to ma inne priorytety. A my bierzemy akurat najnowsze wersję, tak samo jak z abramsami. 

 

11 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Tylko, że to niestety nie jest żaden sojusz, a i tak chcą nas mniej wyr***** niż UE.

Napisałem sojusz, ale ja też się nie łudzę. Wiem na jakich zasadach  ten tzw sojusz polega. Sikorski go już określił, ale lepsze to od Rosji - no chyba prawie każdy się zgodzi.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@Obliteraror @Krugerrand Przecież to chyba oczywiste, że chodzi mi o jakieś ostatnie 100 lat. 

Jeśli ktoś mi próbuje wmówić, że w roku 2024 - na dzień dzisiejszy, USA są gorsze od Chin czy Rosji to ja nie wiem co z nim nie tak. 

Według mnie stwierdzam fakt oczywisty. USA lepsze od Chin i Rosji. Tyle.

 


Rząd USA testował różne środki chemiczne i biologiczne na swojej populacji:

https://www.businessinsider.com/military-government-secret-experiments-biological-chemical-weapons-2016-9?IR=T
https://theconversation.com/the-us-has-a-history-of-testing-biological-weapons-on-the-public-were-infected-ticks-used-too-120638

Takie tam na szybko z googula.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma różowe okulary, na makietce sobie planuje atak samolotow NATO na Rosję, wierzy w Blitzkrieg, to jeszcze jakoś można przełknąć, tłumaczyć młodością, entuzjazmem itp. Natomiast głoszenie, że w tej sytuacji zaatakowana, upokorzona, pobita na własnym terytorium Rosja nie użyje atomu bo będzie bała się USA to juz jest dyskwalifikacja intelektualna, obrażanie nas tu wszystkich. Zsyłka na ścianę hańby.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.