Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wrotycz napisał:

Mniejsze koszty dla administracji centralnej ale nie mniejsze koszty. Koszty są takie same. Tylko administracja centralna przerzuciła je na samorząd, za który płacisz z podatków lokalnych.

Oczywiście, że nie są.

 

Podatek lokalny jest dochodem konkretnej gminy i nie trafia do jakiejś ,,krajowej puli samorządów", więc nie, nie płacę, bo u mnie okolica Ukraińcom jakoś mało przyjazna i zbyt wielu ich tu nie ma.

 

Płacę za to na 500+ który jest wypłacany z budżetu państwa, a nie z budżetu gminy.

 

Wyszło Ci więc pomieszanie z poplątaniem, co nie zmienia faktu, że obecna forma pomocy uchodźcom i tak wychodzi taniej, niż budowa, zaopatrywanie i administrowanie sieci obozów wzdłuż granicy dla 3 mln osób.

1 minutę temu, wrotycz napisał:

Większość tych ludzi to, w przeciwieństwie do poprzedniej fali z lat 2014-teraz, to kobiety z dziećmi, starcy, itd. czyli ludzie niepracujący. Myślisz, że oni mają kasę żeby żyć w kraju o wiele, wiele droższym niż ich?

Nie mają i dlatego ciągną od nas.

Gdyby na zachodniej granicy Ukrainy, Ukrainiec miałby do wyboru trzy przejścia graniczne - w tym Polskie, Niemieckie i jakiekolwiek jeszcze inne i walił tylko do Polski, bo do innych krajów ich nie stać, to może przyznałbym Ci rację.

 

Aczkolwiek jak się spojrzy na mapę, to tak nie jest, i żeby mógł się do tych Niemiec dostać, bądź w ogóle dalej na zachód, to chyba najłatwiej mu właśnie przez Polskę, więc może warto też uwzględnić geografię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Throgg napisał:

Wyszło Ci więc pomieszanie z poplątaniem, co nie zmienia faktu, że obecna forma pomocy uchodźcom i tak wychodzi taniej, niż budowa, zaopatrywanie i administrowanie sieci obozów wzdłuż granicy dla 3 mln osób.

 


Pozwolę sobie skontrować argumentem:
Imigranci z afryki, afganistanu, libii etc etc którzy trafiają na pontonach do Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji (czy Turcji) - są trzymani w obozach (chociaż trzeba dodać że nieskutecznie). Dlaczego? Aby liczyć inwentarz bo od głowy inwentarza dostaje się od EU / ONZ / inncyh organizacji zapomogę ewentualnie jest to argument w dyskusjach finansowych na poziomie parlementu / komisji europejskich gdzie się kasę na ten "burdel" rozdziela.
Metoda przyjęta nie pozwala określić ile ukrów na teren Polski wjechało, ile się tu zatrzymało, ilu wyjechało.

Mamy zero argumentów na pieniądze na pomoc humanitarną dla uchodzców wojennych (co jest regulowane traktatami, ONZ itp), mamy zero argumentacji w dyskusjach na poziomie parlamentarnym w europie (gdzieś już poszły tabele z dotacjami, przepraszam - nie mam linku / grafiki -  i chyba dostaliśmy jedną z marniejszych kwot?).
Polska jest (ponownie) traktowana beznadziejnie a nasze władze z uśmiechem w telewizorni przystępują do dalszego wydawania naszych pieniędzy (których de facto nie mamy w budżecie - więc będą musieli nam zabrać) i przekazywania rezerw / uzbrojenia kraju.

Dodaj sobie do tego jeszcze fakt, że ukrom broń rozdawano na ulicach - ile z tej broni mogło zostać przetransportowane do Polski?
To jest kompletny horror dla służb bezpieczeństwa - a co za tym idzie i dla nas - moim skromnym zdaniem nie do ogarnięcia. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Throgg said:

więc nie, nie płacę, bo u mnie okolica Ukraińcom jakoś mało przyjazna i zbyt wielu ich tu nie ma.

 

Bo oni przybywają do takiej dziury jak twoja. Oni jadą do dużych miast. I co, chcesz mi powiedzieć, że w tych miastach nie ma samorządów?

 

Tak, że co co mieszkają w miastach płacą. A przeze wszystkim przedsiębiorstwa w tych miastach zarejestrowane. A przypomnę, że przedsiębiorstwa się raczej w miastach rejestrują.

 

No i nie jest to jedyne źródło finansowania.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-z-oredziem-w-kijowie-historyczny-dzien/f5tmqd0,79cfc278

 

Duda z dupy poleciał sobie w nocy z sb na nd do Kijowa na rozmowy z Zelenskim, mówią o tym, jakby to było coś arcyważnego, jak obstawiacie:

  1. Zrobi coś głupiego i Polska znowu wyjdzie na tym konflikcie źle
  2. Przyłączymy się do żerowania jak reszta cywilizowanego świata
  3. Puste frazesy, nic ważnego się nie stanie

Dzisiaj ma mieć jakieś wystąpienie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vishkah napisał:

Imigranci z afryki, afganistanu, libii etc etc którzy trafiają na pontonach do Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji (czy Turcji) - są trzymani w obozach (chociaż trzeba dodać że nieskutecznie). Dlaczego?

Bo to imigranci, a nie uchodźcy wojenni. Różnica polega na tym, że w pierwszych dniach wojny nie wiadomo było, jak w ogóle Ruskim pójdzie ta kampania i czy na granicy nie będzie koczowało np. 10-15 mln, zamiast 3, więc zdecydowanie się na politykę obozową w takiej sytuacji, byłoby prostą drogą do katastrofy humanitarnej i wtedy dopiero mielibyśmy przejebane na arenie międzynarodowej.

Cytat

 nie mam linku / grafiki -  i chyba dostaliśmy jedną z marniejszych kwot?).

Oczywiście, że nie masz, bo taka grafika nie istnieje. Nie wiem czy świadomie kłamiesz, czy piszesz na zasadzie, ,,nie znam się, to się wypowiem", ale Polsce przyznano z KE około 144 mln euro z 285 mln pierwszej transzy funduszu pomocowego, czyli ponad połowę tych środków. A będzie jeszcze druga. Nie wiem też, od kiedy ,,ponad połowa", to jest ta ,,marniejsza część", więc zorientuj się w temacie, zamiast powtarzać jakieś bzdury.

10 godzin temu, wrotycz napisał:

Tak, że co co mieszkają w miastach płacą. A przeze wszystkim przedsiębiorstwa w tych miastach zarejestrowane. A przypomnę, że przedsiębiorstwa się raczej w miastach rejestrują.

Z podatków płaconych przez przedsiębiorców, samorząd nie dostaje nic, poza podatkiem od nieruchomości, więc przestań się błaźnić w tematyce, o której nie masz zielonego pojęcia.

Edytowane przez Throgg
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slusa napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-z-oredziem-w-kijowie-historyczny-dzien/f5tmqd0,79cfc278

 

Duda z dupy poleciał sobie w nocy z sb na nd do Kijowa na rozmowy z Zelenskim, mówią o tym, jakby to było coś arcyważnego, jak obstawiacie:

  1. Zrobi coś głupiego i Polska znowu wyjdzie na tym konflikcie źle
  2. Przyłączymy się do żerowania jak reszta cywilizowanego świata
  3. Puste frazesy, nic ważnego się nie stanie

Dzisiaj ma mieć jakieś wystąpienie

, że oczywiście to będzie 1 opcja. :)

Z tego co słyszałem Duduś chciał odznaczyć Azowców. 

 

Po tym to ja już jestem pewien, że wszelkie granice włażenie w dupę Ukrom przez naszych "rządzących" będą przebijane dzień po dniu. :)

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodał następnie: "Ten naród przelewa krew za naszą wolność i nasze bezpieczeństwo. Jesteśmy Ukrainie winni wierność".



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/premier-morawiecki-w-la-repubblica-pokoj-na-ukrainie-to-wspolny-cel-ale-nie-za-wszelka-cene/?ref=aside_najnowsze&fbclid=IwAR3UXz-iN-JAB_eMzJNRlER3h81e95mfb07DDJSvz2Ru_yQ8DYinImUah4g

 

Gadanie beciaka, któremu laska mruga oczkiem w stronę Berli..Samca Alfa..

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie, nie jestem na bieżąco, jak tam polska frajerskość, mamy jeszcze coś do oddania?

 

Bo w takim pulshr ci okropni redaktorzy piszą takie rzeczy jak poniżej!

"Uk****** nie chcą pracować w sklepach, a Polacy już boją się sezonu

Pracownicy dyskontów pracujący nad morzem obawiają się nadchodzącego sezonu letniego. Ruch rośnie z dnia na dzień, a pracowników, zamiast przybywać, ubywa."

 

https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/ukrainki-nie-chca-pracowac-w-sklepach-a-polacy-juz-boja-sie-sezonu,89850.html

 

 

Panowie zostawcie to Call of Duty i zróbcie porządek z pulshr bo oni szerzą złą narrację!

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wesołych nowinek : dawid kasatkin, morderca, śmieć i bydle, oczywiście z azova, leci podobno do Groznego. Twierdził, że zgwałci córki Kadyrowa. Kadyrow to też przewesoły smyk, ale kasatkin, mający się za sataniste, zobaczy wkrótce wrota piekieł. Czego życze temu przestępcy. Poczytajcie o nim. Hieroj jak większość azova.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, tmr said:

Nie widziałem na przed nim flagi Polski.

Proszę bardzo, oficjalny FB Prezydenta:

283401745_565228061637492_17178387606402

 

Na miejscu gościa, postawiono Polskie flagi. Dalej:

283567955_565228808304084_24784182592565

 

Polska flaga zawieszona na galerii obok ukraińskiej. Nie ma tam nikogo, przygotować to więc musiała oficjalna obsługa, na polityczne polecenie.

Na dole, polska flaga wniesiona przez ludzi...

Nadal przed prezydentem i członkami delegacji, widać polskie chorągiewki.

 

Konferencja prasowa  - trzy do trzech:

FTYX7ZgXoAIjO1J.jpg

 

Rozmowy dwustronne - jeden do jednego:

283538026_565228948304070_33474139614543

Zwraca uwagę brak menory ;)

 

2 hours ago, spacemarine said:

Ruch rośnie z dnia na dzień, a pracowników, zamiast przybywać, ubywa.

Niech zatrudniają Polaków.

Janusz biznesu nie chce płacić "dobrych" stawek Polakom - uuuuu, wyzyskiwacz, kapitalista, im się należy!

Janusz biznesu nie chce płacić "dobrych" stawek Ukraińcom - uuuuu, nie dają się wyzyskiwać, rezuny!

 

Poważniej, obserwując "sezon letni" przewiduję już potężny cios we wszelkiej maści źródła "paragonów grozy". Znacznie gorszy, niż zimowe piski o braku dutków nawiezionych w góry przez ceprów, wydawane przez goroli - wtedy jeszcze nie było wojny za granicami, ani stóp procentowych policzalnych na palcach. Czy oficjalnej inflacji 12+.

Większość biznesów opartych na maksymalnej marży, minimalnych kosztach w "sezonie" - oberwie potężnie w to lato.

 

5 minutes ago, tmr said:

Z wesołych nowinek : dawid kasatkin, morderca, śmieć i bydle, oczywiście z azova, leci podobno do Groznego.

Ehem, w Rosji piszą, że dwa dni temu go aresztowali wśród poddających się w Azowstalu.

https://en.topwar.ru/196608-sredi-sdavshihsja-v-plen-na-azovstali-v-mariupole-identificirovan-boevik-azova-ugrozhavshij-raspravoj-ramzanu-kadyrovu-i-ego-seme.html

Pogubiłem się więc już - to w końcu leci do Groznego, czy go aresztowali? Skłamałeś Ty, czy rosyjska propaganda?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kespert napisał:

Pogubiłem się więc już - to w końcu leci do Groznego, czy go aresztowali? Skłamałeś Ty, czy rosyjska propaganda?

Najpierw smyka aresztowali, na yt jest filmik i można jego malunki pooglądać. Inf. na jakie natrafiłem mówiły o spotkaniu kasatkina z Kadyrowem zaplanowanym w Groznym. 

 

Flagi nie było na mównicy. O tym pisałem. Na 1 zdjęciu też to widać. Mówisz, ludzie przynieśli...a ogranizator czyli parlament upainy...zabyłł...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, tmr said:

Inf. na jakie natrafiłem mówiły o spotkaniu kasatkina z Kadyrowem zaplanowanym w Groznym.

Wrzucaj linki, będzie widać i źródło, i daty. Wtedy wątpliwości brak.

59 minutes ago, tmr said:

Flagi nie było na mównicy.

Prawda - ale takich rzeczy się nie robi. Kiedyś bodajże jakiś Włoch z 5 gwiazd przyniósł swoją, włoską do francuskiego parlamentu - i był z tego mały dyplomatyczny skandal.

Flagę "gościa" umieszcza się przy miejscu gościa. Flagę "swoją" może mieć na mównicy np. Putin przemawiając w paramencie Białorusi... taki mały prztyczek. Wyjątki to kraje Azji płd-wsch, tam czasem odstępstwa się zdarzają bez konsekwencji.

Dodanie flagi kraju "gościa" obok/pod/nad flagą gospodarza, w dowolnym widocznym miejscu wystroju sali, to oficjalne "uhonorowanie". Oczywiście jeśli są pod/nad, to oficjalny kop w dyplomatyczne jaja :). I to właśnie flagi na balkonie - obok siebie - musiały być wniesione przez obsługę sali, a więc na oficjalne polecenie. I niemal na pewno, wieszano je od poziomicy/metra, żeby nie było różnic ;)

Notabene - flagi przed każdym parlamentarzystą, to taki gest rozpoznawczy - jak delegacja "gościa" jest duża, to na pierwszy rzut oka widać, kto w jakim języku mówi, i skąd pochodzi - stąd więcej małych flag przy stanowiskach.

Przy okazji, właśnie z dyplomatycznych zasad wieszania flag/symboli wynikła kiedyś poważna chryja:

preview_15750_1_1320855424.jpg

 

 

A swoją drogą, wizyta PAD w Kijowie tłumaczy, czemu "nagle" udało się odsłonić orły na cmentarzu. Pytanie czy już pozostaną odsłonięte. Czas pokaże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 12:12, wrotycz napisał:

Jak bardzo Cię szanuję to w tym wątku popłynąłeś. Donem do Doniecka.

 

Ty się boisz i nienawidzisz ruskich jak Piłsudski. On też ruskich nienawidził, dlatego się dogadał z bolszewikami, żeby (biali, ruscy) nie wrócili do władzy. No i nie wrócili. To mu się udało. Udało mu się również otworzyć sowiecką puszkę Pandory.

 

Nie chcesz ruskiego miru, i ja to rozumiem ale przestań cisnąć że wszyscy tak mają a tym bardziej mają mieć. Nie mają.

 

Tak jak dla Ciebie ruski mir przebrzydły tak dla nich amerykański. Oni go przeżyli, na początku lat 90-tych i po 1945, w Polsce nigdy nie było tak źle, tak tragicznie, jak w  Rosji  na początku lat '90-tych w  czasie amerykańskiego miru. A to było 30  lat temu i  większość to pamięta.

 

No a co do ataków chemicznych to pisz mi jeden, słownie: 1, atak chemiczny, o który ruscy byli oskarżeni i który się odbył, okazał się prawdą.

I co? Myślisz, że 90% Polaków w czasach Piłsudskiego nie była rusofobiczna? Przecież wiedział, że generałowie biali byli bardziej ogarnięci, ale nie mieli zbytnio dużo żołnierzy i gdyby zdobyli Moskwę (Denikin albo Kołczak), to Polskę potem podbiliby bez problemu. Lepiej byłoby otworzyć puszkę niewoli czy znów zniewolić się kolejnemu jakiemuś carowi? 

Rosjanie sami sobie to zgotowali w większości. Nie Amerykanie. Splot masowych upadłości, nad którymi nie było jak kontrolować. Nie mówiąc już o rozroście oligarchii. Nie ma co ich usprawiedliwiać, że przez to nienawidzą amerykańskiego miru. Muszą się pogodzić, że nie są imperium i już nie będą oraz koniec parodii. 

Piszę o bombach fosforowych, których Rosjanie rzucają na potęgę. 
Och, nie używają chemii, jacy oni humanitarni! 

Akurat dobrze, że Rosja miała zastój i kryzys lat '90, bo pozwoliło nam to wejść w blok militarny NATO.

 

W dniu 21.05.2022 o 08:27, Maniek92 napisał:

Nie tłumacz się, nie wiesz jak odpowiedzieć i próbujesz nieudolnie łapać za słówka. Mów na temat. 

Nie mam się z czego tłumaczyć.

Kocham to, że dla takich jak wy jedyną zbrodnią przeciwko Polakom, jaka została popełniona w naszej historii to Wołyń dokonany przez Ukraińców. Kompletny analfabetyzm w znajomości naszej historii. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/22/2022 at 1:30 PM, Throgg said:

Z podatków płaconych przez przedsiębiorców, samorząd nie dostaje nic, poza podatkiem od nieruchomości, więc przestań się błaźnić w tematyce

 

Skąd gmina bierze pieniądze?

 

Z własnych dochodów

Do budżetu gminy trafia 38 proc. podatku PIT odprowadzanego przez mieszkańców i 7 proc. podatku CIT płaconego przez firmy, działające na jej terenie.

 

Tak, że to ty przestań się błaźnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 pamiętam o zbrodniach na Polakach ze strony innych narodów.

 

Różnica jest jednak taka. 

 

Niemcy ustami Willy Brandta i Helmuta Kohla przeprosili za swe zbrodnie z czasów II wojny światowej. Ponadto Niemcy jako naród przepracowali ten wstydliwy dla nich moment ich historii i dzisiaj energicznie i bezpardonowo zwalczają wszelkie odmiany nazizmu i negowania Holocaustu na Polakach, Żydach i innych narodach. 

 

Rosjanie, jeszcze w czasach sowieckich, za Gorbaczowa w 1988 roku przyznali się do zbrodni w Katyniu i wywózek na Sybir w latach 1940-1953. Już po upadku ZSRR wydali stronie polskiej dokumenty z tym związane i powołano mieszaną polsko-rosyjską komisję prawdy i pojednania, złożonej z profesjonalnych historyków z obydwu krajów, których wieloletnie śledztwo ostatecznie potwierdziło te zbrodnie. Nawet w  dzisiejszej putinowskiej Rosji się tego nie neguje, co jest jak na Rosję dość rzadkie, zważywszy na to do jakich tradycji ta Rosja się dzisiaj odwołuje. 

 

Czesi kilka lat temu oficjalnie, także poprzez swego prezydenta Milosa Zemana, przeprosili Polaków za zbrodnie legionistów czechosłowackich w Stonawie i w innych miejscach, w czasie walk o Śląsk Cieszyński w latach 1918-1919, a także za prześladowania mniejszości polskiej na Zaolziu w latach 1919-1938 i w czasach komunizmu. 

 

Nawet Litwini, choć formalnie nie przeprosili, uznali że zbrodnie w Ponarach i w innych miejscach na Litwie oraz wynaradawianie Polaków w czasie litewskiej okupacji Wileńszczyzny w latach 1939-1940 i w latach 1941-1945 miały z ich strony miejsce, a miejsca pamięci kaźni Polaków są zadbane i finansowane przez rząd na Litwie. 

 

Natomiast Ukraińcy NIGDY nie przeprosili za Wołyń i inne swe zbrodnie, takie jak np. egzekucja profesorów lwowskich w 1941 roku czy w czasie powstania warszawskiego ze strony ukraińskich oddziałów SS, czy też ich zbrodnie dokonywane w obozach koncentracyjnych na polskich więźniach. Nawet na poziomie oficjalnym, państwowym. 

 

Wręcz przeciwnie, zaprzeczają temu i kłamią w żywe oczy, próbując nam wmówić że to była "wojna domowa" albo "rosyjska prowokacja", gloryfikuje się OUN-UPA, Banderę i jego bandę degeneratówna na różne sposoby, ba, nawet posuwają się do absurdalnych stwierdzeń że to była "nasza wina" i "usprawiedliwony odwet". 

 

W Rosji nikt nie gloryfikuje morderców z NKWD, w Niemczech z SS i Wehrmachtu, a na Litwie kolaboracyjnej Saugumy. Z kolei na Ukrainie banderowców już tak, zupełnie otwarcie. 

 

Widzisz tę różnicę?

 

Bo każdy rozsądnie myślący człowiek tak, nawet zagranicą już ludzie wiedzą co wyczyniali "heroje" z UPA wobec Polaków, Żydów, Czechów Wołyńskich, Rosjan, Rumunów czy Węgrów. 

 

To jest różnica.

 

Zanim mnie posądzisz o "analfabetyzm historyczny", to Ci przypomnę że jestem z wykształcenia zawodowym historykiem, o czym mówiłem na forum wielokrotnie i dla nikogo tutaj nie jest to tajemnicą. 

 

 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 7
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Strusprawa1 said:

Myślisz, że 90% Polaków w czasach Piłsudskiego nie była rusofobiczna?

 

Co to ma do rzeczy?

 

Nienawidzisz ruskich z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił.

Tak jak Piłsudski nienawidził. Co pokazujesz i podkreślasz w każdym praktycznie poście w tym temacie.

 

Rusofobia, bądź nie, narodu nie miała z tym nic wspólnego.

Tak samo nie ma i teraz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Maniek92 said:

Natomiast Ukraińcy NIGDY nie przeprosili za Wołyń i inne swe zbrodnie,

 

A czy myśmy przeprosili ich za okupacje Zachodniej Ukrainy? 

 

 

41 minutes ago, Maniek92 said:

Zanim mnie posądzisz o "analfabetyzm historyczny", to Ci przypomnę że jestem z wykształcenia zawodowym historykiem, o czym mówiłem na forum wielokrotnie i dla nikogo tutaj nie jest to tajemnicą. 

 

O to dobrze. To odpowiedz - Polska okupowała Ukrainę czy nie?

 

I pytanie drugie  - Wołyń to było działanie Ukraińskich władz czy inicjatywa oddolna samych Ukraińców? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Strusprawa1 said:

Rosjanie sami sobie to zgotowali w większości. Nie Amerykanie. Splot masowych upadłości, nad którymi nie było jak kontrolować. Nie mówiąc już o rozroście oligarchii.

 

Tak sobie sami zorganizowali jak my sami sobie zorganizowaliśmy transformację i uwłaszczenie naszych, nomenklaturowych, i zachodnich oligarchów za pomocą planu Balerowicza. Znaczy planu Sorosa, w teczce Sachsa firmowanego nazwiskiem Balcerowicza*.

 

Tak samo Rosjanie sami rozkradli swój kraj na rzecz zachodnich demokratów,** którzy zainstalowali się w Rosji już w 1987***. Ich oligarchowie sami doszli do pieniędzy pozwalających im kupić cały prawie przemysł naftowy i wydobywczy w Rosji****.

 

----

 

* Underwriting Democracy, George Soros, May 12, 1991

**

Poprzedzone zostało to „puczem Janajewa” który tyle strachu napędził prezydentowi Wałęsie, a który z perspektywy czasu coraz bardziej nabiera znamion ustawki. Wskazuje na to również okoliczność, że sławne dywizje: tamańska i kantemirowska ruszyły na Moskwę gwoli stłumienia puczu i utorowania Borysowi Jelcynowi drogi do prezydentury Rosji dopiero po skierowanym do nich liście „intelektualistów i biznesmenów”. Ci „intelektualiści i biznesmeni” musieli mieć olbrzymi ciężar gatunkowy, skoro ich słowa potrafiły uruchomić silniki czołgów obydwu tych dywizji. I rzeczywiście – jednym z tych „biznesmenów” był Borys Abramowicz Bieriezowski, innym – Władimir Gusiński, a kolejnym – Michaił Chodorkowski, którzy mieli jeszcze i dodatkową zaletę w postaci pochodzenia żydowskiego. Warto dodać, że Borys Abramowicz był w poprzednim wcieleniu nauczycielem akademickim z dochodem najwyżej 30 dolarów miesięcznie – ale po objęciu przez Borysa Jelcyna prezydentury Rosji, wszedł w posiadanie pól naftowych i innych kosztownych składników majątku.

Za jakie pieniądze? Aaaa, to tajemnica, na którą pewne światło rzuca okoliczność, że jeszcze w roku 1987 słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros założył w Moskwie fundację swego imienia, która z jednej strony pełniła funkcję wywiadowni gospodarczej i agentury wpływu, podobnie jak u nas finansowana przez Jerzego Sorosa Fundacja Batorego, a z drugiej – narzędzia do przejmowania rosyjskich bogactw przez zaufanych ludzi Sorosa, to znaczy – rosyjskich Żydów w rodzaju Borysa Abramowicza. Pełnili oni rolę „słupów”, przy pomocą których Soros zaczął kontrolować rosyjską gospodarkę. Z czasem mogli się na boku dorobić i własnych pieniędzy, ale początkowo obracali majątkiem powierzonym, podobnie jak i u nas biznesmeni obracali pieniędzmi, jakie wojskowa razwiedka ukradła, m.in. w ramach afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Borys Jelcyn, który – podobnie jak Jacek Kuroń - miał do wódki już nie to, że skłonność, ale prawdziwą zapamiętałość, nadawał się na partnera grandziarza Sorosa jak mało kto, toteż żydowscy oligarchowie w Rosji bardzo go wspierali, obstawiając przy okazji własnymi kreaturami.

 

*** Since 1987, Open Society has provided support to countless individuals and civil society organizations

russia-cracks-down-open-society

 

**** Prezydent Czech krytykuje Putina: posadził tylko Chodorkowskiego, a powinien zamknąć wszystkich oligarchów

 

Nie uważam, by więźniem politycznym był Chodorkowski, który w latach ’90 jeździł do Rosji z torbami banknotów. Prędzej uważam, że to złodziej. I jeśli coś mi się nie podoba we władzy Putina, to to, że posadził on tylko Chodorkowskiego, a nie wszystkich oligarchów” – mówił Zeman.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.