Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, TruthInPlainSight napisał:

Panowie ale dlaczego kurs rubla tak leci w górę?

 

Bo Putin sobie zażyczył, żeby za rosyjski gaz płacić tylko rublem. Więc zaczęto czyścić kantory z tej waluty, a skoro wzrósł na nią popyt, to i kurs zaczął wzrastać, co ładnie wygląda na wykresach, ale nic ponad to.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 14:45, Indywidualista napisał:

Poza tym jestem przekonany ze bedzie tak samo jak z wirusem i szczepieniami.

Jedni ostrzegali i podchodzili do tematu z dystansem i ostroznoscia.

Drudzy bez namyslu pobiegli tam gdzie rzad rzucil patyk i atakowali tych pierwszych.

Temat po czasie ucichl. Pewne rzeczy sie wyklarowaly. Widac kto mial wiecej racji.

 

Tak, ale debile nadal są debilami. Oni dalej nie potrafią myśleć.

 

W moim otoczeniu dokładnie te same osoby, które wcześniej dały się ogłupić w temacie Covida, teraz podniecają się Ukrainą. Widać u nich tę samą bezmyślność i fanatyzm, to samo zadowolenie ze "słuszności" ich postawy. 

 

Pomijając inne sprawy, to oni nie zauważają, ze "super ważny" temat Covida zniknął, gdy temat Ukrainy zastąpił go jako temat dyżurny do podsycania emocji tłumu. Niewolnicy mają mieć nakręcone emocje i wyłączone myślenie. A przy tym mają być przekonani, że są tacy fajni i świadomi. Mają czuć, że bohatersko walczą ze złem, tak naprawdę będąc zmanipulowanymi debilami. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Throgg said:

Bo Putin sobie zażyczył, żeby za rosyjski gaz płacić tylko rublem.

Serio nie czaicie skutków i konotacji?

No wiem, że niby Polacy z edukacją ekonomiczną na bakier, żeby każdy rządowo-banksterski frajer mógł ich dymać, ale że nawet cienia wyobraźni?

 

59 minutes ago, TruthInPlainSight said:

Panowie ale dlaczego kurs rubla tak leci w górę?

Tak się dzieje z każdą bankrutującą gospodarką. To samo jest w Wenezueli i w Polsce :D (tzn. też Rubel leci w górę ;))

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Throgg said:

Przecież sam pisałem z Tobą o tym temacie kilka dni temu i to Ty się mnie pytasz, czy nie czaję skutków i konotacji? LOL.

No właśnie - LOL. Nic z tej rozmowy Ci nie przybyło i wypisujesz jakieś pierdoły o żabach kantorach z wykupionymi Rublami, choć rozumiem, że pół-żartem, pół-serio, bo nie rozumiesz co się naprawdę stało i stąd ta wstydliwa zasłonka.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rnext napisał:

No właśnie - LOL. Nic z tej rozmowy Ci nie przybyło i wypisujesz jakieś pierdoły o żabach kantorach z wykupionymi Rublami, choć rozumiem, że pół-żartem, pół-serio, bo nie rozumiesz co się naprawdę stało i stąd ta wstydliwa zasłonka.  

 

Krótka piłka - czy Rosji była niezbędna wojna na Ukrainie, żeby wprowadzić dekret o rozliczaniu transakcji za gaz wyłącznie rublami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Throgg a jednak wcześniej nie wprowadziła, prawda? Po czym Chińczycy zaczęli się rozliczać z Saudami w Yuanie za ich ropę. Nic się nie stało, tylko handel międzynarodowy w USD skurczył się o jakieś 20-30% przy otwarciu drogi do eliminacji eksportu inflacji z USA na resztę świata. Choć to margines faktów. 

 

@KolegiKolega może i artyleria a może i nie, ale wszyscy i tak uwierzą w to co powiedzą w telewizorze. Nawet jeśli to będzie siarczyste pierdnięcie Załeńskiego. A kurs Rubla, jego "utowarowienie" i wprowadzenie do międzynarodowego handlu, jest od czego innego, niż od zajmowania kolejnych miast UKR. Macie patrzeć na wojnę, w myśl chińskiego przysłowia: "kiedy palec wskazuje księżyc, tylko głupiec patrzy na palec". Chociaż nawet możecie tą wojnę zobaczyć na własne oczy, bo ukraińscy przedsiębiorcy oferują już wycieczki wojenno-turystyczne na Ukrainę dla obcokrajowców. Ale pewnie można obniżyć jej koszty własnym dojazdem, jednym z tysięcy importowanych masowo na Ukrainę aut z Europy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rnext napisał:

ale wszyscy i tak uwierzą w to co powiedzą w telewizorze.

Nie. Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.

Nie wszyscy uwierzą, że krążownik Moskwa pływa dalej i cała załoga ma się dobrze.

Nie wszyscy nawet uwierzą w to, że w krążownik Moskwa trafiły dwa niedopałki papierosów marki Neptun.

Nawet jeśli powie to ruskie ministerstwo obrony w ruskim telewizorze.

 

 

19 minut temu, Rnext napisał:

A kurs Rubla, jego "utowarowienie" i wprowadzenie do międzynarodowego handlu, jest od czego innego, niż od zajmowania kolejnych miast UKR.

A więc twierdzisz, że rosyjska armia bierze w pupę na Ukrainie po to, żeby "utowarowić" i wprowadzić do międzynarodowego handlu rubla?

Zaiste, przebiegły plan. Dasz namiary na swojego dilera, bo zacny towar musi rozprowadzać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tmr said:

Naziole z pulku azov wywiezieni zostali ....oby na sybir... zmądrzeć nie zmądrzeją, ale przynajmniej są odizolowani. 

@KolegiKolega twierdzi, że możliwe że po to, żeby "ładować w pupę" Ruskich, bo za mało są ładowani na UKR :D

Ale zachód ze swoją propagandą to już kwintesencja bareizmu, zamknięta w formułce "z tobą przegrać to jak wygrać".

 

13 minutes ago, KolegiKolega said:

Nawet jeśli powie to ruskie ministerstwo obrony w ruskim telewizorze.

Słuchałeś że wiesz, że tak mówią? Czy słuchasz, że mówią że tak mówią? Mnie to szczególnie nie interesuje, podobnie i z symetrii - jak "bohaterowie" z Wyspy Węży czy Duchy Kijowa. Walą Wam ściemę i łykacie jak należy. No cóż, ale może wszystko zmierza do tego, że to właśnie Hrywna, swapowana morderczo przez Glapińskiego, bezie światową walutą rozliczeniową. W końcu zwycięzcy narzucają swoją wolę i sposób opodatkowania reszty. Tym sposobem PLN i nasza praca będzie miała swój udział w zdominowaniu światowego handlu. Trzeba powiedzieć, że to byłby najbardziej przebiegły z planów Kaczyńskiego :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tmr napisał:

Morda mi się cieszy. Naziole z pulku azov wywiezieni zostali ....oby na sybir... zmądrzeć nie zmądrzeją, ale przynajmniej są odizolowani. 

 

 

Masz rację, bro! Prawdziwi patrioci polscy wspierają ruską narrację! Źli azowcy! Chwała DNR! Z!
FKcFSw7.jpg

4 minuty temu, Rnext napisał:

@KolegiKolega twierdzi, że możliwe że po to, żeby "ładować w pupę" Ruskich, bo za mało są ładowani na UKR :D

Ale zachód ze swoją propagandą to już kwintesencja bareizmu, zamknięta w formułce "z tobą przegrać to jak wygrać".

Fakt, Rosja wygrała. Kijów jest wzięty. Charków także. Wybawiciele od zgniłego zachodu są już za Bugiem. Kto jest gotowy, aby kolaborować z naszymi Słowiańskimi braćmi? :3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Strusprawa1 said:

FKcFSw7.jpg

To w środku to jakaś rodzina z Twoim awatarem? :D

 

10 minutes ago, Strusprawa1 said:

Fakt, Rosja wygrała. Kijów jest wzięty. Charków także.

@KolegiKolega powinien raczej zgłosić się do Twojego dealera.

Fakty:

- miliony Ukraińców uciekło z tego świetnego kraju

- PKB rośnie im jak na drożdżach

- zmasowana pomoc całego świata pomaga w totalnej destrukcji przestarzałej armii wyposażonej w starocie i cudze technologie

- Ukraińcy w odwecie są już pod Moskwą, ale to tajemnica

i w ogóle szkoda strzępić ryja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rnext napisał:

twierdzi, że możliwe że po to, żeby "ładować w pupę" Ruskich, bo za mało są ładowani na UKR :D

Czyli taki desant na Kołyme.

Popieram. Niech się tam desantuje cały prawy sektor i tiahnyboka niech wezmą. Będzie w końcu miał smyk jakis sukces militarny.

I tą irine farion niech zabiorą. Polecam poczytać o tej postaci.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rnext napisał:

@Throgg a jednak wcześniej nie wprowadziła, prawda?

Czyli podsumowując Twoje umiejętności kojarzenia skutków i konotacji:

 

Rosja wywołuje wojnę, która od 3 miesięcy jest głównym tematem medialnym, aby wprowadzić rubla jako walutę rozliczeniową za gaz, co w związku z rozpętaną wojną... również czyni z tego temat nie mniej medialny.

 

Podczas gdy w innej sytuacji, kraje zachodu na taki ruch wzruszyłyby ramionami, sprawę oddały prawnikom, a i tak by za ten gaz zapłacili w rublach, bo skądś go muszą wziąć. Sprawa rozeszłaby się po kościach w tydzień albo krócej, USA średnio by to ruszyło, bo za gaz i tak w większości płacono w euro, kurs rubla też poszedłby w górę i nikt by też za bardzo nie myślał, żeby brać odwet na Rosji jakimiś sankcjami gospodarczymi.

 

Tyle że Rosja robi ten ruch dopiero w momencie, kiedy rubel poleciał na dno, a reszta gospodarki jest dopierdalana sankcjami. Czyli kurs rubla pięknie pnie się na wykresach, ale w samej Rosji sprzedaż poszczególnych towarów kurczy się o 60-70%, czyli de facto w samej Rosji rubel staje się realnie bezwartościowy.

 

Bez wątpienia genialny plan, którego sens rzeczywiście można wytłumaczyć tylko ,,marginesem faktów" i chińskimi przysłowiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Throgg wybacz, ale jednak mam zbyt małe zacięcie dydaktyczne, żeby tłumaczyć oczywistości czy polemizować z idiotycznymi tezami, prostując komuś ścieżki. Być może z czasem pewne rzeczy staną się dla Ciebie (i podobnych) jasne. Chcesz - przemyśl, nie chcesz - nie myśl. Tyle ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rnext napisał:

@Strusprawa1 no czyli masz do siebie dystans. Aż mnie dziwi że tak się napinasz jak by raczej wuj był u Banderowców niż w armii PRL. Dla porządku przypomnę - armia PRL nie dawała poborowym szczególnego wyboru. 

A to banderowców mam od strony matki. 
Wujek z PRLu też lubi nazistów. :)
NMBvmXm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rnext napisał:

Słuchałeś że wiesz, że tak mówią? Czy słuchasz, że mówią że tak mówią?

 

Nie, ale znam takiego jednego rosjanina, który mnie i moim znajomym podsyła śmieszne filmiki:

W dniu 12.05.2022 o 15:06, Rnext napisał:

 

 

Odsłuchaj sobie dokładnie od 5:28 do 5:51. I napisz mi proszę, czy naprawdę szczerze wierzysz, że krążownik Moskwa zatonął na skutek wybuchu amunicji spowodowanego zaprószeniem ognia przez niedbale wyrzucony niedopałek papierosa. Bo tak powiedziało w ruskim telewizorze ruskie ministerstwo wojny, które podobno nigdy nie kłamie. A chciałbym poznać chociaż jednego, który wciąż w to wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.