Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, bassfreak napisał:

@Dworzanin.Herzoga @spacemarine

 

Na jednej perfumowej na FB gościu dostał wezwanie na ćwiczenia i mówi że z wojskiem nic wspólnego nigdy nie miał, czekam na odp ile ma lat i jakie miasto.

 

Trzeba pilnować tematu, oni wydaje mi się że zrobili balonik próbny, to jest testowanie społeczeństwa jak zareagują

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś tu jednak pichcą dalej, poczytajcie:

https://www.wykop.pl/wpis/69250679/tl-dr-malo-kto-wie-ale-za-przyjeciem-ustawy-o-wojs/

 

Dr Tomasz Pawłuszko:
"Może to być przygotowywanie przepisów na wypadek przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Wątpię jednak, aby rząd zdecydował się przed wyborami parlamentarnymi na podjęcie decyzji o przywróceniu zasadniczej służby zawodowej. Wzbudziłoby to duże kontrowersje w społeczeństwie."

Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych RP:
"ministerstwo przygotowuje grunt pod służbę obowiązkową. Na pewno nie będzie powszechnego poboru z przyczyn politycznych. Chodzi o jakąś formę poboru selektywnego do obowiązkowej służby wojskowej. Jest to pomysł na oswajanie społeczeństwa z obowiązkową służbą wojskową, na razie taką małą stróżką, wąską dróżką"
[źródło: prawo.pl]

 

 

Wychodzi na to że po wyborach pójdzie ostro a za ustawą głosowali wszyscy prócz konfy więc nie ma znaczenia kto wygra i tak nas to czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Confuser, bardzo fajny temat poruszają w tej dyskusji.

Dawniej do woja szły młode koty, banda wystraszonych dzieciaków, którą zarządzała nie tylko kadra ale też, stare wojsko. Jak coś bylo nie tak, to odpowiedzialność zbiorowa, cała kompania szła pobiegać w nocy przez jednego zioma, a potem oni stawiali go do pionu.

 

A dziś? W czasach komórek, kamer, facebooka i youtuba? Idzie do woja facet 30+, i co? Też tak będzie biegał jak kot? A jak nie okaże posłuszeństwa, jak usiądzie na ziemi i powie że nie idzie to co?

Albo pójdzie postrzelać, bo to fajne, ale biegać to nie, bo nie lubi, siądzie sobie i poczeka.

Tak sobie gdybam, ciekawe też jak to jest od strony prawnej, przysięgi nie było, żołnierzem nie jest, można "wolnego" człowieka zmusić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bzgqdn napisał:

A dziś? W czasach komórek, kamer, facebooka i youtuba? Idzie do woja facet 30+, i co? Też tak będzie biegał jak kot? A jak nie okaże posłuszeństwa, jak usiądzie na ziemi i powie że nie idzie to co?

Albo pójdzie postrzelać, bo to fajne, ale biegać to nie, bo nie lubi, siądzie sobie i poczeka.

Tak sobie gdybam, ciekawe też jak to jest od strony prawnej, przysięgi nie było, żołnierzem nie jest, można "wolnego" człowieka zmusić?


I do tego jeszcze właśnie coś na co @NoHope i ja starałem się zwrócić uwagę:
Ochotnik / profesjonał może odmówić wykonania rozkazu / odejść ze służby w każdym momencie - również kiedy jest kwestia ataku na inny kraj

Rekrut odmówić wykonania rozkazu nie może\

 

I tak samo w Rosji - dlatego to było podnoszone kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę że to nie były w głównej mierze "profesjonalne" wojska tylko praktycznie świeźi rekruci

I nasza ustawa o obronie ojczyzny niewiele się różni od ustroju prawnego w tej kwestii w Rosji który tak głośno był atakowany przez media w Jewropie

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bzgqdn napisał:

A dziś? W czasach komórek, kamer, facebooka i youtuba? Idzie do woja facet 30+, i co? Też tak będzie biegał jak kot? A jak nie okaże posłuszeństwa, jak usiądzie na ziemi i powie że nie idzie to co?

To wszystko to jeden wielki bubel prawny i będzie mnóstwo jajec. Tak naprawdę powinna powstać nowa ustawa która mówi WCRom w jakich warunkach powinna powoływać ludzi ale PIS tego nie zrobił bo chciał przywrócić pobór po cichu a teraz bardzo wiele będzie zależało od WCRów właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 11:49, zychu napisał:

@zuckerfrei miał rację, sracie się jak panienki. Gdzie ten legendarny męski stoicyzm?

 

Póki co prawdziwym stoicyzmem wykazują się w tym temacie i innych podobnych mężczyźni żyjący poza granicami Polki pragnąłbym zauważyć GRZECZNIE 😉 

Całkiem ciekawy fenomen.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Confuser napisał:

NIkt nie wklił więc może warto:
 

 

 

 

No i gość mówi że to prawda że biorą z kategorią A jak leci, więc wcale temat nie jest zamknięty

 

Ja się zastanawia czy można odmówić przysięgi po takim szkoleniu? I jakie są faktyczne skutki, bo była grzywna i bodajże do kicia, pytanie jakby masowo ludzie odmawiali co by zrobili

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 17:23, cst9191 napisał:

, może złożyć wniosek o przeznaczenie jej do służby zastępczej, jeżeli jej przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej. 

Zapisać się do Jehowych...

 

 

Chętnie Was powitam w moich skromnych progach, gdy zaczniecie łazić po okolicy.:D

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spacemarine napisał:

Ja się zastanawia czy można odmówić przysięgi po takim szkoleniu? I jakie są faktyczne skutki, bo była grzywna i bodajże do kicia, pytanie jakby masowo ludzie odmawiali co by zrobili


Może to jest właśnie to?
Liczą że ludzie będą masowo odmawiać, masowo będą lecieć grzywny i budżet uratowany ;)
W sumie Policja robi protest o podwyżki po tym jak wpływy do budżetu w Q3 wzrosły zauważalnie - w końcu chłopaki chcą swój % od targetu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do pisowskiej ustawy o obronie ojczyzny i alternatywie służby zastępczej (dwa wybrane artykuły):

 

1. 
Służba zastępcza polega na:
1)
wykonywaniu prac na rzecz ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, opieki nad osobami z niepełnosprawnościami albo bezdomnymi oraz na rzecz administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości przez podlegających obowiązkowi służby wojskowej, którym przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na pełnienie tej służby;
2)
pełnieniu służby w formacjach uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych, zwanych dalej "formacjami uzbrojonymi".
2. 
Pełnienie służby zastępczej jest równoznaczne ze spełnianiem obowiązku zasadniczej służby wojskowej przez osoby podlegające jej odbyciu.
3. 
Służbę zastępczą można pełnić wyłącznie w okresie trwania obowiązku pełnienia zasadniczej służby wojskowej.

 

Służba zastępcza trwa:

1)
w podmiotach:
a)
9 miesięcy w przypadku absolwentów szkół wyższych,
b)
18 miesięcy w przypadku pozostałych osób;
2)
w formacjach uzbrojonych - 12 miesięcy.

 

 

 

 

 

 

----

Czyli masz do wyboru miesięczne szkolenie i zostanie rezerwistą lub 9-18miesięczną służbę zastępczą. Za służbę zastępczą płacą równowartość minimalnej krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 11:49, zychu napisał:

@zuckerfrei miał rację, sracie się jak panienki. Gdzie ten legendarny męski stoicyzm?

 

 

Na pewno nie w argumentacji "psów ogrodnika", jaka tu często pada.

 

To analogicznie do ględzenia starych wujów, co się pożenili dawno temu, i teraz życzą młodemu, żeby miał tak samo chujowo.

-ej, młody a Ty jeszcze nie żonaty ?

-no nie chcę, nie interesuje mnie to.

-ej, ale co z Ciebie za facet , że nie chcesz złożyć przysięgi !

Musisz to zrobić, bo my tak zrobiliśmy,co prawda jesteśmy dawno po rozwodach, i uciekliśmy przed alimentami za granicę, no ale młody teraz Twoja kolej!

-ej, wujo, ale wtopiłeś z tym ślubem, a teraz się migasz od alimentów, to były głupie decyzje, więc po co mi one ?

-cicho młody, to tylko szkolenie, ślub zrobi z Ciebie mężczyznę ! Co się srasz ! ?

-ale ja nie chce, wiem jak to wygląda, widziałem..

-chuja tam widziałeś! musisz się ożenić, bo bez ożenku nic nie wiesz , doświadczenia nie masz !

 

 

Tak to wygląda u wątkowych betoniarzy.

Sami sobie ujebali nogę, więc innym życzą tak samo, a jak ktoś nie chce - to pizda, i wszystkim trzeba ujebać na siłę.

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanK napisał:

Póki co prawdziwym stoicyzmem wykazują się w tym temacie i innych podobnych mężczyźni żyjący poza granicami Polki pragnąłbym zauważyć GRZECZNIE

 

Raczej Ci, którzy ten temat poznali i wiedzą że od tego się nie umiera. 

Serio, kiedy czyta się niektórych można odnieść mocne wrażenie że akurat co jak co, ale wojsko to by się im przydało. 

 

8 minut temu, sargon napisał:

Sami sobie ujebali nogę, więc innym życzą tak samo, a jak ktoś nie chce - to pizda, i wszystkim trzeba ujebać na siłę.

 

Nikt niczego nikomu nie ujebał ani nawet nie zamierza. 

 

Wątek o przeszkoleniu a niektórzy się zachowują jakby jutro mieli jechać na wojnę. 

 

 

Edit. Nie wszystko i nie zawsze da się kupić. Czasem trzeba coś zrobić samemu. I tak, mogę być tym betonowym wujkiem. 

Przeżyłem, a że mną mnóstwo ludzi.

I zauważyłem, że szczególnie tym bardziej wycofanym wyszło to na dobre. 

Niektórzy nigdy wcześniej nie znaleźli się w męskim towarzystwie, gdzie pokonywali razem trudności, tworzyli męskie przyjaźnie. 

 

 

Edytowane przez Yolo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Yolo napisał:
Godzinę temu, SzatanK napisał:

Póki co prawdziwym stoicyzmem wykazują się w tym temacie i innych podobnych mężczyźni żyjący poza granicami Polki pragnąłbym zauważyć GRZECZNIE

 

Raczej Ci, którzy ten temat poznali i wiedzą że od tego się nie umiera. 

Serio, kiedy czyta się niektórych można odnieść mocne wrażenie że akurat co jak co, ale wojsko to by się im przydało. 

Rozumiem.

 

Sam bym poszedł z chęcią na tego miecha i nauczył się strzelać i generalnie wszystkiego co oferują. Naprawdę bym chciał przejść takie pożądane szkolenie ALE ta przysięga jest problematyczna. Takie gówno a może wiele szkód uczynić.

 

Bez przysięgi czuję się bezpieczniejszy mimo wszystko nie wiele ale jednak. Wiem, że to iluzoryczne no ale mimo wszystko. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanK napisał:

ALE ta przysięga jest problematyczna. 

 

To nic nie znzczy.

Jeśli rządzącym będzie to przeszkadzało, zmienią przepisy. 

Przysięga działa teraz, to się może zmienić nawet jutro. 

 

Dla mnie to jest śmieszne, wierzyć w nienaruszalność obecnych norm, kiedy sytuacja z C 19 pokazała że wszystko jest względne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Yolo napisał:

 

Raczej Ci, którzy ten temat poznali i wiedzą że od tego się nie umiera. 

Serio, kiedy czyta się niektórych można odnieść mocne wrażenie że akurat co jak co, ale wojsko to by się im przydało. 

 

 

Nikt niczego nikomu nie ujebali ani nawet nie zamierza. 

 

Wątek o przeszkoleniu a niektórzy się zachowują jakby jutro mieli jechać na wojnę. 

 

Jesteś właśnie jak ten ględzący wuj.

Popełniłeś jakiś czyn, a teraz Ci się wydaje, że każdy musi popełnić z ochotą to samo, bo albo Ci żal, i działasz jak pies ogrodnika, albo masz taki beton we łbie, że nie rozumiesz innej drogi.

Do tego nędznie próbujesz zawstydzać innych, jakimiś tanimi wrzutkami "że by się przydało" itp, i że "masz doświadczenie, a inni nie mają".

W czym masz doświadczenie, w czołganiu się i darciu ryja ?

Nic nie daje podstaw, abyś się czuł lepszy, bo gdzieś coś odsłużyłeś, jak to tu prezentujesz.

 

Strasznie to tanie, ale może tylko tyle Cię nauczyli na szkoleniu, np. może nie powiedzieli Ci, że ludzie są różni, nie każdy ma ochotę marnować czas na 30 dniowe zabawy w harcerstwo, "bez zagrożenia wojny" bo ma np. lepsze rzeczy do roboty, albo np. nie rozumiesz, że składanie przysięgi to nie jest takie "ot", i są ludzie świadomi płynących z tego zobowiązań.

 

Albo po prostu masz taki skrajnie kolektywistyczny mental, i jakby szukali kandydatów na wieżyczkę w Auschwitz, to byś się sam pierwszy zgłosił, "bo tak trzeba".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sargon napisał:

Jesteś właśnie jak ten ględzący wuj.

Popełniłeś jakiś czyn, a teraz Ci się wydaje, że każdy musi popełnić z ochotą to samo, bo albo Ci żal, i działasz jak pies ogrodnika, albo masz taki beton we łbie, że nie rozumiesz innej drogi.

 

Czego ma mi być żal? 😄

Śmiało sobie kierujesz rozmowę na mnie. Celowo?;) 

 

 Ty też z tych, którzy się boją że im ktoś głowę urwie na miesięcznym przeszkoleniu? 

To nie ja zawstydzam, to mnie jest wstyd kiedy widzę jak zachowują się młodzi mężczyźni. 

 

9 minut temu, sargon napisał:

nie każdy ma ochotę marnować czas na 30 dniowe zabawy w harcerstwo, "

 

A to akurat widać.

Ale ani Ty, ani ja nie mamy w tej kwestii decyzyjności I ochota lub jej brak nie ma tu wielkiego znaczenia. 

Jeśli nie zauważyłeś, za miedzą trwa wojna i jeszcze wcale nie wiadomo jak się to wszystko skończy. 

 

Co Ty byś proponował w tej sytuacji, skoro tak się oburzasz na to, że ktoś popiera pomysł wyszkolenia ludzi do tego, żeby mogli pomóc w razie potrzeby obronić kraj? 

 

Chętnie się zapoznam, bo krytykować każdy potrafi. 

 

edit

 

9 minut temu, sargon napisał:

Albo po prostu masz taki skrajnie kolektywistyczny mental, i jakby szukali kandydatów na wieżyczkę w Auschwitz, to byś się sam pierwszy zgłosił, "bo tak trzeba".

 

 

A Ty masz dobrze z głową? O mnie rozmawiamy tutaj? Czegoś się przypierdolił, tak ciężko znieść inne zdanie? 

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Nitka komentarzy pod postem tej kretynki to prawdziwe złoto xD

 

 


Tutaj pozwolę sobie zacytować pewien post z fb - źródło: https://www.facebook.com/HisteriaBezDystansu
 

Kilka osób nazwało mnie w komentarzach "skrajnym prawicowcem". Nie jest to prawda i nie identyfikuję się z tą etykietą. Natomiast jestem bez wątpienia zagorzałym i skrajnym antylewicowcem.
Nie ma bardziej obrzydliwej, antyludzkiej, pozbawionej zasad, zakłamanej, fałszywej, zdradzieckiej i amoralnej opcji politycznej. Do pewnego momentu można było tłumaczyć wszelkiej maści "błędy i wypaczenia", ale ci dranie już jakiś czas temu przekroczyli granice przyzwoitości, nieprzyzwoitości, a teraz są gdzieś między perwersją i bandytyzmem.
Posłanka Anna Żet reprezentuje intelektualne niziny niespotykane nawet w takim dnie umysłowym, jakim jest polski sejm. Rzadko pochylam się nad tą osobą, bo moim zdaniem jest nie tylko obłąkana, ale także ujemna intelektualnie. Ludziom z deficytem powinno się współczuć, a nie wyśmiewać. Żukowska ma jednak pewną zaletę - jest zbyt durna, żeby trzymać język za zębami i dlatego zdarza jej się przypadkiem zdradzić co naprawdę "elity władzy" myślą o nas, ludziach płacących im pensje.
Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia dzisiaj - Żukowska zademonstrowała wszem i wobec tę RÓWNOŚĆ, o którą walczy lewica. Napisałem walczy? Przepraszam, pomyłka. Ty masz walczyć, Ty masz umierać. Ty - mężczyzna. Posłanka Żukowska i jej otoczenie polityczne z dziką satysfakcją zaś zmusi Cię do tego.
|"Ktoś musi służyć w armii"|
"Ktoś musi" też rodzić dzieci i z oczywistych względów nie mogą tego robić mężczyźni. Poborowymi mogą być zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Posłanka Żukowska była bardzo wyszczekana gdy chodziło o ochronę wolności kobiet w kwestii ciąży. Gdy państwo chce zrobić z facetów niewolników - ona aktywnie to popiera.
Moje ciało, mój wybór. Twoje ciało, też mój wybór.
|"oraz w przypadku wojny państwo musi dysponować przeszkolonymi poborowymi."|
Nie, nie musi. Po to mamy zawodową armię, żeby uniknąć poboru i wysyłania cywili na wojnę. Bo ta skończy się niechybnie śmiercią lub kalectwem większości tych żołnierzy z przymusu. Co Żukowska naprawdę miała na myśli to to, że dla państwa lewicowego mężczyzna nie jest w ogóle człowiekiem, tylko inwentarzem, którym można dowolnie dysponować. Pozbawionym wolności i podmiotowości mięsnym robotem, którego jedynym celem jest służyć jako tarcza dla władzy i obywateli. To właśnie jest lewicowa równość i troska o prawa człowieka. Wystarczy choćby cień zagrożenia, żeby te szumowiny na codzień wycierające sobie gęby ideami i wartościami pokazały swoje prawdziwe oblicze.
I jeśli macie jakieś wątpliwości co do tego czy Żukowska rzeczywiście przedstawia stanowisko wspólne dla całej Lewicy - 43/44 kanalie z tego klubu głosowały za ustawą o obronie ojczyzny. Jedna kanalia, której zabrakło do kompletu, była nieobecna na głosowaniu.
Polecam zresztą zapoznać się z listą wszystkich klubów, które poparły wrzucenie Was do maszynki do mięsa i pamiętanie o tej liście gdy następnym razem będziecie wkładać głos do urny:
Swoją drogą - jeśli czytają to jacyś lewicowi mężczyźni - ciekaw jestem jak się czujecie z tym, że Wasze koleżanki i koledzy po światopoglądzie mają Was za biomasę, której nadrzędnym celem jest osłanianie tyłków elit tej równościowej ideologii? Bawcie się dobrze na szkoleniach z wojskiem.
PS.: stwierdziłem kiedyś, że Gryzoń to najbardziej niedoceniony bloger antyfeministyczny w tym kraju. Nikt na naszym podwórku nie potrafił tak dokładnie przewidywać przyszłości:
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.