Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 23:41, Zły_Człowiek napisał(a):

Bądźmy szczerzy, wiadomo kto może wygrać, ja się dziwię że wogóle inne partie biorą udział, bo kto by chciał naprawiać ten bajzel?

 

Tylko, że Rudy jest w takim wieku jak Jarek jak zdobywał władzę. Czy będzie mu się chciało? Czy raczej zbuduje dwór i będzie się z nim bujał, pomiędzy zabawą kosi kosi łapci z wnukami, a harataniem w gałę. 

 

Mnie zastanawia jedno (a właściwie, może i nie). Dlaczego nikt nie próbuje się dokopać do początków kariery Donka, tak jak i Jarka. Przecież Donalda, ktoś posadził w komisji ds. likwidacji Solidarności. Tak tej fundacji, której majątek przejął Kaczyński w postaci nieruchomości. Do dziś nie jest znany protokół kto jak głosował. Jeśli dobrze pamiętam na 7 osób dwie się wstrzymały, dwie były przeciw, a troje za przekazaniem majątku Jarosławowi. 

 

Czy mogło być tak, że Tusk przyjechał z pomorza do Warszawy jako zaufany uczeń Jarosława, a potem urwał się ze smyczy? To mogłoby tłumaczyć, zawziętość Jarosława, który takich rzeczy nie wybacza. Ja tylko pytam. 

 

ps. te bujdy o pracy na wysokościach to dobre są do spotów reklamowych. Donald pracował w Spółdzielni Studenckiej. Polecam poczytać jak to było zorganizowane. Oczywiście pracował fizycznie, ale praca tam była specjalnie dofinansowana. Chodziło o to by niezamożni studenci, dorobili sobie i żeby nawet, te kilka godzin tygodniowo pozwalało się utrzymać. Znajomi królika potrafili wycisnąć z tego o wiele więcej. Do legend przeszedł pewien "wieczny student", który w Warszawie jeździł Mercedesem (w tamtych latach miało to zupełnie inny wydźwięk niż teraz), a pracował właśnie w spółdzielni przy odśnieżaniu przystanków! Takie prace interwencyjne. Jeden z polskich potentatów handlu częściami samochodowymi, opowiadał w wywiadzie, że w jeden semestr zarabiał tyle, że kupował na koniec 1kg lub 1.5kg złota dentystycznego i odkładał. Po jednym semestrze! Oczywiście takie frukta były dla tych co potrafili podzielić się zarobkiem z aktywem partyjnym na uczelni i w samej spółdzielni. 

 

 

W dniu 15.09.2023 o 22:22, RealLife napisał(a):

 

Nic nie zarobił.

 

Proceder stworzyło PO za czasów Radosława Sikorskiego, który wymyślił, że obsługę wizową będzie robić firma outsourcingowa bo tak będzie nowoczesnej i fajniej. 

 

Cytat z ministra spraw zagranicznych (R. Sikorski): „Aby podnieść efektywność pracy konsularnej i jakość obsługi interesantów wprowadzono kolejne, innowacyjne rozwiązania, w tym tzw. mobilne stanowiska konsularne oraz outsourcing wizowy”!

 

No i oddano obsługę ruchu wizowego firmie VFS zarejestrowanej w Szwajcarii ( co nie dziwi bo Szwajcarzy to podłe typy, gangsterzy). 

 

Całkiem możliwe, że zarobili coś pojedynczy ludzie z konsulatów ale twierdzenie, że PIS jako Rząd polski na tym zarabiał jest rudym populizmem od samego Tuska, który to powtarzam,  sam ten proceder zatwierdził i przypomniało im się przed wyborami że wyciągną to na światło dziennie i zwalą winę na PIS. 

 

Bardzo dobrze że sprawa wyszła na jaw. Może kolejne afery ujrzą światło w innych krajach bo w UE handluje się wizami na potęgę. 

 

Ja rozumiem, że najmądrzejszy człowiek na świecie, słońce naszego narodu, krynica prawdy Jarosław Wielki obrońca dziewic nic nie zauważył, bo sam nie chodzi po ulicach, ale że nikt mu nie powiedział?

 

Naprawdę nikt z drużyny "dobrej zmiany" nie zauważył, że na ulicach robi się jakoś bardziej kolorowo i słychać różne egzotyczne języki? Nikt w ministerstwie nie zwrócił uwagi na słupki. Po prostu tak klikali, co roku bezrefleksyjnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piter_1982 napisał(a):

Tylko, że Rudy jest w takim wieku jak Jarek jak zdobywał władzę. Czy będzie mu się chciało?

Przecież on już raz zwiał z PL żeby zostać "królem europy" i oddał stołek Kopacz.  On by tu nie przyjechał, jakby go "starsi bracia w eurokołchozie" nie zrzucili z rowerka i nakazali powrót w celu odzyskania PL dla "postępu i demokracji".

Siedziałby sobie na jakiejś unijnej synekurze za mln EUR rocznie i tyle. Tylko, że cierpliwość oligarchii się wyczerpała, bo biznesy sie popsuły. 

 

6 godzin temu, Kespert napisał(a):

w "aferze wizowej" zorientował się Giertych - wbił cały na biało na Twittera z informacją, że jakiś zamachowiec z Francji wjechał do UE na wizie polskiej.

Swoją drogą to co do terrorystów i PL to jest też ciekawy wątek. 

Wiecie gdzie Anders Breivik kupił 6 ton nawozów azotowych z których skonstruował bombę? I kto był wtedy premierem? I czyje służby dały plamę przy monitorowaniu zakupów tego typu substancji (które jak wiemy są monitorowane) i przepuściły Norweskiego faszystę?

Nie będę podpowiadał. ;)

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
emo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2023 at 9:12 AM, zuckerfrei said:

O co chodzi z wizami w PL, czy to wina PiS? Czy ktoś może mi naświetlić to w pary zdaniach. Jeżeli to PiS to czy już ma po wyborach? 

 

W krajach Afrykańskich wizy były sprzedawane za kilka tysiaków dolców stąd w ambasadach polski np w Nigerii pod drzwiami stały tłumy bo sprzedawali je jak cukierki.

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30187662,afera-wizowa-ogromne-kolejki-przed-ambasada-polski-w-abudzy.html

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Piter_1982 said:

Ja rozumiem, że najmądrzejszy człowiek na świecie, słońce naszego narodu, krynica prawdy Jarosław Wielki obrońca dziewic nic nie zauważył, bo sam nie chodzi po ulicach, ale że nikt mu nie powiedział?

 

Naprawdę nikt z drużyny "dobrej zmiany" nie zauważył, że na ulicach robi się jakoś bardziej kolorowo i słychać różne egzotyczne języki? Nikt w ministerstwie nie zwrócił uwagi na słupki. Po prostu tak klikali, co roku bezrefleksyjnie?

 

 

W ciągu 30 miesięcy wydano prawie 260 tys wiz krajowych (nie licząc Ukrainy i Białorusi) w tym wizy turystyczne, studenckie, sportowe i pracownicze np. na czas delegacji. 

 

Wiza uprawnia do pobytu na terenie Polski 90 dni w ciągu roku. Mam wrażenie, że wiza w dyskusji medialnej stała się synonimem obywatelstwa a przecież to 3 miesiące pobytu i wypad. 

 

Nie wiem skąd u ciebie wrażenie, że na mieście robi się bardziej kolorowo. Co dziennie jestem we Wrocławiu. Ja tu absolutnie nie widzę fali kolorowych imigrantów, jeśli już rozmawiamy na poziomie kto co widzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w moim wieku oraz z uwagi na miejsce zamieszkania, mam i powinienem mieć na Wybory w Polsce - WYJEBANE.

Lecz, Pomimo tego ze w Polsce place podatki, mam jakieś nieruchomości, Z uwagi na mój patriotyzm i naiwna wiarę w Polaków, pójdę i zagłosuje.

Na złość rządzącym...

Wolnościowcy i ultraliberalizm - są fajni (niestety ultrakonserwatywni i mega klerykalni) wiec odpadają. Sam fakt ze TikToker i Youtuber moze mieć partie (trzecia sile w kraju) dla mnie groteska. Bo tu gdzie żyje partie władzy istnieją ponad 100-150 lat (i te liczące się) maja szanse na władze. Na tym polega stabilność i normalność (np jeśli chodzi o tak oczywiste sprawy jak stabilne podatki).

Lewica społeczna, miła, fajna (i co najważniejsze - antyklerykalna), ale w kolorowych włosach, ze światopoglądem z innej planety, kompletnie "odjechanymi" ideami. Nie przystającymi do współczesnej Polski (Bozeszszsz gdzie ta robotnicza lewica ??). Odpadają.

PSL-u + dodatki; po prostu nie trawie - a z byłym klerykiem - odpadają w przedbiegach. Cały czas mam w pamięci te legendarna już PSL-owska karuzele stanowisk z czasów rządów PO-PSL i nepotyzm kolesi... Nawet sama wieś się od nich odwróciła ( I dobrze !).

 

Generalnie nie ma sensu tracić energie, wole się z nich wszystkich po prostu śmiać. Realne zmiany w Polsce rozpoczną się wtedy jak będzie:

  • odpolityczniona administracja państwowa,
  • prawdziwy wolny rynek,
  • prawdziwy trójpodział władzy oraz wolne/niezależne media.
  • Konsekwentne, kontrolowane wydatki z budżetu. 
  • świecka szkoła, świecki szpital, świeckie państwo (czyli standard w krajach rozwiniętych)
  • stabilna, nowoczesna EDUKACJA
  • Wszystko inne to eksperymenty. 

 

PiS ? Uwielbiam "drzeć z nich łacha" Takiej liczby osób niekompetentnych, pełnych hipokryzji, tępych i zamkniętych na świat z brakiem obycia, brakiem znajomości języków - NIKT, NIGDZIE W JEDNYM MIEJSCU NIE ZEBRAŁ. Kwintesencja zaściankowej tępoty. Braku umiejętności negocjacyjnych, skuteczności w działaniu i umiejętności biznesowych. Co przy braku wizji normalnego świata, kierunku w którym Kraj powinien zmierzać. Dramat. 

Polski NIE ROZWIJAJĄ.  Oni cofają Polskę  o dekady. Niebezpieczna "małpa z brzytwa" - z nieograniczonymi pieniędzmi i poza kontrola społeczna.

Z mafijnymi strukturami. Brakiem propozycji dla większości społeczeństwa. Sami dają dzieci do szkol prywatnych, ty masz zapierdalać z dzieckiem do niskobudżetowej religijnej szkoły Polski B. Bez szans na rozwój dzieciaka, dentystę w szkole czy darmowe jedzenie dla dzieciaka... W ogóle nie wiem jak można rozważać głoś na PiS...

 

 

PiS

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst „Gratulacje! Każdy z nas dołożył do tego sukcesu swoją działkę. ORLE BLACHT PRUSZYNSA Działki? Po ile te działki?”

 

PO

Memy po debacie Szydło-Kopacz. Internauci bezlitośnie oceniają polityczny  pojedynek | Kurier Lubelski

 

Konfederacja

Zdjęcie

 

Trzecia Droga (Holownia+ PSL)

Zdjęcie

 

WYBORCY:

Zdjęcie

 

Edytowane przez OGÓR
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RealLife napisał(a):

 

W ciągu 30 miesięcy wydano prawie 260 tys wiz krajowych (nie licząc Ukrainy i Białorusi) w tym wizy turystyczne, studenckie, sportowe i pracownicze np. na czas delegacji. 

 

Wiza uprawnia do pobytu na terenie Polski 90 dni w ciągu roku. Mam wrażenie, że wiza w dyskusji medialnej stała się synonimem obywatelstwa a przecież to 3 miesiące pobytu i wypad. 

 

Nie wiem skąd u ciebie wrażenie, że na mieście robi się bardziej kolorowo. Co dziennie jestem we Wrocławiu. Ja tu absolutnie nie widzę fali kolorowych imigrantów, jeśli już rozmawiamy na poziomie kto co widzi. 

Dyskutowaliśmy podobny temat tutaj:

Sporo osób zauważa, że mamy więcej negatywów niż kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PiS zadbał o Braci Samców, którzy narzekali na brak kobiet w PL sprowadzając milion świeżych Ukrainek.

A Bracia dalej narzekają...

No to teraz szykują się do łapanek na młodych Ukraińców aby naszym braciom zmniejszyć konkurencję.

A Bracia dalej narzekają...

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas powtarzam, że drugiej tak nieudolnej opozycji nie ma na świecie. Ci ludzie to jest żywy materiał dla studentów politologii na prace magisterskie. Już pomijam tych dwóch krzykaczy i pieniaczy Tuska i Kołodziejczaka, to zwyczajni desperaci. Tam są całe zastępy inteligencji te Gajewskie, Jachiry czy inne lewaczki. Nie ma dnia żeby się nie ośmieszyli, nakrywają czapką takich orłów jak Fogiel, Sasin, Suski.

 

Ryszard Dyzma polskiej polityki, facet nie wie nic, ale na wszystkim się zna, to ta nowa jakość w polityce zapowiadana przez pociesznego Hołowni

 

https://x.com/KarolRabenda/status/1704058129938346023?t=F52BGrISy4G2nfyqrwh1PA&s=07

 

I kiedy Rysiek wydaje sie być gwiazdą dnia to pojawią się Neumann - nie wiedziałem że ten gość jeszcze się udziela. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

Tylko PiS zadbał o Braci Samców, którzy narzekali na brak kobiet w PL sprowadzając milion świeżych Ukrainek.

A Bracia dalej narzekają...

No to teraz szykują się do łapanek na młodych Ukraińców aby naszym braciom zmniejszyć konkurencję.

A Bracia dalej narzekają...

 

 

Powtarzam, najlepszy rząd w XXI wieku!

 

https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/9301665,odwrocony-drenaz-mozgow-czyli-polacy-masowo-wracaja-z-emigracji.html

 

Polska siedzi na żyle złota talentów technologicznych, zajmując czwarte miejsce pod względem liczby absolwentów kierunków ścisłych i numer jeden pod względem absolwentek kierunków ścisłych” – powiedział Euronews polsko-amerykański inwestor Dominik Andrzejczuk. „To właśnie wysoka koncentracja talentów technologicznych sprawia, że Polska będzie prawdziwym faworytem w ciągu najbliższych 5–10 lat” - dodaje.

 

"Wiele firm IT, planując środkowoeuropejską ekspansję, decyduje się właśnie na nasz kraj, podkreślając dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry, podejście do pracy, warunki biznesowe, możliwości rynku oraz koszty prowadzenia działalności. (...) (W sektorze nowoczesnych usług biznesowych, BSS) średni roczny wzrost zatrudnienia wyniósł w ostatnich latach między 15 a 20 proc. (...) W całym kraju działa ponad 1300 centrów (co stanowi około 70 proc. wszystkich centrów BSS w Europie Środkowo-Wschodniej), a łączne zatrudnienie przekroczyło 300 tys. osób (dając prawie 50 proc. całkowitej liczby pracowników branży w tej części Europy)" - opisuje na swojej stronie firma doradcza Ernst & Young.

 

Informatyka i technologie odpowiadają obecnie za 8 proc. polskiego PKB. Giganci tacy jak Microsoft, Google, Meta, Intel, Samsung czy Amazon zainwestowali w Polsce i otworzyli własne centra na terenie kraju. "Jeśli obecna polityka gospodarcza się nie zmieni, Wielkiej Brytanii grozi to, że do 2030 r. pod względem PKB na osobę zostanie wyprzedzona przez Polskę" - ostrzegał w lutym lider opozycyjnej Partii Pracy w Wielkiej Brytanii Keir Starmer, powołując się na dane Banku Światowego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 17:28, Brat Jan napisał(a):

Tylko PiS zadbał o Braci Samców, którzy narzekali na brak kobiet w PL sprowadzając milion świeżych Ukrainek.

Szacuję że 80-90% z nich to samotne madki, które dostają tutaj zasiłki, social i wykorzystują polskich spermiarzy.

W dniu 20.09.2023 o 17:14, Brat Jan napisał(a):

Polska siedzi na żyle złota talentów technologicznych, zajmując czwarte miejsce pod względem liczby absolwentów kierunków ścisłych i numer jeden pod względem absolwentek kierunków ścisłych”...

 

"Wiele firm IT, planując środkowoeuropejską ekspansję, decyduje się właśnie na nasz kraj, podkreślając dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry, podejście do pracy, warunki biznesowe, możliwości rynku oraz koszty prowadzenia działalności. (...) (W sektorze nowoczesnych usług biznesowych, BSS) średni roczny wzrost zatrudnienia wyniósł w ostatnich latach między 15 a 20 proc. (...) W całym kraju działa ponad 1300 centrów (co stanowi około 70 proc. wszystkich centrów BSS w Europie Środkowo-Wschodniej), a łączne zatrudnienie przekroczyło 300 tys. osób (dając prawie 50 proc. całkowitej liczby pracowników branży w tej części Europy)" - opisuje na swojej stronie firma doradcza Ernst & Young.

 

Informatyka i technologie odpowiadają obecnie za 8 proc. polskiego PKB. Giganci tacy jak Microsoft, Google, Meta, Intel, Samsung czy Amazon zainwestowali w Polsce i otworzyli własne centra na terenie kraju. "Jeśli obecna polityka gospodarcza się nie zmieni, Wielkiej Brytanii grozi to, że do 2030 r. pod względem PKB na osobę zostanie wyprzedzona przez Polskę" - ostrzegał w lutym lider opozycyjnej Partii Pracy w Wielkiej Brytanii Keir Starmer, powołując się na dane Banku Światowego.

@Brat Jan Obserwuję grupy dla programistów na Fb. Rekruterzy piszą, że na jedno miejsce dostają już nawet 300 do 600 CV na juniora. Do tego ChatyBoty potrafią coraz lepiej pisać kod, co sprawia, że niedługo będzie potrzeba o wiele mniej ludzi w tej branży.

 

F6pjMNgXYAAfxPA?format=jpg&name=small

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 23:42, lxdead napisał(a):

Ić głosuj na te same ryje x kurwa D

Problem w tym, że w Konfie też są te same ryje. Bosak był posłem LPR i współtworzył z pisem rząd w 2006. Dziś Bosak zgrywa wolnościowca, a Giertych opozycjonistę, chociaż 15 lat temu obaj wąchali kaczy kuper w zamian za koryto.

 

4FVft5r.jpg

 

Jaką "nową jakość" do Konfy wnosi pani Siarkowska, zaciekła Ziobrystka legitymizująca rząd pisu przez 8 lat z ramienia SP?

 

Co wnosi Derehajło, "janusz alfa" z memów, związany z pisem przez lata?

 

Itd. itp.

 

Edytowane przez Januszek852
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to jestem mocno zaskoczony ogromnym poparciem Konfederacji na naszym forum - partii, którą uważam za mierną i populistyczną. Bardzo chętnie porozmawiam z Wami na ten temat, proszę jedynie o zachowanie kultury, czyli bez argumentum ad lewakum, bo lewakiem się nie czuję. Moje poglądy określam jako liberalizm społeczny i gospodarczy - czyli wolny rynek i swobody obywatelskie.

 

Konfederację określam jako gospodarczy miks liberalizmu i socjalizmu (głównie przez wewnętrznie sprzeczne jej kawałki, czyli Narodowcy i Korwiniści - Narodowcom naturalnie bliżej gospodarczo do centrum bądź nawet centrolewicy, korwiniści tradycyjnie reprezentują oś prawą), społecznie natomiast to niemal klasyczny do bólu konserwatyzm, który jest antytezą liberalizmu.

 

Partią, do której mi najbliżej, jest Nowoczesna (przed fuzją z coraz mocniej lewicującym PO).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Januszek852 napisał(a):

Problem w tym, że w Konfie też są te same ryje. Bosak był posłem LPR i współtworzył z pisem rząd w 2006. Dziś Bosak zgrywa wolnościowca, a Giertych opozycjonistę, chociaż 15 lat temu obaj wąchali kaczy kuper w zamian za koryto.

 

4FVft5r.jpg

 

Jaką "nową jakość" do Konfy wnosi pani Siarkowska, zaciekła Ziobrystka legitymizująca rząd pisu przez 8 lat z ramienia SP?

 

Co wnosi Derehajło, "janusz alfa" z memów, związany z pisem przez lata?

 

Itd. itp.

 

 

A ile taki Bosak "rządził"? xDDD

 

Dam Ci cały dzień, jak już znajdziesz ILE, to daj znać xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lxdead napisał(a):

A ile taki Bosak "rządził"? xDDD

 

Dam Ci cały dzień, jak już znajdziesz ILE, to daj znać xDDDD

 

Piszesz do mnie jak jakiś nastolatek. To ma być poważne? Jakieś iks deki, jesteśmy na wykopie, czy innym gównie? Masz 15 lat?

 

A co do pytania - a co to ma za znaczenie? nawet, jeśli rządził 1 godzinę - to rządził. I to na dodatek jako koalicjant pisu. Masz jakiś ustalony przedział czasowy po którym "okay" robi się "not okay" jeśli chodzi o rządzenie w koalicji z pisem? Ile wynosi i dlaczego akurat tyle? Bo dla mnie liczy się sam fakt. To nie jest żadna NOWA TWARZ w polityce. To zawodowy polityk, który już był na świeczniku.

 

O Siarkowskiej i Derehajło wolisz nie wspominać, jak mniemam. Słusznie. Mi też by było wstyd, że w partii "zmiany" lądują pisowscy spadochroniarze.

Edytowane przez Januszek852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście już tylko widzę tylko jedna możliwość - żeby te marionetki jakiś generał albo z policji albo z wojska przegnał i objął rządy dyktatorskie w tym kraju... 

To jedyna realna szansa na poprawę naszej sytuacji... 

A moim zdaniem stanie się to około 2025 roku. Wtedy dopiero to będzie możliwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mosze Black napisał(a):

Ja osobiście już tylko widzę tylko jedna możliwość - żeby te marionetki jakiś generał albo z policji albo z wojska przegnał i objął rządy dyktatorskie w tym kraju... 

To jedyna realna szansa na poprawę naszej sytuacji... 

A moim zdaniem stanie się to około 2025 roku. Wtedy dopiero to będzie możliwe. 


Może Komendant główny policji Generał Jarosław Szymczyk? XD 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Januszek852 napisał(a):

A tak na marginesie, to jestem mocno zaskoczony ogromnym poparciem Konfederacji

Mi się jedynie podoba ich spojrzenie na gospodarkę, na socjał. Wkurza mnie za to zbytnią konserwatywność i poglądy kościelne. 

 

Dalej to już tylko metoda eliminacji,  z założeniem, że celem jest rozczłonkowanie rządu, żeby nie powtórzyć sytuacji że pis praktycznie rzadził sam.

 

- Mamy więc PIS, jak rządzi każdy widzi, nieudolność na arenie międzynarodowej,  jak i ilość kasy która poszła bokiem, ehh szkoda gadać.

 

- Mamy PO, które jest słabe, nie ma tam lidera, ściągają teczowych oszołomów,  a ich największym argumentem w kampanii jest "uuu mamy dużo kobiet w szeregach"

 

Poza tym w przypadkun Pis/PO, tam ręką tekę myje i tak grają żeby się co kilka lat powymieniać na stołkach. Jeśli te dwie partie zgarną wszystko to nic się nie zmieni.

 

- Mamy konfederację która ma na tyle duże popracie żeby wejść do rządu i ma szansę być języczkiem u wagi, tak jak dawniej PSL - zagłosują za czymś,  w zamian za coś innego.

 

- Mamy małe gównopartie jak zandberg czy hołownia, które nie mają szans osiągnąć progu wyborczego, a zatem to zmarnowany głos. Mandatami z tych okręgów podzielą się te partie które osiągną próg, proporcjonalnie do wyników (metodą d'hondta), czyli de facto zyskają najwięksi.

 

Stąd, konfederacja wydaje się być najmniejszym złem w tym roku. Nie osiągną realnej władzy, więc nie będą mogli wprowadzić żadnego zamordyzmu, a jednocześnie nieco zróżnicują scenę polityczną. 

Natomiast niebezpiecznie jest pozwolić im urosnąć >20-25% więc głos na konfe dziś, nie musi oznaczać głosu na konfę w przyszłości. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Mamy małe gównopartie jak zandberg czy hołownia, które nie mają szans osiągnąć progu wyborczego, a zatem to zmarnowany głos. Mandatami z tych okręgów podzielą się te partie które osiągną próg, proporcjonalnie do wyników (metodą d'hondta), czyli de facto zyskają najwięksi.

Przecież konfederacja, hołownia czy lewacy to z grubsza taki sam poziom, około 10% poparcia. Oczywiście wyniki w sondażach bywają różne, ale jeśli weźmiemy średnie z euwybory to nam wyjdzie coś takiego:

 

azCKW6v.png

 

Żadna z tych partii nie osiągnie niczego bez koalicji ze zwycięzcą.

 

Dlatego osobiście preferuję trzecią drogę, trochę ze smutkiem, bo raz, że w ogóle nie popieram PSL-u, a dwa, że nie popieram samego Szymka, który w przeszłości miał ultrakatolickie odpały + w ostatnim roku prezentował niepoważne fochy. Natomiast to partia najbliższa liberalizmowi, który chciałbym widzieć w polityce.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to trzecia droga nie będzie jednością, po wyborach rozejdą się na 2050 i PSL, a teraz jedynie tworzą wspólną listę by głosy na PSL nie przepadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Januszek852 napisał(a):

A tak na marginesie, to jestem mocno zaskoczony ogromnym poparciem Konfederacji na naszym forum - partii, którą uważam za mierną i populistyczną. Bardzo chętnie porozmawiam z Wami na ten temat, proszę jedynie o zachowanie kultury, czyli bez argumentum ad lewakum, bo lewakiem się nie czuję. Moje poglądy określam jako liberalizm społeczny i gospodarczy - czyli wolny rynek i swobody obywatelskie

 

Konfederacja to ruch, który bardzo przypomina NSDAP:

- program przede wszystkim ideologiczny, oparty na przekonaniach a nie realiach,

- zrzeszający ludzi, którym nie wyszło i chcą rewanżu,

- adresowany do ludzi, którym nie wyszło i chcą rewanżu,

- porządkujący świat na dualizm: nas i ich; wreszcie wiadomo, kto jest wrogiem (lewactwo, Unia), w dodatku wrogiem, z którym dyskusji lub porozumienia nie ma i być nie może,

- ruch (o ironio, nazywający się wolnościowym) chcący porządkować, zmuszać, przymuszać,

- ruch ludzi strachliwych, ludzi bojących się skutków wolnych wyborów,- zatem chcących te wybory odebrać (zwłaszcza kobietom).

 

Nawet trudno się im dziwić. Jak się jest takim Sośnierzem, który wygląda jak wyliniały metalowiec, jest skinny-fat (mocno nie polecam materiałów z happeningu na temat zwierząt) mieszka się w bloku, gdzie się robi syf na klatce, ma się poglądy oparte na braku jakiejkolwiek wiedzy czy empatii  - to zostaje tylko droga nakazów lub zakazów, żeby innego człowieka zmusić do życia z kimś takim.

To jest bardzo widoczne w przekroju elektoratu Konfederacji - najczęściej chcą na nich głosować młodzi kolesie, którzy są sfrustrowani własną marginalizacją na każdym rynku (zwłaszcza seksualnym), zacietrzewieni ideologicznie, szukający prostych rozwiązań i klarownych wytłumaczeń na doraźne zaspokojenie swoich braków.  Najmniej na Konfę chcą głosować młode, atrakcyjne kobiety - które są otwarte na świat, chcą i mogą z niego korzystać i nie potrzebują ochrony ani uciekania się do żadnego przymusu, żeby zaspokoić swoje potrzeby. 

 

Moim ideałem jest polityk z klasą, wykształceniem, prezencją. obyciem i uznaniem w świecie, godnością osobistą i właściwym PRem. Taki są Radosław Sikorski, Rafał Trzaskowski, więc mój głos zawsze ciąży w kierunku liberalnych wykształciuchów a z dala od smutnych dziwaków i frustratów. 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.