Skocz do zawartości

Zełeński daje owacje na stojąco ukraińskiemu weteranowi SS Galizien w kanadyjskim parlamencie


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, adann96 napisał(a):

"To państwo dla nas nie powinno istnieć, dopóki są tam absolutni rusofobowie u władzy, a polscy najemnicy znajdują się na Ukrainie. Ci ostatni muszą być bezlitośnie eksterminowani jak śmierdzące szczury"

 

PRL nie był rusofobiczny. Był pożyteczny dla brata ze wschodu

1 minutę temu, wrotycz napisał(a):

 

Roszczeniowi? Poza socjaluchami nie znam nikogo roszczeniowego. Ale socjaliści tam mają - i to nie ma nic wspólnego z nacją a wszystko z ideologią i filozofią socjalistyczną.

 

Roszczeniowi. Deklaracje Jałty powinni przyjąć z pocałowaniem ręki. A nie bóldupić o kresy. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wrotycz napisał(a):

 

Aha. Ty nie jesteś normalny.

 

To raczej ty nie ogarniasz. Gdzie jest Polska w 1940? Nigdzie. Tak jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia. 

 

Polska równie dobrze by mogla być Polską SSR. Bo to od Stalina zależało głównie być albo nie być Polski jako osobnego państwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adann96 napisał(a):

A czy wiesz, że to niektórzy politycy AfD (w tym słynna Frau Steinbach) uważają, że pomorze zachodnie to ziemie Niemieckie i fajnie, gdyby znów stały się niemieckimi ziemiami?


To jest oficjalne stanowisko niemieckiego rzadu czy tylko jakies nic nieznaczace postulaty malej grupki oszolomow? A ta cala partia AfD dziwnym trafem jest najbardziej prorosyjka w calej niemieckiej scenie politycznej.

 

Godzinę temu, adann96 napisał(a):

A czy wiesz, że najbardziej szowinistyczny naród na świecie - Ukraina, ma pretensje terytorialne do polskich ziem wschodnich?


Jak wyzej

 

Godzinę temu, adann96 napisał(a):

a ja mam wrażenie, że masz podstawowe problemy z czytaniem ze zrozumieniem i kojarzeniem faktów.


Masz projekcje bo to Ty nie znasz historii na poziomie szkoly podstawowej.

 

Godzinę temu, adann96 napisał(a):

Mamy też proamerykańskie elity oraz ich media, które sączą jedynie słuszny proamerykański przekaz w polskich mediach. Taki był przekaz płynący z mojego postu. I tak o to trzydzieści lat prania mózgu zaoowocowało skrajną rusofobią w naszym kraju.


Ponad 100 lat zaborow, tlumienie Polskich powstan narodowych, zsylanie Polakow na sybir, mordowanie Polakow w latach 30'tych w ZSRR, napadniecie na Nas 17 wrzesnia 1939 razem z Niemcami, wymordowanie polskich oficerow w Katyniu, mordowanie zolnierzy AK, pol wieku tyrani az do 1989 sprawilo ze Polacy sa rusofobami bo odczulismy to na wlasnej skorze a Ty mi piszesz o jakies amerykanskiej propagandzie antyrosyjskiej i ze przez nia Polacy stali sie rusofobami?

Do tego regularne napadanie na swoich sasiadow przez obecna Rosje czyli atak na Gruzje w 2008 roku, atak na Ukraine w 2014 i obecny atak w 2022 to tez jest amerykanska propaganda i to sie nie wydarzylo?

 

Godzinę temu, adann96 napisał(a):

Wokół mnie jest pełno takich kretynów, którym muszę tłumaczyć dokładnie to samo, co Tobie teraz.


Ty mi nie bedziesz ruskiej propagandy nawijal bo ja takie brednie gasze w moment tak jak zgasilem kazda Twoja wypowiedz. Moze zamiast powielac taka tepa ruska propagande w ogole sie nie odzywaj zeby sie nie osmieszyc przed ludzmi.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Libertyn napisał(a):

Polska równie dobrze by mogla być Polską SSR. Bo to od Stalina zależało głównie być albo nie być Polski jako osobnego państwa. 

Sprecyzujmy - mogła, ale Stalin tego nie chciał. Mimo że byli ówcześni rusofile, którzy to proponowali. Hymn nawet, kurwa, chcieli jej zmieniać. A Stalinowi się Mazurek Dąbrowskiego podobał.

 

Zawsze na historię patrz bez emocji, filii i fobii. Przy całym swoim skurwysyństwie i zbrodniach  Stalin był wyjątkowo zręcznym politykiem. Wiedział, że Polska jako kolejna SRR to więcej szkody, niż pożytku. A zalet brak. Same kłopoty ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Sprecyzujmy - mogła, ale Stalin tego nie chciał. Mimo że byli ówcześni rusofile, którzy to proponowali. Hymn nawet, kurwa, chcieli jej zmieniać. A Stalinowi się Mazurek Dąbrowskiego podobał.

 

Zawsze na historię patrz bez emocji, filii i fobii. Przy całym swoim skurwysyństwie i zbrodniach  Stalin był wyjątkowo zręcznym politykiem. Wiedział, że Polska jako kolejna SRR to więcej szkody, niż pożytku. A zalet brak. Same kłopoty ;)

 

Nie mniej to od niego wszystko zależało.. Nie od Polaków. Polacy gadając o Jałcie o tym zapominają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

@PyrMen Mnie to przeraza ile takich "ludzi" jak ten addan96 jest tutaj na forum. Mam nadzieje ze to w wiekszosci ruskie trolle siedzace gdzies w biurowcu w Petersburgu a nie Polacy totalnie nierozumiejacy otaczajacego ich swiata.

Mam nadzieję, że to banderowskie trolle siedzące gdzieś tam na ukrainie a nie Polacy nierozumiejący otaczającego ich świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jol Kolejny co "wylaczyl telewizor i wlaczyl myslenie". Ja banderowskim trollem tak? Czy ja cos pisalem broniacego Ukraine, Zelenskiego czy tego nazisty? Wy nawet nie wiecie jak nazwac czlowieka z ktorym piszecie. Napisz nastepnym razem "polski troll" to bedzie wesolo przynajmniej 🤣

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam,  suchy, fakt nie oddaje tego co się tu stało.

 

08dda7ef188b68cfb89fbd9495afa7e50b62f3a9

 

Nie oddaje tego, że w postępowym, neoliberalnym parlamencie, faszysta, największa obelga, jaką można być odrzuconym na zachód od Bugu, jest fetowany jako bohater.

 

Rozmiar dwójmyślenia jaki się tu ujawnia ukazał anonimowy dobroczyńca ludzkości, który sklecił ten obraz:

 

8d2f8f964c97871f3b247f21719b7577642fd794

 

Komunistą i Żyd gotują owacje faszyście.

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po skandalu, który wybuchł w Kanadzie, gdy w parlamencie uhonorowano weterana ukraińskiej dywizji SS Galizien, przepraszali zarówno spiker Izby Gmin Anthony Rota, jak i premier Justin Trudeau, ale w tych wypowiedziach zabrakło słów o Polsce i Polakach, a ofiarami zbrodni popełnionych przez tę jednostkę byli zarówno Żydzi, jak i Polacy" - mówił w poniedziałek w kanadyjskich mediach ambasador RP w Ottawie Witold Dzielski

 

Dwie ważne kwestie wybrzmiewają z tej sytuacji. Żydzi bardzo szybko upominają się o szacunek do swoich ofiar i takowy szacunek bardzo szybko otrzymują, bez oczekiwania 70 lat na odpowiedni moment.

 

A o Polakach nawet się nie wspomina. Tak jak pisałem w innym wątku jakiś czas temu - skoro nie potrafimy domagać się szacunku do nas, do naszej historii, to właśnie tak jesteśmy traktowani. Dawać forsę, broń, brać zboże i zamknąć mordy.

Edytowane przez Redbad
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińskie władze są jak Julka, która ma dobrego męża beciaka, ale jest gotowa rozłożyć nogi przed ex chadem bad boyem oraz wziąć rozwód, kiedy ten tylko powie, że ma ochotę na ONS. W tym wszystkim szkoda jak zawsze zwykłych ludzi, oby mimo wszystko odparli agresora ze wschodu i nie musieli więcej ginąć za interesy oligarchów.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.