Skocz do zawartości

Ponad 5 tysięcy Polaków w roku 2016 popełniło samobójstwo, z czego 4,6 tysiąca to mężczyźni.


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Szybka odpowiedź oznacza brak zaznajomienia się z tekstem, w którym to padają takie np słowa (a jest tam też o ignorowaniu pewnych prawd związanych z islamem):

Cytuj

Przed monologiem, w którym pada słynne: „Być albo nie być”, Hamlet zastanawia się nad popełnieniem samobójstwa, rozumianego jako ucieczka przed problemami. Powstrzymuje się jednak, ponieważ zabrania mu tego Stwórca. W przypadku islamistów sytuacja wygląda zgoła inaczej. Z islamskiej perspektywy Bóg wynagradza samobójstwo, o ile zostało ono popełnione w odpowiednich okolicznościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Teraz jest powódź w Teksasie w USA i ciekawe kto najbardziej pomaga potrzebującym? Mężczyźni czego feministki nie powiedzą

Faceci są silniejsi i to ich zasrany obowiązek pomagać. Kobiety są słabsze fizycznie (tak by Ci pewnie odpowiedziała kobieta zachodu / feministka , taką retoryką się posługują i rozmawiaj z takimi... szkoda strzępić ryja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PewnySiebie Kobiety używają tekstów motywacyjnych typu "bądź męski" czy "zachowuj się jak facet" tylko wtedy kiedy jest im to na rękę. Od mężczyzn wymaga się poświęcenia i służby wobec roszczeniowych kobiet, które uważają, że im wszystko się należy tylko ze względu na sam fakt, że są kobietami. Ile razy słyszeliście "Jestem kobietą więc..." itp?

 

Jedyną kobiecą bronią jest ich cipka i uroda. Nic więcej nie mają ale jak widać to im wystarczy. Dlatego wybawieniem dla mężczyzn będą sex roboty, które zastąpią nam kobiety. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

http://polki.pl/zdrowie/psychologia,samobojstwa-w-polsce-policyjne-statystyki,10398773,artykul.html

 

Tutaj dane przeanalizowane dokładniej, trochę starsze z 2006-2010

 

Najwięcej zamachów na swoje życie dokonują ludzie dorośli w wieku 45–59 lat – ok. 600 zamachów samobójczych rocznie. Następnym niebezpiecznym okresem jest wiek 20–44 lata – ponad 450 targnięć na życie rocznie. Niepokojąca jest także statystyka prób podejmowanych samobójstw wśród młodzieży między 15 a 19 rokiem życia – ponad 300 prób samobójczych rocznie (tab. 2). Liczba zamachów samobójczych wśród dzieci do 9 roku życia jest niewielka, podobnie jak w innych krajach (K. Derevic i in. 2006, s. 427); są to wypadki incydentalne, ale niestety, i one się zdarzają.

 

Najczęściej wybierana metoda - powieszenie się - 70% samobósjtw

 

Główne powody od najczęstszych przyczyn to kolejno:

1. Choroba psychiczna

2. Nieporozumienia rodzinne 

3. Choroba przewlekła

4. Zawód miłosny

5. Warunki ekonomiczne

6. Nagła utrata źródła utrzymania

7. Śmierć bliskiej osoby

 

A tak patrząc na płeć widzimy wyższy odsetek mężczyzn przy nieporozumieniach rodzinnych i zawodach miłosnych niż przy chorobach psychicznych. Więc coś jest na rzeczy

 

Choroby psychiczne:

Mężczyźni - 500

Kobiety - 265

 

Nieporozumienia rodzinne:

Mężczyźni - 555

Kobiety - 124

 

Choroba przewlekła

Mężczyźni - 255

Kobiety - 49

 

Zawód miłosny:

Mężczyźni - 282

Kobiety - 49

 

(Dane z 2010 r.)

 

Stan cywilny: przewaga stanu żonaty/zamężna nad stanem wolnym, i co ciekawe znaczna przewaga nad stanem rozwiedziony/rozwiedziona :>

 

No i wyraźna większość samobójców to mężczyźni więc określenia żonaty/zamężna to głownie tyczy się żonatych facetów. Zresztą nieporozumienia rodzinne i zawody miłosne są częstszą przyczyną niż np. bieda, brak pieniędzy.

 

Jestem bardzo ciekawy, na ile punkty 1 i 2, wynikają z niskiej pensji. Kilka lat harówki i mobbingu mnie doprowadziło do IBS i ciężkiej nerwicy, co z wrażliwszymi? Ucieczka w ciężkie zaburzenia psychiczne, nie wspominając o rozbiciu rodziny; jaka kobieta zaakceptuje latami 1200zł miesięcznie, i wykończonego, chcącego płakać mężczyznę w domu wieczorem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym miasteczku, w miesiącach marzec-czerwiec średnio co miesiąc ktoś popełniał samobójstwa. Pierwsze chłopak po 30tym roku życia, poszło o kobietę zdrady itd. Drugi czterdzieści parę lat, uj wie o co kaman. Trzeci 25 lat, co samo co jedynka plus przyjaźń między nimi. Czwarty po 50tce, pewnie choroby i samotność...

 

Kilka lat temu chłopak ok 23 lata, powiesił się nie wiadomo czemu. Wpadł i za dwa tygodnie miał mieć ślub, zrobił to przed niemalże domem tej panny. Drugi starszy pan miał raka czy coś, pomógł mu znajomy przygotować sznur itd żeby nie cierpiał. Odszedł, a tamtego posadzili na jakiś czas.

 

Inne przypadki o których słyszałem ale nie znałem osobiście. Jest też ciekawa zależność - trzy osoby powiesiły się w jednym lesie. Pierwsza to ten chłopak 23l co miał mieć ślub za dwa tygodnie. Drugi to jakiś gość, znaleźli go grzybiarze jak już cały zczerniał. Trzeci, młody chłopak nastolatek. Może z 20 lat temu uciekła mu krowa, matka do niego z tekstem "zobaczysz jak ojciec z roboty wróci!". Powiesił się na łańcuchu od krowy.

 

Podsumowując, sześciu znałem, o dwóch słyszałem. 

 

Miałem nawet temat założyć o tym, ale uleciało mi to w trudach dnia codziennego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Jestem bardzo ciekawy, na ile punkty 1 i 2, wynikają z niskiej pensji.

Moim zdaniem w takim biednym kraju jak Polska to wiele chorób psychicznych ma swój początek w porażkach w życiu zawodowym i ogólnie finansowym.940px-Suicide_world_map_-_2009_Male.svg.

Ta mapa o której wcześniej wspomniałem wyraźnie pokazuje, że kraje europy wschodniej czyli te biedniejsze, będące pod okupacją ZSRR mają większą ilość samobójstw niż kraje zamożniejszych krajów zachodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda na pewno zwiększa liczbę samobójstw, stąd tyle ich w krajach wschodnich. Ale nie tylko, w Europie bardzo wysoką pozycję pod tym względem mają chociażby Belgia, Francja i Szwajcaria:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka_samobójstw_według_państw

 

Z samobójstw słyną też Japonia i Korea Południowa, ale tam akurat bankowo to wina pracoholizmu Azjatów i ich wyścigu szczurów. 

 

I w sumie to może jest tak, że w poszczególnych krajach przyczyna leży gdzieś indziej. W biednych, głównie kłania się bieda, brak perspektyw. Za to w bogatych pojawia się presja, rywalizacja, wyścig szczurów. Do tego na zachodzie dochodzi silny feminizm, mizoandria w kulturze nawet silniejsza niż u nas. 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując sytuacja mężczyzn jest dramatyczna co pokazują statystyki samobójstw, prób samobójczych, bezdomność, choroby psychiczne i wiele innych problemów, które nękają naszą płeć i są spowodowane przez bardzo niekorzystne warunki w jakich przyszło nam żyć. Reakcją na to jest min. to forum oraz Radio Samiec, ale też ruchy MRA, Red Pill czy MGTOW. 

 

Problem w tym, że te ruchy są zbyt małe i tępione przez wrogą propagandę przez co oddolnie nie osiągną zamierzonych celów jakim jest przede wszystkim poprawienie sytuacji mężczyzn. 

Prawda jest taka, że dopóki ktoś naprawdę potężny nie zacznie wspierać tych ruchów to nic wielkiego nie osiągniemy, a pozycja mężczyzn będzie coraz gorsza mimo naszych przeciwdziałań.

 

Przydałoby się kilku miliarderów, którzy sfinansowaliby ruchy pro męskie. Taki Soros tylko, że po naszej stronie :lol:

Ja sądzę, że gdyby tacy potężni ludzie zobaczyli jakąś korzyść dla siebie w wspieraniu ruchów pro męskich to szybko zaangażowaliby się finansowo w taką pomoc.

 

Tylko pytanie co by ich zainteresowało? Czego by za to zażądali? Jakie macie pomysły na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce przyczyną samobójstw na pewno są problemy finansowe. Jesteśmy biednym krajem, a wielu ludzi w szczególnie w małych miastach zarabia 1600-2000 zł i nie przesadzam. O ile dla kobiety to nie jest tragiczny pieniądz, to dla faceta takie pieniądze to porażka. 

 

Ludzie nie wytrzymują wyścigu szczurów. Każdy jest nastawiony na materializm. W wieku 25 lat zaczyna się wyścig, rodzice przekrzykują się, jak to ich dzieci zaczynają kariery. W tym wieku w źle pojmowanym wyścigu ludzie już są po ślubie i mają dzieci. Człowiek żyjący głęboko w matriksie myśli sobie, że jest jakiś opóźniony w stosunku do rówieśników. Często jest niezrozumiany przez otoczenie. Świat jest wyjałowiony z emocji. Mężczyźni tłamszą je w sobie, a wrażliwi są odrzucani przez kobiety. Poza tym mamy kult konsumpcjonizmu i życia na pokaz- drogie wesela, wielkie domy i mieszkania na kredyt, które są dwa razy za duże w stosunku do naszych realnych potrzeb, samochód jako statut społeczny.

 

Może moje uwagi nie są trafne albo przesadzone, ale wydaje mi się, że świat będzie coraz bardziej zmierzał w stronę materializmu i konsumpcjonizmu. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Japonia ma wyższy wskaźnik samobójstw  na 100 tyś. My mamy 15, a Japonia 25 (35 m, 13 k). Pieniądz zbytnio nie ma wpływu, tylko przekonania kulturowe.
Mężczyznom się wmawia, że kobieta powinna rządzić, a on dużo zarabiać.

Przypomina mi się cytat z House of Cards
 

Cytuj

Co za zmarnowany talent. Wybrał pieniądze zamiast władzy. Pomyłka, którą prawie każdy popełnia w tym mieście. Pieniądz jest jak domek w Sarasocie, który zaczyna się walić po 10 latach. Władza to stary kamienny budynek, który stoi przez wieki. Nie mogę szanować kogoś, kto nie widzi tej różnicy.

Frank Underwood

 

Edytowane przez shinobi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290px-Self-harm_world_map-Deaths_per_million_persons-WHO2012.svg.png

(dane z 2012r.)

 

Mniejsza ilość zdarzeń samobójczych jest widoczna w krajach tradycyjnych mniej przeoranych przez konsumpcyjne wzorce. Do nich należą kraje arabskie, Wietnam, Afganistan, Indonezja, Filipiny, Grecja, Zakaukazie (Armenia, Gruzja, Azerbejdżan) oraz państwa Ameryki Środkowej i Południowej w których jest więcej Indian, Metysów i Murzynów.

 

Pod tym linkiem mapa jest wyraźniejsza.

https://en.wikipedia.org/wiki/Suicide#/media/File:Self-harm_world_map-Deaths_per_million_persons-WHO2012.svg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie małżeństw, mówiłem ze wszystko jest skierowane w mężczyzn, kościół wspiera kobiety, mężczyzn dyskryminuje, choć w wielu przypadkach sami księża zabili męska sile jeszcze w wieku dziecięcym, stawiając w roli autoryteta Jezusa Chrystusa, przedstawiając go jako słabeusza, pajaca, ciotę z kwiatkiem w uchu, jeśli ktoś taki istniał to na pewno nie był slaby a wręcz potwornie silny psychicznie i fizycznie także..

 

Kto ma obraz Jezusa jako silnego faceta?? no właśnie...Facet szuka silnych wzorców, a jak się dyskryminuje Jezusa i gloryfikuje kobiety jak Matka Boska czy Faustyna, to mamy to co mamy..

W moim mieście w zeszłym roku zawarto 180 związków małżeńskich, mamy rok 2017 do tej pory rozpadło się już 63 :)

 

No ale były wielkie wesela, dziubki na fejsie i potężne długi, pokazanie się wrednym koleżankom i zazdrość, obmawianie :) to nasza ukochana rzeczywistość :)

Kobietki łatwo sobie z tym radzą, bo raz nikt nie będzie jej za to piętnował, czyli mamy społeczne przyzwolenie na udawanie ofiary, dwa, ze znajdzie sie kolejny jeleń któremu pokręci cipskiem przed oczami sprzeda siebie i bardzo często majątek rodzinny :)

 

Dlatego powstają strony, portale internetowe które powoli ale systematycznie gloryfikują samotne matki jako silne kobiety, powstają filmy które maja na celu trafić do podświadomości odbiorców, np Pitbull, gdzie młody, przystojny facet związuje się z samotna matka dwójki dzieci :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pitbullu przeszli samych siebie - przystojny, brawurowy policjant który może mieć każdą, zakochuje się w 40 kilkuletniej kobiecie z dzieckiem, mającą powiązania z gangami; czyli że namiętność wyruchała zdrowy rozsądek, Paniom się to na pewno bardzo spodobało.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Trump jest w zasadzie po naszej stronie. Sam jest typem samca alfa, ma doświadczenie z babami, ciężki rozwód z jedną Czeszką. Był też fałszywie oskarżany o gwałt w czasie kampanii itp. Już zaczął czyścić w Ameryce, wyciął z kasy organizacje wspierające aborcję, czyli masę organizacji feministycznych, na Sekretarza Edukacji Stanów Zjednoczonych powołał Betsy DeVos, który już zaczyna walczyć z polowaniem na czarownice (oskarżenia o gwałt z dupy) na kampusach. Sama DeVos jest zresztą miliarderką i republikanką. Trzeba pamiętać, że miliarderzy też rywalizują ze sobą, nie grają wszyscy do tej samej bramki, wspierają różne przeciwstawne opcje polityczne. Zwłaszcza w USA, gdzie jest to wręcz modne, tam nikt się nie kryje z tym kogo wspiera. Są jeszcze bracia Koch, finansujący konserwatywne i libertariańskie Think-Thanki jak Cato Institute, ostro zwalczają Sorosa i w ogóle SJW.

 

Po za tym niekoniecznie trzeba liczyć na miliarderów. Jest jeszcze klasa średnia. Warren Farrell i Paul Elam trochę hajsu musieli wyłożyć żeby stworzyć Men's Right Movement i A Voice for Men. Z nieba to nie spadło. Teraz dochodzi jeszcze postęp techniczny, Internet i crowdfunding umożliwiają na łatwiejsze rozpowszechnianie informacji, zbiórki pieniędzy itd. Film "The Red Pill" został np. sfinansowany ze zbiórek z kickstartera. Możliwości rosną, potrzeba tylko czasu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState Racja, ale im więksi będziemy tym większych będziemy mieć przeciwników. Już w trakcie kręcenia "The Red Pill" ten film miał problemy -> 

Dlatego też uważam, że w walce z gigantyczną machiną skierowaną przeciw mężczyznom potrzebna jest 2 gigantyczna machina tylko, że po naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

Trump jest w zasadzie po naszej stronie

Myślę, że również kilku celebrytów by się również znalazło. W pierwszej kolejności pomyślałem o Cristiano Ronaldo .

 

9 godzin temu, shinobi napisał:

Pieniądz zbytnio nie ma wpływu, tylko przekonania kulturowe.

Zgadzam się. Pieniądze nawet widać na mapce nie mają większego wpływu. Bardziej podejście do życia, wzorce są ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycja bardzo fajna. Ale coś mi przyszło do głowy gdy jej słuchałem. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn a rzadziej popełniają samobójstwa. Dlaczego? Bo kobieta nawet jak nie ma hajsu może znaleźć faceta, który będzie ją utrzymywał albo dostanie pomoc państwa, bo jest matką itp. Kobieta zawsze dostaje pomoc, facetów się olewa. Co do 500+ to faktycznie pozwoliło zmniejszyć biedę w Polsce, dlatego dużo gorzej stoją providenty i inne chwilówki, dobrze im tak zresztą xD. Ale niestety tu również wprowadzono dyskryminację mężczyzn:

http://rozwod-blog.pl/rozwod-a-dziecko/500-plus-rozwod/

 

Po rozwodzie pieniądze dostaje rodzic, z którym zostaje dziecko, prawie zawsze jest to matka. Po mojemu to jeśli facet płaci alimenty i ma kontakt z dzieckiem to jest pełnoprawnym rodzicem. Więc powinno być tak, że oboje dostają po 250 zł, wtedy ojciec dziecka też miałby wsparcie, łatwiej byłoby mu płacić alimenty itd. No ale jak zwykle faceci zostali olani. 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.