Skocz do zawartości

Druga linia frontu - czyli socjale, zapomogi dla Ukraińskich uchodźców w Polsce


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

Ironizujesz, lecz jeżeli dobrze wszystko przeliczyć i popatrzeć w długim horyzoncie, to to 'pińcet plus', jest niestety smutną koniecznością, jeżeli tylko ma niezerowy rezultat demograficzny, a z tego co wiem, to ma. I wiem, że poleci tu na mnie fala hejtu, bo przecież to jawny rabunek na uczciwie pracujących, że patola się rozmnoży, krzyczą młodzi mentzeniści.

 

Lecz czy ktoś zadał sobie, lub naszym witaminkom pytanie, czemu nie chcą się rozmnażać? Może zadajcie takie pytanie paniom w rezerwacie? A jak mają jedno dziecko, to czemu nie chcą mieć np. trzech i załatać dziurę demograficzną? 

 

Może odpowiedzą, że nie starcza, że jest za mało... to dlaczego dzieci ze współczynnikiem 2+ są jakoś zawsze w biedniejszych krajach niż Polska?

 

Podejrzewam, że odpowiedź was może zaskoczyć, a w ogólności zapewne po przetłumaczeniu z kobiecego na męski wyjdzie to, co zawsze, czyli 'ciągle mamy lepsze opcje'.

 

Obszar nad Wisłą, jak już zauważono, przechodzi przez górkę wielkiego prosperity, wielkiego żarcia, a pokazuje to to, że podwyżki po 600zł raty, czy energii tak naprawdę mało kogo uderzyły mocno, ot.. zamiast fury za 80 tys. będzie fura za 20 tys. albo zamiast 4 fur w rodzinie, będą dwie w rodzinie.

 

Teraz przenieśmy się trochę na zachód i na południe, tu, gdzie jestem ja. Tutaj też współczynnik dzietności nienajlepszy, choć wyższy, no ale są ci imigranci, ogółem 60 mln naroda. Rzeczywistość jest taka, że te baby z Ukrainy, których się tak boicie, to domyślnie zajmują się sprzątaniem i opieką nad dziećmi, lub osobami starszymi, co mało kto chce robić. Są wystarczająco inteligentne by nie narobić strat i by koło nich samych nie trzeba było stać. Robota niewdzięczna, mało płacą jak na włoskie warunki i jeszcze te straty moralne, bo kto chce znosić wrzaski zdziwaczałych staruszków, którym się już klepki przestawiają? Może gdyby ich dzieci z nimi spędziły więcej czasu, lub ktoś młodszy pożartował, poplotkował, dekiel by się tak szybko nie zrył, ale dzieci robiły to, co teraz robią Polacy na dorobku, czyli spłacały kredyty, bujały się po miastach, emigracji itp..

 

Zastanawialiście się, kiedy załamie się piramida wieku (a jak wiemy, ZUS to piramida finansowa), kto zajmie się tymi umierającymi staruszkami, podcieraniem ich tyłków? I za co?

 

Kolejnym zajęciem, które robią tu emigranci, to praca na polu, przy zbiorach, lub na kuchni w upale, czyli tzw. zmywak. Tylko że to nie jest taki zmywak jak w Anglii, gdzie jest przyjemnie i dobrze płacą. Tutaj pot się z ciebie leje przez 12 godzin, a wypłata nierzadko 700 €/mc. Dni wolne? W sezonie?!? Buahhaaa... :D Wasz prelegent widział, na szczęście sam nie miał nieprzyjemności podejmować się takiej tyry, ale widział, także Italiańców i Italianki robiące w takich warunkach, i to na bogatej północy. Zazwyczaj robi tam właśnie Bangladesh i Afryka.

 

A zatem, Polaku, który pyszczysz na emigrantów, zadaję pytanie: co zamierzasz jeść w nadchodzącym stuleciu? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 08:28, Mosze Red napisał:

Ja nie mam nic przeciwko Ukraińcom w PL, pod warunkiem że uczciwie pracują i są tu legalnie.

 

 Praca pracą, a co jeśli "legalnie" (podobno) pracodawca dostaje 8 stów dopłaty do pracownika z Ukrainy. I co, jeśli "legalnie" (podobno) Ukrainiec przez (chyba około) 2, 3 lata nie płaci podatków.

 Ja na przykład miałem przyjemność szukać pracy w latach 2011, 2013, 2014, 2015 i miałem nieprzyjemność szukać pracy w roku 2019/2020...

PiS w stosunku do Ukrainy zachowuje się jak facet we fraku, dający stówę menelowi i jeszcze pytający się "czy nie za mało".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edelgeist 

2 minuty temu, Edelgeist napisał:

Praca pracą, a co jeśli "legalnie" (podobno) pracodawca dostaje 8 stów dopłaty do pracownika z Ukrainy

 

Fejk.

 

2 minuty temu, Edelgeist napisał:

I co, jeśli "legalnie" (podobno) Ukrainiec przez (chyba około) 2, 3 lata nie płaci podatków.

 

Fejk.

 

Nie płaci tylko wtedy jeśli jest poniżej 26 roku życia, ale tak samo nie płaci Polak poniżej 26 roku życia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

@Edelgeist 

 

Fejk.

 

 

Fejk.

 

Nie płaci tylko wtedy jeśli jest poniżej 26 roku życia, ale tak samo nie płaci Polak poniżej 26 roku życia. 

 

O tych 8 stówkach to słyszałem ładnych parę lat temu (chyba jeszcze za platformy), a co do drugiego wątku to u nas w pracy jeden Ukrainiec się rozsiadł na stołówce i zaczął się chwalić "wasz prezydent podpisał taką a taką ustawę"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 09:46, Iceman84PL napisał:

Wobec możliwej wojny na Ukrainie, Polska szykuje się na przyjęcie uchodźców.

Minister Marlena Maląg poinformowała, że jej resort przygotowuje „drugą linię frontu”, która zapewni wsparcie finansowe uchodźcom, w tym 500+ na dzieci.

 

Tego typu zagrywki są już od dawna w naszym kraju.

Pierwszy lepszy przykład z mojego miejsca zamieszkania (3miasto)

 

https://www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/taryfy-i-przepisy/wykaz-ulg/uprawnienia-do-ulgowych-przejazdow-koleja-w-komunikacji-krajowej-tabela-nr-1-na-podstawie-ustaw

 

Wykaz ulg do przejazdów koleją w 3mieście

 

Pkt. 26 ,,Ważna Karta Polaka" -> 37% zniżki na przejazdy jednorazowe.

 

Czyli taki Białorusin z ważną kartą Polaka przyjeżdża do Polski i może sobie jeździć SKM ze zniżką.

A ja Polak w Polsce muszę płacić 100%

 

Fajnie, nie? :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Tomek9494 said:

Czyli taki Białorusin z ważną kartą Polaka przyjeżdża do Polski i może sobie jeździć SKM ze zniżką.

A ja Polak w Polsce muszę płacić 100%

 

Fajnie, nie? :)

 

Już napisałem wyżej, ciesz się, że jest! Bo razem z nim jest też czasem i Białorusinka. Afryka, czy Bangladesh rzadko przywozi swoje kobiety ze sobą, kiblują zazwyczaj w Afryce, czy pod Himalajami, jeżeli się w EU nie urodziły.

 

I nie żałuj jej tej zniżki, bo ma o wiele trudniej niż ty. Nie może jeździć po całej Europie za pracą, przynajmniej w teorii. Lecz pamiętaj, że i ona może sobie przeliczyć to i owo i też wystoi prędzej, czy później w Niemczech, czy Holandii kwit na pobyt. A przyjmą ją tam z otwartymi rękoma.

 

Póki nie upadł dolar razem z Hameryką, to oni mogą go jeszcze drukować, puszczać przez banki centralne Europy, Japonii, Australii i otumaniona reszta świata jeszcze za niego robi. Lecz jak Chińczyk powie SPRAWDZAM, to może się okazać że w Europie już nic nie ma. Jest tylko pusty papiór bez pokrycia, skłócenie i zdziwaczali ludzie. Czyli tylko konsumpcja. Bogatych ludzi już w Europie nie będzie, bo już są zazwyczaj w Paragwaju, na Seszelach, w Kambodżach i na innych tropikalnych wyspach. Takich wszędzie przyjmą, a biednemu zawsze wiatr w oczy. Zostało jeszcze trochę zaszczutych średniaczków i to twoja ostatnia szansa. Ostatnia karta, którą możesz zagrać, jak boisz się jechać do Chin i rzucać na głęboką wodę.   

 

Ja mam kilkunastu niemieckich klientów, wszyscy są po 50tce. Oni też oglądają każde €, lecz zazwyczaj nie mają wyjścia, bo nie ma dla mnie tu dobrej alternatywy. Dzięki Italiańcom, którzy z pożałowaniem dają pobyty. W Niemczech się mega ujowo teraz żyje, jak w obozie. Żal im chatki w Italii oddać, bo przecięż jak dobiją do tej ich mitycznej emerytury, to będą chcieli w Italii siedzieć, pić winko na stare lata, a nie w niemieckiej mgle jeść bratwursta nafaszerowanego antybiotykami i piwo z IGFarben. Teraz mogę jeszcze za ich kaskę murzynkę czy inną arabkę sobie do pomocy nająć. Lecz kiedy oni odjadą na tamten świat? Wszyscy są zaszczepieni... bo to przecież Niemiec. Z czego jej zapłacę? Muszę zanim umrą nazbierać z nich tyle majątku, by mi ta murzynka chciała kiedyś podać szklankę wódki, a w mniej optymistycznym razie tyłek podetrzeć... Czyli jest to taka kompresja 15:1 tak szybko topnieje majątek zachodniego świata! Tzn. tak szybko topnieje na kontynencie, bo oni też mają niektórzy dzieci i one dawno już są pożenione poza Europą. 

 

Rozumiesz powagę problemu? Więc dbaj o Białorusinkę, bo jak pojedzie, to o szklance wódki będziesz mógł zapomnieć, bo zniknie nawet ten bimbrownik z podlaskiego lasu i będziesz miał prawdziwie.. przesrane. Albo polegnie na froncie na uja nam potrzebnej wojnie. Masa myśli, że ludzi jest za dużo i to jest kurozalny paradoks, uważa, że depopulacja sąsiada wyjdzie mu na dobre, bo będzie mniej chętnych do żłoba. Nie dostrzega, że komfort jego codziennego życia wynika właśnie z tego, że wszystko ma pod nos podstawione, dzięki właśnie temu, że ktoś koło niego zapierdala, bo nie ma wyboru. Kiedy kraj się wyludni, będzie jak w Rosji. Zapytaj Rosjanina, jak wyglądają łańcuchy dostaw i zaopatrzenie w ich kraju, w efekcie ich 'dobrobyt'. Będziesz brał plecak i zapierdalał na gołodupca do Chin, bo nie będzie totalnie niczego i nikogo, od lekarza i mechanika począwszy, a na zwykłym warzywniaku skończywszy (i to jak już cię będzie rypać w kręgosłupie), a tam, po wylądowaniu od razu przykleją ci tyle QR kodów i scoringów 'porządnego obywatela, pardon... uchodźcy', że dopiero pojmiesz, gdzie był raj utracony, lecz sobie go nie ceniłeś i narzekałeś tylko.  

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomek9494 napisał:

 

Tego typu zagrywki są już od dawna w naszym kraju.

Pierwszy lepszy przykład z mojego miejsca zamieszkania (3miasto)

 

https://www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/taryfy-i-przepisy/wykaz-ulg/uprawnienia-do-ulgowych-przejazdow-koleja-w-komunikacji-krajowej-tabela-nr-1-na-podstawie-ustaw

 

Wykaz ulg do przejazdów koleją w 3mieście

 

Pkt. 26 ,,Ważna Karta Polaka" -> 37% zniżki na przejazdy jednorazowe.

 

Czyli taki Białorusin z ważną kartą Polaka przyjeżdża do Polski i może sobie jeździć SKM ze zniżką.

A ja Polak w Polsce muszę płacić 100%

 

Fajnie, nie? :)

 

Dobra niech dostaną. Trudno , żeby mieli na starcie przejebane a tak maja z masy innych powodów. Powitać serdecznie - zwłaszcza jeśli są to ludzie z Białorusi czy Ukrainy albo Polacy z dawnego ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tomek9494 napisał:

 

Tego typu zagrywki są już od dawna w naszym kraju.

Pierwszy lepszy przykład z mojego miejsca zamieszkania (3miasto)

 

https://www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/taryfy-i-przepisy/wykaz-ulg/uprawnienia-do-ulgowych-przejazdow-koleja-w-komunikacji-krajowej-tabela-nr-1-na-podstawie-ustaw

 

Wykaz ulg do przejazdów koleją w 3mieście

 

Pkt. 26 ,,Ważna Karta Polaka" -> 37% zniżki na przejazdy jednorazowe.

 

Czyli taki Białorusin z ważną kartą Polaka przyjeżdża do Polski i może sobie jeździć SKM ze zniżką.

A ja Polak w Polsce muszę płacić 100%

 

Fajnie, nie? :)

 

 

to już biedamental level hard - on ma zniżki na kolej a ja nie. Człowieku żyjesz we własnym domu, on przyjechał z dziczy z gołą dupą a mu zniżki na tramwaj żałujesz? Czy zdajesz sobie sprawę kto zazwyczaj ma Kartę Polaka? To są potomkowie tych co zostali zesłani przez STALINA na pustynie i mieszkali całe życie w ziemiankach za to że byli tylko Polakami, lub sprzedał ich Józek Piłsudski w traktacie ryskim.  To ludzie którzy pomimo że byli gnojeni i zabijani przechowali tradycje i pamięć o POLSCE na obcej ziemi, prawdopodobnie prawdziwi patrioci. A Ty masz pretensje że parę groszy mniej zapłaci w tramwaju? 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wruźka Zębuszka napisał:

to już biedamental level hard - on ma zniżki na kolej a ja nie. Człowieku żyjesz we własnym domu, on przyjechał z dziczy z gołą dupą a mu zniżki na tramwaj żałujesz? Czy zdajesz sobie sprawę kto zazwyczaj ma Kartę Polaka? To są potomkowie tych co zostali zesłani przez STALINA na pustynie i mieszkali całe życie w ziemiankach za to że byli tylko Polakami, lub sprzedał ich Józek Piłsudski w traktacie ryskim.  To ludzie którzy pomimo że byli gnojeni i zabijani przechowali tradycje i pamięć o POLSCE na obcej ziemi, prawdopodobnie prawdziwi patrioci. A Ty masz pretensje że parę groszy mniej zapłaci w tramwaju?

 

Co za typ no ja nie mogę :D Czy ja gdzieś napisałem, że powinni zwracać te parę groszy za bilet na pociąg?

Mi chodziło czemu ja Polak w Polsce muszę płacić 100% a inny zdrowy chłop z wszystkimi kończynami ma jakieś ulgi tylko dlatego, że ma inaczej w papierach.

 

To ja płacę zajebiste podatki co miesiąc i wszystko muszę płacić 100% a ktoś inny przyjeżdża do Polski i liczy na drapane z moich pieniędzy.

 

Dzicz to jest w Afryce a nie na Białorusi. Tam też są bankomaty, drogi, piekarnie itp.

Edytowane przez Tomek9494
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dorzucę argumentem który umyka a który jest dosyć ważny:

uchodźca (w tym przypadku - wojenny) vs imigrant
i który zazwyczaj się przewija jak dyskutujemy na temat mokebe czy hassana pojawiającego się w hiszpani czy słonecznej italii.
Dotychczas mieliśmy imigrantów de facto zarobkowych - ukraińców, którzy przyjeżdżali tu pracować.

Ale w przypadku wojny to nie będą imigranci - to będą uchodźcy wojenni a Polska jako pierwszy kraj graniczny będzie zobowiązana się zaopiekować uchodźcami - i nie, "zmuszanie / zachęcanie" do pracy nie wchodzi w rachubę w tym przypadku. Pytanie, czy wtedy dostaniemy jakieś środki z funduszy UE jak inne kraje dla wspomnianych mokebe czy hassanów - czy też ze względu na problemy z "praworządnością" UE zostawi nas na lodzie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek9494

Imigranci w Polsce nie tylko mają ulgi, za darmo mogą się uczyć, korzystać ze służby zdrowia, mieszkań, które opłacane są przez pracodawców ze środków UE nawet nie są tak opodatkowani czy oskladkowani jak Polacy dlatego pensje na równorzędnych stanowiskach mają większe. 

Natomiast ty jako obywatel tego kraju

uczciwie pracujący, płacący podatki, dokładający się wszelkich starań by wszystkim żyło się lepiej w nagrodę masz co rusz nowe podatki i daniny, za które trzeba będzie utrzymywać element przybywający ze wschodu. 

Jak to kiedyś powiedział klasyk "Żyjemy w państwie z kartonu, które jest obsrane kałem". 

 

@Vishkah

Dzieki za wyjaśnienie. 

Właśnie o tym mówię od samego początku tematu uchodźca wojenny to nie to samo co imigrant zarobkowy. 

Przecież jak ruszy fala z Ukrainy to nie będzie żadnej selekcji i wśród uchodźców znajdą się przestępcy, patologia, nieroby czy fanatycy banderowscy,ktorzy w Polsce nic nie będą musieli. 

 

@zychu

Tylko my Polacy niestety za to zapłacimy bo jak wiesz rząd nie ma własnych pieniędzy tylko to co podatnicy oddają w haraczu. 

Władza już dawno odleciała w świat fantazji a tego szaleństwa z ich strony to końca nie widać. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 2/19/2022 at 9:15 AM, Iceman84PL said:

Imigranci w Polsce nie tylko mają ulgi, za darmo mogą się uczyć

Niestety właśnie słyszałem z pierwszej ręki, że uczelnia w Polsce funduje darmowe akademiki ale tylko studentom z Ukrainy, stypendia, by nie tylko nie płacili ale jeszcze dostawali kasę. Polak ze średnią 4.8 nie zasługuje już na stypendium naukowe, bo nie ma środków ... . 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zawsze jak słyszę te marudzenia "Ukraińcy to Ukraińcy tamto" to zadaje pytanie "a chcielibyśmy się zamienić?"

 

Zróbcie sobie mały eksperyment myślowy. Co byłoby gdyby Kijów padł po 3 dniach, gdyby Zeleński uciekł do USA a ruscy siedzieliby na granicy między Lwowem a Rzeszowem ? Mogę zabawić się we wróża Macieja i opowiedzieć Wam historię alternatywną. NATO czyli MY ogłosilibyśmy mobilizację, milion mężczyzn trafiłby w kamasze i kopać okopy od Suwałk po Sanok, granica zostałaby zamknięta dla mężczyzn  w wieku poborowym 18-55 lat nasze kobiety i dzieci spierdalały na piechotę na Zachód , a tam dawałyby dupy na lewo i prawo nie potrafiąc znaleźć pracy. I nie, nie Niemcom ale różnym Mokebe i Mahmudom. Ruscy na fali zwycięstwa napierdalali by przez granicę rakietami w infrastrukturę i tereny zamieszkałe żeby wywołać panikę i exodus. Nieruchomości padłyby na ryj, pół Polski nie miałoby za co spłacać kredytów i za co żyć. O gazie i prądzie nie wspomne. Przypomnielibyście sobie jak działa lampa naftowa. 

Także patrzenie wstecz i porównywanie się do sytuacji z przed kowida ( wczasy, stabilizacja, kredyciki i nowa bryczka na raty) jest zwyczajnie infantylne i życzeniowe. TAMTO już nie wróci a przynajmniej przez najbliższe 20-30 lat. Tamtego świata JUŻ NIE MA. Czas się obudzić, męskim ,dojrzałym wzrokiem popatrzeć na świat który się wykluwa i wziąć go na klatę. Mamy wybór między gównem a jeszcze większym gównem. Nasz polski etos rycerski rodził się właśnie w takich gównianych czasach gdy trzeba było wziąć dupę w troki i ganiać się z moskalami czy tatarami po jakichś zjebanych Dzikich Polach zamiast dymać córkę młynarza w stogu.  

Jak na razie to Ukraińcy swoimi dupami które są odstrzeliwane na froncie umożliwili nam kolejne "spokojne" wakacje ,owszem na piasku w Mielnie a nie w Grecji , ale to wciąż LEPSZE niż błoto po kolana w jebanym okopie. Bo TAKIE wakacje i codzienność nasz czeka jeżeli oni pękną. 

Przypominam iż piłka WCIĄŻ jest w grze. Wciąż NIKT nie wygrał.

Edytowane przez ntech
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 12:43, ntech napisał:

Zróbcie sobie mały eksperyment myślowy. Co byłoby gdyby Kijów padł po 3 dniach, gdyby Zeleński uciekł do USA a ruscy siedzieliby na granicy między Lwowem a Rzeszowem ? 

Częściowo masz rację, ale nie do końca. 

Ale okej. Skoro Ukraińcy to tacy przyjaciele, nie będzie problemu żeby wyjaśnić raz na zawsze sprawę z banderą, prawda?

Tak samo my im oddajemy nasz sprzęt z naszych podatków, tym sami sami siebie osłabiamy.

To strasznie Rosją... Z jednej strony odwieczni wrogowie, z drugiej...

 

Te same media które pokazują wojnę, pokazywały Ci koronaświrus. 

Kijów, takie miasto ostrzeliwane, a przywódcy kilku państw jadą sobie na wycieczkę. No rzeczywiście wojna w chuj. 

Nie mówiąc już o idi na chuj co było fejkiem, transporter który wjechał w auto okazał się ukraińskim i wiele, wiele innych. 

 

A z tego co pokazują media, rolnicy kradną traktorami czołgi i dolce vita.

Zachód będzie walczyć do ostatniego Ukraińca.

 

Kolejna sprawa. Pokaż mi choć jeden taki kraj, który nie ma dla swoich obywateli a daje i przyjmuje miliony obcych? Ile czekasz w kolejce do lekarza?

 

I na koniec: czy Ukraińcy zrobiliby coś podobnego dla nas?

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DOHC napisał:

 Skoro Ukraińcy to tacy przyjaciele, nie będzie problemu żeby wyjaśnić raz na zawsze sprawę z banderą, prawda?

A kto powiedział że przyjaciele ? Walczą o przetrwanie, wszystkie chwyty dozwolone. Ale dopóki robią za mur to ja jestem zadowolony.

A co do Bandery to u nich jest o wiele mniejszy poziom świadomości o nim niż u nas. Bo on zwalczał przede też ruskich komuchów i przez cały ZSRR było o nim wiadomo tylko z opowieści dziadka na Wołyniu. W mediach,historii nie istniał. Ukraińcy to naród w dużej części zsowietyzowany i zrusyfikowany. U nich świadomość narodowa dopiero się budzi i potrzebują do tego mitu założycielskiego. Wybrali takiego bohatera jakiego mieli. Nie usprawiedliwia to w żaden sposób mordowania Polaków ale o tym mało kto po tamtej stronie wie, a jeszcze mniej osób chce o tym rozmawiać. Temat zastępczy rozdmuchiwany przez agenturę. TERAZ to nie ma znaczenia. Ukraińcy też mogą nam kilka postaci historycznych wyciagnąć z rękawa. I co , będziemy się tak nawzajem przepraszać ? Teraz ? Nie ten moment. Teraz trzeba działać,

"Nie szkoda róż gdy płoną lasy".

 

12 godzin temu, DOHC napisał:

Kolejna sprawa. Pokaż mi choć jeden taki kraj, który nie ma dla swoich obywateli a daje i przyjmuje miliony obcych? Ile czekasz w kolejce do lekarza?

Wojna nie jest przyczyną ani Ukraińcy a patologiczny system ubezpieczeń społecznych. ZUS nie istnieje od lutego.

 

12 godzin temu, DOHC napisał:

I na koniec: czy Ukraińcy zrobiliby coś podobnego dla nas?

Nie obchodzi mnie to. Dopóki ONI giną to MY nie musimy tego sprawdzać na Zachodzie.

 

Naszym celem jako RP jest wykrwawienie Kacapii i zajebanie jej w sposób militarny, gospodarczy i polityczny. Tak aby przez następne 100 lat srali w sławojkach i chodzili  w słomianych łapciach.

Bo inaczej oni, to jasno zadeklarowali swoje cele strategiczne . "Granica NATO na Odrze" - Ławrow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ntech napisał:

Dopóki ONI giną to MY nie musimy

Poczytaj wypowiedzi tiahnyboka, farion i cweli z prawego sektora i z innych faszystowskich czerwo czarnych sotni.

Przed lutym 2022 chcieli zagarniać Przemyśl i rezać władze PL ( nawet filmiki na yt są ). To zawsze bylo wrogie nam państwo. Skłócone z każdym sąsiadem. Do 2022 jedynie ukry zgłaszali roszczenia terytorialne względem PL ( wrzucałem linki i inf. w innym temacie ).

Gnoje z azova do 2022 uznawani byli za organizacje terrorystyczną. Inne bandyckie sotnie to zbieranina kryminalistów. 

Na szczęście dla nas to wykrwawiają się walcząc z Rusem. 

Ani jedni ani drudzy to nie są nasi "przyjaciele". Ale do lutego 2022 tylko rezuństwo ( a nie Rus ) zgłaszało roszczenia. Powstawało wiele opracowań dot.tego jak dla PL niebezpieczny jest upaiński faszyzm ( wrzucane były linki ).

Po co nam sięgać do historii : wg publikowanych przez Policję danych to upaińcy popełniają najwięcej procentowo przestępstw spośród wszystkich obcokrajowców ( też wrzucałem dane i ich opracowania )

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ntech Mnie nie obchodzi los ukrow tym bardziej banderowcow.

Dla wszystkich było by wygodnie by Ukrainy nie było. 

Kolejna sprawa gdyby ukry upadły to ruscy Polski nie zaatakują. 

Przestań wierzyć w bajki propagandy mediów głównego ścieku jak to jest zagrożenie ze strony Rosji w kierunku Polski😆 Jakby Putka chciał to dawno by nas najechał bo przypominam graniczymy z Rosją i tym bardziej ukry nie są żadnym buforem. 

Obwód Kaliningradzki jest lepiej wyposażony niż nasza armia. 

Dalej nie kumasz, że konflikt na Ukrainie to ustawka by destabilizowac Europe imigrantami, rozwalić gospodarki, straszyć ludzi na każdym kroku by łatwiej nimi sterować. 

I teraz zadaj sobie pytanie komu na tym zalezy by słaba  była Europa? Rosji? Nie tylko USA. To USA za wszystkim stoi bo kto będzie władał eurazja ten ma otwarta drogę do trzymania łapy na interesach, złożach i wielkich pieniądzach w tym rejonie. 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Dla wszystkich było by wygodnie by Ukrainy nie było. 

Jasne. Chyba jednak nie dla wszystkich. Tak jak nie bardzo wygodnie jest że mamy taką kartoflaną Białoruś i brak głębi strategicznej.

Co oznacza iż ruska artyleria może strzelać z  Grodna i Brześcia aż po Białystok i Siedlce. 

 

Cytat

Kolejna sprawa gdyby ukry upadły to ruscy Polski nie zaatakują. 

Ponieważ ?

 

Cytat

Przestań wierzyć w bajki propagandy mediów głównego ścieku

Nie oglądam propagandy a informacje o dyslokacji rosyjskich wojsk i sprzętu od ok 2 lat.

 

Cytat

i tym bardziej ukry nie są żadnym buforem. 

Jak widać właśnie są.

 

Cytat

Obwód Kaliningradzki jest lepiej wyposażony niż nasza armia. 

Nie będę dyskutował bo widzę że masz blade pojęcie o temacie.

 

Cytat

Dalej nie kumasz, że konflikt na Ukrainie to ustawka

 

A gdyby ruscy nie zaatakowali w 2014 to co ? Niemcy by ich napadli czy my ?

Widzę że związek przyczynowo skutkowy leży i kwiczy.

W dniu 10.10.2022 o 11:47, tmr napisał:

Ale do lutego 2022 tylko rezuństwo ( a nie Rus ) zgłaszało roszczenia.

https://biznesalert.pl/rosja-chce-odwrotu-nato-za-odre-polska-ukraina-i-litwa-odpowiedza-na-szczycie-trojkata-lubelskiego/

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ntech napisał:

Nie będę dyskutował bo widzę że masz blade pojęcie o temacie.

 

Za to ty masz nie podając żadnych argumentów😆

 

9 godzin temu, ntech napisał:

A gdyby ruscy nie zaatakowali w 2014 to co

 

Chłopie ruski zaatakowały bo legalna władza została obalona przy pomocy USA.

Kto strzelał do jednych i drugich w czasie majdanu? ruskie? nie tylko jankesi.

Dziwisz się, że Putek później ich najechał skoro wróg USA przywrócił bytność banderowskiego państwa,

które chciało się zaaklimatyzować na Ukrainie będąc bezpośrednio w bliskiej odległości od rosyjskich granic.

Manewr wyprzedzający Putka pozwolił na osiem lat zatrzymania planów globalistów o przejęciu wpływów w Eurazji.

To co dzieje sie teraz to doktryna wojenna USA stworzona przez Brzezińskiego czyli lokalny konflikt z Rosją co ma miejsce,

osłabienie jej i po jakimś czasie pokój następnie dogadanie się i wspólny atak na Chiny może Iran.

 

9 godzin temu, ntech napisał:

Widzę że związek przyczynowo skutkowy leży i kwiczy.

 

Skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś ma inne zdanie a oczywiste klocki układanki nie dostrzegasz to raczej ty masz z tym problem.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tmr napisał:

Iryna Farion,  poseł nacjonalistycznej "Swobody", twierdzi, że Rzeczpospolita Polska okupuje 19,5 tys. kilometrów kwadratowych etnicznych ziem ukraińskich, i fakt ten stanowi wciąż nie zagojoną ranę na ukraińsko-narodowej duszy. Ponadto chce zapobiegać "opolaczeniu" Ukrainców.

Oj, kobita chyba padnie na zawał w momencie zakończenia wojny i uświadomieniu sobie, że mało kto będzie chciał wracać na te ich "stepowe ruiny".

Pewnie wtedy te zwyrole banderowskie będą pier*****, że to też nie są prawdziwi Ukraińcy i też należy ich "rezać".

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.