Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Casus Secundus napisał:

Podejdźmy do tego nowocześnie, tudzież, jak to się mówi obecnie - inkluzywnie.

Skoro ja, z moją silą i sylwetką i osiągami jestem kobietą, to Ty, chudasie z szerokimi biodrami niczym R. Heydrich, jesteś dziewczynką :):):):):

 

Kolejny dowód - tylko kobieta tak się poddaje emocjom i próbuje dowalać. żal.pl. Na następne wiadomości nie odpiszę, bo - po 1: rozwalamy wątek, a po 2: trafiasz do mojego ignore'a :) Get a life! 🖐 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poza najprawdopodobniej Chinami oraz standardowo Anglikami mamy jedynie bohaterów tragicznych.

 

Ukraina jako państwo to - jakkolwiek bestialsko nie zabrzmi- sztuczny twór. Nigdy nie była naszym sojusznikiem i nigdy nie będzie.  Jako "bufor" również sprawdza się średnio, biorąc pod uwagę fakt, że przecież graniczymy z Rosją bezpośrednio. Majdan wywołał przecież Londyn, jak zwykle zresztą. Zdecydowana większość mieszkańców tego kraju jest prorosyjska. Ukraina zostanie wasalem Putina, a może i z czasem awansuje w hierarchii, tak jak Łukaszenka. Nie jest to, jakby się przypatrzyć nic nowego, jedynie niewinnie przelanej krwi szkoda. Z drugiej strony, szczerze mówiąc jak sobie przypomnę co wyrabiali w trakcie II wojny światowej, to jest mi ich szkoda trochę mniej. Naszej gospodarce przyjazd taniej siły roboczej, która zatrzyma się u nas na moment (nim ucieknie do Niemiec) jest całkiem na rękę. 

 

Sytuacja Rosji nie jest tak kolorowa, jak ją malują i tu- było, nie było- ukłon w stronę bandy KGB, bo rozgrywają swoją talię kart chyba najlepiej jak mogą. Jak wiemy, zarówno Chiny jak i Jankesi próbują przekabacić mateczkę Rossiję na swoją stronę. Dramat, zwłaszcza Jankesów polega na tym, że potrzebują Rosji silnej i słabej jednocześnie. Wiadomą rzeczą jest, że Rosjanie zostaną zdradzeni i ostatecznie wyruchani, więc póki co z tego co widzę, są na usługach jednych i drugich. Jak wiemy Chiny nie potępiły agresji na Ukrainę, USA zaś podarowało Rosji Kazachstan. Tokajew to w końcu globalna menda; zwyczajnie sprowokowano sytuację, by Putin mógł spokojnie do tego państwa wejść. W końcu najkrótsza linia Jedwabnego Szlaku wiedzie przez ten zacny kraj. Kto kontroluje Kazachstan, kontroluje ten odcinek, co dla ruskich jest niezmiernie ważne. Rysuje się obraz w którym to Chiny zostają fabryką świata, otoczoną rosyjskimi wojskami. Nie można więc sobie pozwolić na to by Smok miał ich w garści, bo w trwały sojusz Smoka i Niedźwiedzia chyba nikt nie wierzy.

Pytanie co Putin oddał w zamian za Kazachstan? Czy w ogóle coś oddał?

Rosjanie mają mnóstwo problemów sami ze sobą i Smoka ziejącego ogniem za plecami. Sytuacja z Syberią jest tu znana.

 

Podobnie Ameryka, która jak wiemy kurczy się w zastraszającym tempie. Ameryka nie może dopuścić by Chiny wygrały z Rosją. W interesie Jankesów jest możliwie jak najdłuższe przedłużanie trójkąta bermudzkiego, bo jest to dla niej najbardziej stabilny układ i nazywając rzeczy po imieniu- jedyne, na co ją w tej chwili stać. Hegemon ustępuje miejsca i tu nie ma nad czym się rozwodzić. U nich już tylko jedna prosta.

 

Chiny- jako czarny koń tego zestawienia- czeka w ukryciu. Londyn już się u nich zabezpieczył- BlackRock wszedł do Chin. Realizują razem przynajmniej jeden wspólny projekt. Stany w końcu trochę tymi sankcjami, zatrzymaniem rotacji pieniądza przydusiły Chińczyków. Są zadłużeni, no a wtedy wiadomo kto przychodzi pomóc w biedzie xD BlackRock to przecież okręt flagowy Rotszyldów, czy też konkretniej Windsorów. Trudno też o lepszy wskaźnik co do umiejscowienia "przyszłego Waszyngtonu".

Jaki to może być projekt? Najpewniej Europa Zachodnia. Brexit jak i polityka przeciw UE zaczyna  nabierać faktycznego sensu. Europa wyssana, czas na Chiny. ;) 

 

W Europie zaś mamy sytuację jak przed II wojną Światową. Amerykanie standardowo dali Niemcom wolną rękę odnośnie Europy Wschodniej, ale pewnie w zamian mają za zadanie dobrać się do Londynu- ot, choćby kwestia referendum niepodległości Szkocji. Na pewno więc część ośrodka władzy w USA gra z Europą przeciwko Londynowi i Chinom. 

Jak Londyn poczuje się zagrożony to mamy wojnę w Europie. Wcześniej Londyn posłużył się nami jako mięsem armatnim, obecnie używa w tym celu uchodźców. Islamizacja to przecież ich projekt.

Do 2015 jakoś Merkel była przeciwna uchodźcom. Potem rozbił się pewien samolot, a kanclerz otwarła granice.

 

Z projektu Islamizacji zaś- który dziwnym trafem nas omija, póki co wynika, że dostaniemy się pod rosyjską, a w następstwie chińską strefę wpływów. Dziwnym trafem ziemie byłego Układu Warszawskiego nie są jakoś znacząco dotknięte tym procederem. Przypadek? Nie sądzę.

 

Dlatego jeżeli chodzi o mój kraj, martwię się raczej tym czy Jankesi łatwo nas oddadzą pod panowanie Wschodu, ostatecznie. Jak wiemy mają skłonność do wylewania naszej krwi za free. Czy pod panowaniem Chin byłoby nam faktycznie gorzej niż pod USA? Xi Jinping to nie idiota, wszakże. 

 

To są oczywiście luźne przemyślenia, bo obecnie w geopolityce wszystko jest bardzo ruchome i zmienne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wielokropek napisał:

 

Z projektu Islamizacji zaś- który dziwnym trafem nas omija, póki co wynika, że dostaniemy się pod rosyjską, a w następstwie chińską strefę wpływów. Dziwnym trafem ziemie byłego Układu Warszawskiego nie są jakoś znacząco dotknięte tym procederem. Przypadek? Nie sądzę.

 

Trochę to brzmi wszystko jakby zbyt głęboko weszły filmy z żółtymi napisami. 

 

Jeśli przyjąć że jesteśmy rozgrywani zakulisowo (a tu raczej wątpliwości nie ma), nie wiem skąd przypuszczenie twórców tych wszystkich teorii, że mają podgląd na poczynania graczy. Zawsze mnie to dziwi kiedy słyszę kogoś, kto tłumaczy precyzyjnie np. jak to żydzi rządzą światem. 

 

Chyba chodzi o to że chcielibyśmy widzieć jasny sens rzeczy których nie rozumiemy i nawet taki porządek jest lepszy niż tygiel, w którym żyjemy. 

 

Co do cytatu- może tak, może nie.

Kiedy wziąć pod uwagę destabilizację północnej Afryki, fakt że Europa Zachodnia wymiera i potrzebują świeżej krwi na już, warunki życia wciąż o wiele lepsze niż w krajach byłego układu warszawskiego, mentalność nieskażoną post komunizmem, czyli o wiele bardziej przychylną (żeby nie napisać, naiwną), wtedy raczej nie ma dylematu gdzie się kierować. 

 

Ta cała sytuacja trochę przypomina podstarzalego bawidamka, który chce wreszcie osiąść na laurach i bierze młodą żonę, przekonany że będzie mógł komfortowo i w spokoju przeżyć schyłek życia. 

Nie wie tylko, że żonka nie pierwszej świeżości i też ma swoje plany. 

 

 

Nie wierzyłem że Putin zagra w otwarte karty, a jednak. Albo miał nóż na gardle i musi mieć Ukrainę w strefie swoich wpływów, albo ma w pompie resztę świata wiedząc, że i tak nic nie zrobią. 

Koszt długiego konfliktu byłby zabójczy, nie do zrealizowania.

Pewnie zadba o przychylne władze i rozlokuje wojska tak, żeby mu zachód przestał dozbrajać kukułcze jajo. Przy założeniu, że plan mu się powiedzie. Do tego potrzebny brak oporu i bierność zachodu. 

Możliwy scenariusz, ale kto wie? 

 

O Polskę bym się nie martwił, naszego kraju nie opłaca się atakować zbrojnie. Wystarczy garść srebrników. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 15:38, SzatanK napisał:

Zamiast mieć próbki obrazowe jak kobiety myślą

Tak, to jest bardzo dobre miejsce, żeby się tego dowiedzieć.

 

W dniu 24.02.2022 o 15:38, SzatanK napisał:

forum, które winno pomagać i tworzyć zerwaną nic porozumienia między płciami

Też tak uważam. Poznajemy różnice, które nas może denerwują, ale według mnie można się fajnie uzupełniać mimo wszystko. Albo i nie, jeśli ktoś nie chce. Ale warto próbować zrozumieć inny świat. Krytyka, jeśli jest konstruktywna, może wnieść wiele i motywować do zmian.

 

Szkoda, że usunęła konto. Zawsze podziwiałam ludzi, którzy potrafią tak otwarcie wyrażać własne zdanie (sama się tego uczę).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przez granicę uciekały same maybachy, porsche, mercedesy, młode dziane łepki. Nowobogaccy uciekli. Oni się za Ukrainę bić nie będą. Teraz zjechało tysiące uchodźców. Na granicy uproszczone, zniesione covidowe procedury. Co na to wściekli sanitarysci?  Mieszkam o rzut beretem od ukraińskiej granicy, tutaj ludzie bardzo panikują. Sama staram się o tym za dużo nie myśleć, przeciętny człowiek na takim tle jest jak ziarenko piasku.

 

Meggienowak ja nie będę Cię namawiać do powrotu, znasz swoją granicę wytrzymałości. Każdego można o coś zahaczyć, a tu nie brakuje takich, co to chętnie podreperują sobie drugim poszczucie wartości. Doceniałam, że się otworzyłaś i opisałaś jak wiele czasami bolesnych spraw wygląda z perspektywy zwyczajnej kobiety, cenne to zwłaszcza na tle tych wszystkich wchodzących tu cyklicznie szych i bizneswomen 10/10. Czasami czytasz i myślisz, że oto powinnaś się posrać z wrażenia. Czy wrócisz czy nie powodzenia.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym po prostu coś pękło, że żona może być dumna z męża i patrzeć na niego z podziwem, że jest ciekawy świata, rozsądny, inteligentny - tak przy przysłowiowym "jednym", bez tego całego nadęcia. Inny to choćby zagadki milenijne podczas martwego ciągu rozwiązał, to tego nie doświadczy (i chyba stąd ten jadzik).

Teściu z zięciem przy wspólnej biesiadnej atmosferze - to jest piękne. Mój ojciec ma pochodzenie robotnicze, skończona zawodówka, wielodzietna rodzina ale przedsiębiorczości, mądrości, chęci działania to mu może niejeden pozazdrościć. Mój mąż to przeciwny biegun - dobre szkoły, obycie itd. dogadują się we dwóch razem świetnie - bo nic tak nie łączy jak wspólna fizyczna praca i historie z woja przy wieczornym piwku :)

Jakoś taki klimat wolę bardziej niż wystylizowane fit-parki. Także maggie - głowa wysoko.

 

Moja rodzina przy granicy z Ukrainą, mąż ma 12h na zgłoszenie się do jednostki po ogłoszeniu mobilizacji, jak coś się zacznie. Martwi mnie to wszystko.

Bałam się, że będzie jak zawsze - świat się dowiedział, nic nie powiedział.

Social media jednak robią tutaj robotę. Wszystkie państwa muszą dbać też o wizerunek, poparcie społeczeństwa. Kiedyś to by się człowiek o wojnie dowiedział, jakby kolbami zaczęli łomotać - dzisiaj wiemy co się dzieje, w której godzinie. Taki Macron przed wyborami nie może być doszczętnie cyniczny, bo ludzie go ocenią.

Myślałam, że jeżeli byłaby wojna w XXI w., to na zasadzie: wystawcie swoich pięć najlepszych dronów, my swoich pięć i jazda.

 

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @slusa tu Ci odpiszę, bo w tamtym temacie nie mogę. 

,,Na wykopie straszą, że putin rozkazał postawić broń nuklearną w jakąś tam gotowość (XD), wszyscy powołują się na ten film:

 

https://youtu.be/kwL5VaQ8wgU?t=53

 

Tak, to prawda. Putin w tym filmie mówi, że ze względu na ekonomiczne sankcje nałożone na Rosję, a przede wszystkich ze względu na agresywne wypowiedzi głów państw członkowskich NATO rozkazuje postawienie tych sił w stan gotowości bojowej. 

 

,,Gdzie putin mówi, że stawia do gotowości wojska "сдерживания российской армии", dalekie temu do broni nukearnej, dla mnie to kolejny fejk" No właśnie nie, bo w skład tych sił wchodzą też siły jądrowe. 

Edytowane przez ewelina
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś w wolontariacie.  Kompletny chaos, ale trzeba sobie powiedzieć, że Polacy są ofiarni, ogromne ilości  darów w postaci żywności, ubrań, środków higienicznych, zabawek, pościeli oraz fizycznej i materialnej pomocy.   Uchodźcy w większości są  młodzi, w sile wieku, sporo czarnych, starsze pokolenie raczej nie uciekało.

 

Zastanawiam się nad tym czołgiem ukradzionym przez cyganów. Wysłali na wojnę takich młodych łepków, niektórzy nie chcą strzelać. A dlaczego pojechał? On nie wie „ kazali, inni jechali to ja też pojechał”. Ci atakujący są przerażeni chyba też, w imię imperializmu strzelaj do ludzi, bo każą, bo pyszałek tak postanowił. Ciekawe, czy to zawsze tak wygląda. Zwróciłam kiedyś uwagę, że na cmentarzu poniemieckim są groby różnych Hansów przeważnie 18, 19, 20, 21 lat. Takie jeszcze dzieci a trzeba było umrzeć młodo za wizję szaleńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam (choć może się mylę), że Ukraina przegra z Rosją, co albo skończy się dla niej dużymi zniszczeniami, albo się niedługo podda i będzie czymś w rodzaju wasala Rosji, albo zostanie anektowana jak Krym.

A co do innych państw, to wątpię żeby Rosja zaatakowała je tak od razu (może po iluś latach, tak jak to było z Krymem, a teraz resztą Ukrainy), bo nie ma tak silnego zaplecza finansowego, a wręcz bardzo słabe. Rosja nie jest bogatym krajem, ma spory obszar, ale bogate są tylko duże miasta i oligarchowie, ważne osoby, mafia. Reszta klepie biedę. A do prowadzenia wojen potrzebne są pieniądze.

Ale będzie straszenie ze strony Putina i sankcje z zachodu, być może nawet Rosja odetnie mam gaz i trzeba go będzie pozyskiwać z innych źródeł, co pogłębi i tak juz istniejący kryzys.

Przyjmując jednak scenariusz  chęci dalszej inwazji przez Rosję, to raczej następna nie będzie Polska. Polska ma po pierwsze spory obszar, więc łatwiej zaatakować np. Litwę jeśli chcą mieć dostep do Bałtyku.

A poza tym sądzę, że jednak najpierw zajmą się państwami spoza NATO, jak np. Kazachstan, Gruzja.

Edytowane przez Angel_Sue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniebna kampania oczerniająca w wykonaniu bbc i al jazeery: choć pierwszeństwo w trakcie ewakuacji miały kobiety, dzieci oraz starcy, medialny ściek usilnie przekonuje, że na dworcach i granicach dokonywano segregacji rasowej. Medialny ściek finansowany przez arabskich oligarchów uskutecznia intensywną propagandę wymierzoną przeciwko Polsce i Ukrainie.

Udostępniajcie w mediach społecznościowych te kłamliwe nagrania skontrowane materiałami Wojsk Obrony Terytorialnej:

 

Poniżej nagrania możemy przeczytać napastliwe komentarze m.in. Indusów, którzy doprawiają Ukraińcom gębę faszystów. Pytanie brzmi: co ta hołota robi w tamtym kraju, jeżeli podczas kilku lat studiów nie jest w stanie przyswoić sobie podstaw języka?

https://krytykapolityczna.pl/kraj/niebiali-tez-uciekaja-przed-wojna-i-tez-z-ukrainy/

Cytat

Wszyscy ci studenci (czy też pracownicy) są teraz bardzo zagubieni i bardzo daleko od swoich rodzin. Wielu z nich studiowało w oblężonych obecnie Kijowie i Charkowie. Zazwyczaj nie znają rosyjskiego ani ukraińskiego, zazwyczaj nie orientują się też dobrze w kodach kulturowych postradzieckiego świata.

Mam nadzieję, że gdy już będzie po wszystkim, Ukraińcy nie zapomną, kto im robił wokół dupy.

 

 

Najwyższy czas przestać korzyć się przed kolorowymi i dać odpór ich propagandzie. Szanujmy się. A zatem - udostępniajcie, aby ludzie za granicą widzieli, że Polska i Ukraina dbają o wszystkich, również tych niewdzięcznych, kłamliwych kmiotów:

 

https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje/728564/zambijscy-studenci-sa-juz-bezpieczni-zolnierze-wot-zapewniaja-ich-ewakuacje-z-ukrainy

s-1024-x.jpg

s-1024-x.jpg

s-1024-x.jpg

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 08:59, DOHC napisał:

Przecież jest powszechna mobilizacja, powinni tych mokebe wcielić siłą do armii

Wcielić siłą mogą tylko obywateli. To też są uchodźcy, należy im się pomoc.

Nie chodzi, aby ich gnoić, ale aby bronić naszego dobrego imienia.

 

 

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

Wywiad z ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Ławrowem dla telewizji Al-Jazeera, z dnia 2 marca 2022 roku w Moskwie

https://aftershock-news.translate.goog/?q=node%2F1072795&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

Jeżeli wywiad jest autentyczny, to widzimy, po której stronie jest ta katarska szczekaczka. Wszystko zaczyna się układać w spójną całość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Wcielić siłą mogą tylko obywateli.

W czym problem, niech uruchomią procedury. 

 

Teraz, zychu napisał:

Nie chodzi, aby ich gnoić, ale aby bronić naszego dobrego imienia.

Podsumujmy. Budujemy na granicy z Białorusią ogrodzenie przed nielegalnymi, a potem wpuszczamy tych samych nielegalnych na legalu i dajemy im darmową (darmową dla nich, zasponsorowaną z naszych podatków) pomoc. Ludzie urządzają zbiórki dla "matek z dziećmi", a te byki zabierają łóżka, koce, atakują nożem sklepikarzy, a jeden z tych skurwieli odgryzł bodajże ratownikowi palec. 

Dobre imię, imię czego? Narodu który pomimo kary śmierci pomagał żydom, a teraz jest nienawidzony? 

Czy imię rządu który ma obywateli za bydło, karze, opodatkowuje swoich ludzi, zamyka ich biznesy, nielegalne lockdowny, maseczki, paszporty... A miliony ludzi bez żadnej weryfikacji i ewidencji, bez masek, testów i paszportów? Sorry, przykro mi ale ten kraj jest dla mnie już stracony. Tu jeden drugiego by w łyżce wody utopił, ale obcym to by pęto opierdolił.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, katarska szczekaczka jest najprawdopodobniej po stronie Putina.

Tylko, przyznam szczerze mam wrażenie, że ludzie coś łatwo zapomnieli, że i Zachód gra nieczysto i wystawił Ukrainę do walki. 

 

Moim zdaniem Gagan Diep Bakshi (generał dywizji Armii Indyjskiej) ma trochę racji:

 

„Przepraszam, ale to jest niesamowicie niemoralny czyn ze strony Stanów Zjednoczonych i całego Zachodu: najpierw wyszkolić Ukrainę do konfrontacji z Rosją, a potem powiedzieć „nie przyjdziemy na ratunek, nałożymy sankcje”. mówią „ok, wyślemy żądła i oszczepy”, ale to broń defensywna! To tylko próba Zachodu odwlekania końca wojny o miesiące, jeśli nie do końca roku. Wszystko to zada straszliwy cios światowej gospodarce, która właśnie zaczęła podnosić się z pandemii! Cena ropy przekracza już 100 dolarów i nadal rośnie, będzie to ekonomiczna katastrofa dla całego świata – a tego chce Zachód? Chcą walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca, dla mnie jest to niesamowicie niemoralne. Zachód próbuje jedynie przedłużyć agonię Ukrainy, zachęcając ją do walki z Rosją za pomocą billboardów z uzbrojonymi pięknościami. To niesprawiedliwe przede wszystkim dla narodu ukraińskiego. Przekonywanie cywilów do atakowania czołgów nie jest w porządku. Rosjanie celowo powstrzymują się od rzezi. Ale mogą zorganizować brutalny atak. Pamiętajcie o II wojnie światowej, pamiętajcie o Czeczenii, a nawet Afganistanie – mogą być bardzo surowe! Byliśmy zaskoczeni, że do tej pory nie widzieliśmy żadnych dowodów masakr, chociaż działa rosyjska artyleria, działa MLRS, trwają masowe naloty – ale oni po prostu przeprowadzają ukierunkowane ataki, aby uniknąć strat ubocznych [wśród ludności cywilnej]. Widzimy tylko - „wow, uderz w dom!”. Ale jeśli walki toczą się na terenach zamieszkałych, to gdzie kończą się pociski i pociski? Dostają się do domu!

 

Trzeba ewakuować ludność cywilną, ale oni [władze ukraińskie] nie pozwalają im odejść – namawiają mieszkańców do ataku na armię rosyjską! Słuchaj, to jest odwaga, tak, biję brawo i szanuję odwagę. Ale z punktu widzenia [ukraińskiego] przywództwa celowe sprowokowanie nierównej bitwy jest wysoce niemoralne, ponieważ spowoduje to tylko zniszczenie”.

 

Źródło

 

Podobno u Rosjan do tej pory zginęło 498 żołnierzy, a 1597 zostało rannych. W przypadku Ukraińców- 2870 zabitych i około 3700 rannych. Podobno dość dobrze chronią cywili ( o ile to w ogóle możliwe w czasie wojny ;) )-ci, którzy chcą opuścić Mariupol i Kijów, mogą swobodnie to zrobić. 

Dziwna ta wojna. Moim zdaniem zachód będzie kombinował by jak najdłużej trwał ten konflikt. 

 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wielokropek napisał:

Dziwna ta wojna. Moim zdaniem zachód będzie kombinował by jak najdłużej trwał ten konflikt.

Wojna jak wojna. Kązda jest trochę inna, ale z grubsza podobna.

W czasie agresji na Polskę Wehrmacht też nie równał z ziemią każdej wsi i nie mordował cywilów na każdym kroku, bo jaki to ma sens?

Żołnierze mający bezpośredni kontak z cywiliami jeszcze się powstrzymują, ale już artyleria wali równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wielokropek napisał:

Trzeba ewakuować ludność cywilną, ale oni [władze ukraińskie] nie pozwalają im odejść – namawiają mieszkańców do ataku na armię rosyjską!

Tylko że Ukraińcy sami często z siebie to robią. 

Wiedzą że Rosja robi wszystko by ograniczyć straty cywilne. Ale Rosja to przedstawia na swój sposób. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WielokropekJapitole. Tylko jedna z pierwszych podstawowych spraw jest to, że chłop im najechał kraj. Chcą bronic jego niepodległości i tyle. To jest ciągnięcie linii między zachodem a wschodem, ale Ukraińcy nie chcą być przy ruskich tylko przy zachodzie i o to tak walczą. 

Bombardują ci miasta najważniejsze, zabijają cywilów to ty czekasz grzecznie, aż zajmą cały kraj? Wiecie ile Ukraińców ze świata wróciła do kraju walczyć? Z Pl miało być to 80 tysięcy. To o czym tu w ogóle gadać.

Ukraińcy zostali poniżeni w 2014 roku i powiedzieli sobie, że nigdy więcej. 

 

Gdyby NATO miało tu armię silną, już dawno powinni zniszczyć Rosję za wszelką cenę. Słyszałem, że powstają amerykańskie brygady pancerne na zachodzie - więc może się szykują w razie W na interwencję. Kto ich wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 08:11, Libertyn napisał:

Tylko że Ukraińcy sami często z siebie to robią. 

Wiedzą że Rosja robi wszystko by ograniczyć straty cywilne. Ale Rosja to przedstawia na swój sposób

Jasna sprawa, masz rację. Nie wątpię w rosyjską propagandę.

 

W dniu 3.03.2022 o 08:22, $Szarak$ napisał:

Gdyby NATO miało tu armię silną, już dawno powinni zniszczyć Rosję za wszelką cenę. Słyszałem, że powstają amerykańskie brygady pancerne na zachodzie - więc może się szykują w razie W na interwencję. Kto ich wie. 

Dobre, pośmialiśmy się ;) 

A teraz do rzeczy. Sekretarz generalny NATO  Jens Stoltenberg podobno stwierdził, że:

- NATO uzgodniło, że na niebie Ukrainy nie powinno być samolotów sojuszniczych, a na terytorium Ukrainy nie powinno być żołnierzy NATO

- NATO odpowiada za to, by konflikt na Ukrainie nie wykraczał poza Ukrainę, ale nie dążył do wojny z Rosją;

- spodziewają się, że w najbliższych dniach sytuacja na Ukrainie ulegnie pogorszeniu, będzie więcej zabitych i rannych.

Krótko mówiąc sytuacja na Ukrainie nie jest dla gospodarzy tak różowa jak ją tu malują, NATO zamierza czekać, aż obrońcy się wykrwawią. Do przewidzenia.

Jeżeli zmienią zdanie, to przypuszczam, że w roli oddziałów NATO walczących po stronie Ukrainy- wystąpią Polacy.

Żadnego Amerykańca tu nie uświadczysz.

 

Jest jeszcze temat sankcji, który jest mieczem obusiecznym, nie tylko dla Europy, ale również dla Stanów Zjednoczonych. Ludzie zapominają, że Rosji jako rynek zbytu zostały jeszcze Chiny.

Podsuwam ciekawy materiał:

https://www.youtube.com/watch?v=7Wo0g-Se2ls

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WielokropekA co ma ci powiedzieć? Przecież oni zawsze klepią to samo. Oficjalnie skoro NATO jest sojuszem defensywnym, to nie ma w tym nic niezwykłego. Jakim prawem żołnierze NATO mają wchodzić w konflikt? Już na Bałkanach reakcja była to wypominają tyle lat. Na wschód ma być przerzucone 25 tysięcy żołnierzy NATO w gotowości, ponad 250 myśliwców już jest w gotowości + ponad 100 flot. I to jeszcze nie wszystko. 

Gdyby nie Ameryka to Ukraina by padła w 2 dni. 

 

A ty zapominasz, że to tak nie działa łatwo i szybko. Gazociągi się buduje wiele lat a nie nagle w kilka miesięcy sobie przerzucasz wszystko na Chinoli. Warto sobie sprawdzić za ile lat te gazociągi do Chiny będą otwarte. ;V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważny wywiad, proszę o udostępniane z cytatem w mediach społecznościowych. Zwracam uwagę na źródło - natemat nigdy nie był antyimigrancki, zatem tekst nabiera szczególnej wartości:

https://natemat.pl/399895,ksiazka-obcy-pisarz-max-czornyj-opowiada-w-wywiadzie-o-nowej-powiesci

Cytat
- Prowadzę w Lublinie zbiórkę, jeżdżę na granicę oraz do rozmaitych ośrodków i to, co widzę, jest niewiarygodne. Przed wybuchem wojny nie uwierzyłbym w taką empatię, w taką otwartość oraz gotowość do niesienia pomocy przez Polaków właśnie względem Ukraińców. Wspólny wróg potrafi zjednoczyć silniej, niż dzielą uprzedzenia przeszłości. Jednak wśród przybywających zza granicy poza Ukraińcami obserwowałem wielu imigrantów, którzy zapewne jeszcze przed paroma tygodniami usiłowali szturmować naszą granicę z Białorusią.
- Co udało się Panu zaobserwować?
- Początkowo wszelkie służby, wolontariusze i każdy wokół starał się im pomagać tak jak Ukraińcom. Jednak okazało się, że gro z tych przybyszów szturmowało przejścia graniczne, dosłownie przepychając się przed ukraińskimi matkami z dziećmi, zabierając tym matkom oraz dzieciom talerz zupy i ustawiając przed nimi w kolejce do toalety. Widziałem to wielokrotnie, interweniowałem i mam nadzieję, że świadectwo tego da więcej osób. To zorganizowany najazd pełnych sił mężczyzn, którzy nie uchodzą przed wojną, a nawet jeśli są ofiarami polityki, doskonale sobie radzą, prezentując wyłącznie roszczeniową pozycję, wpadając do namiotów z jedzeniem i składając zamówienia na to, czego pragną, jakby trafili do restauracji all inclusive.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.