Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@Brat Jan Oczywiście, że nie obalony. 

https://by.usembassy.gov/alert-u-s-embassy-minsk-belarus-august-21-2023/

Event: The Lithuanian government on August 18 closed two border crossings with Belarus at Tverecius / Vidzy and Sumskas / Losha. The four border crossings at Lavoriskes / Kotlova, Medininkai / Kamenny, Raigardas / Privalka, and Salcininkai / Beniakoni are currently open. The Polish, Lithuanian, and Latvian governments have stated that further closures of border crossings with Belarus are possible. 

Kurtyna...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Bo są rozwinięci i wiedza, że ci ludzie do społeczeństwa im coś wniosą. 

Tak, wiedzą, że obecnie hordy murzynów i arabów wniosą im wzrost przestępczości i obciążą socjal. Dlatego są plany upychania ich w całej Unii. 

To Ty pisałeś, że Putin będzie okładał się z Prigożynem głowicami jądrowymi? Czy to jakiś inny ptyś? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Tak, wiedzą, że obecnie hordy murzynów i arabów wniosą im wzrost przestępczości i obciążą socjal. Dlatego są plany upychania ich w całej Unii. 

Powiedz to najpotężniejszemu krajowi na świecie gdzie jest zlepkiem Niemców, Hiszpanów,  Polaków itd - wszystkich nacji na świecie. 

 

Ale co ja tam wiem...

 

I to jest informacja dobra. :)

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Powiedz to najpotężniejszemu krajowi na świecie gdzie jest zlepkiem Niemców, Hiszpanów,  Polaków itd - wszystkich nacji na świecie. 

 

Ale co ja tam wiem...

 

I to jest informacja dobra. :)

 

 

A taki Pakistan czy Indie od setek lat (znacznie dłużej niż USA) są tym wspaniałym „tyglem multikulturalnym” i co? A takie biedne kraje jak katolicka Francja albo protestancka Anglia? Jak mają się do wielokulturowej, wieloetnicznej Rzeczypospolitej? Kto lepiej skończył? Bierzesz pod uwagę jeden parametr i pomijasz zupełnie, że w USA do lat 60 była segregacja rasowa :) Tam nawet dzisiaj jest ścisły podział na dzielnice białe i inne… ale ja co ja tam wiem… 

 

Problem z państwami wieloetnicznym jest taki, że rozpadają się gdy zaczyna się dziać w nich źle - wtedy każdy „etnos” pragnie wyszarpać dla siebie jak największy fragment i wszystko idzie w drzazgi. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von SternbergBo sama polityka migracyjna nie decyduje od razu o sukcesie. 

Trzeba przeprowadzić głębokie reformy, żeby kraj ruszył. 

Takie zachód przeprowadził dlatego ludzie w tych krajach są szczęśliwi i stosunkowo bogaci. 

 

Przeciętny mieszkaniec ziemi to wioska indyjska a nie Polska. 

 

1 minutę temu, Magos Dominus napisał(a):

Bo ja nie dość, że znam kogoś kto był to na dodatek sam byłem. Mogę powiedzieć Ci to i owo 🙂

Dwóch moich wujków żyje tam od ponad 30 lat. 

Z resztą mam kontakt z Amerykanami regularny. 

2 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

Jakoś się nie rwą do pomocy i przyjęcia "uchodźców

Bo już są odpowiedni nasyceni. 

 

Z Europy jak do nich przyjeżdżają w dużych ilościach to tam nie narzekają... 

 

Europa też już jest przesycona obecnie więc nie biorą już ich bo na razie starcza. 

 

Najbardziej propagandę w stosunku do imigrantów jacy to oni źli są itd stosuje... rosja. 

 

Która jest złożona z tylu różnych kulturowo ludzi, że heh. 

Weź sobie rosjanina z Petersburga i rosjanina z kaukazu czy spod Mongolii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@Roman Ungern von Sternberg

Cytat

 

Bo sama polityka migracyjna nie decyduje od razu o sukcesie. 

Trzeba przeprowadzić głębokie reformy, żeby kraj ruszył. 

Takie zachód przeprowadził dlatego ludzie w tych krajach są szczęśliwi i stosunkowo bogaci. 

 

 

Proszę wymień te reformy, które spowodowały, że zachód ruszył i ich PKB pnie się w górę w szybkim tempie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Weź sobie rosjanina z Petersburga i rosjanina z kaukazu czy spod Mongolii... 

Teraz weź sobie żyda z Wall Street i czarnego z Bronksu... 

11 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Takie zachód przeprowadził dlatego ludzie w tych krajach są szczęśliwi i stosunkowo bogaci. 

Kolonie? Terytoria zależne? 

 

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Bo już są odpowiedni nasyceni. 

 

Z Europy jak do nich przyjeżdżają w dużych ilościach to tam nie narzekają... 

 

Europa też już jest przesycona obecnie więc nie biorą już ich bo na razie starcza. 

XD 

Wracając do tematu. Co Twoim zdaniem zmienią f-16 na Ukrainie? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Wracając do tematu. Co Twoim zdaniem zmienią f-16 na Ukrainie? 

Nie wiem, mogę tylko gdybać. 

Same f-16 nie dużo, ale zależy co za tym pójdzie. 

Jeśli USA napalalilo się na drugą zimna wojnę to zagrzeją produkcję bronii mocno i poleci na Ukrainę dużo sprzętu. 

Wtedy zmieni się front, ale same f-16 bez USA - inaczej, jeśli USA nie zmieni gospodarki na tryb wojenny tzn nie zaczną produkować masowo amunicji itd no to front się nie zmieni. 

Ani ruscy ani ukr obecnie nie mają sił na ofensywy. 

 

I nikt mi też nie zarzuci, że pisałem o sukcesie tej ofensywy. 

Taki @Kespertmoże potwierdzić, że pisałem - front stanie. I to było po ogłoszeniu mobilizacji już dawno w ru. 

 

8 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Teraz weź sobie żyda z Wall Street i czarnego z Bronksu

Ale USA nie sieje propagandy takiej, jak ruscy jeśli chodzi o to. 

 

10 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Proszę wymień te reformy, które spowodowały, że zachód ruszył i ich PKB pnie się w górę w szybkim tempie :) 

Wspinali się dzięki nauce. Jak coś działało to wprowadzali to w życie. 

 

W Chinach dalej jest wiek 18 mentalnie. Dlatego nie wygrają z zachodem. 

 

Moja teoria na to jest prosta. 

USA stworzyło wizerunek chin jako niezwykłej potegi po to, żeby społeczeństwo czuło jakieś wyzwanie. Masz wyzywanie - musisz się spiąć. 

 

Trzeba tworzyć wrogów po prostu. Ot tak, żeby ludziom się nie nudziło. 

6 minut temu, Messer napisał(a):

 

Starcza do czego? Do tego? ;) 

Jedyny, pseudo argument... 

 

A wystarczy tylko zmienić definicje gwałtu i co podciągać pod gwałt i nagle wykresy idą do góry. 

 

Ostatnio w Polskich mediach boom bo w Polsce umiera wiele ludzi na oiomach w stosunku do zachodu. 

 

Mało kto bierze pod uwagę, jakie są zasady kogo biorą u nas biorą na oiom a kogo na zachodzie. U nas biorą już ludzi dla których rzadko są nadzieję i powinni trafić na oddziały takie, żeby już w spokoju umrzeć na zachodzie to tak nie wygląda. 

 

I tak o to, jak się zastawi tabelki - Polskie oiomy najgorsze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Wspinali się dzięki nauce. Jak coś działało to wprowadzali to w życie. 

Najpierw mówisz o reformach a później o postępie naukowym.
 

Reformy to działania rządowe, administracyjne. Postęp naukowy to coś zupełnie innego.
 

Pewnie zapomniałeś jeszcze dodać, że ten postęp naukowy w USA i Europie był możliwy dzięki migracji z Afryki i bliskiego wschodu :) 

 

Ile masz lat? Twój sposób formułowania myśli jest charakterystyczny dla osób które z edukacją są na bakier. Możliwe, że coś czytasz ale jest to wiedza bardzo powierzchowna, widać braki w jasności wywodu. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Jedyny, pseudo argument... 

 

A wystarczy tylko zmienić definicje gwałtu i co podciągać pod gwałt i nagle wykresy idą do góry. 

 

A to białe rasistki, wystarczy, że Mokebe źle się spojrzy i już leci taka na policję. :(:( Dziękuję za wyjaśnienie sprawy, z tej okazji zostawię tutaj swój komentarz ustny, jaki bym normalnie wrzucił.

 

 

 

Co prawda mam na ten temat inne zdanie, no ale.. czas to pieniądz, a za coś takiego nie zapłacę. :D 

 

4 minuty temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Pewnie zapomniałeś jeszcze dodać, że ten postęp naukowy w USA i Europie był możliwy dzięki migracji z Afryki i bliskiego wschodu :) 

 

Co za cynizm. Nie słyszał, że to inżyniery tu płyną, same wybitne, pracowite, renesansowe umysły? Może jeszcze powiesz, że oni nie dokładają się do najwyższej kultury historycznej w dziejach, a ją niszczą? :D Co za nienaukowe podejście! :D 

Edytowane przez Messer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Najpierw mówisz o reformach a później o postępie naukowym.
 

Reformy to działania rządowe, administracyjne. Postęp naukowy to coś zupełnie innego

Reformy wynikały z postępu naukowego. 

 

Ja to tam się dziwię dlaczego ktoś nie trawi USA. 

 

Ja rozumiem Niemiec ma za co, ruski ma za co, ale serio Polak? Polak ma nie lubieć amerykańca? Za co? 

 

Ja tam jestem za tym, żeby z USA trzymać blisko. Bardzo blisko. Bo się to opłaca. 

 

Kraje frontowe są bogate dzięki USA. Jeśli Polska będzie krajem frontowym jeśli rzeczywiście będzie zimna wojna USA z Ruskimi to będziemy krajem bogatym i dobrze dozbrojonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Messer napisał(a):

Co za cynizm. Nie słyszał, że to inżyniery tu płyną, same wybitne, pracowite, renesansowe umysły? Może jeszcze powiesz, że oni nie dokładają się do najwyższej kultury historycznej w dziejach, a ją niszczą? :D Co za nienaukowe podejście! :D 

Taki skarb, a Niemcy i inni Włosi chcą się nimi z nami dzielić :)

 

Prawdziwa, europejska solidarność.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Reformy wynikały z postępu naukowego. 

 

Ja to tam się dziwię dlaczego ktoś nie trawi USA. 

 

Ja rozumiem Niemiec ma za co, ruski ma za co, ale serio Polak? Polak ma nie lubieć amerykańca? Za co? 

 

Ja tam jestem za tym, żeby z USA trzymać blisko. Bardzo blisko. Bo się to opłaca. 

 

Kraje frontowe są bogate dzięki USA. Jeśli Polska będzie krajem frontowym jeśli rzeczywiście będzie zimna wojna USA z Ruskimi to będziemy krajem bogatym i dobrze dozbrojonym.

Czy ja nie lubię USA? Czy widziałeś moje wpisy odnośnie kraju frontowego kilka stron wyżej? Przeczytaj sobie co tam napisałem i zrozumiesz, dlaczego nie kibicuję Ukrainie. 

3 minuty temu, cst9191 napisał(a):

Taki skarb, a Niemcy i inni Włosi chcą się nimi z nami dzielić :)

 

Prawdziwa, europejska solidarność.

Izrael też się domaga swojego kawałka z tego tortu. Tam w Knesecie aż przebierają nogami w oczekiwaniu na mózgi i intelekty importowane pontonem.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, w temacie migracji do Europy polecam analizy i komentarze Grzegorza Lindenberga. Gość jest zatwardziałym okcydentalistą, więc sympatii proruskich nie można mu zarzucić. Zagorzale bronił obecności Zachodu w Afganistanie (przedstawiając sensowne argumenty*), natomiast w kwestii migracji nie ma złudzeń - żadnego miodu nie będzie, bo większośc napływowych to ludzie bez kwalifikacji, o kulturze zupełnie obcej, których w takich ilościach nie da się ani zintegrować, ani wykorzystać do budowy dobrobytu. 

 

 

https://securityforfreedom.org/2021/10/afganistan-stracona-szansa/

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Magos Dominus napisał(a):

Podasz jakiś przykład? Który z sąsiadów Iraku albo Afganistanu stał się bogaty?

 

Jemu chodzi o państwa takie jak Izrael, Arabia Saudyjska (Ok, ropa, ale Iran też ma ropę), zachodnie Niemcy (zimna wojna) lub Japonia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Czy ja nie lubię USA? Czy widziałeś moje wpisy odnośnie kraju frontowego kilka stron wyżej? Przeczytaj sobie co tam napisałem i zrozumiesz, dlaczego nie kibicuję Ukrainie

To było ogólnie do niektórych osób stąd. 

 

6 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Podasz jakiś przykład? Który z sąsiadów Iraku albo Afganistanu stał się bogaty?

Korea Południowa. 

 

6 minut temu, zychu napisał(a):

temacie migracji do Europy polecam analizy i komentarze Grzegorza Lindenberga

Zobaczę. 

6 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Jemu chodzi o państwa takie jak Izrael, Arabia Saudyjska (Ok, ropa, ale Iran też ma ropę), zachodnie Niemcy (zimna wojna) lub Japonia

No i Koreę południową dodać można. 

 

Robienie dobrze Ameryce skończy się na pewno lepiej, niż ruskim czy Niemcom... 

 

A komuś trzeba w dziejszych czasach. Trzymać z jakimś mocarstwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ ja pytam o Irak i Afganistan, czyli państwa, gdzie USA były zaangażowane militarnie, a Ty mi wyjeżdżasz z Koreą Południową... Nie znasz geografii czy nie potrafisz podeprzeć swej analizy jakimś współczesnym przykładem? Zresztą już zostańmy przy tej Korei i wytłumacz skąd wzięło się ich bogactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

 ja pytam o Irak i Afganistan, czyli państwa, gdzie USA były zaangażowane militarnie, a Ty mi wyjeżdżasz z Koreą Południową

Ale ja nie pisze o tym gdzie stany brały udział w wojnie... Na który kraj wjechały. 

 

Chodzi mi o kraje frontowe - i w tamtych okolicach takimi są choćby Izrael czy Arabia Saudyjska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Bo są rozwinięci i wiedza, że ci ludzie do społeczeństwa im coś wniosą. 

 

Znaczy się, przyjmujemy za mało migrantów z Afryki.

Włochy są bardzo gościnne, tam od początku roku przybyło ich ponad 100 tysięcy, a my, zaścianek Europy, jakieś mury stawiamy na granicy :)

 

 

 

 

 

A teraz do rzeczy: ilu migrantów z Afryki przyjąłeś pod swój dach? Albo Ukraińców? Z ogarnięciem kilku wiosną zeszłego roku nie było problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.