Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Ostatecznie policja twierdzi, że to gruzini.

 

Policja się tylko kompromituje takimi komunikatami.

Jak mawiał książę Aleksandr Michajłowicz Gorczakow - Nie wierzę w wiadomości niezdementowane.

W lutym Polska policja stwierdziła, że nie będzie podawać narodowości przestępców i tak jak dotąd robiła, aż do wczoraj. A jutro, jutro też będą podawać narodowość przestępców czy już nie? To kiedy mówili prawdę, podając, czy nie podając narodowości?

To dwa, a raz to oni tych "gruzinów" "spisali" i puścili wolno. Tak, puścili wolno. Sprawców napaści, pobicia, i to na tyle narodowościowym. Toż to zbrodnia nienawiści. By była gdyby ją popełnił polak ale Gruzin to może, bo Polak  jest od tego żeby cięgi zbierać.

 

Już lepiej by zrobili gdyby się nie odzywali.

Ale skoro to zrobili, to kolejny raz pokazali, że chronią przestępców przed obywatelami a nie obywateli przed przestępcami.

Pluję na nich! Tyle mogę.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wrotycz napisał(a):

W lutym Polska policja stwierdziła, że nie będzie podawać narodowości przestępców i tak jak dotąd robiła, aż do wczoraj. A jutro, jutro też będą podawać narodowość przestępców czy już nie? To kiedy mówili prawdę, podając, czy nie podając narodowości?

 

Pewnie wybiórczo podaje, gdy jest im to wygodne, i unika podawania, gdy nie jest im to na rękę.  

 

 

27 minut temu, wrotycz napisał(a):

To dwa, a raz to oni tych "gruzinów" "spisali" i puścili wolno. Tak, puścili wolno. Sprawców napaści, pobicia, i to na tyle narodowościowym. Toż to zbrodnia nienawiści. By była gdyby ją popełnił polak ale Gruzin to może, bo Polak  jest od tego żeby cięgi zbierać.

 

Napisałem wyżej, że puszczenie ich wolno, to kompletna patologia.

Jednocześnie w tamtym poście dodałem list gończy za polakiem, który ma złosić się do aresztu na 2 dni

za przeklinanie w miejscu publicznym... 

 

Mam nadzieję, że medialne nagłośnienie sprawy poskutkuje, że nie będą chcieli tego zamieść pod dywan

i dadzą karę adekwatną do przewinienia - ale obawiam się, że się łudzę. 


Tak jak kiedyś nagłośniono sprawę z karyną i dwoma czeczenami, którzy przez internetową sprzeczkę napadli typa, złamali mu szczękę i ukradli telefon - wszyscy

dostali śmieszne wyroki w zawieszeniu i niewielkie kary finansowe.

 

34 minuty temu, wrotycz napisał(a):

Pluję na nich! Tyle mogę.

 

Szkoda śliny na nich. Od 2020 ta instytucja skompromitowała się tyle razy, że gdyby chcieć pluć za każdym razem, można by się odwodnić heh.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Ciężko ocenić to co jest napisane na wykopie jako jednoznacznie wiarygodne, ale można rzucić okiem:

 

https://wykop.pl/wpis/72527137/czemu-znalezisko-o-pobiciu-grupy-polakow-przez-ukr

 

Osoba, która twierdzi, że została pobita na tych bulwarach pisze, że policja manipuluje i nie wylegitymowała wszystkich sprawców.

Pierwszy post w wątku:

 

Czemu znalezisko o pobiciu grupy Polaków przez Ukraińców w której jestem pokrzywdzony, zostało zdjęte z głównej jako manipulacja?
Jedyną manipulacją jaką widzę jest oświadczenie policji, tak to prawda zostało spisanych 13 osób ale włącznie z nami w roli ofiar.
Agresorów było około 10, policja wylegitymowała 4 albo 5. Druga manipulcja że niczego nie zgłosiliśmy ja oraz 2 kolegów powiedzieliśmy że chcemy zgłosić oficjalne zeznania, powiedzieli żebyśmy im dali dokumenty i się do nas odezwą jutro.

 

Mój kolega do szpitala pojechał swoim prywatnym samochodem, do szpitala bliżej jego zamieszkania. Niestety nie jest biegły w bójkach ulicznych i nie wiedział że jak nie wejdzie do karetki która przyjechała na akcje to żadne kwity nie wlecą. Gruzin który jest na pierwszym nagraniu, na drugim kopie chłopaka w białej koszulce w głowę. On nie uciekł z miejsca zdarzenia, a i tak nie został zatrzymany To że na miejscu zdarzenia w czasie przyjazdu policji nie ma części sprawców bo się ulotnili, oznacza że w ogóle ich nie było?


Jak ktoś dokona na was rozboju, zadzwonicie na policje, i sprawca nie będzie z wami na nią czekał, oznacza że pobiliście się i okradliście się sami? Chłopak który na pierwszym filmiku trzyma flagę Ukrainy się ulotnił, tak jak chłopak w białej bluzie stone island i z czapką bucket na głowię, który na pierwszym filmiku macha do kamery, a na drugim uderza mojego kolegę po czym on gubi okulary i filmik się urywa.
Spoko, wierzcie sobie w oświadczenia policji której komendant wysadził granatnikiem budynek, wtedy też śmieszne rzeczy pisali w oświadczeniu, że myślał że to głośnik i chciał sobie muzyki posłuchać. Co więc jest waszym zdaniem manipulacją, fake news.
 

Dałem koledze flagę ukrainy, kazałem zmuszać go do wypowiedzenia Slava Ukrainie, żeby nagrać filmik a potem się pobiliśmy nawzajem. Może ja jestem Rosyjskim szpiegiem? Albo ci 20-paro letni Gruzini? To że sprawcy nie zostali złapani na miejscu po pobiciu, oznacza że ich tam nie bylo? A i nie wiem czemu wy mnie powiązujecie z konfederacją, nigdy na nich nie głosowałem i raczej nie planuje 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

@wrotycz Ciężko ocenić to co jest napisane na wykopie jako jednoznacznie wiarygodne, ale można rzucić okiem:

 

https://wykop.pl/wpis/72527137/czemu-znalezisko-o-pobiciu-grupy-polakow-przez-ukr

 

Osoba, która twierdzi, że została pobita na tych bulwarach pisze, że policja manipuluje i nie wylegitymowała wszystkich sprawców.

Pierwszy post w wątku:

 

Czemu znalezisko o pobiciu grupy Polaków przez Ukraińców w której jestem pokrzywdzony, zostało zdjęte z głównej jako manipulacja?
Jedyną manipulacją jaką widzę jest oświadczenie policji, tak to prawda zostało spisanych 13 osób ale włącznie z nami w roli ofiar.
Agresorów było około 10, policja wylegitymowała 4 albo 5. Druga manipulcja że niczego nie zgłosiliśmy ja oraz 2 kolegów powiedzieliśmy że chcemy zgłosić oficjalne zeznania, powiedzieli żebyśmy im dali dokumenty i się do nas odezwą jutro.

 

Mój kolega do szpitala pojechał swoim prywatnym samochodem, do szpitala bliżej jego zamieszkania. Niestety nie jest biegły w bójkach ulicznych i nie wiedział że jak nie wejdzie do karetki która przyjechała na akcje to żadne kwity nie wlecą. Gruzin który jest na pierwszym nagraniu, na drugim kopie chłopaka w białej koszulce w głowę. On nie uciekł z miejsca zdarzenia, a i tak nie został zatrzymany To że na miejscu zdarzenia w czasie przyjazdu policji nie ma części sprawców bo się ulotnili, oznacza że w ogóle ich nie było?


Jak ktoś dokona na was rozboju, zadzwonicie na policje, i sprawca nie będzie z wami na nią czekał, oznacza że pobiliście się i okradliście się sami? Chłopak który na pierwszym filmiku trzyma flagę Ukrainy się ulotnił, tak jak chłopak w białej bluzie stone island i z czapką bucket na głowię, który na pierwszym filmiku macha do kamery, a na drugim uderza mojego kolegę po czym on gubi okulary i filmik się urywa.
Spoko, wierzcie sobie w oświadczenia policji której komendant wysadził granatnikiem budynek, wtedy też śmieszne rzeczy pisali w oświadczeniu, że myślał że to głośnik i chciał sobie muzyki posłuchać. Co więc jest waszym zdaniem manipulacją, fake news.
 

Dałem koledze flagę ukrainy, kazałem zmuszać go do wypowiedzenia Slava Ukrainie, żeby nagrać filmik a potem się pobiliśmy nawzajem. Może ja jestem Rosyjskim szpiegiem? Albo ci 20-paro letni Gruzini? To że sprawcy nie zostali złapani na miejscu po pobiciu, oznacza że ich tam nie bylo? A i nie wiem czemu wy mnie powiązujecie z konfederacją, nigdy na nich nie głosowałem i raczej nie planuje 

 

Nie dziwi mnie, że polskie państwo sponsoruje ukrainskie święto niepodległości gdzie prezentują film z Polakami jako bandytami. 

 

Dziwni mnie to, że już teraz, na tak niskim policyjnym szczeblu, jebie się Polaków bez mydła 

 

Ja myślę że Ukraińcy powinni dostać jak najszybciej paszporty. W końcu mamy braki kadrowe w policji. Im szybciej tacy ludzie którzy powielają propagandę jak struś czy Szarak staną się zbędni, tym szybciej dostaną po dupie, takim którzy liżą rowa nowym panom najbardziej się gardzi. Mentalność taka sama jak beciaka który stara się przypodobać kobiecie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, balin napisał(a):

Ukraińska ulotka propagandowa skierowana do rosyjskich żołnierzy: "Gdy Tobie latają pociski nad głową, Ibrahim zalicza Twoją żonę."

Przyganiał kocioł garnkowi...

 

Co do pobicia grupy Polaków to nie pierwszy raz, gdzie policja wykazuję się skrajną niekompetencją. Pewnie wolą chodzić za Kołodziejczakiem albo latać helikopterem niż ganiać sprawców pobicia. 

Pewnie zaraz okaże się, że ruscy szpiedzy, agenci i podżegacze.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 @Hubertius No i kogo tam mamy? Proszę bardzo Stuhr, Ostaszewska... Wiedziałem, wiedziałem żeby nie wchodzić tutaj w niedzielę rano to i tak wszedłem.

Kurdej-Szatan brakuję tylko, nic już bym nie zmieniał no złoto po prostu.

Edytowane przez Pietryło
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ja pierdolę, to przekracza wszelkie poziomy żenady...
 

 

No cóż obsrywania Polski ciąg dalszy... Zestaw nazwisk się zgadza, temat dzisiaj chwytliwy i gotowa teza do napierdalania Polaków po łbie, żeby nie myśleć samemu, tylko mamy od tego elyty. 

 

Mam nadzieję, że dużo więcej osób wybierze Raport Pileckiego.

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertius napisał(a):

Tylko czekać jak pokażą na filmie, że polscy żołnierze otwierają ogień wobec "bezbronnych" nachodźców. 🤗

Pierwsza rzecz: jako naród musimy wypracować sobie pewność siebie. Plują na nas? Niech plują, my robimy swoje. Niech te gnidy dwoją się i troją w swej brudnej robocie, bez efektu.
 

Druga rzecz: przetłumaczyć ten film na arabski i puścić na y2. Wykorzystać na własną korzyść. Niech i tam będzie scena, że nasza straż graniczna strzela bez ostrzeżenia. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ja pierdolę, to przekracza wszelkie poziomy żenady...
 

 

 

Ciekawe czy będzie scena jak nachodźca płynął Bugiem przez 6 dni :)

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/wideo/8299521,migrant-rzeka-6-dni-tvn-joachim-brudzinski-granica-bialorus-polska.html

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Pyrkosz said:
21 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Plują na nas? Niech plują, my robimy swoje.

Taa… niech nakręci jak Palestyńczycy zbliżają się do granicy Izraela zobaczymy jak długo potrwa karierka reżyserki.

 

Ale co mnie, jako obywatela tego kraju obchodzi kariera reżyserki?

Co to ma wspólnego z poddawanie się presji wstydu?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://300gospodarka.pl/news/panstwa-brics-rezygnuja-z-dolara-role-przejma-waluty-krajowe

 

 

 

-----

22 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

 

 

 

Tymczasem straż graniczna Arabii Saudyjskiej waliła w nielegalnych imigrantów z moździerzy. I nie po to, aby ich przestraszyć.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30099564,human-rights-watch-arabia-saudyjska-ostrzeliwuje-migrantow.html

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent GRU zwerbował w Polsce 16-letniego Ukraińca. Eksperci: mamy problem

Z 16 członków największej w historii siatki rosyjskiego wywiadu działającej w Polsce, którą rozbiła ABW i lubelska Prokuratura Krajowa, aż 12 to obywatele Ukrainy. Część z nich – jak ustaliła „Rzeczpospolita” – ma w naszym kraju status uchodźców wojennych, a kilku było w Polsce już wcześniej.

 

Doniesienia „Washington Post” potwierdziliśmy w swoich źródłach w służbach, jak i to, że najmłodszym zwerbowanym jest 16-latek z Ukrainy. To m.in. studenci z Białorusi, jeden to Rosjanin – młody hokeista Zagłębia Sosnowiec. Wszyscy – amatorzy.

 

Skala mających działać w siatce szpiegowskiej Ukraińców pokazuje, że „Polska ma ogromny problem”. – Nasze służby powinny infiltrować środowiska obcokrajowców ze Wschodu, ich grupy w internecie – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

 

 

Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych: – Jest tu analogia do werbunków dżihadystycznych, które znamy z ostatnich lat. Czyli stawianie pewnych zadań, coraz poważniejszych, na zlecenie „anonima”.

Od ulotek po sabotaż

W newralgicznym rejonie – na Podkarpaciu, gdzie jadą pociągi z pomocą dla walczącej Ukrainy – szpiedzy zwerbowani przez GRU, rosyjski wywiad wojskowy, na trasach kolejowych zakładali kamery i przygotowywali akty dywersji.

 

Pierwszych dziewięciu członków siatki ABW zatrzymało w marcu, później kolejnych – dziś to łącznie 16 osób. Sensacyjne informacje o tym, że trzonem grupy byli Ukraińcy, podał „Washington Post”, ujawniając też, że wśród rozkazów, jakie dostali, było m.in. wykolejenie pociągów wiozących broń do Ukrainy, podpalenia, a nawet zabójstwa.

 

Całość:

https://www.rp.pl/sluzby/art39013021-agent-gru-zwerbowal-w-polsce-16-letniego-ukrainca-eksperci-mamy-problem

 

A może to byli gruzini? Albo ruscy z ukraińskim paszportem? Albo hiszpańska inkwizycja?

Albo przechodzili tylko z tragarzami, a nie szpiegowali? Zbyt wiele niewiadomych, żeby zająć jednoznaczne stanowisko, cholera jasna...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie:
 
16 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 165
+-
Uprzejmię informuje iż wywiad w trzecim dniu wojny stwierdził że Rosji starczy rakiet na 3-4 dni i Putin strasznie się wściekł: https://www.wprost.pl/swiat/10637284/nowe-informacje-wywiadu-putin-wsciekly-rakiet-wystarczy-na-3-4-dni.html
W sierpniu 2022 mieli już mieć połowę(rozmnożyły się) ale tylko 20-% Iskanderów: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rosji-koncza-sie-rakiety-ukrainski-wywiad-donosi-o-problemach/cmm1s6t
Za to kończyły im się w grudniu 2022: https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3082920,koniec-ze-zmasowanymi-ostrzalami-ukrainy-rosji-skonczyly-sie-iranskie-drony-i-koncza-sie-rakiety
a w styczniu 2023 zostało już tylko 100 Iskanderów: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1522190%2Crosji-kurcza-sie-zapasy-iskanderow-ujawniono-ile-tych-pociskow-zostalo
Teraz piszą o prawie 300 Iskanderach a podobno(cytat) "Przedstawiciel wywiadu Ukrainy uważa, że Rosja jest w stanie miesięcznie produkować jedynie od 20 do 30 pocisków Kalibr i Ch-101, a poziom produkcji pocisków balistycznych Iskander jest jeszcze niższy. " :)))
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.