Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, tmr napisał(a):

"Już 24 sierpnia 2023 r., z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, NBP i NBU wyemitują monety kolekcjonerskie „Przyjaźń i braterstwo to największe bogactwo

To nawet ciekawa inicjatywa, zwalszcza dla ukrofilstwa. Nie moja rzecz. Jednak warto by było zadać o konsekwencje i spójność i wraz z takim hasłem, w kontekście relacji polsko-ukraińskich, redefiniować pojęcie wspomnianych przyjaźni i braterstwa. Bo jako żyję to przyjaźń a już mocniejsza jego wersja czyli braterstwo to owszem pomoc, ale wdzięczność za tę pomoc. To dbanie by tak zażyła reakcja była zbudowana na gruncie prawdy, wzajemnego rozliczenia z trudnych kwestii, to nie ogłaszanie publicznie, że musisz mi pomagać, a następnie krytykowanie, że za mało, a to na czym tobie zależy "przyjacielu" to na razie nie pytaj, może kiedyś do tego wrócimy albo parafrazując słowa ukraińskiego dyplomaty: nasza przyjaźń trwa tylko dlatego, że teraz jesteśmy w potrzebie, po wojnie będziemy rywalami...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/jest-decyzja-holandia-i-dania-przekażą-ukrainie-f-16/ar-AA1fwbQ7?ocid=hpmsn&cvid=a0ba23311aac4e1a91cace1fa7395e92&ei=6

 

Czyżby nasi się opamiętali? 

Na ile f-16 zmienią sytuację na froncie w 2024 roku (bo wtedy piloci zakończą szkolenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Czyżby nasi się opamiętali? 

Na ile f-16 zmienią sytuację na froncie w 2024 roku (bo wtedy piloci zakończą szkolenia)?

Przewijały się inf., że f 16 nie wystartują ze stepu. Potrzeba im lotnisk. Nie zam się na tym. Pewnie oznacza to udostępnienie lotnisk PL  ( serwis, tankowanie gratis jak to wsród braci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tmr napisał(a):

Przewijały się inf., że f 16 nie wystartują ze stepu. Potrzeba im lotnisk. Nie zam się na tym. Pewnie oznacza to udostępnienie lotnisk PL  ( serwis, tankowanie gratis jak to wsród braci )

Do tego czasu zapewne się włączymy do konfliktu :) 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Chyba przed ALBO ZA TO wywalą nas z NATO.:)

Wtedy będziemy mogli "samodzielnie" podjąć decyzję o udziału w wojnie.

Przeciez anżej nie może się doczekać żeby hufce ( rozbrojone ) dać pod komendę upainy. Komik poklepie go po plecach. anżej w ekstazie. Przecież już nic nie mamy im do oddania. Poza mięchem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tmr napisał(a):

Przeciez anżej nie może się doczekać żeby hufce ( rozbrojone ) dać pod komendę upainy. Komik poklepie go po plecach. anżej w ekstazie. Przecież już nic nie mamy im do oddania. Poza mięchem. 

Mamy jeszcze strategów, wielkich architektów sojuszu polsko ukr. Już oni wymyślą korzystny scenariusz na tę okazję.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spacemarine napisał(a):

Ciekawe, ale i tak podchodzę do tego z rezerwą. Przynajmniej dopóki reszta ambasad innych krajów nie wystosuje podobnego polecenia.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 11:22, Kespert napisał(a):

Ech, kilka dni z dala od internetu, kilka stron do nadrobienia... a gdzie wzmianki o:

Nie ma mnie dodającego dużo postów wartościowych to traci na wartości temat i to jak. 

 

Tutaj krótko mówiąc zajmują się niektórzy głupotami zamiast rzeczywiście konkretnymi, wnoszącymi duża wartość merytoryczną - rzeczami. 

 

Zauważ w jakim kierunku skręcił ten wątek teraz. 

Totalny odlot i takie bzdury, że aż się nie chce nic pisać. 

 

Znałem fragment ciekawy pewnego filmiku, który da dużo do myślenia (powinien); 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

[..]

Totalny odlot i takie bzdury, że aż się nie chce nic pisać. 

[..]

 

To nie pisz.

 

To prawackie pi….nie jest z każdym miesiącem silniejsze w całej Europie. Gdybyście tylko mieli mózgi to by was to nie szokowało.  Kilkadziesiąt lat sprawowania władzy przez liberałów przyniosło efekty: zniszczenie wartości rodzinnych i więzów społecznych, masowa migracja - zamienienie Europy w sracz dla dzikusów, etc, etc..

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Nie ma mnie dodającego dużo postów wartościowych to traci na wartości temat i to jak. 

:D 

 

tak, gdyby nie ty, to byśmy nie wiedzieli, co się dzieje na świecie. :D 

 

japierdolę, bożuchno kochany. Za grubo, Szaruś, za grubo. :D 

Edytowane przez zychu
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von SternbergI twój wpis jest kwintesencją. 

 

Nie znasz pojęć jakimi się posługujesz. 

 

10 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

jest z każdym miesiącem silniejsze w całej Europie.

Prawackie? Ojjjj, twój pogląd na prawicę nie ma żadnego zastowania na zachodzie :(

 

To, że ci się wydaje - prawica dochodzi do władzy na zachodzie.... Do tej definicji prawicy jaką ty stosujesz to oni nawet nie stali. 

 

Wymień mi jedna, ale to jedna partie na zachodzie taką, jak konfederacja u nas. Jedną.

 

Prawica na zachodzie jest prawica naukową, ci ludzie dalej cenią sobie liberalizm. 

 

Wiesz, że szefowa Adf która uznawana jest przez niektórych za faszystowską ma liderkę która jest zadeklarowaną lesbijką i pokazuje się razem ze swoją partnerką a mediach? xD 

14 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

.  Kilkadziesiąt lat sprawowania władzy przez liberałów przyniosło efekty: zniszczenie wartości rodzinnych i więzów społecznych, masowa migracja - zamienienie Europy w sracz dla dzikusów, etc, etc..

Nooo i widać, jak się żyje ludziom na zachodzie a jak na wschodzie. 

Piekielny zły ten liberalizm a ludzie dalej uciekają na zachód. :(

 

Liberalne kraje są krajami najsilniejszymi i najbardziej rozwiniętymi. 

 

To przez was brak nauki i ignorancję wam się wydaje, że kraje takie, jak Francja, Niemcy czy Hiszpania są słabe. 

 

NIE, nie są. 

 

@zychu Oczywiście, że to nie ironia.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ Przecież pisałem żebyś się nie wysilał :)

I co z tego że jest lesbą? Stoi w kontrze do tego całego ścieku (EU, euro liberalizm) którym podnieca się taki frustrat jak Napierała a Ty za nim.

 

Te kraje są tak silne, że mentalnie nie potrafią obronić swoich granic pomimo tego, że dysponują wszystkimi środkami do tego potrzebnymi. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von SternbergAfd dalej nawet przy konfederacji nie stało.  xD 

Bo są rozwinięci i wiedza, że ci ludzie do społeczeństwa im coś wniosą. 

@Brat JanWidzę, że nikt cię wytłumaczył dlaczego usa wydało taki komunikat. 

Wiec, ja ci to powiem - wynika to z tego, że Litwa zamknęła przejście graniczne z Białorusią. 

To wszystko. ;)

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

@Roman Ungern von SternbergAfd dalej nawet przy konfederacji nie stało.  xD 

Idź tam zagłosuj sobie na naukowca Kotłownię albo Tfuska i daj mi już spokój. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał(a):

Widzę, że nikt cię wytłumaczył dlaczego usa wydało taki komunikat. 

Wiec, ja ci to powiem - wynika to z tego, że Litwa zamknęła przejście graniczne z Białorusią. 

To wszystko. ;)

Oni mieli 6 przejść, zamknęli tylko 2.

Czyli 4 czynne są.

Twój argument obalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.