Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Tu pani mówi, że ukraińskie wojsko i Azowcy nie wypuszczają ludzi z miasta.

Druga, że do nich strzelają, nie wypuszczają ze wsi.

Trzecia, że zdecydowali się uciekać, ale ukraińcy nie chcieli ich wypuścić, a jak w końcu puścili to się bała, że im strzelą w plecy.

 

Witnesses: Ukraine Forces Preventing Civilians Leaving Mariupol Through Humanitarian Corridors

 

Jakoś to ma się, nie tylko nijak, ale w kontrze do oficjalnej, ukraińskiej propagandy.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz, fakty się nie liczą - chyba że fakty medialne. ;)

Nawet tu, oprócz kilku ciekawych, merytorycznych wypowiedzi, dominuje napierdalanka (polowanie na onuce) i emocjonalny ściek - w końcu kilku idiotów może sobie bezkarnie pocisnąć ruskich (niezależnie od tego, czy zasługują).

Najlepszym komentarzem odnośnie do poziomu "dyskursu" niech będzie przytoczony poniżej komentarz:

"ruskie ciężarówki to szmelc, do ukraińskich nie mają startu" - cóż więcej mogę napisać? Najwyraźniej ural uralowi nierówny... :)

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

Mniej pomników gnoja bandery(jest ich 40), mniej ulic nazwanych imieniem gnoja klaczkiwskiego, mniej stadionów nazwanych imieniem gnoja szuchewycza, mniej krzyży i obelisków oraz świat ku czci ludzi, którzy mordowali naszych rodaków, mniej masturbacji debilami pokroju oleha tiahnyboka, zakmniecie mordy w kwestiach Przemyśla, Jasła. 

 

Jeszcze 1 rzecz...smutna. Rada Lwowa w pazdzierniku 2021 powzięła decyzję o ustanowieniu roku 2022 "rokiem upa". Złośliwy hihot histori.

Skamla teraz rezuny, "lachów" nagle przyjaciółmi zwą. Już nie "na pohybel Lachom" ale "my braty"

 

 

Zdaje się, że problem ten zostanie rozwiązany przez Putina. Jednym z żądań rosyjskich jest denazyfikacja Ukrainy przez usunięcie pozostałości po Banderze w postaci nazw ulic, pomników itp. Ukraińcy są gotowi się zgodzić na to. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Proffesor napisał:

mnie zawsze zastanawia czemu ludzie sie rzucaja na cukier w sytuacji wojennej, no nie bede smieszkowac,ze dla oslody zywotowa, ale wczoraj widzialem fimik jak ruscy sie rzucaja na cukier w markecie.

 

Można też zrobić nastaw na bimber. A pod naszą szerokością i długością geograficzną. To w czasie "W" bimber to dobra waluta. W myśl zasady za 20 zeta nie załatwisz niczego a za flaszkę wszystko :).

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RealLife said:

Demografi raczej sobie nie poprawimy. Ukraińcy nie mają wielu dzieci.

Ale wśród uchodźców, dzieci jest akurat trochę.

Już to gdzieś wspomniałem, ale powtórzę - pierwsze wrażenie nauczycieli pracujących z tymi dziećmi zawiera się w słowie - lepsze.

Jeszcze nauczone szacunku do starszych, szacunku do pracy (wiadomo przy tym, jednostki to nie statystyka, plus akurat mowa o dzieciach z mniejszych miejscowości i wiosek). Kiedyś pewnie całe tomy badań powstaną na ten temat.

Na razie powstaje wściek rodziców/madek, którym nagle podstawia się wzorzec że - widać można, ale wy nie umiecie. Z tego pewnie sporo problemów w perspektywie kilku lat wyniknie.

 

21 minutes ago, wrotycz said:

Tu pani mówi, że ukraińskie wojsko i Azowcy nie wypuszczają ludzi z miasta.

Jakbym czytał niemiecka prasę i oskarżenia AK o niewypuszczanie ludzi z Warszawy podczas powstania. Po czasie, okazało się że spreparowane przez Goebbelsa w celu skłócenia AK z cywilami, w czasie gdy w najlepsze trwała rzeź cywilów w Woli.  http://www.sppw1944.org/powstanie/wola_rzez.html

 

A na marginesie, istnienie tego typu "niezależnego dziennikarstwa" to woda na młyn fuck-checkerów i innych demagogów. Pokazując palcem to "dzieło", większością demokratyczną głosów dostaną carte blanche na cenzurę wszystkich innych wiadomości... znak rozpoznawczy, jak się nie obejrzysz tam nie przegrają.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kespert napisał:

Ale wśród uchodźców, dzieci jest akurat trochę.

Już to gdzieś wspomniałem, ale powtórzę - pierwsze wrażenie nauczycieli pracujących z tymi dziećmi zawiera się w słowie - lepsze.

Jeszcze nauczone szacunku do starszych, szacunku do pracy (wiadomo przy tym, jednostki to nie statystyka, plus akurat mowa o dzieciach z mniejszych miejscowości i wiosek). Kiedyś pewnie całe tomy badań powstaną na ten temat.

Na razie powstaje wściek rodziców/madek, którym nagle podstawia się wzorzec że - widać można, ale wy nie umiecie. Z tego pewnie sporo problemów w perspektywie kilku lat wyniknie.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maroon napisał:

Ja to tak sobie czasem myślę, że jakby ktoś spuścił parę bombek na niejaki Izrael, to dużo problemów świata mogłoby nagle w cudowny sposób zniknąć. 🤔

tylko,ze oni maja schrony, to musialyby byc potezne nuki.

obawiam sie,ze predzej na nas spadna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, eknm2005 said:

Wojna na facebooku się rozkręca. xd

 

Ameryka vs Russia, kto lepszy w te klocki?

 

Ta młoda Julka stosuje typową propagandę. Przede wszystkim założyła z góry retorykę rosyjską o nazizmie na Ukrainie i twierdzi że to Ukraina zaatakowała Donbas. Ani słowa nie wspaniała o ruskiej prowokacji i wspieraniu separatystów 

a później już jawnym wsparciem militarnym. Jednym słowem kłamie i pies ją... Mogła by wspomnieć o zestrzeleniu Holenderskiego samolotu co się ruskim pomyliło. 

 

Jedynie co jest warte uwagi to jej rekord w wyciskaniu sztangi. 150 kg mając 15 lat! Nie  wiarygodne. Pomyślał bym, że to błąd w tłumaczeniu ale mój kolega miał 16 lat jak wygrał zawody na sztandze - 200 kg. To był rekord czegoś tam. 

 

Ale 15 latka i 150 kg....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

Tu pani mówi, że ukraińskie wojsko i Azowcy nie wypuszczają ludzi z miasta.

Druga, że do nich strzelają, nie wypuszczają ze wsi.

Trzecia, że zdecydowali się uciekać, ale ukraińcy nie chcieli ich wypuścić, a jak w końcu puścili to się bała, że im strzelą w plecy.

 

Witnesses: Ukraine Forces Preventing Civilians Leaving Mariupol Through Humanitarian Corridors

 

Jakoś to ma się, nie tylko nijak, ale w kontrze do oficjalnej, ukraińskiej propagandy.

 

 

 

Graham Phillips - autor filmu to były pracownik Russia Today. Określa się jako niezalezny korespondent. Już w 2014 był aresztowany przez Ukrainę na Krymie. Putin go wybronił. 

 

W Mariupolu było 2 dziennikarzy z Associated Press. Ruskie wzięli ich na cel. Jakoś udało im się zbiec z miasta w przebraniu. Żaden nie potwierdza tej wersji. 

 

Co do strzelania w plecy to są to słowa wypowiedziane przez Ukrainkę która ma męża Rosjanina. Nie chcieli go wypuścić na kontroli z miasta. Raczej normalne że ruski to teraz podejrzany na Ukrainie. W końcu wyjechali. Strzałów nie bylo. 

 

Ruskie też potrafią zakladać Ukraińskie mundury czy tam naszywki i strzelać do ludności miejscowej. To już robiłi na samym początku wojny. 

 

20 minutes ago, eknm2005 said:

Czy jej tam nie ma

 

Nie oglądałem. Strzelam w ciemno - nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Ja to się zastanawiam, jak się rozwiążą kwestię Pacyfiku. Coraz gorącej jest tam. 

Czy uważacie, że po Ukrainie może wybuchnąć tam ogromna wojna? Według mnie USA się stamtąd nie cofanie bez wojny. 

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że jedyny scenariusz walki USA z Chinami, który mogłyby wygrać to... broń biologiczna.

Śmiercionośny wirus wyprodukowany w labie, który atakowałby tylko Chińczyków.

Pokonanie przeciwnika bez jakiejkolwiek walki. Bo w każdym scenariuszu wojennym z roku na rok jakiekolwiek szanse zwycięstwa USA nad Chinami będą maleć.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Mogła by wspomnieć o zestrzeleniu Holenderskiego samolotu co się ruskim pomyliło. 

 

Nie jest takie oczywiste komu się pomyliło, ani czy się pomyliło.

Co prawda odbył się sąd ale był to sąd kapturowy, a dowody w tej sprawie były ukrywane lub fabrykowane.

Holenderskie śledztwo ustaliło, że samolot został zestrzelony prze rakietę Ziemba powietrze wystrzeloną z terenów objętych wojną, po stronie separatystów. Producent BUKów stwierdził w swoim własnym śledztwie, że nie były to rakiety rosyjskie.  Tajemniczy transport wyrzutnik BUK, z brakującymi dwoma rakietami, na ciężarówce został sfilmowany. Wg "twórców" tych filmów, transport  jechał z Ukrainy do Rosji. Żaden z tych filmów nie dowodzi, że faktycznie to był ten transport, w tym dniu, ani Anety, że z takim przeznaczeniem. Czego natomiast dowodzi, to to, co widać, że zostałobfotografowany i sfilmowany że wszystkich stron i kierunków, w biały dzień, bez żadnej daty na filmie, co w przypadku kamer samochodowych jest powszechne.

 

Nie będę się rozwodził nad szczegółami. Sprawa jest dość zagmatwana a ja nie jestem Columbo, żeby ją rozstrzygać. Columbo by się spytał o motyw, o to kto zyskał na tej zbrodni i by się okazało, że Rosja nie miała nic do ugrania na tym incydencie bo wiedziała, że byłaby oskarżona i skazana zanim by powiedziała Be, a Ukraina mogła tylko wygrać obarczając winą Rosję, co było banalnie proste - wystarczyło użyć sowieckich rakiet, których wszyscy mieli pod dostatkiem i powiedzieć - patrzcie, to ruska rakieta, to ruscy! Ale ja nie jestem Columbo.

 

Dość powiedzieć, że sprawa nie jest taka oczywista, skoro holenderscy śledczy nie ustalili kto, i twoje kategoryczne twierdzenia, są dość  radykalne, żeby nie powiedzieć fanatyczne.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interia podaje:

 

"Związek zawodowy niemieckich policjantów domaga się utworzenia specjalnych stref na dworcach kolejowych, by chronić ukraińskich uchodźców przed handlarzami ludźmi i przestępcami seksualnymi.

 

Tamtejsza policja zauważyła, że podejrzani osobnicy podchodzą do młodych kobiet, zanim jeszcze funkcjonariusze nawiążą kontakt z uchodźcami."

 

Szybkie te Ahmedy są. 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.