Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Personal Best said:

Ale kim jest ten Uszi oprócz tego jak widzę to jakiś zaniedbany 45 latek? Co to za opinia w ogóle? "Kraj nad Wisłą"? To ma być szacunek dla własnego kraju? To ktoś ważny w ogóle ?

O ile nie ma znaczenia kim jest i jak wygląda ktoś, kto wychodząc na dwór stwierdza, że słońce świeci, po czym wypowiada te słowa na głos - o tyle próba dyskredytacji kogokolwiek w oparciu o wygląd to naprawdę żałość nad żałościami, że aż litość za serce chwyta nad kruchością ego. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Edelgeist napisał:

 

 Pomijając, że w mojej skromnej, subiektywnej ocenie, ci "gapie" to ekspresowy produkt fantazji, jednak załóżmy, że jacyś gapie byli. To kim oni byli? Jakimiś okolicznymi wieśniakami, którzy usłyszeli bębnienie doboszów i przyszli z ciekawości. My tu nie mamy do czynienia z gapiami, tylko OFERTĄ FIRM i marketingiem, mającym na celu ściągnięcie potencjalnych zainteresowanych. A skoro działają tam bez przeszkód biura turystyczne, to znaczy, że nie jest tak źle...

Ale to ma mieć na co wpływ bo nie rozumiem. Banalizuje wojnę? Bardziej niż większość wpisów w tym wątku które wszędzie węszą "spiseg zachodu" ? Przecież w takiej ofercie mogą sobie napisać co chcą , że do Buczy czy do Suczy ich wezmą a skończy się na spacerku Chreszczatykami i słuchaniu wojennych piosenek w jednej z kawiarni a to że marketingowo ktoś to opakuje jako "zwiedzanie kraju objetego wojną"?

1 minutę temu, Rnext napisał:

O ile nie ma znaczenia kim jest i jak wygląda ktoś, kto wychodząc na dwór stwierdza, że słońce świeci, po czym wypowiada te słowa na głos - o tyle próba dyskredytacji kogokolwiek w oparciu o wygląd to naprawdę żałość nad żałościami, że aż litość za serce chwyta nad kruchością ego. 

Stary przecież ten facet mówi nic poza cała masa ogólników. To ja już wolę posłuchac Marcina Strzyżewskiego jesli mam tracić czas bo kiepsko znam rosyjski.
To co po angielsku, niemicecku można samemu ogarnąć bez trudu.

4 minuty temu, tmr napisał:

Podobno mężczyźni mieli zakaz opuszczania upainy. Bronić kraju mieli...czy cuś ;)

Widocznie syt.nie jest tak dramatyczna jak widzimy w tv :)

Ale przecież to mogą być ludzie którzy od dawna żyją w innym kraju.
U mnie w mieszkaniu był kiedyś kolega z Ukrainy który mieszka w Niemczech gdzie pracuje jako informatyk, przyjechał i zanocował bo następnego dnia miał odebrać matke z dworca w Warszawie. Nie wszyscy walczą, nie wszyscy nawet od dekad mieszkają tam gdzie toczy się wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Personal Best napisał:

Ale przecież to mogą być ludzie którzy od dawna żyją w innym kraju.

Ta..mogą. Na każdej większej ulicy widzę pojazdy z tymi co tu od dekad.

Ale to akurat jest proste: widłami helikoptera nie strącisz, końską szczęka na kiju - tanka nie rozwalisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tmr napisał:

Ta..mogą. Na każdej większej ulicy widzę pojazdy z tymi co tu od dekad.

Ale to akurat jest proste: widłami helikoptera nie strącisz, końską szczęka na kiju - tanka nie rozwalisz. 

Szczerze to bardziej bym się cykał kolesi którzy przyjadą tu po wojnie jako weterani. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Personal Best napisał:

Ale to ma mieć na co wpływ bo nie rozumiem. Banalizuje wojnę? Bardziej niż większość wpisów w tym wątku które wszędzie węszą "spiseg zachodu" ? Przecież w takiej ofercie mogą sobie napisać co chcą , że do Buczy czy do Suczy ich wezmą a skończy się na spacerku Chreszczatykami i słuchaniu wojennych piosenek w jednej z kawiarni a to że marketingowo ktoś to opakuje jako "zwiedzanie kraju objetego wojną"?

 

 To, że może się nie znam, ale po mojemu to znaczy tyle, że obecnie Ukraina jest względnie bezpiecznym miejscem, a konflikt zbrojny rozgrywa się na jej peryferiach. Dla porównania, podobno przez aktualny konflikt rosyjsko-ukraiński, załamała się polska turystyka. Oglądałem reportaż o Krakowie, że coś podobno 20-30% się zapowiedziało, z tego co zwykle.

 

 Nikt nie bagatelizuje wojny, ale uznałem za właściwe, skonfrontować pewne fakty z wypocinami co niektórych, że "Ukrainę należy wspierać" (w domyśle: ładując kasę, benzynę, gaz, wszystko). Skutki tego "wspierania" na dzień dzisiejszy są takie, że w Polsce załamał się rynek najmu mieszkań i sprzedaży używanych aut, bo a jakże...? Jadą bez cła... Normalnie, jakby ... wa mać, Beck zmartwychwstał...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Personal Best napisał:

Stary przecież ten facet mówi nic poza cała masa ogólników. To ja już wolę posłuchac Marcina Strzyżewskiego jesli mam tracić czas bo kiepsko znam rosyjski.
To co po angielsku, niemicecku można samemu ogarnąć bez trudu.

 

Cytaty z dokumentów to raczej nie są ogólniki.

A Uszi po prostu oszczędza mi czas - czasem sprawdzam dokumenty, które przytacza - zgadza się praktycznie wszystko, oficjalne kanały.

Czyli zamiast szukać rzeczy na stronach WEF, twitterze, stronach różnych fundacji - mogę sobie posłuchać na rowerze czy przy rąbaniu drewna.

 

A czepianie się kogoś za wygląd - to jest dość kurwa żenujące i słabe.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Edelgeist napisał:

 

 To, że może się nie znam, ale po mojemu to znaczy tyle, że obecnie Ukraina jest względnie bezpiecznym miejscem, a konflikt zbrojny rozgrywa się na jej peryferiach. Dla porównania, podobno przez aktualny konflikt rosyjsko-ukraiński, załamała się polska turystyka. Oglądałem reportaż o Krakowie, że coś podobno 20-30% się zapowiedziało, z tego co zwykle.

 

 Nikt nie bagatelizuje wojny, ale uznałem za właściwe, skonfrontować pewne fakty z wypocinami co niektórych, że "Ukrainę należy wspierać" (w domyśle: ładując kasę, benzynę, gaz, wszystko). Skutki tego "wspierania" na dzień dzisiejszy są takie, że w Polsce załamał się rynek najmu mieszkań i sprzedaży używanych aut, bo a jakże...? Jadą bez cła... Normalnie, jakby ... wa mać, Beck zmartwychwstał...

Teraz rozumiem co masz na myśli. Wydaje mi się że skala tej ekstremalnej turystyki to nie jest coś co zmieni i wpłynie na zmianę sytuacji turystycznej na Ukrainie i spadek tak jak w przywoływanych przez Ciebie Krakowie to jest o 20-30 % a raczej o 80-90 %.
Co do reszty to jest w szczególnosci rynku najmu mieszkań oczywiście zgadzam się z Tobą w zupełności. Niestety to o czym piszesz widać gołym okiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Obliteraror napisał:

I jeszcze jedno, bo mnie, prawdę mówiąc, czasem szlag trafia gdy słyszę że coś "było dawno". Dawno to była Polska Jagiellonów albo hołd pruski.

 

Nie w odniesieniu do czasów, gdy żyją jeszcze jednostki które były naocznymi świadkami wołyńskich rzezi. I ja, jako Polak chciałbym, by takiego chociażby symbolicznego posypania głowy popiołem doczekali. Póki jeszcze są między nami.

 

W imię realnego nowego otwarcia między Polską i Ukrainą. 

Uwielbiam, ubóstwiam to jak gość w kraju, gdzie 99% ludzi rzeź większość naszego życia było Polakami mówi jakim to zajebistym Polakiem nie jest w kontekście tej wojny. "JAKO POLAK PISZĘ, ZE MAJA PRZEPRASZAĆ ZA WOŁYŃ, A NAWET JESLI PRZEPROSZĄ, TO CH/JA IM DAM, MIMO ZE NIC NIE MAM I NIC ODE MNIE NIE ZALEZY".

 

I pełno takich wpisów w całym internecie "myśl samodzielnie!!!1 Wołyń!!!11"

Pomimo że Rosja wprost odwołuje się do ZSRR - wyraźnie zaznaczaja, że restytuują dawną potęgę. 

No i żyje masa ludzi, którym poprzedni system złamał życie. Którzy mieli powykrzywiane palce... Ale nie, bo w tej wojnie prawdziwymi patriotami są ci, którzy staną po tej stronie i będą jak najbardziej przypominać o Wołyniu oraz chełpić się jakimi to zajebistymi Polakami nie są - no myślałem, że cyganie to piszą, wow!

 

 

A z paliwem - Polska dała im paliwo, aby jeszcze walczyli, bo tak kupujemy sobie czas. W grudniu Lawrow dał do zrozumienia, że my kolejni jesteśmy w kolejce i do tego także swoją propagandę przygotowują (i oczywiście to nasza wina, tak, wiem, wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, między ukrainofilią (dla mnie niezrozumiałą) a ruską onucą (dosyć odrażającą) istnieje jednak wiele stanów pośrednich :)

Mnie taki amok i owczy pęd razi. Postponowanie kogoś, kto pyta, ile to realnie Polskę kosztuje taka postawa jest głupie. Głupie z wielu powodów. Nie tylko dlatego, że bazuje wyłącznie na emocjach i założeniu "jakoś to będzie".

 

Nie będzie jakoś, jeżeli takie zdroworozsądkowe pytania nie będą pojawiać się w przestrzeni publicznej. Moim zdaniem Polski na takie "dobre serce" po prostu nie stać. O ile pojęcia "dobre serce" można używać w przypadku relacji międzynarodowych.

Ostatnią rzeczą której oczekuję jest głęboki kryzys gospodarczy w Polsce sprokurowany przez głupotę polityków.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet wyborcza pisze, że Rus w Donbasie przetrzepał rezunom tyłki. Aż im hajdawery z naszywkami ss galizien pospadały.

 

Natrafiłem też na info, że pidpolkownik czy inny sotnik z azova sam przyznał, że Rus ich trzyma w warunkach "zadowalających"...

Nie każa im siadać na butelkach, nie malują sprajem, nie strzelają w kolana....no to był dla niego szok. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tmr napisał:

Już nawet wyborcza pisze, że Rus w Donbasie przetrzepał rezunom tyłki

Aż tak to może jeszcze nie, ale faktycznie front w Donbasie na jednym odcinku został przerwany przez Rosjan. I racja, Wyborcza napisała o tym wprost, co jest dosyć symptomatyczne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał:

Aż tak to może jeszcze nie, ale faktycznie front w Donbasie na jednym odcinku został przerwany przez Rosjan. I racja, Wyborcza napisała o tym wprost, co jest dosyć symptomatyczne :)

;)

Wziąłem poprawkę na źródło i stąd użyte określenie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Obliteraror said:

Pan Bartosiak jeszcze nie na froncie?

Praktycznie go nie słucham (serio, ze 2-3x w życiu), ale sprawia wrażenie głodnego emocjonalnie, żeby coś się działo gdy sam popatrzy sobie z boku. Zwłaszcza gdyby miało to jeszcze choć minimalnie potwierdzić jego jasnowidzenia. 

A naszych decydentów chyba opętał. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rnext napisał:

Tak łatwo się implantuje samobójcze idee w dobrze "użyźnione" umysły.

I przyznam, że tego nie rozumiem, nie jestem w stanie. Nic mi się nie składa do kupy. Rozumiem, nie każdy musi być pasjonatem najnowszej historii, ale czegoś tam w szkole jeszcze chyba nadal uczą w tym temacie? :) O tym, jak PL wychodziła do tej pory idąc w awangardzie "za wolność waszą i naszą"? Jak się do tej pory kończyło? I dlaczego nagle miałoby się skończyć inaczej?

 

Chyba że (znów powtórzę), kompletnie mnie pojebało xD Może faktycznie nie jestem w stanie uwierzyć, że żyję w Europejskich Emiratach im. Ziemniaka i Pomidora. Z polskich krajów płynie Ballantines, na większości działek tryska ropa, po drogach jeździ minimum segment D, nikt nie pali oponami, a średnia pensja przekracza 20k PLN brutto.

 

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

Witkiewicz

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Obliteraror napisał:

 

 

FTkl85dXwAMqM8W?format=png&name=small

 

Ale odlot. Nawet nasi forumowi koledzy :) by czegoś takiego nie sklecili. 

Tyle że połowa polactwa głęboko wierzy, że ruskie tanki mogą tu wjechać. Też bym wciskał ciemniakom kit, gdybym wiedział, że dzięki temu będę mógł ich swobodnie ruchać.

42 minuty temu, Rnext napisał:

sprawia wrażenie głodnego emocjonalnie, żeby coś się działo gdy sam popatrzy sobie z boku. 

Starzeje się, a jego pięć minut nie będzie trwać wiecznie. :) Och, żeby pierdolnęło, póki ludzie o mnie nie zapomnieli!

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak? W 1945 Ameryka i sojusznik z UK nie mógł nic zrobić aby Polska nie znalazła się "za żelazną kurtyną", a w 2022 roku wydymają Ukraińców.

 

Henry Kissinger uważa, że Ukraina powinna zgodzić się na oddanie części swojego terytorium, aby osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją i natychmiast zakończyć trwającą od trzech miesięcy wojnę.

 

98-letni amerykański polityk przemawiał w poniedziałek online na trwającym tam Światowym Forum Ekonomicznym. Jego zdaniem w dłuższej perspektywie brak negocjacji z Rosją i dalsze antagonizowanie Moskwy może mieć katastrofalne skutki dla stabilności Europy.

 

Do wypowiedzi Kissingera nawiązuje też brytyjski "Telegraph". Podkreśla, że wezwał on Zachód do zaprzestania prób zadawania miażdżącej klęski siłom rosyjskim na Ukrainie. W jego opinii byłoby fatalne dla Zachodu, gdyby dał się ponieść nastrojowi chwili i zapomniał o właściwym miejscu Rosji w europejskim układzie sił.

 

"Negocjacje muszą się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, zanim doprowadzą do wstrząsów i napięć, których nie będzie łatwo przezwyciężyć. Idealną linią podziału powinien być powrót do status quo ante. Wykraczając poza ten punkt, wojna nie będzie dotyczyła wolności Ukrainy, lecz nowej wojny przeciwko samej Rosji" – przekonywał sekretarz stanu i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w kadencji prezydentów Richarda Nixona i Geralda Forda.

 

Jak zaznaczył Rosja była istotną częścią Europy przez 400 lat i gwarantowała europejską równowagę sił w krytycznych momentach. Przywódcy europejscy — dowodził — nie powinni tracić z oczu tej długoterminowej relacji, ani ryzykować popychania Rosji do stałego sojuszu z Chinami.

 

"Mam nadzieję, że Ukraińcy połączą bohaterstwo, które okazali, z mądrością" – zauważył oceniając, że właściwą rolą dla tego kraju jest pełnienie roli neutralnego państwa buforowego, a nie granicy Europy.

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/henry-kissinger-ukraina-powinna-oddac-czesc-swojego-terytorium-rosji/rmvlxqn

 

Ukraina czy Polska to są nic nie warte pionki w rozgrywce Chiny vs USA, a ten, kto będzie miał po swojej stronie Rosję ją wygra.

 

Ale nie - lepiej pie*olić o zajęciu Syberii, międzymorzu i innych bzdurach :D 

 

Trzeba być bardzo ograniczonym żeby nie rozumieć, że główne starcie odbędzie się na Pacyfiku, a jeśli NATO będzie skonfliktowane z Rosją, to aby Chinom było tam łatwiej tu Rosja wywoła wojnę - nikt jeszcze nie wygrał na dwa fronty - i nie wygra też USA i NATO.

 

Anglosasi genialnie rozegrali Ukrainę, Polskę i Pribaltikę wiedząc o rusofobii w tym regionie ale też doskonale wiedzą, że w razie czego umrze Polak czy LItwin, tak jak umierają Ukraińcy.

 

Oni bardziej Rosji nienawidzili niż Polskę kochali.

 

PS Kontrakty na odbudowę Ukrainy :D 

Taaaaaaaaaaaaaaa

Kilka państwowych spółek z pociotkami królika dostanie jakieś ochłapy nie po to Anglosasi kasę pożyczą, żeby te pieniądze zarobił ktoś inny :) 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Rnext said:

Ejże, praktyka Ukraińców w tym zakresie też nie sięga dnia wczorajszego.

Ano nie. Ale dla nich to historia (chyba że dla 90-letnich dziadków), dla Rosjan - aktualne zajęcie młodzieży wcielonej do armii.

Z dwojga złego, wolę dla Polski granicę z Ukrainą (nawet poobijaną), niż z Rosją (szczególnie rozochoconą zwycięstwem). Przynajmniej w najbliższej perspektywie czasowej.

18 hours ago, tmr said:

jakiś pozytyw wskaż

Bombardowania, gwałty, morderstwa, głód - to wszystko dzieje się GDZIE INDZIEJ. To właśnie kupujemy za ciężką kasę co miesiąc...

18 hours ago, Rnext said:

można anulować każdą dzisiejszą czy jutrzejszą rzeźnię

Tylko jeśli możesz dać 100% gwarancji, że znasz przyszłość i "na pewno" wiesz, co się wydarzy.

Na razie - piłka w grze.

 

18 hours ago, Obliteraror said:

Pokaż mi ustawę/dekret Zelenskiego z ostatnich tygodni np. o uprzywilejowanym traktowaniu polskich firm i przedsiębiorców

https://www.money.pl/gospodarka/polacy-beda-mieli-specjalny-status-w-ukrainie-zelenski-zapowiedzial-ustawe-6771599243651584a.html

Zobaczymy czy przejdzie. W razie czego - rezydencja podatkowa na Ukrainie, może okazać się lepsza niż w Czechach.

 

18 hours ago, Obliteraror said:

I ja, jako Polak chciałbym, by takiego chociażby symbolicznego posypania głowy popiołem doczekali

Amen.

Zauważ tylko, że żebyśmy my tego doczekali, to musimy żyć.

17 hours ago, Maniek92 said:

Dalej z uporem maniaka twierdzisz że kacety były "ukraińskie".

Odnoszę się do Twojego tekstu:

On 5/23/2022 at 6:16 PM, Maniek92 said:

Natomiast Ukraińcy NIGDY nie przeprosili za Wołyń i inne swe zbrodnie, takie jak np. egzekucja profesorów lwowskich w 1941 roku czy w czasie powstania warszawskiego ze strony ukraińskich oddziałów SS, czy też ich zbrodnie dokonywane w obozach koncentracyjnych na polskich więźniach.

Jeśli obozy były niemieckie, to za co mają przepraszać jako kraj?

Każdy kraj ma swój odsetek zbrodniarzy... ale różnica jest w tym, na czyje zlecenie działali.

 

17 hours ago, Maniek92 said:

To że były niemieckie nie znaczy że strażnikami w nich byli wyłącznie Niemcy z Rzeszy

Byli wśród strażników degeneraci z wielu nacji.

17 hours ago, Maniek92 said:

Ile Ty masz lat że tak twierdzisz? Jak dla mnie jest to brak elementarnej wiedzy albo totalny cynizm.

Około 40, a z tytułu cynika się cieszę. Pragmatyzm i realpolitik!

Odnośnie argumentu ad personam o braku elementarnej wiedzy: nie twierdzę że wiem wszystko, pomimo dyplomu. Chętnie się uczę nowych rzeczy, pomimo wieku. Ale nauka musi być poparta argumentami, które przejdą test dyskusji...

17 hours ago, Maniek92 said:

Groźba wojny handlowej ze strony Ukrainy - wystarczy poszukać w mediach internetowych, mówią o tym od 2-3 dni na okrągło

Otwieram wyszukiwarkę, wpisuję Twój cytat "Groźba wojny handlowej ze strony Ukrainy".

 

Zboże, paliwa i groźba światowego głodu. Rosja używa ich ...

Rosja odcięła Ukrainę od handlu morskiego, co grozi ...

Groźba sankcji wobec Chin. Czy Europę na to stać? - Money.pl

Ukrinform: stoimy u progu możliwej wojny handlowej między Kijowem a Warszawą.

 

No i jest artykuł. Tylko że mówi on o sytuacji, która miała miejsce w styczniu i lutym, a więc przed wojną - ostatnie rozmowy pol-ukr w tej kwestii toczyły się 15 lutego. Więc proszę Cię uprzejmie o jeden, słownie jeden link, który mówi o AKTUALNEJ groźbie wojny handlowej z Ukrainą. Tak, to wystarczy bym go sobie przeczytał, i czegoś się nauczył i dowiedział. Skoro Ty mówisz, że wystarczy otworzyć i poszukać - ja przyznaję się do porażki w tej kwestii...

 

17 hours ago, Maniek92 said:

Ciągle wyjeżdżasz z tymi pedofilami - co to ma z tym wspólnego?

Każda teza musi przejść test w ekstremach.

Także teza, że każdemu należy się szacunek.

17 hours ago, Maniek92 said:

Śmieszne, a zarazem w obecnej sytuacji niezwykle przerażające i prawdziwe. 

Obejrzałem pierwsze dwie minuty, bardziej z szacunku do dyskutanta - normalnie po trzecim "kurwa" byłoby zamknięte, nie mój świat, nie moje poczucie humoru.

  

4 hours ago, sargon said:

A czepianie się kogoś za wygląd - to jest dość kurwa żenujące i słabe

Nie uczy się już w podstawówkach logiki, czy sztuki argumentowania. Jest epoka mass-mediów. Hurtowego oddziaływania, odpowiedzialności zbiorowej.

1 hour ago, Obliteraror said:

między ukrainofilią (dla mnie niezrozumiałą) a ruską onucą (dosyć odrażającą) istnieje jednak wiele stanów pośrednich

Tak. Tylko w przypadkach zero-jedynkowych czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Tymczasem mass-media i socjonika stoją polaryzacją na dwa zwalczające się obozy... "powiedz tym z widłami, że ci z pochodniami chcą im zabrać widły". Powiedz tym z lewej, że ci z prawej chcą im podwyższyć czynsze. Powiedz tym z prawej, że ci z lewej chcą im odebrać mieszkania. Powiedz jednym "Katyń!", a drugim "Wołyń!".

 

14 minutes ago, Rnext said:

a nie ma nawet tutaj takich forumowiczów? Tak łatwo się implantuje samobójcze idee w dobrze "użyźnione" umysły.

Mimo wszystko, nie jesteśmy jako grupa reprezentatywni dla ogółu populacji.

 

28 minutes ago, Obliteraror said:

czegoś tam w szkole jeszcze chyba nadal uczą w tym temacie?

Nie.

14 minutes ago, zychu said:

Tyle że połowa polactwa głęboko wierzy, że ruskie tanki mogą tu wjechać.

A druga połowa wierzy, że na pewno nie wjadą... ;) tylko że to w sumie bez różnicy, w co wierzą Polacy. Liczy się, w co w tej sprawie wierzą Rosjanie, Chińczycy... czy nawet USA. 

8 minutes ago, niemlodyjoda said:

Ukraina czy Polska to są nic nie warte pionki w rozgrywce Chiny vs USA, a ten, kto będzie miał po swojej stronie Rosję ją wygra.

Tak - tylko że Rosja już wybrała stronę. I nie zmieni jej decyzji ani cała Ukraina, ani Polska gratis. A to znacząco zmienia zakres dostępnych pionkom opcji.

 

Na nowy temat - ktoś widział wczorajszy reportaż TVN o "dzielnych bojownikach"? Szczególnie chodzi mi o scenę, gdzie z dziennikarzem u boku, grupa jedzie BWP do zagajnika gdzie "podobno jest wróg", i zaczyna walić seriami auto po zagajniku. Jeden żołnierz klęczy, drugi stoi... Po scence ładnej i głośnej, mówią że "no i po sprawie, załatwione", ale nikt się nawet nie pofatyguje sprawdzić, czy tam jakiś ranny nie leży...

Na ile jest to "realne" z wojskowego punktu widzenia?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsi są tutaj co wrzucają Kissingera i już twierdzą, że to koniec. Wiecie co jest w tym zabawnego? :D że ten gość od x lat mówi, żeby budować z Rosją relacje. NIE OD TERAZ. Więc tyle się liczy jego zdanie. Tyle lat gada o tym a i tak, jak widać mają go w dupie. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wszystkie te spory i emocje są ch*** warte. Lepiej pomyślcie, koledzy, jak wy się chcecie odnaleźć w tym przełomowym momencie dziejowym. Bo wielcy tego świata nie doceniają naszego rozeznania geopolitycznego i mają w dupie nasze zdanie. Być może użyteczni idioci przez chwilę poczują się docenieni, ale w końcu i oni pójdą na przemiał. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.