Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Kespert napisał:

Jeśli w teatrze zamienili fałszywą broń na ostre miecze i prawdziwe naboje - to tak. Bo ludzie giną naprawdę. Żeby móc oglądać teatr, najpierw trzeba - żyć.

Faktem jest że ludzie giną, tyle że nie tylko na tej scenie i szczerze jeżeli media milczą zainteresowania nie ma, ba nawet większość nie wie że na innych scenach zginęły już miliony i więcej, są mimo to rzeczy ważniejsze, wszytsko ma gdzieś swój prawdziwy początek za kulisami i cel zakończenia spektaklu, to powinno nas obchodzić w szczególności, wtedy to my możemy zmieniać przedstawienie na naszą korzyść co za tym idzie nawet i te miliony mogłyby spokojnie żyć gdyby tylko spojrzały na rzeczywistość i rozgromiły ujowego scenarzystę ich życia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Troskliwa", "kochająca" ruska żona. 

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28744834,rosyjski-zolnierz-dzwoni-z-niewoli-do-zony-nie-mam-czasu.html

 

"Rosyjski żołnierz miał możliwość porozmawiać ze swoimi bliskimi. Igorowi towarzyszyli dwaj ukraińscy dziennikarze, którzy zarejestrowali przebieg rozmowy. Mężczyzna zdecydował się najpierw zadzwonić do żony. Reakcja kobiety była jednak zadziwiająca."

 

"Nazywam się Wołodymyr. Jestem dziennikarzem z Ukrainy. Czy chciałabyś porozmawiać z mężem? On znajduje się w niewoli - powiedział na wstępie jeden z redaktorów, który wcześniej upewnił się, że rozmawia z żoną Igora - Oksaną. - Ja nie mogę teraz rozmawiać. Jeśli jest taka możliwość, to proszę oddzwonić po godzinie 21, będę po pracy - odparła kobieta, wywołując zdziwienie na twarzach mężczyzn."

 

"Rosjanin od razu zareagował na słowa żony. - Ona nie zrozumiała, że jej mąż jest więźniem. Oksana, ja jestem więźniem - tłumaczył jej mąż, który był przekonany, że doszło do nieporozumienia. Kobieta wówczas odparła, że zrozumiała wszystko. - Wiem - podkreśliła. Igor zdziwił się, wzruszył ramionami, uśmiechnął się i odwrócił wzrok. "

 

"Anton Heraszczenko ironicznie stwierdził, że reakcja kobiety to prawdopodobnie wynik zdenerwowania, że "jej mąż żyje i nie dostanie pieniędzy na zakup nowego samochodu"

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Piccardo said:

gdyby tylko spojrzały na rzeczywistość

Same, o własnych siłach "umysłowych"? Mrzonka. Większość nie potrafi podjąć racjonalnej decyzji o samym sobie - patrz np. współczesne "małżeństwo".

2 hours ago, RealLife said:

Ja nie mogę teraz rozmawiać.

Dobrze rozumie, że na linii są więcej niż dwie strony, a FSB słucha od pierwszego pojawienia się słowa "Ukraina". I jeśli powie, co myśli, to przekona się na własnej skórze o "wolności wypowiedzi" rodem ze starego dowcipu.

Rozmawiają Breżniew z Reaganem, Reagan mówi:

- "U nas jest pełna wolność wypowiedzi: każdy może powiedzieć że Reagan to debil, i włos mu z głowy nie spadnie".

Na to Breżniew odpowiada:

- "To tak samo jest wolność wypowiedzi u nas; też każdy może powiedzieć, że Reagan to debil..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perun82 napisał:

Rosjanie chyba teraz się okopali i czekają na kontrofensywę..

 

Pieprzone kacapy nie bardzo mają już siły iść do przodu. Próbują jeszcze w kierunku Bachmutu i Soledaru, ostatnio zajęli wioskę Pokrowśke i to wszystko.

 

Ukraińcy z kolei przejęli inicjatywę na północy obwodu chersońskiego, pod Krzywym Rogiem. Wytłukli ruskich pod Wysokopillą, odbili wioskę Ol'hyne. Jakby tak na hektary zajętego terenu liczyć to jest 1 za 1.

 

Sytuacja kacapów pod Chersoniem na zachód od Dniepru robi się nieciekawa. Ukraińcy z Himarsów zaatakowali mosty, uszkodzili je i wyłączyli z użytkowania. Małpy ruskie zorganizowały przeprawy promowe ale mają one za małą przepustowość aby należycie zaopatrzyć wszystkie wojska znajdujące się w tamtym rejonie.

 

Na wschód od Chersonia ruskie zbudowały wykopy i umocnienia przy północnym zjeździe z Mostu Antonowskiego - znaczy się wiedzą już, że się będą tam bronić. Ciągle jednak wierzą, że im się uda obronić. No zobaczymy.

 

Szykuje się powtórka z Mariupola tylko w drugą stronę - tym razem okrążone i pozbawione dostaw oddziały ruskie będą się bronić w mieście. Zobaczymy jak im pójdzie. Gdybym był w Chersoniu to bym stamtąd spieprzał już teraz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KolegiKolega napisał:

 

Pieprzone kacapy nie bardzo mają już siły iść do przodu. Próbują jeszcze w kierunku Bachmutu i Soledaru, ostatnio zajęli wioskę Pokrowśke i to wszystko.

 

Ukraińcy z kolei przejęli inicjatywę na północy obwodu chersońskiego, pod Krzywym Rogiem. Wytłukli ruskich pod Wysokopillą, odbili wioskę Ol'hyne. Jakby tak na hektary zajętego terenu liczyć to jest 1 za 1.

 

Sytuacja kacapów pod Chersoniem na zachód od Dniepru robi się nieciekawa. Ukraińcy z Himarsów zaatakowali mosty, uszkodzili je i wyłączyli z użytkowania. Małpy ruskie zorganizowały przeprawy promowe ale mają one za małą przepustowość aby należycie zaopatrzyć wszystkie wojska znajdujące się w tamtym rejonie.

 

Na wschód od Chersonia ruskie zbudowały wykopy i umocnienia przy północnym zjeździe z Mostu Antonowskiego - znaczy się wiedzą już, że się będą tam bronić. Ciągle jednak wierzą, że im się uda obronić. No zobaczymy.

 

Szykuje się powtórka z Mariupola tylko w drugą stronę - tym razem okrążone i pozbawione dostaw oddziały ruskie będą się bronić w mieście. Zobaczymy jak im pójdzie. Gdybym był w Chersoniu to bym stamtąd spieprzał już teraz.

 

Kurła, jakbyś pojechał walczyć na Ukrainie, to kto wie? Może zamiast jednej wioski w ciągu miesiąca, udałoby się wyzwolić dwie?

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Kurła, jakbyś pojechał walczyć na Ukrainie, to kto wie? Może zamiast jednej wioski w ciągu miesiąca, udałoby się wyzwolić dwie?

 

Nie chodzi o wyzwolenie jednej czy dwóch ukraińskich wiosek. Chodzi o trwałe zniszczenie potencjału militarnego rosji, tak aby nie była ona zdolna do wszczynania burd przez następne 25 lat albo dłużej.

 

W miarę moich skromnych możliwości dokładam się do tego dzieła. I mam nadzieję, że jest to skuteczniejsze niż gdybym tam po polach biegał z grotem.

 

A w drugą stronę: nie ma tu chętnych do przyłączenia się do zwycięskiego imperium surowcowego? Nie ma chętnych na wycieczkę na Donbas? Przy odrobinie szczęścia rodzina może wygrać Ładę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/428884,kosowo-dla-zoltodziobow-o-co-chodzi-serbom-przyczyny-konfliktu

Kosowo dla żółtodziobów! Tylko czytajcie szybko, abyście zdążyli nim wojna wybuchnie! Internety potrzebują ekspertów od Bałkanów! 

 

#straszymy

nie wyszło z Naddniestrzem, z Tajwanem też pewno nie pyknie, to może choć to obsr@ne Kosowo? Mediakurewkowie potrzebują nowych trupów i nowych punktów zapalnych, bo Ukraina już nie grzeje.

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Przy odrobinie szczęścia rodzina może wygrać Ładę!

Jeżeli Ładę Nivę (może być bez Zetki), to idę, karabin wystrugam sobie sam. Zdenazyfikuję wszystko, co na drzewo nie ucieknie. 

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zychu napisał:

https://natemat.pl/428884,kosowo-dla-zoltodziobow-o-co-chodzi-serbom-przyczyny-konfliktu

Kosowo dla żółtodziobów! Tylko czytajcie szybko, abyście zdążyli nim wojna wybuchnie! Internety potrzebują ekspertów od Bałkanów! 

 

#straszymy

nie wyszło z Naddniestrzem, z Tajwanem też pewno nie pyknie, to może choć to obsr@ne Kosowo? Mediakurewkowie potrzebują nowych trupów i nowych punktów zapalnych, bo Ukraina już nie grzeje.

Jeżeli Ładę Nivę (może być bez Zetki), to idę, karabin wystrugam sobie sam. Zdenazyfikuję wszystko, co na drzewo nie ucieknie. 

 

Z tego co słyszałem (mogę się mylić, bo zainteresowałem się głębiej tematem), to Kosowo sprowokowało konflikt, bo przestało akceptować serbskie tablice rejestracyjne.

 

Ale to nie przeszkodziło tfutterowym mędrcom zgnoić Serbię, tylko dlatego że jest prorosyjska.

 

---

Kosowo jest częścią Serbii.

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa tendencja po kozach bojowych i babciach kamikaze z pierogami.

 

"Rosyjska państwowa sondażownia przeprowadziła badanie na temat wiedzy naukowej Rosjan. Wynika z niego, że jedna trzecia obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi, a jedna piąta, że ludzie żyli na planecie wraz z dinozaurami.   "

 

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-sondaz-jedna-trzecia-rosjan-mysli-ze-slonce-krazy-wokol-ziem,nId,6195279

 

No nie było premiera w tym kraju co gadał że ludzie żyli z dinozaurami i to z wykształceniem medycznym, ale narracja jest widoczna, patrzcie jakie te ru głupie, zapomnijcie że mieli program kosmiczny, że mają elektrownie atomowe, że mają atomówki. Weźcie proce i biegnijcie na czołgi Polacy. Naprawdę majstersztyk nic tak nie pomaga wrogowi jak przedstawienie go jako kraju idiotów, niedoceniać go, wyśmiać, nawet czołgi można oddać, bo oni to nawet nie wiedzą gdzie słońce jest.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, $Szarak$ napisał:

 

 

Znowu grubo się dzieje koło Tajwanu. Dużo myśliwców i statków amerykańskich jest w ruchu. Armia Tajwanu miała ogłosić 2 stopień gotowości bojowej przed chwilą. 

Szykuje się piwot na pacyfik! Łańcuchom dostaw grozi przecięcie, a to spowoduje załamanie przepływów strategicznych i nowe rozdanie w geopolitycznym rozdaniu mocarstw. 
Trzeba będzie od nowa usiąść przy stole przy nowym koncercie mocarstw!

comment_1636594489M7XVyO9qh4xMBJP8vjBMaQ

 

 

Igor Geer Keen już mówi, aby zmobilizować 30 milionów Chińczyków:
Af2RKt7.jpg

27 minut temu, spacemarine napisał:

 

 

"Rosyjska państwowa sondażownia przeprowadziła badanie na temat wiedzy naukowej Rosjan. Wynika z niego, że jedna trzecia obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi, a jedna piąta, że ludzie żyli na planecie wraz z dinozaurami.   "

W sumie (uwaga, rzadkość, bronię kacapów!) nie jest tak źle jak na nich. 
Podobno 60% Amerykanów jest kreacjonistami, choć szczerze mówiąc CZASEM może mieć to pozytywny wpływ społeczny. Bo co jest lepsze dla społeczeństwa - gdy szary robotnik wierzy, że życie ma sens, jego praca podoba się Bogu i został stworzony na jego podobieństwo pracując dla niego (protestantyzm), czy też że jest nikim ważnym w trybiku społecznym? 
Mi się wydaje, ze to pierwsze, choć co do Rosjan, to oni w 90% są ateistami, a myślenie ich kształtuje kultura.
Co do ich etyki pracy, to mam pewne wątpliwości, bo komuna mogła to zj/bać troszkę, ale to temat na inną dyskusję...

27 minut temu, spacemarine napisał:

No nie było premiera w tym kraju co gadał że ludzie żyli z dinozaurami i to z wykształceniem medycznym, ale narracja jest widoczna, patrzcie jakie te ru głupie, zapomnijcie że mieli program kosmiczny, że mają elektrownie atomowe, że mają atomówki. Weźcie proce i biegnijcie na czołgi Polacy. Naprawdę majstersztyk nic tak nie pomaga wrogowi jak przedstawienie go jako kraju idiotów, niedoceniać go, wyśmiać, nawet czołgi można oddać, bo oni to nawet nie wiedzą gdzie słońce jest.

 

Wypadamy lepiej niż Rosjanie w ogólnokrajowych testach z matmy, języka i nauki (science - biologia, geografia itd.)

0iX50MX.png

Edytowane przez Strusprawa1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

"Rosyjska państwowa sondażownia przeprowadziła badanie na temat wiedzy naukowej Rosjan. Wynika z niego, że jedna trzecia obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi, a jedna piąta, że ludzie żyli na planecie wraz z dinozaurami.   "

Bo żyli!!!111!

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zychu napisał:

Jeżeli Ładę Nivę (może być bez Zetki), to idę, karabin wystrugam sobie sam. Zdenazyfikuję wszystko, co na drzewo nie ucieknie. 

 

Niestety nie Niva. Chyba Łada Vesta, koniecznie biała. I to raczej dla rodziny, ty byś sobie nie pojeździł. Taka tradycja: albo denazyfikujesz, albo jeździsz.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh wcześniej pisaliście, że Krym jest rosyjski nie ukraiński bo tam mieszkają Rosjanie a teraz, że Kosowo jest serbskie. 

 

Było serbskie, tak, jak Krym. 

 

Pytanie: ilu tam mieszka Serbów? No właśnie...

 

W kosowie na głupiej Wikipedii wam pisze, że 92% osób tam to Albańczycy a 5% Serbowie...

 

Podwójne standardy?

 

@ObliterarorW Krakowie ilu Polaków mieszka? W kosowie ponad 90% osób to są Albańczycy. Xd

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał:

Krakowie ilu Polaków mieszka? W kosowie ponad 90% osób to są Albańczycy. Xd

Nie ma to większego znaczenia. To jest kolebka serbskiej państwowości. Warto z uśmiechem podziękować Zachodowi za Kosowo,  iż zakwestionował status quo nienaruszalności granic w Europie, tworząc te "Złe Ziemie", jeden z kluczowych ośrodków tranzytu heroiny i handlu żywym towarem w Europie. Brawo :)

 

Pan Putin też pewnie bił brawo, bo dostał tym samym do ręki doskonały argument w sprawie Krymu jak i obecnego rozpierdolu.

  • Like 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ObliterarorCzyli podwójne standardy. Chociaż tego nie ukrywasz. 

 

Krym oderwany siłą - mniejszość rosysjka niszczona! To Rosjanie!

Kosowo oderwane - buuu! To było serbskie! Nieważne, że tam mieszkają praktycznie sami Albańczycy tak, jak na Krymie Rosjanie - nope! 

 

Bądźcie chociaż trochę obiektywni a nie latanie i narzekanie o Kosowo. 

 

Jeśli Ukraina by chciała odbić Krym to by było złe dla ciebie a jakby Serbia zajęła Kosowo to już byś klaskał. 

Powiesz mi czym to się różni? Ani Krym nie chce być pewnie już w Ukrainie, ani Albania w kosowie. Dlatego piszę o podwójnych standardach. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Dla mnie najważniejsze jest to, gdzie LUDZIE mieszkający chcą być przyłączeni. 

 

I teraz sobie nie tłumacz, że teraz Rosja może robić co chce bo Kosowo odcięte. Ilu jest Rosjan w chersoniu? Podasz mi statystki? No bo tam jest większość Ukraińców! 

 

Tak samo, jak Donbas Szanowany Panie. W donbasie jest pół na pół ludność i nawet troszkę na korzyść Ukraińców. 

 

A jeśli tłumaczysz to, że heh to Serbska kraina to tak jakby Polska chciała wejść na lwów bo to ich był - nieważne, że ludzie nie chcą, ważne, że kraina historyczna. ;)

 

@ObliterarorPs jeszcze mi piszesz o Kosowie. W Naddniestrzu jest 10 razy większa patola, niż w kosowie. 

A w tych republikach też się ciekawie działo w ostatnich latach...

 

Siłowe przejęcie Serbów Kosowa to wysokie prawdopodobieństwo jakiegoś ludobójstwa. Tak samo, jak Ukraińców na krym. 

Zastanówcie się na spokojnie. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze (dla mnie) podejście jest takie, że można coś przyłączyć do kraju jeśli DRUGA STRONA tego chce. Jeśli to jest typowo siłowe no to nie ma to za bardzo sensu. Masz masę ludzi którzy będą sprawiać problemy itd. Sił zbrojnych żeby odbić można użyć wtedy, jak no nie wiem... Pół Białorusi chce bardzo do Polski a reszta Białorusi już nie. Wtedy odbijasz tą część  z niewolnictwa np. 

Przykład Serbii i Kosowa to byłaby tragedia. Tam jest tak gorąco, że gdyby Serbia tam weszła, to by doszło do jakiegoś ludobójstwa pewnie - dlatego uważam to za niestosowne/ głupotę. Myślicie, że inaczej by się to skończyło?

Kosowo dawno powinno być włączone do Albanii albo co najmniej, jak teraz samodzielne. To jedyne wyjście dla ludzi tam żyjących, by w ogóle jakoś żyli - a nie byli terroryzowani na podstawie tego --- ooo kiedyś Serbskie było!

I SzP to się tyczy też Osetii Południowej. Ja nie popieram Gruzji na podstawię tego, że to ich. Ci ludzie chcą być w Rosji bo wiedzą,  że jak gruzja wejdzie a Rosja nie pomoże to ich wykończą...

Na tej podstawie nie obchodzi mnie do kogo ten teren należał tylko bezpieczeństwo ludzi. 

A jak nie wierzycie, to zobaczcie sobie wypowiedzi władz gruzińskich kiedyś co mówili o nich - że oni ich nauczą być ,,prawdziwymi gruzinami". 

Noi tyle.

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

W Naddniestrzu jest 10 razy większa patola, niż w Kosowie. 

Śmiałe stwierdzenie - zapewne patrzysz przez pryzmat Tyraspola, jego mafijnych elit i komunistycznych sentymentów, a prawda jest taka, że większość Mołdawii i Naddniestrza to wiochy.

 

A wieś żyje zupełnie inaczej niż stolica - więcej patologii naoglądałem się w polskich miastach. 

 

Co do patoli u władzy, to myślę, że te kosowskie mafijne elity lepiej się kamuflują - ot, lepszy PR.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.