Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, tmr said:

Podobno Hitler twierdził, że gdyby miał naszą piechotę to zawojował by Europe. Bić Rusa chciał przy naszej pomocy. Kibicował byś mu?

Nie.

Chociażby dlatego, ze już długo przed II WŚ wiadomo było, że niezależnie od deklaracji, Hitler współpracował z Rosją z takim zapałem, że niemieckie koleje nie nadążały z transportami... Cóż, Rosja się z tej współpracy wywiązywała solidniej i uczciwiej niż Hitler, i o tym też warto pamiętać.

14 hours ago, tmr said:

A ta dobra wola to się skończyła na czym?

Na tym co zawsze, czyli poszła się j*** na ołtarzu politycznych chwilowych zysków w następnych wyborach.

14 hours ago, tmr said:

ukr .... Za bardzo nas nienawidzą.

A myślę, że do tej nienawiści dołączy pogarda. Że przed nimi Lachy klękają

Dwie strony tej samej monety, monety o nazwie "przytłaczające poczucie niższości". To oni przyjeżdżają pracować do nas, nie my do nich... i tego nie zapomną.

14 hours ago, Strusprawa1 said:

Jak to car Mikołaj kiedyś mówił. Są dwa typy Polaków - Ci, którzy się szanują i z nami walczą, tych nienawidzę, oraz Ci, którzy się z nami układają, tymi gardzę.

On rozumiał rosyjską duszę.

1 hour ago, RealLife said:

Pozostaje 50 mężczyzn, którzy zajmą się coraz lepiej płatnymi pracami fizycznymi a może nawet sami rozbudują tę automatyzację o której wspomniałeś. Bardzo szybko swoją pracą zwrócą, nie duże jakby nie patrzeć, socjale wyssane przez ich matki. 

Tylko że z tej 50, 4 umrze w szpitalu bo zamiast na służbę zdrowia, kasa poszła na socjal.

Następnie, kilku w wieku dziecięcym dorobi się poważnych dożywotnich chorób, bo kasa...

Paru zginie w wypadkach, bo będzie za mało karetek i pensji na ich obsługi, bo kasa...

W momencie jak pozostali będą się uczyć, to zajmie się tym przepracowana kadra według okrojonej podstawy programowej, bo kasa...

Liczba miejsc na studiach dla chcących się uczyć dalej, będzie ograniczona, bo kasa przecież musi iść na socjal.

 

Ilu zostanie naprawdę dobrze wykwalifikowanych? Pięciu, dziesięciu? To teraz dodaj, ilu z nich wyjedzie za granicę, bo tutaj podatki są wygórowane, bo idą na socjal.

Zostanie paru ideowców, i kilka jednostek niezdolnych do pracy - za to biorących socjal.

Wychodzisz na zero.

 

1 hour ago, RealLife said:

Także nie wypracowałeś. Nawet nie zbliżyleś się do tego poziomu.

Rok ludzkiej pracy za minimalną, w zapłaconych podatkach, na jednej fakturze :(

Nawet nie wiesz, ile takich faktur codziennie wystawia się w Polsce.

 

https://www.prawo.pl/samorzad/budzet-na-2023-rok,519515.html

Dochody z poszczególnych podatków prognozowane są w następujących kwotach:

  • 286 mld zł – z podatku od towarów i usług;
  • 88,5 mld zł – z podatku akcyzowego;
  • 4 mld zł– z podatku od gier;
  • 73,6 mld zł – z podatku dochodowego od osób prawnych;
  • 78 mld zł – z podatku dochodowego od osób fizycznych;
  • 4,6 mld zł – z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin;
  • 5,9 mld zł – z podatku od niektórych instytucji finansowych;
  • 3,8 mld zł – z podatku od sprzedaży detalicznej.

VAT 286 mld zł to 23,83 mld zł miesięcznie. Przy założeniu 20 mln "pracujących" Polaków, na każdego miesięcznie przypada -1200zł (minus bo strata) z samego VAT.

Przy minimalnej netto 2700zł, brak tego kosztu -1200zł, to dla zarabiających minimalną dodatkowy wzrost siły nabywczej o ponad 40%.

Zamiast tego, mała część z nich dostanie 300-500zł zapomóg socjalnych, czyli <20%... i od tego też zapłacą podatki.

 

Wystarczyłoby dla bezrobotnych podejmujących pracę, co miesiąc wystawiać miesięczne zwolnienie z VAT na kolejny miesiąc - zamiast wszelkich zasiłków czy dotacji. Od razu zero bezrobotnych by się zrobiło, ba - walczyliby o możliwość zatrudnienia się... co podniosłoby pensje wszystkim.

 

1 hour ago, RealLife said:

Im więcej ludzi w danym państwie tym silniejsze państwo, większe możliwości gospodarki, poważniejszy rynek dla inwestycji międzynarodowych, większe bezpieczeństwo militarne

Irak - 43 miliony, Afganistan - 40 milionów.

Są na naszym poziomie gospodarki/inwestycji dzięki porównywalnej liczbie ludności, czy może jednak inne czynniki mają większy, bardziej determinujący wpływ na dobrobyt państw?

 

1 hour ago, zychu said:

Chłopie, pokaż mi tych Mykołów pracujących przy aplikacjach

U mnie już jest dwóch. Dalej mamy oferty otwarte, i dalej nie ma chętnych Polaków o odpowiednich kwalifikacjach. Ukraińców zresztą już też nie.

 

15 minutes ago, Strusprawa1 said:

tu siedzę będąc uzależniony od emocji dyskusji...

Dopóki to rozumiesz, nie jest źle.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/trenowali-przez-dwa-miesiace-kulisy-blyskotliwej-akcji-ukrainskiego-wywiadu-nagranie/qnew3wj

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Im więcej ludzi w danym państwie tym silniejsze państwo, większe możliwości gospodarki, poważniejszy rynek dla inwestycji międzynarodowych, większe bezpieczeństwo militarne (jest z kogo armię utworzyć). 

 

Demokratyczna Republika Kongo. Liczba mieszkańców ok. 100 mln. Dochód roczny PKB na mieszkańca 487 USD.

 

Dobrobyt że hohoho....:).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLifejesteś synku, jak prawie każdy pisowiec, ciężkim idiotą. Idę w ad personam, bo merytorycznie cię już powyżej zgaszono jak peta. A na merytorykę nigdy nie odpowiadasz, przytaczasz jedynie zawsze dogmaty swojego patusiarskiego pisdolstwa. 

 

Kiedyś, jak byłem młody, nieco naiwny i jarałem się negocjacjami, to myślałem, że wszystko z każdym można dogadać. Ale niestety nie. 

 

Jest pewien typ spranych ideowo matołów, z którymi można się dogadać jedynie jebiąc ich prądem i napierdalając pałą. I ty do nich należysz. 

 

A bezpośredni efekt, to taki, że coraz więcej ludzi z Polski wyjeżdża, bo nie mają ochoty utrzymywać takich matołów jak ty i twoich ukochanych patusiarzy, fajteruf memeła, sebkow i januszów. Zasadniczo od momentu jak zaczęliście robić nagonkę na tzw. wykształciuchów, to w tym pierdolniku jest coraz gorzej. 

 

Niestety jesteś zbyt tępy lub zbyt przyssany do koryta żeby to zauważyć, a wszelkie racjonalne tłumaczenia do ideowej szmaty nigdy nie dotrą. 

 

Polska nie musi szukać wrogów na zewnątrz - ma pełno roszczeniowego bolszewikowskiego ścierwa w swoich granicach i z tym najpierw coś by należało zrobić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maroon napisał:

Polska nie musi szukać wrogów na zewnątrz - ma pełno roszczeniowego bolszewikowskiego ścierwa w swoich granicach i z tym najpierw coś by należało zrobić. 

 

 

To po prostu przykład polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej która okupuję ten kraj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Baca1980 said:

 

 

To po prostu przykład polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej która okupuję ten kraj :).

Czy masz na myśli pewną starożytną wspólnotę w wierze z okolic góry Synaj? 

 

To też. Gdyby zbadać korzenie obecnych "elit" to wiele ciekawych rzeczy by wyszło. Tak ciekawych, że aż niedobra o tym pisać. 

 

Inna sprawa, że próżnia wytworzona przez Adolfa i Josefa musiała się czym - kimś wypełnić. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, maroon said:

Tak ciekawych, że aż niedobra o tym pisać

6HGY4YQzd46Clp4ffSupAAvq9SStAfmM.jpg

 

Oj tam, oj tam... Nie wolno krytykować LGBT, to niepoprawna politycznie.

 

23 minutes ago, maroon said:

próżnia wytworzona przez

Zauważ, że dzięki ich "staraniom" w nowym państwie, nie było zbyt dużo tzw. "OstJuden", a więc biedaków.

A jak zabrakło im kadr po sześciodniowej, to od razu Gomułka "wygonił" lekarzy, dziennikarzy, profesorów z Polski.

Nawet operacja "Most" zapewniła dopływ rosyjskiego kapitału.

 

Cóż... dzisiaj z dnia na dzień ciekawiej. https://www.rp.pl/polityka/art38212171-netanjahu-ekstremistyczna-mniejszosc-pcha-izrael-do-wojny-domowej

Czego wprost nikt nie powie, to że na ulicach Tel Awiwu jedną z protestujących grup są różowe mniejszości seksualne. "Ale u siebie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kespert said:

.

Zauważ, że dzięki ich "staraniom" w nowym państwie, nie było zbyt dużo tzw. "OstJuden", a więc biedaków.

Akurat miałem na myśli eksterminację naszych rdzennych elit, ale oczywiście też. 

Quote

. "Ale u siebie?"

Bo to nie jest taka spójna grupa jak chce być postrzegana. Oni tam się w swoim środowisku bardzo potrafią nienawidzić i te samo przykrycie głowy nie ma znaczenia. Ogólnie np. imigracja z ZSRR w nowym państwie nie była mile widziana i imigrantami zapełniano kibuce, gdzie warunki, nazwijmy to delikatnie, nie były najlepsze. 

 

Natomiast prawdą jest, że jako całość potrafią świetnie swoje interesy na zewnątrz reprezentować, z tymże tu też w istocie chodzi o interesy tych "lepsiejszych", najbogatszych powiedzmy. 

 

Zresztą, w 2 rzeplitej większość braci w wierze, to było ubogie drobnomieszczaństwo i rzemieślnicy. Bogaci przemysłowcy to był zupełnie inny świat. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, maroon said:

@RealLifejesteś synku, jak prawie każdy pisowiec, ciężkim idiotą. Idę w ad personam, bo merytorycznie cię już powyżej zgaszono jak peta. A na merytorykę nigdy nie odpowiadasz, przytaczasz jedynie zawsze dogmaty swojego patusiarskiego pisdolstwa. 

 

Kiedyś, jak byłem młody, nieco naiwny i jarałem się negocjacjami, to myślałem, że wszystko z każdym można dogadać. Ale niestety nie. 

 

Jest pewien typ spranych ideowo matołów, z którymi można się dogadać jedynie jebiąc ich prądem i napierdalając pałą. I ty do nich należysz. 

 

A bezpośredni efekt, to taki, że coraz więcej ludzi z Polski wyjeżdża, bo nie mają ochoty utrzymywać takich matołów jak ty i twoich ukochanych patusiarzy, fajteruf memeła, sebkow i januszów. Zasadniczo od momentu jak zaczęliście robić nagonkę na tzw. wykształciuchów, to w tym pierdolniku jest coraz gorzej. 

 

Niestety jesteś zbyt tępy lub zbyt przyssany do koryta żeby to zauważyć, a wszelkie racjonalne tłumaczenia do ideowej szmaty nigdy nie dotrą. 

 

Polska nie musi szukać wrogów na zewnątrz - ma pełno roszczeniowego bolszewikowskiego ścierwa w swoich granicach i z tym najpierw coś by należało zrobić. 

 

Synku? Hehe.

 

Zwykły cham i prostak z ciebie. Nawet nie umiesz odpowiedź jak człowiek tylko musiała z ciebie wyjść dzika małpa i nasrać pod siebie. 

 

Nikt mnie merytorycznie nie zgasił. Nigdy. Gdzie jest gaszenie peta? 

 

Jeszcze raz - nie masz racji, że wypracowałeś większą wartość niż 50 rodzin wielodzietnych. Gówno wypracowałeś a nie wartość. 

 

Drugi raz powtarzam - im bardziej ludny kraj tym większy jego potencjał a także bogactwo. Afryka to patologia, żaden przyklad. W krajach zachodnich opłaca się być ludnym państwem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 14:41, maroon napisał:

Wal się kolego. Więcej wypracowałem wartości niż 50 patusiarskich wielodzietnych rodzinek ssących  pińcet plusy i inne socjale. I jeszcze darmozjadów utrzymywałem. 


Twoja wypracowana wartość wymieni mi klocki hamulcowe? Wywiezie śmieci? Posortuje je? Przywiezie mi Pizze? Posprząta mi klatkę?

W dniu 27.03.2023 o 14:41, maroon napisał:

Takie pierdolenie, to było dobre w XIX wieku, a nie w dobie powszechnej automatyzacji i robotyki, a w przededniu rozwiazań semi-inteligentnych. 

Ale póki co to te rozwiązania dopiero raczkują, a i wdrożenie ich kosztuje. Czasem tyle że to nierentowne. Jkaby było inaczej to by nie było takiego przypływu gastarbeiterów z Azji i Afryki

W dniu 27.03.2023 o 14:41, maroon napisał:

W pl wcale nie musi być dużo ludzi, żeby to był zamożny kraj. Potrzeba tylko nie przepierdalać kasy i, ironicznie, nie kraść. 

Nie musi być by był to zamożny kraj. Ale potrzeba by funkcjonował. Polska to duży kraj. Duży kraj wymaga dużej liczby ludzi by wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat @maroon widać, że ma ego w kosmosie skoro uważa, że 50 patusiarskich rodzin z dziećmi wytwarza mniejszą wartość dla społeczeństwa niż on. DO tego mocne docinki ad personam, aż dziwne, gdzie @moderacja? 

W dniu 28.03.2023 o 10:40, Kespert napisał:
  • 286 mld zł – z podatku od towarów i usług;
  • 88,5 mld zł – z podatku akcyzowego;
  • 4 mld zł– z podatku od gier;
  • 73,6 mld zł – z podatku dochodowego od osób prawnych;
  • 78 mld zł – z podatku dochodowego od osób fizycznych;
  • 4,6 mld zł – z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin;
  • 5,9 mld zł – z podatku od niektórych instytucji finansowych;
  • 3,8 mld zł – z podatku od sprzedaży detalicznej.

Dzięki liczbom powyżej łatwo sprawdzić kto jest motorem napędowym państwa no i nie są to na pewno idioci programiści pracujący dla zagranicznych korpo które unikają płacenia w Polsce podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Libertyn said:


Twoja wypracowana wartość wymieni mi klocki hamulcowe? Wywiezie śmieci? Posortuje je? Przywiezie mi Pizze? Posprząta mi klatkę?

A zasiłkowy patus ci to zrobi? Czy może jego synalek po 2 wyrokach? Za daleko brniesz w "równość". Świat tak nie funkcjonuje. Pozactym nie będziesz miał samochodu i bedziesz szczęśliwy. 

Quote

. Polska to duży kraj. Duży kraj wymaga dużej liczby ludzi by wszystko ogarnąć.

Mity, mity, bajki i życzenia. Polska to głównie kraj rolniczy (areałowo patrząc). Bardzo dużo jest lasów (jeszcze), około 30% powierzchni, sporo parków narodowych i rezerwatów. Do "ogarnięcia" tego nie potrzeba tabunów patologii. Ja bym nawet powiedział, że w pl jest za dużo ludzi i optymalne byłoby gdzieś ze 25 mln. 

 

@Patryk ty niezły kozak jesteś, jak myślisz że vat z pińcet plus czy zasiłku, to jest realny przychód. 😂 Zastanów się, bardzo głęboko zastanów, kto za to płaci. Pracujący płacą, a nie pierdolona patusiarnia.

 

I tak mam ego, bo do wszystkiego zawsze sam dochodzę, a nie wyciągam łapę po dej. I nawet więcej, patusiarnię to bym bez mrugnięcia okiem w obozach pracy zamykał. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

 

30% z tendencją spadkową.

 

 

Rozpierdalanie poważnego dobra narodowego jakim są lasy, też dużo mówi o rządzących. Nie mówię nawet o projektach sprzedaży, bo za to stryczek powinien być od razu. 

 

A że LP na wyższych szczeblach, to czysta patologia i folwark rodzinny, to osobna bajka. Mam znajomych leśników, ich bardzo boli, że muszą ciąć wedle rozkazów z góry byle więcej. A jak występują z jakąś inicjatywą, np. miejsce biwakowe, czy wytyczenie szlaku, to nadleśnictwo im kłody rzuca, bo nie są z awansu społecznego, tylko leśnicy z dziada pradziada. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.