Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Brat Jan napisał(a):

To miałoby sens gdyby do Wagnera przyłączyły się jednostki armii regularnej i z frontu ruszyły na Moskwę. 

Spokojnie, to dopiero początek, w okopach też głowy im się gotują co się dzieje, co się wydarzy no i najważniejsze, w którym obozie będą mieć większe szanse na przeżycie, bo większości o to chodzi, bajki putina o wojnie ojczyźnianej to oni mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, na razie dywagować nie zamierzam ;)

Bo dawno nie widziałem takiego szumu informacyjnego po polsku, angielsku i rosyjsku.

Ale jeżeli ktoś się łudzi, że nowym patronem Prigożyna są gołąbki pokoju, a nie jacyś pojebani turbopatrioci, co klęli Putina za "zdradę" i pragmatyzm, to niech się łudzi dalej. Ci drudzy jedynie o czym marzyli, to o obrzuceniu UA atomem.

 

Winszuję zatem "wzmożonym" nowego idola ;)

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Achmat oddział kadyrowcow ma być już blisko Rostowa. 

Jest blisko ale na skrzyżowaniu czekają na zielone światło. 

 

 

 

Jeśli pojawią się filmy pokazujące, że wagnerowcom udało się przeprawić przez jeden z tych mostów:

FzYrgzQXwAEIV4G?format=jpg&name=large

to pućka może się pakować i jechać na lotnisko. Zwłaszcza jeśli uda się im przejechać bez walki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał(a):

Armia atakuje konwoje Wagenrowców jadące w kierunku Moskwy.

Wysadzili tylko 1 ciężarówkę.

 

10 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Dla mnie po zastanawianiu się jakoś to jest dziwne, nie wiem.

Oczywiście.

 

Jak wcześniej pisał @Baca1980 to tylko teatr z przejęcia władzy.

Jedzie sobie konwój...jedzie....jedzie i nic.

 

Kadyrov sądził, że to na serio i wysłał ludzi.

To mu powiedzieli, że to teatr to teraz się tłumaczy , że jego oddziały nie mogą dojechać z bliżej nie znanych problemów z ciężarówkami.;):D

 

Uwierzę, że to na serio jak pokażą ciężkie walki pod Moskwą.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogarniacie, że kibicowanie za bękartami z pasiaków to opcją minimum Nuke on Kiev, nowe rozdanie między narodowe.. aaa chcecie nas izolować  Nuke on Warsaw.

 

Regularna Armia ma się przyłączyć do skazańców? Oni nimi gardzą, entuzjazm cywili wynika wyłącznie z faktu, że ich w opór zginęło za Mateczke Rosje. 

 

W opcji teatralnej 

Znając metalność rusków,  teraz na miękko przejdzie pełna mobilizacja, prigożyn zniknie a Jety z wódka i prostytutkami będą latać równomiernie jak do szejka.

Edytowane przez UrodzonyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wam jeszcze bardziej namącić w głowach, to podzielę się z wami pewnym spostrzeżeniem.

 

Mianowicie przypomniały mi się wpisy jednego z użytkowników z samego początku wojny, tj. @Martius777, który był maniakiem Nostradamusa i starał się przełożyć jego przepowiednie na aktualne wydarzenia w geopolityce.

 

Wśród jego wpisów, parokrotnie przewijała się taka oto przepowiednia:

W dniu 9.11.2021 o 09:01, Martius777 napisał(a):

W Rosji wybucha wojna domowa, Miedwiew walczy z Putinem, nadchodzi Łysy z Syberii i przejmuje władzę w sposób krwawi i z atomem. Kilka państw odzyskuje niepodległość, bunt w Kalingradzie, który chce przyłączyć się do Polski.

W dniu 28.02.2022 o 21:08, Martius777 napisał(a):

Putin, Miedwiew i Łysy z Syberii zniszczą własny kraj.

To będzie początek końca państwa Rosji. Zniknie w tym wieku z mapy świata. Jesteśmy świadkami upadku państwa rosyjskiego. Nigdy nie odrodzi się.

W dniu 16.05.2022 o 11:28, Martius777 napisał(a):

4. Wojna domowa w Rosji, trzech przywódców Putin, Miedwiew i Łysy z Syberii walczą ze sobą, wykorzystują bombę atomową.

 

Jak wygląda Prigożyn i o tym, że jest łysy, to pewnie większość z was wie. Ale nie pochodzi jednak z Syberii, tylko z Petersburga, więc powiązania bieżących wydarzeń z w/w przepowiedniami, jest tylko pozorne.

 

Ale co powiecie na to?

 

Nie dość że łysy, to jeszcze z Nowosybirska.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Throgg napisał(a):

Żeby wam jeszcze bardziej namącić w głowach, to podzielę się z wami pewnym spostrzeżeniem.

 

Mianowicie przypomniały mi się wpisy jednego z użytkowników z samego początku wojny, tj. @Martius777, który był maniakiem Nostradamusa i starał się przełożyć jego przepowiednie na aktualne wydarzenia w geopolityce.

 

Wśród jego wpisów, parokrotnie przewijała się taka oto przepowiednia:

 

Jak wygląda Prigożyn i o tym, że jest łysy, to pewnie większość z was wie. Ale nie pochodzi jednak z Syberii, tylko z Petersburga, więc powiązania bieżących wydarzeń z w/w przepowiedniami, jest tylko pozorne.

 

Ale co powiecie na to?

 

Nie dość że łysy, to jeszcze z Nowosybirska.

 

Jak zaczną walić atomówkami to tam będzie Mad Max czy inny Fallout

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Wład wygłasza orędzie do narodu.

 

 

Jak dla mnie to cyrk przypominający pucz Janajewa.

Powiem tak, jak skończy się "stosunkowo bezkrwawo" to będzie ewidentne, że był to teatrzyk. Ale jeżeli pójdzie to w kierunku słynnego "czarnego października" (starcie komunistów i nacjonalistów przeciwko oligarchii Jelcyna popartego wojskiem) to jednak jest to pucz "na serio".

Poniżej trochę materiałów z ostatniego puczu w historii tego kraju (i właśnie mowa w nim o "czarnym październiku"):

 

29 minut temu, Throgg napisał(a):

Żeby wam jeszcze bardziej namącić w głowach, to podzielę się z wami pewnym spostrzeżeniem.

 

Mianowicie przypomniały mi się wpisy jednego z użytkowników z samego początku wojny, tj. @Martius777, który był maniakiem Nostradamusa i starał się przełożyć jego przepowiednie na aktualne wydarzenia w geopolityce.

 

Pamiętam, że ostro ciśnięto bekę z typa, że "nieprawda" i "bajenie z tymi przepowiedniami, niemożliwe". Żeby nie było, że jeszcze kiedyś wbije tutaj i powie:

"- A nie mówiłem !?" 😆

No ale z tym Kaliningradem... powiem tak, wizja w ciul nieciekawa. Bądź co bądź mają tam "od cholery atomówek i jeszcze więcej". Oby więc do tego nie doszło, bo z naszym wojskiem to na spokojnie zdążyli by to wszystko odpalić i zrównać nasz kraj z ziemią w przypadku próby zajęcia ich obwodu "królewieckiego".

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hubertius napisał(a):

Jak dla mnie to cyrk przypominający pucz Janajewa.

Mi to trochę przypomina konwój kanadyjskich tirowców. :D

 

 

Zbliża się wieczór, będą robić obóz i nocleg czy nocny marsz na stolicę?

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hubertius napisał(a):

No ale z tym Kaliningradem... powiem tak, wizja w ciul nieciekawa. Bądź co bądź mają tam "od cholery atomówek i jeszcze więcej". Oby więc do tego nie doszło, bo z naszym wojskiem to na spokojnie zdążyli by to wszystko odpalić i zrównać nasz kraj z ziemią w przypadku próby zajęcia ich obwodu "królewieckiego".

 

W Kaliningradzie są najwyżej pociski zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych, ale samej broni jądrowej to raczej tam nie ma. Właśnie ze względu na takie akcje, jak mają miejsce teraz, dla władz rosyjskich trzymanie tam arsenału nuklearnego, byłoby zbyt dużym ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.