Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@zychuAle do czego ty bijesz pianę i tak przeżywasz? Nie wiesz, że świat od zawsze tak działał? Że zawsze będzie pięknie bez wojenek? Japitole. Europa to nie jest serduszko świata nietykalne. Na świecie wiele milionów toczy walki ludzi. Tutaj masz murzynow trochę i ludzie się boją o bezpieczeństwo. 

Tak, jak pisałem już kiedyś. Europa upada. To przez słabe społeczeństwo mamy w Europie arabów, murzynow którzy nas kolonializują. 

USA przyjęło politykę dobrych serduszek, jak i Europa. Gdyby Chiny były bombardowane zanim urosły w siłę to by teraz tacy nie byli. Tylko dobre serducha bo potem pisać będą, że amerykańscy zbrodniarze. W takim razie to oni zjedzą was. Bam! 

A to jest na chłodna logikę kolejny przykład słabości. Rosja jako samiec alfa bije sobie silniejszego od siebie miśka który boi się jej oddać bo jeszcze bardziej się zdenerwuje. 

Skończą z Ukrainą a potem będzie kolejny kraj, my będziemy geopolitycznie słabnąć a ludzie będą płakać by nie reagować w żaden sposób. I tak o to upadniemy na rzecz Rosji. 

@Proffesor Trochę według mnie odleciałeś, ale uważaj, jak tam chcesz. Dla mnie to po prostu uproszczenie wszystkiego co się dzieje do światowej elity. Głód, wojna, bieda, brak pracy, choroby - wszystko elity. Taki to argument. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał:

ludki już się nabierały na wojenną retorykę.

To też cholernie niebezpieczna sprawa. Generalnie zauważyłem, że wystarczy prosty filmik propagandowy, by młodzi (np. na wykopie) gromadnie wyrażali poparcie dla wojny. Tak jakby do na codzień w miarę rozsądnych ludzi nagle przestawało docierać, czym jest wojna i co nagle w chwilowym oburzeniu popierają.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, ja nie przeżywam - ja jestem z tych, co to realpolitik przyswajali, gdy ty jeszcze z patykiem po podwórku ganiałeś. Zatem podobne teksty o słabej Europie, murzynach i fiasku projektu "koniec historii" mam rozpracowane. A polactwo już coraz bardziej jest urabiane w wojennej retoryce.

Jeżeli ciebie ten cyrk bawi - to okej.

@Januszek852:

Cytat

wystarczy prosty filmik propagandowy, by młodzi gromadnie wyrażali poparcie dla wojny

Młodzi są - bądźmy szczerzy - głupi. :)

Oni jeszcze niczego się nie dorobili, wierzą, że nic złego nie może się im przytrafić - a ponadto pragną wojennej chwały i haremu cipek po wojnie. :) To ich nakręca. Też taki byłem dekadę temu - ale trafiłem do ciężkiej magazynierskiej roboty, gdzie dźwigałem żelastwo, przełożonym był sadystyczny kapo, a ludzie regularnie ulegali poważnym wypadkom. I zrozumiałem wtedy jedną rzecz - świat ma cię w dupie, i chętnie cię poświęci dla własnych interesów, jeżeli tylko mu na to pozwolisz. Tyle że ptysiu wychowany na konsolach nie jest w stanie tego zrozumieć. Ogólnie większość znanych mi ludzi w wieku 18-25/27 lat ma wciąż mentalność głupawych nastolatków. Tak są kurewsko oderwani od życia. Ale co się dziwić, skoro siedzą na tiktoku i przeżywają wojnę...

Edytowane przez zychu
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

 

Może i pojeby, ale co mają robić? Na kawkę zapraszać? Ty rozumiem byś każdemu puchowy śpiwór wręczył, paczkę żywnosciową i do hotelu limuzyną zawiózł? 

 

Tam jest kurwa wojna, a ptysiom z netów ciągle się wydaje, że to takie CoD tylko trochę bardziej realistyczne. 

 

Jak zaczną zjadać ich wątroby to tez będziesz tak gadał? Są pewne granice nawet na wojnie, i takie zachowania trzeba potępiać. Ja nie mam wątpliwości że tam jest rzeź, że ludzie giną w potworny sposób, ale jest różnica jak ktoś ginie w walce, a jak go odjebią w taki sposób. 

 

Konwencje które okreslają sposób traktowania jeńców powinny być respektowane. Jak uważasz że nie to nie mamy o czym gadać, a to że dzieje się inaczej i na wojnach dziac się będzie inaczej to jak mam tego pełną świadomość. Będę krytykował i jedną i drugą stronę jesli się dopuści takich zachowań, ba swoich tez bym krytykował jakby coś takiego sie działo. 

 

Poza tym pisząc "pojeby" miałem na myśli pułk Azov któy na prawde składa się z kryminalistów i róznej maści ekstremistycznych mend. To że Ukraincy pozwalają im walczyć mnie nie dziwi, bo im dłużej takie pojebańce bronią Mariupola tym lepiej dla każdego Ukraińca, co nie znaczy że tym typom należy przyklaskiwać jak robią coś złego.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał:

Młodzi są - bądźmy szczerzy - głupi. :)

 

Na pewno są naiwni i bardzo podatni na próby emocjonalnej manipulacji.

5 minut temu, zychu napisał:

ponadto pragną wojennej chwały i haremu cipek po wojnie. :)

Zabawne, jak strasznie chcą udowodnić (tylko kurwa komu? sobie?) męstwo 😅

Edytowane przez Januszek852
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Januszek852 said:

Ciężkie czasy idą.

 

Konstytucja z założenia ma nie dopuszczać do tego typu precedensów i wybiórczego uznawania prawa. Wszelkie próby jej zmiany, by umożliwiać takie działania, to skandal zasługujący na trybunał stanu.

 

Biorąc pood uwagę to że w Niemczech wlaśnie debatują nad wprowadzeniem przymusu szczepień i kar rzędu 25 000 euro za uchylanie sie od szczepień to nie wygląda to za dobrze. Wojna tylko zaostrzy to wszystko. Pandemią wywołali strach, teraz wojną nienawiść i akceptacje tylko jednej narracji. Dosłownie tworzą nam totalitaryzm na naszych oczach a ludzie ochoczo temu przyklaskują. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalitaryzm jest na rękę władzy. Zawsze był - stare jak świat. Dlatego tak ważne jest, by ludzie nie pozwalali na nawet małe próby naginania prawa. Żaden jednak sekret (i stosowane jest to od powstania ludzkości), że zawsze polityk próbuje wykorzystać tylko ten jeden, mały, drobniutki wyjątek, by zrobić wyłom i potem pracuje nad jego poszerzaniem. Okno Overtona w praktyce.

 

Putin też od czegoś zaczynał.

Edytowane przez Januszek852
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuNo niestety ziomek. Tak tak kiedyś to było teraz to już nima.  Przez takich właśnie słabych ludzi upadamy. @Proffesor @zychu Sami w takim razie pchacie się w objęcia Klausa schwaba jako ludzie, którzy chcą tworzyć globalną wioskę oddając wszystko byleby wszystko było dobrze i nie było zagrożenia. Bo chyba takie były założenia ogólnie tych elit cnie? Bezpieczeństwo w zamian za wszystko inne? 

Zychu, to samo mogą powiedzieć Niemcy gdy my będziemy atakowani. Nie reagujmy bo padnie na nas! Potem gdy oni mogą być to tak będą mówić Francuzi. 

Nie wiem, jakie ty masz te swoje realia. Ukraina jest jednym z najważniejszych strategicznie punktów do udupienia Rosji. Polska jest buforem między wschodem a zachodem. Nawet, ja takim optymistą nie jestem, że po Ukrainie będzie spokój jeśli teraz się nie zareaguje - być może zmienisz zdanie, jak znów urosną w siłę i staną przy granicy z Pl. ;)

Zniszczenie Rosji teraz, gdy jest okazja od wielu lat to spokój na wiele lat - być może już by na nogi nie stanęła. Brak reakcji to już drugiej takiej okazji być nie może. 

@TrevorTo nie jest nic dziwnego. Na necie normlanie latają filmiki, jak żołnierze ukraińscy przywiązują ich do słupów i gwałcą. Na wojnie nie ma żadnych zasad. Trzeba to sobie uświadomić. 

 

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Januszek852 said:

To też cholernie niebezpieczna sprawa. Generalnie zauważyłem, że wystarczy prosty filmik propagandowy, by młodzi (np. na wykopie) gromadnie wyrażali poparcie dla wojny. Tak jakby do na codzień w miarę rozsądnych ludzi nagle przestawało docierać, czym jest wojna i co nagle w chwilowym oburzeniu popierają.

 

 

Ale młodziaki nie mają pojęcia co to są jakiekolwiek niewygody. 2 miesiące bez bieżącej wody? Grzanie przy ognisku? Kupa do dołka i podcieramy liściami? Kąpiel raz na dwa tygodnie? 

 

Kurwa mać. W CoD tego nie ma, ani na fitnesiku gdzie 100kg wyciskajo też nie ma. 

 

Wstawisz młodego gieroja w takie warunki na tydzień, to się zapłacze. Ilu ja takich gierojów widziałem, to nie wspomnę, a to jeszcze tak wygodnickie czasy nie były, co teraz. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, $Szarak$ said:

Zniszczenie Rosji teraz, gdy jest okazja od wielu lat to spokój na wiele lat - być może już by na nogi nie stanęła. Brak reakcji to już drugiej takiej okazji być nie może. 

To jaki jest plan zniszczenia Rosji teraz?

 

  1. Sankcje?
  2. Wojska konwencjonalne?
  3. Atomówka?
  4. Oddziały WOT jadące na rowerach pod Moskwę?
  5. Nie wiem, ale wiem że się uda. O ewentualnych problemach porozmawiamy po fiasku powstani... znaczy ataku na Rosję.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, $Szarak$ napisał:

@zychuNo niestety ziomek. Tak tak kiedyś to było teraz to już nima.  Przez takich właśnie słabych ludzi upadamy.

 

A czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że czeka nas wieczny pokój i dobrobyt? Z tego co pamiętam, to przewidywałem zgoła inny rozwój spraw.

Nie bój się ziomuś, w razie w obu nas wezmą do woja. Będziesz miał swoją finest hour... 😆

 

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Trevor napisał:

 

Jak zaczną zjadać ich wątroby to tez będziesz tak gadał? Są pewne granice nawet na wojnie, i takie zachowania trzeba potępiać. Ja nie mam wątpliwości że tam jest rzeź, że ludzie giną w potworny sposób, ale jest różnica jak ktoś ginie w walce, a jak go odjebią w taki sposób. 

 

Konwencje które okreslają sposób traktowania jeńców powinny być respektowane. Jak uważasz że nie to nie mamy o czym gadać, a to że dzieje się inaczej i na wojnach dziac się będzie inaczej to jak mam tego pełną świadomość. Będę krytykował i jedną i drugą stronę jesli się dopuści takich zachowań, ba swoich tez bym krytykował jakby coś takiego sie działo. 

 

Poza tym pisząc "pojeby" miałem na myśli pułk Azov któy na prawde składa się z kryminalistów i róznej maści ekstremistycznych mend. To że Ukraincy pozwalają im walczyć mnie nie dziwi, bo im dłużej takie pojebańce bronią Mariupola tym lepiej dla każdego Ukraińca, co nie znaczy że tym typom należy przyklaskiwać jak robią coś złego.  

Ruscy kilka dni temu dali wszystkim walczącym ultimatum w Mariupolu. Kto się podda do północy będzie wzięty do niewoli. Po minięciu terminu nie będą brani ŻADNI jeńcy do niewoli. Tak więc oni już wiedzą, że są żywymi trupami. 

P.S Mówię tutaj o armii ukraińskiej, bo AZOV-cy zawsze byli od początku stworzenia tej paramilitarki popier****** i oni już przedtym ultimatum mordowali kogo chcieli i jak chcieli.

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Trevor said:

 

Jak zaczną zjadać ich wątroby to tez będziesz tak gadał? Są pewne granice nawet na wojnie, i takie zachowania trzeba potępiać. Ja nie mam wątpliwości że tam jest rzeź, że ludzie giną w potworny sposób, ale jest różnica jak ktoś ginie w walce, a jak go odjebią w taki sposób. 

 

Konwencje które okreslają sposób traktowania jeńców powinny być respektowane. Jak uważasz że nie to nie mamy o czym gadać, a to że dzieje się inaczej i na wojnach dziac się będzie inaczej to jak mam tego pełną świadomość. Będę krytykował i jedną i drugą stronę jesli się dopuści takich zachowań, ba swoich tez bym krytykował jakby coś takiego sie działo. 

 

Poza tym pisząc "pojeby" miałem na myśli pułk Azov któy na prawde składa się z kryminalistów i róznej maści ekstremistycznych mend. To że Ukraincy pozwalają im walczyć mnie nie dziwi, bo im dłużej takie pojebańce bronią Mariupola tym lepiej dla każdego Ukraińca, co nie znaczy że tym typom należy przyklaskiwać jak robią coś złego.  

Sranie w banie. Bierzesz jeńców, neutralizujesz ich bez zabijania, czyli wiążesz, skuwasz, zasłaniasz oczy. Nie stać cię na eskortę z honorami, więc wrzucasz ich na jakikolwiek środek transportu i odwozisz. Jak któryś dostanie kopa albo dwa, to trudno. Taka jest cena przeżycia. 

 

A Julki w kwik, że czerwonego dywanu nie ma. Jprd. 

 

Naprawdę mniej CoDa. Wojna to wojna, a nie wymiana uprzejmości. Zwłaszcza gdy walczysz już nie o wspólny cel, a o własne przetrwanie. 

 

I nie pierdol o jedzeniu wątroby, bo oni to za Stalina przerabiali, ty nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Januszek852 napisał:

chcą udowodnić (tylko kurwa komu? sobie?) męstwo 😅

Sobie. Przełożonym. Kolegom. I cipkom. Popatrz na użytkownika @$Szarak$, jak bardzo chce nam (i sobie) udowodnić. :)

 

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

@zychu sami w takim razie pchacie się w objęcia Klausa schwaba jako ludzie, którzy chcą tworzyć globalną wioskę, oddając wszystko

Chłopie, co ty pierdolisz? Przytocz mi jedną choćby linijkę, która uprawomocni twój zarzut. A jeżeli nie jesteś w stanie, to przestań doprawiać mi tezy, których nie artykułowałem.

No brak słów na takich idiotów. Ty rzeczywiście nadajesz się do wyłapywania dezerterów - i defetystów.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005Według mnie, póki co sama Ukraina. Do wojny w razie czego powinno się wchodzić na ostatku. Sankcje ich męczą gospodarczo a wojskowo tracą siły na Ukrainie. Nie ma obecnie sensu się włączać, bo Ukraina nie jest na skraju kapitulacji. Sankcje działają, Rosja się wykrwawia - narazie tyle starczy. 

Trzeba zrobić tak, żeby Ukraina została a Rosja się jeszcze bardziej wykrwawiala - no bo chce osiągnąć swoje lecę za wszelką cenę. Wojna NATO-Rosja nie ma narazie sensu. Bardziej bym się skłaniał do wojny Białoruś- NATO. Wtedy by się tam zmieniło władze siłowo i byłoby ok. I Rosja by tam wpływy straciła - czyli kolejny krok do jej uwalenia. Trzeba by było zrobić tak, żeby Białoruś sama nas zaatakowała najlepiej. Wtedy byłby pretekst a wątpię, żeby ruskie chcieli się wtedy dołączyć - gdyby Białoruś pierwsza zaatakowała. 

@zychu Ja wyżej napisałem już koledze, jak według mnie powinno się to rozegrać. Teraz twoja kolej - w końcu omawiasz geopolitykę od lat, więc jestem ciekaw jak ty byś to rozegrał. Można się domyśleć - nie reagowanie, biznesy z Rosją bla bla bla jakby się zapomniało o tym, że od wieków Polska i Rosja walczą o wpływy slowianczyzny. Ukraina, Białorus i kraje bałtyckie w rękach zachodnich/naszych to dla Rosji bardzo ciężka rzecz a przejęcie przez Rosję wpływów na Ukrainie, Białorusi i krajów baltycykich równa się nasze całkowite wasalastwo. Wtedy to się będziemy kurła rozwijać mając obok siebie taką potęgę, jak Rosja. A kurła ile gazu i ropy... W bajki nie wierzę a Niektórzy dalej się sami oszukują. ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Proffesor napisał:

Polin na bank zgodzil sie na istalacje glowic w polsce i jesli odpala ruscy na nas (zly policjant w tym teatrze) tu jusreale piedolnie z Polski (dobry policjant), ale oni to juz maja wszystko ustalone, nie ludzilabym sie,ze jest inaczej, a zoldacy to w wiekszosci proste chlopaki co alfabetu nie znaju i z jednej i drugiej strony,wiec jak ludzie nisko upadli,zeby sie tym podniecac to ja nie wiem.

Smutne ale prawdziwe.

Nie można ciągle przed niedźwiedziem uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

wyżej napisałem już koledze, jak według mnie powinno się to rozegrać. Teraz twoja kolej - w końcu omawiasz geopolitykę od lat, więc jestem ciekaw jak ty byś to rozegrał.

No i chuja zrozumiałeś. Jakie ma znaczenie, jak ty byś to rozegrał? Ty nic nie rozegrasz - jesteś przewidziany na robola, albo na mięso armatnie. Rozgrywają politycy, lobbyści, wywiad. Ty i ja jesteśmy na samym dole drabiny. I to właśnie staram ci się przekazać. Ile byś nie napisał, jak bardzo byś się tym cyrkiem nie podniecał - twoja rola nie wybiega poza bycie pionkiem na szachownicy - w skali co najwyżej taktycznej. Dobrze jest czytać i się interesować - ale jesteś w tym tak kurewsko nadgorliwy, że pewnie sam bym cię odjebał, gdyby mi jakiś idiota dał tego beryla.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, maroon said:

Sranie w banie. Bierzesz jeńców, neutralizujesz ich bez zabijania, czyli wiążesz, skuwasz, zasłaniasz oczy. Nie stać cię na eskortę z honorami, więc wrzucasz ich na jakikolwiek środek transportu i odwozisz. Jak któryś dostanie kopa albo dwa, to trudno. Taka jest cena przeżycia. 

 

A Julki w kwik, że czerwonego dywanu nie ma. Jprd. 

 

Ziomek nie wierzę w to co piszesz. Wojna kieruje się pewnymi regułami. Gdyby tak było jak piszesz to nikogo by do niewoli nie brano tylko by każdego na miejscu rozjebywano. Porozbierali tych gości i wrzucili do pickupa jak bydło, co jest zakazane przez konwencje. Nie wolno jeńca pozbawiać umundurowania. Tu nie chodzi o czerwony dywan jprdl tylko o podstawowe zasady. 

 

Wojna jest okrutna i taka będzie, ale zasady powstały po to żebyśmy nie upadli do poziomu zwykłego zwierzęcia. Jak tak się stanie to biały fosfor na strefy cywilów, broń chemiczna, biologiczna wszystko pójdzie w ruch bo zwierzęta sie morduje na wszelkie sposoby. Nie rozumiesz tego? Serio? I przestan pierdolić o julkach bo w wojsku byłem i widziałem że te ziomeczki 20 letnie są zdolne upodlić siebie i innych w mig. Dlatego właśnie trzeba pilnować zasad, bo właśnie ludzka natura i nienawiśc spowoduje że upadniemy do takiego poziomu że nie pozostanie nic innego jak odpalić te atomówki. 

 

Zadziwia mnie takie podejście. 

 

Uważasz że powinno się przyjmowac tak zwierzęce zachowania gdziekolwiek i kiedykolwiek? Zobaczysz dokąd to doprowadzi jeśli tak się stanie. Agresja rodzi agresję a jak pozwolimy żeby to się nakręcało to skończymy jako bezwolna kupa mięcha. 

 

Żołnierz na wojnie musi być skrajnie brutalny, wobec wroga, ale jeśli ten się poddał to ma być traktowany zgodnie z przyjętymi konwencjami. Jeśli tak nie jest to winnych należy ukarać. Nie ważne kto to jest. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuRaczej pragmatyczny a ty się emocjonujesz. ;) Coś na zasadzie widzisz, że kolega ma toksyczna laske, to jemu powiesz, żeby zerwał z nią a jak samemu masz, to nie chcesz doświadczyć przykrości i samemu się oszukujesz. 

Jesteśmy. Tylko sprawy geopolityczne odbijają sie na wszystkich a nie tylko na elitach. Gdyby Rosja miała tu wpływy to wtedy byśmy znakomicie żyli.  Napewno lepiej, niż teraz. Xd 

Dalej czekam na twój geopolityczny plan. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, $Szarak$ napisał:

raczej pragmatyczny a ty się emocjonujesz. 

Nie. Nie jesteś pragmatyczny. Ty czekasz na swoją finest hour. I być może się doczekasz, choć już pisałem ci kiedyś o chwalebnej śmierci z obsranym zadkiem...

4 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Dalej czekam na twój geopolityczny plan.

Ja się naprodukowałem, a ty nadal chuja rozumiesz.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, $Szarak$ said:

Dalej czekam na twój geopolityczny plan. 

 

Ja rozumiem @zychu i się z nim zgadzam. Całe to nakręcanie nienawiści tylko pracuje na rzecz tych zjebów którzy nami rządzą. Im jest na ręke żeby się nacje między sobą nienawidziły bo wtedy moga nami bez problemów sterować. O to chodzi w tym wszystkim, o nic innego. Jesli pozowolimy im zasiać wobec siebie nienawiśc to koniec. Trafimy do maszynki do mięsa i nie zostanie nic innego jak zostać przemielonym. Na wojnie nie będzie glorii i chwały. Będzie syf i cierpienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor, mi nie idzie o nienawiść.

Idzie o to, że w cieniu wojny przyspieszyły procesy, które w czasach pokoju zaniepokoiłyby większość ludzi siedziacych w polityce, sprawach społecznych etc*. A teraz - nic, null, bo wojna.

I dlatego nazywam to cyrkiem. Tyle że klaunami są widzowie.

 

* aby nie wyjść na takiego-owakiego, podeprę się felietonem pani Ewy Łętowskiej z Polityki z połowy marca. Później wrzucę skan, jeżeli nie zapomnę.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrevorMy tak, ale następne pokolenia być może już nie. Kiedyś ludzie ginęli za to, żebyśmy byli w tym miejscu gdzie jesteśmy. 

@zychuTo samo mógłbyś powiedzieć dzieciom Polskim walczącym za ojczyznę wiele lat temu. Po co walczycie? Zachowajcie życie! Nie ma sensu! No a teraz jesteś w tym miejscu gdzie jesteś. 

Nie pisze o procesach jakie zachodzę wewnątrz kraju, tylko o ogólnej geopolityce. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.