Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Yolo napisał:

Twarda postawa w deklaracjach to jedno, czyny to drugie. 

Nie jest w naszym interesie wchodzić na wschód, w Ukrainę, Białoruś czy obwód Kaliningradzki. W naszym interesie jest jednak żeby Rosja myślała że taka opcja jest realna, wrogie działania spotkają się z odpowiedzią. Przy czym realną moc miałyby te deklaracje gdyby popierał je głośno wujek Joe. A tu się chyba przeliczyli.

 

Tak. Robić swoje, deale z sojusznikami, ale wymagać od nich twardych działań, nie deklaracji. Ciężko się Polska w swojej historii przejechała na takich deklaracjach. Zakładam, że żaden rozumny człowiek o tym nie zapomniał. Więc póki tu nie będzie tego, o czym wcześniej pisałem jak i statusu Polski podobnego chociażby w części do Izraela, machanie szabelką ruskiemu niedźwiedziowi, chociażby był wyliniałym ostatnim skurwysynem nie jest w polskim interesie.

 

Działać, a nie gadać. Czasem więcej milczeć a robić swoje. A nie napinać się jak baranie jaja, co w kraju pozbawionym siły atomowej, jak i realnej obrony przeciwlotniczej byłoby z punktu widzenia obserwatora dosyć zabawne, gdyby nie było tragiczne.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno po fb krąży filmik jak rezuny jeńców dojeżdżaja. Brutalny.Wiem,wiem drodzy "ukrofile", że rus to okupant, agresor. Tylko mi sie przypomniało jak pokazano uwolnionego mera którejś siczy. 5 dni go dręczono. Torturowano nieludzko. Na gębie nawet zadrapania nie miał. Wiem, wiem "ukrofile"- rus bił w pięty ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SzatanK said:

Zauważmy jak taki konflikt dotyka zwyczajnych Rosjan.

 

To tak jakby Polska napadła na jakiś kraj, a wy sobie mieszkanie w Hiszpanii i wam niszczą mienie własne za nic.

 

Trochę lipton, trzeba przyznać.

 

 Myślisz, że oni myślą tak jak Ty. Tutaj jest fundamentalny błąd. 

Nawet przeciętny Rosjanin wspiera zapędy imperialne swojego kraju. Tam jest inna mentalność niż u nas. 

Co do tych sankcji to oni też nie są obojętni i śmieją się z nas. Widziałem już parę filmików gdzie dziękują za wycofanie McDonald, KFC i tego typu gówna. Do tego mają też swoją propagandę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tutaj dla tych, którzy są w gorącej wodzie kąpani szczegóły wojny "za kulisami":

A tymczasem dzisiaj w telewizji puszczana była "bardzo brutalna historia Amelki z Ukrainy"... . Tak, żeby lud się nakręcił. Ale powyższych materiałów takich jak ten co wrzuciłem wyżej się nie w "mediach ścieku" nie podaje, bo gęstość "trupa na trupie" widziana przez ludzi mogłaby spowodować, że Polakom natychmiastowo wróciłby rozum do głowy i werwa do bycia "patriotyczno-dym****" mogłaby za szybko minąć.

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hubertius napisał:

gęstość "trupa na trupie" widziana przez ludzi mogłaby spowodować, że Polakom natychmiastowo wróciłby rozum do głowy i werwa do bycia "patriotyczno-dym****" mogłaby za szybko minąć.

Dokladnie, chociaz jak sie tak rozczytac po necie i komentach , to ludziom w pl raczej nie spieszno do wojenki, wszyscy raczej mocno wystraszeni, w koncu co chwila ktos mowi o atomicy na Polske, pomijam,ze jak mowilem ponad miesiac temu to szurem bylem i ruska onuca,ale do ludzi zaczyna docierac,ze zagrozenie jest mega realne i zadne Amelki juz ni epomoga, podejrzewam,ze wiekszosc juz zaczyna byc ostro wkurwiona na ukrow, bo gdzies musza to skanalizowac, a ja bede ciagle powatarzal ''najelpszym S P O S O B E M zawsze byla wojna'' i to kurwa anonymusa ( ta kurwa anonismusy cia) powinny puszczac nosntop w polskiej tv, a nie jakies pierdololo jak to nas ameryka obroni od atomicy, tia ciekawe jak.

 

Oni nam robia wojne, robia doslownie, przypominam sobie poczatki inwazji, jak jebane gwiezde wojny puszczali i filmy apokaliptyczne i inne badziewia bo nic sie nie dzialo, a zelesnki od razu sklmlal o bron i zamkniecie nieba, jak mnie on wkurwial, jak szybko ruscy zaczeli atomicami straszyc i to bylo jasne jak slonce do czego to zmierza,ale co tam lepiej analizowac ilu durny wojakow poleglo i babcie ze sloikami i pasztecikami, a tam teraz jest sieczka ludzie wygnani z domow czekaja w polszy na pesele, a my razem z nimi na atomice, bo jarek chce wojsko wysylac , wszystko kurwa zaplanowane grubymi nicmi szyte, ale co tam NIE LEKAJCIE SIE.

Oni naprawde mysla,ze jestesmy banda uposledzonych bydlat i kazde gowno mozna nam wcisnac , a my i tak bedziemy miesem armatnim.

Jestem wkurwiony z tej bezradnosci niesmaowice, podejrzewam,ze jak wiekszosc rodakow w tej chwili, a jak bedziemy wkurwieni jak tu rakiety beda smigac, jak bedzie spierdalac z domow z walizka czy plecakiem z psami kotami dzieciakami chuj wie dokad? 

Bo chyba nikt juz nie mysli,ze to jest niemozliwe,ze nic sie nie stanie, ze kochanka Putina przekona go ( kurwa to byl nius dnia zeszlego chyba),zeby zakonczyl wojne...

W chuja robili nas z plandemia i teraz laduja nas nas jeszcze glebiej i glebiej i glebiej...

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

Graficzny licznik strat rosyjskich w od odniesieniu do całości potencjału. 

 

https://www.minusrus.com/en

 

Trzeba pamiętać ze to raczej dane poglądowe. Te liczby czołgów, samolotów itp są umówne. Jak się spytasz 3 eskpertow ile Rosja ma czołgów to każdy poda inna liczbę.

o kurwa a Ty z tymi liczeniem, no licz kurwa licz, a to ma takie znaczenie jak to ,ze jutro bedzie slonce.

 

Tak sobie nawiazujac do mojego wpisu wyzej, ze oni tym Ukrom tak obiecuja te cuda na kiju w polinie, bo wiedza ,ze i tak chuj z tego bedzie, bo nas zmiota razem z tymi ukrami, a przynajmniej bydlo ma sie czym zajac, pomganiem, goscinnoscia, Ukry stoja w kolejce na Narody nie po bilety na meczyk tylko pesel...

Budowa kurwa statnionu, po to,zeby byl spzitalem srovidianskim i urzedem do wydawania peseli i na koniec szpitalem dla rannych z wojenki.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Proffesor said:

o kurwa a Ty z tymi liczeniem, no licz kurwa licz, a to ma takie znaczenie jak to ,ze jutro bedzie slonce.

 

Tak sobie nawiazujac do mojego wpisu wyzej, ze oni tym Ukrom tak obiecuja te cuda na kiju w polinie, bo wiedza ,ze i tak chuj z tego bedzie, bo nas zmiota razem z tymi ukrami, a przynajmniej bydlo ma sie czym zajac, pomganiem, goscinnoscia, Ukry stoja w kolejce na Narody nie po bilety na meczyk tylko pesel...

Budowa kurwa statnionu, po to,zeby byl spzitalem srovidianskim i urzedem do wydawania peseli i na koniec szpitalem dla rannych z wojenki.

 

 

 

Z tobą jest coraz gorzej albo najebany często jesteś. Już nawet bełkoczesz w piśmie. Dodatkowo widzę że psycha siada, strach paraliżuje. Prosta droga do dyndania na klamce we własnym domu. Odpuść sobie ten wątek na jakis czas. 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Z tobą jest coraz gorzej albo najebany często jesteś. Już nawet bełkoczesz w piśmie. Dodatkowo widzę że psycha siada, strach paraliżuje. Prosta droga do dyndania na klamce we własnym domu. Odpuść sobie ten wątek na jakis czas. 

Stary ja nawet nie pije alko, wiec znowu pudlo.

Psycha nie siada, po prostu jestem wkurwiony, bo wiem co bedzie dalej i ,ze chuja moge zrobic.

No,ale Ty licz dalej i szykuj sie w kamsze , bo zapewne z Twoja psycha i umiejestnosciami liczenia bedziesz wyborowym miesem armatnim.

 

 

Ja bym ruskich zaprosil na wodeczke (chociaz nie pije ) jakby tu wjechali, zrobilym im taki majdfak,ze wsiedliby w swoje samoloty i zrobili wizyty tam gdzie powinni, nie lekajcie sie, najelpszym spodobem zawsze byla wojna, misja humanitarna etc.

 

Takze licz dalej licz.

moze jeszcze rportuj przypadki kowidowe obok tych ruskich strat wojakow do kompletu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, RealLife said:

Geopolityka w wydaniu J. Bartosiaka po przemowieniu Bidena. 

 

Polecam jeśli ktoś nie słuchał.

 

 

 

 

Niech wypierdala z tym "wchodzeniem na Ukrainę". Dupa w kamasze i niech sam zapierdala do brygady miedzynarodowej jak mu się tak pali.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, maroon said:

Niech wypierdala z tym "wchodzeniem na Ukrainę". Dupa w kamasze i niech sam zapierdala do brygady miedzynarodowej jak mu się tak pali.

 

Pomijając wejście na Ukrainę to podoba mi się jego punkt widzenia. Zwłaszcza analiza interesów USA - czemu mocniej nie angażują się w ten konflikt - bo nie muszą.

 

Obecna sytuacja i tak daje im korzyści: eksport energii do Europy w zastępstwie tej z Rosji, wzmocnienie NATO (wiele państw podnioslo wydatki na zbrojenie - przyda się na jakis Iran), osłabienie Rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 23:04, Brzęczyszczykiewicz napisał:

Byłem dziś po bluze do biegania w Decathlonie, Praha Chodov. Ludziów jak mrówków.. Ciekawe czy w Polsce podobnie?

 

Niedługo się dowiem. W sumie to zawsze  c.huj wbijałem w jakieś bojkoty. Niech się tym "barany" egzaltują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos ekstra . UWAGA !!! UWAGA !!!

 

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-wolodymyr-zelenski-o-propozycji-misji-pokojowej-nato-5652203
 

 

Cytat

Wołodymyr Zełenski w wywiadzie z rosyjskimi dziennikarzami odniósł się między innymi do propozycji rozmieszczenia sił pokojowych NATO w Ukrainie. Stwierdził, że wprowadzenie takiej misji jest pomysłem Polski i że "na razie nie do końca rozumie" tę propozycję.- Na spotkaniu z polskimi kolegami wyjaśniłem, że nie jest nam potrzebny zamrożony konflikt na terytorium naszego państwa - powiedział. O misji pokojowej NATO mówił 15 marca w Kijowie wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

Najpierw skamlanie, a teraz o co im kurwa chodzi to ja nie wiem , jest tam filmik jak o tym mowi, no Panowie nie wiem jak Wy ,ale ja bym po tej wypowiedzi komika dla uskiej tv, podastawil pendolino w kierunku Ukrainy i odeslala wszystkich w pizdu i powiedzial, ze za chwile wpadamy razem z ruskimi denazyfikowac ukr i demilitaryzowac.

No,ale to ustawka, wiec niestety mozna tylko pomarzyc, no chyba,ze juz jestesmy ruchani nawet w ustawce, bez wypowiedzenia magiczne hasla,ze juz stop boli.

 

W sumie tak sie wczoraj zastanawialem co by zrobilo nato i stany gdyby Polandia powiedzial,ze w sumie to juz pierdolimy ta Ukr i dolaczamy do ruskich, no przeciez Wujek Joe by nas nie zbombradowal chyba:)

 

 

Zeby bylo jasne, ja jestem daleki od misji pokojowych na ukrainie, po prostu odnosze sie do wydarzen jakie maja miejsce i jak to wyglada w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze w necie. Widzę polityków rzadzacych Polską. Mają w klapach marynarek flagę innego kraju. Słucham jak się niektórzy kajają, że firmy sprzedają cos rusowi....o wybaczenie proszą...Grupki jeżdzacych za darmo po tel. za 1 zł tasiemek biał-czerwonych nie mają.Jakoś nie widziałem też moich braci Kliczko w flagą Polski. Prezydenta ( a uprzednio satyryka ) z flagą bratniej Polski nie widziałem. My braty, my razem Rusa pogonim...Nie pamiętam też kajania się za zbrodnie.

Jakoś rozumiem, że nas durnymi lachami zwą.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio teoria która ludzie lyknelli to jest ta Giertycha. Giertych twierdzi, że Polska koalicję ma z Rosją i Węgrami XD. Mało tego! Napisał, że Polska szykuje się do konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi hahhahaha czaicie wy to? A jaki powód? Bo TVN jest amerykański i chcą TVN zniszczyć. XD

I to jest przypadek, jak ten kraj jest chory. Ja rozumiem, że nie lubić PiSu, ale to jest taka nienawiść, że już dobro państwa zakrywa. Rozumiecie wy to? Polska miała zjednoczyć się z Rosją i konfrontować się ze Stanami Zjednoczonymi. Xd I ludzie u nas w Polsce to łykneli. Brak słów.

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Proffesor said:

Mam cos ekstra . UWAGA !!! UWAGA !!!

 

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-wolodymyr-zelenski-o-propozycji-misji-pokojowej-nato-5652203
 

 

 

Najpierw skamlanie, a teraz o co im kurwa chodzi to ja nie wiem , jest tam filmik jak o tym mowi, no Panowie nie wiem jak Wy ,ale ja bym po tej wypowiedzi komika dla uskiej tv, podastawil pendolino w kierunku Ukrainy i odeslala wszystkich w pizdu i powiedzial, ze za chwile wpadamy razem z ruskimi denazyfikowac ukr i demilitaryzowac.

No,ale to ustawka, wiec niestety mozna tylko pomarzyc, no chyba,ze juz jestesmy ruchani nawet w ustawce, bez wypowiedzenia magiczne hasla,ze juz stop boli.

 

W sumie tak sie wczoraj zastanawialem co by zrobilo nato i stany gdyby Polandia powiedzial,ze w sumie to juz pierdolimy ta Ukr i dolaczamy do ruskich, no przeciez Wujek Joe by nas nie zbombradowal chyba:)

 

 

Zeby bylo jasne, ja jestem daleki od misji pokojowych na ukrainie, po prostu odnosze sie do wydarzen jakie maja miejsce i jak to wyglada w mojej ocenie.

Ale to jest proste. 

 

Ukry zobaczyli, że sami mogą rozjebać kacapów. Tyle, że potrzebują sprzętu i domnacji w powietrzu. Stąd "skamlenie" o te dwie rzeczy. Zelenski nigdy nie mówił, że chce kontyngentu NATO u siebie, wręcz przeciwnie. 

 

I teraz dochodzimy do rojeń o "misji" starucha Kaczyńskiego i żydka Morawieckiego. Najbliższe coś do bezpośredniego uwikłania pl w konflikt, z nadzieją, że może ruscy się wtedy wkurwią i odreagują nie na Danii czy Niemcach, ale na nas. 

 

Jarkacz to jest stary wyrachowany choojek, który skrycie Putinowi zazdrości zamordyzmu. 

 

Trzeba o tym pamiętać. 

 

Niemniej jakby jakaś rakieta pierdolnęła w willę na Żoliborzu to bym nie płakał. 

2 hours ago, tmr said:

.

Jakoś rozumiem, że nas durnymi lachami zwą.

 

Gorzej. Każdy na świecie wie, że Polki łatwe i każdemu dają. 

 

No to z państwem też tak jest. 

 

Są jakieś granice przyzwoitości, jak głęboko można komuś w dupę wchodzić. 

 

Jednak nasze "elity" przyzwyczajone od lat do wchodzenia w dupę najgłębiej jak się da, przy okazji walki o koryto, nie umiejo już inaczej. 

 

I smieszno i straszno. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Biden do amerykańskich żołnierzy: Spaja nas idea, że wszyscy są równi | TVP INFO

 

3:38 - ''kiedy tam pojedziecie zobaczycie,ze to sa tacy sami ludzie jak wy''

 

To nie blad tlumacza, slucham wersji oryginalnej, wiec jednak dziadzio sie albo zapomnial,ze to top sikret i sie wygadal przy kamerach,albo majaki staruszka.

Ja jednak obstawiam to pierwsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.